Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (2333)Книжкові видання та компакт-диски (917)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р661.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 204
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кучеренко О.М. 
Вплив антибактеріальних засобів на карієсогенні властивості зубного нальоту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Кучеренко ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 1998. — 17 с. — укp.

Вивчена роль антибактеріальних препаратів хлоргексидіну, фурагіну і А-бактерину в профілактичних заходах карієсу зубів у дітей 5-10 річного віку в зіставленні. В аналіз взяті результати п'ятирічного спостереження над 1205 дітьми. Встановлено, що всі дослідні антибактеріальні засоби пригнічують ріст Streptococcus, причому дослідний комплекс застосування А-бактерину та фурагіну має більш високі характеристики такого впливу. Випробувані в клініці засоби дозволили істотно знизити захворюваність на карієс зубів, причому комплекс фурагіну і А-бактерину знизив приріст інтенсивності карієсу удвічі в порівнянні з використанням хлоргексидіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52

Рубрики:

      
2.

Ярова С.П. 
Оптимізація відновлювального лікування генералізованого пародонтиту з використанням низькоінтенсивного лазерного випромінювання: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / С.П. Ярова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 32 с. — укp.

У дисертації відображено відомості про те, що особливості перебігу і відновлення при експериментальному парадонті визначаються реактивністю організму. Низькоінтенсивне лазерне випромінювання змінює динаміку перекисного окислення ліпідів, біологічно активних речовин і ейкозаноїдів в крові in vitro. Його ефекти залежать від частоти і експозиції опромінення. У хворих на генералізований пародонтит після видалення зубного відкладення і грануляцій з пародонтальних кишень на фоні нормореактивності організму спостерігається неускладнене загоєння штучно-раневої поверхні, на фоні гіпореактивності - ускладнене. Запропонована диференційна лазеротерапія у хворих з гіпореактивністю організму призводить до оптимізації відновлення цілісності тканин пародонту, стійкій стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-542

Рубрики:

      
3.

Щербина І.М. 
Особливості перебігу та лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.М. Щербина ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 19 с. — укp.

За результатами стоматологічного обстеження 1440 осіб від 11 до 17 років визначено, що підлітки, інфіковані туберкульозом, мають значно вищий рівень поширеності карієсу та його ускладнень. На фоні інфікування туберкульозом встановлено тенденцію розвитку стану дефіциту загального та місцевого неспецифічного імунітету, який погіршується у підлітків з хронічним періодонтитом. Розроблено та запроваджено спосіб консервативного лікування хронічного періодонтиту у підлітків, інфікованих туберкульозом, з використанням А-бактерину та масляного 3,44% розчину ретінола ацетата, який сприяє зменшенню кількості ускладнень, скороченню строків лікування, розвитку позитивних віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-37

Рубрики:

      
4.

Бурдейний В.С. 
Карієспрофілактична ефективність таблеток Біотрит - Дента: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Бурдейний ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено проблему профілактики карієсу зубів за допомогою гігієнічних таблеток. Розроблено рецептуру комплексного препарату "Біотрит-Дента", що містить адаптоген біотрит, солі кальцію, органічний фосфат, зменшені у порівнянні з загальноприйнятими дози фториду, вітамін С, цитрат, антисептик, замінник цукру, який більш ефективно запобігає розвиткк карієсу зубів, ніж NaF. У клініці в дітей віком 7 років карієспрофілактичний ефект досяг 35,5 %. Механізм протикаріозної дії нового препарату базується на стимуляції слинних залоз, збільшенні секреції у ротову порожнину кальцію, активації лужної фосфотази пульпи зубів, накопиченні цитрату в мінералізованих тканинах. Водночас "Біотрит-Дента" позитивно впливає на стан пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312361 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гужевська Н.С. 
Клінічна ефективність застосування фітозасобів багатоспрямованої дії в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.С. Гужевська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування й оцінки ефективності застосування фітозасобів у комплексній терапії генералізованого пародонтиту. Наведено дані про потреби населення у лікуванні захворювань пародонту та зв'язок їх поширеності з сучасними чинниками - зростанням соматичних захворювань, неповноцінним харчуванням. Розроблено й обгрунтовано простий і доступний спосіб комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням фітозасобів "Джерело", "Світанок", "Вітапектин", які мають протизапальну, антимікробну, сорбційну, антиоксидантну, мембраностабілізуючу, імуномодулюючу, детоксикуючу та стимулюючу репаративну регенераційну дію. Встановлено, що застосування комплексу фітозасобів для лікування генералізованого пародонтиту дає безпосередній клінічний ефект і сприяє довготривалій ремісії, що запобігає прогресуванню захворювання, зменшує медикаментозне навантаження на організм хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА310298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Оконський Е.І. 
Застосування рефлексотерапії в комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.І. Оконський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання обгрунтування та оцінки ефективності рефлексотерапії у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Запропоновано рецептуру ефективних точок акупунктури місцевого та загального впливу під час комплексного лікування хворих на генералізований пародонтит. Досліджено вплив рефлексотерапії на неспецифічні чинники захисту порожнини рота, бар'єрну функцію тканин пародонта, динаміку електробіопотенціалів шкіри у точках акупунктури. Встановлено, що застосування рефлексотерапії доцільно включати у комплексне лікування хворих на генералізований пародонтит хронічного та загостреного перебігу початкового - І, І - ІІ ступеня. Доведено, що голковколювання в поєднанні з фармакоакупунктурою вітаміном B12 сприяє активації захисних механізмів порожнини рота, стимулює трофічні та репаративні процеси у тканинах пародонта. Виявлено, що рефлексотерапія поліпшує результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту, підтверджується динамікою, клініко-лабораторними та функціональними показниками, подовженням термінів ремісії, зменшує можливість прогресування захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-58
Шифр НБУВ: РА311581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фліс О.В. 
Магнітотерапія та альфакальцидол у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Фліс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності лікування генералізованого пародонтиту. Проведено плацебо-контрольне дослідження ефективності магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та їх комбінації щодо ступеня тяжкості і перебігу захворювання, а також об'єктивних пародонтальних індексів, функціональних проб та лабораторних спостережень. Розроблено спосіб оцінки структурно-функціонального стану мікроциркуляторного русла з розрахунком інтегрального показника мікроциркуляторних порушень. Досліджено вплив магнітотерапії з запропонованими фізичними характеристиками магнітного поля на патогенну мікрофлору пародонтальних кишень, фактори захисту порожнини рота, мікроструктуру ясен. Шляхом ультразвукової денситометрії, ехоостеометрії, рентгенографії з визначенням біохімічних маркерів кісткової резорбції у крові та сечі, вивченням динаміки пародонтальних індексів досліджено вплив магнітотерапії, магнітотерапії в комбінації з альфакальцилолом на структурно-функціональний стан кісткової тканини скелета, зокрема альвеолярного паростка, та перебіг генералізованого пародонтиту. Запропоновано диференційований підхід до застосування магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та альфакальцидолу відповідно до ступеня тяжкості та перебігу генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА308526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
8.

Лєснухіна Г.Л. 
Комплексне лікування генералізованого пародонтиту з корекцією порушень перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Л. Лєснухіна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

У хворих на генералізований пародонтит з різним характером перебігу та ступенем розвитку проведено комплексне дослідження процесів перекисного окислення ліпідів у слині, крові з ясен та тканинах пародонта. Виявлені порушення даних процесів позитивно корелюють зі ступенем розвитку хвороби та характером перебігу - загостренням дистрофічно-запального процесу. Встановлено пригнічення активності загальної антиокислювальної системи та різноспрямовані зміни активності окремих ферментів, що входять до її складу. Розроблено схему комплексної терапії генералізованого пародонтиту із застосуванням антиоксидантного препарату - кверцетину в гранулах. Проведені клініко-лабораторні дослідження підтверджують, що використання кверцетину сприяє зниженню ламкості капілярів, медіаторів запалення, продуктів пероксидації у вогнищі дистрофічно-запального процесу пародонту, підвищує показники неспецифічної резистентності та загальної антиокислювальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА310780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Скікевич М.Г. 
Стан привушних залоз і гомеостазу порожнини рота при хронічних неспецифічних захворюваннях легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Г. Скікевич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 12 с. — укp.

Подано відомості про функціональний стан привушних залоз у хворих, що страждають хронічними неспецифічними захворюваннями легенів. Об'єктивним проявом захворювання є зниження секреторної функції привушних залоз та об'єму ротової рідини, прозорості паротидного секрету, збільшення його в'язкості, показника зміщення водневого в кислий бік та порушення співвідношення мінеральних компонентів (хлору, заліза, кальцію). Хронічні захворювання легенів супроводжуються змінами концентрації секреторного імуноглобуліну A, а також імуноглобулінів A, G, M в сироватці крові. Термографічні дослідження констатують підвищення температури в ділянці привушних залоз (напруження секреторного процесу). Патоморфологічне дослідження дає змогу кваліфікувати зміни в залозах як хронічне продуктивне запалення. Розроблено схему комплексної терапії даної групи хворих, яка потребує активного спостереження та лікування у лікаря-стоматолога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-3 + Р661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА308240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мохорт О.М. 
Особливості комплексного лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.М. Мохорт ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет. Експериментально обгрунтовано доцільність застосування ангіопротектора ізодибуту як одного з патогенетичних засобів комплексної терапії генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет. Запропоновано метод лікування генералізованого пародонтиту у хворих на цукровий діабет, який включає застосування ангіопротектора ізодибуту в комбінації з ортопедичними методами втручання, передбачає лікування цукрового діабету та диспансерний нагляд у лікаря-ендокринолога. Ефективність лікувальних заходів підтверджено скороченням термінів лікування, збільшенням періоду клінічної ремісії та нормалізацією клініко-лабораторних і рентгенологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА312921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Марченко А.В. 
Особливості морфогенезу різців при флюорозі в аспекті їх одонтогліфіки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / А.В. Марченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати антропоодонтологічного дослідження школярів Полтавщини. Виявлено розповсюдженість та три індивідуальні форми коронки верхніх центральних різців: прямокутної, трикутної, овоїдної. Одонтометрично визначено нерівномірний розвиток частин коронки в залежності від індивідуальної форми. Морфологічне дослідження товстих та тонких шліфів доводить, що процес вторинної та третинної мінералізації емалі на різних ділянках виражений неоднаково: за умов прямокутної форми - рівномірно, трикутної - в шийковій частині переважають ділянки вторинної мінералізації, овоїдної - в зоні ріжучого краю та екватора. Клінічно підтверджено, що вказана локалізація слабомінералізованих зон впливає на морфогенез початкових форм флюорозу. За умов прямокутної форми спостережено мозаїчне ураження емалі без специфічної локалізації, трикутної - ураження шийково-екваторіальної ділянки, а овоїдної - ріжучеекваторіальної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.222-2
Шифр НБУВ: РА309106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Павлюк Т.Д. 
Особливості клінічного перебігу та лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Павлюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного перебігу генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, а також розроблено патогенетичне лікування даної патології. Завдяки епідеміологічним та клініко-мікробіологічним дослідженням встановлено значну поширеність кандидозного обсіменіння пародонтальних кишень в Прикарпатському регіоні, яка складає 62,76 %. За даними клініко-лабораторних досліджень встановлено особливості клінічного перебігу захворювання. Наявність грибів роду Candida у вмісті пародонтальних кишень хворих на генералізований пародонтит обумовлює ряд характерних скарг, а клініко-лабораторні показники оцінки стану пародонту вірогідно перевищують аналогічні у разі неускладненого перебігу. На основі результатів клініко-мікробіологічних та імунологічних досліджень розроблено спосіб патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту, ускладненого кандидозом, який включає: дактарин - препарат протигрибкової й антибактеріальної дії, імунал - препарат імунокоригуючої та протизапальної дії та "Силард П" - сорбент із детоксикаційною дією. Високу ефективність запропонованого комплексного лікування підтверджено результатами клініко-лабораторних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 + Р661.220.17-3
Шифр НБУВ: РА310307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ніколішина Е.В. 
Лікування хворих на флюороз зубів помірної та тяжкої форми з використанням сучасних композиційних матеріалів світлового затвердіння (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.В. Ніколішина ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему лікування флюорозу зубів помірної та тяжкої форм. На підставі лабораторних випробувань обгрунтовано етапи реставрації зубів, уражених флюорозом, із використанням сучасних композиційних матеріалів світлового затвердіння. Для прогнозування товщини структурно-зміненого шару емалі у разі флюорозу запропоновано використовувати клінічний показник - омічний електричний опір. Визначено час кислотного протравлювання емалі зубів, уражених флюорозом, та методику нанесення адгезивів. Розроблено новий спосіб лікування хворих на помірний та тяжкий флюороз та доведено його ефективність. Одержано 87,5 % позитивних результатів у випадку помірного та 85,7 % у разі тяжкого флюорозу у віддалені (36 місяців) терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-52с03
Шифр НБУВ: РА313270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Герелюк В.І. 
Роль ліпідних медіаторів у перебігу генералізованого пародонтиту та ефективність їх корекції в комплексному лікуванні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / В.І. Герелюк ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено роль ліпідних медіаторів тканинного (простагландини II-го типу, лейкотрієни IV-го типу, детергентні ліпіди) та бактеріального (легкі жирні кислоти, детергентні ліпіди) походження та фосфоліпаз А, циклооксигенази-2 і ліпоксигеназ у виникненні та перебігу генералізованого пародонтиту. Збільшення синтезу та вмісту ліпідних медіаторів супроводжується вираженою клінічною симптоматикою, порушеннями мікроциркуляції залежно від характеру перебігу та ступенів тяжкості генералізованого пародонтиту. Для лікування запропоновано й апробовано новий комплекс препаратів: інгібітори циклооксигеназних продуктів арахідонової кислоти (месулід, теком) у поєднанні з антисептиком хлоргексидином, мембранопротектором ліпіном і силардом П. Їх застосування у разі генералізованого пародонтиту ліквідує запалення, зменшує вміст ліпідних медіаторів, нормалізує стан мікроциркуляції функціонування гуанілатциклазної системи, призводить до довготривалої ремісії та зменшення частоти рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА313298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ріпецька О.Р. 
Ефективність полірування цементу зубів у комплексному лікуванні хвороб пародонта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Р. Ріпецька ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено ефективність полірування цементу кореня зубів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого та середнього ступеня важкості. Застосовано прижиттєву оцінку стану оголеного цементу зубів. Описано морфологічні особливості мікрорельєфу поверхні цементу (цементогліфу) в растровому електронному мікроскопі. Вивчено клінічну ефективність полірування оголеного кореня зубів після зняття зубних відкладень. Опрацьовано методику проведення полірування оголеного цементу зубів після зняття зубних відкладень у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту легкого і середнього ступенів важкості. Проаналізовано показники стану марінального пародонта, індекси гігієни та кровоточивості ясен, мікробіологічний та цитологічний пейзаж вмісту пародонтальних кишень. Проведено мікроструктурний аналіз вмісту кальцію та фосфору в цементі та його мікротвердості. Вивчено амбразивні властивості полірувальних засобів для оголеного цементу зубів, вплив екстакту живокості на інтенсивність росту культури фібропластів. Впроваджено полірування оголеного цементу зубів у комплексній терапії хвороб пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5
Шифр НБУВ: РА314716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Новікова М.А. 
Діагностика і оцінка ефективності лікування дистрофічно-запальних захворювань пародонту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Новікова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено інформаційну цінність визначення електрокінетичної рухливості ядер клітин буккального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) під час диференційної діагностики катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту, визначення мембранотропних властивостей нових комбінацій препаратів і оцінки їх терапевтичної ефективності у разі дистрофічно-запальних захворювань пародонта. Встановлено, що величина показника електрокінетичної рухливості ядер клітин букального епітелію (ЕКРЯ КБЕ) відображає наявність, ступінь важкості та характер перебігу (загострений та хронічний) дистрофічно-запального процесу в тканинах парадонта. Вік і стать обстежених на величині даного показника істотно не впливають. Обгрунтовано можливість оцінки активності вільно радикального окиснення ліпідів і рівня місцевого імунітету в ротовій порожнині за допомогою тесту ЕКРЯ КБЕ. Вивчено клінічну ефективність двох нових засобів місцевого лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням антиоксидантів і естрону, які мають протизапальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, імуномодулювальну дії. Розроблено показання до їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3 687
Шифр НБУВ: РА312866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Правдін В.В. 
Клініко-імунологічні і морфологічні аспекти пародонтиту у населення промислового регіону: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.В. Правдін ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено характерні особливості пародонтиту в населення промислового регіону, а також клініко-імунологічні та морфологічні аспекти захворювання. Вперше вивчено та доведено залежність його характеристики від соціально-гігієнічного стану території, рівня здоров'я та факторів ризику. Розглянуто клінічні, імунологічні та морфологічні особливості пародонту у осіб, що тривалий час перебували під впливом несприятливих факторів зовнішнього середовища та мали супутні захворювання. Розроблено лікувально-профілактичні заходи щодо пародонтиту в населення промислового регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА315042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Любченко О.В. 
Ретроспективний аналіз дії іонізуючої радіації в малих дозах на зубоальвеолярний комплекс: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Любченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі проведених досліджень зроблено висновок, що за спільної дії іонізуючої радіації та стресу в пульпі зуба відбуваються порушення функцій одонтобластів, розвивається склероз пульпи. Встановлено, що вищезазначені чинники призводять до порушення транспорту мінеральних речовин до твердих тканин. Клінічне обстеження осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, виявило у порожнині рота умови, що знижують карієсорезистентність твердих тканин зубів. Проведений біохімічний аналіз крові та сечі довів перевагу процесів резорбування мінералізованих тканин (кісткової та твердих тканин зуба). Зазначено, що порушення мінерального обігу у ліквідаторів розвиваються остеопоротичним і остеосклеротичним шляхами. Ретроспективний аналіз показників пацієнтів довів, що протягом 1990 - 2000 рр. у них відбувалося продовження та посилення процесів руйнування зубів і демінералізації кісткової тканини. Рекомендовано для виявлення порушень Ca - P обігу використовувати комплекс діагностичних заходів, який полягає у дослідженні крові та сечі щодо вмісту кальцію, неорганічного фосфату й оксипроліну сечі, вимірюванні щільності кісткової тканини методом радіовізіографії. У разі знайдення порушень функцій одонтобластів запропоновано призначати препарати остеотропної дії ("Кверцетин", "Магне-B 6", "Біокальцевіт").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.3 + Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА317023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Велігоря І.Є. 
Зміна мінералізуючої функції слини під впливом іонізуючої радіації в малих дозах та психоемоційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Є. Велігоря ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 15 с. — укp.

На підставі експериментальних досліджень виявлено, що завдяки спільному впливу пошкоджувальних чинників стрес створює в організмі стан підвищеної радіорезистетності до наступних фракцій іонізуючої радіації у малих дозах, які зумовили ураження нуклеїнових кислот ядра та мембранних структур ацинарних клітин привушної залози; викликає в крові найменші зміни активності ферментів, які беруть участь у процесі мінералізації твердих тканин, що сприяє активному надходженню до них кальцію. Клініко-біохімічне обстеження осіб, постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, які знаходяться в стані психоемоційного стресу, виявило в порожнині рота умови, за яких знизилася карієрезистентність твердих тканин зубів; у крові та слині переважав процес демінералізації, що супроводжувався формуванням захисно-компенсаційних реакцій з боку ферментів, які, в свою чергу, брали участь у процесі мінералізації та зумовили руйнування твердих тканин зубів. Розроблено схему загального лікування та профілактики карієсу з використанням препаратів "Фітіну", "Аєвіту", "Біотриту-С" та екстракту валеріани густої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА312170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Хміль Т.А. 
Застосування пептидного препарату "Вермілат" у комплексній терапії хворих пародонтитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.А. Хміль ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 16 с. — укp.

З використанням експериментальної моделі аутоімунного пародонтиту досліджено терапевтичну ефективність пептидного препарату вермілату як коректора метаболізму сполучної тканини за умов клініки у ході комплексної терапії хворих пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості. На підставі проведеного експерименту на тваринах доведено, що застосування даного препарату знижує активність колагенолізу, прискорює перебудову сполучнотканинної матриці з інгібуванням колагенолітичної активності в тканинах пародонта. Досліджено особливості застосування поліпепцидного препарату вермілату в процесі лікування хворих хронічним генералізованим пародонтитом легкого та середнього ступеня тяжкості, а також встановлено виражений терапевтичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-4
Шифр НБУВ: РА319988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського