Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (658)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (165)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ліщук-Якимович Х. О. 
Клінічні та імунологічні особливості еозинофільного синдрому в хворих на бронхіальну астму та системні васкуліти: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Х. О. Ліщук-Якимович ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Проведено оцінювання різних ланок природженого та набутого імунного нагляду в хворих на бронхіальну астму (БА) та системний васкуліт (СВ) залежно від наявності чи відсутності еозинофільного синдрому (EC). Поглиблено вивчено різні патогенетичні імунологічні механізми розвитку БА та СВ на тлі EC, пов'язані з гіперпродукцією IgE, циркулюючих імунних комплексів та антинейтрофільно-цитоплазматичних антитіл. Вперше проаналізовано вплив поєднання декількох імунопатологічних синдромів на формування клінічних та імунологічних змін у хворих на БА та СВ з EC. Вперше охарактеризовано клінічні, імунологічні та морфологічні особливості синдрому Чардж-Стросса (СЧС) залежно від ступеня тяжкості еозинофілії. Вперше розроблено математичну модель імунологічних факторів ризику розвитку СЧС у хворих на БА та СВ на тлі еозинофілії, що надалі дозволяє визначати тактику ведення таких хворих і необхідність раннього призначення в них протизапальної та базової терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.19-37 + Р412.202-37 + Р410.210.11-37
Шифр НБУВ: РА381001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Токарева О. Р. 
Ефективність неінвазивної магнітолазерної терапії в комбінації з гіпоксично-гіперкапнічним стимулом при бронхіальній астмі на курортному етапі медичної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. Р. Токарева ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано окреме та комбіноване застосування неінвазивної магнітолазерної терапії (НМЛТ) і гіпоксично-гіперкапнічного стимулу (ГГС) у хворих на бронхіальну астму (БА) на курортному етапі медичної реабілітації. Вперше показано вплив такої терапії на алергічне запалення та реактивність бронхів хворих на БА, виявлено особливості реагування ряду фізіологічних систем організму (функції зовнішнього дихання, рухових можливостей хворих, імунітет, системи перекине окиснення ліпідів - антиоксидантний захист (ПОЛ - АОЗ) на дію цих лікувальних фізичних чинників. Доведено, що застосування НМЛТ у таких хворих додатково до стандартного лікарського та курортного лікування призводить переважно до специфічних ефектів у вигляді дії на такі механізми патогенезу БА, як стан ПОЛ та АОЗ, неспецифічні та специфічні чинники захисту організму, а використання ГГС є чинником неспецифічної дії на організм, що виявляється переважно збільшенням рухової активності хворих і покращанням їх функціонального стану. Вперше описано клінічні ефекти у разі комбінованого застосування НМЛТ і ГГС у хворих на БА у вигляді зменшення реактивності бронхів і вираженості алергічного запалення, покращання функції зовнішнього дихання, зростання фізичних можливостей хворих, оптимізації стану неспецифічних і специфічних клітинних механізмів захисту крові тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-549
Шифр НБУВ: РА384202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ульченко І. Г. 
Диференційоване застосування системних і небулізованих глюкокортикостероїдів при загостренні бронхіальної астми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І. Г. Ульченко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 22 с. — укp.

Визначено основні причини та роль різних видів гормональної стероїдної терапії у виникненні тяжкого загострення бронхіальної астми (БА). Доведено однакову безпосередню ефективність, а за клінічними показниками її переважання, та більшу безпеку за лікування тяжкого загострення БА небулізованими (будесонідом і флутиказаном пропіонатом) глюкокортикостероїдами (ГКС) у порівнянні з преднізолоном. Показано у віддаленому періоді більш сприятливий перебіг захворювання, у тому числі більш високий контроль, і більш високу якість життя хворих у разі лікування тяжкого загострення БА небулізованими ГКС у порівнянні з преднізолоном. Для прогнозування безпеки застосування системних ГКС у лікуванні тяжкого загострення БА запропоновано формалізовану модель, що володіє достатньою точністю (84.6 %) передбачення задовільного та незадовільного віддаленого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202
Шифр НБУВ: РА383258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Польщикова С. Л. 
Особливості кальцієвого обміну у хворих на бронхіальну астму у поєднанні з артеріальною гіпертензією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / С. Л. Польщикова ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено, що в патогенезі розвитку артеріальної гіпертензії у разі бронхіальної астми значне місце посідають порушення обміну кальцію. Доведено, що рівень іонізованого кальцію в крові зростає у разі бронхіальної астми III та IV ступенів важкості, за неконтрольованого її перебігу, легеневої недостатності, а також у разі поєднання бронхіальної астми з артеріальною гіпертензією. Встановлено, що за гормональнозалежної бронхіальної астми зростає концентрація паратгормону та знижується вміст кортизолу у крові незалежно від рівня артеріального тиску. Доведено, що включення до комплексної терапії бронхіальної астми в поєднанні з артеріальною гіпертензією антагоніста кальцію дилтіазему супроводжується нормалізацією рівня іонізованого кальцію у крові, стійким гіпертензивним ефектом, позитивним впливом на функцію зовнішнього дихання, наявністю контролю над перебігом бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 + Р410.030
Шифр НБУВ: РА384784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Знаменська Л. К. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих на бронхіальну астму при специфічній імунотерапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л. К. Знаменська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Обстежено 98 пацієнтів, хворих було рандомізовано на три клінічні групи. У першу групу увійшли 25 хворих, які одержували стандартну терапію, у другу групу - 49 хворих, які одержували специфічну імунотерапію алергенами (СІТ), у третю - 24 хворих, які поряд з СІТ одержували курс лікування пробіотиками. Зазначено, що рівень антиендотоксинових антитіл, ліпополісахарид-зв'язувального білку (LBP) вивчали в периферичній крові й індукованому мокротинні. Визначено, що ефективна СІТ супроводжується зростанням рівня анти-ET-IgA в 2,3 раза, нормалізацією рівня секреторного анти-ET-slgA і зниженням концентрації LBP у мокротинні та IgE в крові. Низька клінічна ефективність СІТ (нонреспондери) асоціюється з ригідністю показників антиендотоксинового імунітету в крові та мокротинні. Встановлено, що після СІТ алергенами, повний контроль астми зберігається у 79,6 % хворих. Сумісне застосування пробіотиків з СІТ алергенами призводить до підвищення ефективності СІТ на 12,1 %. У хворих на бронхіальну астму, які одержали СІТ алергенами з курсом пробіотиками, виявлено більш низький рівень LBP в індукованому мокротинні та більш значуще зниження рівня IgE після лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА381129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабенко В. М. 
Особливості клінічного перебігу та превентивне лікування генералізованого пародонтиту у хворих на бронхіальну астму на тлі глюкокортикостероїдної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / В. М. Бабенко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено особливості клінічного перебігу та превентивного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) у хворих на бронхіальну астму (БА) на тлі глюкокортикостероїдної (ГКС) терапії на підставі вивчення особливостей клінічного перебігу захворювання, імунологічних, метаболічних, цитологічних і морфологічних змін і порівняльної ефективності використання ультрафонофорезу мірамістину й аплікаційного шляху введення препарату. Встановлено, що БА та ГКС-терапія негативно впливають на перебіг ГП у вигляді пригнічення тяжкості запальної реакції та більш значущих порушень імунологічних, метаболічних процесів і морфологічних змін у тканинах пародонта. Обгрунтовано необхідність превентивного лікування хворих на ГП, які страждають на БА та застосовують ГКС згідно з розробленим алгоритмом. Вперше проведено порівняльний аналіз ефективності застосування мірамістину за превентивного лікування хворих на ГП на тлі ГКС-терапії БА. Показано, що курсове призначення ультрафонофорезу мірамістину викликає більш швидкий та пролонгований ефект у порівнянні з аплікаційним шляхом введення мірамістину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р412.202-52
Шифр НБУВ: РА376661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Фадєєва Г. А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікації лікування хворих на бронхіальну астму, асоційовану з вісцеральним ожирінням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Г. А. Фадєєва ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано відсутність повного контролю за перебігом бронхіальної астми (БА) у разі застосування тільки ступеневої протизапальної терапії у більшості хворих на БА із вісцеральним ожирінням. Уперше визначено доцільність залучення до терапії таких хворих препарату із антилейкотрієновою дією - кверцетину з метою посилення протизапальної ефективності лікування за рахунок зменшення синтезу прозапальних медіаторів, чим забезпечується досягнення контролю за симптомами БА. Проведено аналіз механізму впливу комплексного лікування із використанням кварцетину на основі вивчення вмісту маркерів запалення, показників зовнішнього дихання на перебіг БА. Доведено ефективність препарату, запропоновано рекомендації щодо його застосування у хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА376559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Григус І. М. 
Методологічні аспекти розробки режимів фізичної активності в реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / І. М. Григус ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І. М. Сєченова. — Ялта, 2010. — 35 с. — укp.

Розроблена програма медичної реабілітації хворих на бронхіальну астму (БА), що включає модифіковані методи лікувальної фізичної культури, фізіотерапевтичні процедури, маніпуляційні фізичні втручання, психологічні засоби й освітні заходи. Зазначено, що її застосування відповідного ступеня тяжкості захворювання і з урахуванням рівня фізичних можливостей хворих дозволяє контролювати перебіг БА, призводить до істотного покращання клінічного стану, фізичного здоров'я, фізичної працездатності та якості життя хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА374189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мушак І.З. 
Особливості вікової еволюції і прогнозування перебігу бронхіальної астми: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І.З. Мушак ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми покращання контролю за бронхіальною астмою у пацієнтів різних вікових груп шляхом аналізу вікової трансформації захворювання та розробки критеріїв прогнозування його перебігу. Обстежено 420 підлітків і молодих людей, які склали дві групи дослідження. До першої групи увійшли 111 підлітків і молодих людей, які досягли 14 - 30-річного віку та на момент обстеження вважалися здоровими, однак в дитинстві у них спостерігались симптоми астми. Другу групу склали 309 підлітків і молодих людей, які досягли 11 - 30-річного віку, продовжують хворіти і з дитинства постійно спостерігаються лікарями з приводу бронхіальної астми. За результатами дослідження вивчено вікову еволюцію бронхіальної астми та розраховано чинники ризику, які дозволяють проводити індивідуальне прогнозування перебігу хвороби. Запропоновано покроковий алгоритм лікарської тактики, скерований на покращання прогнозу бронхіальної астми у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-9
Шифр НБУВ: РА370228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сливка Я.І. 
Клініко-функціональне обгрунтування застосування спелеотерапії та галоаерозольтерапії у хворих на бронхіальну астму із супутньою вегетативною дисфункцією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Я.І. Сливка ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено підходи щодо діагностики порушень вегетативного гомеостазу (ВГ) у хворих на бронхіальну астму (БА) з визначенням найбільш інформативних параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР), що характеризують різні стани функціонального напруження вегетативної нервової системи (ВНС). Вперше виділено кардіоінтервалографічні маркери несприятливого перебігу БА та ризик виникнення реакції дезадаптації. Уперше наведено клініко-функціональне обгрунтування поділу хворих на БА залежно від ступеня напруження регуляторних механізмів і рівня функціональних резервів, яке базується на встановленні взамозв'язку між наростанням рівня вегетативних порушень і погіршенням клінічних проявів захворюання, поглибленням вентиляційних порушень, тривалістю БА, частотою загострень захворювання протягом року, збільшення ризику виникнення реакцій дезадаптації за умови впливу подразнювальних стимулів, які є прогностично несприятливими факторами для перебігу захворювання. Уперше для об'єктивного контролю за терапевтичною ефективністю спелеотерапії (СТ) і галоаерозольтерапії (ГАТ) у хворих на БА використано дослідження ВСР. Встановлено вплив СТ і ГАТ на перебіг БА залежно від вихідного стану вегетативної регуляції функцій та адаптаційного потенціалу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 + Р628.063-37
Шифр НБУВ: РА370373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Попенко Н.В. 
Вплив системної та інгаляційної кортикостероїдної терапії на ремоделювання кісткової тканини у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Попенко ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу пульмонології - підвищення ефективності ранньої діагностики ускладнень лікування бронхіальної астми (БА), зокрема, ремоделювання кісткової тканини (РКТ) і прогнозування його виникнення на основі вивчення ряду індивідуальних характеристик людини. Показано, що на основі вивчення маркерів РКТ у загальній групі хворих у 56-ти (47,46 %) пацієнтів з БА понад 5 років знижується вміст кальцію у сироватці крові (СК) і підвищується його екскреція з добовою сечею (ДС). Встановлено, що зменшення кальцію у СК і збільшення його екскреції з ДС спостерігається через 2 роки після початку прийому системних глюкокортикоїдів у дозі 10 - 25 мг/добу. Визначено зниження вмісту неорганічного фосфору у СК у порівнянні зі здоровими особами у 16,95 % хворих на БА. Зазначено, що прийом інгаляційних глюкокортикоїдів у дозі 500 - 1 500 мкг/добу не впливав на зміни маркерів РКТ. Доведено, що остеопенічний синдром частіше розвивається у чоловіків-носіїв антигену крові 0(I), у яких переважає ендоморфний компонент соматотипу, у жінок-носіїв фенотипу N.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 +
Шифр НБУВ: РА370310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Маргітіч С. В. 
Вольове керування диханням при фізичній реабілітації хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.24 / С. В. Маргітіч ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано використання взаємопотенціюючих елементів реабілітаційного комплексу для купірування бронхоспазму. Визначено градації іспіраторного й експіраторного гіпоксичних індексів і пов'язані з ними диференційовані дихальні інтервали для профілактики бронхоспазму. Вперше одержано результати щодо гемодинамічного забезпечення тривалого експіраторного статистичного зусилля, які можливі за побутових умов і під час трудової діяльності. Запропоновано купірування бронхоспазму за рахунок комбінації контрастних температур у слаботепловій та холодовій фазах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54
Шифр НБУВ: РА377019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сирота В. В. 
Вплив кріоконсервованих органотипових культур наднирників на патологічний синдром бронхіальної астми (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / В. В. Сирота ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що використання кріоконсервованого матеріалу має однаковий ефект з лікуванням за допомогою глюкокортикоїдної терапії. Використання нативного ендокринного матеріалу менш ефективно, що обумовлено більш значними та реакціями відторгнення трансплантатів у порівнянні з кріоконсервованим матеріалом, оскільки низькі температури призводять до вибіркового руйнування антигенпредставляючих клітин. Позитивний ефект кріоконсервованого трансплантату у тварин з бронхіальною астмою, обумовлений досягненням рівню катіонних білків у цитоплазмі еозинофілів до значень, близьких до концентрацій у контрольних тварин, що сприяє зменшенню формування слизових пробок у бронхах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-29
Шифр НБУВ: РА377615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Коробко О.А. 
Оптимізація лікування хворих на бронхіальну астму середньої тяжкості із застосуванням акустичного вібромасажу легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / О.А. Коробко ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 18 с. — укp.

Установлено позитивний вплив акустичного вібромасажу легень на тлі базисної медикаментозної терапії на клініко-функціональний стан хворих на середньотяжку бронхіальну астму (БА). Показано, що застосування акустичного вібромасажу легень як засобу комбінованої терапії хворих на середньотяжку БА підвищує клініко-функціональну ефективність лікування, сприяє покращанню контролю перебігу захворювання. Вивчено та науково обгрунтовано клінічну ефективність застосування акустичного вібромасажу легень на фоні стандартної терапії хворих на середньотяжку БА. Доведено, що за цього покращується якість життя хворих на БА середньотяжкого перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 +
Шифр НБУВ: РА363937

Рубрики:

      
17.

Алтуніна 
Оптимізація антигіпертензивної терапії у хворих на бронхіальну астму з урахуванням впливу гіпотензивних препаратів на показники функції зовнішнього дихання та рівень стероїдних гормонів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Наталія Валеріївна Алтуніна ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р412.202
Шифр НБУВ: РА366927

Рубрики:

      
18.

Александрова М.Я. 
Обгрунтування комбінованої галоаерозольтерапії при порушеннях мінерального обміну у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Я. Александрова ; Крим. республік. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

У хворих на персистуючу бронхіальну астму (БА) виявлено порушення кальцій-фосфорної рівноваги, що виражається значним дефіцитом вмісту кальцію на фоні достовірного підвищення вмісту фосфору. Запропоновано використовувати для визначення глибини порушень кальцій-фосфорного обміну показників ступеня важкості перебігу хвороби й об'єму базисної протизапальної терапії. Вперше виявлено дефіцит вмісту заліза та йоду у всіх хворих на персистуючу БА. Виявлено, що порушення вмісту мікроелементів поєднується зі зниженням активності деяких компонентів системи антиокидантного захисту та виявляється у зменшенні відсотку насиченості залізом трансферину, який корелює із вмістом сироваткового заліза. У всіх хворих на БА виявлено підвищення рівня церулоплазміну, що опосередковано свідчить про активність запального процесу. Встановлено, що рівень церулоплазміну прямо корелює із функцією зовнішнього дихання та якістю життя хворих на БА. Вперше обгрунтовано доцільність додаткового призначення вітамінно-мінеральних комплексів (Ca, Cu, Zn, Fe), який сприяє відновленню окремих показників (заліза, цинку) мінерального статусу у хворих на персистуючу БА середньо-важкого перебігу. Вперше встановлено закономірності дії галоаерозольтерапії у поєднанні з вітамінно-мінеральними комплексами на перебіг БА, стан мінерального обміну та рівень металоензимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА363080

Рубрики:

      
19.

Єрьоменко Г.В. 
Кислотовидільні функції нирок і кислотно-лужний стан крові у хворих на бронхіальну астму та методи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.В. Єрьоменко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено результати досліджень кислотовидільної функції нирок і кислотно-лужного стану (КЛС), клубочкової фільтрації у хворих на бронхіальну астму (БА) середнього ступеня тяжкості з різним рівнем контролю. З метою підвищення ефективності лікування таких хворих обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії забуферованого лужного інфузійного розчину. У всіх обстежених хворих на БА середнього ступеня тяжкості виявлено порушення КЛС і канальцевих функцій: у 51,48 % пацієнтів зафіксовано респіраторний ацидоз, у 24,75 % - метаболічний ацидоз, у 23,76 % - респіраторний алкалоз. Доведено, що порушення контролю над симптомами у хворих на БА супроводжується пригніченням екскреторної функції нирок, зокрема, зміною клубочкової фільтрації у хворих контрольованої, частково контрольованої та неконтрольованої БА. З'ясовано, що зміни канальцевих функцій нирок мають компенсаторний характер і, як правило, адекватні порушенням гомеостазу, що викликали їх. Виявлено, що у разі неконтрольованого перебігу БА середньої тяжкості у хворих з респіраторним і метаболічним ацидозом порушуються процеси ацидо- й амоніогенезу: збільшується екскреція із сечею амонію та титрувальних кислот, що свідчить про участь нирок у компенсації зрушень КЛС, викликаних бронхіальною обструкцією. Показано залежність між віком хворих і станом КЛС. Виявлено збільшення порушень КЛС залежно від ступеня тяжкості бронхіальної обструкції та погіршення бронхіальної прохідності. Доведено, що порушення добових ритмів прохідності бронхів з максимальними показниками пікової швидкості видиху у вечірній час може свідчити про розвиток респіраторного алкалозу. Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми оптимізації терапевтичних підходів до корекції метаболічного ацидозу у хворих на БА. Доведено позитивну дію інфузійного лужного розчину 4,2 % гідрокарбонату натрію на показники КЛС і функцію зовнішнього дихання у хворих з неконтрольованим перебігом БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 +
Шифр НБУВ: РА362835

Рубрики:

      
20.

Овчарук М.В. 
Тяжкі загострення бронхіальної астми: клінічний та фармакоекономічний аналіз: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.27 / М.В. Овчарук ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості тяжких загострень бронхіальної астми (БА) в контексті надання невідкладної допомоги, проведено їх клінічний і фармакоекономічний аналіз. Встановлено позитивну динаміку щодо зменшення кількості викликів з приводу тяжких загострень БА в 1999 - 2006 рр. Описано статево-вікові особливості контингенту хворих, що користуються послугами швидкої допомоги, їх освітній та матеріальний рівень. Проведено фармакоепідеміологічний аналіз для цієї групи хворих. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування базисної терапії у пацієнтів з некерованим перебігом БА. Виявлено хворих, у яких бронхіальна обструкція пов'язана з фіксованими психоемоційними змінами. Фармакоекономічний аналіз БА та її тяжких загострень довів доцільність зіставлення різних показників, а саме: захворюваності, особливостей перебігу БА у різних контингентів хворих, інфляційних процесів у державі за фінансування цієї галузі витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202 + Р11(4УКР)284.1 +
Шифр НБУВ: РА366680

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського