Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (61)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.140.67-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Лозинський С.Е. 
Виявлення початкових стадій серцевої недостатності у хворих на стабільну стенокардію напруги та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Е. Лозинський ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Обстежено 166 хворих на стабільну стенокардію напруги без ознак серцевої недостатності (СН) і з ознаками CH I - II функціонального класу згідно з класифікацією NYHA. У 105 з них методами інструментальної діагностики визначено початкові стадії серцевої недостатності (ПССН). Обстеження проводилось до початку лікування, через 3 тижні та за 6 місяців від його початку. Встановлено, що осіб із ПССН відрізняє більша кількість і тривалість епізодів ішемії, більша частка епізодів асимптомної ішемії. У них виявлено зниження толерантності до об'ємного та фізичного навантажень. Відзначено, що використання комбінацій ізосорбіду дінітрату з ренітеком і козааром дозволяє досягти кращих результатів, ніж монотерапія ізосорбіду дінітратом, зважаючи на антистенокардитичний та антиішемічного ефекти, показники гемодинаміки, зростання толерантності до об'ємного та фізичного навантаження. У процесі довготривалого лікування з застосуванням комбінаційної терапії спостережено тенденцію до зростання позитивних ефектів на відміну від монотерапії, ефективність якої з плином часу зменшувалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-37 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА312765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лисенко М.Е. 
Гомоцистеїн та ендотеліальна дисфункція, їх корекція при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Е. Лисенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу рівня гомоцистеїну (ГЦ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) встановлено, що гіпергомоцистеїнемія (ГТЦ) може срияти дисфункції ендотелію та прогресуванню атеросклеротичного ураження судин. Одержано дані, що застосування комплексного препарату "Біовіталь", який містить фолієву кислоту та вітаміни групи B, сприяє корекції рівня ГЦ у хворих на стенокардію напруги II - IV функціональних класів. Показано, що терапія амлодипіном супроводжується нормалізацією вазодилатаційної функції ендотелію периферійних судин, проявом якої є зростання впливу вазодилатації на стимуляцію, що сприяє збільшенню кровообігу, та зниження рівня вазоконстрикторного ендотеліну-1. Встановлено, що морфометричні параметри серця, гемодинамічні характеристики, показники вуглеводного та ліпідного обміну на фоні терапії за період спостереження не змінювались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА349750

Рубрики:

      
3.

Романова О.М. 
Електрична нестабільність та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих на прогресуючу стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Романова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки електричної нестабільності шлуночків та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих у різні періоди прогресуючої стенокардії відповідно до виразності ішемії, морфофункціонального стану серця, показників ЕКГ, а також варіабельності серцевого ритму. Проаналізовано динаміку даних ознак, а також відокремлені чинники, що визначають ознаки електричної нестабільності шлуночків. Покращення динаміки підтвердило нормалізацію балансів симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА309556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тюріна С.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень синтезу оксиду азоту при лікуванні хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Тюріна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено, що обструктивний синдром у хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту зумовлений зростанням опору не тільки дрібних, але й крупних бронхів. Визначено, що обструкція крупних бронхів корелює зі ступенем зменшення синтезу оксиду азоту. L-аргінін коригує бронхіальну обструкцію, в тому числі - унаслідок зменшення опору крупних бронхів, зменшує ступінь ендотеліальної дисфункції та потребу в споживанні таблеток нітрогліцерину, а також підвищує толерантність до фізичного навантаження. Відзначено, що інгаляційне введення нірогліцерину є більш ефективним, ніж сублінгвальне, оскільки воно, на відміну від останнього, зменшує бронхіальну обструкцію та покращує функціональний стан хворих. Установлено, що комбінований (пероральний та інгаляційний) прийом ізосорбіду динітрату зменшує бронхіальну обструкцію, покращує клінічний перебіг захворювання, підвищує толерантність до фізичного навантаження та покращує якість життя пацієнтів. Показано, що небіволол не призводить до погіршення функції зовнішнього дихання, оптимізує функцію ендотелію, покращує клінічний перебіг стенокардії та толерантність до фізичного навантаження, покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324733

Рубрики:

      
5.

Лєбєдь Є. І. 
Особливості перебігу стенокардії напруги у жінок, порівняльна ефективність антиангінальної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Є. І. Лєбєдь ; ДУ "Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І. Георгієвського". — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність використання тканинної доплерографії для оцінювання стану систолічної та діастолічної функції серця. Доведено тендерні особливості змін за даними тканинної доплерографії у результаті обстеження жінок і чоловіків з ішемічною хворобою серця: стенокардією напруги, з достовірно більш високим інтегральним показником діастолічного індексу лівого шлучночка у пацієнтів жіночої статі. Виявлено порушення функції правого шлуночка. Проведено оцінювання порівняльної ефективності різних стратегій антиішемічного лікування з використанням хірургічної реваскуляризації та медикаментозної терапії у жінок, оцінено динаміку показників якості життя на фоні лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА383874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шатинська-Мицик І.С. 
Особливості перебігу стенокардії у жінок із субклінічним гіпотиреозом в період менопаузи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.С. Шатинська-Мицик ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше доведено, що функціональний стан гіпофізарно-тиреоїдної системи у жінок із субклінічним гіпотиреозом (СКГ), в період менопаузи характеризується розбалансуванням регуляції гонадотропінів гіпофізу, яке пов'язане з підвищенням рівня тиреотропного гормону. Вперше виявлено підвищення агрегаційної здатності тромбоцитів, рівня фібриногену та С-реактивного протеїну, зниження активності антитромбіну III та фібринолітичної активності плазми в жінок, хворих на стабільну стенокардію на фоні субклінічного гіпотиреозу, в період менопаузи. Встановлено, що комплексне лікування жінок, хворих на стабільну стенокардію з СКГ, в періоді менопаузи з використанням малих доз L-тироксину сприяє зниженню рівня загального холестерину (ЗХС), ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ), тригліцеридів, коефіцієнта атерогенності та співвідношення ЗХС/ХС ЛПВЩ, зменшенню агрегаційної здатності тромбоцитів, рівня фібриногену та С-реактивного протеїну, підвищенню фібринологічної активності плазми, а також зменшенню важкості проявів клімактеричного синдрому та збільшенню толерантності до фізичних навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р410.140.67-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА368413

Рубрики:

      
7.

Макар О.Р. 
Особливості перебігу стенокардії у поєднанні з дисфункцією щитоподібної залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О.Р. Макар ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу нестабільної стенокардії за наявності дисфункції щитоподібної залози. Досліджено показники ліпідного спектра та системи зсідання крові, рівень гострофазових показників, стан імунологічної реактивності організму та ефективність і безпечність застосування антигомотоксичних препаратів для корекції супутнього гіпотериозу у хворих з ішемічною хворобою серця. Встановлено, що нестабільна стенокардія у хворих з дисфункцією щитоподібної залози характеризується важчим перебігом. Виявлено підвищення агрегаційної здатностї тромбоцитів та фібринолітичної активності плазми крові на фоні помірної гіперкоагуляції у хворих на нестабільну стенокардію. Встановлено, що додаткове призначення антигомотоксичних препаратів хворим на стенокардію зі супутньою гіпофункцією щитоподібної залози покращує компенсацію гіпотиреозу і не погіршує перебіг ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р415.120.11-45
Шифр НБУВ: РА374242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Москвичьов М. О. 
Особливості перебігу та лікування нозокоміальної пневмонії у хворих на інфаркт міокарда та нестабільну стенокардію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / М. О. Москвичьов ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше визначено поширеність, спектр збудників та особливості перебігу нозокоміальної пневмонії (НП) у хворих на інфаркт міокарда (ІМ) або нестабільну стенокардію (НС), які знаходяться на лікуванні у відділені реанімації та інтенсивної терапії кардіологічного профілю. Встановлено, що наявність в анамнезі цукрового діабету, хронічного обструктивного захворювання легень та паління достовірно збільшують ймовірність розвитку НП у хворих на ІМ або НС. Визначено, що особливістю емпіричної антибіотикотерапії НП у хворих на ІМ або НС є необхідність парентерального введення антибіотиків з доведеною активністю у відношенні до метицилінчутливого золотистого стафілокока, ентеробактерій та грамнегативних неферменувальних мікроорганізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 + Р410.140.45-37 + Р410.140.67-37
Шифр НБУВ: РА374726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Турубарова-Леунова Н.А. 
Особливості стану гемодинаміки у хворих на гострий інфаркт міокарда і нестабільну стенокардію при проведенні стрес-тестів та під впливом медикаментозних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.А. Турубарова-Леунова ; АМН України; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану у хворих на гострий інфаркт міокарда та нестабільну стенокардію в залежності від глибини пошкодження серцевого м'язу. Проведено порівняльний аналіз антикоагулянтів, антагоністів кальцію, інгібаторів ангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторів ангіотензинових рецепторів з оцінкою їх впливу на функціональний стан лівого шлуночка. Охарактеризовано вплив надропарину кальцію відповідно змін функціонального стану та коронарного резерву лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА321593

Рубрики:

      
10.

Шишкін 
Порівняльна оцінка діагностичної та прогностичної значущості маркерів атеросклерозу у хворих ішемічною хворобою серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Володимир Володимирович Шишкін ; АМН України; Національний науковий центр "Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА352420

Рубрики:

      
11.

Богдан Т.В. 
Прогнозування перебігу нестабільної стенокардії з використанням вищих жирних кислот і анізотропії шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Вивчено діагностичні особливості жирнокислотного спектру ліпопротеідів високої та низької щільності сироватки крові та ліпідів секрету шкіри у хворих на стабільну та нестабільну стенокардію (НС). Показано, що у хворих у випадку нестабільного перебігу НС, на відміну від хворих зі сприятливим перебігом НС, у ліпопротеідах обох фракцій сироватки крові не спостерігається достовірного підвищення вмісту арахідонової кислоти, що може служити прогностичним критерієм інфаркту міокарда. Доведено, що зміни жирнокислотного спектру ліпідів секрету шкіри пов'язані зі збільшенням фактору анізотропії шкіри передкардіальної ділянки у хворих на ішемічну хворобу серця. Виявлено від'ємний корелятивний зв'язок між зменшенням вмісту ліноленової кислоти у ліпідах секрету шкіри та збільшенням фактору анізотропії шкіри у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА323427

Рубрики:

      
12.

Копчак Л.М. 
Стан системи гемостазу та імунної реактивності організму у хворих на нестабільну стенокардію та інфаркт міокарда у поєднанні з хламідофільною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.М. Копчак ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше встановлено роль хламідофільної інфекції в патогенезі інфаркту міокарда (ІМ) та нестабільної стенокардії (НС). У хворих на ІМ і НС проведено комплексну оцінку клітинного, гуморального та неспецифічного імунітету, системи гемостазу, вивчено взаємозв'язок між ними. Досліджено поширеність антихламідофільних антитіл за серологічними критеріями гострого, хронічного та персистуючого інфекційного процесу. Установлено, що ІМ і НС в інфікованих хворих виникають за меншої кількості класичних факторів ризику ішемічної хвороби серця у молодому віці та мають ускладнений перебіг, на відміну від неінфікованих пацієнтів. Уперше описано зміни імунної реактивності та параметрів гемостазу у хворих на ІМ і НС у поєднанні з гострою або хронічною та персистуючою хламідофільною інфекцією. Доведено, що у розвитку порушень клітинного та гуморального імунітету, а також гемостазіологічних зрушень у хворих на ІМ і НС значну роль відіграє інфікування Chlamydophila pneumoniae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА337935

Рубрики:

      
13.

Єгорова Ю.В. 
Стенокардія напруження: клініко-гемодинамічна характеристика, функція ендотелію та обмін ліпідів під впливом медикаментозного лікування та реваскуляризації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Ю.В. Єгорова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. — Д., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено роль метаболічних порушень (дисліпідемії, інсулінорезистентності), функціонального стану ендотелію та запалення як факторів ризику та прогресування атеросклерозу коронарних артерій, досліджено особливості перебігу ішемічної хвороби серця (ІХС) за умов медикаментозного лікування з використанням статинів та реваскуляризації. Уточнено дані щодо взаємозалежності між ступенем атеросклеротичного ураження коронарних артерій і клінічним перебігом стенокардії та морфофункціональними змінами серця, які переважно виявлені у разі багатосудинного ураження на тлі вірогідної різниці між стенозуючим одно- та двосудинним ураженням. У хворих на ІХС виявлено вірогідний взаємозв'язок між рівнем інсуліну та тригліцеридів за відсутності взаємозв'язку між вмістом інсуліну у сироватці крові та проявами коронарного атеросклерозу. Встановлено негативну кореляцію між рівнем кортизолу у сироватці крові та індексом стенозування коронарних артерій. Вперше вивчено вміст нейрональних молекул клітинної адгезії (NCAM/CD56) у хворих на стенокардію напруження. Встановлено підвищення їх рівня у даної категорії пацієнтів у порівнянні зі здоровими особами. Уточнено дані щодо додаткових плейотропних ефектів статинів у вигляді зниження ступеня гіперінсулінемії та інсулінорезистентності, стійкість яких пов'язана з прийомом препарату та нівелюється протягом трьох місяців після самостійного припинення його вживання. Зауважено, що використання медикаментозних методів лікування сприяє стабілізації ІХС, а дані ефекти суттєво не відрізняються у порівнняні з хворими, яким проведено реваскуляризацію. Виявлено, що реваскуляризація протягом одного року сприяє зниженню функціонального класу стенокардії та попередженню прогресування хронічної серцевої недостатності за умов збереженої систолічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 + Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА351036

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського