Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (6487)Книжкові видання та компакт-диски (3217)Журнали та продовжувані видання (335)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 688
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Малиновська К.С. 
Якість життя, фізична працездатність, міокардіальний резерв та шляхи їх підвищення у вагітних з вродженими вадами серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.11 / К.С. Малиновська ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше визначено міокардіальний резерв вагітних жінок за даними двох навантажувальних тестів з урахуванням стадії серцевої недостатності (СН), терміну та ускладнень вагітності. Встановлено особливості переносимості фізичного навантаження (ФН) залежно від міокардіального резерву у вагітних з вродженою вадою серця (ВВС) з різним функціональним класом та визначено коефіцієнт кореляції показників тесту з 6-хвилинною ходьбою (ТШХ) та велоергометрією (ВЕМ). Доведено доцільність проведення інформативного та безпечного тесту з дозованим фізичним навантаженням - ТШХ, який дозволив об'єктивізувати міокардіальний резерв. З урахуванням одержаних результатів розроблено додаткові кардіальні критерії для визначення тактики розродження. Встановлено кореляційний взаємозв'язок між показниками якості життя, фізичного та психологічного стану жінок з ВВС в динаміці вагітності та показниками міокардіального резерву та гемодинаміки. Розроблено ефективні індивідуальні диференційовані підходи щодо лікування, реабілітації та допологової підготовки, спрямовані на покращання якості життя, психологічного стану та фізичної працездатності вагітних з ВВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.105.01 +
Шифр НБУВ: РА353972

Рубрики:

      
2.

Позмогова Н.В. 
Чинники ризику формування генетично обумовлених репродуктивних розладів: автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.15 / Н.В. Позмогова ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Описано генетико-демографічні процеси серед міського та сільського населення Запорізької області. Показано значущість пріоритетних чинників ризику формування генетично зумовлених репродуктивних розладів (вроджених вад розвитку в анамнезі батьків або їх близьких родичів; віку подружжя, старшого 35-ти років; екстрагенітальної патології; міжнаціонального шлюбу, паління; вживання алкоголю; хронічних і гострих інфекційних хвороб, нерегулярного менструального циклу; штучного аборту в анамнезі; відсутності контролю лікаря за перебігом вагітності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)0 + Р716.2 +
Шифр НБУВ: РА365107

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Суменко В.В. 
Цитологічна діагностика і прогнозування малігнізації епітелію шийки матки у вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / В.В. Суменко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено кольпоцитологічні типи у вагітних з фоновими та передпухлинними процесами, а також за наявності тенденції до малігнізації. Визначено взаємозв'язок між характером і ступенем вираженості патологічного процесу в епітелії шийки матки (ЕШМ) і даними гормонального статусу. Вивчено проліферативну активність клітин з вогнищ цих патологічних процесів у вагітних з використанням методу культивування тканин у дифузійних камерах. Досліджено корелятивну залежність між проліферацією клітин у біоптатах вагітних та естрогеновими кольпоцитологічними індексами. Розроблено математичну модель у всіх вагітних виділених цитологічних груп з метою прогнозування подальшого розвитку запальних процесів, дисплазій і преінвазивного раку ЕШМ і побудовано ймовірнісну прогностичну таблицю для діагностики дисплазій і прогнозування малігнізації ЕШМ у вагітних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-4 +
Шифр НБУВ: РА349584

Рубрики:

      
4.

Коваленко Т.А. 
Цитогенетична та морфофункціональна характеристика ооцитів людини у зв'язку з їх заплідненням Iin vitro/I (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Т.А. Коваленко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.13с13

      
5.

Чибісова І.В. 
Хронічна патологія гепатобіліарної системи у вагітних (клініко-патогенетична характеристика, лікування, акушерська тактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Чибісова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Патогенетично обгрунтовано доцільність використання комбінації ербісолу та кремнеземних ентеросорбентів (типу сілард П та ентеросгель) під час лікування вагітних з хронічною патологією гепатобіліарної системи з урахуванням динаміки імунологічних і біохімічних показників. Вперше досягнуто ефективне зниження вираженості синдрому "метаболічної інтоксикації" та перекисного окиснення ліпідів, рівня аутоімунних та імунокомплексних реакцій, виявлено можливості корекції зсувів інтерлейкінового профілю під впливом комбінації ербісолу та кремнеземних ентеросорбентів. Визначено взаємозв'язок між характером перебігу хронічного некалькульозного холециститу (ХНХ) з порушеннями метаболічного гомеостазу та імунного статусу в обстежених вагітних. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду у вагітних з ХНХ, а також раннього неонатального періоду у новонароджених. Удосконалено акушерську тактику ведення вагітності у жінок з хронічною патологією гепатобіліарної системи шляхом проведення повторних курсів ентеросорбції у комбінації з ербісолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.5-3 +
Шифр НБУВ: РА332296

Рубрики:

      
6.

Надер Х.Н. Дауд 
Функція фетоплацентарного комплексу у вагітних з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Х.Н. Дауд Надер ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено фактори ризику, що сприяють розвитку й прогресуванню варикозної хвороби (ВХ) вен нижніх кінцівок, які необхідно враховувати під час прогнозування захворювання та планування лікувальних заходів. Вперше наведено інтегральну оцінку стану гемодинаміки у судинах нижніх кінцівок і фетоплацентарному комплексі (ФПК). Визначено особливості гемостазу та ендокринної регуляції репродуктивної функції, а також стану внутрішньоутробного плода, морфологічних змін у плаценті у разі ВХ вен нижніх кінцівок у вагітних жінок. Вперше встановлено, що наявність ВХ нижніх кінцівок у жінок є достовірним обтяжуючим фактором системного несприятливого впливу на стан гемодинаміки в судинах системи мати - плацента - плід (позитивний кореляційний зв'язок, r = 0,635), що сприяє розвитку дисциркуляції з невиявленими (за даними доплерометрії) або клінічно вираженими ознаками фетоплацентарної недостатності в 32,1 % випадків. Вперше виявлено морфологічні та імуногістохімічні зміни послідів у разі ВХ нижніх кінцівок. Доведено доцільність призначення препарату "Детралекс" в комбінації з методом еластичної компресії нижніх кінцівок, що на 12 % збільшує ефективність профілактики та лікування гемореологічних та дисциркуляторних ускладнень гестації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.457.862.052 +
Шифр НБУВ: РА351346

Рубрики:

      
7.

Бондаренко О.М. 
Функціональний стан печінки та особливості перебігу вагітності і пологів у жінок, які проживають на контамінованих радіонуклідами територіях: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Бондаренко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив довготривалої дії малих доз іонізуючого опромінення на організм вагітної, перебіг вагітності та пологів, процеси обміну речовин та детоксикаційні процеси в організмі вагітої, стан фетоплацентарного комплексу, стан плода та новонародженого. Виявлено, що довготривале проживання жінок на забруднених радіонуклідами територіях призводить до порушення функціонального стану печінки, що проявляється в порушенні білоксинтезувальної, ферментативної та детоксикаційної її функції, а також змінами в обміні заліза та окремих лігандних сполук гемоглобіну; клінічно це проявлялось загрозою переривання вагітності та розвитком фетоплацентарної недостатності. На основі проведеного комплексного обстеження вагітних, що зазнали впливу малих доз іонізуючого опромінення, втановлено взаємозв'язок між показниками функції печінки, детоксикаційної функції плаценти та характером ускладнень вагітності і перинатальних пошкоджень плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.51-3 + Р716.226.413.51-3 +
Шифр НБУВ: РА328202

Рубрики:

      
8.

Радиш Т.В. 
Функціональний стан лімфоцитів жінок із звичним невиношуванням вагітності за умов імунізації алогенними лейкоцитами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Т.В. Радиш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів імунотерпевтичної дії імунізації алогенними лейкоцитами у жінок зі звичним невиношуванням вагітності нез'ясованої етіології (ЗНВ). Встановлено, що за наявності ЗНВ на 4 - 7-му тижнях вагітності виникають дефекти у плодо-материнському імунному розпізнаванні та контролі за динамікою, розповсюдженням, тривалістю та висотою материнської імунної відповіді на плід, внаслідок чого вона розвивається за типом хронічного запалення та супроводжується порушенням у формуванні супресорної домінанти та відсутністю фізіологічного рівня активації природних кілерів. Показано позитивний вплив застосування алоімунізації у жінок з ЗНВ на 5 - 7-му тижнях вагітності, що сприяє фізіологічному врегулюванню плодо-материнських імунних взаємовідносин через індукцію алоантигенного стимулювання лімфоцитів та відновлення їх супресорної функції, стимуляцію генерації Т-регуляторних клітин, регуляцію активізації природних кілерів та підвищення ефективності гомеостатичного контролю за кількістю Т-цитотоксичних лімфоцитів. Відзначено, що наслідком алоімунізації є пролонгація вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-395 +
Шифр НБУВ: РА341533

Рубрики:

      
9.

Годованець Ю.Д. 
Функціональний стан гепатобіліарної системи у новонароджених при перинатальній патології в період ранньої неонатальної адаптації (діагностика, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Ю.Д. Годованець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження та запропоновано нове рішення актуальної проблеми створення сучасної концепції діагностики, профілактики та лікування порушень функціонального стану гепатобіліарної системи у новонароджених за патології раннього неонатального періоду. Визначено фактори ризику, клініко-параклінічні ознаки, критерії загальної та диференційної діагностики та запропоновано методи профілактики та медикаментозної корекції даної патології. Доведено участь імунобіологічних механізмів, зокрема, імунної, прооксидантної та антиоксидантної систем організму у патогенетичних процесах формування змін функціонального стану печінки та жовчовивідних шляхів у дітей, народжених за умов гіпоксії за наявності впливу факторів перинатального ризику. Відзначено позитивну роль мікрофлори кишківника у процесах ранньої неонатальної адаптації. Встановлено деякі механізми апоптозу гепратоцитів за даними імуногістохімічних методів дослідження печінки новонароджених, які померли внаслідок перинатальних причин. На підставі проведеного клініко-лабораторного обстеження розроблено та обгрунтовано диференційований комплекс режимів догляду та лікування, удосконалено напрями корекції метаболічних порушень у новонароджених за нозологічної патології у ранньому неонатальному періоді з урахуванням особливостей функціонального стану гепатобіліарної системи, що сприяє покращенню резервів адаптації дітей груп перинатального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5-52 + Р716.216.413.5-52 +
Шифр НБУВ: РА339568

Рубрики:

      
10.

Гаргін В.В. 
Функціональна морфологія щитовидних залоз плодів та новонароджених від матерів з окремими видами екстрагенітальної патології, гестозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / В.В. Гаргін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патоморфологічних особливостей щитовидної залози на ранніх етапах ембріогенезу з позиції системи "мати - плацента - плід" під впливом ускладненого перебігу вагітності у матерів із гестозом, цукровим діабетом, гіпертензією. Виявлено ознаки порушення тканини щитовидної залози. Поряд зі збільшенням розмірів та маси органа, під час комплексного дослідження спостерігались зміни у фолікулярному епітелії, гістохімічних реакціях у колоїді, клітинній цитоплазмі та ядрах, формування імунних комплексів, ознаки активації колагеноутворення. Ознаки гіпофункції органа, що спостерігались, пояснюють деякі клінічні прояви у таких новонароджених. Ступінь морфологічних проявів зумовлена рівнем тяжкості й тривалості патологічного стану матері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213 + Р733.415.12-2
Шифр НБУВ: РА308041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Даниленко Н.В. 
Формування психологічної готовності жінки до материнства: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Н.В. Даниленко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості формування психологічної готовності жінки до материнства. Виявлено високий рівень особистісної тривожності у вагітних з гестозами, причиною виникнення якої є стан процесів у центральній нервовій системі, низький рівень нервово-психічної стійкості та невирішені внутрішньоособистісні конфлікти, які виникли, здебільшого, у дитинстві вагітної. Виявлено вплив особистісної зрілості на формування психологічної готовності жінки до материнства. Показано зв'язок рівня психологічної готовності до материнства з виникненням гестозів та варіантами можливих стилів майбутнього виховання дитини, які обирають вагітні. Розглянуто біологічні, психологічні, сімейні, соціальні та духовні фактори, які впливають на формування психічної готовності жінки до материнства. Запропоновано технологію психологічної підтримки вагітних, що підвищує рівень їх психологічної готовності до материнства в результаті формування свідомого ставлення вагітних до себе, материнства, дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31-5 + Р716.11 + Р716.21 +
Шифр НБУВ: РА351257

Рубрики:

      
12.

Бибик 
Фармакотерапія порушень функцій фето-плацентарного комплексу при загрозі переривання вагітності у першороділь зрілого віку за допомогою тіотриазоліну та магне-В6: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Валерій Васильович Бибик ; АМН України; Інститут фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52
Шифр НБУВ: РА323490

Рубрики:

      
13.

Гріжанова Л.О. 
Фактори ризику, прогностичні критерії і перинатальна профілактика внутрішньошлункових крововиливів у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.О. Гріжанова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Оцінено прогностичне значення поєднаного гестозу вагітних, нефропатії тяжкого ступеня, передчасного відшарування нормально розташованої плаценти, стрімких пологів, медикаментозної стимуляції пологів, пологів поза медичними закладами щодо факту та розвитку тяжких внутрішньошлуночкових крововиливів (ВШК). Наведено дані про стан антиоксидантної системи крові та інтенсивності вільно радикального окиснення ліпідів, анаеробного гліколізу у недоношених з ВШК I-IV ступенем. Виявлено високу інформативність стосовно прогнозу факту виникнення та розвитку тяжких ВШК, рівня концентрації молочної кислоти в крові. Розроблено схему перинатальної профілактики ВШК у недоношених новонароджених з використанням фенобарбіталу. Встановлено ефективність і безпечність його використання в антенатальному періоді у матерів і в ранньому неонатальному періоді в дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.22-3 + Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА316123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Мозгова О.М. 
Фактори ризику, діагностика і попередження загрози невиношування вагітності у жінок після екстракорпорального запліднення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Мозгова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зниження частоти невиношування вагітності (НВ) після екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) шляхом визначення факторів ризику, створення комплексного алгоритму діагностики та запобігання загрози НВ у жінок після ЕКЗ на підставі вивчення функціонального стану імунної, нейроендокринної та гемокоагуляційної систем. Визначено лабораторні параметри, зміни яких є факторами ризику загрози НВ після ЕКЗ (рівні хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ), антитіла до ХГЛ, антифосфоліпідні антитіла, зміни Т-клітинного імунітету). Доведено доцільність визначення доклінічних змін імунологічних, ендокринних, гемокоагуляційних, ультразвукових показників для покращення діагностики загрози НВ після ЕКЗ. Уперше запропоновано методи корекції порушених показників для запобігання розвитку загрози НВ після ЕКЗ. Застосування запропонованого комплексу діагностики та запобігання загрози НВ дозволяє покращити перебіг вагітностей після ЕКЗ, знизити число ускладнень вагітності та пологів, зокрема, частоту загрози НВ після ЕКЗ до 35 %, частоту НВ після ЕКЗ - до 12,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с13 + Р716.219-52 +
Шифр НБУВ: РА340895

Рубрики:

      
15.

Гусєв Т.П. 
Фізична реабілітація при комплексному лікуванні вагітних з артеріальною гіпертензією: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Т.П. Гусєв ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано дані про характер впливу засобів фізичної реабілітації на організм жінок з артеріальною гіпертензією та плід у різні періоди вагітності. Роглянуто та доповнено наукові положення про принципи комплексності та послідовності використання різних методів фізичної реабілітації в терапії вагітних з екстрагенітальною патологією. Науково обгрунтовано та розроблено комплексну програму фізичної реабілітації для тематичних хворих, в якій передбачається використання лікувальної гімнастики, гідрокінезитерапії, лікувальної дозованої ходьби та масажу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54 +
Шифр НБУВ: РА323124

Рубрики:

      
16.

Гридько Л. А. 
Фізична реабілітація вагітних з анемією на санаторно-курортному етапі: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.03 / Л. А. Гридько ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз рівня фізичної працездатності, еритроцитарної ланки гемопоезу та функціонального стану плодів 86-ти вагітних з анемією та 20-ти здорових вагітних. Визначено необхідність проведення реабілітаційних заходів, спрямованих на покращання загального стану вагітних та їх плоду, корекцію рухового режиму та профілактику ускладнень, характерних для даного захворювання. Розроблено й апробовано диференційовану програму фізичної реабілітації з використанням комплексу засобів фізичної реабілітації (кліматотерапію, ранкову гігієнічну гімнастику, лікувальну дозовану ходьбу, лікувальну гімнастику, гідрокінезитерапію, йоготерапію, масаж комірцевої зони та верхнього грудного відділу, метод нормобаричної гіпокситерапії, фітотерапію, аерофітотерапію, лікувальне харчування, ультрафіолетове опромінення, бальнеотерапію, психотерапію). Комплекси лікувальної гімнастики є диференційованими залежно від терміну вагітності, рівня фізичної працездатності та стану плода. Проведений педагогічний експеримент свідчить про те, що впровадження розробленої методики істотно покращує функціональний стан вагітних та їх плоду, що відображено в показниках рівня фізичної працездатності, даних еритроцитарної ланки гемопоезу та даних кардіотокограм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-54
Шифр НБУВ: РА383560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Миловидова 
Ультраструктурна характеристика ремоделювання плацентарного бар'єру при ЕРН-гестозах та гіпохромній анемії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Ганна Ернстівна Миловидова ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-2 + Р716.411.033.2-2
Шифр НБУВ: РА320571

Рубрики:

      
18.

Горова Е.В. 
Ультраструктура альвеолярних макрофагів плодів і новонароджених в нормі і при дії внутрішньоутробної гіпоксії в експерименті та у людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Е.В. Горова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 14 с. — укp.

Встановлено, що час появи альвеолярних макрофагів у легенях плодів людини та тварин збігається з початком диференціювання клітин альвеолярного епітелію на альвеолоцити I та II типів і з початком їх активного функціонування. Зі збільшенням термінів гестації число альвеолярних макрофагів зростає, їх клітинний пул стає гетерогенним, тобто містить клітини різного ступеня функціональної активності. У ході дослідження використано гістологічні, електронно-мікроскопічні, фізико-хімічні, біохімічні та математичні методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.3-29 + Р716.212.22-29
Шифр НБУВ: РА313698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Соловйов О.І. 
Ультразвукові та біохімічні маркери першого триместру в прогнозуванні акушерських ускладнень вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Соловйов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено можливості використання просівних досліджень I триместру вагітності для прогнозування пізніших акушерських ускладнень. Розглянуто дані анамнестичної, двох- і тривимірної ехографії, доплерографії, лабораторних досліджень маркерів Pregnancy Associated Plasma Protein A (PAPP-A) і вільної beta-підодиниці хоріонічного гонадотропіну людини (beta-ХГЛ), а також результати імунологічних досліджень вагітних і патоморфологічних досліджень плацент, катамнезу щодо вагітностей і новонароджених. Не знайдено кореляції з товщиною комірцевого простору (КП) плода. Якщо відповідь імунної системи є достатньо активною, відбувається компенсаторна морфологічна перебудова плацент, шо нормалізує материнсько-плодовий кровоплин. Запропоновано календар просівних досліджень, який у всіх категоріях пацієнток дозволяє вчасно, з високою ефективністю знаходити переважну більшість можливих хромосомних аномалій, вад розвитку плодів, ознаки вірогідних пізніших акушерських ускладнень. Такий календар сприяє втіленню у життя підходу "плід як пацієнт", залученню до співпраці на допологовому етапі неонатологів і членів родини для оптимізації разом з акушерами-гінеколагами перинатальної допомоги дітям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-4 +
Шифр НБУВ: РА362872

Рубрики:

      
20.

Фащук Л.Л. 
Ультразвукові критерії пренатальної діагностики обструктивних уропатій плода та оцінка його життєздатності: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.Л. Фащук ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості перебігу вагітності у жінок з пренатально діагностованими обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів плода. На основі розробленого комплексу ультразвукових критеріїв установлено основні варіанти перебігу обструктивних уропатій верхніх сечових шляхів плода в різні терміни вагітності, що відрізняються за ступенем тяжкості і можуть бути розподілені на транзиторну та патологічну ділатацію верхніх сечових шляхів. Запропоновано та впроваджено новий спосіб пренатальної ультразвукової діагностики ступеня тяжкості гідронефрозу - мисково-нирковий індекс, що найбільш повно відображає динаміку змін, що відбуваються в ушкоджених нирках. Обгрунтовано тактику ведення вагітних з пренатально діагностованими обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів плода з урахуванням терміну гестації, стану плода та наслідків у постнатальному періоді. Підтверджено, що обструктивні уропатії верхніх сечових шляхів плода є вітальними вадами та потребують спостереження та корекції, а не переривання вагітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-43 +
Шифр НБУВ: РА328173

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського