Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (1362)Книжкові видання та компакт-диски (586)Журнали та продовжувані видання (293)
Пошуковий запит: (<.>U=Р54$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Валецький Ю.М. 
Якість життя і психологічні особливості хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів, медико-економічні наслідки захворювання та шляхи їх поліпшення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / Ю.М. Валецький ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено частоту та наслідки відсутнього, ефективного та неефективного лікування хворих на туберкульоз, причини їх смерті, відмов від лікування та формування вперше діагностованого, затяжного, занедбаного, нелікованого туберкульозу в умовах епідемії. Доведено, що стандартизовані режими антимікобактеріальної терапії на 12,58 % ефективніші від нестандартного лікування. Розроблено технологію попередження відмов від лікування та його неефективності у хворих на вперше діагностований туберкульоз легенів, покращання якості їх життя, стану здоров'я, реадаптації членів їх родини. Показано, що дана технологія на 5,52 % підвищила загальну якість життя та стан здоров'я хворих на туберкульоз легенів, привела до зростання економічного ефекту одного хворого в 2,74 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА348766

Рубрики:

      
2.

Корнага С.І. 
Функція зовнішнього дихання при хіміотерапії хворих на інфільтративний турберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / С.І. Корнага ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розглянуто особливості вперше діагностованого інфільтративного туберкульозу легень та функцію зовнішнього дихання (ФЗД) в процесі тривалої хіміотерапії. До лікування порушення ФЗД виявлено у 67,4% випадків. За 2 - 3 місяці хіміотерапії настало покращання і нормалізація ФЗД, а ще 4 - 6 місяців потому - їх зниження та погіршання, що зумовлено негативним впливом антимікобактеріальних препаратів, особливо стрептоміцину сульфату та вираженими залишковими змінами в легенях. Доведено недоцільність щоденного застосування стрептоміцину сульфату строком більш ніж 2 - 3 місяці у хворих із зазначеною патологією. Комбінована хіміотерапія із застосуванням преднізолону та "Поліфітолу-1" позитивно впливає на клініко-рентгенологічну динаміку та сприяє підвищенню ефективності лікування на 16,2% та стійкому покращанню ФЗД хворих на вперше діагностований інфільтративний туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА308265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ногас А.О. 
Фізична реабілітація пацієнтів з туберкульозом легенів: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / А.О. Ногас ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано проблему фізичної реабілітації хворих на туберкульоз легенів на стаціонарному етапі лікування. Розроблено й апробовано комплексну програму фізичної реабілітації, спрямовану на покращення функціонального стану й адаптаційних можливостей кардіореспіраторної системи, загального рівня фізичного здоров'я та якості життя хворих на туберкульоз легенів за умов стаціонару. Підтверджено ефективність запропонованої програми фізичної реабілітації. Обгрунтовано необхідність широкого застосування диференційованої фізичної реабілітації хворих на туберкульоз легенів з урахуванням основних клінічних форм захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-54 +
Шифр НБУВ: РА368975

Рубрики:

      
4.

Трофімова П.С. 
Удосконалення методів лабораторної діагностики туберкульозу на основі сучасних уявлень про біологію його збудника: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / П.С. Трофімова ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2007. — 24 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість та біологічні властивості медикаментозностійких варіантів M. tuberculosis, виділених від хворих, що знаходилися на лікуванні в Інституті фтизіатрії та пульмонології за останні роки. Розроблено модифікацію методу пропорцій для визначення медикаментозної стійкості штамів M. tuberculosis. Вперше досліджено частоту виділення та біологічні особливості L-форм мікобактерій туберкульозу (МБТ) у хворих на туберкульоз легень. Доведено співпадання морфологічних, культуральних, тинкторіальних і ферментативних властивостей ревертантних культур і типових M. tuberculosis, виділених у одних і тих самих хворих. Підтверджено, що ревертантні штами нестабільних L-форм МБТ зберігають притаманну туберкульозу вірулентність для морських свинок. Вивчено особливості розвитку M. tuberculosis на сконструйованому поживному середовищі зі стимулятором росту та розроблено метод прискореної індикації та ідентифікацїї M. tuberculosis на його основі. Вперше обгрунтовано та доведено ефективність застосування тесту-набору MS - СКРИН для індикації комплексу M. tuberculosis/bovis в полімеразній ланцюговій реакції з клінічного матеріалу хворих на туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА349045

Рубрики:

      
5.

Тарасенко 
Удосконалення лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень та рецидиви захворювання, які виділяють мультирезистентні МБТ: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Олена Ростиславівна Тарасенко ; Державна установа "Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5
Шифр НБУВ: РА352605

Рубрики:

      
6.

Терешкович О.В. 
Удосконалення колапсохірургічного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О.В. Терешкович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено основні оперативно-технічні причини зниження ефективносі калапсохірургічних операцій у хворих на деструктивний мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) легень і визначено наявність взаємозв'язку між незадовільними результатами оперативного лікування хворих і несприятливими перед- та інтраопераційними факторами. Розроблено та впроваджено в клінічну практику три нові удосконалені методики колапсохірургічного лікування хворих на МРТБ легень (первинна екстраплевральна торакопластика, екстраплевральна торакопластика з одномоментною резекцією легені, екстраплевральна торакопластика з одномоментною резекцією легені та формуванням нового куполу плеври). Запропоновано оптимальну схему передопераційного лікування, сформульовано показання до застосування цих методик за колапсохірургічного лікування хворих на деструктивний МРТБ легень. Доведено високу ефективність означених видів оперативних втручань у разі лікування таких хворих у порівнянні з традиційною методикою екстраплевральної торакопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-59
Шифр НБУВ: РА375160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мотрич І.В. 
Туберкульозна інфекція у студентів в умовах епідемії туберкульозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / І.В. Мотрич ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 16 с. — укp.

Удосконалено профілактичні протитуберкульозні заходи серед студентів. Вивчено рівень захворюваності студентів у Дніпропетровську за період з 1996 до 2006 рр. За цього визначено осіб, найбільш уразливих щодо туберкульозу. Встановлено туберкулінову чутливість, інфікованість мікобакретріями туберкульозу (МБТ), ризик первинного інфікування МБТ серед загальної популяції студентського населення, а також туберкулінову чутливість та інфікованість МБТ серед студентів, які контактували з хворими на туберкульоз легень, з застосуванням певних методів діагностування туберкульозної інфекції. Вивчено ефективність профілактичного рентгенообстеження та якість життя хворих на туберкульоз легень студентів. Удосконалено рекомендації щодо диспансерного спостереження осіб, які контактували з хворими на туберкульоз легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р1194УКР)026.254 + Р11(4УКР)285.4 + Р542 +
Шифр НБУВ: РА365307

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Пурська М. Б. 
Ступінь бактеріовиділення та чутливість до антибіотиків ізолятів мікобактерій, вилучених від хворих на деструктивний туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.07 / М. Б. Пурська ; Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено доцільність паралельного обстеження мокротиння хворих на вперше діагностовані деструктивні форми туберкульозу (ВДДТБ) легень мікроскопічним і культуральним методом. Показано, що частота первинної медикаментозної резистентності щодо флуренізиду становить 11,8 %. Вивчено особливості порушень в ланці Т-, В- клітинного та специфічного протитуберкульозного імунітету у хворих на ВДДТБ легень з бактеріовиділенням із врахуванням ступеня бактеріовиділення та структури медикаментозної резистентності мікобактерій туберкульозу щодо антимікобактеріальних препаратів. Встановлено, що інтенсивність порушень в системі імунітету посилюється зі зростанням масивності бактеріовиділення та структури хіміорезистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р264.935.4
Шифр НБУВ: РА372940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Гришун Ю. А. 
Стан бронхіальної прохідності і мукоциліарного транспорту у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.26 / Ю. А. Гришун ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Акад. мед. наук України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено, що у хворих зі вперше діагностованим туберкульозом легень за умов промислового регіону мають місце складні порушення функції зовнішнього дихання, які виявляються розвитком мукоциліарної недостатності, бронхообструктивними змінами і є причиною зниження насичення крові киснем. У результаті дослідження функції зовнішнього дихання з визначенням статистичних і динамічних легеневих об'ємів і часу мукоциліарного транспорту виявлено, що одноразовий вплив протитуберкульозних препаратів у стандартному з'єднанні супроводжується негативними змінами у функціональному стані бронхолегеневої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3
Шифр НБУВ: РА373775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лю Янян 
Синтез нових засобів боротьби з мікобактеріозами на основі гідразидів 1-R-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / Лю Янян ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано способи одержання та здійснено синтез ацил-, алкіліден- та гаридинілметиленгідразидів 1-R-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбонових кислот, а також 1-К-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дигідрохінолін-3-карбальдегідів, їх тіосемікарбазонів і З-ариламінометиленхінолін-2,4-(1Н,ЗН)-діонів. Встановлено, що будова доведена елементним аналізом, спектрами ЯМР, мас-спектрометрією, та рентгеноструктурним аналізом. Вивчено антимікобактеріальні властивості синтезованих речовин, що виявляє важливі закономірності взаємозв'язку "структура - біологічна дія" та рекомендує для піридин-4-ілметиленгідразид 1-гептил-4-гідрокси-2-оксо-1,2-дагідрохінслін-3-карбонової кислоти як перспективний антимікобактеріальний засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.236 + Р54-52 + Р281.811.3
Шифр НБУВ: РА373258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бобро М.Г. 
Психічні розлади у хворих з вперше виявленим туберкульозом легенів (клініка, діагностика, корекція): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / М.Г. Бобро ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2006. — 19 с. — укp.

В результаті проведених досліджень одержано дані про структуру, клініко-психопатологічні та психологічні особливості психічних розладів у хворих з уперше виявленим туберкульозом легенів. Уперше систематизовано клінічну картину та виділено основні синдроми психічних розладів (за рубриками МКХ-10) у даної категорії хворих. Оцінено роль соціально-демографічних факторів і клінічних ознак захворювання у формуванні їх психічних розладів. Визначено вплив уперше виявленого туберкульозу легенів на рівень якості життя пацієнтів. Науково обгрунтовано, розроблено й оцінено ефективність поетапної системи корекції психічних розладів у хворих з уперше виявленим туберкульозом легень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА346444

Рубрики:

      
12.

Амер А.Р. Ал-Омарі 
Протимікробна активність і біологічні властивості нового антисептика туберкулоциду: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Амер А.Р. Ал-Омарі ; АМН України; Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52
Шифр НБУВ: РА311713

Рубрики:

      
13.

Манохіна О.Ю. 
Причини незагоєння деструкцій у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень і лікувальні заходи для підвищення ефективності протитуберкульозної хіміотерапії: автореф. дис... канд. ед. наук: 14.01.26 / О.Ю. Манохіна ; Держ. установа "Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень шляхом визначення причин незагоєння деструкцій та розробки методів патогенетичного лікування. На підставі аналізу показників системного імунітету та особливостей перебігу туберкульозу у 115-ти хворих з різними формами захворювання та 25-ти здорових волонтерів встановлено, що причинами незагоєння каверн на завершальному етапі основного курсу хіміотерапії є поширений туберкульозний процес, великі та численні каверни в легенях та наявність імунної недостатності в Т-, В- та фагоцитарних ланках імунітетуту. Виявлено, що у пацієнтів з незагоєними кавернами через 6 місяців лікування відбувається подальше зниження CD8+ лімфоцитів та активація гуморальної ланки імунітету, зниження поглинальної активності фагоцитуючих клітин. Встановлено, що використання в комплексній терапії хворих на туберкульоз легень фітоентеросорбенту сприяє нормалізації показників В-ланки імунітету - вірогідному зниженню кількості CD22+ лімфоцитів, рівнів Ig, G, Ig A та циркулюючих імунних комплексів, а також нормалізації фагоцитарної активності фагоцитуючих клітин, підвищенню ефективності лікування за темпами загоєння каверн на 21,4 % та покращання переносимості хіміотерапії на 16,7 % за рахунок зменшення частоти тяжких побічних реакцій - алергічних та медикаментозного гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 + Р542-5
Шифр НБУВ: РА353274

Рубрики:

      
14.

Гулевич О.П. 
Порушення мікроциркуляції та способи її корекції у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / О.П. Гулевич ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою методу мікроскопії бульбарної кон'юнктиви проведено порівняльні дослідження стану мікроциркуляторного русла (МЦР) у практично здорових осіб та хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з різними клінічними формами. Виявлено порушення МЦР у хворих на вперше діагностований туберкульоз легень. Досліджено ефективність комплексного лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень за різного стану порушень МЦР. Встановлено, що з протитуберкульозних препаратів вплив на МЦР за одноразового введення хворим здійснює лише ізоніазид, а найбільший вплив його на МЦР досягається у разі внутрішньовенного та внутрішньом'язевого його введення. Обгрунтовано диференційований підхід у комплексному лікуванні хворих на вперше діагностований туберкульоз легень за різного стану порушень всіх ланок МЦР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА327113

Рубрики:

      
15.

Кондратюк Н.В. 
Порівняння ефективності застосування мікробіологічних методів діагностики туберкульозу різної локалізації: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Н.В. Кондратюк ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено, що у разі посіву патологічного матеріалу з подальшим культивуванням у автоматизованій системі Bactec MGIT-960 виявлення мікобактерій на 10 - 15 % більш вірогідне, ніж за умов культивування на твердому поживному середовищі Левенштейна - Йєнсена, а відсоток виявлення мікобактерій у разі позалегеневих форм у 1,2 раза більший, особливо у випадку ураження нервової та кістково-суглобової систем. З'ясовано, що у разі використання методу "збагачення" з попередньою обробкою патологічного матеріалу розчином бікарбонату натрію збільшується відсоток виявлення мікобактерій туберкульозу у хворих на туберкульоз урогенітальної локалізації. Рекомендовано застосовувати модифікований тест на редукцію нітратів за Браускене для підтвердження належності виділених культур до мікобактерій туберкульозу. Доведено, що співпадіння результатів за тестами чутливості МБТ до АБП у системі Bactec MGIT-960 і методом абсолютних коцентрацій на твердому поживному середовищі Левенштейна - Йєнсена є високим і у середньому становить 92,4 %. Визначено резистентність збудника туберкульозу за позалегеневої локалізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-4 +
Шифр НБУВ: РА360880

Рубрики:

      
16.

Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман 
Порівняльний фармакологічний аналіз імунотропних властивостей ряду антибактеріальних препаратів, які застосовуються при туберкульозі легенів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Абу-Кешк Талат Хафіз Сулейман ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз впливу протитуберкульозних препаратів (канаміцину, рифампіцину, рифабутину, офлоксацину, ізоніазиду) на імунну систему експериментальних тварин (морських свинок, щурів) і людей з інфільтративною формою туберкульозу. Проведено імунологічні тести: визначення рівнів люмінолзалежної хемілюмінесценції, B- і T-лімфоцитів, CD-маркерів. Показано, що у експериментальних тварин найменший пригнічувальний влив на імунітет здійснюють рифабутин і офлоксацин. На підставі даних, одержаних завдяки здійсненим клінічним дослідженням на людях, хворих на інфільтративну форму туберкульозу підтверджено результати, одержані у дослідах на тваринах. Проведено експериментальні дослідження на морських свинках, яким було введено комбінації зазначених препаратів, і показано, що імунотропна активність наявна у разі застосування ізоніазиду з офлоксацином та рифабутином. Зроблено висновок, що використання даних препаратів під час лікування хворих на туберкульоз легенів сприяє збереженю імунних властивостей організму людей і тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА356517

Рубрики:

      
17.

Просвєтов Ю.В. 
Побічна дія протитуберкульозних препаратів алергічного характеру у хворих на туберкульоз легень (гормонально-метаболічні й імунні аспекти патогенезу, профілактики та лікування): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / Ю.В. Просвєтов ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 31 с. — укp.

На підставі результатів обстеження 1 048-ми хворих на туберкульоз легень (ТБЛ) уточнено окремі питання патогенезу медикаментозної алергії, зокрема, проаналізовано стан імунної та нейроендокринної систем, перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантної системи у хворих на ТБЛ без ускладнень до специфічних засобів та з алергічними побічними реакціями до них. Розроблено систему заходів профілактики та усунення медикаментозної алергії на протитуберкульозні препарати різних груп хворих на ТБЛ (тривала неспецифічна та специфічна гіпосенсибілізація у комбінації з тривалою неспецифічною, дискретний плазмаферез у комбінації з тривалою неспецифічною гіпосенсибілізацією). Обгрунтовано нові підходи до використання імунокоригувальних засобів для лікування хворих на ТБЛ з медикаментозною алергією. Запропоновано підходи до хіміотерапії хворих на ТБЛ з супутньою виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки і патологією печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 +
Шифр НБУВ: РА363449

Рубрики:

      
18.

Сливка В.І. 
Патогенетична роль і клінічне значення тахікінінів, ейкозаноїдів, локального протеолізу і фібринолізу в порушенні функції зовнішнього дихання при інфільтративному і дисемінованому туберкульозі легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / В.І. Сливка ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Встановлено вміст бомбезину, вазоактивного інтестинального пептиду (VIP) та субстанції P (SP) у конденсаті повітря, що вдихається, та у плазмі крові хворих на інфільтративний та дисемінований туберкульоз легень у разі дихальної недостатності. Досліджено, що у хворих на дисемінований туберкульоз легень пригнічення процесів тромбіно- та фібриногенезу, гіпофібриногенемії та зменшення протизгортаючого потенціалу крові супроводується збільшенням функціональної активності тромбоцитів та інтенсивністю неферментативного фібринолізу. Доведено, що вітамінно-мініральні комплекси поліпшують бронхіальну прохідність та зменшують ступінь порушення еластичності легеневої тканини у разі нормалізації тахікінінової рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА321990

Рубрики:

      
19.

Лаповець Н. Є. 
Патогенез імунної та цитокінової дизрегуляції при гострому апендициті та абдомінальному туберкульозі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. Є. Лаповець ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Під час обстеження 150-ти осіб встановлено, що розвиток гострого запального процесу в черевній порожнині визначається глибокими змінами імунної системи. Про що свідчить нейтрофільний тип гемограми, активація гуморальної та кілерної ланки імунітету на фоні Т-клітинного імунодефіциту, значна активація макрофагально-моноцитарної системи, що проявляється зростанням рівнів інтерлейкінів IL-1 , IL-6, IL-8, туморнекротичного фактор-alpha (TNF- ). Вперше показано, що розвиток хронічного запального процесу в черевній порожнині визначається різноспрямованими змінами імунної системи, такими як лімфоцитарний тип гемограми, Т-клітинний імунодефіцит, активація гуморальної і кілерної ланок імунітету, прояви гіперчутливості I, IV типів, помірна активація макрофагально-моноцитарної системи: підвищений рівень IL-1 , IL-6, IL-8, TNF- , IL-2, IL-10. Вперше доведено, що профіль секретованих макрофагально-моноцитарною системою цитокінів у обстежених групах хворих визначає тип запального процесу, що дозволяє диференціювати гострий та хронічний запальні процеси. Встановлено, що імунопровокаційна проба Коха загострює патогенетичні вияви хронічного запального процесу, що проявляється зміною цитокінового спектру крові та дозволяє уточнити діагноз абдомінальний туберкульоз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.4-3 + Р543.413-3
Шифр НБУВ: РА382946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Громова К.В. 
Особливості формування деструктивного туберкульозу легень та методики корекції виникаючих порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / К.В. Громова ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Встановлено, що основними рисами патоморфозу туберкульозу в Донецькій області за період 2000 - 2006 рр. було збільшення деструктивних та поширених форм туберкульозу легень. Проаналізовано, що формування інфільтративного деструктивного туберкульозу легень проходило на фоні переважання ексудативного компоненту запалення та відкладення фібрину у зону специфічного ураження з подальшим лізисом переважно фібринних мас в результаті активації фібринолітичних процесів і виділення нейтрофілами протеолітичних ферментів. Доведено ефективність застосування в інтенсивну фазу хіміотерапії хворих на деструктивний інфільтративний туберкульоз легень препарату з розторопші плямистої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5 +
Шифр НБУВ: РА365960

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського