Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1749)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Селезненко Т.Ф. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи гемостазу при захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.Ф. Селезненко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1998. — 15 с. — укp.

В роботі наведено результати вивчення впливу на показники гемостазу при захворюваннях легень нового лікарського препарату Теком, який представляє собою суміш з високим вмістом омега-3 поліненасичених жирних кислот. Дослідження проведені на експериментальній моделі запального процесу в легенях, в пробах in vitro і в клінічних умовах. В результаті встановлена гіпокоагуляційна та антиагрегатна дія Текому, що дозволяє рекомендувати його застосування в комплексному лікуванні хворих на захворювання легень з синдромом гіперкоагуляції крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:

      
2.

Стефанюк М.Ф. 
Морфофункціональний стан бронхів, зміни загального імунітету та неспецифічного клітинного захисту легень при повторних бронхопневмоніях у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Ф. Стефанюк ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам прогнозування повторного розвитку пневмонії у військовослужбовців строкової служби, розробки рекомендацій з оптимізації лікування, первинної та повторної профілактики цієї хвороби. У праці аналізуються особливості клінічного перебігу, структурно-функціональних змін бронхів, неспецифічного клітинного захисту легень та імунного статусу у хворих повторними пневмоніями. Для порівняння наводяться аналогічні показники хворих на пневмонію без схильності до повторення. Зауважено наявність помітної різниці щодо аналізованих показників у хворих на повторні пневмонії та пневмонії без схильності до повторення. Запропоновано інформативні критерії прогнозування повторного перебігу хвороби, розроблено рекомендації стосовно первинної та вторинної профілактики захворювання у військових з'єднаннях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-25

Рубрики:

      
3.

Ніконова О.М. 
Ефективність бронхологічних методів діагностики і лікування гострої дихальної недостатності у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів. (Клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.М. Ніконова ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності інтенсивної респіраторної терапії гострої дихальної недостатності (ГДН) у хворих із хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) шляхом вивчення стану імунітету дихальної системи та розробці методів цілеспрямованої корекції виникаючих в ньому порушень. Відображені бронхологічні методи діагностики ГДН, що дають можливість визничити рівень запальних змін у трахеобронхіальному дереві та ступінь пригнічення специфічних та неспецифічних механізмів захисту органів дихання. Розроблений та упроваджений в клінічну практику метод трахеобронхіальної імуномодуляції, спрямований на корекцію порушень антиінфекційного захисту та імунної реактивності дихальної системи. Використання розробленого методу дало можливість знизити летальність хворих на хронічних обструктивний бронхіт та бронхіальну астму на 5% та термін лікування - на 2,3 та 2,6 доби відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-4

Рубрики:

      
4.

Дзюблик Я.О. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи ейкозаноїдів у хворих з хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Я.О. Дзюблик ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено вивченню впливу нового лікарського препарату Теком, який містить 45% omega -3 поліненасичених жирних кислот, на систему ейкозаноїдів, агрегаційну спроможність тромбоцитів та ряд показників кардіо-респіраторної системи у хворих з хронічним легеневим серцем. В пробах in vitro встановлено збільшення синтезу продуктів 5-циклооксигенази та зменшення вмісту лейкотриєнів. Терапія досліджуваних хворих Текомом на протязі 4 тижнів призводила до суттєвого пригнічення синтезу метаболітів арахідонової кислоти. Це проявлялося покращанням функціональних показників легеневої гемодинаміки і зовнішнього дихання, а також зменшенням агрегації тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

      
5.

Ворхлик М.І. 
Протеолітичні ферменти в комплексній інтенсивній терапії респіраторного дистрес-синдрому дорослих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.І. Ворхлик ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено застосуванню адресного лімфотропного введення (ЛВ) препаратів протеолітичних ферментів (ППФ) в комплексі інтенсивної терапії (ІТ) респіраторного дистрес-синдрому дорослих (РДСД). Обгрунтовано спосіб адресного ЛВ ППФ під час РДСД. Описано динаміку клінічних і лабораторних даних у хворих на тлі включення в ІТ запропонованого способу лікування, наведені критерії його призначення і контролю ефективності. Виявлено значний контингент хворих в критичних станах з патологічними змінами легень, спорідненими за механізмом РДСД. Доведено вплив адресного ПВ ППФ на виживання хворих з РДСД. Застосування адресного ЛВ ППФ в комплексі ІТ дозволило знизити смертність з 69,70 до 7,69% у хворих з РДСД без клінічно визначеної недостатності інших органів систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52

Рубрики:

      
6.

Дубкова Г.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування роваміцину та вобензиму в комплексному лікуванні вогнищевих пневмоній у хворих з додатковими факторами агресії (тютюнопаління, зловживання алкоголю, дефіцит маси тіла): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.І. Дубкова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франків., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу, змін імунної реактивності, зсідальної, про- та антиоксидантної систем організму відповідно до наявності або відсутності таких додаткових факторів агресії як тютюнопаління, надмірне вживання алкоголю та зниження маси тіла. Досліджено вплив напівсинтетичного макроліду роваміцину та поліензимного препарату вобензиму на загальноклінічну симптоматику, імунний статус, процеси перекисного окислення ліпідів і систему гемокоагуляції у 147 хворих на вогнищеву пневмонію з додатковими факторами агресії. Встановлено, що поєднане застосування роваміцину та вобензиму в комплексному лікуванні сприяє більш швидкому регресу клініко-лабораторної симптоматики у хворих із факторами агресії, а також запобігає переходу пневмонії у затяжну форму, завдяки підвищенню імунної реактивності, відновленню рівноваги у зсідальній та про- й антиоксидантній системах організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА309529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Скікевич М.Г. 
Стан привушних залоз і гомеостазу порожнини рота при хронічних неспецифічних захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Г. Скікевич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 12 с. — укp.

Подано відомості про функціональний стан привушних залоз у хворих, що страждають хронічними неспецифічними захворюваннями легенів. Об'єктивним проявом захворювання є зниження секреторної функції привушних залоз та об'єму ротової рідини, прозорості паротидного секрету, збільшення його в'язкості, показника зміщення водневого в кислий бік та порушення співвідношення мінеральних компонентів (хлору, заліза, кальцію). Хронічні захворювання легенів супроводжуються змінами концентрації секреторного імуноглобуліну A, а також імуноглобулінів A, G, M в сироватці крові. Термографічні дослідження констатують підвищення температури в ділянці привушних залоз (напруження секреторного процесу). Патоморфологічне дослідження дає змогу кваліфікувати зміни в залозах як хронічне продуктивне запалення. Розроблено схему комплексної терапії даної групи хворих, яка потребує активного спостереження та лікування у лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА308240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Король Т.М. 
Морфогенез експериментальної пневмонії в умовах застосування антибіотиків та вінборону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Т.М. Король ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему пульмонології - лікування пневмоній, викликаних умовно-патогенною мікрофлорою. На основі вивчення морфогенезу пневмонії за умов застосування антибіотиків запропоновано вітчизняний препарат з політропною дією - вінборон. Доведено, що він значно покращує морфологічний перебіг пневмонії, зменшує альтеративні зміни у структурних елементах легень, нирок, печінки. Препарат профілактує розвиток синдрому "сурфактантореї" та пневмосклеротичних змін у легенях. Препарат стимулює легеневий органний імунітет і зменшує імунодепресивну дію антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-29
Шифр НБУВ: РА312522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кацапов Д.В. 
Клініко-інструментальні показники і стан клітинних мембран у хворих на гострі пневмонії при грипі та ГРВІ в залежності від лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Д.В. Кацапов ; Київ. наук.-дослід. ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу пневмоній під час грипу та ГРВІ, що проявляються відносно малою вираженістю частини симптомів пневмонії - плеврального болю, вологих дрібнобульбашкових хрипів, шуму тертя плеври, на тлі багаторівневого ураження дихальних шляхів. Встановлено порушення структурно-функціонального стану клітинних мембран, що супроводжується підвищенням рівня метаболітів ПОЛ - ДК і МДА, на тлі зниження активності антиоксидантних ферментів - каталази та СОД, які корелюють з підвищенням перекисного гемолізу еритроцитів та порушеннями ФЗД. Доведено ефективність магнітолазерного опромінення (1 - 0,83 - 0,85 мкм) рефлексогенних зон грудної клітки та проекції запального осередку в комплексному лікуванні пневмонії, що виявляється скороченням тривалості ознак пневмонії та позитивною динамікою клініко-лабораторних показників. Підтверджено антиоксидантні властивості нового вітчизняного муколітичного препарату "Амброксол" за даними клінічних і біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.31-3 + Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА312487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Вернигородський С.В. 
Морфогенез фіброзуючого альвеоліту при тривалому застосуванні бета-адреноблокаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.В. Вернигородський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено морфогенез фіброзуючого альвеоліту за умов тривалого застосування бета-адреноблокаторів. На підставі вивчення морфогенезу пропранололового фіброзуючого альвеоліту доведено, що патологічний процес має певну динаміку, завдяки чому виявлено стадійність дослідженої патології. Визначено, що пропранололовий фіброзуючий альвеоліт розвивається в три стадії: гострий альвеоліт, продуктивний альвеоліт, фіброзуючий альвеоліт. Розвиток альвеоліту зумовлено пошкодженням судин мікроциркуляторного русла, пневмоцитів II типу та альвеолярних макрофагів. Відмічено, що дослідження клітинного складу бронхоальвеолярного лаважу може бути діагностичним тестом для визначення стадійності процесу. Зазначено, що морфологічні зміни достовірно підтверджуються біохімічними показниками, а атенолол у разі тривалого введення не викликає розвитку фіброзуючого альвеоліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-29
Шифр НБУВ: РА316136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Потапов О.Л. 
Сурфактантна система легень і корекція її порушень препаратом природного сурфактанту "Сукрим" у хворих з синдромом гострого легеневого ушкодження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.Л. Потапов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

На підставі досліджень інтенсивної терапії синдрому гострого легеневого ушкодження застосовано вітчизняний препарат природного сурфактанту "Сукрим". Розглянуто вплив "Сукриму" на систему сурфактанту легень (СЛ), функцію зовнішнього дихання, рентгенологічні прояви синдрому та ультраструктури аерогематичного бар'єру у хворих. Досліджено поверхнево-активні властивості та ліпідну сполуку конденсату видихуваного повітря. Встановлено характер порушень у системі СЛ і патогенетично обгрунтовано замісну сурфактантну терапію синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-52
Шифр НБУВ: РА315525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сімонов С.С. 
Фармакоекономічні аспекти антибактеріальної терапії позалікарняної пневмонії у військовослужбовців строкової служби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.С. Сімонов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу наслідків лікування пацієнтів, хворих на пневмонію з нетяжким перебігом, препаратами "Мідекаміцином", "Азитроміцином" та "Амоксицилін/Клавулановою кислотою", "Цефамандолом" і "Цефтриаксоном", проведеного з використанням традиційної комбінованої терапії. Запропоновано результати фармакоекономічного вивчення наслідків лікування даних хворих методом "мінімізація вартості", які свідчать про доцільність застосування пероральної терапії мідекаміцином. Під час фармакоекономічного дослідження хворих на позалікарняну пневмонію з тяжким перебігом методами "вартість-ефективність" і "мінімізація вартості" виявлено найбільшу доцільність застосування емпіричної ступінчастої монотерапії амоксицилін/клавулановою кислотою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52
Шифр НБУВ: РА315219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Лаврінчук І.О. 
Мікробіологічні аспекти імунних та метаболічних порушень при пневмоніях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / І.О. Лаврінчук ; АМН України. Харк. НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено метод підвищення ефективності етіопатогенетичної терапії пневмоній з використанням амізону на основі вивчення імуносупресивних, прооксидантних і апоптогенних властивостей їх збудників. Відзначено, що захворюваність на пневмонії в усьому світі неухильно зростає (в Україні щорічно реєструється майже 50 тис. людей, які захворіли на пневмонію). Встановлено апоптогенний та імуносупресивний вплив збудників пневмоній на нейтрофіли, моноцити, Т- та В-лімфоцити, а також їх активуючий вплив на процеси перекисного окиснення ліпідів у лейкоцитах і еритроцитах. Вперше досліджено кислотну резистентність еритроцитів у хворих на пневмонії. Встановлено антиапоптогенну дію амізону. Розроблено спосіб лікування хворих на пневмонії з використанням нового вітчизняного препарату "Амізону".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА314860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бригар В.А. 
Ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.А. Бригар ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність застосування ентеросорбції у комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію, що розвинулася на фоні хронічного обструктивного бронхіту. Запропоновано новий спосіб комплексного лікування хворих на негоспітальну пневмонію з застосуванням ентеросорбенту ентеросгеля у малих дозах інтермітуючим курсом. Наведено віддалені результати лікування хворих з застосуванням ентеросорбентів, що свідчать про зменшення частоти повторних пневмоній і загострень хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-52 + Р412.201.1-52
Шифр НБУВ: РА315247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Гичка С.Г. 
Патологічна морфологія легень у гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Гичка ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Наведено результати досліджень патологічної морфології легень у гострому періоді інфаркту міокарда у зіставленні з порушеннями ліпідного обміну в легенях та інших досліджених біологічних об'єктах (венозна й артеріальна кров, конденсат видихуваного повітря та піт) за неускладненої та ускладненої форм захворювання. Встановлено, що альтернативним змінам у легенях у випадку інфаркту міокарда притаманний характер жирової дистрофії. Простежено динаміку патоморфологічних змін легень і встановлено їх поєднаність із порушеннями ліпідного обміну в досліджених біологічних об'єктах. Оцінено інформативність отриманих даних для діагностики та прогнозування можливих ускладнень захворювання. Запропоновано схеми патогенезу жирової мікроемболії легень і механізмів акумуляції жиру в них у гострому періоді інфаркту міокарда. Простежено шляхи елімінації акумульованого жиру з легень. Сформульовано концепцію морфогенезу патологічних процесів, що розвиваються у легенях у гострому періоді інфаркту міокарда. Обгрунтовано рекомендації стосовно оптимізації діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів у випадку даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА313045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ткаченко Т.В. 
Особливості перебігу бронхоектатичної хвороби в осіб із обтяженою спадковістю, різними антигенними структурами крові та соматотиповими характеристиками: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Т.В. Ткаченко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — Вінниця, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено клініко-інструментальне обстеження 90 осіб з бронхоектатичною хворобою (БЕХ) та 117 осіб контрольної групи. Ризик виникнення ускладнень БЕХ засвідчується наявністю антигенів A(II), MN. Визначено трикомпонентні комбінації B(III)NP(+), B(III)MP(+), B(III)MHp2-2, B(III)P(+)Hp2-1, AB(IV)P(+)Hp2-1, Rh(+)MNP(+), B(III)Rh(+)N, A(II)Rh(+)P(+), B(III)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)Hp2-2, за яких ризик виникнення БЕХ зростає у 2 - 3 рази. Розвиток ускладненого перебігу захворювання достовірно частіший за наявності гаплотипів: A(II)Rh(+)P(+), A(II)Rh(+)MN, A(II)MNHp2-2, Rh(+)MNP(+), MNP(+)Hp2-1, MNP(+)Hp2-2, B(III)Rh(+)M. У хворих на БЕХ, на відміну від осіб контрольної групи, спостережено високі бали ектоморфії, які асоціюються з виникненням БЕХ у молодому віці, обтяженою спадковістю, поширеними бронхоектазами. Ускладнений перебіг БЕХ спостерігається в осіб середнього віку з низькими показниками ендоморфного компонента соматотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА313324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Морозова Н.А. 
Обгрунтування застосування нового лікарського препарату теком при запальних захворюваннях бронхо-легеневої системи та атерогенних дисліпопротеїдеміях (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Морозова ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 28 с. — укp.

Обгрунтувано застосування речовин класу омега-3 поліненасичених жирних кислот на прикладі нового вітчизняного препарату "Теком" у пульмонології для лікування запальних захворювань бронхо-легеневої системи та супутньої дисліпопротеїдемії. Визначено вплив препарату Теком на систему імунітету, стан системи згортання крові та ліпідний обмін лабораторних тварин у серії експериментів з моделюванням запального процесу бронхо-легеневої системи та гіперхолестеринемії. Виявлено імуностимулювальний гіпокоагуляційний та гіпохолестеринемічний вплив Текому. У хворих з запальними захворюваннями бронхо-легеневої системи досліджено імуностимулювальний ефект текому на Т-систему та фагоцитарну ланки імунітету. Проаналізовано його ефективність як гіпокоагуляційного й антиагрегантного засобу. Доведено гіпохолестеринемічну, антиатерогенну дію текому у разі супутньої дисліпопротеїдемії. Висвітлено позитивний вплив на клінічний перебіг захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.12-52
Шифр НБУВ: РА314511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Щербаков К.С. 
Порушення легеневого сурфактанту у хворих на хронічний гломерулонефрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.С. Щербаков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено деякі особливості патогенезу та удосконалено способи лікування хронічного гломерулонефриту (ХГН) за результатами дослідження стану легеневого сурфактанту та внаслідок корекції існуючих його змін у даної категорії хворих, а також гомогенатів легеневої тканини у разі експериментального гломерулонефриту в щурів. З'ясовано, що в хворих на ХГН спостерігається зменшення поверхневого натягу конденсату вологи повітря, що видихується (КВВП) у разі збільшення кута нахилу кривої тензіограм і модуля в'язкоеластичності. Фізико-хімічні параметри КВВП корелюють з подібними показниками крові. Доведено, що стан легеневого сурфактанту залежить від наявності нефротичного синдрому, інтерстиціального набряку легень у разі хронічної ниркової недостатності, кризи відривання ниркового трансплантату, характеру артеріальної гіпертензії, морфологічної форми захворювання та бронхообструкції, рівня азотистих речовин, ліпідів і продуктів перекисного окиснення ліпідів у КВВП та легеневій тканині. Визначено, що використання фосфоліпідних поверхнево-активних речовин і сінглетно-кисневої терапії під час лікування відновлює стан легеневого суфрактанту в даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА317479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Мзугі Ікрам Бен Абделькадер 
Система протеолізу у формуванні пошкоджень легень при екстреній хірургічній патології та обгрунтування патогенетичної інтенсивної терапії (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Мзугі Ікрам Бен Абделькадер ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено роль протеолітичних ферментів та їх інгібіторів у розвитку патології легень за екстремальних станів організму. Клінічні дослідження у хворих з тяжкою екстреною абдомінальною патологією показали, що в них відбувається активація процесів протеолізу в перитонеальній порожнині. У бронхоальвеолярному секреті показано реактивну активацію антипротеїназного потенціалу. Формування бронхолегеневих ускладнень відбувалося у хворих, у яких вихідний рівень антипротеїназного захисту БАС був суттєво знижений. Комплексне вивчення процесів протеолізу в крові, бронхоальвеолярному та перитонеальному секретах експериментальних щурів показало, що під час моделювання токсемії відбувається пригнічення антипротеїназного потенціалу й активація протеолізу. Зміни у стані протеїназ-інгібіторної системи супроводжувалися зміною морфологічної структури легень за типом респіраторного дистрес-синдрому. За результатами експериментальних досліджень встановлено ефективність застосування інгібітора протеїназ ("Контрикалу") та антиоксиданта з групи флавоноїдів ("Корвітину") на моделі ураження легень у разі постішемічної токсемії. Розкрито здатність препаратів, що застосовуються, зменшувати морфологічні зміни в легенях, блокувати порушення ультраструктури альвеолярних макрофагів і зменшувати розвиток дисбалансу в протеїназ-інгібіторній системі на системному та локальному рівнях. Найбільший профілактичний ефект досягнуто за умов поєднаного застосування препаратів, що випробуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-29
Шифр НБУВ: РА315356 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шаланін В.В. 
Морфологічна оцінка ефективності заміщувальної сурфактантної терапії пневмонії на фоні хронічної алкогольної інтоксикації в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.В. Шаланін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему корекції порушень у системі сурфактанту легені та легеневої тканини у разі гострої бактеріальної пневмонії, яка набула розвитку на фоні хронічної алкогольної інтоксикації (ХАІ). Для дослідження використано легені 110 експериментальних безпородних білих щурів різної статі, масою від 150 до 250 грамів, з яких 105-ти моделювалася хронічна алкогольна інтоксикація протягом 1, 3 і 6 місяців, 5 становили контрольну групу здорових тварин. Встановлено, що у разі збільшення тривалості алкогольної інтоксикації прогресують порушення поверхнево-активних властивостей ендогенного сурфактанту легень, а це дозволяє розглядати порушення в системі сурфактанту легені як одну з основних патогенетичних ланок у розвитку пневмонії на фоні ХАІ. Доведено, що застосування з метою корекції порушень у системі сурфактанту легені замішувальної сурфактантної терапії в сполученні з антибактеріальним лікуванням пневмонії призводить до більш повного та швидкого зменшення запальних змін у легені, відновлення ультраструктури ушкоджених компонентів аеро-гематичного бар'єру та стабілізації поверхнево-активних властивостей сурфактанту легені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА320059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського