Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (551)Книжкові видання та компакт-диски (201)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.3-356$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмакова О. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень у шахтарів вугільних шахт (діагностика, лікування та профілактика): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Єрмакова ; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". — К., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

Встановлено особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) професійного генезу. З'ясовано механізми формування дихальної недостатності у шахтарів, хворих на ХОЗЛ. Визначено найбільш інформативні критерії діагностики цього захворювання у працівників за впливу вугільно-породного пилу. Вивчено інформативність для діагностики ХОЗЛ професійного генезу методу респіросонографії. З'ясовано ефективність антигомотоксичної терапії у системі лікування таких хворих. Удосконалено систему диспансерного нагляду за пацієнтами з підозрою на ХОЗЛ і груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506.1 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванцова Н. Л. 
Комплексна корекція імунологічних показників, що пов'язані з дефіцитом вітамінів групи D, у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів на етапі санаторно-курортної реабілітації: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Н. Л. Іванцова ; Крим. республік. установ "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 24 с. — укp.

Вперше встановлено вплив вiтамiну D на синтез цитокiнiв в культурi клiтин бронхiального епiтелiю (iнгiбування прозапальних i активацiя антизапальних цитокiнiв). Визначено, що зимовий перiод формує умови пiдвищеного ризику розвитку фiброзу легенiв, пiдвищення активностi аутоiмунних реакцiй, порушення структурно-функцiонального стану кiсткової тканини, залежних вiд тяжкостi перебiгу захворювання. Вперше показано, що як модулятор системного цитокiнового потенцiалу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) з дефiцитом вiтамiну D виступає комбiноване застосування замiсної терапiї вiтамiном D i ультрафіолетового опромінення (УФО).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р415.202.83-54
Шифр НБУВ: РА383005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Багрій В. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. М. Багрій ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто обгрунтування удосконаленого диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шляхом застосування 10-денної альтернативної схеми протигелікобактерної терапії у випадку Н.руlori - асоційованої пептичної виразки та включення до лікувального комплексу амлодипіну та ребаміпіду, яке сприяє покращанню функціонального стану ендотелію, морфо-функціональних властивостей еритроцитів, усуненню проявів гіперкоагуляційного синдрому. Зазначено, що клінічним еквівалентом ефективності лікування є швидше усунення проявів больового та диспепсичного синдромів, досягнення та подовження тривалості клініко-ендоскопічної ремісії, покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА372645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Беренда 
Шаттл-тест в оцінці фізичної активності хворих на хронічні запальні захворювання легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Олена Анатоліївна Беренда ; Державна установа "Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА352467

Рубрики:

      
5.

Бондаренко 
Зміни нейрогуморальної регуляції за даними варіабельності серцевого ритму у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень із середньотяжким і тяжким перебігом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ірина Олександрівна Бондаренко ; Державна установа "Національний ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2008. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА359192

Рубрики:

      
6.

Борисова І.С. 
Функціональний стан систем дихання, кровообігу та фізична роботоздатність хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.С. Борисова ; Крим. республікан. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості та функціональний стан систем дихання та кровообігу, визначено ступінь зниження фізичної працездатності хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) і розроблено інтегральні кількісні критерії фізичного стану даної категорії хворих. На підставі комплексного використання сучасних клініко-інструментальних методів діагностики та нових методичних підходів щодо визначення фізичної працездатності й толерантності до фізичного навантаження, а також інтегральних показників кисневого забезпечення роботи за спіровелоергометрії визначено особливості компенсаторних можливостей систем дихання та кровообігу, що впливають на зниження фізичної працездатності хворих на ХОЗЛ. Доведено, що основними причинами зниження фізичної працездатності у хворих на ХОЗЛ є ступінь бронхообструкції та стадія захворювання, а також зниження резервних можливостей функціонального стану систем дихання та кровообігу. Розроблено критерії груп фізичного стану хворих на ХОЗЛ, які характеризують фізичний стан, ступінь зниження фізичної працездатності та якість життя хворих на ХОЗЛ і максимально наближені до класифікації робіт за ступенем важкості. Дані критерії рекомендовано використовувати для оцінки фізичної працездатності, формування реабілітаційних програм і трудових рекомендацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА348857

Рубрики:

      
7.

Гарагуля Г.А. 
Особливості клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок в залежності від гормонального профілю та можливості медикаментозної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Г.А. Гарагуля ; Крим. республікан. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей клінічного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень у жінок різних вікових груп. Вивчено стан гіпоталамо-гіпофізарно-оваріальної системи жінок, що страждають на хронічне обструктивне захворювання легень. Виявлено залежність рівню об'єму форсованого видоху за першу секунду від вмісту прогестерону у сироватці крові жінок репродуктивного віку, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень. Встановлено, що у жінок менопаузального віку з даною патологією курсове використання препарату "Лівіал" у дозі 2,5 мг на добу для корекції клімактеричних розладів протягом 6-ти місяців сприяє зменшенню інтенсивності задишки та підвищенню працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА348865

Рубрики:

      
8.

Гребеник М.В. 
Післяінфарктне ремоделювання серця в умовах хронічної бронхіальної обструкції і шляхи його корекції: автореф. дис... д-ра мед. наук.: 14.01.02 / М.В. Гребеник ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 40 с. — укp.

Вивчено особливості післяінфарктного ремоделювання серця (РС) у 450-ти хворих на інфаркт міокарда, хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), артеріальну гіпертензію (АГ). Післяінфарктне РС за тривалого (до 96 міс) спостереження характеризувалось прогресуючою дилатацією камер серця, потоншенням міжшлуночкової перегородки, порушеннями функції міокарда та завершувалось формуванням патологічної геометрії серця, розвитком серцевої недостатності. Установлено вплив ХОЗЛ і АГ на морфофункціональні характеристики міокарда у процесі формування післяінфарктного серця. На підставі дослідження РС, проаритмогенної активності міокарда, визначення незалежних первісників серцево-судинного ризику запропоновано методику диференційованої тривалої терапії та програму оптимізації корекції післяінфарктного РС, застосування якої дозволило знизити летальність, покращити виживання хворих у разі мікст-патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5 + Р412.3-356 + Р410.030-5 +
Шифр НБУВ: РА362247

Рубрики:

      
9.

Гуменюк І.П. 
Особливості клінічного перебігу, діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень при супутній патології хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / І.П. Гуменюк ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) за супутньої патології хребта (СПХ). Описано метод діагностики та контролю ефективності лікування ХОЗЛ. Досліджено вплив патологічних змін хребта на клінічний перебіг, спірографічні показники та температуру видихуваного повітря у хворих на ХОЗЛ за СПХ. Проведено порівняльний аналіз фармакотерапії з вертебрологічними методами (ВМ) лікування, визначено ефективність даних методів терапії. Обгрунтовано застосування ВМ у поєднанні з стандартизованою терапією для збільшення ефективності лікування ХОЗЛ за СПХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р458.22-37
Шифр НБУВ: РА372743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Дзюблик Я.О. 
Ефективність препарату Теком в корекції системи ейкозаноїдів у хворих з хронічним легеневим серцем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Я.О. Дзюблик ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено вивченню впливу нового лікарського препарату Теком, який містить 45% omega -3 поліненасичених жирних кислот, на систему ейкозаноїдів, агрегаційну спроможність тромбоцитів та ряд показників кардіо-респіраторної системи у хворих з хронічним легеневим серцем. В пробах in vitro встановлено збільшення синтезу продуктів 5-циклооксигенази та зменшення вмісту лейкотриєнів. Терапія досліджуваних хворих Текомом на протязі 4 тижнів призводила до суттєвого пригнічення синтезу метаболітів арахідонової кислоти. Це проявлялося покращанням функціональних показників легеневої гемодинаміки і зовнішнього дихання, а також зменшенням агрегації тромбоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

      
11.

Добрянський Д. В. 
Ефективність лікування хворих із загостренням хронічного обструктивного захворювання легень I - II стадії з урахуванням показників гемореологічного та імунного статусу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Д. В. Добрянський ; ДУ "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України". — К., 2011. — 16 с.: табл., рис. — укp.

Патогенетично обгрунтувано та проведено оцінювання ефективності диференційного застосування фенспіриду й антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні хворих з загостренням хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) I - II стадії залежно від типу імунних порушень. Відзначено зростання основних показників реологічної характеристики крові у 74 % хворих на ХОЗЛ, а в 32 % спостерігалося значне їх збільшення (в 1,5 раза), що відображує активність запалення та порушення мікроциркуляції. Виявлено дисбаланс системного імунітету, що супроводжувався гіперцитокінемією зі зростанням рівня протизапального інтерлейкіну-4 у 5,3 раза та протизапального фактора некрозу пухлин-alpha - в 1,5 раза як показників активності запалення. Доведено, що застосування фенспіриду сприяє нормалізації реологічних характеристик крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА385801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Жабо Т. М. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації інвалідів, хворих на хронічні обструктивні захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / Т. М. Жабо ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 20 с. — укp.

Одержано нові дані стосовно особливостей вегетативної нервової регуляції серцевого ритму у інвалідів, хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальну астму (БА), і на їх основі виділено когорти хворих, які в першу чергу потребують заходів дихальної реабілітації. Вперше проведено аналіз поліморфізму гена ангіотензин-II-рецептора 1-го типу в інвалідів, хворих на БА, які мали поєднання з помірною артеріальною гіпертензією, що дозволило визначити категорію осіб з підвищеним ризиком виникнення ускладнень, пов'язаних з цією патологією. Доведено ефективність застосування спеціальних респіраторних заходів медикосоціальної реабілітації у інвалідів, хворих на ХОЗЛ і БА, з урахуванням коморбідних станів збоку серцево-судинної системи, тонусу вегетативної нервової системи та генетично детермінованих факторів ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)297 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Конопкіна Л.І. 
Хронічне обструктивне захворювання легень: роль запалення, діагностика та лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Л.І. Конопкіна ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено негативний вплив бактеріальної колонізації нижніх дихальних шляхів на перебіг і прогресування хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено концепцію та запропоновано термін респіраторного бактеріозу. Запропоновано алгоритм лікування хворих на ХОЗЛ за інфекційного загострення та у віддаленому періоді залежно від наявності бактеріальної колонізації нижніх дихальних шляхів у стабільну фазу. Встановлено вплив бактеріальної інфекції/колонізації нижніх дихальних шляхів на рівень молекулярних маркерів системного запалення у хворих на ХОЗЛ. Встановлено позитивний вплив бронходиляторів пролонгованої дії на сумарний показник "якість життя" як інтегральний маркер тяжкості стану хворих і рівень шкали "активність" даного показника як інтегральний показник виразності системного запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА371918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Костіна В.М. 
Порушення реологічних властивостей крові і їх корекція у хворих хронічним обструктивним захворюванням легень, гіпертонічною хворобою і при їх поєднанні: автореф. дис ... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.М. Костіна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено порушення реологічних властивостей крові за допомогою методу міжфазної тензіореометрії у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), гіпертонічну хворобу (ГХ) та у хворих за умов комплексної наявності ХОЗЛ і ГХ. За умов ХОЗЛ і ГХ установлено порушення еритроцитарної тромбоцитарної та плазмової ланок реологічних властивостей крові, що посилюється за умов їх поєднаної наявності. За результатами проведеного дослідження розкрито особливості дисбалансу гемореологічних властивостей крові у хворих з поєднаним перебігом ХОЗЛ, ГХ і метаболічним синдромом (МС), що супроводжується зростанням ризику госпіталізації та смертності (за шкалою BODE) хворих. Рекомендовано як "пульмонологічний" предиктор госпіталізації та смертності використовувати BODE Index. У хворих з дослідженою поєднаною патологією формування лікувальної тактики необхідно проводити з урахуванням наявності МС (інсулінорезистентності). Для корекції дисбалансу гемореологічних характеристик крові, досягнення цільових рівнів постпрандіальної глюкози у крові, цільових значень кров'яного тиску, зниження індексу маси тіла на фоні базисної терапії ХОЗЛ рекомендовано застосовувати 12-тижневий курс інгібітора альфа-глюкозидази акарбози (глюкобай) за дози 150 мг на добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р410.030-3 +
Шифр НБУВ: РА366564

Рубрики:

      
15.

Кулітка Ю.Е. 
Лікування хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів з урахуванням циркадної організації кардіореспіраторної системи: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.Е. Кулітка ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено фізіологічно обгрунтований метод хронотерапії пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легенів (ХОЗЛ) з урахуванням характеру змін хронобіологічних характеристик функціонального стану кардіореспіраторної системи, яка дозволяє підвищити ефективність терапії та зменшити медикаментозне навантаження. У хворих на ХОЗЛ виявлено десинхронізацію добових ритмів діяльності серцево-судинної системи й органів дихання у вигляді порушення циркадної організації їх функціональних показників, яка виявляється зсувом акрофаз, зміною середньодобового ритму й амплітуди коливань. Виявлено, що тривалість показника "індивідуальна хвилина", що характеризує ступінь десинхронізації циркадних ритмів організму, корелює із ступенем тяжкості перебігу ХОЗЛ. Запропоновано синхронізувати лікування хворих на ХОЗЛ з добовими ритмами організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р412.3-5 +
Шифр НБУВ: РА356171

Рубрики:

      
16.

Лемко О. І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування принципів галоаерозольтерапії та імунореабілітації у відновлювальному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / О. І. Лемко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 48 с. — укp.

На підставі спостереження за 475-ма хворими визначено особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на етапі відновлювального лікування: охарактеризовано типи реактивності бронхів та особливості формування бронхообструкції у разі ХОЗЛ. Надано характеристику проявів системного та місцевого оксидантно-нітрозольного стресу й активності запалення залежно від тяжкості перебігу хвороби. Наведено дані щодо порушення в основних ланках імунної системи, визначено відмінності, що характеризують хворих на стадії ризику розвитку ХОЗЛ. Розроблено нові режими галоаерозольтерапії (ГАТ), визначено принципи їх диференційованого призначення. З метою підсилення імуномодулювального впливу ГАТ розроблено лікувальні комплекси, що поєднують ГАТ з іншими імунотропними чи антиоксидантними впливами. Проведено дослідження ефективності лікування у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Міхеєва К. В. 
Особливості клінічних проявів артеріальної гіпертензії у хворих із синдромом обструктивного апное-гіпопное сну та при його сполученні із супутнім хронічним обструктивним захворюванням легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / К. В. Міхеєва ; АМН України, ННЦ "Ін-т кардіології ім. М.Д. Стражеска". — К., 2011. — 18 с.: табл. — укp.

Наведено нове розв'язання задачі, пов'язаної з оптимізацією діагностики артеріальної гіпертензії (АГ) й інтерпретації змін показників внутрішньосерцевої гемодинаміки у хворих з синдромом обструктивного апное-гіпопное сну (СОАГС) та у разі його сполучення з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) на основі комплексного вивчення показників артеріального тиску (АТ) та ехокардіографічних показників. Визначено зв'язки між станом серцево-судинної системи, порушеннями дихання уві сні та показниками функції зовнішнього дихання. Проведено аналіз клінічного й інструментального обстеження 104-х хворих (50-ти хворих з СОАГС і 54-х хворих з сполученою патологією СОАГС та ХОЗЛ - перехресним синдромом (ПС)) та 10-ти практично здорових осіб. Встановлено, що у пацієнтів з СОАГС частіше виявляється АГ, концентрична гіпертрофія лівого шлуночка (ЛШ), діастолічна дисфункція ЛШ і систолічна легенева гіпертензія у порівнянні з групою контролю, зокрема, у хворих з ПС, АГ та легенева гіпертензія виявлялися достовірно частіше, ніж у здорових осіб та пацієнтів з СОАГС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-4 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА383441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мальченко А.Г. 
Комплексна оцінка кліничної ефективності небулайзерних інгаляцій глюкокортикостероїдів при загостренні хронічного обструктивного захворювання легенів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / А.Г. Мальченко ; НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2009. — 18 с. — укp.

Запропоновано модель організації ведення хворих за умов спеціалізованого пульмологічного лікувально-реабілітаційного центру, лікування загострення хронічного обструктивного захворювання легенів (ХОЗЛ), у якому супроводжувалося зниження щорічної кількості загострень хвороби в 2,7 рази, кількості госпіталізацій - в 2,5 рази, тривалості амбулаторного лікування - в 2,1 рази. Визначено, що для застосування загострення ХОЗЛ доцільно застосування небулізованих будесоніду та флутіказону пропіонату, що, у порівнянні з пероральним прийомом преднізолону, супроводжується такою ж високою клініко-функціональною ефективністю, але меншою частотою гіперглікемії (на 18,4 %) та підвищенням системного артеріального тиску (на 16,0 %), за умов цього покращуються якість життя хворих і їх прихильність до лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА367424

Рубрики:

      
19.

Меренкова Є.О. 
Стан агрегації тромбоцитів у хворих на хронічні запальні захворювання легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Є.О. Меренкова ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 18 с.: рис. — укp.

Доведено, що показники агрегації тромбоцитів характеризуються слабкою відтворюваністю. За результатами дослідження агрегації тромбоцитів in vitro препаратів "Фенспірид", "Сорбілакт" і "Реосорбілакт" доведено їх антиагрегаційний ефект. Запропоновано використовувати метод лазерної агрометрії з метою вивчення антиагрегаційних властивостей лікарських препаратів. Доведено, що у хворих на гострі неспецифічні запальні захворювання легень, туберкульоз з вираженими ознаками активності запального процесу, злоякісні новоутворення легень наявна значна частота випадків підвищення агрегаційної здатності тромбоцитів. У хворих на хронічні обструктивні захворювання легень поза загострень та ідеопатичний фіброзуючий альвеоліт з супутньою гіперагрегацією тромбоцитів установлено значну кількість зниження агрегаційної здатності тромбоцитів. Запропоновано використовувати метод лазерної двоканальної агрегометрії для проведення діагностики порушень агрегаційної здатності тромбоцитів у хворих на хронічні запальні захворювання легень. Доведено, що підвищена агрегаційна здатність тромбоцитів наявна у пацієнтів зі збільшенням гемоконцентрації. Запропоновано здійснювати інфузійну терапію таким хворим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 +
Шифр НБУВ: РА350823

Рубрики:

      
20.

Норейко 
Клініко-патогенетична характеристика та лікування в амбулаторних умовах хронічного некалькульозного холециститу, сполученого з хронічними обструктивними захворюваннями легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Вікторія Анатоліївна Норейко ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА351181

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського