Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (1336)Книжкові видання та компакт-диски (585)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.030-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ібрагім М. М. 
Роль трансформуючого чинника росту- 1, оксиду азоту і металопротеінази у формуванні гіпертензивного серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / М. М. Ібрагім ; Харківський національний медичний університет. — Х., 2010. — 20 с.: a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА372685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ілащук Т.О. 
Особливості порушень добового ритму артеріального тиску у хворих на артеріальну гіпертензію в залежності від реакції на стрес-тести, структурно-функціональних змін лівого шлуночка та стану коронарних судин; можливості фармакологічної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.О. Ілащук ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 23 с. — укp.

Розглянуто клініко-діагностичний комплекс (добове моніторування артеріального тиску, черезстравохідна електрокардіостимуляція, велоергометрія, ехокардіографія, селективна коронароангіографія) у 342 пацієнтів з артеріальною гіпертензією, що тривала ізольовано та в поєднанні з ішемічною хворобою серця, з метою встановлення особливостей добових коливань артеріального тиску залежно від впливу стрес-факторів, форми супутньої ішемічної хвороби, стану коронарного резерву та коронарних артерій, наявності ремоделювання лівого шлуночка. Проведено порівняльний аналіз впливу курсу лікування еналаприлом, ірбезартаном, пролонгованим ніфедипіном та амлодипіном на добову варіабельність артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іманова Н.І. 
Порівняльна ефективність тривалого лікування хворих на гіпертонічну хворобу фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.І. Іманова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено порівняльну оцінку фіксованих комбінацій антигіпертензивних препаратів на підставі результатів комплексного клініко-інструментального обстеження. Встановлено більшу ефективність фіксованих комбінацій препаратів "Тенорик" та "Енафрил" стосовно ступеня зниження артеріального тиску, зменшення індексу маси міокарда та проявів ремоделювання лівого шлуночка. Вперше отримано дані щодо впливу фіксованими комбінаціями препаратів "Адельфан", "Тенорик", "Енафрил" на варіабельність серцевого ритму (ВСР) у хворих гіпертонічною хворобою І - ІІ стадії. За допомогою методу аналізу ВСР встановлено три типи відповіді на активну ортостатичну пробу залежно від базального стану симпато-парасимпатичного балансу у хворих артеріальною гіпертензією. Показано залежність підвищення загальної потужності спектра та витривалості фізичних навантажень внаслідок тривалої терапії фіксованими комбінаціями антигіпертензивних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА327253

Рубрики:

      
4.

Ісаєва Г.С. 
Зміни вегетативної регуляції серцевої діяльності та результати терапії артеріальної гіпертензії блокаторами бета-адренергічних рецепторів на поліклінічному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.С. Ісаєва ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено, що ступінь нормалізації гемодинамічних параметрів та підвищення показників якості життя пацієнтів під впливом терапії метопрололом, небівололом та карведилолом залежить від первинної реакції загальної потужності спектра серцевого ритму у гострій фармакологічній пробі. Встановлено, що метопролол і небіволол більше впливають на гемодинамічні показники та показники якості життя пацієнтів з підвищенням загальної потужності спектра серцевого ритму, а карведилол - на дані показники у хворих зі зниженням загальної потужності спектра серцевого ритму у гострій фармакологічній пробі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА331774

Рубрики:

      
5.

Іяд Салах Юсеф Абу Шаіра 
Порушення центральної і церебральної гемодинаміки та їх корекція у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Іяд Салах Юсеф Абу Шаіра ; Кримський держ. медичний ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА322597

Рубрики:

      
6.

Алтуніна 
Оптимізація антигіпертензивної терапії у хворих на бронхіальну астму з урахуванням впливу гіпотензивних препаратів на показники функції зовнішнього дихання та рівень стероїдних гормонів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Наталія Валеріївна Алтуніна ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р412.202
Шифр НБУВ: РА366927

Рубрики:

      
7.

Ащеулова Т.В. 
Клінічні, гемодинамічні аспекти імунозапалення та апоптозу у динаміці антигіпертензивного лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Ащеулова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2007. — 43 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики кардіогемодинамічних порушень і розроблено нові диференціальні підходи до комбінованої терапії артеріальної гіпертензії на підставі оцінки показників імунозапалення й апоптозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА355016

Рубрики:

      
8.

Біляченко І.В. 
Вплив комбінованої антигіпертензивної терапії і фізичних навантажень на кардіореспіраторну систему, мікроциркуляцію та жирнокислотний спектр ліпопротеїнів сироватки у хворих на артеріальну гіпертензію з супутнім ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Біляченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено патогенез порушень добового профілю артеріального тиску (АТ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з супутім ожирінням. На підставі вивчення змін стану кардіореспіраторної системи, зсувів у жирнокислотному складі сироваткових ліпопротеїдів низької та високої щільності у хворих на ГХ з супутнім ожирінням виявлено зв'язок порушень добового профілю АТ з порушеннями мікроциркуляції, а також ліпідного обміну, обумовлених надмірною активацією симпатичної нервової системи (дисбалансом між активністю альфа- та бета-адренорецепторів). Встановлено, що у разі порушень добового профілю АТ у хворих на ГХ з супутнім ожирінням активізуються зміни стану мікроциркуляторного русла та гіперкінетичний тип відповіді на фізичні навантаження. Виявлено кореляційні зв'язки між порушеннями добового профілю АТ та зсувами у жирнокислотному складі сироваткових ліпопротеїдів низької та високої щільності. Досліджено доцільність лікування хворих на ГХ з супутнім ожирінням за допомогою різних терапевтичних підходів із застосуванням інгібітору ангіотензинперетворювального ферменту та альфа-адреноблокатора, бета-агоніста, фізичних навантажень. Доведено, що найбільш ефективним є поєднання інгібітору ангіотензинперетворювального ферменту з альфа-адреноблокатором або фізичними навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.202.1-5 +
Шифр НБУВ: РА354938

Рубрики:

      
9.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бабаджан В.Д. 
Роль нейрогуморальної активації, ендотеліальної дисфункції та порушень сигнальної трансдукції в прогресуванні гіпертонічної хвороби і можливості їх медикаментозної корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.Д. Бабаджан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 37 с. — укp.

Обстежено 529 хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Показано, що ендотеліальна дисфункція у разі ГХ проявляється зростанням вазопресорної активності (ендотеліну, ангіотензину II) і більшою мірою - зростаючим дефіцитом вазодепресорних чинників (циклічного гуанозинмоносфосфату, брадикініну і калікреїну). Науково обгрунтовано клінічні, гемодинамічні, гуморальні критерії прогнозу серцево-судинних ускладнень і резистентності до терпії у хворих на АГ. Розроблено алгоритми вибору режиму антигіпертензивної терапії у хворих на помірну та тяжку АГ, а також за наявності резистентності до терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА341768

Рубрики:

      
11.

Байбакова Ю.А. 
Нейрогуморальні та ендотеліальні фактори у хворих на гіпертонічну хворобу із супутнім цукровим діабетом II типу в динаміці антигіпертензивного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.А. Байбакова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено патогенетичні механізми розвитку гіпертонічної хвороби (ГХ) у хворих з супутнім цукровим діабетом II типу. У таких хворих виявлено порушення нейрогуморальних механізмів, які беруть участь у регулюванні ГХ. Спостережено переважання вазоконстрикторних ефектів, про що свідчать підвищення рівня ендотеліну-1, тромбоксану, ангіотензину-II. З'ясовано, що дісліпідемія сприяє розвитку коронарної недостатності, більш тяжкому перебігу порушень серцевого ритму. Установлено, що лікування моксонідином супроводжується підвищенням рівня ендотеліальних медіаторів, які спричинюють розслаблення судин. За умов вживання даного препарату покращується кардіогемодинамічні показники, не спричинюються негативні порушення вуглеводного обміну. У разі лікування спіраприлом визначено позитивні зміни у простациклін-тромбоксанової системи, системи ренін-ангіотензин-альдостерон, покращення кардіогемодинамічних показників. Відзначено, що лікування лацидипіном супроводжується антигінальним ефектом, сприяє підвищенню толерантності до фізичного навантаження, а також знижує загальний периферичний судинний опір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА341049

Рубрики:

      
12.

Баліцька О. П. 
Фармакоекономічний аналіз гіпотензивних препаратів: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / О. П. Баліцька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше розроблено алгоритм побудови переваго-зважувального інструменту оцінки HRQL на основі моделі подвійних рандомізованих ефектів (FGLM-оцінщик). Обгрунтовано методику профільного аналізу динаміки якості життя (ЯЖ), клінічних параметрів хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) впродовж лікування за умов стаціонару залежно від схем лікування й інших медико-біологічних чинників. Визначено робастність фармакоекономічної ефективності (ФЕ) висновків до спектру реальних ситуацій за методами реплікацій Монте-Карло та Феллера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА380654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Баранова І.В. 
Застосування багаторівневої системної лазеротерапії в комплексному лікуванні хворих на артеріальну гіпертензію 1 - 2 ступеня: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.В. Баранова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2009. — 24 с. — укp.

Підвищено ефективність лікування хворих на атеріальну гіпертензію (АГ) I - II ступеня на стаціонарному етапі шляхом застосування багаторівневого системного методу лазеротерапії на тлі медикаментозної терапії. На підставі результатів проведених клініко-інструментальних досліджень стану 175-ти хворих на АГ I - II ступеня доведено ефективність багаторівневого системного методу лазеротерапії, визначено показання та протипоказання до застосування розробленого варіанта лікування. Доведено, що новий метод лазеротерапії має багатоаспектну дію та впливає на головні патогенетичні ланки АГ, зокрема, на відновлення вегететивного балансу. За умов лікування з використанням методу багаторівневої системної лазеротерапії спостережено вірогідне покращання загальної та центральної гемодинаміки, біоелектричної активності серця, мікроциркуляції, ліпідного обміну та фібрінолітичної активності крові. Підтверджено доцільність використання нового методу фізіотерапевтичного лікування у хворих на АГ I - II ступеня на підставі даних оцінювання віддалених результатів, відзначено покращання якості життя після лікування за розробленим методом. Відзначено, що застосування методу багаторівневої системної лазеротерапії дозволяє оптимізувати лікування хворих АГ I - II ступеня та може проводитись на різних етапах лікувального процесу, а саме: стаціонарному, поліклінічному та санаторно-курортному.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА364715

Рубрики:

      
14.

Беренфус В.Я. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у жінок в постменопаузальному періоді: обгрунтування підходів до медикаментозної корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.Я. Беренфус ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування естрадіолу валерату за умов проведення базової фармакотерапії, як передбачає використання небівололу та спіронолактону в жінок, хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у постменопаузальному періоді. Установлено, що застосування естрадіолу валерату у разі АГ в ланий період у запропонованому дозовому режимі (2 мг/добу) забезпечує більш виражене зниження систолічного та діастолічного тиску, зменшення величин гіпертонічного часового індексу й індексу площ для систолічного та діастолічного артеріального тиску, зниження активності симпато-адреналової та ренін-ангіотензинової системи, відновлення вазодилатуючої функції ендотелію, а також усунення дисліпідемії, зумовленої інсулінорезистентністю. Терапія, яка передбачає застосування естрадіолу валерату, не спричиняє статистично значимі зміни основних клінічних і біохімічних показників крові та не зменшує безпеку традиційної медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р410.030-5 + Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА356647

Рубрики:

      
15.

Бичко М.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування антагоністами кальцію хворих на артеріальну гіпертензію, асоційовану із ішемічною хворобою серця: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / М.В. Бичко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 43 с. — укp.

Розкрито патогенетичні механізми впливу антагоністів кальцію нового покоління дигідропіридинового та бензотіазепінового ряду на підставі комплексного вивчення гемостазіологічного дисбалансу, інтракардіальної гемодинаміки, вегетативного забезпечення серцевої діяльності, гемореологічних і метаболічних детермінант для обгрунтування й оптимізації лікування хворих з артеріальною гіпертензією (АГ) та ішемічною хворобою серця (ІХС). З метою досягення цільових рівнів артеріального тиску (АТ), мінімізації загрози тромбоутворення, зменшення явищ ішемії обгрунтовано доцільність призначення антагоністів кальцію (АК) пролонгованої дії дигідропіридинового та бензотіазепінового ряду хворим, які вживають інгібітор АПФ і діуретики. На підставі досліження змін у системі плазмового гемостазу розкрито багатогранні ефекти впливу АК на коагуляційний потенціал, активацію фібринолізу. Вперше показано, що у хворих з концентричною гіпертрофією лівого шлуночка фелодипін та амлодимін найбільш суттєво впливають на зменшення маси міокарда лівого шлуночка, а лерканідипін підвищує варіабельність АТ вночі, що пов'язано з надмірною симпатикотонією. Доповнено теоретичні дані щодо плейотропного ефекту АК. Проаналізовано вплив модифікованих і немодифікованих факторів ризику на частоту розвитку тромботичних ускладнень, інфаркту міокарда й ішемічного інсульту. Створено математичні моделі індивідуального прогнозу у хворих з АГ, асоційованою ІХС, які одержували АК, а також визначення ефективності терапії АК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА362664

Рубрики:

      
16.

Божко В.В. 
Ендотеліальні і тромбоцитарні фактори у хворих на гіпертонічну хворобу в динаміці моно- та комбінованої терапії з використанням інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В.В. Божко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено нові схеми лікування гіпертонічної хвороби (ГХ) з використанням інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено можливості використання ІАПФ у монотерапії та в комбінації з діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами у лікуванні хворих на ГХ, зокрема її резистентного перебігу, вплив даної терапії на ендотеліальні та тромбоцитарні фактори патогенезу захворювання. Встановлено, що комбінована антигіпертензивна терапія з використанням сучасних препаратів дозволила суттєво покращити стан ендотеліальних систем, тромбоцитарних факторів прогресування ГХ. Запропоновано раціональні комбінації ІАПФ із тиазідовими діуретиками, антагоністами кальцію, кардіоселективними бета-адреноблокаторами для лікування хворих на ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА312365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бондар В.М. 
Застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії для коригування процесів кардіоремоделювання у відновлювальному лікуванні хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.М. Бондар ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові підходи щодо лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем на підставі комплексного тривалого застосування низькочастотної магніто- та електросонтерапії. За результатами проведеного комплексного лікування з застосуванням даних методів виявлено вірогідне зростання антигіпертензивної ефективності, покращання діастолічної функції серця та показників трансмітрального кровоплину, значний кардіорепаративний ефект, що викликає регрес гіпертрофії міокарда лівого шлуночка. Зазначено, що антигіпертензивний і кардіорепаративний ефекти магніто- та електросонтерапії реалізуються завдяки зниженню активності симпато-адреналової системи, що проявляється в зменшенні концентрації адреналіну та норадреналіну в крові та внутріклітинної концентрації іонізованого кальцію. Включення низькочастотної магніто- та електросонтарапії в комплексне лікування хворих на гіпертонічну хворобу з гіпертензивним серцем сприяє регресу структурних змін в серці, оптимізує лікування даної категорії хворих, покращує гемодинамічні та структурно-функціональні показники серцево-судинної системи, що є підставою для відновлювального лікування та медичної реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-542
Шифр НБУВ: РА321114

Рубрики:

      
18.

Борохова О.О. 
Оптимізація санаторно-курортного лікування з застосуванням мінеральної води "Березівська" хворих на хронічну серцеву недостатність: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О.О. Борохова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості гемодинамічної дії різних об'ємів мінеральної води "Березівська" та різних варіантів бальнеотерапії. Встановлено клініко-гемодинамічні гіпотензивні та периферичні взаємоефекти діуретиків, інгибіторів (АПФ) і вживання мінеральної води "Березівська" даних препаратів і процедур бальнеотерапії. Доведено підвищення ефективності систематичного триразового санаторно-курортного лікування хворих на хронічну серцеву недостатність на курорті "Березівські мінеральні води" та покращання їх якості життя з застосуванням розробленого способу поєднаного прийому мінеральної води "Березівська" та хлоридних натрієвих напівванн на фоні дотримання санаторно-курортного режиму та базисної медикаментозної терапії за рахунок стабілізації прогресування декомпенсації, оптимізації фармакотерапії, підвищення толерантності до фізичних навантажень і якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-549 + Р354.48
Шифр НБУВ: РА372643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бурдейна Л.В. 
Корекція порушень гемодинаміки, добового ритму артеріального тиску та стану перекисного окислення ліпідів у хворих на гіпертонічну хворобу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.В. Бурдейна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізу порушень гемодинаміки, структурно-функціонального стану серця, добового ритму артеріального тиску, процесів ліпопероксидації та рівня пептидів середньої молекулярної маси у хворих на гіпертонічну хворобу із різною стадією захворювання, ступенем та типом гіпертрофії лівого шлуночка. Встановлено, що прогресування гіпертонічної хвороби супроводжується ремоделюванням серця, змінами добового профілю артеріального тиску, накопиченням у плазмі продуктів перекисного окислення ліпідів та пептидів середньої молекулярної маси. Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (каптоприл та еналаприл) і антагоніст рецепторів ангіотензину II (лозартан) мають нормалізуючий вплив на гемодинаміку, скорочувальну здатність міокарда, добовий ритм артеріального тиску, ліпідний склад крові, знижують активність ліпопероксидації та рівень пептидів середньої молекулярної маси, мають антиоксидантний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

      
20.

Вівчар Н.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування моексиприлу та емоксипіну в комплексній терапії хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію в поєднанні з остеоартрозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.М. Вівчар ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 21 с. — укp.

Вперше виявлено різноспрямовані якісні та кількісні зміни мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з остеоартрозом (ОА), доведено можливість використання параметрів МЩКТ як критерію важкості перебігу мікст-патології та резистентності до терапії. Встановлено, що вираженість клінічних проявів АГ, ОА та ступінь демінералізації осьового скелету взаємопов'язані з порушенням периферичної гемомікроциркуляції та розладами процесів вільнорадикального окиснення ліпідів і знаходяться у прямопропорційній залежності від біологічного віку пацієнтів, тяжкості перебігу АГ, ступеня гіпертрофії лівого шлуночка та його систоло-діастолічної дисфункції, наявності супутніх реактивного синовіту та аліментарно-конституційного ожиріння. Виявлено, що порушення периферичної гемомікроциркуляції, кисневого режиму у тканинах нижніх кінцівок, зокрема у кістковій, підвищення активності перекисного окиснення ліпідів у разі зниження функціональної здатності антиоксидантних систем, супроводжується розвитком синдрому капіляротрофічної недостатності та є спільними і взаємообтяжуючими факторами прогресування АГ та ОА у даної категорії хворих. Вперше встановлено, що тривале комплексне застосування інгібітора ангіотензинперетворюючого ферменту моексиприлу та синтетичного антиоксиданту емоксипіну у хворих на АГ у поєднанні з ОА, забезпечує позитивний гемодинамічний та метаболічний ефекти та відсутність прогресування демінералізації кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р418.110.40-52 +
Шифр НБУВ: РА331764

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського