Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1282)Книжкові видання та компакт-диски (900)Журнали та продовжувані видання (103)
Пошуковий запит: (<.>U=П65$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Новицький В. П. 
Розробка та використання біологічно активних препаратів для стимуляції відтворювальної здатності кнурів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / В. П. Новицький ; Білоцерк. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Вперше розроблено негормональні біологічно активні препарати на основі L-аргініну гідрохлориду - "Шанс" та "Янтаргін", призначені для стимуляції відтворювальної здатності кнурів. Вперше доведено, що згодовування кнурам цих препаратів сприяє посиленню їх лібідо, що виражається скороченням тривалості рефлексу статевого потягу на 73,1 - 85,3 % незалежно від породи, віку та режиму статевого використання тварин. Вперше встановлено, що препарати "Шанс" та "Янтаргін" зумовлюють зростання концентрації тестостерону в крові кнурів на 68,6 - 73,3 %, що, в свою чергу, сприяє підвищенню рівня андрогенно-естрогенного балансу на 72,7 - 80,4 %, посиленню білкового, вуглеводного й енергетичного обмінів в організмі плідників та інтенсифікації сперматогенезу. Встановлено динаміку основних показників спермопродуктивності кнурів, яка свідчить, що швидкість включення препарату "Янтаргін" у регуляцію сперміогенезу залежить від частоти його згодовування та не залежить від режиму статевого використання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.41 + П855.59
Шифр НБУВ: РА385987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Корінний С. М. 
Популяційно-генетична характеристика великої білої породи свиней за різними типами молекулярно-генетичних маркерів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.15 / С. М. Корінний ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в Україні розроблено організаційно-технологічні засади типування свиней за локусами мікросателітної ДНК в мультиплексній полімеразній ланцюговій реакції для оцінювання генетичної диференціації внутрішньопородних типів у великій білій породі свиней. Надано оцінку генетичної структури популяцій тварин типів української великої білої-1 (УВБ-1), української великої білої-2 (УВБ-2) та великої білої породи англійської селекції (ВБА) з використанням молекулярно-генетичних маркерів різних типів (імуногенетичних і мікросателітних). Зіставлено популяційно-генетичні характеристики, одержані за різними типами маркерів. Встановлено генетичні взаємовідносини між генеалогічними структурами всередині типів УВБ-1 та УВБ-2. Показано генетичні особливості внутрішньопородних типів УВБ-1 і УВБ-2 та ВБА на рівні ДНК та імуногенетичних маркерів, які є результатом тривалої селекції у різних напрямах продуктивності. Вперше в Україні за допомогою мікросателітного типування здійснено експертизу встановлення походження поросят-трансплантантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9-3 велика біла
Шифр НБУВ: РА380267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Юрків О. Я. 
Імунний та антиоксидантний статус у поросят раннього постнатального віку за дії хрому: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / О. Я. Юрків ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив перорального введення хрому на імунний та антиоксидантний статус, морфофункціональний стан крові, обмін білків в організмі поросят раннього віку. Виявлено стимулювальну дію хрому на активність систем клітинного та гуморального імунітету. Показано позитивний вплив цього мікроелемента на кількість і функціональний склад Т- і В-лімфоцитів та їх субпопуляцій, показники неспецифічної резистентності. З'ясовано, що введення тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів і посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту в крові новонароджених тварин. Визначено оптимальну дозу хрому для поросят раннього віку, яка сприяє покращанню білкового обміну в їх організмі та відповідає 150 мкг для кожної тварини. Розроблено спосіб підвищення резистентності новонароджених поросят за виробничих умов. Наведено наукове й економічне обгрунтування застосування перорального введення хлориду хрому в практиці ветеринарної медицини з метою профілактики захворювання молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272 + П65-451.232
Шифр НБУВ: РА383758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тофан Н. І. 
Вплив амінокислотної добавки з ферментованих відходів пекарських дріжджів та селену на обмін речовин і продуктивність молодняку свиней: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. І. Тофан ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Викладено результати двох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності використання нетрадиційних кормових домішок в раціонах свиней на відгодівлі. Досліджено їх вплив на живу масу, середньодобові прирости, перетравність поживних речовин, показники м'яса свиней. Експериментально встановлено позитивну дію дослідженої кормової домішки та селену на ріст та обмін речовин молодняку свиней, не відзначено негативного впливу на біохімічні показники крові, якість продукції, що сприяло підвищенню рентабельності вирощування та відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232
Шифр НБУВ: РА379459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кузьменко О. А. 
Перетравність корму, обмін речовин та продуктивність молодняку свиней на відгодівлі за згодовування пребіотику: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. А. Кузьменко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Виявлено напрям змін у продуктивності молодняку свиней, який вирощується на м'ясо, проведено оцінювання морфологічного та біохімічного складу їх крові. Вивчено перетравність поживних речовин, стан мікрофлори кишечнику, баланс азоту, кальцію та фосфору в організмі свиней залежно від дози та режиму згодовування пребіотика. Доведено доцільність застосування упродовж всього періоду відгодівлі у складі комбікормів для свиней пребіотика Біо-Мос та встановлено оптимальну його дозу. Досліджено вплив пребіотика та кормового антибіотика у складі комбікормів на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, морфологічні та біохімічні показники крові, забійні якості та амінокислотний склад найдовшого м'яза спини та печінки молодняку свиней породи велика біла за умов вирощування на м'ясо. З метою стимуляції росту, зміцнення імунітету, розвитку корисної мікрофлори кишечнику запропоновано використовувати повнораціонний комбікорм з пребіотиком Біо-Мос у кількості 0,06 % за масою корму упродовж всього періоду відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-455.47
Шифр НБУВ: РА380964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Голіней Г. М. 
Використання регіональних зерносумішей з БММД-1 при м'ясній відгодівлі свиней в умовах західного Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. М. Голіней ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто використання у м'ясній відгодівлі свиней рослинних високобілкових і жировмісних екологічно чистих кормів місцевого виробництва у складі регіональних зерносумішей з частковою (50 % за масою) і повною заміною зерна гороху сумішшю кормових бобів та озимого ріпаку (1:3) і кормових бобів і сої (1:3) з додованням розробленої мікромінеральної домішки БММД-1. Встановлено, що згодовування у раціонах регіональних зерносумішей з такою домішкою забезпечило підвищення середньодобових приростів у свинок і кабанчиків дослідних груп на 0,4 - 6,9 %, а витрати корму зменшились у порівнянні з контрольними аналогами на 0,3 - 6,1 %. Доведено позитивний вплив нового кормового фактора на гематологічні параметри, забійні показники, морфологічний статус внутрішніх органів свиней, показники жирнокислого складу ліпідів печінки, найдовшого м'язу спини та сала, а також продуктивні та м'ясні якості молодняка свиней обох статей, а показники економічної ефективності засвідчили зниження собівартості продукції на 2,3 - 5,7 % та зростання рентабельності свинини на 1,2 - 7,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА383946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Давидов Є. А. 
Санітарно-гігієнічне обгрунтування використання природних сорбентів для елімінації важких металів з організму свиней: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. А. Давидов ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано, що надходження до організму свиноматок важких металів з кормами в дозах, що не перевищують МДР, сприяє їх кумуляції в органах і тканинах, знижує безпеку молозива та молока. Поглиблено та деталізовано особливості нагромадження та шляхи виведення ртуті, свинцю, кадмію та миш'яку у свиней залежно від фізіологічного стану, віку й умов годівлі. Здійснено гігієнічне обгрунтування застосування природних сорбентів у раціонах свиноматок з метою елімінації свинцю, кадмію, ртуті та миш'яку з організму за їх сумісного надходження з кормами. Доведено, що застосування природних сорбентів за вирощування та відгодівлі молодняку свиней сприяє виведенню кадмію з організму переважно кишечником, а свинцю, миш'яку та ртуті - нирками тварин. Введення в раціон холостих свиноматок мінераломістких сорбентів стимулювало еритроцитопоез в організмі, зменшувало концентрацію у їх крові свинцю на 21,6 - 37,3 %, кадмію - на 92,2 - 92,5 та миш'яку - на 23,1 - 26,9 %, а в порісних і лактуючих свиноматок - вміст свинцю у крові у 3,8 - 5,7 раза, кадмію у 2,8 - 3,9, а миш'яку - у 2,9 - 3,2 раза на фоні зменшення їх рівня в молозиві та молоці. Використання каоліну, алуніту або їх суміші в годівлі сприяє покращанню показників репродуктивної здатності свиноматок, збереженості та продуктивності молодняку свиней. Теоретично обгрунтовано й експериментально встановлено оптимальні дози алуніту, каоліну й їх суміші, які максимально забезпечують елімінацію важких металів з організму свиней, що дозволяє одержати свинину високої якості безпечну за вмістом кадмію, свинцю, миш'яку та ртуті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.527
Шифр НБУВ: РА383557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коваленко Т. С. 
Удосконалення оцінки продуктивних і племінних якостей свиней за селекційними індексами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. С. Коваленко ; НААН України ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Уперше розроблено та застосовано селекційні індекси для оцінки відтворювальних якостей свиноматок, що враховують їх диференційну плодючість і збереженість поросят до відлучення, індекси визначення однорідності гнізд свиноматок. Встановлено генетичну дискретність порід різного напряму продуктивності за показниками трансгресії селекційних ознак. Розроблено індекси для оцінки ліній і потомства плідників одночасно за відтворювальними та відгодівельними ознаками. Доведено теоретичне положення про нерівномірність росту в онтогенезі органів і тканин тіла тварин. Уперше, поряд з оцінкою кількісних показників (хронологічний зріст), вивчено показники якісного росту (алометричні залежності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П65-6
Шифр НБУВ: РА382802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Новгородська Н. В. 
Ефективність використання селену і марганцю в складі преміксів для молодняку свиней у зоні Вінницького Прибужжя Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. В. Новгородська ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що використання вдосконаленого преміксу УП 2 у раціоні годівлі молодняку свиней сприяє підвищенню перетравності поживних речовин, засвоєнню азоту, макро- та мікроелементів у тілі та знижує витрати кормів на 1 кг приросту. Згодовування преміксу УП 2 молодняку свиней забезпечує збільшення забійної маси, виходу м'яса в туші та зростання вмісту білка у м'язовій тканині, а також сталість гематологічних показників. Застосування в годівлі свиней на вирощуванні та відгодівлі преміксу УП 2, з вмістом марганцю 1 350 г і селену 22 г на тонну преміксу забезпечує істотне підвищення ефективності виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.832
Шифр НБУВ: РА374541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Котова Г. І. 
Ефективність застосування збалансованої і екологічно безпечної годівлі молочної худоби в регіоні Донбасу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г. І. Котова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати наукових і науково-практичних досліджень щодо удосконалення годівлі молочної худоби у регіоні Донбасу з урахуванням існуючих трофічних зв'язків у системі "земля - рослина - тварина - тваринницька продукція" за нових соціально-економічних умов роботи агропромислового комплексу. Розроблено рецепти комбікормів, адресних мінеральних домішок і преміксів для дійних корів за фазами їх лактації та ремонтних телиць 4 - 6- і 6 -12-місячного віку червоної молочної породи стосовно раціонів і повнораціонних кормових сумішок, складених на основі пріоритетних кормів для регіону Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-45
Шифр НБУВ: РА374475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Гуцол А. В. 
Експериментальне обгрунтування ефективності використання ферментних препаратів та їх композицій в годівлі свиней: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.02 / А. В. Гуцол ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2010. — 45 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано ефективність використання в годівлі свиней різних вікових груп нових біологічно активних кормових домішок - мацерази, мацеробациліну, міновіту, мінази, мультиензимних композицій МЕК-1 та МЕК-2 і визначено їх активність і найбільш ефективні дози введення в раціони тварин. Встановлено, що згодовування даних біологічно активних кормових домішок супоросним свиноматкам мало позитивний вплив на їх відтворні показники. Визначено позитивний вплив згодовування даних кормових домішок на ріст і збереженість поросят, відгодівельні та забійні показники молодняку, фізико-хімічні показники якості м'яса, його білковий, жирокислотний склад і калорійність. Показано, що використання в годівлі молодняку свиней даних домішок сприяє покращанню перетравності більшості поживних речовин раціонів і кращому засвоєнню організмом азоту корму. Доведено позитивний вплив даних кормових домішок на процеси обміну речовин, їх високу активність, здатність стимулювати розвиток окремих структур органів травної й ендокринної систем, підвищення приростів тварин шляхом інтенсифікації функції окремих органів і систем завдяки морфофункціональним змінам, які мають адаптивний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25
Шифр НБУВ: РА378101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бордун О. М. 
Використання свиней великої білої та великої чорної порід у регіональній системі розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Бордун ; Ін-т розведення і генетики тварин, Нац. акад. аграр. наук України. — Київ; Чубинське, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено ефективність відгодівлі помісних свиней, які одержано за схрещування свиней великої чорної породи з великою білою за умов промислового господарства. Виявлено закономірності росту живої маси тварин. Встановлено покращання живої маси молодняка та його відгодівельних ознак за вирощування у потомків кнурів нових ліній для стада. Визначено, що за умов промислового господарства найбільш економічно обгрунтованою є відгодівля помісного молодняка 0,5 (ВЧ+АВБ), що забезпечує підвищення на 10,8 % рентабельності виробництва, у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3
Шифр НБУВ: РА371811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Стрижак Т. А. 
Продуктивність та м'ясні якості свиней вітчизняних і імпортних генотипів за різних методів розведення в умовах промислової технології: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. А. Стрижак ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького НААН України. — Полтава, 2010. — 20 с. — укp.

Викладено результати визначення ефективності застосування генотипів імпортної селекції за умов промислової технології з використанням індексної селекції та прогностичних математичних функцій за чистопородного розведення та схрещування. Одержано позитивні результати за відтворювальними якостями свиноматок за чистопородного розведення та схрещування. Вивчено ріст і розвиток молодняку від даних поєднань та оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 6,3 - 10,3 доби; характеризується вищими на 155 - 262 г середньодобовими приростами у порівнянні з аналогами. Розроблено селекційний індекс нового конструкційного типу, який регулює силу тиску на окремі ознаки. Визначено математичні функції, які адекватно та з високою точністю (85,00 - 99,99 %) прогнозують енергію росту молодняку свиней. Встановлено пріоритетний вплив фактора препотентності у кнурів за показниками витрат кормів і товщини сала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + П65-312
Шифр НБУВ: РА377007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мірошнікова О.С. 
Мікроміцетна контамінація сперми кнурів-плідників та розробка санітарно-гігієнічного засобу для її зниження: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О.С. Мірошнікова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено мікроміцетну контамінацію (МК) нативної та розбавленої сперми кнурів. Встановлено джерела МК сперми, розкрито вплив мікроміцетів на якість сперми. Розроблено санітарно-гігієнічний засіб для зниження мікробної контамінації сперми під час її одержання від кнурів, який полягає в удосконаленні базової штучної вагіни. Проведено порівняльний аналіз ефективності використання запропонованого санітарно-гігієнічного засобу. Показано, що різниця за показником заплідненості у порівнянні із звичайним засобом одержання сперми становить 5 %. Описано морфологічно-культуральні властивості мікроміцетів. Розраховано економічну доцільність використання розробленого санітарно-гігієнічного засобу за умов промислового комплексу - 799, 0 грн на 100 основних свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.642 + П65-344.2
Шифр НБУВ: РА370572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кузьменко П. І. 
Біотехнологія виробництва пребіотичного комплексу та його використання у свинарстві: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.20 / П. І. Кузьменко ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання нових вітчизняних комплексних пребіотичних компонентів на базі пектину та комплексів пара-амінобензойної кислоти (ПАБК) з біометалами. Обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність використання ферментів для одержання пектину з бурякового жому. Шляхом спрямованого біокаталізу розроблено ензимну композицію, що проявляє синергізм дії за умов "обмеженого" біокаталізу, з метою інтенсифікації процесу біоконверсії й одержання продуктів з заданими показниками виходу й якісного складу. Виявлено ферментативний вплив на процес гідролізу й екстрагування пектину із сировини, що призводить до підвищення ефективності процесу за рахунок збільшення проникності клітинних мембран рослинної сировини. Експериментально підтверджено можливість ультрафільтраційного та нанофільтраційного концентрування пектинових екстрактів, що дозволяє одержати розчини з підвищеним вмістом пектину заданих параметрів з використанням екобіотехнологій. Запропоновано новий метод функціоналізації олігоцукрів бурякового жому шляхом уведення в нього металокомплексів ПАБК, що дозволило одержати комплекс з пребіотичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.539 пребіотики + П65-451.29 пребіотики + П855.59
Шифр НБУВ: РА377325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Акімов О. В. 
Ефективність породно-лінійної гібридизації з використанням заводських ліній свиней харківського типу української м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Акімов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито результати породно-лінійної гібридизації свиноматок великої білої породи з кнурами харківського типу української м'ясної породи різних ліній з метою подальшого використання кращих ліній для одержання двопородних гібридів. Одержано позитивні результати репродуктивних якостей свиноматок під час застосування породно-лінійної гібридизації порівняно з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток гібридного молодняку й оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що гібридний молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 5,25 - 9,36 доби, під час цього він характеризується вищими на 23,18 - 52,97 г середньодобовими приростами, порівняно з однолітками великої білої породи свиней. Встановлено, що дволородні свині мають кращу м'ясність, ніж чистопородні тварини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА376746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Стародубець О. О. 
Відтворювальні та продуктивні якості свиней породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" за різними методами розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. О. Стародубець ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворювальні якості свиноматок. Вивчено ріст, розвиток, стресочутливість чистопородного, а також помісного молодняка, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'язу спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Встановлено, що доцільно використовувати свиней породи дюрок внутрішньопородного типу української селекції "Степовий" материнську форму в поєднанні з м'ясними генотипами. Встановлено, що найбільшу економічну ефективність одержано у разі поєднання свиноматок породи дюрок внутрішньопорідного типу української селекції "Степовий" з кнурами породи п'єтрен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА375267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Льотка Г.І. 
Продуктивність, перетравність корму та якість м'яса свиней при згодовуванні мінази: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Г.І. Льотка ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив нової кормової домішки мінази на продуктивність, перетравність поживних речовин корму, якість м'яса, стан травної й ендокринної систем, обміну речовин у молодняку свиней у період вирощування та відгодівлі. Виявлено, що згодовування мінази у дозах 2 - 8 г на 100 кг живої маси підвищує середньодобові прирости молодняку свиней, збільшує забійну масу та масу туші, істотно не впливає на фізико-хімічні показники та якість м'яса, знижує відкладання жиру у тушах, поліпшує перетравність вуглеводів, жиру, протеїну, золи та засвоєння азоту кормів, забезпечує сталість гематологічних показників та обміну речовин, а в органах травної й ендокринної систем обумовлює незначні зміни окремих структур у фізіологічно допустимих межах. Науково обгрунтовано оптимальну дозу згодовування мінази, яка становить 4 г на 100 кг живої маси тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25 міназа
Шифр НБУВ: РА371770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Драган О.В. 
Продуктивні якості та генетичні особливості свиней при внутрішньопородному поєднанні різних типів української м'ясної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Драган ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни продуктивності та генетичної різниці в популяції свиней української м'ясної породи на основі схрещування двох внутрішньопородних генеалогічно різних типів свиней харківського і створюваного типу експериментальної групи селекції Дніпропетровського державного аграрного університету. Обгрунтовано доцільність формування на їх основі нових субпопуляцій свиней з високими показниками репродуктивних і відговідельних якостей, а також оригінальним генофондом за еритроцитарними та молекулярними маркерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368032

Рубрики:

      
20.

Онищенко О.В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Онищенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР. Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447 +
Шифр НБУВ: РА367766

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського