Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (133)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР)025$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Плачков С.Ф. 
Гігієнічна оцінка впливу атмосферного забруднення на морфофункціональний стан новонароджених м. Дніпропетровська: автореф. дис... канд. екон. наук: 14.02.01 / С.Ф. Плачков ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

За результатами проведених досліджень наведено комплексну гігієнічну оцінку просторово-часових особливостей аерогенного забруднення Дніпропетровська та визначено залежності змін антропометричних показників доношених новонароджених у динаміці часу з урахуванням статевих ознак. Визначено критичні рівні атмосферних забруднювальних речових, які дозволяють проводити медичний прогноз фізичного статусу новонароджених. Установлено фізіологічні значення важких металів, наявних в організмі новонароджених і дозозалежні зв'язки їх вмісту у перинатальний період розвитку дитини. Одержано нові дані певних ланок механізму міграції важких металів в організмі плоду та новонародженого. Розроблено та впроваджено регіональні стандарти фізичного розвитку доношених новонароджених Дніпропетровщини з урахуванням статі. Обгрунтовано комплекс гігієнічних рекомендацій щодо профілактики негативних наслідків впливу аерогенних полютантів на морфофункціональний стан і здоров'я немовлят промислово розвинутих міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4 + Р121.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гордійчук С.В. 
Динаміка змін антропометричних та рентгенокардіометричних показників у юнаків-солдатів строкової служби та студентів 18 - 20 років: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / С.В. Гордійчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку змін антропометричних соматотипологічних, рентгенокардіометричних параметрів, показників компонентного складу маси тіла та гармонійності фізичного розвитку у практично здорових юнаків. Встановлено позитивний вплив стандартизованого комплексного фізичного навантаження, регламентованого режиму дня, регулярного харчування протягом року на динаміку змін антропометричних і соматотипологічних параметрів, компонентів складу маси тіла, індексів гармонійності фізичного розвитку, рентгенокардіометричні показники, кардіосоматичні кореляції у практично здорових юнаків віком 18 - 20-ти років, мешканців Житомирщини, які перебувають на строковій військовій службі, або навчаються у медичному закладі II - III рівня акредитації. Зростання значень рентгенокардіометричних показників зафіксовано в обох групах протягом усього періоду спостереження. Виявлено, що кореляційні зв'язки рентгенокардіометричних параметрів з антропометричними характеристикам зростають кількісно та якісно, але динаміка є якісно більшою (на 6 - 12 %) у групі юнаків-солдатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5 +
Шифр НБУВ: РА362305

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Безпалова Н.М. 
Морфофункціональні закономірності фізичного розвитку студентів в залежності від переважання типу автономної нервової системи: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / Н.М. Безпалова ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування автономної нервової системи (АНС), наведено загальну характеристику її типів (симпато-, нормо- та парасиматотонічного). Проаналізовано морфофункціональні закономірності фізичного розвитку та фізичну підготовленість студентів і професійних спортсменів залежно від переважання типу автономної нервової ситеми (АНС). Проведено порівняльний аналіз морфофункціональних показників юнаків і дівчат з різними типами АНС. З'ясовано, що домінування симпатотонічного типу АНС забезпечує більшу ефективність виконання роботи швидкісного типу, переважання нормотонічного типу - краще виконання силової роботи, а парасиматотонічного - роботи на витривалість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.6 + Ч510.18
Шифр НБУВ: РА372804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Маланюк Л. Б. 
Обгрунтування режимів рухової активності чоловіків 18 - 25 років з різним рівнем фізичного здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Л. Б. Маланюк ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено режими рухової активності, параметри фізкультурно-оздоровчих занять для чоловіків 18 - 25-ти років, які відрізняються від традиційних диференціацією видів відповідно до вихідного рівня їх фізичного стану та фізкультурних інтересів, що забезпечує стійкий і виразний оздоровчий ефект. Підтверджено ефективність запропонованих режимів рухової активності, яка відображена в динамічному зростанні рівня фізичного стану. Доповнено дані щодо антропометричних показників, функціональних можливостей, рівня розвитку фізичних якостей і рухової активності представників різних рівнів здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025 + Е70*738.25 + Ч511.483
Шифр НБУВ: РА375744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Шінкарук-Диковицька М.М. 
Особливості зв'язків між конституційними параметрами і показниками кардіоінтервалографії у підлітків з різними типами гемодинаміки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.М. Шінкарук-Диковицька ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості показників кардіоінтервалографії у практично здорових міських хлопчиків і дівчаток з різними типами гемодинаміки, що мешкають на території Подільського регіону України. Оцінено їх взаємозв'язок з антропометричними та соматотипологічними параметрами організму. Установлено зростання сили кореляційних зв'язків, які реєструються, у разі розподілу підлітків на різні типи гемодинаміки. Виявлено, що кількість і сила статистично значимих кореляційних зв'язків між конституційними показниками та показниками кардоінтервалографії у хлопчиків загалом, а також з урахуванням типу гемодинаміки більші, ніж у дівчаток. З використанням результатів дослідження розроблено регресійні моделі нормативних індивідуальних параметрів показників кардіоінтервалографії у практично здорових міських підлітків Поділля з різними типами гемодинаміки, що дозволяє більш коректно оцінити функціональний стан серцево-судинної та вегетативної нервової системи хлопчиків і дівчаток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.31 + Р11(4УКР)025.4 +
Шифр НБУВ: РА361563

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Катілов 
Особливості стану здоров'я підлітків, притягнутих до кримінальної відповідальності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Олександр Васильович Катілов ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.4 + Р733.64-3 + Ю947.1-734 + С5*652.4*423.121
Шифр НБУВ: РА348665

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
7.

Бушуєв Ю.В. 
Рівень фізичного здоров'я студентів як клініко-фізіологічна основа фізичного виховання у вузі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / Ю.В. Бушуєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення процесу фізичного виховання студентів основної медичної групи з урахуванням клініко-фізіологічної характеристики рівнів фізичного здоров'я шляхом індивідуалізації фізичного навантаження залежно від рівня здоров'я. Обстежено 339 студентів, а саме: 117 юнаків та 222 дівчини віком від 17-ти до 21-го року, які професійно не займаються спортом. Проаналізовано захворюваність і ризик розвитку серцево-судинних захворювань залежно від рівня фізичного здоров'я студентів. Вивчено стан певних функцій організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки студентів основної медичної групи. Виявлено взаємозв'язок між рівнем фізичного здоров'я, захворюваністю та результатами рухових тестів у студентів. Розроблено модельні характеристики різних рівнів фізичного здоров'я студенської молоді, а саме: адаптаційний потенціал серцево-судинної системи, біологічний вік, ризик розвитку серцево-судинних захворювань, морфо-функціональний статус, фізичну працездатність і підготовка. Визначено максимальні, оптимальні та мінімальні рівні навантаження для фізичного виховання на підставі клініко-фізіологічної характеристики студентів основної медичної групи з різним рівнем фізичного здоров'я. Розроблено оптимальний енергетичний рівень фізичних навантажень у заняттях фізичними вправами залежно від рівня фізичного здоров'я даних студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.6 + Ч510.912.6 +
Шифр НБУВ: РА353042

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Немірова О.А. 
Стан здоров'я юнаків з обмеженою придатністю до служби у армії та підходи до удосконалення їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.А. Немірова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 21 с. — укp.

Визначено причини комплексності уражень в юнаків із захворюваннями, що мають спільний механізм розвитку. Описано клінічні варіанти поєднаної патології, в яких обумовлено взаємозв'язок ряду окремих захворювань як проявів системного ураження організму та недиференційованих синдромів дисплазії сполучної тканини (ДСТ), у тому числі гіпотрофій, що відносяться до найпоширеніших у призовників. Досліджено поширеність гіпотрофії серед придатного контингенту підлітків з визначенням характерних захворювань поєднаної з нею патології (скелетних дисплазій, хвороб органів зору, носоглотки) та різницею ураженості систем організму залежно від ступеня дефіциту ваги тіла - індексу маси тіла. Застосовано нові підходи до аналізу захворюваності, систематизації сполучень клінічних форм хвороб, що дозволило визначити причини формування поширеної патології у підлітків. Встановлено причини низької ефективності лікування призовників внаслідок хронічного перебігу хвороб, нерозпізнаності випадків системної ДСТ і наявності несприятливих медико-соціальних факторів. Запропоновано підходи щодо підвищення рівня здоров'я підлітків шляхом своєчасної діагностики патології та її повноцінного лікування на ранніх етапах дитинства, медико-педагогічної корекції чинників ризику здоров'я та покращання соціальної захищеності підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)025.5 + Р11(4УКР)295
Шифр НБУВ: РА320471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського