Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1749)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров О.О. 
Застосування аналізу варіабельності серцевого ритму для оптимізації анестезії в оперативній пульмонології: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.О. Єгоров ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та кислотно-основного стану (КОС) пацієнтів за умов операцій на легенях. Науково обгрунтовано та впроваджено комплекс методів для оцінки адекватності анестезії, суттю якого є одночасне здійснення аналізів показників центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові і КОС, а також параметрів варіабельності серцевого ритму (ВСР). Вивчено реакції автономної нервової системи хворих з використанням методу математичного аналізу ритму серця під час операцій з приводу бульозної емфіземи легень (БЕЛ) за різних методик загальної анестезії. Надано клініко-фізіологічну інтерпретацію змін ВСР хворих під час таких операцій. Установлено, що у разі операцій з приводу БЕЛ показники ВСР є більш чутливими доклінічними маркерами адекватності анестезії, ніж традиційно використовувані показники центральної гемодинаміки, кисневого транспорту, газів крові та КОС. Уперше встановлено, що запобігальна аналгезія забезпечує високу стабільність вегетативної регуляції під час операцій з приводу БЕЛ. Розроблено та впроваджено способи оптимізації загальної анестезії у хворих, прооперованих з приводу БЕЛ, у аспекті стабільності вегетативної регуляції в інтраопераційному та найближчому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305.2-5 + Р457.345.23-1 +
Шифр НБУВ: РА349726

Рубрики:

      
2.

Єрмакова О. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень у шахтарів вугільних шахт (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Єрмакова ; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". — К., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійного генезу. З'ясовано механізми формування дихальної недостатності у шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Визначено найбільш інформативні критерії діагностики цього захворювання у працівників за впливу вугільно-породного пилу. Вивчено інформативність для діагностики ХОЗЛ професійного генезу методу респіросонографії. З'ясовано ефективність антигомотоксичної терапії у системі лікування таких хворих. Удосконалено систему диспансерного нагляду за пацієнтами з підозрою на ХОЗЛ і груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єрмолаєва М.В. 
Ураження легенів у хворих на системні захворювання сполучної тканини: діагностика, патогенез, лікування (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / М.В. Єрмолаєва ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Уперше визначено респіраторне вологовиділення, фізико-хімічні властивості експіратів, легеневий синтез і дихальне виведення небілкових азотистих сполук, ліпідів, ліпопротеїдів, продуктів перекисного окиснння ліпідів і антиоксидантного захисту за системних захворювань сполучної тканини, установлено їх значення у ранній діагностиці пневмопатій і зв'язок з функцією бронхолегеневої системи. Уперше доведено порушення сурфактантної системи легенів у випадку системного червоного вовчака (СЧВ), системної склеродермії, ревматоїдного артриту й обгрунтовано використання у комплексній терапії пульмональної патології стимулянтів синтезу легеневого сурфактанта і синглетно-кисневої терапії. Уперше у такої категорії хворих установлено розвиток легеневої інтоксикації. Уперше у разі СЧВ продемонстровано взаємозв'язок змін окремих морфологічних структур респіраторної системи з особливостями клініко-лабораторного перебігу захворювання. Уперше на експериментальній моделі аутоімунного захворювання у тварин визначено морфологічні зміни альвеол, бронхів і легеневих судин, патогенетичний вплив на них порушень системи імунітету і NO, патоморфоз за дії глюкокортикоїдних гормонів і цитостатиків. Доведено роль дисбалансу про- й антиоксидантної систем, клітинного та гуморального імунітету з розвитком гіперчутливості сповільненого типу, а також пульмонального синтезу прозапальних і регуляторних цитокінів у патогенезі уражень легенів за умов ситемних захворювань сполучної тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА339946

Рубрики:

      
4.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ільюк 
Ефективність тіотриазоліну в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з проявами ендогенної інтоксикації: автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.27 / Ірина Анатоліївна Ільюк ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5
Шифр НБУВ: РА365858

Рубрики:

      
6.

Абу Сабха Валід 
Біотехнічна система для дослідження параметрів легенів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Валід Абу Сабха ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнічну систему для акустичних досліджень легень. Запропоновано модель розповсюдження акустичної хвилі в легеневих повітропроводах. Показано, що формування акустичного сигналу на поверхні грудної клітки (ПФГ) спричинено проходженням акустичної хвилі вздовж акустичної системи, що складається з повітропроводів легенів, паренхіми й імпедансу ділянки грудної клітки. Показано адекватність даної моделі процесам, що відбуваються в реальних легенях. На підставі аналізу характеру механічних імпедансів акустичного тракту та результатів експерименту з'ясовано, що на формування ПФГ впливає природний резонансний контур, що складається з ділянки паренхіми, відповідної ділянки бронхіального дерева та прилеглої ділянки грудної клітки. Синтезовано структурну схему та реалізовано біотехнічну систему для ПФГ досліджень. Відзначено, що особливістю системи є адаптація амплітуди акустичного сигналу до пацієнта, що дає змогу здійснювати оцінку кількісних показників дихання. Наведено результати випробувань можливостей розробленої системи за реальних умов клініки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-43 +
Шифр НБУВ: РА335006

Рубрики:

      
7.

Авдєєв В.В. 
Респіраторні порушення та їх профілактика у хворих з портальною гіпертензією на фоні цирозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.В. Авдєєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Доповнено наукову концепцію ураження різних органів та систем організму у хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки. Встановлено, що підвищення внутрішньочеревного тиску за асциту викликає погіршення функції зовнішнього дихання, результатом якого є зниження насичення киснем артеріальної крові пацієнта, що призводить до загальної гіпоксії усіх органів і систем організму. Обгрунтовано оптимальну методику проведення екстракорпоральної сорбції та ультрафільтрації асцитичної рідини, з'ясовано її ранній і віддалений вплив на систему органів зовнішнього дихання й обгрунтовано можливі шляхи усунення зафіксованих ускладнень. Вперше проведено порівняльний аналіз впливу антагоністів кальцієвих канальців, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту та блокаторів <$Ebeta>-адренорецепторів на функцію системи органів зовнішнього дихання, центральну гемодинаміку, спланхнічний кровообіг. Визначено показання та протипоказання щодо застосування даних препаратів для лікування хворих з портальною гіпертензією за наявності цирозу печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.3-52 + Р413.510.40-52 + Р412.3-52 +
Шифр НБУВ: РА343995

Рубрики:

      
8.

Алєксєєнко О.А. 
Патоморфологічні зміни респіраторного відділу легень та стан сурфактанта при печінковій недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.А. Алєксєєнко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

За експериментального моделювання у щурів та в осіб, що померли від гострої печінкової недостатності, установлено подібні за направленістю та виразністю зміни респіраторного відділу у вигляді збільшення питомої ваги ділянок емфіземи, дистелектазу, ателектазу, інтерстиції, порушення мікроциркуляції та структур аерогематичного бар'єру. Виявлено, що найбільш чутливим до дії ендогенного токсикозу компонентом є альвеолярний епітелій. Визначено дві фази функціональних перебудов даного відділу легень за хронічної печінкової недостатності - компенсації (до 8-го тижня експерименту) та декомпенсації (після 8-го тижня моделювання). Доведено, що в фазу компенсації відбувається посилення синтетичної та секреторної активності альвеолоцитів ІІ типу, їх проліферація, збільшення кількості фосфоліпідів і поверхневої активності сурфактанту легень. Показано, що у фазу декомпенсації спостерігається зниження поверхневої активності сурфактанту легень унаслідок зміни складу фосфоліпідів, формування альвеоло-капілярного блоку, розвитку геморагій, дистелектазу та ателектазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-2 + Р412.3-37 +
Шифр НБУВ: РА325065

Рубрики:

      
9.

Амеліна Т.М. 
Оптимізація лікування хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень I - II стадії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Амеліна ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім обструктивним захворюванням легень, за даними обстежень 113-ти таких хворих, за цього контрольну групу становили 20 практично здорових осіб. Вивчено вплив карведилолу на процеси вільнорадикального окиснення білків, ліпідів, стан захисних протирадикальних систем, протеїназо-інгібіторні механізми й ендотеліальну дисфункцію. Досліджено механізми прогресування поєднаної патології. Обгрунтовано доцільність призначення карведилолу на підставі вивчення антиоксидантних зрушень, протеолітичної активності, функції ендотелію. Результати дослідження впроваджено в навчальний процес і практичну медицину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА363853

Рубрики:

      
10.

Андрєєв С. А. 
Структурні зміни легень при тяжкій черепно-мозковій травмі (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. А. Андрєєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено закономірності структурно-функціональних змін легень в гострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми (ТЧМТ) та показано їх залежність від давності спричинення ушкодження. Формування структурних ознак, характерних для гострого ушкодження легень можна вважати типовим патерном ураження легень у разі ТЧМТ. Вперше проведено зіставлення характеру та динаміки структурних змін легень у осіб, що загинули від ТЧМТ в стаціонарі та легень щурів за експериментального моделювання ТЧМТ. Встановлено структурні еквіваленти змін легень, що є проявом термінових компенсаторних реакцій, характерних для травматичної хвороби. Показано, що компенсаторні реакції носять короткочасний характер, а прогресування змін в легенях сприяє наростанню дихальної недостатності вже в ранні терміни травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р412.3-2
Шифр НБУВ: РА381082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Архіпкіна О. Л. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу вібраційної хвороби з супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / О. Л. Архіпкіна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше проведено комплексне дослідження метаболізму сполучної тканини у хворих на вібраційну хворобу та доведено її патологічну роль у розвитку та прогресуванні захворювання та за наявності поєднаної патології. З'ясовано особливості порушень клітинного та гуморального імунітету та роль цитокінів у патогенезі вібраційної хвороби хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено модель нейронної сітки, за допомогою якої визначено найбільш важливі показники прогнозування тривалості ремісії вібраційної хвороби та вібраційної хвороби у поєднанні з ХОЗЛ. Розглянуто зміни кальцій-магній-фосфорного метаболізму та міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА377262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Аухадієв Н. Н. 
Патогенетичні механізми прогресування легеневої недостатності при поєднаному перебігу хронічних гнійно-деструктивних захворювань легенів і цирозу печінки та їхня корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Н. Н. Аухадієв ; Крим. респ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості дисбалансу ендотоксинового гомеостазу та системи фібронектинів у хворих з поєднаним перебігом гнійно-деструктивних форм хронічних неспецифічних захворювань легенів і цирозу печінки. Обгрунтовано доцільність корекції системної ендотоксинемії та гіпофібронектинопенії у подібних хворих. Доведено клінічну ефективність використання ентеросорбції гемосорбентом вуглецевим ДНК-містким біоспецифічним і використання гепаринізованої свіжозамороженої плазми для корекції виявлених змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р413.510.40-3
Шифр НБУВ: РА384578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Білоконь А.М. 
Діагностика уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Білоконь ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику уражень нирок і легенів у хворих на ревматоїдний артрит завдяки використанню міжфазної тензіореометрії сечі і конденсату вологи видихуваного повітря. Визначено окремі чинники, які впливають на частоту і перебіг ревматоїдного гломерулонефриту, інтерстиціального нефриту, амілоїдозу нирок, плевриту, дифузного інтерстиціального фіброзу, фіброзувального альвеоліту, ревматоїдних легеневих вузликів. Проаналізовано стан легеневого сурфактанту у тварин з експериментальним ад'ювантним артритом. За допомогою фізико-хімічних методів дослідження патологія нирок і легенів діагностується в 4,2 і 4,7 разів частіше, ніж під час загальновизнаного обстеження, а ефективність терапії нефропатії і пневмопатії залежить від початкових фізико-хімічних властивостей сечі і вологи видихуваного повітря. Глюкокортикоїдні гормони позитивно впливають на біофізичний стан сечі, а системна ензимотерапія - на параметри видихуваного повітря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.120.161-5 + Р414-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА319414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бількевич Н.А. 
Ефективність вугільного ентеросорбенту й озонотерапії в комплексному лікуванні хворих на негоспітальну пневмонію з різним ступенем ендогенної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.А. Бількевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено показники ендогенної інтоксикації (ЕІ) в 175-ти хворих на негоспітальну пневмонію (НП). Поряд з загальноклінічними ознаками ЕІ виявлено збільшення у цих пацієнтів токсичності сироватки крові, концентрації в ній молекул середньої маси, зниження антитоксичної резистентності клітин крові, збільшення сумарної токсичності крові та інтерстиціальної рідини. На фоні декоменсованого ендотоксикозу в хворих з тяжким та ускладненим перебігом НП спостерігались ознаки імуносупресії. Включення в традиційну терапію даного захворювання ентеросорбенту "Карбовіт" виявило неспецифічний імунокорегувальний ефект в клітинній ланці імунітету внаслідок зниження токсемії, а наступне застосування фотомодифікованого фізіологічного розчину сприяло стимуляції гуморальної ланки імунітету та неспецифічного захисту. У разі лікування за запропонованими схемами не констатовано активації ліпопероксидації в хворих на НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА322346

Рубрики:

      
15.

Багрій В. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. М. Багрій ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто обгрунтування удосконаленого диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шляхом застосування 10-денної альтернативної схеми протигелікобактерної терапії у випадку Н.руlori - асоційованої пептичної виразки та включення до лікувального комплексу амлодипіну та ребаміпіду, яке сприяє покращанню функціонального стану ендотелію, морфо-функціональних властивостей еритроцитів, усуненню проявів гіперкоагуляційного синдрому. Зазначено, що клінічним еквівалентом ефективності лікування є швидше усунення проявів больового та диспепсичного синдромів, досягнення та подовження тривалості клініко-ендоскопічної ремісії, покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА372645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Басанець А.В. 
Сучасні підходи до діагностики та профілактика пневмоконіозу у працюючих вугільних шахт як пріоритетна проблема професійної патології: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.В. Басанець ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Розв'язано актуальну проблему галузі охорони здоров'я за допомогою удосконаленої системи профілактики пневмоконіозу у шахтарів вугільних шахт України та на основі застосування сучасної системи діагностики захворювання. Досліджено умови праці у даних шахтах з визначенням концентрацій загального пилу, та його складових - респірабельної фракції пилу та кварцу в персональних пробах повітря, розкрито їх головну роль у розвитку пневмоконіозу. Визначено частоту та особливості клінічного перебігу захворювання у шахтарів, фактори ризику його розвитку. Проведено порівняльний аналіз та висвітлено ефективність методів функціональної діагностики (спірометрії, бодіплетізмографії та визначення дифузійної здатності альвеоло-капілярної мембрани) для діагностики початкових ознак порушення бронхолегеневої функції під час пневмоконіозу, викладено показники, що є біомаркерами патологічних змін. Запропоновано метод визначення дифузійної здатності альвеоло-капілярної мембрани у пробі з фізичним навантаженням для діагностики початкових порушень легеневої функції. Досліджено залежність даної функції за пневмоконіозу від рентгенологічних змін. Визначено генетичні маркери ризику розвитку пневмоконіозу та обгрунтовано підходи щодо застосування молекулярно-генетичних методів дослідження для профілактики захворювання працівників за умов впливу пилу. Створено інтегративну систему діагностики пневмоконіозу на різних рівнях медико-санітарного обстеження працівників за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА352892

Рубрики:

      
17.

Беренда 
Шаттл-тест в оцінці фізичної активності хворих на хронічні запальні захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Олена Анатоліївна Беренда ; Державна установа "Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА352467

Рубрики:

      
18.

Бизов В.В. 
Одержання екстракту з кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки та його застосування при абсцесах легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.В. Бизов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов кріоконсервування на збереження фрагментів селезінки свині після відігрівання, а також на склад одержуваного з них екстракту. Отримано екстракт з крікосервованих фрагментів ксеноселезінки з високим вмістом низькомолекулярних БАР. Вивчено молекулярно-масовий розподіл фракцій отриманого екстракту та його деякі біофармацевтичні властивості. Розроблено методику ендобронхіального введення екстракту кріоконсервованих фрагментів ксеноселезінки, доведено його клінічну ефективність за умов введення до комплексної терапії хворих з абсцесами легенів, досліджено деякі механізми дії екстракту у разі місцевого застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-534
Шифр НБУВ: РА319242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Боєва С. С. 
Особливості порушень імунітету у гірників вугільних шахт, хворих на пневмоконіоз, та їх корекція (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / С. С. Боєва ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено концентрацію медіаторів клітинного імунітету інтердейкіну (IL) 6,10 за пневмоконіозі в експерименті. Виявлено порушення пуринового обміну у разі пневмоконіозу та вивчено їх вплив на імунопатогенез даного захворювання. Розроблено нову модель пневмоконіозу на щурах, яка подібна до захворювання, яке розвивається у гірників вугільних шахт. Розглянуто нові підходи до корекції порушень імунної системи та пуринового обміну в експерименті та виявлено позитивний вплив алопуринолу та преднізолону на дані показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.307-25 + Р124.506.1-4
Шифр НБУВ: РА375958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Бойко Д.М. 
Індивідуалізація комплексної терапії хворих на хронічне обструктивне захворювання легень І - ІІ стадії в залежності від клініко-імунологічних варіантів перебігу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Д.М. Бойко ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

За результатами проведеного клінічного дослідження на підставі кластерного аналізу визначено клініко-імунологічні варіанти перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадій. Розроблено диференційовані схеми оптимізації базисного лікування хворих на ХОЗЛ цих стадій. Установлено високу ефективність використання у таких хворих ступеня антигіпертензивного препарату з групи антагоністів кальцію дигідропіридинового ряду -лерканідіпіну для лікування м'якої есенціальної гіпертензії та легеневої гіпертензії I ступеня. Виявлено, що чотирьохтижневий курс терапії з застосуванням базисних препаратів і антагоністів кальцію амлодипін і лерканідіпін не мав імуносепресивного впливу у такій категорії хворих. Науково обгрунтовано методику діагностики легеневої гіпертензії за умов проведення доплерокардіографії та спіральної комп'ютерної томографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 +
Шифр НБУВ: РА356694

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського