Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (363)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р673.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Комащук А.C. 
Використання плазмафереза в комплексному лікуванні хворих на тромбоз центральної вени сітківки та її гілок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.C. Комащук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52
Шифр НБУВ: РА314164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Літвінова Л.В. 
Вплив кріоконсервованих фетальних нервових клітин на репаративні процеси в патологічно зміненій сітківці: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / Л.В. Літвінова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено дію кріоконсервованих фетальних нервових клітин після введення у процесі лікування центральної хоріоретинальної дистрофії (ЦХРД). Доведено спроможність кріоконсервованих фетальних нервових клітин сприяти відновленню анатомічних структур сітчастої оболонки. Показано, що введені нервові клітини мають високу тропність до патологічного осередку та визначаються в осередку поразки тривалий час (до 21-ї доби). На підставі одержаних експериментальних даних показано високу ефективність в офтальмологічній практиці лікування сухої форми ЦХРД. Даний метод може бути впроваджений у офтальмологічну практику та сприяти соціальній реабілітації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-29 +
Шифр НБУВ: РА356968

Рубрики:

      
3.

Максимук О.Ю. 
Гострі порушення венозного кровообігу в сітківці: патогенез, клініка, діагностика, медикаментозне і лазерне лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.Ю. Максимук ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 34 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострих порушень венозного кровообігу в сітківці ока на підставі вивчення особливостей мікроциркуляторного, коагуляційного гемостазу, перекисного окиснення ліпідів, клінічного перебігу захворювання, флюоресцеїн-ангіографічних змін та застосування нових медикаментозних і лазерних засобів комплексної терапії досліджуваної патології. В експериментальних дослідженнях рекомендовано використовувати нову неінвазивну модель тромбозу вен сітківки, що відтворює клінічний перебіг захворювання з усіма характерними ознаками. Доведено доцільність застосування поліпептидних препаратів "Вермілат" та "Ербісол" та селективної лазерної коагуляції у лікуванні тромбозу вен сітківки. З метою підвищення ефективності лікування хворих на гострі порушення венозного кровообігу в сітківці рекомендовано використовувати метод, яки включає патогенетичну корекцію основних ланок захворювання шляхом використання антикоагулянту прямої дії "Фраксипарин", дезагрегантів "Тиклід" або "Плавикс", поліпептидного препарату "Ербісол", а також нової лазерної методики селективної коагуляції пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903 +
Шифр НБУВ: РА353707

Рубрики:

      
4.

Цісельський Ю. В. 
Дисбіотичні аспекти патогенезу, профілактики і лікування діабетичної ретинопатії: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.04 / Ю. В. Цісельський ; Одес. нац. мед. ун-т. — О., 2011. — 30 с. — укp.

Наведено результати експериментального обгрунтування дисбіотичних аспектів патогенезу цукрового діабету (ЦД). Вперше доведено виникнення дисбіозу за цукрового навантаження, моделювання ЦД 1 і 2 типів. За допомогою біохімічних і гістологічних методів встановлено розвиток діабетичної ретинопатії за експериментального дисбіозу та за введення кишкового ендотоксину. Вивчено захисну роль печінки в розвитку діабету та дисбіозу та показано лікувально-профілактичну дію гепатопротекторів за діабету. Обгрунтовано застосування регуляторів мікробіоценозу - пребіотиків для профілактики та лікування діабетичної ретинопатії. Вперше встановлено пребіотичні властивості поліфенольних сполук. Показано здатність даних препаратів запобігати розвитку судинних ускладнень діабетичної ретинопатії. Розроблено рекомендації із застосування біофлаваноїдів і пребіотиків у комплексному лікуванні хворих на діабетичну ретинопатію. Запропоновано методи відтворення дисбіозу й його оцінювання за допомогою оригінального ферментативного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА381960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Язід Абу Ебейд Мухамед 
Дистрофічні ураження сітківки у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і оптимізація методу їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Язід Абу Ебейд Мухамед ; Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-3
Шифр НБУВ: РА316409

Рубрики:

      
6.

Тяжка Н. П. 
Діагностична значимість нового методу довгохвильової офтальмографії у хворих з віковою макулярною дегенерацією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. П. Тяжка ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності діагностики вікової макулярної дегенерації (ВМД) шляхом дослідження очного дна хворих світлом довгохвильового спектру в діапазоні 600 - 1 100 нм на основі одержання нових наукових даних про те, що діагностично значимим для ранньої діагностики ВМД є візуалізація структур очного дна в даному спектральному діапазоні. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики сухої форми ВМД і методику морфометричного оцінювання зображень структур очного дна. Встановлено, що спектральні властивості структур очного дна обумовлюють різні зображення очного дна в даних трьох спектральних областях довгохвильового спектру. Розроблено спосіб, який дозволяє неінвазивно та за умов природної ширини зіниці візуалізувати ранні прояви ВМД і може застосовуватись як самостійний скринінговий метод та в комплексному дослідженні хворих з застосуванням інших інструментальних методів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-43
Шифр НБУВ: РА378811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Задорожний О. С. 
Діагностична значимість нового способу довгохвильової фундусграфії у хворих з субретинальними неоваскулярними мембранами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. С. Задорожний ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 18с. — укp.

Розроблено новий пристрій і новий спосіб фотореєстрації структур очного дна та спосіб кількісної оцінки фотозображень. Встановлено, що довгохвильова фундусграфія на відміну від флюоресцентної ангіографії дозволяє без використання контрастних речовин візуалізувати хоріоїдальні судини та субретинальну неоваскулярну мембрану "класичного" й "прихованого" типу. Доведено, що довгохвильова фундусграфія дозволяє уточнити морфометричні характеристики субретинальної неоваскулярної мембрани. Встановлено, що даний новий неінвазивний спосіб фотореєстрації, а також спостереження в динаміці за структурами очного дна підвищує вірогідність виявлення субретинальних неоваскулярних мембран на 12 % і може використовуватися в комплексному обстеженні хворих поряд з традиційними методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-4
Шифр НБУВ: РА370844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дурас І.Г. 
Експериментальне обгрунтування ретинопротекторних властивостей і клінічна ефективність інстенону в лікуванні ранньої сенільної макулодистрофії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / І.Г. Дурас ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Експериментально на моделі дистрофії сітківки доведено, що комбінований антиішемічний і антигіпоксичний препарат "Інстенон" володіє ретинопротекторними властивостями: запобігає альтерації пігментного епітелію сітківки та фоторецепторів, зменшує ексудативну реакцію. Обгрунтовано доцільність і клінічно доведено ефективність призначення інстенону пацієнтам з ранньою сенільною макулодистрофією (СМД) і гостротою зору 0,8 і вище. Установлено, що призначення інстенону у комплексній терапії пацієнтам з ранньою СМД і гостротою зору 0,5 - 0,8 дає змогу вірогідно поліпшити функціональні та електрофізіологічні показники органа зору, а також досягти збільшення об'ємних показників хоріоідального кровообігу, стабілізації еласто-тонічних властивостей судин і поліпшення гемоциркуляції в цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52 +
Шифр НБУВ: РА328421

Рубрики:

      
9.

Соболева І.А. 
Етіопатогенетичне обгрунтування дистрофічних змін сітчастої оболонки і зорового нерва у хворих на системну артеріальну гіпотензію та їх корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.18 / І.А. Соболева ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 29 с.: рис. — укp.

Особливу увагу приділено характеру глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском та вивченню патогенетичних факторів ризику її розвитку у хворих на артеріальну гіпотензію (АГ). У клінічних дослідженнях встановлено, що порушення загального кровообігу, які характерні для АГ, призводить до дефіциту кровопостачання ока, зниження перфузійного тиску та толерантності зорового нерва, а також є патогенетичним критерієм ризику дистрофічних порушень сітківки та глаукоми з нормальним внутрішньоочним тиском. Запропоновано схеми медикаментозного лікування хворих на АГ з порушеннями сітківки та зорового нерва, що враховують зміни загального та регіонального кровообігу. Розроблено методи хірургічного лікування хворих з глаукомою нормального внутрішньоочного тиску та прогресуючої екскавації зорового нерва: транссклеральний трабекулоспазис і радіарну склеротомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-5 + Р674.15-5 +
Шифр НБУВ: РА322246

Рубрики:

      
10.

Петруня О.М. 
Ефективність антралю та ербісолу в комплексній терапії хворих на просту діабетичну ретинопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.М. Петруня ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано можливість і доцільність використання мембраностаблізатора антралю й імунокоректора ербісолу з метою лікування хворих на просту (непроліферативну) діабетичну ретинопатію. Встановлено, що використання антралю у комплексному лікуванні зазначених хворих, нормалізує показники системного та місцевого імунітету за рахунок зниження концентрації циркулюючих імунних комплексів, рівня аутоімунних реакцій до антигенів ока, підвищення активності захисних факторів сльози - лізоциму та секреторного імуноглобуліну А. Доведено вплив антралю та ербісолу у комплексному лікуванні хворих на просту діабетичну ретинопатію на вираженість синдрому метаболічної інтоксикації за рахунок зменшення рівня середніх молекул у сироватці крові, на показники вільнорадикального окиснення ліпідів,зі зниженням рівня проміжних і кінцевих продуктів ПОЛ на тлі нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту. У разі включення мембраностабілізатора антралю та імунокоректора ербісолу до комплексного лікування хворих на просту діабетичну ретинопатію виявлено синергізм комбінованого застосування даних препаратів у вигляді сумації ефектів, що впливають на функціональні показники зорового аналізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52 + Р673.901.1-52 +
Шифр НБУВ: РА323906

Рубрики:

      
11.

Веселовська Н.М. 
Ефективність блокатора кальцієвих каналів ніфедипіну в медикаментозній терапії "сухих" форм сенільної макулярної дегенерації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.М. Веселовська ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано новий спосіб лікування хворих на "сухі" форми сенільної макулярної дегенерації (СМД) шляхом застосування блокатору кальцієвих каналів ніфедипіну. Розроблено методику виділення ізольованих клітин сітківки для вивчення функціонального стану клітин за умов прямого впливу фармакологічних препаратів. Експериментальним шляхом встановлено високоспецифічну нейропротекторну дію ніфедипіну на клітини сітківки. Доведено, що ніфедипін підвищує ефективність лікування хворих на "сухі" форми СМД завдяки подвійному нейроретинопротекторному та судинорозширювальному ефекту. Під час обстеження хворих з СМД встановлено, що після проведеного курсу терапії з ніфедипіном покращується екстрат інтраокулярного кровообігу та зорових функцій, які зберігаються протягом півріччя. Визначено дози ніфедипіну для клінічного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52
Шифр НБУВ: РА317708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Єщенко О.І. 
Ефективність внутрішньоартеріального введення спазмалітичних препаратів в лікуванні передньої ішемічної нейропатії та ішемічних тромбозів вен сітківки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.І. Єщенко ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі лікування передньої ішемічної нейропатії та ішемічних тромбозів вен сітківки. Запропоновано метод фракційного внутрішньоартеріального введення спазмалітичних препаратів на фоні традиційної консервативної терапії. Зроблено порівняльну оцінку ефективності запропонованої методики та традиційної консервативної терапії з внутрішньовенним введенням спазмалітичних препаратів. Доведено, що запропонована методика дозволяє підвищити показники гемодинаміки у басейні очної артерії та тонографічні показники, а також досягти більш високих функціональних результатів після лікування та у віддалені строки спостереження (4 роки) порівняно з традиційною консервативною терапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52
Шифр НБУВ: РА308338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Масуднасері Мехран 
Ефективність застосування нового способу лікування вторинної макулодистрофії, що виникла внаслідок регматогенного відшарування сітківки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Масуднасері Мехран ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження, які свідчать про виражений протекторний ефект препарату на сітківку кролів за моделювання вторинного дистрофічного процесу, який виявляється в більш пізнішому виникненню перших дистрофічних змін і достовірно повільному прогресуванні патологічного процесу в динаміці досліду. Встановлено, що застосування оксибрала як після втиснень склери, так і первинних інтравітреальних втручань призвело до достовірного зниження частоти розвитку вираженої вторинної макулодистрофії в термін шість місяців спостереження в основній групі хворих в порівнянні з контрольною та супроводжується достовірним підвищенням гостроти зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52 + Р675.639.085
Шифр НБУВ: РА373871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пахомова А.В. 
Ефективність модифікованого "реваскуляризуючого" втручання у комплексному лікуванні хворих на сенільну макулярну дегенерацію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / А.В. Пахомова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на сенільну макулярну дегенерацію шляхом модифікації "реваскуляризуючого" втручання з застосуванням комбінованого біотрансплантату, складовою якого є <$Eroman Tutoplast symbol л> "Fascia temporalis" на фоні медикаментозної терапії. На другий тиждень після проведення запропонованого втручання, за результатами морфологічного дослідження виявлено функціонально та структурно повноцінні наново утворені судини капілярного типу. Модифіковане "реваскуляризуюче" втручання з застосуванням даного комбінованого біотрансплантату сприяє вірогідному поліпшенню клініко-функціональних і гемодинамічних показників. Запропоновано ефективний спосіб комплексного лікування хворих на "суху" форму сенільної макулярної дегенерації, що забезпечує стабілізацію патологічного процесу та дозволяє підвищити зорові функції у 78 % пацієнтів з початковою стадією та у 48 % - з розвиненою стадією захворювання протягом дванадцяти місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353401

Рубрики:

      
15.

Ярошева Н. А. 
Ефективність модифікованого способу лікування хворих з діабетичною ретинопатією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. А. Ярошева ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у хворих з діабетичною ретинопатією (ДР) на рівні судин і тканин ока розвивається хронічне запалення в результаті підвищення рівня прозапальних цитокінів залежно від стадії ДР. Процеси фібринолізу в крові та слізній рідині знижено, що сприяє порушенню функції судинного ендотелію. Визначено, що за умов in vitro ліпофлавон знижує синтез ендотеліоцитами прозапальних цитокінів і підвищує їх фібринолитічну активність. З'ясовано, що застосування модифікованого способу лікування хворих з використанням ліпофлавону знижує рівень прозапальних цитокінів в 2,5 раза, підвищує поріг електричної чутливості сітківки на 53%, підвищує активність зорового аналізатора втричі, гостроту зору на 0,2 од.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р673.901.1-5
Шифр НБУВ: РА371818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Асланова В.С. 
Ефективність модифікованого способу пневматичної дислокації в лікуванні субмакулярних крововиливів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.С. Асланова ; Ін-т очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Удосконалено експериментальну модель субретинального крововиливу шляхом введення в субретинальний простір ока кроля нативної негепаринізованої аутокрові. З використанням даної моделі субретинального крововиливу та його дислокації шляхом інтравітреального введення перфторпропану встановлено, що у разі дислокації згустку крові у термін до 21 доби з моменту його утворення спостерігається часткове збереження фоторецепторних клітин і пігментного епітелію сітківки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.903-52 + Р675.639 +
Шифр НБУВ: РА342865

Рубрики:

      
17.

Гузун О.В. 
Ефективність низькоінтенсивного лазерного випромінювання в лікуванні хворих "сухою" формою центральної атеросклеротичної хоріоретинальної дистрофії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Гузун ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Патогенетично обгрунтовано новий спосіб лікування хворих "сухою" формою центральної атеросклеротичної хоріоретинальної дистрофії (ЦАХРД) шляхом застосування низькоінтенсивного випромінювання напівпровідникового (НП) лазера ближнього інфрачервоного діапазону спектра (ЛБІДС). На підставі результатів дослідження функціонального стану зорового аналізатора у 262-х хворих (291 око) "сухою" формою ЦАХРД установлено більш виражене підвищення функціональної активності сітківки після двох курсів лікування НП ЛБІДС на ранніх етапах захворюваності (підвищення гостроти зору у 88 % хворих у середньому на 29 %). Зазначено, що повторне застосування лазертерапії є найбільш доцільним з періодичністю у 6 місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-542 +
Шифр НБУВ: РА324864

Рубрики:

      
18.

Гуртова О.В. 
Ефективність нового комбінованого способу лікування ультразвуком та імпульсним електромагнітним полем сухої форми вікової макулодистрофії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Гуртова ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що комбінований послідовний вплив ультразвуку й імпульсного електромагнітного поля покращує кровообіг ока на 10 % у порівнянні з магнітотерапією, що сприяє покращанню функцій зорової системи та знижує частоту виявлених центральних і парацентральних скотом на 11,5 %. Розроблено математичну модель, що дозволяє прогнозувати індивідуальне підвищення роздільної здатності зорового аналізатора з урахуванням показників гостроти зору, стану кровонаповнення ока. Застосування даної моделі дозволяє одержувати фотопічну світлову чутливість безпосередньо після лікування з високим ступенем - 89 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.9-5 +
Шифр НБУВ: РА353440

Рубрики:

      
19.

Науменко В.О. 
Ефективність нового методу діагностики та лазерного лікування набрякових форм діабетичної макулопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.О. Науменко ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Запропоновано нові методи діагностики та диференційовані підходи щодо лазерного лікування, а також способи лазерного лікування набрякових форм діабетичної макулопатії. Вперше встановлено переваги індивідуального вибору лазерної енергії для лікування даної патології методом мікрофлюоресцентної ангіоскопії. Вивчено товщину сітківки макулярної ділянки у нормі та у разі цукрового діабету за допомогою оптичної когерентної томографії. Встановлено можливості застосування даного методу для ранньої діагностики набрякових форм діабетичної макулопатії. На підставі клінічних досліджень вперше обгрунтовано ефективність селективної лазерної коагуляції за різних видів набрякових форм діабетичної макулопатії у порівнянні з існуючими методами лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-542 + Р673.901.1-542
Шифр НБУВ: РА330691

Рубрики:

      
20.

Зборовська О.В. 
Ефективність нового методу діагностики та лазерного лікування хворих на центральний хоріоретиніт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.В. Зборовська ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 17 с. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності діагностики та лікування центральних хоріоретинітів шляхом застосування об'єктивних кількісних діагностичних методів та нових способів лазерного лікування. Розроблено оптимальний комплекс лабораторних досліджень в етіологічній діагностиці центральних хоріоретинітів та спосіб об'єктивної кількісної оцінки флюоресцентних ангіограм. Встановлено диференційно-діагностичні критерії гострого центрального хоріоретиніту та у стадії хоріоретинального рубця за даними оптичної когерентної томографії. Визначено ефективність селективної лазерної коагуляції центральних хоріоретинітів у порівнянні з іншими способами лікування даної патології. Встановлено клінічні особливості характеристик хоріоретинального рубця за різних видів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-542
Шифр НБУВ: РА330682

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського