Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (655)Книжкові видання та компакт-диски (380)
Пошуковий запит: (<.>U=Р638.77$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Садовник О. В. 
Фармакотерапевтична ефективність корвітину при травматичному пошкодженні головного мозку: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / О. В. Садовник ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що фармакотерапевтична ефективність корвітину реалізується за рахунок здатності коригувати ключові ланки патогенезу закритої черепно-мозкової травми (ЗЧМТ) за допомогою встановлених у ході дослідження особливостей фармакодинаміки та фармакокінетики препарату. Доведено, що корвітин виявляє церебропротекторні властивості шляхом запобігання формуванню поширеної мембранопатії за рахунок регуляції прооксидантно-антиоксидантної рівноваги через виражену антиоксидантну дію з антирадикальними властивостями. Корвітин також коригує вміст компонентів системи аденілових нуклеотидів та нормалізує рівень показників вуглеводного обміну у разі ЗЧМТ. Досліджуваний біофлавоноїд реалізує церебропротекторну дію корекцією ендотоксикозу, що розвивається на тлі травматичної хороби головного мозку (ТХГМ), шляхом посилення процесів природної детоксикації, особливо що стосується нормалізації вмісту компонентів мітохондріального та мікросомального електрон-транспортних ланцюгів гепатоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-52 + Р281.7/9-2 корвітин
Шифр НБУВ: РА380642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Андрєєв С. А. 
Структурні зміни легень при тяжкій черепно-мозковій травмі (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / С. А. Андрєєв ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Вперше виявлено закономірності структурно-функціональних змін легень в гострому періоді тяжкої черепно-мозкової травми (ТЧМТ) та показано їх залежність від давності спричинення ушкодження. Формування структурних ознак, характерних для гострого ушкодження легень можна вважати типовим патерном ураження легень у разі ТЧМТ. Вперше проведено зіставлення характеру та динаміки структурних змін легень у осіб, що загинули від ТЧМТ в стаціонарі та легень щурів за експериментального моделювання ТЧМТ. Встановлено структурні еквіваленти змін легень, що є проявом термінових компенсаторних реакцій, характерних для травматичної хвороби. Показано, що компенсаторні реакції носять короткочасний характер, а прогресування змін в легенях сприяє наростанню дихальної недостатності вже в ранні терміни травми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р412.3-2
Шифр НБУВ: РА381082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мінов С. В. 
Особливості прогнозування і профілактики ранньої поліорганнної недостатності при черепно-мозковій травмі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / С. В. Мінов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше у разі черепно-мозкової травми (ЧМТ) встановлено можливість раннього (за госпіталізації) прогнозування поліорганної недостатності за шкалою SOFA та системно-запальної відповіді за критеріями R. Bone, що дозволяє своєчасно розпочати лікувально-профілактичні заходи. Встановлено основні прогностично несприятливі предиктори розвитку ранньої поліорганної недостатності, гнійно-запальних ускладнень, летальності за цієї патології. Визначено особливості синдрому поліорганної недостатності у разі черепно-мозкової травми за якої на відміну від інших видів травм, порушення функції різних органів і систем обумовлені не тільки синдромом системно-запальної відповіді, але і, в більшій мірі, тяжкістю пошкодження центральної нервової системи (ЦНС) й її ролі в регуляції функції внутрішніх органів. Встановлено покази для своєчасної деесколаційної терапії до яких відносяться наявність двох і більше ознак синдрому системно-запальної відповіді (ССЗВ), порушення функції двох і більше органів та систем чи шести і більше балів за SOFA. Обгрунтовано проведення для нормалізації підвищеного ВЧТ, корекції порушень гемодинаміки та боротьби з ендотоксикозом, крім загальноприйнятих розчинів манітола, натрію хлориду, колоїдів, використання препаратів сорбілакта та реосорбілакта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА382934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Фрончко В. П. 
Особливості нутрітивної підтримки хворих з тяжкою черепно-мозковою травмою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / В. П. Фрончко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розглянуто перебіг гострого періоду тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) з позиції синдрому гіперкатаболічного метаболізму на основі результатів комплексного клінічного, лабораторного, нейровізуального дослідження. Проведено оцінювання прогностичної значущості основних характеристик катаболічної реакції. Виявлено тісний взаємозв'язок між вираженістю розладів білково-енергетичного обміну та рівнем порушення свідомості в пацієнтів з тяжкою ЧМТ. З'ясовано, що тривалість та інтенсивність катаболічної фази залежить від глибини коматозного стану таких потерпілих. Проведено аналіз частоти розвитку порушень трофологічного статусу у таких хворих. Висвітлено особливості розвитку та перебігу синдрому гастроінтестинальної дисфункції хворих з тяжкою ЧМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА384215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Зенько Н. А. 
Особливості порушень та корекція кальцієвого обміну при черепно-мозковій травмі на фоні глюкокортикоїдного остеопорозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. А. Зенько ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методику експериментального моделювання, встановлено невідомі раніше сторони патогенезу та лікування черепно-мозкової травми (ЧМТ), поєднаної з глюкокортикоїдним остеопорозом. Уточнено механізми порушення кальцієвого обміну й участь у ньому гормонів КТ, ПТГ, тиреотропного гормону (ТТГ), тироксину та трийодтироніну, а також ІЛ-6 і ФНП- . Встановлено патогенетичну роль КТ у підтримці рівня іонізованого кальцію в крові й участь у механізмах лікувальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-37 + Р413.12-5
Шифр НБУВ: РА382432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Каджая М. В. 
Повторна черепно-мозкова травма: патогенез, клініка, діагностика, принципи лікування (клінічне та експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / М. В. Каджая ; Ін-т нейрохірургії ім. А. П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Уточнено клініко-неврологічні особливості та перебіг повторних травм мозку. Підтверджено, що повторна легка черепно-мозкова травма (ЧМТ) є тяжчою клінічною формою ураження головного мозку з прогредієнтним перебігом, що обгрунтовує її визначення як окремого виду в класифікаційній рубриці ЧМТ. Доведено факт недостатньої інформативності об'єктивізації повторності травми мозку за допомогою рутинних нейровізуалізуючих методів діагностики. Запропоновано принципи лікування хворих з повторною легкою ЧМТ у вигляді "шляхової карти".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77
Шифр НБУВ: РА374709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Горбатюк К.І. 
Диференційоване лікування травматичних внутрішньочерепних епідуральних крововиливів: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / К.І. Горбатюк ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що застосування методу локального фібринолізу показано хворим з епідуральними крововиливами (ЕК) у компенсованому та субкомпенсованому стані. Розроблено показання та протипоказання до використання даної методики, протокол її застосування, алгоритм визначення показань до локального фібринолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р638.770.3 +
Шифр НБУВ: РА369601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мойсеєнко Н.М. 
Оптимізація діагностики пошкоджень елементів зорового шляху при струсі і забої головного мозку: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.М. Мойсеєнко ; Ін-т очн. хвороб і тканин. терапії ім. В. П. Філатова АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано дані офтальмологічних методів обстеження пацієнтів з двома формами легкої черепно-мозкової травми. Виявлено спільні та відмінні ознаки пошкоджень елементів зорового шляху, прояви яких змінювались залежно від часу, який пройшов з моменту травми. Показано, що застосування функціональних, окорухових і зіничних ознак є важливим у системі комплексної діагностики сумнівних випадків і оптимізує ранню діагностику у разі струсу і забою головного мозку у динаміці гострого періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772.082.1 + Р67-376.2 +
Шифр НБУВ: РА370858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Городник Г. А. 
Патогенез набряку-набухання головного мозку та об|рунтування оптимальної фармакотерапії при тяжкій черепно-мозковій травмі (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Г. А. Городник ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 35 с. — укp.

Виявлено морфологічні зміни в головному мозку за умов тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) в експерименті та клініці, що зумовлюють розвиток посттравматичного набряку-набухання головного мозку, вираженість якого залежить від ступеня ушкодження мозкової тканини, проникності гематоенцефалічного бар'єру (ГЕБ), активації перекисного окиснення ліпідів і порушень крово- та лікворообігу. Розроблений на підставі комп'ютерної томографії (КТ) метод оцінки гідратації компонентів внутрішньочерепного вмісту дозволяє селективно оцінювати ступінь вираженості набряку-набухання білої та сірої речовин головного мозку за умов тяжкої ЧМТ. У періоді до п'яти діб в розвитку набряку-набухання головного мозку мають високе прогностичне значення продукти перекисного окиснення ліпідів, гіпернатріємія, зміни осмотичного тиску. Ці показники та дані КТ можуть виступати прогностичними критеріями виходу ЧМТ. Препарати іонол і ліпін мають виражену лікувальну ефективність за умов експериментальної ЧМТ. Ліпін нормалізує всі ланки ГЕБ до кінця четвертої доби експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-7 + Р627.7-32
Шифр НБУВ: РА377575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Максименко Н.О. 
Непсихотичні психічні розлади у пацієнтів, які перенесли черепно-мозкову травму (клініка, діагностика, лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Н.О. Максименко ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено непсихотичні психічні розлади (НПР), які виникають внаслідок перенесеної черепно-мозкової травми (ЧМТ). Вирішено завдання в контексті комплексного аналізу соціально-демографічних, психологічних і клініко-психопатологічних особливостей формування НПР у хворих, які перенесли ЧМТ. Проаналізовано чинники, що впливають на розвиток і формування цих розладів, описано клінічну картину та діагностичні критерії непсихотичних психічних розладів у цього контингенту хворих. Розроблено комплекс діагностичних, лікувальних і профілактичних заходів з урахуванням системного аналізу непсихотичних розладів у цієї категорії пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-37 + Р64.093
Шифр НБУВ: РА374924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Чернишов В.І. 
Використання плазмозамінників на основі сорбітолу для ресусцитації хворих з травматичним шоком : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.І. Чернишов ; Нац. мед. акад. післядипломн. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Висвітлено уявлення щодо гемодинамічного профілю високого темпу інфузії 6 % / 1,9 % та 20 % / 1,9 % розчинів сорбітолу/натрію лактату. Досліджено зміни показників гемостазу до та після інфузії даних розчинів сорбітолу/натрію лактату, визначено вплив інфузії на рівень гідратації легеневої паренхіми. Проаналізовано динаміку рівня глікемії до та після інфузії, проведено порівняння ефектів інфузії препаратів на основі сорбітолу з представниками колоїдних і кристалоїдних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-52 + Р458.133-52 +
Шифр НБУВ: РА370959 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Енглезі А. П. 
Комплексний вплив фізичних чинників сумісно з фармакологічними та біологічними засобами лікування на головний мозок за його вогнищевого травматичного пошкодження (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / А. П. Енглезі ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Показано, що застосування змінного магнітного поля й електричного струму в ранньому посттравматичному та післяопераційному періоді активує процеси, спрямовані на демаркацію й елімінацію некротичних мас з вогнища деструкції. Встановлено, що фізичні чинники здатні модулювати дію фармакологічних і біологічних засобів корекції травматичного процесу в головному мозку. Визначено оптимальні комбінації фізичних і нефізичних чинників і строки їх застосування. Розроблено експериментальну лікувальну схему для раннього та проміжного періодів мозкового пошкодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29
Шифр НБУВ: РА369816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Оджум С. 
Застосування трахеостомії у хворих з черепно-мозковою травмою за умови тривалої штучної вентиляції легень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С. Оджум ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано результати лікування 129-ти хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ), які знаходилися на тривалій штучній вентиляції легень (ШВЛ, серед них було 98 чоловіків (76 %) та 31-а жінка (24 %) віком від 17-ти до 86-ти років. З'ясовано, що більшість хворих на ЧМТ у зв'язку з тяжкою гострою дихальною недостатністю потребують тривалої ШВЛ, але спосіб її проведення залишається спірним - шляхом інтубації трахеї або трахеостомії, що може суттєво впливати на результати лікування хворих з ЧМТ. Розроблено предиктори тривалої ШВЛ у хворих з ізольованою та поєднаною ЧМТ, встановлено показання для застосування трахеостомії у хворих з ЧМТ, які знаходяться на тривалій ШВЛ. Доведено позитивний вплив трахеостомії на динаміку внутрішньочерепного тиску (ВЧТ). З'ясовано, що трахеостомія сприяє зниженню ВЧТ у хворих з тяжкою ЧМТ за умов ШВЛ, а також дози седативних та анальгетичних засобів. Виявлено, що трахеостомія сприяє покращанню результатів лікування: зменшує ризик вентиляторно-асоційованої пневмонії (на 31,5 %, P = 0,032), і летальність (на 36,3 %, P = 0,022). Встановлено, що рання трахеостомія недостовірно знижує тривалість ШВЛ (P = 0,88) та період лікування у відділенні інтенсивної терапії (P = 0,88).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА362506

Рубрики:

      
14.

Євмінов 
Діагностика та хірургічне лікування хворих із поєднаною краніо-фаціальною травмою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Дмитро В'ячеславович Євмінов ; Державна установа "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77 + Р665.8
Шифр НБУВ: РА365856

Рубрики:

      
15.

Іванюшко 
Клініко-біохімічне обгрунтування інтенсивної терапії тяжкої черепно- мозкової травми, поєднаної з переломами кісток кінцівок: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.30 / Олена Василівна Іванюшко ; Донецький національний медичний ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 19 с.: табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р458.198-5
Шифр НБУВ: РА367042

Рубрики:

      
16.

Білошапка В.О. 
Антигіпоксична терапія у комплексному лікуванні хворих з гострою церебральною недостатністю обумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.О. Білошапка ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності комплексної інтенсивної терапії хворих з гострою церебральною недостатністю (ГЦН), зумовленою тяжкою черепно-мозковою травмою або мозковим інсультом шляхом розробки індивідуальних методик проведення фармакологічної та нефармакологічної антигіпоксичної терапії на підставі вивчення функціонального стану центральної нервової системи та гуморального статусу. Наведено дані обстежень 120-ти хворих з ГЦН різного генезу, яким проведено комплекс антигіпоксичної терапії. Під час сеансів гіпербаричної оксигенації (ГБО) з використанням методу дослідження варіабельності серцевого ритму та методу інтегрального кількісного аналізу електроенцефалографії патернів доведено, що раннє неповне парентеральне харчування пацієнтів з ГЦН може бути визначено як опосередкована церебропротекція внаслідок зниження катаболічних процесів. Обгрунтовано доцільність використання препаратів мексидолу або тіоцетаму у фармакологічній антигіпоксичній терапії. Внесено науково-обгрунтовані рекомендації щодо оптимізації антигіпоксичної терапії у пацієнтів з ГЦН з застосувнням мексидолу або тіоцетаму, раннього неповного парентерального харчування, ГБО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-5 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА363862

Рубрики:

      
17.

Ткачов А.В. 
Клініко-діагностичні особливості перебігу гострого періоду струсу головного мозку в динамиці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.В. Ткачов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики у гострий період струсу головного мозку, а також оптимізації лікувальної тактики. На підставі комплексного клініко-параклінічного (неврологічного, нейропсихологічного, лабораторного, нейровізуального та нейроелектофізіологічного) обстеження 108-ми пацієнтів у гострий період струсу головного мозку вивчено клініко-діагностичні особливості його перебігу. Уточнено клінічні характеристики гострого періоду струсу головного мозку, зокрема, у військовослужбовців. За даними неврологічного та нейропсихологічного обстеження встановлено, що крім неврологічних симптомів і вегетативної дисфункції у пацієнтів у гострий період струсу головного мозку мали місце прояви астенічних та емоційних розладів, а також когнітивних порушень (уваги та функції пам'яті). Вперше проведено дослідження рівнів С-реактивного протеїну (СРП) у сироватці крові та цереброспінальній рідині, вивчено градієнт співвідношення рівнів СРП у сироватці крові та цереброспінальній рідині у пацієнтів зі струсом головного мозку. Проведено порівняльний аналіз ефективності прамістару та пірацетаму, які включені до комплексного лікування хворих у гострий період струсу головного мозку, наведено рекомендації щодо їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772 +
Шифр НБУВ: РА363527

Рубрики:

      
18.

Шамраєва О.О. 
Методи та засоби побудови комп'ютерних моделей черепних імплантатів за томографічними та рентгенографічними даними: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / О.О. Шамраєва ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та засоби автоматизованої побудови моделі черепного імплантату (ЧІ) й обгрунтовано шляхи підвищення точності планування нейрохірургічних операцій щодо реконструкції дефектів черепа. Проведено огляд існуючих методів і засобів для побудови ЧІ. Розглянуто основні методи обробки інтроскопічних зображень. Запропоновано комплексний підхід щодо обробки томографічних і рентгенографічних зображень голови пацієнта. Створено методи автоматизованої побудови об'ємних комп'ютерних моделей ЧІ за результатами комп'ютерної томографії та рентгенографії (РГ) з використанням 3D-моделі черепа пацієнта й усередненої моделі черепа. Розроблено метод автоматизованого визначення геометричних характеристик ЧІ, що дозволяє хірургу визначити оптимальний оперативний доступ. Встановлено медико-технічні вимоги до нейрохірургічного комплексу, призначеного для одержання вихідних даних, їх обробки та виготовлення речовинної копії імплантату. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів побудови моделей ЧІ із вже існуючими, показано ефективність розроблених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.14 + Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА362634

Рубрики:

      
19.

Корольова О.С. 
Клініко-діагностичні особливості віддалених наслідків закритих черепно-мозкових травм в динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.С. Корольова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Удосконалено методики діагностики та лікування різних проявів клінічної картини у хворих з віддаленими наслідками закритої черепно-мозкової травми у динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів (ноофену, аміналону, ентропу). На підставі комплексного клінічного та параклінічного (нейропсихологічного, нейроелектрофізіологічного та нейровізуального) обстеження 116-ти хворих з віддаленими наслідками закритих черепно-мозкових травм виявлено клініко-діагностичні особливості їх перебігу. Проведено порівняльне дослідження анамнезу та розвитку віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми, не виявлено кореляційного зв'язку клінічних проявів у гострий період струсу головного мозку (втрата свідомості, головний біль, нудота) та вираженості клінічних проявів віддалених наслідків закритої черепно-мозкової травми. Вперше проведено зіставлення неврологічних і нейропсихологічних характеристик, даних інструментальних методів обстеження (електро- та реоенцефалографії, магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку) у хворих з віддаленими наслідками закритої черепно-мозкової травми. Проведено дослідження кореляційних взаємовідносин стану лікворо-шлуночкової системи головного мозку (за даними МРТ) і синдромологічних особливостей у віддалений період закритої черепно-мозкової травми. Встановлено вплив ноотропних препаратів (аміналону, ноофену, ентропу), використаних у комплексному лікуванні хворих з віддаленими наслідками закритих черепно-мозкових травм, на перебіг захворювання та нейропсихологічні показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.772-5 +
Шифр НБУВ: РА363210

Рубрики:

      
20.

Литвиненко А.Л. 
Прогностичні критерії хірургічного лікування травматичних внутрішьочерепних гематом в гострому періоді черепно-мозкової травми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.Л. Литвиненко ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих з травматичними внутрішньочерепними гематомами у гострому періоді черепно-мозкової травми (ЧМТ) на підставі визначення прогностичних критеріїв та їх впровадження у лікувальну тактику. У разі одночасного визначення п'яти та більше прогностичних критеріїв смертність становила 100 %, за наявності 4-х - 76,9 %. Відзначено, що тактика лікування має базуватись на чіткому алгоритмі дій, який передбачає врахування виду та кількості прогностичних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 +
Шифр НБУВ: РА364409

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського