Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (387)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=П817$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білик Р.І. 
Ветеринарно-санітарна оцінка молока при лейкозі великої рогатої худоби: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.І. Білик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз безпеки й якості молока, одержаного від РІД- та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР)-позитивних корів. Визначено зміни показників якості та безпеки молока, одержаного від РІД- і ПЛР- позитивних корів і розроблено правила його ветеринарно-санітарної оцінки. Теоретично й експериментально обгрунтовано ступінь ризику споживання молока, одержаного від РІД- і ПЛР-позитивних на лейкоз корів, що підтверджено дослідами на біологічній моделі лабораторних мишей за (хронічного) тривалого згодовування їм такого молока. Запропоновано "методичні рекомендації з ветеринарно-санітарної експертизи молока та м'яса, одержаних від великої рогатої худоби, хворої на лейкоз", затверджені науково-методичною радою Державного комітету ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України, "Спосіб фарбування мазків молока для цитологічного дослідження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П872.132.1-911 +
Шифр НБУВ: РА366080

Рубрики:

      
2.

Безсмертний В.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка і удосконалення технології підвищення якості м'яса птиці при аскаридіозі з використанням побічної сировини і відходів м'ясокомбінатів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.06 / В.М. Безсмертний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ветеринарно-санітарної експертизи та якісної оцінки м'яса птиці (курей, індичок) при аскаридіозі і розробці сучасної профілактики цього захворювання, направленої на збільшення виробництва і підвищення якості м'яса з використанням кормових домішок і відходів м'ясокомбінатів. Розроблена предзабійна і післязабійна діагностика аскаридіозу птиці, вивчено вплив аскаридіозної інвазії на продуктивність птиці, санітарні і якісні показники м'яса та його біологічну цінність. Науково обгрунтована можливість використання відходів м'ясокомбінатів як сировини для виробництва кормових домішок і преміксів і розроблена технологія їх виробництва. Вивчено вплив комплексної профілактики аскаридіозу на санітарні показники і якість м'яса птиці. Встановлена економічна ефективність проведення комплексної профілактики аскаридіозу птиці згідно з розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116,022

Рубрики:

      
3.

Бусол Л. В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза продуктів забою курчат-бройлерів при застосуванні нанокомпозиту порошка феромагнетика: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.09 / Л. В. Бусол ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено вплив згодовування кормів з нанокомпозиційним порошком феромагнетика термохімічного способу одержання у різних дозах на ріст і розвиток курчат-бройлерів. Встановлено фізіологічно обгрунтовані дози наноферомагнетика для курчат-бройлерів, визначено ветеринарно-санітарну характеристику продуктів забою курчат-бройлерів, вирощених з використанням кормів, які мають у складі нанокомпозит порошка феромагнетика в дозах 1 і 3 мг/кг корму. Доведено високу біологічну активність ультрадисперсних частинок заліза та відсутність можливості виникнення ризиків, пов'язаних зі зниженням продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11
Шифр НБУВ: РА374720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Васерук Н.Я. 
Фізіологічний стан бугайців і ветеринарно-санітарна оцінка яловичини, виробленої в умовах підвищеного вмісту кадмію за корекції метаболізму хелатами мікроелементів та вітамінами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.Я. Васерук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень in vitro та in vivo механізмів реалізації токсичного впливу кадмію, тестування та підбору засобів кадмійпротекторної дії. Вивчено фізіологічний стан, продуктивність бугайців у зонах з різною інтенсивністю техногенного навантаження, проведено ветеринарно-санітарну експертизу одержаної продукції тваринництва. Встановлено, що у разі тривалого надходження невисоких доз кадмію в організмі бугайців змінюється метаболізм мікроелементів, знижується інтенсивність використання поживних речовин, синтез енергетичних запасів і підвищуються процеси катаболізму. Зазначено, що корекцію обміну речовин, нормалізацію функціонування системи антиоксидантного захисту, посилення синтетичних процесів в організмі тварин, та зниження вмісту кадмію у яловичині проведено шляхом включення до раціону металоорганічних сполук мікроелементів з амінокислотою метіоніном у поєднанні з ін'єкціями тривітаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.112.7 + П872.76 +
Шифр НБУВ: РА323961

Рубрики:

      
6.

Гирич С.В. 
Якість і безпека м'ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / С.В. Гирич ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено екологічну оцінку аграрного комплексу Вінниччини в аспекті одержання товарного м'яса, складено карти-схеми зон техногенного забруднення Вінниччини, показано ймовірність одержання небезпечних м'ясопродуктів за несприятливих умов. Вивчено вплив малих доз радіації на споживні властивості м'яса курей та можливість його тривалого зберігання. Оцінено харчову цінність та безпеку яловичого м'яса у разі захворювання великої рогатої худоби на туберкульоз. Розроблено експрес-метод мікроскопічного виявлення збудника зазначеної хвороби в м'ясопродуктах, який дає змогу скоротити тривалість досліджень до 1 - 2 годин (за загальноприйнятою методикою потрібно 30 - 90 діб).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА328907

Рубрики:

      
7.

Горобей О.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка м'ясопродуктів, що реалізуються на ринках, та заходи з підвищення їх якості: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.09 / О.М. Горобей ; Львів. нац. акад. ветеринарної мед. ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне ветеринарно-санітарне дослідження (бактеріальне обсіменення, визначення токсичності та вмісту нітритів) ковбас і копченостей, що реалізуються на ринках у різні пори року та виготовляються різними суб'єктами виробництва. Встановлено фактори, що впливають на санітарну якість м'ясопродуктів, розроблено заходи щодо підвищення їх санітарної якості та безпеки. Запропоновано експрес-метод визначення токсичності м'ясопродуктів, розроблено спосіб виготовлення екологічно чистого барвника та безнітритну технологію виготовлення ковбасних виробів. Обгрунтувано ефективність впровадження у ветеринарно-санітарну експертизу м'ясопродуктів мікробіологічного експрес-методу визначення токсичності та виготовлення ковбас за безнітритною технологією з використанням розробленого барвника. Запропоновано методику контролю якості та безпеки м'ясопродуктів відповідно до міжнародних вимог системи самоконтролю (НАССР).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 +
Шифр НБУВ: РА328446

Рубрики:

      
8.

Горчанок Н.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза та санітарна оцінка риби при кудоозах: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.В. Горчанок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення порядку ветеринарно-санітарної експертизи та санітарного оцінювання риби, ураженої міксоспоридіями роду Kudoa. На підставі результатів дослідження розроблено та впроваджено до виробництва та навчального процесу науково-методичні рекомендації щодо діагностування кудоозів морської та океанічної риби, а також порядку її ветеринарно-санітарної експертизи. Визначено ступінь екстенсивності й інтенсивності інвазії паразитами роду Kudoa основних промислових видів риб (родин бичкових, мерлузових, тріскових). Визначено місця локалізації паразитів та їх морфологічні особливості. Наведено схему детального дослідження паразитів роду Kudoa. Ступінь ураження бичків кругляків установлено залежно від розмірів і статі риби, пори року та району дослідження. Вивчено органолептичні хімічні, мікробіологічні, токсикологічні, радіологічні показники та біологічну цінність риби залежно від рівня її ураження Kudoa. Установлено вплив паразитів на аміно- та жирнокислотний склад м'яса риби. Досліджено взаємовідношення у системі паразит - живитель на гістологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16 + П817.25 +
Шифр НБУВ: РА359601

Рубрики:

      
9.

Дашковський О.О. 
Молочна продуктивність корів і ветеринарно-санітарна експертиза молока в зонах техногенного забруднення свинцем за корекції метіонатами заліза, міді та вітаміном Е: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / О.О. Дашковський ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено зниження рівня засвоювання свинцю в шлунково-кишковому тракті корів шляхом корекції їх раціонів за дефіцитними мікроелементами - антагоністами свинцю у формі хелатних комплексів (з амінокислотою метіоніном) сукупно з вітаміном Е та їх дією на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність, ветеринарно-санітарні показники якості молока. За результатами комплексних досліджень встановлено вміст мікроелементів (заліза, міді, свинцю) у кормах, воді, крові та молоці - дефіцит заліза та міді, надлишок свинцю у раціоні корів. Розроблено рекомендації стосовно використання метіонатів як кормового додатку коровам під час лактації в регіонах значного техногенного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12 + П817.12
Шифр НБУВ: РА316326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Двилюк І.В. 
Акустичні репеленти в комплексній дератизації об'єктів ветеринарно-санітарного нагляду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / І.В. Двилюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано використання акустичних репелентів у боротьбі зі шкідливими гризунами, вивчено ефективність і доцільність їх застосування в комплексі з традиційними засобами дератизації на об'єктах ветеринарно-санітарного нагляду. Встановлено залежність етіологічних показників від частотних параметрів емітованого сигналу. Одержано нові дані про вплив акустичних репелентів на біоелектричну активність головного мозку та серця лабораторних щурів. Досліджено динаміку фізіологічних і біохімічних показників крові та репродуктивних показників у щурів за дії акустичного репеленту АР-010. Розроблено спосіб відлякування гризунів і комплексний план, який поєднує фізичні та хімічні засоби дератизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.222.51 + П817
Шифр НБУВ: РА316334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Джміль В.І. 
Ветеринарно-санітарна експертиза риби, інвазованої нематодами родини IAnisakidae/I: Автореф. дис... канд. вет. наук / В.І. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16
Шифр НБУВ: РА319115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Джміль О.М. 
Удосконалення технологічних процесів одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / О.М. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено технологічні процеси одержання молока з мінімальним бактеріальним обсіменінням на господарських підприємствах різних форм власності. Охарактеризовано сучасний стан реформованих сільськогосподарських підприємств-виробників молока в Україні. Проаналізовано існуючі ризики в технологічному процесі одержання молока на фермах та особистих підсобних господарствах населення. Досліджено вплив температури та термінів зберігання сирого незбираного збірного молока на його мікрофлору. Запропоновано новий метод зниження мікробного обсіменіння молока за допомогою активізації його природних бактеріостатичних властивостей, а саме шляхом активації лактопероксидазної системи за допомогою натрію тіоціанату. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні, токсикологічні показники, біологічну цінність та технологічні властивості молока, обробленого з активізованою LP-системою. Встановлено оптимальні дози тіоціанату, які необхідно використовувати з метою зниження бактеріального обсіменіння молока на шляху від виробника до переробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.62 + П817.12 +
Шифр НБУВ: РА344565

Рубрики:

      
13.

Дуюнов Е.Е. 
Удосконалення режимів дезінфекції повітря пташників у присутності птиці при вирощуванні бройлерів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / Е.Е. Дуюнов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність проведення дезінфекції повітря пташників за присутності птиці з метою зменшення його мікробного забруднення, починаючи з 20 - 25-ти діб вирощування бройлерів. Запропоновано проводити таку дезінфекцію аерозольним способом або ультрафіолетовим випромінюванням. Вивчено вплив розроблених режимів дезінфекції за присутності птиці з використанням зазначених способів на мікрофлору пташників, ріст бройлерів, гематологічні й економічні показники вирощування. Установлено, що дезінфекція повітря пташника аерозольним способом дозволяє зменшити його мікробне забруднення у 1,6 - 3,2 разів, підвищити збереженість бройлерів на 1,8 %, їх живу масу у віці 42-х діб на 35,03 г. Економічний ефект від застосування цього способу становить 411,77 грн. у розрахунку на 1 000 голів. Дезінфекція повітря ультрафіолетовим випромінюванням дає змогу зменшити його мікробне забруднення у 2,4 - 3,7 разів, підвищити збережність бройлерів на 2,2 %, їх живу масу у віці 42-х діб на 137 г, одержати економічний ефект задяки його застосуванню - 819,5 грн. у розрахунку на 1 000 бройлерів. Запропоновано застосовувати дезінфекцію повітря за присутності птиці аерозольним способом або ультрафіолетовим випромінюванням як елемент технології варощування бройлерів у присадибних, фермерських і спеціалізованих господарствах. Рекомендовано режими проведення такої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.324 + П682-44 +
Шифр НБУВ: РА361831

Рубрики:

      
14.

Коваленко В.Л. 
Розробка бактерицидних засобів пролонгованої дії для підвищення ефективності боротьби з інфекційними хворобами тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.Л. Коваленко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження епізоотичної ситуації щодо розповсюдженості інфекційних захворювань тварин в Україні. Розроблено нові дезінфікуючі засоби пролонгованої дії: "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват". Вивчено фізико-хімічні властивості нових препаратів: стабільність, сумісність, кратність піноутворення, бактерицидну активність, фенольний коефіцієнт, білковий індекс. Визначено токсикологічні параметри дезінфікуючих засобів на тваринах. Проведено порівняльну оцінку нових деззасобів пролонгованої дії та інших дезінфектантів на тест-культурах E. coli та St. aureus. Розроблено режими застосування дезінфікуючих засобів "Глутарпін-1", "Дезавет", "Віват" на тваринницьких і м'ясопереробних підприємствах, а також на підприємствах з виготовлення молочних продуктів. Наведено методичні рекомендації щодо визначення ефективності знезараження приміщень піноутворюючими деззасобами. Встановлено економічну ефективність застосування нових бактерицидних препаратів пролонгованої дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.3 +
Шифр НБУВ: РА332089

Рубрики:

      
15.

Ковальчук Р.Л. 
Ветеринарно-санітарна та якісна оцінка яловичини за відгодівлі бугайців кормами, збагаченими гуматом натрію та метіонатами кобальту і йоду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Р.Л. Ковальчук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив підгодівлі бугайців гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду на інтенсивність перебігу фізіологічних процесів в організмі тварин, їх продуктивність та якість одержаної від них продукції. Вивчено вплив підгодівлі гуматом натрію та гуматом натрію у поєднанні з хелатними сполуками (метіонатами) кобальту та йоду в різних пропорціях на якість продукції. Встановлено, що корекція раціонів дослідних бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду позитивно впливає на гематологічні показники, активність ферментів переамінування, інтенсивність обміну речовин в організмі тварин, не викликаючи порушень їх клінічного стану. Вивчено вплив підгодівлі на продуктивність та забійні якості яловичини. Встановлено, що підгодівля бугайців гуматом натрію у поєднанні з метіонатами кобальту та йоду покращує харчову цінність, фізико-хімічні та санітарні показники одержаної від них яловичини. Розраховано економічний ефект і розроблено методичні рекомендації щодо комплексного використання гумату натію з метіонатами кобальту та йоду для відгодівлі великої рогатої худоби у відповідних дозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451 + П817.11 +
Шифр НБУВ: РА349677

Рубрики:

      
16.

Константінов П.Д. 
Ветеринарно-санітарний та радіометрично-гігієнічний контроль продуктів забою тварин, отриманих у зонах посиленого радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.Д. Константінов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено наслідки Чорнобильської катастрофи (вплив радіонуклідів на якість м'яса забійних тварин), вдосконалено методи зниження рівня радіонуклідів у м'ясі та випуск екологічно безпечної м'ясної продукції. Проведено ретроспективний радіометричний аналіз продуктів забою тварин, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що радіонукліди, концентрація яких знаходиться в межах допустимих рівнів ДР-97 (19 - 25 Бк/кг), впливають на біохімічний склад яловичини: знижується вміст білка, жиру, сухої речовини, глікогену, молочної кислоти; підвищується вміст летких жирних кислот, аміно-аміачного азоту.Розроблено спосіб приготування біологічно активного препарату "Лактоцидин" з культури молочнокислих мікроорганізмів (ацидофільних паличок штаму 48c). Досліджено і впроваджено спосіб виробництва вареної ковбаси з додаванням лактоцидину, який забезпечив підвищення органолептичних показників готового продукту, зменшив кількість МАФАМ, збільшив вихід ковбаси, подовжив термін її реалізації, знизив вміст радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1
Шифр НБУВ: РА312773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Коцюмбас І.Я. 
Система токсикологічного контролю засобів захисту тварин та кормових добавок (розробка, апробація та впровадження): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / І.Я. Коцюмбас ; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. — Х., 2001. — 39 с. — укp.

Досліджено гостру та хронічну токсичність, кумуляцію, побічну дію, віддалені наслідки вживання кормових домішок для тварин. Визначено порядок вивчення об'єкта проведення токсикологічних досліджень, послідовність постановки дослідів з вибором конкретної методики. Проведено модифікацію та адаптацію до умов сьогодення ряду методик та методів установлення токсикологічних параметрів, зокрема, мутагенності, нешкідливості, фармакокінетики та фармакодинаміки в хронічних дослідах. За період проведення досліджень (1991 - 2000 рр.) визначено та вивчено токсикологічні параметри 163 препаратів імпортного та вітчизняного виробництва, апробовано різні способи визначення токсичності, проведено аналіз отриманих даних, залежно від фармакологічних груп ступеня токсичності. На підставі результатів вивчення та повного токсикологічного дослідження 23 препаратів узагальнено, систематизовано та встановлено порядок проведення фармакотоксикологічних досліджень нових засобів захисту тварин, визначено принципи вибору методів, послідовність проведення дослідів, залежно від фізико-хімічних властивостей субстанцій та фармацевтичної форми. Для препаратів, в яких застосувуються нові субстанції, обов'язково досліджуються фармакінетика, фармакодинаміка, кумулятивні властивості, побічна дія та віддалені наслідки. Вперше визначено дію лікарських засобів, які різняться за ступенем токсичності, будовою та функціональним призначенням на виживання, розмноження, поведінку, морфологічний стан, функціонування травної системи, осморегуляторну функцію Paramecium caudatum в гострих та хронічних дослідах. Розроблено експрес-метод визначення токсичності нових засобів захисту тварин та кормових домішок за допомогою інфузорій. Доведено можливість використання культури клітин, як модельної системи, для токсикологічного контролю ветеринарних препаратів. Уперше виявлено наявність кореляції між визначенням токсичності в експериментах на теплокровних тваринах і цитотоксичною оцінкою їх за допомогою аналізу культури клітин. Встановлено та науково обгрунтовано загальні принципи, порядок і вимоги до визначення нешкідливості та розроблено нормативний документ (галузевий стандарт), який регламентує основні положення визначення нешкідливості ветеринарних препаратів та дозволяє забезпечити їх належну якість. Проведено порівняльний аналіз методів токсикологічного контролю комбікормів та сировини з використанням лабораторних тварин, риб гуппі, інфузорій різних видів, визначено позитивні та негативні риси кожного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.18 + П857
Шифр НБУВ: РА316037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кравчук В.В. 
Критерії оцінки якості м'яса: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / В.В. Кравчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено порівняльне оцінювання методів визначення ступеня свіжості (якості) м'яса. На підставі результатів органолептичних, хімічних і мікроскопічних досліджень м'яса встановлено, що визначення pH та реакція на пероксидазу є неефективними для визначення свіжості м'яса та не можуть використовуватись як самостійні методи. Удосконалено прилад для відгонки летких жирних кислот (ЛЖК), який дозволяє більш точно, у порівнянні з приладом, наведеним у ДСТУ 2392-78, визначити свіжість м'яса. Для більш достовірного дослідження вільних ЛЖК запропоновано використовувати метод газової хроматографії. Проаналізовано вплив умов вирощування свиней і великої рогатої худоми на якість свинини та яловичини. Виявлено, що забійний вихід, органолептичні показники, хімічний та амінокислотний склад кращі у м'яса тварин, вирощених в особистих підсобних господарствах населення. Встановлено основні критерії визначення якості м'яса. З урахуванням даних критеріїв обгрунтовано систему контролю за виробництвом якісного та безпечного м'яса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.11 + Л92-1 с +
Шифр НБУВ: РА363081

Рубрики:

      
19.

Кривохижа Є. М. 
Санітарно-гігієнічне об|рунтування розробки мийно-дезінфікуючого засобу для доїльного устаткування та молочного інвентаря: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Є. М. Кривохижа ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено ефективний лужний мийно-дезінфекційний засіб для санітарної обробки доїльного устаткування та молочного інвентаря. Визначено його фізико-хімічні властивості, бактерицидну дію та мийну здатність. Вивчено корозійну дію засобу на металеві складові доїльного устаткування та молочного інвентаря. Досліджено гостру токсичність, подразнювальну та шкірно-резорбтивну дію, а також його кумулятивні властивості. Визначено технологічні режими застосування розробленого засобу для санітарної обробки переносних доїльних апаратів, доїльних установок з молокопроводом, охолоджувачів молока та молоковозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.33 + П817.328.2
Шифр НБУВ: РА384471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Куциняк І.В. 
Резистентність корів та ветеринарно-санітарна експертиза молока, отриманого в умовах хронічної фтористої інтоксикації: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / І.В. Куциняк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень, пов'язаних з усуненням хронічної фтористої інтоксикації шляхом згодовування коровам з основним раціоном магнію гідрокарбонату та впливом його на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність і ветеринарно-санітарні показники якості молока. На підставі комплексних досліджень встановлено вміст фтору у воді, грунті, кормах і тканинах корів. Визначено терапевтичну дозу магнію гідрокарбонату, який досить дешевий. Гідрокарбонат магнію шляхом утворення з солями фтору нерозчинних комплексних сполук знизив інтоксикацію організму тварин. У результаті згодовування вміст загального білка крові збільшився на 8,6 - 13,3 % за рахунок альбумінів (на 5,7 - 13,7 %) та альфа-глобулінової фракції у першій половині лактогенезу (на 12,4 - 25,2 %), рівень кальцію підвищився на 6,4 - 30,3 %, магнію - на 18,5 - 27 %, рівень фосфору знизився на 6 - 6,9 % залежно від періоду лактації. Відмічено підвищення молочної продуктивності дослідних корів (зростання середньодобового надою натуральної жирності на 37 %, кількості молочного жиру на 7 - 12 %) і покращання якісних показників молока. Розроблено рекомендації щодо використання магнію гідрокарбонату як кормової домішки коровам під час лактації та сухостою в зонах із хронічною фтористою інтоксикацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.22
Шифр НБУВ: РА312271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського