Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>U=П53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Левкін А.В. 
Біотехнічна система лазерного ділення ембріонів у тваринництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / А.В. Левкін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання розробки автоматизованої системи ділення ембріонів у тваринництві. Проаналізовано мікрохірургічну технологію ділення ранніх ембріонів за допомогою заміни етапу безпосереднього ділення ембріона - біотехнічною системою на базі використання лазерного випромінювання. Описано підсистему управління потужністю лазера на основі використання мікроконтролера AVR ATmega16(L) і асемблер - програми. Обгрунтовано методи для фокусування лазерного випромінювання на ембріон і оптимізації траєкторії руху лазерного променя по ембріону під час різання. За результатами біотехнічної лазерної системи доведено, що вихід життєздатних половинок ембріонів збільшується на 15 - 20 %, скорочується час ділення від 5 до 10 разів, зменшується чисельність персоналу та витрати лабораторії мікроманіпуляцій з ембріонами на 30 - 45 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П523 + П537.2 +
Шифр НБУВ: РА350743

Рубрики:

      
2.

Скляров П.М. 
Вплив антибіотиків і середовищ для культивування ооцитів in vitro на якісні показники сперми бугаїв: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.М. Скляров ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації приведено дані про порівняльне вивчення виживаності сперми при використанні середовищ та добавок для культивування ооцитів in vitro. Розглянуто питання стосовно виживаності сперміїв в процесі обробки їх перед заплідненням in vitro (капацитації) і впливу цього процесу на результативність кріоконсервації. Розроблено ефективний препарат для санації сперми бугаїв зі вмістом 25 мкг/мл гентаміцину і 100 ОД/мл ампіциліну, який забезпечує підвищення заплідненості сперми на 11-18 %. З метою зберігання антимікробних властивостей запропоновано консервувати його в рідкому азоті при температурі -196 C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Димань Т.М. 
Генетична диференціація доместикованих та диких видів копитних: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / Т.М. Димань ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 36 с. — укp.

З використанням різних типів молекулярно-генетичних маркерів (білків, ДНК-маркерів) досліджено генетичну структуру локальних порід сільськогосподарських і близьких диких видів копитних, а також зоопаркових видів - асканійських ізолятів. Оцінено можливості використання поліморфізму структурних генів та анонімних послідовностей ДНК з метою диференціації видів. Проаналізовано рівень генетичної мінливості у доместикованих і близьких диких видів копитних, виявлено біохімічні маркери, що найбільшою мірою залучені до процесів їх дивергенції. На прикладі гена капа-казеїну вивчено можливості ідентифікації алелів структурних генів за допомогою методу ПЛР-ПДРФ. Визначено генотипи за даним локусом і частоту зустрічальності бажаного В-алеля у локальних вітчизняних порід рогатої худоби. Досліджено вплив інтеграції чужинної генетичної інформації на органоспецифічний спектр ферментів загального метаболізму у тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.40*446(4Укр) + П53(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Павленко Л.М. 
Довгозбережне середовище для кріоконсервації сперми бугаїв-плідників та способи його виготовлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Л.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

З використанням сучасних методів досліджень встановлено захисний ефект термостабільного антишокового компоненту жовтка при дії низьких температур на спермії. В модельних дослідженнях доведено ідентичність його біологічної дії при кріоконсервації статевих клітин в порівнянні з нативним жовтком. Установлена можливість хіміко-термічної стерилізації середовища з жовтком. На цій основі розроблено і випробувано в виробничих умовах з позитивними результатами довгозбережне середовище і способи його виготовлення. Воно підвищує санітарно-гігієничний рівень роботи племінних підприємств, запобігає поширенню заразних і незаразних захворювань, які розповсюджуються з жовтком, а також забезпечує раціональне використання жовтка і всіх компонентів при виготовленні середовища для кріоконсервації сперми бугаїв. Розроблено асептичний спосіб та пристрій для оцінки рухливості сперміїв в еластичних упаковках з метою підвищення санітарно-гігієнічного рівня роботи пунктів штучного осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44,022

Рубрики:

      
5.

Кузнєцов М.М. 
Застосування імпульсного магнітного поля для знеміцнювання металів та сплавів у технологічних процесах холодної обробки металів тиском: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.М. Кузнєцов ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню використання процесу знеміцнювання металів і сплавів під впливом імпульсного магнітного поля для інтенсифікації технологічних процесів холодної обробки металів тиском. В роботі розглянуто застосування імпульсного магнітного поля у технологічному процесі не як силового чинника, а як знижуючого опір деформації металів і сплавів. Показано, що даний спосіб знеміцнювання є аналогічним знеміцнюванню, одержуваному під впливом імпульсів струму. Запропоновано методику розрахунку знеміцнювання під впливом імпульсного магнітного поля і струму на основі розрахунку термопружних напруг, які виникають у циліндричному провіднику. Показано, що ці напруги є основною причиною розглянутого знеміцнювання. Основні результати роботи знайшли промислове застосування при розрахунку і проектуванні технологічних режимів процесу волочіння зі стимуляцією імпульсами магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.5,022

Рубрики:

      
6.

Бородай І.С. 
Розвиток селекційної науки в скотарстві України другої половини ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / І.С. Бородай ; УААН. Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток вітчизняної селекційної науки у галузі скотарства у другій половині XX ст. як вирішального фактора якісного удосконалення порід великої рогатої худоби з урахуванням соціально-економічних, політичних, технологічних, загальнонаукових, організаційних, правових та екологічних чинників. Доведено, що даний період є перехідним від традиційних методів породоутворення до становлення новітньої теорії та методології селекції, що грунтується на принципово нових засадах щодо статусу породи, методів добору та підбору, а також визначення племінної цінності та збереження генофонду порід. Досліджено генезис молочних і м'ясних порід великої рогатої худоби в Україні. Запропоновано періодизацію загального селекційного процесу, що відбувався в скотарстві України в другій половині XX ст. з урахуванням чинника зміни домінуючих методів селекції. Висвітлено внесок українських учених у розвиток світової селекційної науки у галузі скотарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П53 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дзіцюк В.В. 
Хромосомний поліморфізм окремих видів і порід сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / В.В. Дзіцюк ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — Чубинське, 2009. — 30 с. — укp.

Вивчено та здійснено теоретичне узагальнення стосовно хромосомного поліморфізму певних порід великої рогатої худоби, коней і свиней. Виявлено специфічні особливості розподілу цитогенетичних мутаційних спектрів у деяких видів і порід сільськогосподарських тварин. Установлено закономірності прояву цитогенетичних характеристик, а також цитогенетичних процесів за різних методів розведення худоби. Оцінено можливість використання незрілих клітин сперматогенного ряду з еякулятів плідників під час проведення цитогенетичного оцінювання. Розроблено методичні підходи до пахітенного каріотипування плідників, що дозволяє проаналізувати хромосомні порушення у статевих клітинах. На підставі виявлених закономірностей експресії цитогенетичних характеристик запропоновано методологію об'єктивного оцінювання плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531 + Е60*446.33 +
Шифр НБУВ: РА363567

Рубрики:

      
8.

Шельов А.В. 
Цитогенетична оцінка племінних ресурсів сільськогосподарських тварин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / А.В. Шельов ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське, 2008. — 21 с. — укp.

Зроблено цитогенетичне оцінювання особливостей соматичної хромосомної мінливості у різних видів і порід сільськогосподарських тварин. Виявлено ряд специфічних проявів хромосомної мінливості для окремих видів, встановлено її залежність від впливу ендо- й екзогенних чинників. Серед порівнюваних видів сільськогосподарських тварин - великої рогатої худоби (ВХР), свиней, коней - найвищу частку й індивідуальну мінливість за відсотком клітин зі структурними порушеннями хромосом і найменшу - за відсотком поліплоїдних метафаз зафіксовано у ВРХ, а найменшу за відсотком аберантних метафаз - у коней. Доведено, що для порід з м'ясним характером продуктивності у порівнянні з молочними породами ВРХ і м'ясо-сальними породами свиней, характерним є вищий рівень поліплоїдних клітин. З'ясовано, що тварини сірої української породи ВРХ і миргородської породи свиней відрізняються від тварин решти порід свого виду вищою часткою клітин з міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій. Досліджено залежність окремих цитогенетичних характеристик від чинників ендо- й екзогенного характеру. Зафіксовано залежність відсотку аберантних метафаз клітин зі структурними порушеннями хромосом і міжхромосомними асоціаціями за типом робертсонівських транслокацій від рівня екологічного забруднення. Встановлено залежність відсотку анеуплоїдів першого типу, поліплоїдів та клітин з асинхронним розходженням центромерних районів хроматид від породної та видової належності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П531 +
Шифр НБУВ: РА358508

Рубрики:

      
9.

Кузнєцов В.Є. 
Цитогенетичні аспекти розвитку in vitro доімплантаційних зародків ссавців, отриманих біотехнологічними методами: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / В.Є. Кузнєцов ; УААН. Селекц.-генет. ін-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Розроблені теоретичні й методичні підходи до клонування, які грунтуються на одержанні химерних зародків з використанням клітин амейотичних партеногенонів. Встановлена можливість одержання партеногенетичних зародків корів за умов інгібування виділення першого полярного тіла та фізіологічного дозрівання ооцитів. Одержані монозиготні близнята великої рогатої худоби методом поділу зародків, у тому числі без використання мікроманіпуляторів. Отримані клони реконструйованих бластоцист кролів та великої рогатої худоби методом пересадки ядер ранніх морул у оопласти. Доведено, що OPU-зародки здатні до розвитку in vitro до стадії бластоцисти з тією ж частотою, що і ооцити, отримані з яєчників забитих тварин. Проведено цитогенетичний аналіз ооцитів та зародків, одержані метафазні хромосоми сперматозоїдів бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.5,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського