Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (65)Реферативна база даних (7077)Книжкові видання та компакт-диски (3210)Журнали та продовжувані видання (2872)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 421
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євсєєва Л.В. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості похідних 7-бензил-8-бромоксантинів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Л.В. Євсєєва ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 24 с. — укp.

Синтезовано нові високоефективні та малотоксичні похідні 7-бензилксантинів та їх 8-заміщених з потенційною діуретичною, антиоксидантною, анальгетичною та протизапальною активністю, встановлено закономірності зв'язку між їх хімічною будовою та біологічною дією. Виділено сполуки з найвищою біологічною активністю для подальших поглиблених доклінічних випробувань. Запропоновано препаративні методики синтезу й одержано ряд нових 8-аміно(гідразино-, іліденгідразино-, алкілокси-, арилкарбонілокси-, карбоксиалкіламіно, тіо-)-7бензилксантинів. Для підтвердження будови та чистоти використано елементний, ІЧ-, ПМР і мас-спектральні методи аналізу. На підставі результатів фармакологічного скринінгу встановлено, що синтезовані сполуки відносяться до IV класу токсичності та виявляють значну антиоксидантну, діуретичну, анальгетичну, протизапальну та кардіопротекторну дію. На підставі проведених досліджень біологічних властивостей похідних 7-бензилксантинів виявлено сполуку-лідер - 3-метил-7-n-хлорбензил-8-n-хлорбензиліденгідразиноксантин, який має значну діуретичну, антиоксидантну та кардіопротекторну активність, наведено рекомендації щодо його використання для подальших поглиблених доклінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я13 + Г263.16-4 +
Шифр НБУВ: РА368902

Рубрики:

      
2.

Євтіфєєва О.А. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 3-заміщених 4-гідрокси-2-оксохінолінів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.А. Євтіфєєва ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Одержано нові біологічно активні сполуки в ряді 3-заміщених гідрокси(оксо)хінолінів: 3-алкіл-4-гідрокси-2-оксохіноліни та їх 4-О-ацильні похідні; 3-бром-3-алкіл-2,4-діоксохіноліни; 5-R prime-1,3,4-тіадіазоліл-2-аміди 1-R-4-гідрокси-2-оксохінолін-3-карбонових кислот. Розроблено препаративні методики синтезу 3-алкіл-4-гідрокси-2-оксохінолінів і 1-R-3-бром-4-гідрокси-2-оксохінолінів. Вперше показана можливість здійснення конденсації Дікмана в умовах термолізу, яка відбувається на відміну від класичних уявлень при відсутності основних каталізаторів; запропоновано ймовірний механізм цього перетворення. Вивчені УФ-, ІЧ- та ПМР спектральні характеристики синтезованих речовин. За результатами фармакологічного скринінгу виявлені ефективні сполуки мембраностабілізуючої, антиоксидантної, діуретичної, антикоагулянтної та фунгіцидної дії; встановлені окремі закономірності зв'язку "будова - дія". Найбільш перспективна сполука рекомендована як потенційний гепатопротекторний засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 хінолін

Рубрики:

      
3.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13
Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ємельянова О.І. 
Протисудомна активність нових похідних карбамату: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.І. Ємельянова ; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати скринінгового дослідження похідних монокарбамату, проведених з метою одержання потенційного протисудомного засобу. З використанням моделей максимального електрошоку та коразолових судом установлено протисудомну активність 10-ти сполук серед 32-х досліджених нових похідних карбамату. Установлено показники, а саме: середню ефективну дозу, мінімальну нейротоксичну дозу, терапевтичний індекс, захисний індекс досліджених сполук, що дозволило виділити серед них найбільш оптимальну сполуку під шифром AGB31. Показано, що за методикою коразолового кіндлінгу сполука AGB31 запобігає розвитку електроенцефалографічних судомних пароксизмів і клінічних судомних станів. Стосовно нейрофармакологічного аспекту дії AGB31, крім протисудомного ефекту, виявлено помірну седативну й аналгетичну активність. Показано, що механізм дії AGB31 зумовлений її ГАМК- і гліцинергічним впливом. На підставі результатів дослідження запропоновано розглядати сполуку AGB31 як потенційний протиепілептичний засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704 + Р627.709.2-52 +
Шифр НБУВ: РА356580

Рубрики:

      
5.

Іванов Д.О. 
Розробка складу та удосконалення технології твердих лікарських форм індометацину: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Д.О. Іванов ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність виробництва капсул і таблеток індометацину методом прямого пресування. Вивчено технологічні характеристики субстанції індометацину та ряду допоміжних речовин. Розроблено склад, технологію промислового виробництва капсул і таблеток індометацину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.261.371 + Р281.703-29
Шифр НБУВ: РА315377 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванова Н.В. 
Фармакодинаміка і механізми дії лігандів гальмових медіаторних систем при експериментальному моделюванні пароксизмальних станів ЦНС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Іванова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз антиконвульсивної дії прямих агоністів - феназепаму, барбіталу натрію та етанолу. Зазначено, що виявлена наявність двох фаз (антисудомної та просудомної) у дії еталону може бути запропонована як експрес-метод дослідження гострого алкогольного абстинентного синдрому. Обгрунтовано та дослідно підтверджено гіпотезу про необоротність процесів масопереносу лікарських засобів, безпосередньо аплікованих на біофазу їх дії. Досліджено динаміку зміни величин мінімальних ефективних доз (МЕД) коразолу, пікротоксину, бемегріду та стрихніну на фоні введення феназепану, барбіталу та етанолу. За результатами дослідження ГАМК-залежних струмів нейронів (клітин Пуркіньє) встановлено, що пеніцилин і бемегрід можуть бути охарактеризовані як ліганди з низькою спорідненістю, що неселективно взаємодіють з рецептором та з його комплексом з ГАК, а пікротоксин і 5-орто-2'-хлор-2-амінобензофенол, як ліганди, що утворюють стійку частку "рецептор-ГАМК-ліганд" з низькою провідністю іонофору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29 +
Шифр НБУВ: РА324333

Рубрики:

      
7.

Іванченко Д.Г. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості 1,8-дизаміщених теоброміну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Д.Г. Іванченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т . — Запоріжжя, 2010. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 теобромін +
Шифр НБУВ: РА370007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Іванчук 
Хіміко-токсикологічне дослідження донормілу: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ірина Михайлівна Іванчук ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 донорміл + Р281.701-1
Шифр НБУВ: РА365847

Рубрики:

      
9.

Ількевич Н. С. 
Фізико-хімічні властивості та будова ряду іміно-похідних госиполу: автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н. С. Ількевич ; НАН України, Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г739,0 + Р281.7/9 госипол
Шифр НБУВ: РА382054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ісаєв 
Синтез, реакційна здатність і біологічна активність похідних орто- галогенбензойних, ароматичних амінокислот та акридину: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / Сергій Григорович Ісаєв ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 бензодіокс + Л662
Шифр НБУВ: РА361587

Рубрики:

      
11.

Ісам Насер 
Розробка методів аналітичної діагностики отруєнь вальпроєвою кислотою: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Ісам Насер ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено хіміко-токсикологічне дослідження антиепілептичного препарату "Вальпроєва кислота". Науково обгрунтовано й експериментально доведено доцільність використання різних способів пробопідготовки залежно від природи біологічного об'єкту й аналітичного методу. Розроблено селективні рухомі фази та реагенти-проявники, які дозволяють ідентифікувати вальпроєву кислоту з використанням методу тонкошарової хроматографії за присутності інших медикаментів. З використанням результатів дослідження розроблено алгоритм судово-токсикологічного дослідження з метою виявлення та визначення вальпроєвої кислоти у біологічному матеріалі та рідинах організму людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.453-4 + Р281.7/9-2 вальпроєва к-та +
Шифр НБУВ: РА354838

Рубрики:

      
12.

Абдала Халед Муса 
Удосконалення технології виробництва дражированих таблеток аміналону: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Абдала Халед Муса ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано удосконалення технології виробництва таблеток аміналону, вкритих суспензійним покриттям, що не застосовувалася раніше на фармацевтичних підприємствах України. Доведено стабільність препарату в процесі зберігання. Розроблено методики якісного та кількісного визначення аміналону в таблетках запропонованого складу. Результати фармакологічного дослідження підтвердили ідентичність препарату, одержаного за удосконаленою технологією. Надано нормативно-технічну документацію на запропоновану технологію, апробовану за умов промислового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.350.85 + Р281.7/9 аміналон
Шифр НБУВ: РА313525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Абдель Насер Дакках 
Синтез, будова та протитуберкульозна активність фторзаміщених амідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Абдель Насер Дакках ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено реакцію алкілування 1H-2-оксо-3-карбетокси-4-гідроксихіноліну етилйодидом за присутності поташу. Встановлено, що основним продуктом даної реакції незалежно від використаного розчинника є 4-етоксипохідне. Зроблено спробу здійснити N-алкілування 1H-2-оксо-3-карбетокси-4-гідроксихіноліну після блокування 4-гідроксигрупи. Показано низьку ефективність 4-O-ацетильної захисної групи. Доведено, що алкілування 1H-2-оксо-3-карбетокси-4-хлорхіноліну алкілгалогенідами нормальної будови з наступною трансформацією 1-алкіл-4-хлорхінолінів у 4-гідроксипохідні може рекомендуватися як препаративний метод одержання складних ефірів 1-алкіл-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот. Вивчено декілька варіантів одержання та здійснено синтез фторзаміщених анілідів і бензиламідів 1-R-2-оксо-4-гідроксихінолін-3-карбонових кислот. Структуру одержаних сполук підтверджено даними елементного аналізу та спектрів ПМР, а в окремих випадках - зустрічним синтезом і ренгеноструктурним аналізом. Проведено мікробіологічний скринінг даних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г246.154-4 + Р281.811.3-1 +
Шифр НБУВ: РА322841

Рубрики:

      
14.

Абдуллатіф Абдулхаммед Ібрахім Алсурі 
Синтез, властивості та біологічна активність похідних оксалурової кислоти: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.02 / Абдуллатіф Абдулхаммед Ібрахім Алсурі ; Українська фармацевтична академія. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 оксалурова кислота

Рубрики:

      
15.

Абрамянц М.Г. 
Синтез і реакції похідних спінацеаміну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.Г. Абрамянц ; Ін-т фіз.-орг. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено нові методи синтезу похідних спінацеаміну - потенційно біологічно активних сполук. Встановлено, що каталітичне (Pd / C) гідрування похідних 4-фенілспінацеаміну за нормальних умов призводить до розриву зв'язку С(4) - N(5) й утворення 5-бензилзаміщених гістаміну та гістидину. Доведено, що в ряду похідних 4-фенілспінацеаміну можливе успішне використання елементної сірки як дегідридного засобу. Показано, що в процесі дегідрування похідних 4-фенілспінацеаміну за допомогою сірки відбувається окиснювальне декарбоксилювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.217-4 + Р281.7/9-29 спінацин +
Шифр НБУВ: РА342510

Рубрики:

      
16.

Абу Асад Фуад 
Мікробіологічне обгрунтування комплексного використання антисептиків з антибіотиками і сульфаніламідами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Абу Асад Фуад ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено мікробіологічні параметри, що визначають синергідну сумісність антимікробних властивостей антисептиків з антибіотиками і сульфаніламідами. Як маркери антисептиків терапевтичного призначення використано декаметоксин, фурацилін, риванол, хлорофіліпт і ектерицид. Встановлено, що оптимальна сумісність між антисептиками, антибіотиками і сульфаніламідами комплексно залежить від різнопланової відповідності механізмів дії порівнюваних препаратів на мікробну клітину, хімічної структури, походження і збіжності спекторів антимікробної активності. Для кожного з антисептиків встановлено синергідні антибіотики і сульфаніламіди, запропоновано для клінічного використання ефективні композиційні склади, мікробіологічно обгрунтовано компонентний склад антисептиків, антибіотиків і сульфаніламідів під час створення комплексних лікарських засобів антиінфекційного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811-29
Шифр НБУВ: РА314051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман 
Порівняльний фармакологічний аналіз імунотропних властивостей ряду антибактеріальних препаратів, які застосовуються при туберкульозі легенів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз впливу протитуберкульозних препаратів (канаміцину, рифампіцину, рифабутину, офлоксацину, ізоніазиду) на імунну систему експериментальних тварин (морських свинок, щурів) і людей з інфільтративною формою туберкульозу. Проведено імунологічні тести: визначення рівнів люмінолзалежної хемілюмінесценції, B- і T-лімфоцитів, CD-маркерів. Показано, що у експериментальних тварин найменший пригнічувальний влив на імунітет здійснюють рифабутин і офлоксацин. На підставі даних, одержаних завдяки здійсненим клінічним дослідженням на людях, хворих на інфільтративну форму туберкульозу підтверджено результати, одержані у дослідах на тваринах. Проведено експериментальні дослідження на морських свинках, яким було введено комбінації зазначених препаратів, і показано, що імунотропна активність наявна у разі застосування ізоніазиду з офлоксацином та рифабутином. Зроблено висновок, що використання даних препаратів під час лікування хворих на туберкульоз легенів сприяє збереженю імунних властивостей організму людей і тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА356517

Рубрики:

      
18.

Азаренко Ю.М. 
Розробка технології та дослідження супозиторіїв з фенольним гідрофобним препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.М. Азаренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню супозиторіїв на основі стандартизованої біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофобного препарату прополісу (ФГПП), призначених для лікування проктитів, анальних тріщин, післяопераційних ран промежнини, що довго не загоюються. Розроблений оптимальний склад та раціональна технологія супозиторіїв, вивчені фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.22

Рубрики:

      
19.

Александрова О.І. 
Фармакологічні властивості феназепаму при різних шляхах введення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.І. Александрова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше було проведено порівняльне вивчення фармакологічних властивостей феназепаму за різних умов його введення. Виявлено можливість зміни часу дії від швидкого до прологованого; виконано порівняльний аналіз фармакокінетичних параметрів феназепаму та кінетики розподілу по органах і тканинах еспериментальних тварин завдяки використанню різних шляхів його введення. Показано, що за трансдермального введення вдається уникнути метаболізму основної кількості препарату у разі його першого проходження крізь печінку, а також уникнути різких коливань кількостей препарату в органах і тканинах тварин, які спостерігаються за умов внутрішньовенного введення. З'ясовано, що біодоступність феназепаму під час трансдермального введення залежить від його концентрації у складі трансдермальних терапевтичних систем (ТТС). Здійснено порівняльну оцінку комбінованого введення феназепаму та фенобарбіталу у разі внутрішньовенного, перорального та трансдермального введення. Показано, що фенобарбітал значно потенціює дію феназепаму, що дає змогу зменшити його концентрацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-29 + Р645.093.3-29 +
Шифр НБУВ: РА342964

Рубрики:

      
20.

Алмакаєв М.С. 
Розробка складу і стандартизація технології комбінованих ін'єкційних лікарських засобів, що містять місцевий анестетик: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / М.С. Алмакаєв ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше в Україні запропоновано науково-методичні підходи щодо розробки складу та технології виробництва комбінованих ін'єкційних лікарських засобів (ЛЗ), які містять анестетик лідокаїну гідрохлорид. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH середовища, які забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Визначено й апробовано склад і раціональну технологію ЛЗ у вигляді гіпербаричного розчину для ін'єкцій, що містить клонідину гідрохлорид, який потенціює терапевтичний ефект лідокаїну гідрохлориду. Для збільшення густоти розчину застосовано сорбітол у кількості 5 %. На підставі комплексного вивчення процесів розчинення субстанцій лідокаїну гідрохлориду та натрію диклофенаку обгрунтовано й експериментально підтверджено оптимальні межі pH розчину, необхідні для стабільного існування комбінації речовин, які мають різні значення pH середовища. Показано, що оригінальна комбінація солюбілізаторів і стабілізаторів дозволяє одержати стабільний протягом 2-х років комбінований U13, який містить диклофенак натрію та лідокаїну гідрохлорид. На підставі результатів фізико-хімічних і технологічних досліджень визначено основні критичні параметри технологічноого процесу одержання комбінованих ін'єкційних ЛЗ з місцевим анестетиком. Уперше розроблено та стандартизовано промислову технологію виробництва розчинів для ін'єкцій клокаїн-С і диклокаїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лідокаїн гідрохлорид + Р282.4 + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА368884

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського