Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (358)Книжкові видання та компакт-диски (136)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.725$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кукоба Т.В. 
Вплив блокаторів метаболізму арахідонової кислоти, ліпіну та гіпоксичних тренувань на перекисне окислення ліпідів та антиоксидантну систему організму при гіпоксії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.В. Кукоба ; НАН України, Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

      
2.

Соловйова Н.А. 
Вивчення впливу гіпоксії та оксиду азоту на кальцієві струми сенсорних нейронів мишей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.А. Соловйова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

      
3.

Заморський І.І. 
Фотоперіодичний компонент механізмів адаптації до гострої гіпоксії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.І. Заморський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Доведено участь фітоперіодичних механізмів у регуляції негайної адаптації щурів до гострої гіпобаричної гіпоксії, а також визначено місце та роль шишкоподібного тіла у даних механізмах. Встановлено, що збільшення фотофази підвищує чутливість тварин до гострої гіпоксії, погіршує антиоксидантний захист макромолекул та збільшує реактивність стрес-реалізуючих нейроендокринних систем, а подовження скотофази посилює стійкість до гіпоксії та покращує антиоксидантний захист ліпідів, але погіршує захист білків. З'ясовано, що шишкоподібне тіло займає одне з важливих місць у всій системі антигіпоксичного захисту організму, здійснюючи такий захист відповідно до тривалості фотоперіоду за дії власних гормонів індольної (мелатонін) та пептидної (у складі препарату епіталаміну) природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725
Шифр НБУВ: РА309845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бойко О.В. 
Стан ЕС клітин ентерохромафінної системи щурів при гіпоксичній гіпоксії в залежності від фотоперіоду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Бойко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено ендокринні та біохімічні механізми, які дозволяють з'ясувати роль ентероендокринних клітин ЕС-типу в регуляції гомеостатичних реакцій в тканинах шлунково-кишкового тракту, зумовлених гіпоксичним впливом за умов різного фотоперіоду. Встановлено, що одним з механізмів адаптивних змін за гострої гіпоксії в тканинах кишечнику є зростання вмісту мелатоніну та посилене виведення серотоніну ендокриноцитами. Виявлено негативний вплив режиму подовженої світлової фази та захисний ефект цілодобової темряви на перебіг захисно-пристосувальних реакцій за умов гіпоксії щодо тканин пілоричного відділу шлунка, дванадцятипалої та худої кишок. Показано ефективність екзогенного мелатоніну як засобу часткового запобігання гіпоксичних пошкоджень тканин кишечнику. На підставі отриманих даних обгрунтовано захисну роль ентероендокриноцитів ЕС-типу за умов гострого гіпоксичного пошкодження тканин шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725
Шифр НБУВ: РА317653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Радзієвський П.О. 
Механізми і засоби поліпшення стану функціональної системи дихання і підвищення працездатності: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / П.О. Радзієвський ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 39 с.: рис. — укp.

Встановлено високу залежність стану функціональної системи дихання (ФСД), кисневих режимів організму (КРО) - швидкості поетапної доставки кисню до тканин, парціального тиску кисню в альвеолярному повітрі, напруги його в артеріальній, змішаній венозній крові, максимального споживання кисню (МСК) тканинами організму у спортсменів високої кваліфікації, їх загальної та спеціальної працездатності - від тривалості різних етапів спортивної підготовки, парціального тиску кисню у вдихуваному повітрі, режимів гіпоксичного тренування. Відзначено перевагу використання інтервального гіпоксичного тренування в підготовці спортсменів високої кваліфікації, за якого гіпоксична гіпоксія та гіпоксія навантаження діють на організм спортсмена в різний час (ІГТ проводиться в спокої, поза плановим спортивним тренуванням, не заважаючи його проведенню). Це відрізняє ІГТ від спортивної підготовки за умов гір, де на організм спортсменів одночасно та постійно діє гіпоксія двох типів - гіпоксія навантаження та гіпоксична гіпоксія, тобто може проявитися адитивна деструктивна дія обох типів гіпоксії. Висока ефктивність інтервального гіпоксичного тренування в покращанні стану всіх ланок ФСД у спортсменів обумовлена чергуванням гіпоксичних впливів і нормоксичних інтервалів між ними, а напруга кисню в артеріальній крові та тканинах збільшується до нормоксичних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725
Шифр НБУВ: РА321373

Рубрики:

      
6.

Кобилінська Л.І. 
Функціональні та метаболічні зміни кисневого гомеостазу в умовах адаптації до гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Л.І. Кобилінська ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено функціональні та метаболічні зміни кисневого гомеостазу організму людини за умов дії регіонарної гіпоксії та інтервального гіпоксичного тренування. Виявлено три типи індивідуальної реакції-відповіді організму практично здорових людей на регіонарне гіпоксичне навантаження, які різняться швидкістю споживання кисню, особливостями кінетики кисневого метаболізму, основними параметрами прооксидантно-антиоксидантної системи в крові та тканинах печінки, серця та мозку після інтервального гіпоксичного тренування інтактних низькорезистентних щурів. Виявлено морфологічні особливості змін ультраструктури тканин печінки низькорезистетних щурів після застосування курсу інтервального гіпоксичного тренування. Випробовано закриту систему для інтервального гіпоксичного тренування здорових осіб з використанням методу зворотного дихання повітрям. Визначено зміни функціональних показників киснезабезпечувальної функції організму для низькорезистентних осіб після курсу інтервального гіпоксичного тренування у порівнянні з початковим рівнем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА321419

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бойко М.М. 
Перетворення оксиду азоту в тканинах щурів за умов гіпоксії та дії дипептиду карнозину: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.04 / М.М. Бойко ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Експериментально доведено наявність процесу зв'язування дипептиду карнозину з молекулою гемоглобіну. З'ясовано, що у процесі такої взаємодії розщеплення карнозину не відбувається. Зроблено висновок, що потенційними ділянками зв'язування дипептиду з молекулою гемоглобіну можуть бути гем і білковий компонент цього гемопротеїну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669-642 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА321232

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шкриль В.М. 
Активність високопорогових кальцієвих каналів гіпокампу щура при зменшенні напруги кисню в зовнішньоклітинному розчині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.М. Шкриль ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни активності високопорогових кальцієвих каналів гіпокампу щура під час модулювання умов гіпоксії. Показано, що активність високопорогових кальцієвих каналів нейронів гіпокампу модулюється зниженням напруги кисню зовнішнього середовища за відсутності глюкози у зовнішньому середовищі. Встановлено, що за умов фіксації внутрішньоклітинної концентрації кальцію на нульовому рівні не відбувається адекватна зміна максимальної амплітуди кальцієвого струму. У разі наявності вільного внутрішньоклітинного кальцію відбувається потенціювання кальцієвого струму у випадку зменшення напруги кисню зовнішньоклітинного розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.177.52*042*716-641.9:Г + Р252.725
Шифр НБУВ: РА318511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кургалюк Н.М. 
Роль інтермедіатів циклу трикарбонових кислот у процесах енергозабезпечення та антиоксидантного захисту клітин при дії на організм екстремальних факторів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Кургалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Це має фундаментальне та прикладне значення для з'ясування шляхів корекції процесів функціонування мітохондрій та продукції активних форм кисню у разі пошкоджень серцево-судинної та травної систем у разі стресу, гіпоксії та іонізуючого опромінення. З використанням сучасних електрофізіологічних і біохімічних методів дослідження одержано нові дані про дію основних інтермедіатів ЦТК СК і КГЛ на метаболізм оксиду азоту, оцінюваний за вмістом нітрит- і нітратаніонів, карбаміду та сумарних поліамінів у крові та тканинах щурів за умов гострої гіпоксії. Установлений стимулювальний ефект дії екзогенного КГЛ на систему оксиду азоту за умов гострої гіпоксії з одночасним зниженням інтенсивності процесів ліпопероксидації є важливим чинником протекторного ефекту КГЛ у порівнянні з СК.гомеостазу, що залежать від резистентності до гіпоксії, і нівелювалися у разі введення інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA. Виявлено, що фізіологічна активація NO-ергічної ланки регуляції у разі введення L-аргініну ефективно захищає мітохондріальне енергозабезпечення та підвищує адаптаційні можливості організмів з низькою резистентністю до гіпоксії. Доведено, що для тварин з високою резистентністю ефективнішим чинником корекції за умов дії стресу є вплив інгібітора синтази оксиду азоту, що дає змогу посилити нітритредуктазні реакції організму. Експериментально підтверджено ефективність комплексного застосування методу адаптації до гіпоксії в інтервальному режимі та L-аргініну для профілактики станів гострої гіпоксії. Підвищення радіотерапевтичних ефектів екзогенного КГЛ та інгібітора синтази оксиду азоту L-NNA у ранні терміни після дії іонізуючого опромінення пов'язано з підвищенням ефективності окиснення КГЛ, зростанням ролі амінотрансфераз та СДГ, зниженням інтенсивності процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні активації системи АОЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723.4 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА326626

Рубрики:

      
10.

Коник У.В. 
Вплив інтервального гіпоксичного тренування і олії амаранту на окисний метаболізм при хронічній фтористій інтоксикації та дії іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / У.В. Коник ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Експериментально визначено зменшення вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у крові на тлі зниження активності антиоксидантного захисту, зменшення вмісту нітрит-іонів у гомогенатах мозку за умов сумісної дії хронічної фтористої інтоксикації (ХФІ) та іонізуючого випромінювання в малих дозах. Уперше застосовано та показано ефективність інтервального гіпоксичного тренування (ІГТ) у разі ХФІ. Виявлено, що сумісний вплив ІГТ та олії амаранту у разі фтористої інтоксикації забезпечує вираженіший протекторний ефект, ніж лише ІГТ. Уперше показано ефективність застосування ІГТ та олії амаранту за сумісної дії ХФІ та ІГТ у малих дозах. Установлено, що застосування ІГТ та олії амаранту за умов бінарної дії ХФІ та малих доз радіації призводить до відновлення функціональних комплексів ультраструктурних компонентів гепатоцитів, які забезпечують підтримання структурного та енергетичного гомеостазу уражених клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА325765

Рубрики:

      
11.

Козак Л.П. 
Вплив інтервального гіпоксичного тренування на етаноліндуковані порушення пероксидних та антиоксидантних процесів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.П. Козак ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — Б.м., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено стан кисеньзалежного метаболізму на початкових етапах алкогольної інтоксикації у тварин та вплив на ці показники інтервального гіпоксичного тренування (ІГТ). Виявлено активацію вільнорадикальних пероксидних процесів у тканинах печінки та мозку коротко- та довгосплячих щурів та зниження ТБК-активних продуктів у крові, більш виражене у короткосплячих. Довгосплячі тварини різняться специфікою та потужністю антиоксидантного захисту в досліджуваних тканинах. Визначено у крові короткосплячих щурів активацію супероксиддисмутази, зростання вмісту небілкових SH-груп, на відміну від різкого зниження активності суперокддисмутази та глутатіонпероксидази у довгосплячих. Виявлено вищий рівень індексу антиокисної активності в тканинах печінки та мозку короткосплячих щурів, а також зростання активності каталази у тканинах печінки цієї групи тварин. Установлено, що довгосплячі тварини характеризуються низькою резистентністю до гіпоксії. Показано, що інтервальне гіпоксичне тренування довгосплячих тварин достовірно зменшує тривалість етаноіндукованого сну, підвищує резистентність до гіпоксії, збільшує активність антиоксидантних ферментів (каталази, супероксиддисмутази, глутатіонпероксидази) у крові, гомогентах печінки та мозку. Показано, що інтервальне гіпоксичне тренування компенсує етаноліндуковані пошкодження тканин печінки за рахунок стабілізації мембран і збільшення кількості залучених у кисеньзалежний метаболізм органел - мітоходрій та пероксисом, що забезпечує спряженість оксидазних і оксигеназних процесів та підвищення ефективності утилізації етанолу. З врахуванням вірогідного посилення екскреції амінопохідного метаболіту амідопірину стверджено щодо спроможності ІГТ у алкоголізованих тварин мобілізувати активність ферментів монооксигеназної системи печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА325766

Рубрики:

      
12.

Биць 
Математичні моделі процесу адаптації організму до гіпоксії та їх аналіз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Олексій Вікторович Биць ; НАН України; Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 с21
Шифр НБУВ: РА330651

Рубрики:

      
13.

Камишний О.М. 
Функціональний стан лімфоїдної популяції вилочкової залози в динаміці адаптації до гіпоксичної гіпоксії і при введенні нейропептидів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.М. Камишний ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Використовуючи сучасні морфометричні, гістохімічні й імуноцитофлюоресцентні методи аналізу гістологічного матеріалу і методи математичного класифікаційного та статистичного аналізу досліджено особливості будови і функціонального стану у лімфоїдній популяції вилочкової залози щурів в нормі, в динаміці адаптації до гіпоксії і після введення нейропептидів. На підставі вивчення серійних гістологічних зрізів з різних відділів залози і даних морфометричних і денситометричних характеристик під час фарбування гематоксиліном-еозином, даних імуноцитофлюоресцентного виявлення клітинних антигенних маркерів CD4, CD8 і CD134, а також даних виявлення ядерного антигену клітинної проліферації PCNA визначено функціональний стан лімфоїдних клітин вилочкової залози. Встановлено, що гіпоксичні тренування призводять до зміни структурно-функціональної організації лімфоїдної популяції вилочкової залози щурів, що виявляється збільшенням щільності клітин лімфоїдної популяції з перевагою функціонально більш зрілих малих і середніх лімфоцитів, прискорюють диференціювання та підвищують проліферативну активність лімфоїдних клітин коркової і мозкової речовини вилочкової залози. Зазначено, що десятиденне введення окситоцину та нейропептиду Y збільшує питому щільність лімфоїдних клітин і зменшує частку деструктивно змінених і апоптотичних клітин у вилочковій залозі щурів за інтраперитонеального та інтрацеребровентрикулярного введення гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА329986

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Станіка Р.І. 
Дослідження впливу гіпоксії на внутрішньоклітинний обмін Casup2+/sup у сенсорних нейронах щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Р.І. Станіка ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено зміни концентрації вільного кальцію у сенсорних нейронах щура у разі зниження парціального тиску кисню у позаклітинному середовищі без глюкози у нормі та у разі діабету. Уперше показано, що гіпоксія викликає відносно більший ефект у нейронах С типу (неоцицептивні), ніж у нейронах типу А (пропріоцептивні). За цього збільшення концентрації кальцію є більш значними у центрі клітини у порівнянні з периферією в обох типах клітин. На підставі результатів експериментів показано, що гіпоксичний ефект у досліджених нейронах проявляється за присутності кальцію у позаклітинному середовищі та за його відсутності.функції мітохондрій та ЕР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11*01 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА336268

Рубрики:

      
15.

Ткаченко Г.М. 
Вплив функціонального стану АТФ-залежних калієвих каналів на процеси енергозабезпечення печінки і міокарда у щурів із різною резистентністю до гіпоксії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Г.М. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА338866

Рубрики:

      
16.

Бережна І.Ю. 
Ураження печінки при гемічній гіпоксії у високо- та низькостійких до нестачі кисню тварин та його фармакокорекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Ю. Бережна ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено стан печінки за гострої циркуляторно-гемічної та хронічної нітритної гіпоксій у тварин з різною резистентністю до гіпоксії. Визначено ефективність ліпіну, селени та пірацетаму за їх окремого та комбінованого застосування для експериментальної корекції порушень, що виникають. Установлено, що у разі зазначених типів гіпоксії у тварин з низькою резистентністю до нестачі кисню відбувається більш істотне зниження напруження кисню у тканинах у порівнянні зі щурами, що мають високу резистентність, а також суттєво пригнічуються енергозбагачувальні процеси мітохондрій та порушення рівноваги у системі прооксиданти - антиоксиданти у печінці. За нітритної гіпоксії у низькостійких до гіпоксії тварин, на відміну від високостійких, виявлено активацію мікросомального окиснення. За окремого використання препаратів у разі циркуляторно-гемічної гіпоксії у високостійких тварин найбільш ефективним є застосування ліпіну, у низькостійких - пірацетаму. Відзначено, що лікування, яке передбачає вживання трьох препаратів (ліпіну, селени та пірацетаму) за зазначених типів гіпоксії, є найбільш ефективним в обох групах тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА337532

Рубрики:

      
17.

Ясінська О.В. 
Особливості фотоперіодичних змін прооксидантних процесів, антиоксидантної системи та надниркових залоз за умов екзогенної гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.В. Ясінська ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено особливості реагування прооксидантних процесів, антиоксидантної системи організму, структури та функції наднирникових залоз на дію тривалої переривчастої (інтервальної) гіпобаричної гіпоксії залежно від тривалості фотоперіоду, віку та статі. З'ясовано характер змін показників про- й антиоксидантної системи на організмовому (плазми крові) й органному (надниркових залоз) рівнях внаслідок тривалої дії переривчастої гіпобаричної гіпоксії залежно від тривалості фотоперіоду, віку та статі щурів. На підставі результатів дослідження виявлено вікові та статеві відмінності реагування на гіпобаричну гіпоксію за різної тривалості фотоперіоду. З використанням даних щодо вмісту глюкокортикоїдів у сироватці крові та гістологічної характеристики наднирникових залоз за дії переривчастої гіпобаричної гіпоксії на тлі зміненого фотоперіоду зроблено висновок щодо участі у реагуванні на неї та залежність від функціонального стану шишковидної залози, віку та статі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р252.774 +
Шифр НБУВ: РА348999

Рубрики:

      
18.

Сопова І.Ю. 
Роль фотоперіоду в регуляції процесів пероксидації в базальних ядрах мозку щурів за гострої гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Ю. Сопова ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив фотоперіодичних змін на перебіг процесів пероксидації в базальних ядрах за умов гострої гіпоксії. Встановлено, що змінений фотоперіод зумовлює модифікацію реакцій організму на дію гострого стресу, зокрема, викликаного гострою гіпоксією. Показано, що постійне світло посилює чутливість нейронів базальних ядер до гострої гіпоксії за рахунок збільшення інтенсивності пероксидного окиснення ліпідів і білків, а постійна темрява перед гіпоксією викликає зростання рівня окиснених білків у базальних ядрах, але зменшує активність процесів ліпопероксидації. Виявлено, що введення екзогенного мелатоніну у дозі 1 мг/кг перед моделюванням гострої гіпоксії тваринам, що утримувались за умов різного фотоперіоду (звичайного та зміненого) переважно сприяє наближенню до норми показників процесів пероксидації в базальних ядрах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 + Р627.7-2 +
Шифр НБУВ: РА346190

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Гавенаускас Б.Л. 
Особливості структурно-метаболічної адаптації м'язової тканини до поєднаної дії переривчастої гіпоксії та напруженої м'язової діяльності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Б.Л. Гавенаускас ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 24 с.: рис. — укp.

Зафіксовано вірогідне збільшення чисельності інтерміофібрилярної популяції мітохондрій (ІМФМХ), паралельно з субсарколемальною популяцією (ССМХ), а також збільшення лінійних розмірів мітохондрій і суми поверхонь ССМХ та ІМФМХ в одиниці об'єму волокна зі збереженням структурної цілісності мітохондрій за умов адаптації м'язової тканини до поєднаної дії ГН і переривчастої гіпоксії.поєднана дія ГН і переривчастої гіпоксичної гіпоксії створює передумови для гальмування процесів перекисного окиснення ліпідів у м'язовій тканині за гострих гіпоксичних впливів внаслідок значного збільшення потужності ферментативної ланки антиоксидантної системи захисту (зростання активності супероксиддисмутази та каталази). Установлено, що формування адаптивних реакцій організму та м'язової тканини відбувається більш ефективно у випадку, коли ІГТ застосовується в останні 2 тижні 4-тижневого курсу фізичного тренування щурів з розвитком ГН субкомпенсованого ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА344136

Рубрики:

      
20.

Гриців О.В. 
Вплив модуляторів синтезу оксиду азоту на прояви хронічної гіпоксії, викликаної монооксидом вуглецю, та хронічної гіпоксії замкненого простору: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.В. Гриців ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості ураження печінки та мозку за хронічної гемічної гіпоксії, спричиненої монооксидом вуглецю та хронічної гіпоксії замкненого простору, та на тлі застосування попередників синтезу оксиду азоту - L-аргініну та глутаргіну і блокаторів - NO-синтаз - N-нітро-L-аргініну, аміногуанідину та фенітоіну. Установлено, що за гіпоксії замкненого простору зростає інтенсивність процесів ліпопероксидації у внутрішніх органах тварин, що супроводжується пригніченням активності антиоксидантної системи, ферментів дихального ланцюга мітохондрій і синтезу оксиду азоту у внутрішніх органах. Хронічна термічна гіпоксія, спричинена отруєнням чадним газом, характеризується подальшим прогресуванням процесів переокиснення мембранних ліпідів, зменшенням активності ферментів антиоксидантної системи й енергозабезпечення мітохондрій у печінці та мозку, що відбувається на тлі зменшення в них вмісту нітрит-аніону. Неселективні блокатори NO-синтаз N-нітро-L-аргінін і фенітоін, меншою мірою селективний блокатор індуцибельної NO-синтази аміногуанідин сприяють прогресуванню оксидантного стресу та порушенню функціонування мітохондрій за обох типів гіпоксичного ураження, на тлі пригнічення синтезу оксиду азоту. Застосування прекурсорів оксиду азоту L-аргініну та глутаргіну за хронічної гіпоксії замкненого простору та за інтоксикації монооксидом вуглецю супроводжується зменшенням інтенсивності процесів вільнорадикального окиснення, підвищенням активності антиоксидантної системи, відновленням активності ферментів електротранспортного ланцюга мітохондрій, що відбувається на тлі зростання синтезу оксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА345667

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського