Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (710)Книжкові видання та компакт-диски (320)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гамрецький А.А. 
Активація репаративного остеогенезу при порушеннях загоювання переломів довгих кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Гамрецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Враховуючи результати обстеження та лікування пацієнтів з переломами довгих кісток з'ясовано, що після перенесених післяопераційних ускладнень регенераторні властивості кісткової тканини значно знижуються, що призводить до розвитку хибних суглобів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що використання ембріональної кісткової тканини сприяє більш активному перебігу репаративного остеогенезу, формуванню та перебудові сформованого регенерату. Розроблено методику прогнозування на базі теорії непарних множин, що дозволяє з високою вірогідністю передбачити розвиток уповільненої консолідації довгих кісток та хибних суглобів на основі анамнестичних та об'єктивних даних, одержаних під час обстеження хворого. Клінічно доведено, що застосування ембріональної кісткової тканини є ефективним методом стимуляції репаративного остеогенезу за ускладнених переломів довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА329598

Рубрики:

      
2.

Верба О.І. 
Вікові особливості порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини в населення, що мешкає в екологічно несприятливих умовах (підвищений вміст фтору в воді) та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.І. Верба ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в експерименті встановлено роль помірно підвищеного вмісту фтору у воді на розвиток структурно-функціональних порушень кісткової тканини на тлі естрогенного дефіциту, а також остеопротекторні властивості препарату кальцію ІІІ покоління (кальцеміну). Вперше вивчено вікові особливості фізичного розвитку, формування піку кісткової маси, структурно-функціонального стану кісткової тканини, розповсюдженість остеопенічного синдрому та остеопорозу в населення, яке мешкає в регіоні з підвищеним вмістом фтору у воді. Визначено роль дисбалансу у фактичному раціоні харчування в розвитку структурно-функціональних порушень кісткової тканини в даного контингенту, а також рентгеноденситометричні показники кісткової тканини. Вивчено ефективність препарату кальцію ІІІ покоління кальцеміну в профілактиці порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей, які проживають за умов підвищеної концентрації фтору у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА335641

Рубрики:

      
3.

Абрафікова Л. Г. 
Вплив кріоконсервованих фібробластів на репаративні процеси при асептичному запаленні шкіри в експерименті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.35 / Л. Г. Абрафікова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Вперше доведено, що внесення в область дефекту кріоконсервованих фібробластів без додаткового культивування забезпечує вірогідне скорочення термінів його загоєння. Експериментально обгрунтовано переваги іммобілізації фібробластів у метилцелюлозному гелі у разі нанесення їх на дефект шкіри. Виявлено, що динаміка зміни показників гострої фази запалення корелює з гістоморфологічними змінами в тканинах після нанесення на дефект кріоконсервованих і негативних фібробластів. Вказано на можливість отримання фібробластів з біоптатів шкіри після їх гіпотермічного зберігання протягом 14-ти діб. Експериментально обгрунтовано склад середовищ для гіпотермічного зберігання біоптатів шкіри з метою наступного отримання фібробластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.144-29 + Р454.991-29
Шифр НБУВ: РА380363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Чорноморець П.М. 
Вплив ультразвуку на перебіг запалення скелетного м'язу при експериментальній травмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / П.М. Чорноморець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив ультразвуку низької інтенсивності на перебіг травми скелетного м'яза. На підставі результатів проведеного дослідження певних показників, які характеризують різні аспекти травматичного процесу з'ясовано закономірності перебігу запалення у разі експериментальної травми та характер дії ультразвуку на ці процеси. Вперше виявлено залежність ефекту терапевтичного лікування від фази запального процесу. Визначено, що параметри регуляторного статусу та загального прояву запалення за умов дії терапевтичного лікування через 4 год після травми відображають початок загострення запалення, а також його прискорене завершення. Активність вільнорадикальних процесів і антиоксидантної системи різко знижується та перебуває у межах норми продовж усього періоду запалення на фоні підвищення активності глутатіонредуктази, що характеризує загальну антиоксидантну здатність тканини. Після терапевтичного впливу ультразвуку через 24 год після травми у тканині розвивається регуляторний дисбаланс, що призводить до пролонгованого перебігу запального процесу. Запропоновано гіпотезу, яка дозволяє з'ясувати залежність ефектів ультразвуку від фази запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-632.2 + Р458.145-29 +
Шифр НБУВ: РА364447

Рубрики:

      
5.

Білик С.В. 
Двоплощинний накістковий остеосинтез при переломах кісток подвійною деротаційною пластиною з обмеженим контактом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.В. Білик ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу, методів математичного та комп'ютерного моделювання, експериментальних, біомеханічних і морфологічних досліджень розроблено новий напрямок накісткового остеосинтезу - двоплощинну фіксацію з обмеженим контактом. На підставі значної кількості спостережень з'ясовано математичні та клініко-ренгенограмометричні показники деформації фіксатора та формування кісткового мозоля. Розроблено математичну модель подвійної деротаційної пластини, розрахунковим шляхом визначено її оптимальну форму та розміри залежно від анатомічної локалізації та типу перелому. За результатами біомеханічних досліджень установлено, що двоплощинна фіксація подвійною деротаційною пластиною перевищує фіксуючі можливості пластини типу AO-DCP. Завдяки експериментальному вивченню особливостей репаративної регенерації кісткової тканини на тваринах (рентгенологічних і гістоморфологічних досліджень) показано їх перевагу. Ефективність двоплощинної фіксації підтверджено клінічними спостереженнями. Завдяки рентгенологічному дослідженню встановлено, що загоєння переломів у більшості хворих відбувається шляхом формування періостального нормотрофічного мозоля і є оптимальною відповіддю на мікрорухомість кісткових відламків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА338184

Рубрики:

      
6.

Сомова К.В. 
Деструктивно-відновні процеси у шкірі при кріопошкодженні та озонотерапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / К.В. Сомова ; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено динаміку деструктивно-відновних процесів у шкірі статевозрілих щурів на моделі кріопошкодження під впливом озонованих розчинів з різними концентраціями озону (1мг/л, 6 мг/л, 12 мг/л) у порівнянні з впливом екстракта плаценти "офіцинального" та мазі "Левомеколь" з використанням морфометричного, біохімічного, морфологічного, гістохімічного, мікробіологічного, термографічного методів. Показано, що стимуляція процесів репарації тканин шкіри озонованим фізіологічним розчином з різною концентрацією озону підвищується зі зниженням його концентрації (від 12 мг/л до 1 мг/л). Найкращий лікувальний ефект на шкіру, ушкоджену дією холоду, зафіксовано у разі введення озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 1 мг/л: встановлено значне зменшення виявів реакції запалення, прискорення епітелізації кріопошкодження, що сприяє формуванню тонкої та ніжної рубцевої тканини. У разі використання озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону 12 мг/л виявлено затримку процесів репарації тканин. Визначено спільні ознаки дії озонованих розчинів різних концентрацій на видову різноманітність мікроорганізмів. Встановлено, що їх використання сприяє ерадікації кріопошкоджень від грибів та анаеробних мікроорганізмів. Розроблено прилад, що реєструє потік теплового випромінювання в області кріопошкодження, запропоновано й апробовано методику його використання, яка дозволяє оцінювати процеси репарації тканин та якість лікування кріопошкоджень шкіри щурів. Встановлено спільні ознаки у змінах потоку інфрачервоного випромінювання після моделювання кріопошкоджень у різних експериментальних груп, зокрема, зафіксовано значне зростання досліжуваних показників у першу добу та локальний максимум на 7 - 8-му добу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.15-5 + Р458.144-5 +
Шифр НБУВ: РА362309

Рубрики:

      
7.

Мезенцев В.О. 
Диференційоване застосування різновидів кальцій-фосфатної кераміки для пластики порожнинних кісткових дефектів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.О. Мезенцев ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних, морфологічних, морфометричних, біомеханічних і клініко-рентгенологічних досліджень обгрунтовано доцільність диференційованого використання різних за пористістю гранул гідроксилапатиту та пористих біфазних гранул на його основі для пластики порожнинних кісткових дефектів у різних за навантаженням ділянках скелета. Наведено рекомендації щодо диференційованого використання різновидів КФ кераміки для пластики порожнинних кісткових дефектів. Доведено, що диференційований підхід до вибору пластичного матеріалу з урахуванням ступеня навантаження, що зазнає зона імплантації кераміки, та механічних властивостей кожного із різновидів КФ гранул, дозволяє забезпечити необхідну міцність ушкодженої ділянки кістки й оптимізувати перебіг регенерації кісткової тканини в зоні імплантації, сприяє ранньому навантаженню прооперованої кінцівки та прискоренню функціонального відновлення хворих, скорочує терміни та покращує віддалені результати лікування пацієнтів, що потребують пластики порожнинних кісткових дефектів внаслідок різноманітних захворювань і ушкоджень опорно-рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148-5с03 +
Шифр НБУВ: РА348471

Рубрики:

      
8.

Шевцов Б.М. 
Дослідження механізму дії гіпервисокочастотного випромінювання на загоювання шкірних ран в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Б.М. Шевцов ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментального вивчення впливу вперше використаного у медичних цілях гіпервисокочастотного (ГВЧ) випромінювання (субміліметрового діапазону електромагнітного спектра хвиль) різної інтенсивності на перебіг ранового процесу, динаміку біохімічних і клітинно-імунних показників організму білих щурів з моделлю неінфікованої й інфікованої (золотавим стафілококом) площинної рани шкіри, а також на зміни складу ранового ексудату та динаміку мікробної забрудненості інфікованих ран. Доведено сприятливу дозозалежну дію ГВЧ випромінювання на репаративно-відновні процеси в ураженій шкірі у разі її травматичних механічних ушкоджень з порушенням цілісності, а також на динаміку клітинного складу ранового ексудату та показники клітинного імунітету за гнійних уражень шкіри. Встановлено, що ГВЧ випромінювання сприяє очищенню шкірних ран від гнійно-некротичного шару, зниженню їх мікробної забрудненості, посилює контракцію ранової поверхні. Визначено оптимальні параметри впливу ГВЧ випромінювання на процес загоєння механічної шкірної рани, на базі яких розроблено фізіотерапевтичну методику з профілактики загноєння неінфікованих і лікування інфікованих ран шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141 +
Шифр НБУВ: РА356058

Рубрики:

      
9.

Назен Б. М. 
Експериментальне обгрунтування застосування олії насіння винограду в якості ранозагоювального засобу: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / Б. М. Назен ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Встановлено, що олія насіння винограду чинить виразну протизапальну та репаративну дію. Показано, що олія насіння винограду належить до класу "відносно нетоксичних ресовин" за класифікацією К.К. Сидорова, не виявляє місцеподразнювальної й алергувальної дії, а також не має антимікробної активності. Розроблено комбінований препарат у формі гідрофільного крему, що містить олію насіння винограду та хлоргексидну біглюконат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.1-52
Шифр НБУВ: РА382236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рамі М.А. Абу Хамде Самара 
Експериментально-біомеханічне обгрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Рамі М.А. Абу Хамде Самара ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційну модель остеосинтезу у випадку діафізарних переломів довгих кісток у літніх людей. У межах інформаційної моделі створено оригінальну технологію з'єднання кісткових відламків (абстрактну модель остеосинтезу), що теоретично дає змогу забезпечити індивідуальний, прогнозований остеосинтез з заданими параметрами жорсткості з'єднання кісткових відламків. Експериментально доведено "біологічну інертність" та можливість використання комбінацій вуглецевих і титанових імплантатів за клінічних умов, що є наслідком сприяння вуглецевого композиційного матеріалу у статичному контакті з титаном більш швидкому утворенню окисної плівки на поверхні металу, тобто швидкій ізоляції титану. Уперше математичним шляхом розраховано необхідні міцнісні параметри фіксатора з урахуванням неушкодженої кістки. Розроблено новий спосіб остеосинтезу, що забезпечує надійну первинну стабілізацію кісткових відламків імплантатами з вуглецевого композиційного матеріалу на фоні зниження міцності кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА330861

Рубрики:

      
11.

Кузьменко 
Експериментально-морфологічне обгрунтування виникнення вторинних кровотеч з пошкоджених основних стовбурів сідничних артерій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Олександр Вікторович Кузьменко ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.147-5 + Р454.97 + Р458.197.4-5
Шифр НБУВ: РА359590

Рубрики:

      
12.

Фархан Махмуд Махмуд 
Застосування гідроксилапатитної кераміки, збагаченої іонами срібла, для пластики кісткових порожнин (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Фархан Махмуд Махмуд ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментально-клінічного дослідження гідроксилапатитної кераміки, збагаченої іонами срібла, введеного в структуру кераміки - градієнтно та рівномірно з концентрацією 0,5; 1,0 та 2,0 ваг %. За результатами експериментів культивування мезенхімальних клітин і кісткового мозку за присутності гранул гідроксилапатиту, збагаченого сріблом, встановлено його біосумісність і відсутність цитотоксичної дії. За допомогою бактеріологічних досліджень доведено його бактерицидну дію на St. aureus, Ps. aerogunous та E. coli з найбільш вираженим ефектом на E. coli. Відзначено, що ефект бактерицидної дії був більшим з підвищенням концентрації срібла та за градієнтного розташування срібла у структурі кераміки. Максимально вираженим був ефект порошку гідроксилапатиту. Встановлено, що гідроксилапатит зі сріблом не порушує направленості остеорепаративного процесу у кістковій порожнині. Спостережено відставання у формуванні кісткового регенерату через використання градієнтної форми кераміки. Темпи кісткоутворення та площі знов сформованої кісткової тканини навколо гранул гідроксилапатиту зі сріблом у інфікованій St. aureus кістковій порожнині були набагато більшими, ніж за використання гідроксилапатиту без срібла. Проведено успішну апробацію гідроксилапатиту зі сріблом у клініці для лікування 15 хворих з інфікованими кістковими порожнинами та у разі високого ступеня ризику післяопераційного запального ускладнення кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА314922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гаврецький А.І. 
Застосування кремнійпохідних сорбентів з іммобілізованими на них препаратами у комплексній профілактиці гнійних ускладнень відкритих переломів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.І. Гаврецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено особливості перебігу ранового процесу під час практичного застосування кремнійпохідних сорбентів на базі експериментальної моделі розвитку патологічного гнійного процесу у тварин після нанесення їм відкритого перелому з наступним його мікробним забрудненням. На підставі порівняльного аналізу показників результатів експериментального дослідження розроблено методики профілактичних заходів з застосуванням нових схем комбінованої сорбційної терапії, спрямованої на зниження частоти та тяжкості гнійних ускладнень відкритих переломів. На основі детального вивчення процесу загоєння ран під час відкритих переломів запропоновано науково обгрунтовані показання щодо застосування кремнійпохідних сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА330056

Рубрики:

      
14.

Побєл А.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікування внутрішньосуглобових переломів на фоні дії шкідливих факторів металургійного виробництва (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.21 / А.М. Побєл ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

На основі експериментальних, морфологічних та клінічних досліджень, створення нових апаратів для остеосинтезу, методів хірургічного лікування та обгрунтованої медикаментозної терапії розроблено новий напрямок лікування хворих з травматичними внутрішньосуглобовими ушкодженнями, які знаходилися під впливом шкідливих факторів металургійного виробництва. В експериментальних умовах на щурах доведено, що під впливом шкідливих факторів металургійного виробництва порушуються стадійно-часові характеристики репаративного хондро-, остеогенезу, що обумовлює специфіку медикаментозної корекції порушень. Розроблено й обгрунтовано систему комплексного лікування внутрішньосуглобових переломів, яка спрямована на оптимізацію процесу остео-, хондрорепарації та профілактику розвитку післятравматичного остеоартрозу у пацієнтів, що знаходилися під впливом шкідливих хімічних факторів металургійного виробництва. Надано схеми медикаментозної терапії пацієнтів із внутрішньосуглобовими переломами. Запропоновано нові пристрої для зовнішньої фіксації переломів проксимального відділу стегнової кістки й удосконалені методики остеосинтезу на основі стержневих апаратів, що дозволяють оптимізувати операції остеосинтезу, зменшити травматичність хірургічного втручання, створити сприятливі умови для зрощення перелому і ранньої реабілітації хворих. Розроблено методики післяопераційного ведення і реабілітації хворих, що зазнали впливу хронічної інтоксикації шкідливими хімічними речовинами металургійного виробництва. Встановлено, що введення у комплекс лікувальних заходів хондропротекторів та остеотропних препаратів підвищує ефективність консервативних і оперативних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА328093

Рубрики:

      
15.

Бодаченко К.А. 
Консервативна терапія в комплексному лікуванні хронічного посттравматичного остеомієліту довгих кісток кінцівок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / К.А. Бодаченко ; Ін-т травматол. та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Удосконалено комплексне лікування хронічного посттравматичного остеомієліту довгих кісток кінцівок за рахунок доповнення хірургічного лікування патогенетично обгрунтованим комплексом медикаментозних і фізіотерапевтичних методів впливу на перебіг запалення. Обгрунтовано доцільність використання імунопрепаратів, що сприяє активації гуморальних факторів захисту у госторому післяопераційному періоді та фагоцитарної системи - в раньому періоді, що покращує перебіг захворювання та зменшує ризик розвитку його рецидиву. Розроблено комплекс консервативної терапії цього захворювання, основними компонентами якого є рефотран, інфезол, пентоксифілін, циклоферон і поляризоване світло, які впливають на основні ланки патогенезу посттравматичного остеомієліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-7 + Р457.860.11-5
Шифр НБУВ: РА373796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шпаченко М.М. 
Медична допомога шахтарям з важкою механічною травмою на догоспітальному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.М. Шпаченко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено математичну модель шахтного травматизму, що дозволяє на підставі аналізу гірничо-геологічних, санітарно-гігієнічних і виробничих факторів прогнозувати частоту виникнення травм на вугільних шахтах. Встановлено негативний вплив виробничих чинників на перебіг і результат травматичного шоку у шахтарів. На підставі дослідження особливостей метаболічних процесів у потерпілих з тяжкими шахтними травмами на етапах медичної евакуації уточнено їх патогенез. Розроблено метод прогнозування наслідків травматичної хвороби на догоспітальному етапі у шахтарів з тяжкою травмою. Одержано нові дані щодо ефективності інфузійної терапії і протишокових фармакологічних засобів, застосованих для надання невідкладної допомоги травмованим шахтарям під землею. Встановлено нормативи обсягу та якісного складу медичної допомоги безпосередньо на місці травми та на етапах медичної евакуації. Вперше на підставі вивчення біоритмів шахтарів розроблено методику профілактики виробничого травматизму, що полягає у негайному припиненні робочої діяльності у разі негативного впливу професійних умов на фізичний стан людського організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.14-5 +
Шифр НБУВ: РА335058

Рубрики:

      
17.

Гридасова О.І. 
Медична технологія профілактики і лікування жирової емболії у хворих з механічною травмою опорно-рухової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О.І. Гридасова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше виявлено ідентичність клінічних і лабораторних симптомів синдрому жирової емболії (СЖЕ) та синдрому системної запальної відповіді (ССЗВ), що свідчить про розвиток ССЗВ у хворих з механічною травмою, ускладненою СЖЕ. Виявлено найбільш значущі лабораторні (гіпохолестеринемія, підвищення жирових крапель крові, підвищення кількості лейкоцитів та паличкоядерних нейтрофілів), клінічні (наявність "світлового проміжку", зростання частоти дихальних рухів, частоти серцевих скорочень і температури тіла, порушення свідомості, зниження сатурації, рентгенологічні ознаки гострого ушкодження легень) та анамнестичні (подовження дошпитального періоду, неадекватність дошпитальної допомоги, скелетне витягування, відсутність остеосинтезу у першу добу після травми, ушкодження жирової клітковини) ознаки СЖЕ, що дозволило удосконалити методи діагностики та лікування хворих з СЖЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148-5 +
Шифр НБУВ: РА341134

Рубрики:

      
18.

Малкаві Амір М.М.К. 
Металоостеосинтез і метало-цементний остеосинтез при переломах довгих кісток у людей літнього та старечого віку (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Амір М.М.К. Малкаві ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2005. — 16 с.: табл. — укp.

Уперше на підставі результатів експериментально-біомеханічних досліджень здійснено порівняльну оцінку стабільності (міцності) різних способів остеосинтезу та науково обгрунтовано раціональні способи остеосинтезу переломів довгих кісток у літньому та старечому віці. Завдяки експериментам на тваринах вивчено перебіг репаративної регенерації кісткової тканини за інтрамедулярного введення поліметилметакрилатного цементу, який застосовується у процесі цементного ендопротезування суглобів. Запропоновано та науково обгрунтовано раціональну хірургічну тактику остеосинтезу переломів довгих кісток у літньому та старечому віці залежно від ступеня остеопорозу кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 + Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА336924

Рубрики:

      
19.

Михайленко О. В. 
Морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних при пострілах патронами "Терен 3ФП" і "АЕ 9": автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. В. Михайленко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 18 с. — укp.

За даними Київського міського бюро судово-медичної експертизи за період 2003 - 2009 рр. у відділенні судово-медичної криміналістики були визначено й узагальнено особливості динаміки вогнепальних уражень, у тому числі й набоями, що споряджені еластичними кулями. Визначені морфологічні особливості ушкоджень, заподіяних 9 мм пістолетними набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", що споряджені еластичними кулями, з різних дистанцій у не захищені та захищені одягом ділянки грудної клітки та живота. Вперше проведене рентгенологічне дослідження еластичних куль,якими споряджені 9 мм пістолетні набої "Терен 3ФП" і "АЕ 9" під час пострілів у ділянки грудної клітки та живота. Вперше визначено особливості додаткових продуктів, що супроводжують постріли 9 мм набоями "Терен 3ФП" і "АЕ 9", спорядженими еластичними кулями, з різних дистанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 + Х893.9(4УКР)413.1 + Р458.141.3 + Р811.244.3
Шифр НБУВ: РА380514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Кризина 
Морфофункціональна оцінка перебігу ранового процеса при застосуванні ксенопротекторів, антимікробних середників та біостимуляторів при місцевому лікуванні інфікованих ран (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Павло Степанович Кризина ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-5
Шифр НБУВ: РА350889

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського