Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.51-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шляхта Т.Я. 
Альбуміновий перитонеальний діаліз як компонент комплексного лікування печінкової недостатності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Т.Я. Шляхта ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі клінічного обстеження та узагальнення безпосередніх результатів дослідження, девіацій біохімічних показників та параметрів центральної гемодинаміки, дихальної системи у разі застосування методики альбумінового перитонеального діалізу та інших еферентних методів у процесі лікування хворих з печінковою недостатністю здійснено спробу систематизувати основі зміни, що відбуваються у метаболізмі, серцево-судинній та дихальній системах з метою вивчення ефективності лікувальних засобів і своєчасного виявлення та запобігання ускладненням. Для лікування хронічної печінкової недостатності розроблено програмну методику замісної терапії, що включає альбуміновий перитонеальний діаліз, ультрафільтрацію, сорбцію асциту з наступною внутрішньовенною реінфузією у комбінації з гіпербаричниою оксигенацією. Для лікуваня фульмінантної печінкової недостатності запропоновано варіанти замісної терапії альбуміновим перитонеальним діалізом з можливим комбінуванням з іншими еферентними методами гемокорекції (гемодіаліз з ультрафільтрацією, застосування дискретного плазмаферезу). Визначено ефективність використання методу альбумінового перитонеального діалізу у лікуванні хворих з хронічною та фульмінантною печінковою недостатністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52 + Р457.465.51 +
Шифр НБУВ: РА343996

Рубрики:

      
2.

Тищенко О.В. 
Дія розмелених плодів розторопші плямистої на функціональний стан печінки та підшлункової залози при радіаційному і токсичному ураженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.В. Тищенко ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів експериментального дослідження з використанням тетрахлорметану, атофану та тетрацикліну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 25 мг/кг зменшують явища цитолізу, концентрацію ТБК-активних продуктів, холестерину та нормалізують рівень відновленого глутатіону, причому, більш активно, ніж фармпрепарат порівняння, що може бути пов'язано з більш широким хімічним складом розмелених плодів розторопші плямистої. Встановлено, що вживання її розмелених плодів в дозі 25 мг/кг на тлі поєднаної дії іонізуючого опромінення та ксенобіотику гальмує процеси пероксидації та відновлює рівень каталази в старих щурів, а також сприяє гіпохолестеринемічній дії в старих та молодих тварин. За результатами дослідження вуглеводного обміну визначено, що розмелені плоди розторопші плямистої в дозі 150 мг/кг зменшують рівень цукру в крові за умов навантаження глюкозою, експериментального цукрового діабету I типу, спричиненого алоксаном та цукрового діабету II типу, викликаного дексаметазоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р413.51-525 + Р413.6-525 +
Шифр НБУВ: РА323887

Рубрики:

      
3.

Січанова О.В. 
Експериментальне обгрунтування використання силібору для профілактики інтоксикації динітроортокрезолом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.В. Січанова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації теоретично обгрунтована доцільність використання силібору в якості профілактичного засобу при інтоксикації похідним 2,4-динітрофенолу - динітроортокрезолом (ДНОК). Вивчено вплив силібору на токсикокінетику ДНОК в біосередовищах організму та функціональний стан монооксигеназної системи печінки при ДНОК-інтоксикації. Доведена модифікуюча здібність біофлавоноїду на кінетику ДНОК та індуцируюча монооксигеназну систему печінки активність в умовах гострого впливу ДНОК на організм. Крім того, вивчено вплив силібору на кінетику вільнорадикальних реакцій, процеси ліпідпереокислення та стан антиоксидантної системи організму в динаміці при гострій інтоксикації ДНОК. Експериментально доведена доцільність та ефективність використання силібору як антиоксиданта з гепатопротекторними властивостями. Встановлена висока мембраностабілізуюча активність біофлавоноїда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52

Рубрики:

      
4.

Шаяхметова 
Експериментальне обгрунтування застосування ацетат-2,5,7,8-тетраметил-2- (4'-метилпентен-3'-ІЛ)-6-оксихроману за умов хімічного ураження печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Ганна Михайліва Шаяхметова ; АМН України; Інститут фармакології та токсикології. — К., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА311522

Рубрики:

      
5.

Кваченюк К.Л. 
Клініко-експериментальне обгрунтування ефективності застосування вітчизняного препарату фламікар в лікуванні хворих на хронічні захворювання печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.Л. Кваченюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено дію нового вітчизняного препарату "Фламікар" на перебіг хронічних захворювань печінки - алкогольної хвороби у формі гепатиту та вірусних гепатитів. Обстежено 136 хворих на хронічні захворювання печінки (64 - з хронічним алкогольним гепатитом, 34 - з хронічним вірусним гепатитом (ХВГ) Bi, 35 - з ХВГ С). Хворі контрольних груп отримували лікування з включенням есенціале чи селібору. Фламікар призначали у дозі 500 мг 3 рази на добу протягом 24 днів. За результатами проведених клініко-лабораторних досліджень виявлено, що фламікар має мембраностабілізуючу дію, сприяє зміцненню мембран гепатоцитів, нормалізує мікросомальне окислення у печінці, має антиоксидантну дію та підвищує дезинтоксикаційну функцію печінки. Лікування хворих з хронічним алкогольним гепатитом і хронічним вірусним гепатитом B без дельта антигену (інтегративний тип з підвищеним рівнем амінотрансфераз) з використанням фламікару є ефективним, за результатами він не поступається лікувальним властивостям есенціале. Препарат рекомендовано для широкого використання у комплексній терапії хворих на хронічні захворювання печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА311364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шевчук О. О. 
Фармакологічна корекція глутаргіном та ентеросгелем ураження печінки при комбінованому застосуванні антимікобактеріальних та антиретровірусних препаратів (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.05 / О. О. Шевчук ; АМН України, Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вивчено ефективність глутаргіну та ентеросгелю, у разі їх окремого та сумісного застосування, на фоні експериментального ураження печінки, викликаного протитуберкульозними та антиретровірусними препаратами. Встановлено, що дані препарати у випадку їх повторного введення стимулюють білок-синтезувальну функцію печінки у період активації CYP 3A та CYP 2E1, на відміну від протитуберкульозних засобів (ПТЗ), під впливом яких пригнічуються синтез білка у печінці та активність зазначених компонентів мікросомальної ферментної системи. Доведено, що введення ефавірензу та ставудину у комбінації з ізоніазидом, рифампіцином та піразинамідом супроводжується зниженням показників цитолізу, холестазу, рівня ендогенної інтоксикації, посиленням антиоксидантного захисту, зростанням активності ізоформ 2E1 та 3A детоксикаційної системи монооксигеназ цитохрому P450, покращанням гістологічної структури печінки (ГСП), у порівнянні з групою тварин, які одержували комбінацію ПТЗ. Вперше доведено ефективність та доцільність застосування глутаргіну та ентеросгелю, особливо у разі їх комбінованого введення, як засобів корекції гепатотоксичних проявів у випадку окремого та сумісного використання протитуберкульозних і антиретровірусних препаратів, що підтверджується позитивною динамікою показників цитолізу, холестазу, антиоксидантного захисту та вмісту цитокінів, покращанням ГСП піддослідних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА381938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Меркулова Ю.В. 
Фармакологічне дослідження L-аргініну L-глутамату (глутаргіну) як гіпоамоніємічного і гепатопротекторного засобу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Ю.В. Меркулова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА318930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського