Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (823)Книжкові видання та компакт-диски (779)Журнали та продовжувані видання (497)
Пошуковий запит: (<.>U=П68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 130
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Катеринич О.О. 
Оцінка генетичної гетерогенності популяцій курей різного напрямку селекції за кількісними ознаками: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Катеринич ; УААН, Інститут тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-33в647,022

Рубрики:

      
2.

Яремко Р.М. 
Антиоксидантний статус організму курчат яєчних ліній у ранньому віці і фактори його регуляції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Р.М. Яремко ; УААН. Ін-т землеробства і біології тварин. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Представлені дані про зміни антиоксидантного статусу курчат яєчного напрямку продуктивності в період з 30- до 60-добового віку. Встановлено, що в період найбільш інтенсивного росту курчат з 38- до 45-добового віку в їх організмі різко посилюються процеси перекисного окиснення ліпідів. Запропоновано способи зменшення інтенсивності перекисного окиснення ліпідів в організмі курчат у вказаний період, в основі яких лежить використання в їх годівлі водорозчинних препаратів селену (селеніту натрію) і вітаміну Е (аквавіту-Е). Встановлений позитивний вплив використання добавок вітаміну Е і селену у годівлі курчат яєчних ліній на їх ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.22,022

Рубрики:

      
3.

Свириденко О.І. 
Стимулювання росту та підвищення м'ясної продуктивності курчат-бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.І. Свириденко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виробництва м'яса курчат-бройлерів за рахунок використання біологічно виправдених технологічних прийомів при вирощуванні птиці. З метою стимулювання росту та підвищення м'ясної продуктивності курчат-бройлерів пропонується використовувати у технології вирощування особливості кольорового зору птиці. Згодовування курчатам у перший тиждень вирощування комбікорму червоного кольору, а потім до 49-денного віку комбікорму жовтого кольору активізує кормову поведінку птиці, що дає змогу повніше використовувати генетичний потенціал бройлерів при різних технологіях їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-65-60,022

Рубрики:

      
4.

Прокопенко Н.П. 
Підвищення продуктивності птиці яєчних кросів шляхом удосконалення прийомів вирощування ремонтного молодняка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Прокопенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки прийомів підвищення несучості, відтворних якостей птиці яєчних кросів шляхом оцінки особливостей росту і розвитку, вибору найбільш адаптованих класів розподілу за мірними ознаками та вирощування птиці в рівновагових угрупованнях. Визначено зв'язок інтенсивності формоутворюючих процесів в ранньому онтогенезі з продуктивними якостями птиці. Встановлена доцільність відбору ремонтного молодняка птиці яєчних кросів за параметрами інтенсивності росту, а також використання математичних моделей (Т.К.Бріджеса, Мак-Міллана) для аналізу і прогнозування продуктивності птиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-447,022

Рубрики:

      
5.

Кольцов 
Використання ферментних препаратів в комбікормах з високим вмістом ячменю при вирощуванні гусенят- бройлерів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Микола Павлович Кольцов ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310889

Рубрики:

      
6.

Качан А.Д. 
Розробка біотехнологічних параметрів застосування імуномодулятора КАФІ для підвищення продуктивності індиків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / А.Д. Качан ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено біотехнологічні параметри застосування імуномодулятора КАФІ для вирощування ремонтних і використання дорослих індичок. Визначено вплив препарату КАФІ на гематологічні та імонобіологічні показники крові ремонтних і дорослих індичок, з'ясовано роль імуномодулятора у формуванні резистентності організму та продуктивності якостей індиченят, вирощуваних на ремонт. Проведено порівняльну характеристику несучості та відтворювальних якостей дорослих індичок, залежно від дози препарату. Проведено розрахунок економічної ефективності використання оптимальних рівнів імуномодулятора КАФІ для ремонтних і дорослих індиків. Розроблені й експериментально обгрунтовані біотехнологічні параметри застосування імуномодулюючого препарату КАФІ можна використовувати в індиківництві для покращання інтенсивності росту молодняка та збереженості поголів'я індиків, підвищення репродуктивних якостей індичок, їх несучості та рівня рентабельності виробництва продуції індиківництва, а також поліпшення інкубаційних якостей яєць. Найбільш ефективною дозою використання імуномодулятора КАФІ є 0,15 мл препарату на 1 кг живої маси ремонтного молодняка віком 5 - 10 днів і дорослих індичок за 2 - 4 тижні до яйцекладки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-451.29 імуномодулятори
Шифр НБУВ: РА311025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Юрчишин В.А. 
Продуктивність та особливості метаболічних процесів у несучих курей залежно від джерела протеїну і жиру в раціоні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.А. Юрчишин ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу джерела протеїну та жиру в раціоні за рахунок використання в складі комбікорму для несучих курей продуктів переробки насіння соняшника та ріпаку (борошна, макухи та олії) вітчизняних сортів на перебіг обмінних процесів в організмі та яєчну продуктивність птиці. Відзначено, що заміна 10 % соняшникового шроту в складі комбікорму для курей у пік яєчної продуктивності соняшниковою та ріпаковою макухою, їх сумішшю позитивно вплинула на перебіг метаболічних процесів в організмі, суттєво підвищила яєчну продуктивність та покращила якість яєць. Доведено, що заміна 4 % тваринного жиру в складі комбікорму для курей соняшниковою та ріпаковою олією, їх сумішшю підвищила рівень лінолевої та ліноленової жирних кислот у плазмі крові, збільшила несучість та покращила якість яєць. Встановлено, що соєве, соняшникове та ріпакове борошно виявило позитивний вплив на метаболічну активність мікрофлори сліпих кишок несучих курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.831,022
Шифр НБУВ: РА311513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чигрин 
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок- несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Антолій Іванович Чигрин ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310942

Рубрики:

      
9.

Чигрин А.І. 
Продуктивність, якість яєць та обмін речовин у курок-несучок за різних рівнів вітаміну Е і селену в раціоні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / А.І. Чигрин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Викладено теоретичний і експериментальний матеріал з використання в раціонах курок-несучок високих доз вітаміну Е в поєднанні з різними рівнями добавок селену. Вивчено продуктивні якості птиці, морфологічний і хімічний склад яєць, накопичення в них вітамінів Е, А і каротиноїдів. Встановлено особливості впливу різних рівнів та співвідношень добавок вітаміну Е і селену на перетравність поживних речовин раціонів та баланс азоту в організмі, стан фізіологічної антиоксидантної системи та дихальної функції крові. Дослідженнями встановлено взаємозв'язок між змінами у функціональному стані окремих компонентів ланцюгів транспорту електронів в печінці та стані дихальної функції крові. Визначено оптимальні рівні та співвідношення добавок вітаміну Е та селену, які сприяють підвищенню вмісту в яйцях alpha-токоферолу і не впливають негативно на фізіологічний стан та продуктивність несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бородай В.П. 
Теоретичне обгрунтування і практична реалізація програм удосконалення птиці м'ясних кросів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.П. Бородай ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 2000. — 32 с. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності гетерозисної селекції у м'ясному птахівництві та розроблено прийоми моделювання селекційних ознак птиці, прогнозування рівня м'ясної продуктивності. Обгрунтовано п'ять селекційних програм створення вітчизняного кросу м'ясних курей. Визначено селекційні індекси для відбору ремонтного молодняку за комплексом ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-338.48,022
Шифр НБУВ: РА307937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Мазуркевич Т.А. 
Постнатальний період онтогенезу клоакальної сумки курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Т.А. Мазуркевич ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено морфологію клоакальної сумки курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру клоакальної сумки та клітинний склад її паренхіми (лімфоїдних вузликів). Встановлено, що клоакальна сумка існує у курей до 150-добового віку, але відсутня у курей віком 220 діб і більше. Ріст клоакальної сумки завершується у 90-добових курей. Найбільшу її відносну масу встановлено у 30-добових курей. У клоакальній сумці є дві групи лімфоїдних вузликів, які обумовлюють функції її центрального та периферичного органів імуногенезу. До складу вузликів, крім клітин їх основи, входять B- і T-лімфоцити, лімфобласти, пролімфоцити, макрофагоцити і гранулоцити. Максимальна функціональна активність клоакальної сумки як органа B-лімфоцитопоезу властива курам віком до 30 діб. Інволюція клоакальної сумки починається на другому місяці життя курей і перебігає у два етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.426,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА310231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Гречкосій Н.В. 
Постнатальний період онтогенезу тимуса курей кросу "Ломан Браун": Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.В. Гречкосій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію тимуса курей у постнатальному періоді онтогенезу. Вивчено топографію, макро- і мікроструктуру тимуса та клітинний склад його паренхіми. Визначено, що тимус курей є парним органом. Розвиток морфофункціональних одиниць (часточок) тимуса закінчується у 90-добових курей, а його ріст - у 120-добових. Максимальну функціональну активність тимуса, як органа лімфоцитопоезу, виявлено у 90-добових курей. У курей цього ж віку починається інволюція тимуса, яка протікає у три етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*697.5*334,022 + П682-263,022
Шифр НБУВ: РА308224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Міхайліна О.В. 
Вплив інкорпорованого sup137/supCs на біохімічні показники в шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.04 / О.В. Міхайліна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості біохімічних процесів у шкірі курчат на ранніх етапах постнатального онтогенезу, внаслідок впливу інкорпорованого 137Cs та дії на його фоні антиоксиданту дилудину. Встановлено, що процеси пероксидного окиснення ліпідів у шкурі курчат найбільш інтенсивно проходять у ранньому постнатальному онтогенезі, а коливання даних показників припадає на періоди формування оперення птиці. Виявлено вікові особливості вмісту нуклеїнових кислот і білка, активності деяких ферментів класів трансфераз і гідролаз. Введення в організм курчат 137Cs (активність 3000 Бк/добу) призвело до збільшення вмісту продуктів пероксидного окиснення ліпідів і зменшення активності антиоксидантних ферментів. Введення радіонукліда з активністю 500 Бк/добу сприяло більшому коливанню досліджуваних показників, ніж з активністю 3000 Бк/добу, в порівнянні з контролем. Використання антиоксиданту дилудину в дослідній групі сприяло пригніченню вільнорадикального окиснення, активації ферментів антиоксидантного захисту організму, як під час його введення, так і після закінчення, а також інтенсифікації білкового синтезу, збільшенню маси курчат та їх збереженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-2
Шифр НБУВ: РА312867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кушнеренко В.Г. 
Підвищення продуктивності птиці яєчних кросів шляхом удосконалення прийомів оцінки і вирощування молодняка: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Г. Кушнеренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання використання принципів стабілізуючого добору для формування рівновагових угруповань під час вирощування ремонтного молодняка яєчних кросів і експлуатації курей-несучок у кліткових батареях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 + П682-444.3
Шифр НБУВ: РА313624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Отченашко В.В. 
Продуктивність та обмін речовин у курок-несучок при збагаченні комбікормів вітаміном Е та селеном: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Отченашко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичний і експериментальний матеріал щодо використання для годівлі курок-несучок комбікормів з різними рівнями вітаміну Е, селену, кукурудзи та люцернового борошна. Виявлено деякі зміни у перетравності поживних речовин, балансі азоту, кальцію та фосфору в організмі курей залежно від складу комбікормів і рівнів надходження вітаміну Е та селену. Вивчено продуктивні якості несучок, морфологічний, хімічний склад і показники інкубації яєць. Проведено оцінку антиоксидантного статусу організму курей. Встановлено вплив комбікормів з різними рівнями вітаміну Е, селену, кукурудзи та люцернового борошна на функціональний стан крові та печінки. Рекомендовано для промислового виробництва яєць з підвищеним вмістом Е використовувати комбікорми з рівнями кукурудзи та люцернового борошна відповідно 40 та 2 - 5 %, додатками вітаміну Е та селену відповідно 200 та 0,1 г/т протягом чотиримісячного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.2 + П682-681
Шифр НБУВ: РА313557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дєбров В.В. 
Удосконалення методів оцінки, формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивних якостей гусей: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Дєбров ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 31 с. — укp.

Вивчено продуктивні та репродуктивні якості генофонду гусей півдня України. Проаналізовано вплив на їх рівень спадкових і паратипових факторів. Доведено ефективність використання математичних моделей опису та прогнозування кривих росту та несучості. Встановлено зв'язки параметрів моделей з господарсько корисними ознаками гусей. Оцінено рівень перо-пухової продуктивності за умов прижиттєвого обскубування гусей, їх оптимальні строки та кратність, досліджено процеси регенерації пір'я та пуху в зв'язку з середовищними та генотиповими факторами. Виявлено інтер'єрні особливості порід та поєднань гусей для розробки критеріїв раннього прогнозу продуктивності. Розраховано еколого-генетичні параметри чистопородних і помісних гусей для відбору компонентів систем схрещування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Юрченко В.В. 
Якість яєць та продуктивність курей при введенні в комбікорм соняшникової олії або фузи в поєднанні з цинком: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.В. Юрченко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

За результатами вивчення сумісного впливу соняшникової олії (0,3; 0,6; 0,9 %) та цинку (60; 90 г/т) на якість яєць, продуктивність, відтворювальні якості, хімічний склад та будову деяких органів і тканин організму птиці, встановлено ефективне співвідношення вказаних компонентів у пшенично-соняшниковому комбікормі для племінних курей. Визначено, що стимулювальна дія соняшникової олії та цинку на виводимість яєць і вивід молодняка пов'язані з поліпшенням морфологічних властивостей яєць (підвищенням маси, оптимізацією співвідношення складових частин) і змінами в хімічному складі жовтка (зростанні концентрації вітаміну Е, цинку та зниженні кислотного числа). Доведено доцільність заміни соняшникової олії (0,6 %), як джерела лінолевої кислоти, еквівалентною за вмістом жиру кількістю фузи (0,71 %). До складу соняшникової фузи входить жир, клітковина, протеїн, зола, фосфор, кальцій та вітамін Е. Встановлено, що введення 0,8 % стабілізованої сантохіном фузи у соняшниковий шрот або пшенично-соняшниковий комбікорм збільшує термін її придатності для згодовування птиці з двох до п'яти - шести місяців відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681-4
Шифр НБУВ: РА316960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сичов М.Ю. 
Продуктивність, якість продукції та обмін речовин у курок-несучок при використанні різних доз кормової добавки мінерол в комбікормах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / М.Ю. Сичов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Викладено теоретичний та експериментальний матеріал про використання в годівлі курок-несучок комбікормів з різними дозами кормової домішки "мінерол". Виявлено зміни в перетравності поживних речовин, балансі азоту, мінеральних елементів в організмі курок залежно від доз мінеролу в комбікормах. Вивчено продуктивні якості несучок, морфологічний та хімічний склад яєць. Встановлено вплив комбікормів з різними дозами мінеролу на рівень накопичення мінеральних елементів у яйці та морфологічний склад крові. Рекомендовано для підвищення несучості, збільшення середньої маси яєць та зменшення витрат корму на одиницю продукції, для виробництва яєць з підвищеними харчовими якостями використовувати комбікорми з вмістом кормової домішки "мінерол" 1 % до маси комбікорму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4-681
Шифр НБУВ: РА319924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Асобайрі Е.Е. 
Ефективність використання комбікормів для курей-несучок при додаванні метионіну, меляси та риб'ячого жиру: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Е.Е. Асобайрі ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено та експериментально обгрунтовано оптимальний рівень додавання сіркомістких амінокислот, бурякової меляси та риб'ячого жиру в ячмінно-соняшниковий комбікорм для яєчних курей промислового стада. Створено амінокислотно-енергетичний кормовий домішок для курей, який складається з 0,05 - 0,10 % бурякової меляси, що дозволяє суттєво підвищити ефективність ячмінно-соняшникового комбікорму зі зниженим вмістом тваринного протеїну (9 % від сирого протеїну). Вивчено вплив різного рівня метионіну, бурякової меляси та риб'ячого жиру в раціоні яєчних курей на вагу внутрішніх органів, морфологічний стан печінки, вагу, об'єм, щільність та товщину шкаралупи харчових яєць, а також концентрацію вітаміну А та каротиноїдів у жовтку. Встановлено взаємозв'язок маси печінки з нагромадженням жиру в цитоплазмі гепатоцитів, товщиною шкаралупи та інтенсивністю яйцекладки, вагою, об'ємом та щільністю яєць з віком курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-4
Шифр НБУВ: РА320643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Артеменко О.Б. 
Низькотемпературна консервація статевих і ембріональних клітин птиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.Б. Артеменко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-34 + П68-344.4
Шифр НБУВ: РА318926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського