Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (265)Книжкові видання та компакт-диски (253)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П255$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабінцева Н.О. 
Формування продуктивності яблуні в насадженнях передгірної зони Криму: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Н.О. Бабінцева ; УААН. Ін-т садівництва. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Визначено особливості формування продуктивності сортів яблуні за умов садів різних типів на середньорослій підщепі зі вставкою слаборослої для передгірного Криму. Установлено показники росту та диференціації генеративних бруньок, особливості цвітіння та зв'язування плодів у сортів на слаборослих підщепах. Визначено посухостійкість сортів яблуні за показниками оводненості, тургоресцентності та водного дефіциту листків і потребу у продуктах фотосинтезу для формування плодів за умов недостатнього зволоження грунту. Доведено залежність чистої продуктивності фотосинтезу у яблуні від обрізування за типом веретена, проріджування крони, циклічної заміни й омолодження три-чотирирічних плодових гілок. Розроблено диференційну систему обрізки дерев залежно від сорто-підщепних комбінацій і форм крони. Виявлено залежність урожайності, якості плодів і строків їх зберігання від конструкцій насаджень яблуні на слаборослих підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА358069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Опанасенко М.Є. 
Теоретичні і прикладні основи оцінювання родючості скелетних грунтів Криму та освоєння їх під плодові і горіхоплідні культури: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / М.Є. Опанасенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 37 с. — укp.

Розроблено методологію досліджень системи клімат - скелетні грунти - грунтотвірні породи - плодові рослини, а також теоретичні та практичні основи комплексного агрономічного оцінювання та підвищення родючості різних за ступенем скелетності та розвиненості профілю карбонатних плантажированих чорноземів (південних, звичайних), коричневих, алювіальних лучних грунтів, а також кліматичних ресурсів територій скелетних грунтів степового та передгірного Криму, їх придатності під сорт абрикоса, аличі, персика, сливи, черешні, груші, яблуні, мигдалю, горіха волоського. Встановлено універсально-інформативні інтегральні показники родючості скелетних грунтів, що функціонально відображають їх фізичну вивітреність, розвиненість профілю, склад, властивості, водно-поживний режим, а саме: глибину залягання плит вапняків і конгломератів, кількість скелета, запаси (т/га, мм) дрібнозему, гумусу, продуктивної вологи. За кількістю коренів, величиною окружності штамба та врожайності плодових дерев для 86-ти сортів визначено припустимі оптимальні параметри вмісту скелета, глибини залягання щільних підстилкових порід, запасів дрібнозему, гумусу, вологи, на підставі яких запропоновано оцінювати садопридатність грунтів, обгрунтовано еталони високого рівня родючості та класифікацію скелетних грунтів, а також є вірогідним визначення меліоративних заходів у разі освоєння їх під сади. Оцінено агрокліматичний потенціал за головними для плодових рослин показниками-регуляторами клімату й агрокліматичне районування території скелетних грунтів степового та передгірного Криму під адаптовані, врожайні та рентабельні сорти плодових і горіхоплодових культур. Наведено результати меліорації мало- та середньопотужних скелетних грунтів траншейним способом під персикові сади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255/257-4(4УКР-6КРИ) + П034.25-26(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА363560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Опалко О.А. 
Регенераційна здатність сортів, гібридних сіянців, клонових підщеп та декоративних форм яблуні в зв'язку з їхніми господарськими властивостями: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.А. Опалко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Удосконалено методику оцінювання та формулу розрахунку посттравматичної регенераційної здатності вегетативних сортів яблуні. Виявлено переваги препарату нафтилоцтового походження "Помоніт Р-10" у порівнянні з іншими рістрегулювальними чинниками для підвищення регенераційної здатності стеблових живців яблуні. Розроблено нову методику оцінювання та формулу розрахунку регенераційного індексу генеративних органів яблуні після імітування весняних приморозків. Установлено рівні залежності окремих господарських властивостей сортів і гібридних сіянців яблуні від їх регенераційної здатності, а також виконано порівняльне оцінювання їх продуктивності та економічної ефективності вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-2 +
Шифр НБУВ: РА325295

Рубрики:

      
4.

Величко Ю.А. 
Ріст та продуктивність яблуні залежно від типу саду й нормування врожаю в північній частині Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Ю.А. Величко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на обгрунтування та розробку перспективних з економічного, біологічного та екологічного погляду інтенсивних типів насаджень яблуні для умов північної частини Правобережного Лісостепу України з оптимальним поєднанням сортопідщепних комбінувань, форм крони та щільності садіння дерев. Вивчено вплив різних типів саду та різних способів нормування врожаю на силу росту дерев, площу їх листкової поверхні, освітленість крон, процес фотосинтезу та вміст пігментів у листках, архітектоніку кореневої системи, врожайність та якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47 +
Шифр НБУВ: РА325273

Рубрики:

      
5.

Хоменко І.І. 
Ріст та продуктивність насаджень яблуні в Центральному Лісостепу України залежно від мульчування грунту в рядах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Хоменко ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено розміщення кореневої системи в грунті залежно від типу мульчуючих матеріалів. Визначено продуктивність слаборослого сорту Фієста та сильнорослого Джонавелд на М.9, сформованих за типом стрімкого веретена та розроблено рекомендації для вирощування їх за умов Центрального Лісостепу України, які забезпечують урожайність 26 - 28 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карась А.Я. 
Ріст і плодоношення яблуні залежно від способів передсадивної підготовки дерново-слабопідзолистого піщаного грунту Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / А.Я. Карась ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексного вивчення впливу корінної меліорації на ріст, продуктивність і економічну ефективність вирощування яблуні сортів "Рубінове Дуки" і "Спартан", щеплених на насінній підщепі, та якість плодів залежно від поліпшення фізичних, фізико-хімічних і агрохімічних властивостей метрового шару грунту. Теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність використання дерново-слабопідзолистого піщаного грунту з глибиною гомогенного піщаного шару понад 3 м для насаджень досліджуваної культури. Визначено способи корінної меліорації на підставі оцінки просторового розвитку кореневої системи, росту та плодоношення дерев, а також якості та лежкості плодів. Удосконалено технологію вирощування насаджень яблуні на насінній підщепі. За виробничою та економічною оцінкою набільш ефективним на такому грунті є траншейний спосіб, який за виробничих умов забезпечує врожай 27 - 29 т/га за рентабельності 192 - 198 % та коефіцієнта енергетичної ефективності 1,50 - 1,56.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345981

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яковенко Р.В. 
Продуктивність яблуні у повторній культурі за тривалого удобрення в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Р.В. Яковенко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 20 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень росту та урожайності дерев та якості плодів яблуні зимових сортів Айдаред і Кальвіль сніговий на насіннєвій та Айдаред на клоновій М4 підщепах, вирощуваних у повторній культурі з використанням різних систем удобрення на темно-сірому опідзоленому важкосуглинковому грунті за умов парового його утримання у південній частині Правобережного Лісостепу України. Вивчено вплив систем удобрення на формування продуктивності дерев, товарної якості та хімічного складу плодів, зміни властивостей грунту та послаблення дії грунтовтоми під час вирощування насаджень яблуні у повторній культурі. За результатами досліджень даних плодових насаджень з паровим утриманням грунту розроблено рекомендації щодо застосування органічної й органо-мінеральної систем їх удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358538

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондаренко 
Продуктивність яблуні сорту Голден Делішес на підщепі М9 в зрошуваному насадженні залежно від позакореневого підживлення магнієм та мікроелементами в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Вероніка Анатоліївна Бондаренко ; Уманський держ. аграрний ун-т. — Умань, 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА340212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жук В.М. 
Продуктивність різних типів саду яблуні на вегетативних підщепах в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.М. Жук ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2001. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень, проведених для оцінки типів садів на нових вегетативних підщепах та слаборослих вставках селекції Мічурінського державного аграрного університету, а також на підщепах М 9 та ММ 106 за умов північного Лісостепу України. Вивчено вплив клонових підщеп і типів саду на показники росту дерев, їх морозостійкість і площу листової поверхні; освітленість крон, фотосинтетичну активність листя та структуру фітомаси; архітектоніку кореневої системи й особливості мінерального живлення; водний режим насаджень і стан води у листі; урожайність та якість плодів. Визначено критерії економічної та енергетичної оцінки садів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Осадчий В.О. 
Продуктивність насаджень яблуні різних конструкцій у південній частині Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.О. Осадчий ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено встановленню оптимальних сортопідщепних комбінувань, ступенів загущення та раціональних строків і способів обрізування дерев яблуні в інтенсивних насадженнях 15-17-річного віку. Подана оцінка їх зимостійкості. Вивчені особливості росту та плодоношення дерев яблуні у насадженнях різних конструкцій, характер світлового режиму у кронах дерев за різного ступеня загущення насаджень, вплив різних строків та способів обрізування на інтенсивність процесів росту та продуктивність дерев і якість плодів яблуні у насадженнях 15-17-річного віку. Визначено економічну ефективність розроблених агрозаходів. Для виробництва рекомендовані оптимальні конструкції насаджень яблуні на вегетативно розмножуваних підщепах різної сили росту (М9, М26, ММ106), літнє обрізування (кінець липня - початок серпня) дерев сорту Мелроуз та подібних до нього за силою росту сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
11.

Головатий П.А. 
Продуктивність насаджень яблуні залежно від обрізування крони і підрізування штамбу в Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / П.А. Головатий ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу кратності обрізування крони з одноразовим (раз на три роки) підрізуванням штамбу дерев на ріст і продуктивність яблуні сортів "Мантуанер" і "Мутсу" на середньорослій підщепі ММ 106. Установлено, що більша кратність обрізування крони - взимку, після цвітіння та влітку (у серпні) й одноразове підрізування штамбу через 14 днів після цвітіння сприяє послабленню процесів росту. Не виявлено впливу кратності обрізування крони та підрізування штамбу на активність цвітіння та рівень зав'язування плодів, проте врожайність насаджень сорту "Мантуанер" за триразового обрізування крони з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок на 59 % вища (сорту "Мутсу" - на 57 %) у порівнянні з виконанням цих агроценозів до початку вегетації. Максимальний показник середної маси плоду обох помологічних сортів виявлено у тричі обрізаних за сезон дерев з підрізуванням штамбу під час розтріскування бруньок. За більшої кратності обрізування крони та пізніших строків підрізування штамбу вищий на 3,0 - 7,1 % вихід плодів вищого та першого товарних сортів. Для незрошуваних насаджень яблуні на клоновій підщепі ММ 106 за умов темно-сірого опідзоленого грунту Правобережного Лісостепу України рекомендовано триразове обрізування крони з підрізуванням (раз на три роки) штамбу під час розтріскування бруньок, що забезпечує максимальну продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чередниченко Л.І. 
Продуктивність маточника клонових підщеп яблуні залежно від утримання субстрату і видалення розгалужень у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.І. Чередниченко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 21 с. — укp.

Запропоновано способи регулювання температурного режиму субстрату у маточному насадженні й усування бічних розгалужень на відсадках підщеп М9 і М26, зокрема, внаслідок обприскування розчином калійної солі alpha-нафтилоцтової кислоти (КАНО). Визначено відмінності окорінення відсадків М9 залежно від способу утримання субстрату, залежність параметрів надземної частини відсадків від способу їх видалення у маточному насадженні М9 та строку обприскування та концентрації розчину КАНО у насадженні М9 і М26. Установлено можливість вирощування побілених крйдою відсадків М9, а також усування бічних розгалужень шляхом обприскування маточних рослин М9 і М26 розчином КАНО за концентрації 100 мг/л після третього підгортання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.121 + П255.1-312 +
Шифр НБУВ: РА359728

Рубрики:

      
13.

Барабаш О.І. 
Прийоми прискореного вирощування кронованих садженців яблуні в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / О.І. Барабаш ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень, спрямованих на вирощування кронованих однорічних саджанців яблуні у зоні Лісостепу України. Підібрано сорто-підщепні комбінування для скороплідних садів. Вивчено вплив механічних і хімічних прийомів стимулювання кроноутворення в однорічних саджанців. Встановлено оптимальні параметри різних типів підщеп для вирощування садивного матеріалу з застосуванням високого окулірування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-36-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Майборода В.П. 
Підвищення продуктивності маточника вегетативно розмножуваних підщеп яблуні в умовах південної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.П. Майборода ; Уман. держ. аграр. акад. — Умань, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено доцільність вирощування підщеп типу М26 у маточнику вертикальних відсадків, а М9 - вертикальними чи горизонтальними відсадками. У зв'язку з високою волого- та повітроємністю, а також мульчуючою дією, підгортання маточних рослин підщеп типу М9 і М26 тирсою листяних і хвойних деревних порід підвищує якість відсадків за рахунок кращого розвитку кореневої системи. З метою забезпечення високої продуктивності маточних насаджень вегетативно розмножуваних підщеп яблуні за умов південної частини Правобереженого Лісостепу України на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому запропоновано запроваджувати зрошення та підгортання рослини тирсою. Зроблено чотирифакторний дисперсійний аналіз та порядок сортування клонових підщеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325224

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Пелехатий В.М. 
Оцінка нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і саду в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.М. Пелехатий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нових клонових підщеп яблуні в розсаднику і молодому саду. Дано оцінку підщепам за виходом саджанців, встановлено економічну ефективність застосування підщеп у розсаднику. Визначено ступінь морозостійкості кореневої системи клонових підщеп. Вивчений вплив нових підщеп на ріст кореневої та надземної частин дерев яблуні, на їх швидкоплідність та продуктивність. Виявлено, що при збільшенні висоти щеплення до 60 см на клонові підщепи послаблюється ріст дерев, прискорюється вступ їх в плодоношення, збільшується питома продуктивність. За комплексом ознак в розсаднику та саду виділені і рекомендуються для виробничої перевірки підщепи яблуні селекції Інституту садівництва УААН ІС1-9 та ІС2-7, вони ж як штамбоутворювачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2Укр-4Кие),022

Рубрики:

      
16.

Чухіль С.М. 
Оцінка вегетативно розмножуваних підщеп яблуні в умовах північно-східного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.М. Чухіль ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки клонових підщеп яблуні української селекції в маточнику, розсаднику і молодому саду у північно-східному Лісостепу України. Розглянуто господарсько-біологічні особливості, конкурентоспроможність і придатність для введення у промислову культуру нових вегетативно розмножуваних підщеп, зокрема, нової серії Сумської дослідної станції. Визначено високоінтенсивні морозо- та посухостійкі форми різної сили росту для виробничого випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-456
Шифр НБУВ: РА370690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Корховий 
Отримання трансгенних рослин яблуні шляхом генетичної трансформації за допомогою Agrobacterrium tumefaciens: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Віталій Іванович Корховий ; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. — К;, 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-31
Шифр НБУВ: РА338771

Рубрики:

      
18.

Шевчук Л.М. 
Особливості формування якості плодів яблуні у південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.М. Шевчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що окремі метеорологічні фактори (періоду червень - вересень) впливають на динаміку нагромадження та вміст біологічно активних сполук в яблуках у період знімальної стиглості. З'ясовано взаємозв'язок процесів, що відбуваються у плодах у період росту та під час холодильного зберігання, та їх дію на лежкість і технологічність яблук. Визначено найбільш оптимальне співвідношення суми активних температур та опадів в останньому місяці перед збиранням урожаю. Зазначено, що дане співвідношення забезпечує добру лежкість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-28(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чебан С.Д. 
Особливості росту і плодоношення яблуні на підщепі ММ 106 в Правобережному Лісостепу України залежно від норми та способів застосування азотних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.Д. Чебан ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу внесеного позакореневим способом карбаміду у поєднанні з внесенням добрив у грунт для росту та підвищення продуктивності яблуні зимового строку достигання на клоновій підщепі ММ 106 та виявлено, що умов запропонованого режиму застосування добрив має місце кращий ріст та врожайність дерев на підщепі ММ 106. З'ясовано, що сумісне застосування добрив збільшує площу листків на гектарі на 8,9 - 78,2 % залежно від помологічного сорту. Для забезпечення високої продуктивності насаджень яблуні зимових строків достигання на середньорослій клоновій підщепі ММ 106 за умов південної частини Правобережного Лісостепу України на темно-сірому опідзоленому важкосуглинковому грунті рекомендовано раціональні строки та кратність застосування позакореневого підживлення сумісно з внесенням добрив у грунт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рекун І.М. 
Особливості розмноження насінням і зеленими живцями та вирощування саджанців хеномелесу в Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / І.М. Рекун ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2007. — 20 с. — укp.

Оцінено розмноження насінням і зеленими живцями хеномелесу (Chaenomeles japonica (Thumb.) Lind. ex Spach). Визначено вплив екзогенних і ендогенних факторів на процеси проростання насіння та коренеутворення живців. Удосконалено агротехнічні заходи насіннєвого розмноження хеномелесу залежно від терміну стратифікації, типу субстрату та температурного режиму середовища стратифікації. Визначено здатність зелених живців до адвентивного коренеутворення. Установлено морфологічні відмінності вкорінювання живців хеномелесу залежно від сортового складу, метамерності живцевого матеріалу, строку живцювання та впливу рістрегулювальних речовин ауксинованої природи. Визначено оптимальні способи дорощування сіянців та вкорінених живців. На підставі результатів теоретичних і практичних досліджень установлено можливість вирощування садивного матеріалу хеномелесу з зелених живців за умов Правобережного Лісостепу України та розроблено агротехнологічні засоби для цього.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.3-45(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351364

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського