Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (271)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.201.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ганьбергер І. І. 
Клінічний перебіг, зміни показників системного запалення, кістково-хрящового метаболізму у хворих на остеоартроз із супутніми хронічним обструктивним захворюванням легень і хронічними гепатитами та їх медикаментозна корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.12 / І. І. Ганьбергер ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на клінічні прояви та перебіг остеартрозу (ОА), яке виявило, що наявність супутньої патології зумовлює більш важкий перебіг основного захворювання, і це супроводжується суттєвим підвищенням інтенсивності суглобового синдрому та зниженням функціональної активності хворих. Вперше встановлено, що рівень токсемії, деструктивних процесів сполучної тканини та запальних змін є вищим у пацієнтів із ОА в поєднанні з ХОЗЛ у порівнянні з хворими лише на ОА. Обтяжливий вплив супутніх хронічних гепатитів на клінічну картину та перебіг ОА виявляється змінами рівня маркерів ендотоксемії, кістково-хрящового метаболізму, системного запалення й ендотоксикозу, які за такого поєднання значно перевищують аналогічні показники хворих на ОА без клінічно-значущих супутніх захворювань. Вперше патогенетично обгрунтувано доцільність використання індуктора ендогенного інтерфероноутворення аміксину суглобового індексу у складі комбінованої стандартної терапії хворих на ОА на тлі ХОЗЛ. Доведено ефективність застосування комплексного лікування з використанням гепатопротектора антралю та вказаного індуктора ендогенного інтерфероноутворення. Вперше обгрунтовано диференційований підхід таких лікувальних заходів у хворих на ОА у поєднанні з вірусним ураженням печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-5 + Р412.201.1-5 + Р514.16-5
Шифр НБУВ: РА380190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лінник І.В. 
Комплексна радіонуклідна діагностика уражень міокарда при легенево-серцевій недостатності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / І.В. Лінник ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності діагностики порушень функціонального стану та перфузії міокарда у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень, ускладнені легенево-серцевою недостатністю (ЛСН), з використанням радіонуклідної вентрикулярографії (РНВГ) та перфузійної сцинтиграфії міокарда. З застосуванням цих методів досліджено функціональний стан міокарда правого та лівого шлуночків серця у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень, ускладнені ЛСН різних стадій тяжкості. Установлено, що РНВГ - найбільш точний, фізіологічно обгрунтований метод діагностування, що дозволяє визначити функціональні зміни на ранньому, доклінічному етапі захворювання. Проаналізовано динаміку змін основних параметрів насосної та скоротливої функції кожного шлуночка серця за умов наростання тяжкості захворювання. Виділено найбільш діагностично значущі показники внутрішньосерцевої гемодинаміки як предиктори прогресування ЛСН. Досліджено механізми компенсації та забезпечення гемодинамічної продуктивності серця за умов наростання легеневої гіпертензії. Одержані дані проаналізовано залежно від вираженості порушень внутрішньосерцевої гемодинаміки, а саме, від величини інтегрального показника скоротливості шлуночків - загальної фракції викиду. Розроблено схему, яка визначає місце радіонуклідних методів дослідження у комплексній діагностиці порушень функціонального стану міокарда у хворих з ЛСН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-436 + Р412.201.1-3 + Р410.09-3 +
Шифр НБУВ: РА359789

Рубрики:

      
3.

Маауі Іссам Бен Тахар 
Діагностика та лікування хронічного панкреатиту, сполученого з хронічним необструктивним бронхітом, у хворих, що перенесли резекцію шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Маауі Іссам Бен Тахар ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 22 с. — укp.

З'ясовано клінічні особливості, функціональні порушення, структурні зміни підшлункової залози (ПЗ) у хворих на постгастрорезекційний хронічний панкреатит (ПХП) з супутнім хронічним необструктивним бронхітом (ХНБ). Доведено, що за поєднаної патології високою є частота зовнішньосекреторної недостатності ПЗ (84,7 % випадків). За умов ПХП з супутнім ХНБ домінує гіпоферментація, а як найчастіший тип панкреатичної секреції є гіпосекреторний. У хворих з поєднаною патологією більше, ніш, ніж за половини випадків має місце зниження шлункової секреції, у третині випадків виявляють слабко виявлені передракові зміни слизової оболонки шлунка (СО). Хелікобактеріоз діагностовано у 53,8 % хворих. Проаналізовано взаємозв'язки між клінічними, функціональними та сонографічними даними у хворих з поєднаною патологією та виділено два основні варіанти патогенезу ПХП з супунім ХНБ. Доведено, що за ПХП на фоні ХНБ часто формується біліарний склад і конкремент у жовчному міхурі. Одержано дані щодо в'ялого торпідного перебігу ХНБ з супутнім ПХП. Доведено ефективність комбінації антигомотоксичних препаратів у лікуванні поєднаної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3 + Р457.445.22-86 +
Шифр НБУВ: РА350062

Рубрики:

      
4.

Калмиков О.О. 
Імунозапальні аспекти патогенезу професійного бронхіту у поєднанні з артеріальною гіпертензією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.О. Калмиков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено імунний гомеостаз та цитокінову систему за професійного бронхіту (ПБ) з супутньою артеріальною гіпертензією (АГ). Визначено роль імунного запалення у розвитку та прогресуванні поєднаної патології. З'ясовано особливості клінічного перебігу ПБ залежно від наявності супутньої АГ та професії обстежених осіб. Установлено вплив захворювання на якість життя робочих видових професій машинобудування. Наявність супутньої АГ у хворих на ПБ супроводжується активацією імунозапального процесу з посиленням гуморальної відповіді на фоні клітинної імуносупресії та більш вираженим дисбалансом у системі цитокінів. Імунозапальні зміни також взаїмопов'язані з умовами праці і визначають особливості клінічних проявів ПБ у осіб різних професійних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-4 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА353600

Рубрики:

      
5.

Колкіна 
Оптимізація лікування хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Яківна Колкіна ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА351501

Рубрики:

      
6.

Подгаєвський С.Г. 
Клініко-біохімічна оцінка застосування препарату контрикал в комплексному лікуванні хворих на туберкульоз ленень з супутнім хронічним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / С.Г. Подгаєвський ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив препарату контрикал на процеси запалення та стан системи сироваткових інгібіторів протеаз і протеолітичної активності сироватки крові у хворих на туберкульоз легень в поєднанні з хронічним бронхітом. Відзначено, що контрикал зменшує інтенсивність запальної реакції під час туберкульозу у гвінейських свинок, змінює клітинний склад гранульоми за рахунок збільшення кількості лімфоїдних клітин, запобігає утворенню постзапальної сполучної тканини, нормалізує загальну антитриптичну активність сироватки крові. Доведено, що застосування контрикалу у лікуванні туберкульозу з урахуванням позитивного впливу на стан оксидантно-антиоксидантної системи крові, а також на стан системи сироваткових інгібіторів протеаз та протеолітичної активності сироватки крові сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА342936

Рубрики:

      
7.

Загорулько О.О. 
Ультраструктурна морфологія компонентів аерогематичного бар'єру при хронічному бронхіті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.О. Загорулько ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено характер розвитку оборотних і необоротних морфологічних змін у компонентах аерогематичного бар'єру за хронічного бронхіту. Уточнено роль неорганічних частинок у патогенезі даної нозології. Проведено імуногістохімічне дослідження сурфактант-асоційованих білків. На підставі одержаних результатів доведено, що за хронічного бронхіту має місце пошкодження сурфактантної системи легень, обгрунтовано необхідність її корекції заміщувальною сурфактантною терапією, особливо на ранніх етапах розвитку хронічного бронхіту. Встановлено, що кількість неорганічних частинок, що виявляються в компонентах аерогематичного бар'єру на стадіях хронічного катарального та гранулюючого бронхіту є незначною і не відрізняється від неорганічних частинок, що виявляються в аерогематичному бар'єрі хворих контрольної групи. Встановлено, що стадії гнійного та фіброзного хронічного бронхіту характеризуються значною кількістю неорганічних речовин і широким їх хімічним спектром у поєднанні з склеротичними та деструктивними явищами в аерогематичному бар'єрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-2 +
Шифр НБУВ: РА348051

Рубрики:

      
8.

Моргуліс М.В. 
Клініко-патогенетичні підходи до терапії хворих на хронічний панкреатит, сполучений з хронічним необструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.В. Моргуліс ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано засоби підвищення якості діагностики та ефективності лікування хворих на хронічний панкреатит у поєднанні з хронічним необструктивним бронхітом на підставі уточнення уявлень щодо впливу змін цитокінової ланки, порушень кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу на особливості перебігу захворювання. Встановлено, що хронічний необструктивний бронхіт у стадії ремісії суттєво не впливає на клінічні ознаки хронічного панкреатиту, але сприяє поглибленню порушень з боку біохімічних та імунологічних показників, що свідчить про взаємообтяжливість захворювань. Виявлено, що глибина та напрямок змін показників цитокінової ланки, кальцієвого та ліпоперекисного гомеостазу залежать від характеру патологічного процесу у підшлунковій залозі. Запропоновано диференційні підходи щодо розробки терапевтичних заходів з урахуванням характеру змін підшлункової залози. Доведено клініко-лабораторну ефективність додаткового включення до базисної терапії міакальцику та даларгіну за переважання запалення, а в разі домінування фіброзних змін тканини залози обгрунтовано доцільність застосування пентоксіфіліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-52 + Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА341866

Рубрики:

      
9.

Білоконь 
Оптимізація діагностики та лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі хронічного необструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Таміла Михайлівна Білоконь ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА345839

Рубрики:

      
10.

Рябєнко 
Оптимізація лікування хворих на хронічний некалькульозний холецистит, поєднаний з хронічним необструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Неллі Борисівна Рябєнко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА342506

Рубрики:

      
11.

Решетар О.І. 
Зміни активності процесів переокиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи в еритроцитах і шляхи їх немедикаментозної корекції у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / О.І. Решетар ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

У результаті комплексного дослідження у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) вивлено виражені зміни в системі пероксидного окиснення ліпідів - антиоксидантного захисту (ПОЛ - АОЗ) та морфометричних показників (МПЕ), які характеризуються надмірним нагромадженням продуктів ПОЛ, пригніченням системи АОЗ та підвищенням значень МПЕ. Розкрито взаємозв'язки вказаних порушень зі статтю, віком, тривалістю захворювання та ступенем порушень функції зовнішнього дихання. Встановлено позитивну динаміку показників системи ПОЛ - АОЗ та МПЕ під впливом комплексного лікування. Показано гальмівний вплив магнітолазеротерапії на процеси ліпопероксидації та нормалізуючий на активність ферментів антиоксидантної системи (АОС) та МПЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330360

Рубрики:

      
12.

Рибалко Г.С. 
Клініко-патогенетичний взаємозв'язок і лікування хронічного бронхіту, поєднаного з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.С. Рибалко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено клініко-патогенетичні взаємовідносини ішемічної хвороби серця (ІХС) та хронічного бронхіту у разі їх сукупного розвитку. Досліджено питання підвищення якості діагностики, прогнозування перебігу й лікування респіраторної патології. На підставі результатів електро- та ехокардіографічного досліджень установлено, що хронічний обструктивний бронхіт відрізняється від хронічного необструктивного бронхіту частотою регургітації у клапанах і залученням до процесу правих відділів серця, більшою - на 9 % - товщею міжшлуночкової перегородки та задньої стінки лівого шлуночка, діаметром аорти - на 6 %, систолічним тиском у легеневій артерії - 29 %, загальним легеневим судинним опором (ЗЛСО) - 44 %, ЗЛСО/ЗПСО - на 37 %. Виявлено, що хронічний бронхіт з супутньою ІХС характеризується зменшенням концентрації холестерину, фосфоліпідів, аміаку, сечовини та сечової кислоти в респіраторній волозі, пригніченням легеневого кліренсу цих речовин. Відзначено, що на результат лікування хронічного бронхіту у хворих на ІХС має вплив характер захворювання, наявність артеріальної гіпертензії, систолічної та діастолічної дисфункції лівого шлуночка, а комбіноване застосування бронхолітиків, антибіотиків й інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту сприяє підвищенню ефективності терапевтичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331523

Рубрики:

      
13.

Ступницька Г.Я. 
Патогенетичне обгрунтування та клінічна оцінка диференційованого лікування хворих на артеріальну гіпертензію і хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.Я. Ступницька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше визначено особливості варіабельності серцевого ритму (ВСР) у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з нормальним рівнем артеріального тиску (АТ) та з супутньою артеріальною гіпертензією (АГ), проведено комплексний аналіз впливу терапевтичної програми з використанням ультразвукових інгаляцій ліпіну (УІЛ) або його суміші з іпратропіумом бромідом і фенотеролом (ІБФ) на зміни АТ, функції зовнішнього дихання (ФЗД) та гемокоагуляції, локальну та системну динаміку ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, а також на баланс між про- та протизапальними цитокінами у конденсаті видихуваного повітря (КВП).Встановлено, що у більшості хворих на ХОБ переважає активність парасимпатичної нервової системи, а у пацієнтів з супутньою АГ спостерігається високий симпатичний тонус. Визначено негативний вплив супутньої АГ на локальні та системні параметри ліпопероксидації, фібринолізу та протеолізу, баланс між про- та протизапальними цитокінами, а також на ФЗД та гемокоагуляцію. Клінічно та патогенетично обгрунтовано доцільність диферецнійованого призначення у комплексному лікуванні хворих на ХОБ з нормальним рівнем АТ та з супутньою АГ УІЛ або його суміші з ІБФ. Встановлено позитивний вплив запропонованої терапії на АТ, показники ФЗД, лікопероксидацію та антиоксидантний статус, на динаміку змін локального та системного фібринолізу та протеолізу, а також на параметри гемокоагуляції та локальний баланс між про- та протизапальними цитокінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р412.201.1-5
Шифр НБУВ: РА331138

Рубрики:

      
14.

Северінова С.К. 
Особливості ортопедичного лікування знімними пластинчастими протезами хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.К. Северінова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності ортопедичного лікування знімними протезами хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) і профілактики запальних проявів на слизовій оболонці протезного ложа (СОПЛ). Проаналізовано вплив знімних ортопедичних конструкцій на СОПЛ, токсичну дію пластмас, надлишку мономера на слизову оболонку протезного ложа у пацієнтів, які хворіють на ХОБ. Описано технологію виготовлення знімних протезів з введенням сорбенту (активованого вугілля) у гіпсову прес-форму для зменшення токсичного впливу залишкового мономера в базисах протезів на СОПЛ у пацієнтів. Доведено, що фактором ризику розвитку запальних змін СОПЛ у пацієнтів на ХОБ є передтромботичний стан, який характеризується порушенням гемостатичного балансу між згортальною та фібринолітичною системами крові, змінами імунної регуляції гемостазу. Розроблено лабораторний прогностичний симптомокомплекс ризику розвитку запалення СОПЛ у разі протезування знімними пластинчастими протезами пацієнтів на ХОБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА329675

Рубрики:

      
15.

Лінніченко 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування хронічного обструктивного бронхіту, сполученого з дисбіозом кишечнику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олена Ростиславівна Лінніченко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р413.301.11-3
Шифр НБУВ: РА329858

Рубрики:

      
16.

Павленко О.Б. 
Вплив тютюнопаління на стан протеїназ-інгібіторної системи у хворих на хронічний обстуктивний бронхіт та ефективність медикаментозної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.Б. Павленко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив активного тютюнопаління на клінічний перебіг хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) і стан протеїназ-інгібіторної системи. У хворих на ХОБ встановлено взаємозв'язки між активним довготривалим тютюнопалінням, показниками функції зовнішнього дихання та активністю протеїназ-інгібіторної системи. На підставі аналізу результатів біохімічного дослідження виявлено, що у бронхоальвеолярній рідині за прогресування захворювання зростає дисбаланс у протеїназ-інгібіторній системі, з'являється невідповідність між активністю трипсину та його інгібіторів. Виявлено залежність показників активності протеїназ-інгібіторних ферментів від ступеня тяжкості захворювання і активності ендобронхіту. У хворих на ХОБ виявлено, що пригнічення активності інгібіторів протеїназ у бронхоальвеолярній рідині супроводжується погіршенням показників функції зовнішнього дихання. Вивчено ефективність застосування ацетилцистеїну в комплексному лікуванні ХОБ у тих, хто палить. Виявлено, що терапія з використанням даного препарату позитивно впливає на клінічний перебіг захворювання і стан протеїназ-інгібіторної системи. Розроблено практичні рекомендації щодо призначення антиоксидантної терапії ацетилцистеїном у хворих на ХОБ з урахуванням особливостей стану протеїназ-інгібіторної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 +
Шифр НБУВ: РА329862

Рубрики:

      
17.

Соцька 
Комплексне лікування та реабілітація хворих на хронічний бронхіт на тлі повторних ангін із застосуванням імунокоригуючих препаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Яна Анатоліївна Соцька ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА330038

Рубрики:

      
18.

Тюріна С.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень синтезу оксиду азоту при лікуванні хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Тюріна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено, що обструктивний синдром у хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту зумовлений зростанням опору не тільки дрібних, але й крупних бронхів. Визначено, що обструкція крупних бронхів корелює зі ступенем зменшення синтезу оксиду азоту. L-аргінін коригує бронхіальну обструкцію, в тому числі - унаслідок зменшення опору крупних бронхів, зменшує ступінь ендотеліальної дисфункції та потребу в споживанні таблеток нітрогліцерину, а також підвищує толерантність до фізичного навантаження. Відзначено, що інгаляційне введення нірогліцерину є більш ефективним, ніж сублінгвальне, оскільки воно, на відміну від останнього, зменшує бронхіальну обструкцію та покращує функціональний стан хворих. Установлено, що комбінований (пероральний та інгаляційний) прийом ізосорбіду динітрату зменшує бронхіальну обструкцію, покращує клінічний перебіг захворювання, підвищує толерантність до фізичного навантаження та покращує якість життя пацієнтів. Показано, що небіволол не призводить до погіршення функції зовнішнього дихання, оптимізує функцію ендотелію, покращує клінічний перебіг стенокардії та толерантність до фізичного навантаження, покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324733

Рубрики:

      
19.

Разумний Р.В. 
Клініко-патогенетичні особливості і лікування хронічного обструктивного бронхіту, сполученого з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Р.В. Разумний ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Уперше у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) з супутньою гіпертонічною хворобою (ГХ) проведено оцінку клітинного складу, метаболічної та функціональної активності клітин бронхо-альвеолярного секрету, за даними динамічної міжфазної тензіо- і реометрії досліджено фізико-хімічні властивості конденсату вологи видихуваного повітря (КВВП), за методом ендобронхіальної селективної pH-метрії вивчено показники пристінного pH трахеобронхіального дерева (ТБД). Охарактеризовано взаємозв'язок між цими показниками, активністю та поширеністю ендобронхіту. Установлено негативний вплив супутньої ГХ на показники клітинних механізмів неспецифічної реактивності ТБД, реологічні властивості сироватки крові (СК), стан мікрогемоциркуляції. Патогенетично обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні хворих на ХОБ з супутньою ГХ індуктора ендогенного інтерферону циклоферону. Виявлено його позитивний вплив на клітинні чинники неспецифічної реактивності бронхів, сурфактантні та реологічні властивості КВВП і СК, показники пристінної pH-метрії ТБД та мікрогемоциркуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА325514

Рубрики:

      
20.

Кулинич О.В. 
Функціональний стан судинного ендотелію, нейтрофільних гранулоцитів, моноцитів у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Кулинич ; Зап. держ. мед. ун-т. — З., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Комплексно досліджено функціональний стан судинного ендотелію, нейтрофільних гранулоцитів (НГ), моноцитів (Мц) у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) I - III стадії до лікування в зіставленні з одержаними даними досліджених параметрів після проведеного лікування у цих же хворих з оцінкою інтегральних порушень умов функціонування ендотелію судин шляхом визначення рівня активності фактору Віллебранда та рівня концентрації ендотелію-1 у плазмі крові та за допомогою визначення стану поглинальної, травної функції НГ, Мц і особливостей стану киснезалежної та кисненезалежної бактерицидної цитотоксичності цих імунокомпетентних клітин. Досліджено основні фактори, що визначають формування ендотеліальної дисфункції та особливості функціональних можливостей НГ і Мц у зазначених категорій осіб, запропоновано спосіб корекції порушень функціонального стану судинного ендотелію у разі ХОБ за допомогою застосування ретардної форми пентоксифіліну, проведено його клінічну апробацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА326518

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського