Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1412)Книжкові видання та компакт-диски (1201)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П873$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євстаф'єва В. О. 
Асоціативні інвазії свиней в умовах Лісостепу і Степу України: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.11 / В. О. Євстаф'єва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Визначено сезонну та вікову динаміки асоціативних паразитозів свиней. Проведено порівняльний аналіз ефективності якісних і кількісних копроскопічних методів лабораторного дослідження тварин, уражених асоціативними інвазіями. Запропоновано модифіковані способи копроовоскопічної зажиттєвої діагностики паразитозів тварин. Встановлено, що розвиток патологічного процесу в організмі свиней за асоціативних інвазій супроводжується змінами біохімічних показників крові. Проведено випробування вітчизняних антигельмінтів, акарицидів та протипротозойних препаратів на тваринах, уражених асоціаціями паразитів. Встановлено їх ефективну дію на організм інвазованих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.6-925(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євстаф'єва В.О. 
Порівняльна ефективність акарицидів при саркоптозі свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / В.О. Євстаф'єва ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов лісостепової зони України вивчено питання епізоотології саркоптозу свиней, а саме, визначено динаміку ураженості свиней саркоптесами залежно від пори року, віку та статі. Здійснено порівняльну характеристику контактних протипаразитарних засобів - бутоксу-50, неостомазану та аміциду та препаратів широкого спектру дії - "Дектомакс", "Бровермектин" і "Баймек", які зареєстровані в Україні, у разі саркоптозу свиней. Встановлено їх лікувальну ефективність за різних форм перебігу захворювання та вплив даних препаратів на морфологічні та біохімічні показники крові тварин. Запропоновано удосконалений високоефективний метод лабораторної діагностики саркоптозу із застосуванням рослинної олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.1-7 +
Шифр НБУВ: РА324286

Рубрики:

      
3.

Євтушенко А.В. 
Лігулідози риб (епізоотологія, біологія збудників, патогенез, розробка заходів боротьби): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / А.В. Євтушенко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено епізоотологію, біологію та екологію найбільш поширених збудників лігулідозів - Ligula intestinalis та Digramma interrupta, патогенез захворювань, розроблено заходи боротьби з лігулідозними інвазіями. Вперше отримано дані щодо перебігу епізоотичного процесу у разі лігулідозів риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами, доповнено дані щодо строків дозрівання плероцеркоїдів L. intestinalis у додатковому хазяїні. Вивчено динаміку яйцепродукції зрілими гельмінтами, встановлено новий вид першого проміжного хазяїна у циклі розвитку L. intestinalis та D. interrupta. Розглянуто вплив лігулідозних інвазій на гематологічні та біохімічні показники крові, біологічні показники розвитку риб у водоймах з різними гідробіологічними режимами. Вперше встановлено фактори, що обумовлюють зміну поведінки інвазованих лігулідами риб. Визначено ефективність альбендазолу під час його застосування на ранній стадії інвазування риб збудниками лігулідозів. Розроблено методичні рекомендації щодо заходів боротьби з лігульозом та диграмозом риб у рибопромислових водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.624.2 +
Шифр НБУВ: РА327073

Рубрики:

      
4.

Івановська Л.Б. 
Епізоотологічний моніторинг та розробка серологічної діагностики ієрсиніозу тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Л.Б. Івановська ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні проведено епізоотологічний моніторинг ієрсиніозу серед різних видів тварин: великої та дрібної рогатої худоби, свиней, коней, м'ясоїдних (собак, кішок). Виявлено, що у сільськогосподарських і дрібних свійських тварин відбувається циркуляція ієрсиній - переважно Y.enterocolitica сероваріантів 03, 06.30 та 09, які викликають ієрсиніоз. Визначено властивості ізолятів ієрсиній, виділених від різних видів тварин і різних біологічних об'єктів. Встановлено спектр чутливості ізолятів ієрсиній до антибактеріальних препаратів (пеніцилінів, цефалоспоринів, аміноглікозидів, макролідів, тетрациклінів). Розглянуто особливості симптомо-комплексу, патологоанатомічної та патогістологічної картини у разі спонтанного й експериментально відтвореного ієрсиніозу у різних сільськогосподарських, свійських і лабораторних тварин. Підтверджено етіологічну роль збудника ієрсиніозу у виникненні абортів у корів, свиней, морських свинок. На підставі результатів порівняльних досліджень польових і гіперімунних сироваток доведено придатність реакції аглютинації для серологічної діагностики ієрсиніозу у різних видів тварин. Розроблено та впроваджено нормативну документацію на виготовлення, контроль та застосування "Набору для серологічної діагностики ієросиніозів тварин". Підтверджено ефективність розробленого набору ієрсиніозних антигенів для серологічної діагностики ієрсиніозу тварин. Обгрунтовано необхідність проведення диференційної серологічної діагностики серед поголів'я тварин, що мають поодинокі позитивні реакції на бруцельоз, з ієрсиніозними антигенами. Розроблено методичні рекомендації щодо лабораторної діагностики ієрсиніозу та диференціації параспецифічних реакцій під час досліджень бруцельозу. Проведено досліди по вивченню гематологічних показників за умов експериментального відтворення ієрсиніозної інфекції у великої рогатої худоби. Експериментально доведено наявність колострального імунітету у телят, народжених від корів, хворих на ієрсиніоз або ієрсиніоносіїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.239 ієрсиніоз-6 +
Шифр НБУВ: РА350116

Рубрики:

      
5.

Ігнатенко Н.А. 
Патоморфологічні зміни шкіри при демодекозі собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Н.А. Ігнатенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

На основі використання методів гістології і гістохімії вперше проведено детальне вивчення патоморфологічних змін у шкірі собак у разі виникнення демодекозу. Визначено особливості локалізації збудника хвороби, гістохімічні та морфометричні параметри різних шарів епідермісу, дерми і придатків шкіри. На підставі їх аналізу та співставлення з морфологічними і гістохімічними показниками шкіри клінічно здорових собак встановлено нові дані щодо патогенезу даного акародерматозу. Виявлено, що весь цикл збудника хвороби відбувається у волосяних фолікулах і залозах шкіри. Визначено, що її руйнування зумовлене двома механізмами: автоімунною реакцією у шкірі та механічною дією кліщів. Під час проведення епізоотологічних досліджень встановлено відсутність вираженої сезонності хвороби і залежність захворюваності собак даним акародерматозом від породи і віку. Виявлено, що за умов великого міста для тварин характерні локальна і генералізована форми демодекозу. Детально описано гістологічну будову і гістохімічний склад шкіри клінічно здорових собак. Надано кількісну характеристику клітин, що інфільтрують шкіру, досліджено гістохімічний склад кожного з її шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.16-953-3 +
Шифр НБУВ: РА330076

Рубрики:

      
6.

Ігнатов М.М. 
Наукове обгрунтування вакцинопрофілактики інфекційного бронхіту курей: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / М.М. Ігнатов ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

У результаті проведення серологічного моніторингу інфекційного бронхіту (ІБ) курей упродовж 1999 - 2000 рр. встановлено нестабільну епізоотичну ситуацію у птахогосподарствах Луганщини. На підставі даних сероконтролю птиці щодо інших збудників виявлено наявність високого рівня антитіл до аденовірусу та реовірусу у птахогосподарствах, що не проводять імунізацію птиці проти даних інфекцій. Доведено, що наявність антитіл свідчить про циркуляцію епізоотичних штамів рео- та аденовірусу серед птиці. Зазначено, що ізольовано віруси ІБ курей, які за даними електрофореграми відрізняються від вакцинного штаму Н-120. Вивчено біологічні властивості вірусу ЛІ-1 (епізоотичний штам) у порівнянні із штамом Н-120. Доведено імунодепресивну дію на організм птиці вакцинових штамів вірусу ІБ, хвороб Марека та Ньюкасла за одночасної імунізації курчат в однодобовому віці. Визначено особливості впливу материнських антитіл в одноденних курчат на динаміку сероконверсії антитіл щодо вірусу ІБ після імунізації спрей-методом. Для стабілізації епізоотичної ситуації щодо даного вірусу запропоновано інструкцію щодо профілактики ІБ курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.6-35 + П873.361.6-8 +
Шифр НБУВ: РА323825

Рубрики:

      
7.

Ільіна О. В. 
Індикація збудників та удосконалення вакцинопрофілактики парвовірусного ентериту і чуми собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. В. Ільіна ; НААН України, ННЦ "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.353-8
Шифр НБУВ: РА380274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іовенко 
Особливості епізоотичного процесу сибірки у південному регіоні України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / Іовенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження виявлено особливості епізоотичної ситуації щодо сибірки сільськогосподарських тварин в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Установлено семіотичність захворювання та вплив грунтового фактора на розташування стаціонарно неблагополучних стосовно сибірки пунктів на території південного регіону України. Розроблено науковий прогноз даної епізоотичної ситуації на 2005 - 1010 рр., удосконалено систему профілактичних протисибіркових заходів та виявлено, що у південному регіоні України є неблагополучні пункти різних категорій: старі, загасаючі, особливо неблагополучні. Відзначено, що на території Одещини переважають старі - 395 (97,3 %), загасаючими є 9 (2,2 %), особливо неблагополучними - 2 (0,5 %). На території Миколаївщини старих неблагополучних пунктів - 330 (94,8 %), загасаючих - 15 (4,3 %), особливо неблагополучних - 3 (0,9 %). На території Херсонщини старих неблагополучних пунктів - 257 (99,6 %), загасаючих - 1 (0,4 %). У південному регіоні України за 35-річний період (1970 - 2004 рр.) захворіло 196 сільськогосподарських тварин, з яких великої рогатої худоби - 141 (72,0 %), свиней - 33 (16,8 %), дрібної рогатої худоби - 19 (9,7 %) та коней - 3 (1,5 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.211-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Абрамов А.В. 
Епізоотологічні особливості грипу птахів в Україні: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / А.В. Абрамов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено епізоотологічні особливості та здійснено молекулярний аналіз штамів вірусу пташиного грипу, виділеного в Автономній Республіці Крим, Одеській, Сумській та Херсонській областях. Установлено, що циркуляцію різних штамів вірусу грипу підтримують таксономічна й екологічна гетерогенність диких, домашніх, синантропних і промислових видів птахів, що є сприятливою умовою для реасортації геномів вірусу грипу. Одержані дані щодо епізоотологічних особливостей поширення та збереження високопатогенного грипу птахів у природних водних епізоотичних вогнищах змінюють сучасні уявлення про роль гідробіонтів (хіронамід, риб) в епізоотичному процесі високопатогенного грипу птахів. З використанням даних, одержаних внаслідок проведених досліджень, розроблено та впроваджено електронну інтегральну систему контролю за спалахами пташиного грипу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-961-1 +
Шифр НБУВ: РА355853

Рубрики:

      
10.

Айшпур О.Є. 
Гемофільозний полісерозит в свинарських комплексах (перебіг, діагностика, специфічна профілактика): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Айшпур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Вивчено гемофільозний полісерозит у свиней: особливості перебігу, патологоанатомічну та бактеріологічну діагностики, вплив на розвиток патології органів відтворення, застосування лікувально-профілактичних і вакцинних препаратів. Визначено особливості перебігу хвороби, патологоанатомічні зміни, вплив збудника на розвиток викиднів у свиноматок. Підбито підсумки використання формолвакцини проти гемофільозного полісерозиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.325.93,022
Шифр НБУВ: РА310546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Айшпур Р. М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактичних заходів при лептоспірозі свиней: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Р. М. Айшпур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо лептоспірозу свиней у господарствах Хмельниччини. Встановлено, що розвиток інфекційного процесу за лептоспірозу свиней супроводжується вірогідним збільшенням кількості лейкоцитів, вмісту білірубіну, глюкози, сечовини, креатиніну, активності АлАТ і вірогідним зменшенням кількості еритроцитів і вмісту гемоглобіну. Вперше вивчено особливості перебігу лептоспірозу свиней, ускладненого фузаріотоксикозом, та експериментально встановлено доцільність застосування препарату Мікофікс та вакцинації першим варіантом вакцини проти лептоспірозу з метою профілактики одночасного перебігу хвороб. Показано, що патоморфологічні зміни у серці, печінці, нирках, селезінці, лімфатичних вузлах прогресують залежно від рівня антитіл у РМА та корелюють зі змінами морфологічного та біохімічного складу крові хворих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.218-925-8
Шифр НБУВ: РА375262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Акулова Т.А. 
Хламідіоз великої рогатої худоби (серологічний моніторинг, виділення, ідентифікація і вивчення біологічних властивостей збудника): Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т.А. Акулова ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію та клінічний прояв хламідіозу великої рогатої худоби (ВРХ) в етіологічній асоціації хламідій з вірусами. Виділено культуру від ВРХ, проведено її ідентифікацію у порівнянні з референтним штамом хламідій. Проаналізовано спектр патогенності виділеного штаму хламідій для курячих ембріонів, що розвиваються, білих щурів, білих пацюків, морських свинок, вагітних морських свинок, вивчено здатність цих штамів розмножуватися в клітинних культурах. Здійснено порівняльну оцінку ефективності РЗК і реакції ІФА за умов серологічної діагностики хламідіозу ВРХ. Наведено результати етіотропної терапії хламідіозу телят, що передбачає застосування препарату "Оксиветин", показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.235-911 +
Шифр НБУВ: РА335718

Рубрики:

      
13.

Алексєєва Н.В. 
Розробка та удосконалення засобів специфічної діагностики туберкульозу птиці: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Алексєєва ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено епізоотичну ситуацію щодо туберкульозу птиці та виділено M. avium з патологічного матеріалу від сільськогосподарських тварин і птиці за період з 1970 до 2007 рр. Встановлено наявність захворювання птиці на туберкульоз (збудником M. avium) у спеціалізованих птахогосподарствах різної форми власності від 0,06 % до 2,56 %, а в особистих підсобних господарствах громадян - від 3,3 до 30 % та в одному випадку - до 89 %. У ізольованих культур M. avium вивчено морфологічні ознаки, тинкторіальні, культуральні, біохімічні та біологічні властивості та задепоновано протеїногенний штам M. avium ЗСП-93, перспективний для виготовлення туберкуліну очищеного (ППД) для птиці. Розроблено методику одержання специфічного антигена з M. avium і вивчено його ефективність у ККРА для виявлення інфікованої та хворої на туберкульоз птиці. Запропоновано схему ліофілізації M. avium у захисно-суспензійному середовищі та визначено вихідну концентрацію бактеріальної суспензії M. avium у разі ліофілізації. Вивчено вплив процесу ліофілізації на біологічні властивості M. avium і рівень життєздатності після ліофілізації та у процесі зберігання. З використанням результатів дослідження розроблено методичні рекомендації щодо ліофілізації мікобактерій M. avium, а також для оформлення нормативних документів (ТУ У, інструкцій) щодо виготовлення антигена для діагностики туберкульозу птиці у ККРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-961-6 +
Шифр НБУВ: РА364797

Рубрики:

      
14.

Алхінді Халіль Мухамед 
Стронгілятози травного тракту великої рогатої худоби в умовах Лісостепу України (епізоотологія, патогенез та випробування антгельмінтиків): Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / Алхінді Халіль Мухамед ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати вивчення стронгілятозної інвазії великої рогатої худоби за умов Лісостепу України. Вперше одержано дані про зональне розповсюдження збудників стронгілятозної інвазії травного тракту різновікових груп великої рогатої худоби лісостепової зони України (Харківщина). З'ясовано морфологічні особливості інвазійних личинок масових видів стронгілят, строки розвитку і виживання личинок за умов пасовищ Харківщини у 1998 - 1999 рр. Встановлено зміни гематологічних показників, лізоцимної, бактерицидної активності сироватки крові, імуноглобулінових фракцій інвазованих та інтактних тварин. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо застосування ефективних антгельмінтиків та імуномодулюючого препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.9-8
Шифр НБУВ: РА312615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Антіпов А.А. 
Епізоотологія метастронгільозної інвазії в Поліській і Лісостеповій зонах України, удосконалення схем дегельмінтизації свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.18 / А.А. Антіпов ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

У поліській та лісостеповій зонах України вперше встановлено залежність динаміки рівня метастронгільозного інвазування свиней від типу господарств і сезону опоросу, уточнено видовий склад метастронгіл та їх проміжних живителів, виявлено різницю у ступені інвазування останніх залежно від місця мешкання. Розроблено, апробовано та запропоновано схеми дегельмінтизації свиней, інвазованих метастронгілами, препаратами "Кубеном", "Медаміном", "Валбазеном", "Цидектином", 1,2 %-ним "Аверсектом", "Аверсектом АС-1" та "Універмом" 0,2 %-ним. На підставі результатів вивчення динаміки гепатоспецифічних ферментів, білка та його фракцій, еритро- та лейкоцитопоезу доведено, що зміни в організмі свиней, хворих на метастронгільоз, після введення універму характеризуються відновленням системи гемопоезу, функції печінки, структури гепатоцитозів, зниженням рівня алергізації та посиленням неспецифічного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8
Шифр НБУВ: РА317677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Біла Н.В. 
Розробка методу діагностики інфекційного ларинготрахеїту та хвороби Ньюкасла за допомогою флуоресцентних зондів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Н.В. Біла ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методу флуоресцентних зондів для діагностики інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби. Досліджено накопичення вірусу інфекційного ларинготрахеїту і вірусу ньюкаслської хвороби при співкультивуванні на курячих ембріонах. Для діагностики асоційованих інфекцій у курей використано метод флуоресцентних зондів. Вперше розроблено і запропоновано спосіб використання флуоресцентного зонду ДСП-13 з метою виявлення збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці. Отримані результати вивчення особливостей культивування вірусу інфекційного ларинготрахеїту на курячих ембріонах були використані при конструюванні живої ліофілізованої вакцини зі штаму ВНДІХП-У проти інфекційного ларинготрахеїту. Показано, що метод флуоресцентних зондів дозволяє значно прискорити індикацію збудників інфекційного ларинготрахеїту та ньюкаслської хвороби птиці у порівнянні з іншими лабораторними тестами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.2-6,022

Рубрики:

      
17.

Білушко В.В. 
Розробка бікомпонентного алергену з атипових мікобактерій: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / В.В. Білушко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено протеїногенні властивості найбільш поширених на території України атипових мікобактерій. Розроблено синтетичне живильне середовище з вітчизняної сировини для виробничого культивування мікобактерій та вивчено селективні властивості збагачених живильних середовищ з рістстимулювальним компонентом. Виготовлено моноалергени з протеїнових культур атипових мікобактерій, вивчено активність, реактогенність та сенсибілізуючі властивості цих препаратів у дослідах на лабораторних та сільськогосподарських тваринах. Розроблено технологію одержання алергену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821.219.216 + П873.216 +
Шифр НБУВ: РА323801

Рубрики:

      
18.

Башинський В. В. 
Демодекоз котів (епізоотологія, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.11 / В. В. Башинський ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше вивчено особливості клінічних проявів демодекозу котів, спричиненого збудниками різних видів. Встановлено особливості локалізації збудників, удосконалено існуючі методи діагностики з урахуванням видової належності збудників хвороби. Розроблено новий метод експрес-діагностики демодекозу котів. Виявлено зміни морфологічних і біохімічних показників крові хворих на демодекоз котів та їх зв'язок з станом організму. Ефективними лікарськими засобами у разі демодекозу котів виявилися дектомакс у комбінації з неостомазаном і цифлі-ектомін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.6-954
Шифр НБУВ: РА373954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бегас В.Л. 
Удосконалення діагностики та профілактики ринопневмонії коней: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.Л. Бегас ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Вперше виявлено шмроке розповсюдження ринопневмонії у кінних господарствах, ураженість різних вікових і породних груп коней збудником ринопневмонії. Виявлено, що інфікованість вірусом ринопневмонії в племінних конефермах Житомирщини та інших племінних господарствах становить 72 - 100 %. Виявлено показники імунобіологічної реактивності коней (рівень загального білку, імуноглобулінів, абсолютної кількості лімфоцитів, титрів специфічних антитіл в реакції затримки гемаглютинації), які можна використовувати під час прижиттєвої діагностики хвороби. Вперше в Україні розроблено реакції нейтралізації та дифузійної преципітації для діагноститки ринопневмонії коней. Наведено оцінку діагностичної ефективності реакцій затримки гемаглютинації та дифузійної преципітації, та мікрометоду реакції нейтралізації у порівнянні з ІФА (тест-системою іспанського виробництва) під час ринопневмонії коней та встановлено доцільність їх використання. Здійснено апробацію комбіферону в комплексі з сирофлоксом для лікування та профілактики респіраторної форми ринопневмонії у лошат. Вперше вивчено вплив мікосорбу та біо-мосу на прихований перебіг ринопневмонії у жеребних кобил та фізичний розвиток їх лошат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.91-8 +
Шифр НБУВ: РА351333

Рубрики:

      
20.

Бездітко Л.В. 
Шлунково-кишкові інфекції телят у господарствах, неблагополучних щодо лейкозу великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, терапія): автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / Л.В. Бездітко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено ймовірний зв'язок між серологічним статусом корів-матерів (РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз) і виникненням та перебігом шлунково-кишкових інфекцій (ШКІ) у телят, народжених від них. Виявлено найбільш поширену ШКІ асоціативну (рота- та коліінфекцію). Охарактеризовано частоту її прояву серед даних телят. Встановлено, що серологічний статус щодо лейкозу корів не впливає на частоту прояву асоціативної рота- та коліінфекції серед телят. Вивчено клініко-гематологічні, імунологічні та біохімічні зміни у хворих телят, народжених від РІД-негативних і РІД-позитивних на лейкоз корів, у випадку ротавірусної інфекції та коліінфекції, а також у разі асоціативного їх перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311 + П872.132.1-911
Шифр НБУВ: РА373519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського