Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (144)
Пошуковий запит: (<.>U=П872.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кунська К.М. 
Антенатальна етіологія, патогенетичні ланки токсичної диспепсії новонароджених телят і їх корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / К.М. Кунська ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість надійної профілактики неонатальної диспепсії, що передбачає утримання тільних корів на неповноцінних раціонах протягом усього періоду вагітності, а не тільки у сухостійний період. Установлено взаємозалежність складових біологічного ланцюга корм - стан обміну речовин у корів-матерів - якість молозива - стійкість телят до захворювання на диспепсію. З метою корекції основних ланок патогенезу токсичної диспепсії новонароджених телят розроблено та клінічно апробовано комплексний електролітно-антитоксичний препарат "КЕТ", визначено оптимальні дози його компонентів, зокрема калію хлориду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911-1 +
Шифр НБУВ: РА338242

Рубрики:

      
2.

Дерев'янко С.В. 
Антигенні властивості ентеровірусів свиней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / С.В. Дерев'янко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено і вивчено біологічні, фізико-хімічні та антигенні властивості 47 штамів ентеровірусів свиней (ЕВС), 9 з яких віднесено до ЕВС 1-го серотипу, 4 штами не належать до відомих серотипів ЕВС. Типову належність 28 виділених штамів не визначено, бо вони мають антигенні зв'язки з референтними штамами ЕВС декількох серотипів. Встановлено, що міжтипові антигенні властивості ЕВС обумовлені спільними антигенними детермінантами вірусного походження. Внаслідок міжтипового схрещування референтних штамів ЕВС одержано клони з проміжними антигенними властивостями. На підставі вивчення штамів ЕВС із міжтиповими антигенними властивостями створено "набір діагностикумів ентеровірусних пневмоентеритів свиней".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.9 + П872.333-925
Шифр НБУВ: РА313754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Грищенко В.А. 
Біохімічне та клінічне обгрунтування застосування засобів репаративної терапії на основі фосфоліпідів молока при ентеропатології телят: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / В.А. Грищенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Наведено результати комплесних молекулярно-біологічних, біохімічних, електронно-мікроскопічних і клінічних досліджень (in vivo та in vitro) біологічної та клінічної ефективності фосфоліпідів молока та можливості їх застосування для лікування неонатальної ентеропатології новонароджених телят. Встановлено проліферативний (репаративний) ефект фосфоліпідів молока. Показано їх вплив на ультраструктуру та функціональну активність епітеліоцитів кишечнику, печінки та нирок, прискорення відновлення обміну ліпідів, білків, вуглеводів, жиророзчинних вітамінів A та E, мінеральних речовин, нормалізацію кислотно-лужного стану й електролітного балансу, а також антиоксидантний, протизапальний, протиатерогенний, жовчогінний, протианемічний і стимулювальний ефекти за наявності неонатальної ентеропатології телят. Розроблено біологічно активну домішку (БАД) репаративної дії на основі фосфоліпідів молока, застосування якої сприяє зменшенню тяжкості та тривалості перебігу захворювання, запобігає виникненню ускладень та рецидивів і значно підвищує ефективність реабілітаційних заходів. На підставі одержаних експериментальних результатів фосфоліпідовмісну БАД FLP-MD репаративної дії, розроблену на основі природної, екологічно безпечної сировини, рекомендовано використовувати для проведення ендоекологічної реабілітації організму новонароджених телят. Показано, що використання запропонованої БАД сприяє продовженню репаративного ефекту в наступних поколіннях реабілітованих тварин, а також збереженню поголів'я молодняка великої рогатої худоби та покращанню його продуктивних якостей, що в кінцевому результаті забезпечує споживчий ринок якісною продукцією тваринного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911 + П60-44-451.291 + П60-44-272.539 +
Шифр НБУВ: РА345844

Рубрики:

      
4.

Романович М.С. 
Вдосконалення терапії і профілактики шлунково-кишкових хвороб новонароджених телят шляхом застосування нових засобів імунокорекції: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / М.С. Романович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив імуностимулювальних препаратів "Лактоген", "Гематин", " Бовітокс" для підвищення життєздатності новонароджених телят і профілактики захворювань гастроентеритом з ознаками діареї в постнатальний період. Розроблено та випробувано комплексний мікроелементний препарат "Лактоген" для корекції обмінних процесів у корів і телят шляхом парентеральних ін'єкцій. Телята, що народжувалися від корів і нетелей, яких обробляли імуностимуляторами, були більш стійкі до захворювань діареєю. Захворюваність серед них зменшилася в 3-4 рази, вміст Т-лімфоцитів був удвічі вищим. Вперше застосовано тканинний препарат з крові корів "Гематин" для стимулюції загальної резистентності організму новонароджених телят. Доведено, що рання асептизація тканин пупка в комплексі з застосуванням імуностимулювальних препаратів дає змогу підвищити ефективність лікувально-профілактичних заходів телят у разі гастроентеритів, знизити збитки від захворювань новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-7 +
Шифр НБУВ: РА326078

Рубрики:

      
5.

Полетай В. М. 
Вплив гербіцидів на проміжний обмін компонентів жовчі у коропа: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Полетай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив раундапу та зеркору на проміжний обмін жовчних кислот в організмі риб і проміжний обмін ліпідів в організмі коропа різного віку за дії гербіцидів. Розроблено методику визначення похідних білівердину та білірубіну та за її допомогою досліджено проміжний обмін пігментів в організмі риб за дії гербіцидів. Визначено особливості відтворення детоксикаційної й охарактеризовано ефективність біосинтетичної функцій печінки риб різних вікових груп та за умов гербіцидного навантаження. Проведено оцінювання можливості екскреторної функції печінки риб для окремих похідних білівердину та білірубіну та проаналізовано адаптаційні зміни у печінці досліджуваної категорії риб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.35-982 + П857.6
Шифр НБУВ: РА382018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чуб О.В. 
Вторинна дистонія рубця у високопродуктивних корів (патогенез і лікування): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.В. Чуб ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церка, 2002. — 18 с. — укp.

Визначено показники вмісту рубця у клінічно здорових високопродуктивних корів за різних режимів годівлі та структурах раціону. Досліджено поширення та механізми розвитку вторинної дистонії рубця, першопричиною якої визначено: гепатодистрофію, кетоз, зміщення сичуга, ендотерміт, мастит, гнійно-некротичні процеси у ділянці кінцівок. Визначено показники вмісту рубця у разі цих патологій. Апробовано схему лікування корів, хворих на вторинну дистонію рубця, яку застосовують разом з лікуванням основного захорювання. Доведено, що застосування аміридину гідрохлориду та натрію хлориду разом із сумішшю за С.І. Смирновим відновлює моторику рубця, сприяє збільшенню загальної кількості інфузорій, підвищенню редуктазної, целюлолітичної та зниженню амілолітичної активності мікрофлори рубця. Виявлено підвищення рівня оцтової та зниження частки масляної кислот у вмісті рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.322-911-6 + П872.322-911-7
Шифр НБУВ: РА317256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дубін О.М. 
Гепато-остеодистрофічний синдром у молодняку великої рогатої худоби на відгодівлі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.М. Дубін ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 24 с. — укp.

Експериментально та теоретично обгрунтовано перебіг і механізм розвитку внутрішньої поліорганної та поліметаболічної патології у молодняку великої рогатої худоби за жомо-концентратного типу відгодівлі. Вивчено гепато-остеодистрофічний синдром. З'ясовано інформативні методи його діагностики, яка грунтується на визначенні у сироватці крові вмісту загального білка, загального кальцію, активності аспаргінової трансферази і лужної фосфатази, результатів сулемової та формолової проб. Критеріями діагностики дослідженого синдрому у молодняку визначено гіперпротеїнемію, збільшення активності АСТ, інколи АДТ і ГГТ, позитивні результати колоїдно-осадових проб (диспротеїнемію), гіпокальціємію, гіпер- або гіпофосфатемію, підвищену активність лужної фосфатази, зменшення вмісту <$Eroman 25(OH)D sub 3>, кальцитоніну. Вивчено вплив окремо виготовлених олійних розчинів ретинолу ацетату, токоферолу ацетату, ергокальциферолу на функціональний стан печінки та фосфорно-кальцієвий обмін у молодняку з ознаками гепато-остеодистрофічного синдрому. Установлено позитивний вплив преміксу за умов лікування хворого молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911 + П872.351-911 +
Шифр НБУВ: РА345687

Рубрики:

      
8.

Дикий О.А. 
Гепатодистрофія у собак службових порід (етіологія, патогенез, діагностика, лікування та профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.А. Дикий ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351,022
Шифр НБУВ: РА310254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Сорокіна Н.Г. 
Дисбактеріоз шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, методи його корекції та профілактики: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.Г. Сорокіна ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено природу дисбактеріозу шлунково-кишкового тракту новонароджених телят, розроблено методи його профілактики та корекції. Досліджено кількісний та якісний склад мікрофлори кишечнику клінічно здорових новонароджених телят і телят з розладами функції шлунково-кишкового тракту. Підтверджено поліетіологічний характер шлунково-кишкових хворобновонароджених телят. Розроблено пробіотик нового покоління "Бактонорм" та встановлено основні біологічні властивості культур, що входять до його складу. Запропоновано схему комплексного застосування бактонорму у поєднанні з імуномодулятором і глутасолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П871.911-6-8 + П872.33-911-8
Шифр НБУВ: РА318852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
11.

Бабенко О. П. 
Епізоотологічні особливості пневмоентеритів телят бактеріальної етіології: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. П. Бабенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено джерела та резервуари збудників інфекції, механізми та фактори передачі збудників інфекції, а також фактори, які впливають на сприйнятливість тварин. Встановлено склад асоціацій умовно патогенних мікроорганізмів, які виділяються від хворих корів, телят, синантропної птиці, гризунів, зовнішнього середовища, одягу персоналу, предметів догляду за тваринами та посуду. Одержано нові дані щодо ролі гризунів і синантропної птиці в епізоотичному процесі у разі захворювань великої рогатої худоби, викликаних умовно патогенними бактеріями. Визначено вплив факторів зовнішнього середовища на інтенсивність розвитку пневмоентеритів телят. Показано, що у разі застосування рибомунілу у схемі комплексної профілактики пневмоентеритів телят зменшується захворюваність та збільшується збереженість новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.23-911-1 + П872.332-911-1
Шифр НБУВ: РА371815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бородай А.Б. 
Епізоотологія та патогенетична терапія криптоспоридіозу телят у зоні Лісостепу України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.Б. Бородай ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено дані щодо розповсюдження, вікової та сезонної динамік криптоспоридіозу телят у господарствах Лісостепової зони України. З'ясовано джерела та фактори передачі криптоспоридіозної інвазії. Установлено зміни морфологічних та біохімічних показників крові тварин у разі паразитування криптоспоридій. Проведено порівняння лікувальної ефективності препаратів вітчизняного виробництва та уперше застосовано імуномодулятор - спиртову настоянку ехінацеї пурпурової. Розроблено та впроваджено до виробництва комплексну схему застосування кокцидіостатика та імуномодулятора, що сприяє підвищенню ефективності лікувальних заходів, нормалізації гематологічних показників тварин, відновленню імунологічного статусу організму й підвищенню продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.333-911-1 +
Шифр НБУВ: РА328670

Рубрики:

      
13.

Кича 
Етіологічна роль ентеробактерій і Pseudomonas Aeruginosa та застосування імуностимулюючої терапії при шлунково-кишкових захворюваннях телят і поросят: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Катерина Іванівна Кича ; УААН; Національний науковий центр "Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-911 + П872.33-925
Шифр НБУВ: РА353940

Рубрики:

      
14.

Жорник Д. В. 
Застосування алопластичного матеріалу політетрафторетилену та одноповерхових швів за лікування свиней з пупковими грижами: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.05 / Д. В. Жорник ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено динаміку ранового процесу й особливості загоювання операційної рани у свиней за імплантації латок з політетрафторетилену (ПТФЕ). Досліджено морфобіохімічний склад крові клінічно здорових свиней після імплантації ПТФЕ. Розроблено методику оперативного лікування черевних гриж у свиней з імплантацією сітки ПТФЕ та використанням одноповерхових швів за герніотомії й описано їх клінічний стан в післяопераційний період. Визначено морфобіохімічний склад крові, рівень ендогенної інтоксикації, стан антиоксидантної системи й обмінних процесів у сполучній тканині після проведення традиційної й алопластичної герніотомій. Показано, що організм свиней повністю інертний до алопластичного матеріалу з ПТФЕ. Доведено, що проведення алопластичної герніотомії у свиней зменшує кількість післяопераційних ускладнень до 12,5 %, а використання одноповерхових швів для лікування тварин з пупковими грижами доцільне лише у разі гриж невеликого розміру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.33-925 + П871.25-7
Шифр НБУВ: РА376937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кібкало Д.В. 
Інформативність біохімічних показників сполучної тканини в диференціальній діагностиці гепатодистрофії і цирозу печінки у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Д.В. Кібкало ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 20 с. — укp.

Експериментально й теоретично обгрунтовано інформативність біохімічних показників сполучної тканини печінки та сироватки крові корів для диференціальної діагностики гепатодистрофії та цирозу. Вивчено перерозподіл окремих фракцій глікозаміногліканів (ГАГ) за наявності цирозу печінки у корів. Вперше в сироватці крові тварин визначено ліміти показників, що характеризують стан сполучної тканини: глікопротеїнів, загальних хондроїтинсульфатів і фракцій ГАГ. У процесі дослідження експериментальних моделей гострого токсичного гепатиту та цирозу печінки виявлено зміни фракційного складу глікозаміногліканів печінки щурів та зв'язок їх рівня з показниками метаболітів обміну глікопротеїнів і ГАГ у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-6 +
Шифр НБУВ: РА334729

Рубрики:

      
16.

Грищук А.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування ролі функціональних та структурних змін печінки і нирок в патогенезі аліментарної диспепсії телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Грищук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано методи діагностики функціональних і структурних змін печінки і нирок у новонароджених телят з ознаками аліментарної диспепсії. Діагностику печінкової та ниркової (гепаторенальної) недостатності здійснено на підставі визначення вмісту в сироватці крові, сечі, гомогенатах печінки і нирок рівня загального білка, білкових фракцій, вмісту глюкози, рівня сечовини, активності аспартат- та аланінтрансаміназ, а також активності лужної фосфатази та вмісту креатиніну. Для вивчення структурних змін у печінці та нирках телят хворих на диспепсію проведено біопсію та гістологічні дослідження. Показано перспективність використання методів біопсії печінки та нирок для ранньої діагностики ушкодження паренхіми цих органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911-6 +
Шифр НБУВ: РА345007

Рубрики:

      
17.

Бордюгова С. С. 
Медикаментозний дисбактеріоз у котів: діагностика та розробка засобу для лікування: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / С. С. Бордюгова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування розробленого препарату сорбелакт, який сприяє покращанню стану здоров'я та відтворенню кишкового мікробіоценозу у 2,0 - 2,5 раза швидше, ніж за застосування пробіотиків на основі бактерій, виділених від інших видів тварин, у 3,0 - 4,0 раза швидше ніж за застосування тільки сорбувальних препаратів, і у 4,0 - 5,0 разів швидше, ніж у нелікованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.3-954
Шифр НБУВ: РА382245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Дубич І. М. 
Морфологія підшлункової залози собак в нормі та за панкреатиту: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.02 / І. М. Дубич ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше з'ясовано морфологію та морфометричні показники підшлункової залози собак у постнатальному періоді онтогенезу та за гострого і хронічного перебігу панкреатиту. Встановлено особливість локалізації та розподілу білкових сполук і нуклеїнових кислот у структурах підшлункової залози собак у віковому аспекті та за панкреатиту. Показано, що у собак за гострого перебігу панкреатиту абсолютна маса органа збільшується, відносна маса зменшується. За хронічного панкреатиту абсолютна та відносна маси зростають. Гістологічними дослідженнями встановлено, що у цуценят за гострого перебігу панкреатиту спостерігається розширення міжацинарного простору підшлункової залози внаслідок його набряку. В ацинусах виявляється зерниста та гідропічна дистрофія панкреатоцитів. Діаметр ацинусів, об'єм панкреатоцитів та їх ядер у хворих тварин зростають. Ядерно-цитоплазматичне відношення панкреатоцитів підшлункової залози цуценят за гострого панкреатиту щодо клінічно здорових, також збільшується. З'ясовано, що у підшлунковій залозі собак за хронічного перебігу панкреатиту відбувається порушення будови клітин, дискомплексація ацинусів. В окремих тварин спостерігається повна деструкція ацинусів, вони втрачають характерну форму. Відзначено лізис і пікноз ядер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.7*33 + П872.36-953-2
Шифр НБУВ: РА380573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Магрело Н. В. 
Обгрунтування впливу абіотичних чинників середовища на розлади функцій печінки та методи їх профілактики у корів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Н. В. Магрело ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено екологічні особливості зон розташування господарств, у яких проводились дослідження. Досліджено гігієнічні умови утримання великої рогатої худоби, вплив сезонних, екологічних і технологічних чинників утримання на клінічний стан та гематологічні показники корів, ефективність згодовування вітамінно-мінеральної суміші з метою зменшення впливу несприятливих чинників середовища на організм тварин. Встановлено у корів порушення функціонального стану організму, зокрема печінки. Визначено, що в печінці даних тварин розвивається застійна гіперемія, зерниста дистрофія, а за тривалого утримання проліферативне запалення та цироз. Доведено, що згодовування коровам суміші дефіцитних у раціоні мікро- та макроелементів, вітамінів і метіоніну в стійловий період утримання у вигляді вітамінно-мінеральної суміші позитивно впливає на нормалізацію процесів, а також покращення функціонального стану організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-911-8
Шифр НБУВ: РА371353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бусел Ю. М. 
Патогенез, діагностика та лікування панкреатиту в собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.01 / Ю. М. Бусел ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено маловідомі ланки патогенезу панкреатиту в собак за гострого та хронічного перебігу, зокрема, фібротизацію підшлункової залози на основі аналізу показників сполучної тканини (глікопротеїни, хондроїтинсульфати, сіалові кислоти), та ступінь ендогенної інтоксикації (середні молекули та лейкоцитарний індекс інтоксикації). Вперше обгрунтовано діагностичне значення сонографічних критеріїв і показників метаболізму сполучної тканини (глікопротеїнів, хондроїтин-сульфатів, сіалових кислот), активності alpha-амілази в сироватці крові та сечі, амілазо-креатинінового індексу в комплексній діагностиці панкреатиту в собак. Розроблено й експериментально обгрунтовано ефективні схеми лікування собак у разі панкреатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.36-953
Шифр НБУВ: РА380201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського