Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (411)Книжкові видання та компакт-диски (271)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 69
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмолаєв 
Оптимізація діагностики та лікування рецидивів виразкової хвороби дванадцятипалої кишки в амбулаторних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Дмитро Миколайович Єрмолаєв ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА329857

      
2.

Андрєєва О. О. 
Експериментальне дослідження ефективності комбінації похідних глюкозаміну з кверцетином при виразкових ураженнях шлунка: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. О. Андрєєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано доцільність створення комбінації на основі похідних глюкозаміну: глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну з кверцетином для профілактики та лікування виразкових уражень шлунка. Встановлено, що комбінація яка вивчалась, є нешкідливою, не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та на секреторну активність шлунка лабораторних тварин. Доведено значну гастропротекторну дію комбінації, яка за ступенем вираженості переважає приблизно вдвічі аналогічний ефект окремих компонентів комбінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА373766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Афанасьєвська 
Оптимізація лікування хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки, поєднану з хронічним необструктивним бронхітом, в амбулаторних умовах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Марина Сергіївна Афанасьєвська ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-5
Шифр НБУВ: РА366200

Рубрики:

      
4.

Білоконь 
Оптимізація діагностики та лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка та дванадцятипалої кишки на тлі хронічного необструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Таміла Михайлівна Білоконь ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2005. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА345839

Рубрики:

      
5.

Багрій В. М. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / В. М. Багрій ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто обгрунтування удосконаленого диференційованого лікування ерозивно-виразкових уражень шлунка та дванадцятипалої кишки у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шляхом застосування 10-денної альтернативної схеми протигелікобактерної терапії у випадку Н.руlori - асоційованої пептичної виразки та включення до лікувального комплексу амлодипіну та ребаміпіду, яке сприяє покращанню функціонального стану ендотелію, морфо-функціональних властивостей еритроцитів, усуненню проявів гіперкоагуляційного синдрому. Зазначено, що клінічним еквівалентом ефективності лікування є швидше усунення проявів больового та диспепсичного синдромів, досягнення та подовження тривалості клініко-ендоскопічної ремісії, покращання якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА372645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Барчук М.А. 
Особливості перебігу виразкової хвороби та шляхи оптимізації протигелікобактерної терапії у осіб призовного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.А. Барчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування призовників, хворих на виразкову хворобу дуоденальної локалізації шляхом диференційованого призначення різних лікувальних комплексів у врахуванням особливостей клінічного перебігу та індивідуальної чутливості виділених штамів Hp до протимікробних препаратів. Підтверджено діагностичну цінність бактеріологічного методу в діагностиці гелікобактерної інфекції. Проведено комплексну оцінку клінічного перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ДП), ендоскопічної характеристики слизової оболонки шлунка та ДП, показників перекисного окиснення ліпідів та стану антиоксидантної системи, показників апоптозу, яка дає змогу визначити ефективність лікувальних комплексів, що застосовувались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА322212

Рубрики:

      
7.

Бичков М.А. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.А. Бичков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), поєднаної з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки (ПВДПК). Проведено комплексне дослідження клінічного перебігу ПВДПК за наявності ГЕРХ. Проаналізовано стравохідний кислотно-лужний стан, ендоскопічні особливості слизової оболонки стравоходу, колонізацію гелікобактером слизової шлунка. Визначено швидкість загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації гелікобактерної інфекції у процесі комплексного лікування пацієнтів з використанням різних режимів антигелікобактерної терапії. Вперше досліджено поширеність поєднання ГЕРХ і ПВДПК серед населення Львівської області. Встановлено збільшення відносної поширеності ГЕРХ у пацієнтів з ПВДПК з 1990 - 1991 рр. до 2000 - 2001 рр. у середньому на 8,2 %. Виявлено, що у разі успішної ерадикації кількість хворих на ГЕРХ не збільшується, проте відбувається розвиток двох незалежних патологій. Зазначено, що наявність ГЕРХ у хворих на ПВДПК не впливає на темп загоєння дуоденальних виразок та ефективність ерадикації H.pylori. Встановлено залежність між віком, статтю та наявністю ГЕРХ у хворих на ПВДПК. Виявлено відсутність впливу зловживання палінням на збільшення частоти виникнення ГЕРХ у даних пацієнтів. Проведено порівняльне вивчення ефективності гальмування стравохідної кислотності антисекреторними препаратами різних груп за допомогою фармакологічних проб у процесі добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу. Встановлено, що комбінація блокатора водневої помпи (рабепразолу) та прокінетика (домперідону) у 1,3 рази ефективніше усуває патологічний гастроезофагеальний рефлюкс (ГЕР), ніж кожний з медикаментів окремо. Запропоновано оригінальний метод одночасного виявлення ГЕР за дуоденогастрального рефлюксу, підтверджений деклараційним патентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА335491

Рубрики:

      
8.

Братчук О.М. 
Застосування фізичних факторів у комплексному лікуванні виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.М. Братчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 1998. — 21 с. — укp.

В роботі проаналізована ефективність різних лікувально-реабілітаційних комплексів з використанням фізичних факторів та медикаментозних засобів у хворих виразковою хворобою дванадцятипалої кишки на етапах стаціонар-поліклініка, які сприяють скороченню строків рубцювання виразкового дефекту, зменшенню числа ранніх рецидивів та усуненню побічних реакцій ряду медикаментів. На основі оцінки взаємовпливу одноразової дії фізіотерапевтичних процедур і антисекреторних лікарських препаратів розроблено диференційований підхід до індивідуального вибору комплексу фармакологічних препаратів та фізичних факторів в лікуванні хворих ВХ ДПК. Показана його залежність від клінічного стану хворих, наявності ускладнень, характеру динаміки кислотоутворення по часу, особливостей взаємовпливу ФФ та сучасних антисекреторних, противиразкових препаратів. Розроблено новий спосіб ампліпульстерапії для лікування загострення ВХ ДПК, обгрунтована доцільність використання СМС, ПС, УВЧ-ІТ (бітемпоральний та локальний варіанти методик) з урахуванням впливу їх на різні патогенетичні ланки ульцерогенезу та конкретизовано дози джерел фізичної енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-54

Рубрики:

      
9.

Василюк В.В. 
Ефективність комплексної терапії хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційованої з Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Василюк ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено високу ефективність комплексної терапії хворих на виразкову хворобу шлунка (ВХШ) і дванадцятипалої кишки (ДПК) (з використанням омезу, кларитроміцину, амоксициліну) та включення до потрійного комплексу ербісолу та етонію. Проведено ультраструктурне дослідження слизової оболонки шлунка (СОШ) у хворих на ВХШ до та після терапії етонієм. Уточнено механізм дії даного препарату у разі його внутрішнього застосування. Виявлено, що етоній сприяє нормалізації репараційної регенерації СОШ, що проявляється у відновленні покривного епітелію, повноцінної базальної мембрани, слизопродукуючої активності додаткових клітин, нормалізації функції головних і парієтальних клітин, а також посиленню транскапілярного обміну. Встановлено протизапальну, протимікробну, слизостимулювальну дію етонію під час комплексного лікування хворих на ВХШ та ДПК. На підставі результатів клінічних, лабораторних, ендоскопічних, морфологічних досліджень надано оцінку ефективності лікування хворих на ВХШ і ДПК, асоційованої з H. pylori запропонованими способами з включенням етонію та ербісолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА331642

Рубрики:

      
10.

Вахненко А. В. 
Особливості клінічного перебігу та лікування виразкової хвороби у поєднанні з цукровим діабетом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / А. В. Вахненко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості патогенезу, клінічного перебігу та лікування виразкової хвороби у поєднанні з цукровим діабетом на підставі клініко-експериментальних досліджень. Визначено підсилення деполімеризації протективних білків слизу, протеїназно-інгібіторний дисбаланс на фоні вираженої метаболічної інтоксикації. Доведено позитивний вплив комбінації пантопразолу та ребаміпіду на провідні патогенетичні механізми виразкоутворення. У хворих на виразкову хворобу, яка асоційована з Helicobacter pylori (НР), у поєднанні з ЦД 2-го типу встановлено максимальний ступінь метаболічних і гістоморфологічних змін у слизовому бар'єрі гастродуоденальної зони, що супроводжуються підвищенням активності процесів вільно-радикального окиснення, ендотоксемії, дисбалансом цитокінового профілю, морфофунціональкими розладами. Комбінація ребаміпіду й антигелікобактерної терапії дозволяє підвищити відсоток ерадикації та клініко-ендоскопічної ремісії у НР-позитивних хворих на виразкову хворобу (ВХ) із супутнім цукровим діабетом 2-го типу. Доведено ефективність призначення актовегіну на фоні пантопразолу у НР-негативних пацієнтів із виразковою хворобою у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р415.160.23-37
Шифр НБУВ: РА375835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вишиванюк 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування лансопразолу та орнідазолу в комплексному лікуванні виразкової хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Віра Юріївна Вишиванюк ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5
Шифр НБУВ: РА359613

Рубрики:

      
12.

Власюк С. Б. 
Особливостті клінічного перебігу та лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки у військовослужбовців: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / С. Б. Власюк ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології НАМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що середні терміни виникнення виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХ ДПК) у військовослужбовців (ВС) в 1,9, ускладнень - в 2,3 раза більш ранні від початку служби у порівнянні з цивільними. Встановлено, що у ВС достовірно у порівнянні з цивільними вищий рівень ситуаційної тривожності у хворих з ускладненим і неускладненим перебігом ВХ ДПК, що впливає на частоту виникнення ВХ ДПК та її ускладнень. Доведено, що розроблена схема лікування з включенням препаратів ліпофлавону, Кверцетину та Триовіту у хворих на ВХ ДПК забезпечує оптимальний коригувальний вплив на показники системи перекисного окиснення ліпідів антиоксидантного захисту (ПОЛ-АОЗ) й імунної системи у порівнянні з їх вмістом до лікування та у здорових осіб. Встановлено, що розроблена схема терапії більш ефективна у порівнянні зі стандартною антигелікобактерною терапією (АГБТ), про що свідчить рівень ерадикації 93,75 % й аналіз віддалених результатів протягом трьох років з оцінкою рівня ерадикації та частоти виникнення синдрому повернення клініки (СПК), рецидивів і ускладнень ВХ ДПК (р<0,05).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р89
Шифр НБУВ: РА375878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Галушко Н.В. 
Підвищення ефективності фармакотерапії неускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки гомеопатичними засобами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Н.В. Галушко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Показано, що застосування в комплексному лікуванні гомеопатичних засобів у хворих на виразкову хворобу (ВХ) дуоденальної локалізації з неускладненим перебігом сприяє зменшенню больового та диспептичного симптомів на 1 - 2 днів раніше, ніж у контрольній групі, збільшенню відсотка ерадикації Helicobacter pylori, прискорює загоювання виразкового дефекту без деформації цибулини дванадцятипалої кишки, нормалізує кислототвірну функцію шлункового соку. Визначено, що призначення гомеопатичних засобів індивідуальних та у вигляді комплексів, а також використання у поєднанні з фармакологічними препаратами підвищує ефективність лікування хворих на ВХ. Зроблено висновок, що гомеопатичний метод дає змогу максимально враховувати особливості пацієнта, дані клінічного, інструментального дослідження та динаміки розвитку захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА326860

Рубрики:

      
14.

Герасименко Н.Д. 
Ефективність амбулаторної терапії виразкової хвороби з урахуванням корекції антиоксидантного та імунного статусів в умовах надлишку фторидів в оточуючому середовищі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.Д. Герасименко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив надлишку сполук фтору на захворювність, клінічний перебіг, морфологічну картину, стан перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту, стан імунітету слизової оболонки шлунка хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Запропоновано удосконалення амбулаторної терапії з урахуванням корекції антиоксидантного та імунного статусів. Охарактеризовано розвиток атрофічно-гіперпластичних форм хронічного гастриту, гіперкортизолемії, Т-клітинного імунодефіциту, активації процесів перекисного окиснення ліпідів та дисбалансу у системі антиоксидантного захисту. Обгрунтовано доцільність використання вітамінного комплексу "Три-Ви-плюс" та ентеростегелю для корекції антиоксидантного й імунного статусів у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки за умов надлишку фторидів у навколишньому середовищі, доведено клінічну ефективність застосування даних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА330098

Рубрики:

      
15.

Гойдик 
Патогенетичне обгрунтування застосування адаптогенних препаратів в експериментальній терапії виразкової хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Віктор Степанович Гойдик ; Одеський держ. медичний ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5
Шифр НБУВ: РА366112

Рубрики:

      
16.

Гопко О.Ф. 
Лікування хворих на пептичну виразку з урахуванням психосоматичних порушень організму: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.36 / О.Ф. Гопко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено патогенетичні механізми пептичної виразки дванадцятипалої кишки з урахуванням психосоматичних порушень організму, запропоновано ефективні методи їх корекції. На 63-х щурах вивчено захисний ефект попередньої адаптації до стресорних впливів за експериментальної виразки шлунка, що запобігає деполімеризації білкововуглеводних компонентів слизового бар'єра, активації перекисного окиснення ліпідів і деструкції морфологічних структур слизової оболонки шлунка (СОШ). На підставі результатів клінічних досліджень на 127-ми хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки (ПВДК), асоційовану з Helicobacter pylori, доведено захисний ефект мелатоніну, який сприяє покращанню психосоматичного стану пацієнтів і позитивно впливає на патогенетичні механізми захворювання. Встановлено, що включення ребаміпіду до комплексної терапії ПВДК сприяє підвищенню резистентності слизового бар'єра гастродуоденальної зони та покращанню якості життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА362606

Рубрики:

      
17.

Гріднєв О.Є. 
Вплив різноманітних варіантів антигелікобактерної терапії на склад мікрофлори кишечнику у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Є. Гріднєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Вивченно динаміку стану мікробіоценозу кишечнику залежно від схеми стандартної антигелікобактерної терапії та її альтернативних варіантів з наступною розробкою диференційованого піходу до призначення антигелікобактерної терапії з урахуванням її ефективності та впливу на мікрофлору товстого кишечнику. Встановлено, що легкі та помірно виражені порушення під впливом антигелікобактерної терапії, незалежно від використовуваних схем, відновлюються до еубіозу, а виразні - зберігаються. Диференційований підхід до призначення антигелікобакторної терапії, з урахуванням активності антибактеріальних препаратів схем стандартної антигелікобактерної терапії щодо H.pylori та виділеної умовно-патогенної флори товстого кишечнику сприяє відновленню до еубіозу виразних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 +
Шифр НБУВ: РА322213

Рубрики:

      
18.

Двояшкіна 
Імунні порушення при виразковій хворобі, асоційованої з Helicobacter pylori, та їхня корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Юлія Іванівна Двояшкіна ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА337304

Рубрики:

      
19.

Демидова 
Динаміка резистентності штамів Helicobacter Pylori до антибіотиків та ефективність лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки у мешканців Львівщини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Анна Леонідівна Демидова ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА362180

Рубрики:

      
20.

Донченко Н.В. 
Розробка складу та технології гранул цеоліту з плантаглюцидом для лікування виразкової хвороби шлунка: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.В. Донченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне обгрунтування, розроблено склад і технологію твердої лікарської форми - гранул цеоліту з плантаглюцидом, призначених для лікування виразкової хвороби шлунка з нормальною та зниженою кислотністю, а також гіпоацидних гастридів. Уперше поєднано у лікарській формі гранул біологічно активну субстанцію рослинного походження - планглюцид і природний мінерал - цеоліт. Проведено комплекс фізико-хімічних і фармако-технологічних досліджень властивостей діючих речовин і гранул на їх основі. За результатами дослідження доведено збільшення противиразкової активності створених гранул у 2,3 рази у порівнянні з цеолітом і в 2,6 рази - відносно плантаглюциду у разі лікування виразки без їх поєднання. Доведено, що збереження мікробіологічної чистоти плантаглюциду у створеному лікарському засобі здійснюється завдяки природному цеоліту. Вивчено показники якості препарату, установлено стабільність у процесів зберігання протягом двох років. Проведено біологічні дослідження, виявлено противиразкову активність і нешкідливість створених гранул. Розроблено аналітично-нормативну документацію та технологічний промисловий регламент для препарату "Планталіт".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 планталіт + Р413.204.6-52 + Л663.3 +
Шифр НБУВ: РА340375

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського