Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (5599)Книжкові видання та компакт-диски (2705)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 622
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полякова Г.З. 
Профілактика гнійно-запальних ускладнень у жінок після кесарського розтину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.З. Полякова ; Вінниц. держ. мед. ун-т. — Вінниця, 1998. — 15 с. — укp.

Вивчено можливість та доцільність застосування УФО аутокрові для профілактики гнійно-запальних ускладнень після кесарського розтину. Досліджені особливості клінічного перебігу післяопераційного періоду у породіль із загрозою розвитку запальних ускладнень після кесарського розтину на фоні застосування УФО аутокрові. Встановлено важливе значення факторів ГНЗ, ПОЛ, АОЗ і СМ у розвитку післяопераційних ускладнень та вплив на них УФО аутокрові. Показано клінічну та медико-економічну ефективність запропонованої методики, яка впроваджена у лікарську практику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
2.

Талалаєнко Ю.О. 
Динамічна міжфазна тензіометрія біологічних рідин при нормальній вагітності та гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню методу динамічної міжфазної тензіометрії в акушерстві. Вивчено стан динамічного поверхневого натягу сироватки крові, сечі та навколоплодових вод у здорових невагітних жінок, за різного терміну нормальної вагітності та при гестозі. Визначено білково-ліпідні та гормональні фактори, які впливають на стан динамічного поверхневого натягу вивчених біологічних рідин. Розроблені та науково обгрунтовані показники перебігу нормальної вагітності, пологів, стану новонародженого, виділені додаткові критерії діагностики гестозу та його тяжкості за даними динамічної міжфазної тензіометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4

Рубрики:

      
3.

Іванов О.М. 
Особливості кровоплину у нирках і пуповині та його корекція в профілактиці пізнього гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Іванов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню судинного компоненту кровоплину у ниркових артеріях і в артерії пуповини у вагітних з хронічним пієлонефритом. Встановлено, що у цих вагітних відмічається погіршення ниркового та плацентарного кровоплину, яке визначається у 20-24 тиж. та свідчить про підвищення периферичної судинної резистентності й погіршення мікроциркуляції у нирках та плаценті. Найраннішими показниками порушення кровоплину є мінімальна швидкість діастолічного кровоплину та систоло-діастолічне співвідношення, які можуть бути використані у діагностиці ЕРН-гестозу та як критерій ефективності лікування. Визначені показники гормональної системи ФПК, протеолітичної системи. Показаний кореляційний зв'язок між показниками, що вивчалися. Патогенетично обгрунтована рання (у 20-24 тижнів) корекція ниркового та плацентарного кровоплину з використанням лазерного впливу на ділянку проекції нирок та плаценти з метою профілактики ЕРН-гестозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-37

Рубрики:

      
4.

Сергієнко С.В. 
Особливості імунологічного статусу системи мати-плод-новонароджений у вагітних в умовах дії малих доз радіації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Сергієнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики та терапії акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних, що мешкають в умовах постійного впливу малих доз іонізуючого опромінення. Встановлено залежність між частотою ускладнень вагітності і пологів та щільністю забруднення Cs зони проживання. Визначено особливості імунологічного статусу системи мати-плід-новонароджений, на основі яких виділена група ризику по розвитку аутоімунної патології серед дітей. Розроблено імунологічний паспорт новонародженого. Запропоновано метод профілактики і терапії, спрямований на корекцію виявлених порушень, який дозволяє знизити частоту ускладнень, показана його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.27-25

Рубрики:

      
5.

Чермних С.В. 
Аутогемотрансфузія в профілактиці післяопераційних ускладнень при кесаревому розтині: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Чермних ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики післяопераційних і післятрансфузійних ускладнень при плановому абдомінальному родорозрішенні шляхом включення аутогемотрансфузії до інтраопераційної інфузійно-трансфузійної програми. Подано клініко-статистичний аналіз ускладнень після операцій кесаревого розтину, зроблено висновок про більш гладкий перебіг пуерперія у породіль, котрим під час операції була проведена гемотрансфузія. Вивчено вплив дозованої (3-4 мл\кг маси) гемоексфузії на гемодинамічні, концентраційні, біохімічні, імунологічні показники крові та гемостаз, стан утробного плода у 100 пацієнток, котрі взяли участь в програмі аутодонорства, доведено безпечність цієї ексфузії крові для вагітних. Виявлено більш виражений гемостимулюючий, імунокорегуючий вплив аутокрові і у зв'язку з цим більш значне зниження частоти післяопераційних анемій (в 1,5 рази) і гнійно-запальних ускладнень (в 4,6 рази) при використанні аутогемотрансфузії у порівнянні з переливанням донорської еритроцитної маси. Розроблено алгоритм участі вагітних в програмі аутодонорства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
6.

Хлівна Л.А. 
Підвищення ефективності пренатальної діагностики хромосомної патології: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.А. Хлівна ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Встановлено фактори, що дозволяють скоротити час культивування амніоцитів до 7-9 діб. Розроблено оптимальні умови, завдяки яким з'явилася можливість отримувати високоякісні хромосомні препарати з 25-30 метафазами на склі. Запропонована модифікована методика дозволяє проводити цитогенетичний аналіз плода в клітинах амніотичної рідини (АР) незалежно від термінів вагітності, на яких вона аспірована. Обгрунтовано діагностичну значущість переважного використання трансабдомінального амніоцентезу для пренатальної діагностики (ПД) хромосомної патології. Визначено найбільш інформативні критерії формування груп високого генетичного ризику для проведення інвазивної ПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

      
7.

Резніченко Г.І. 
Переношена вагітність та запізнілі пологи (вивчення нових аспектів патогенезу і розробка оптимальних підходів до ведення переношеної вагітності та запізнілих пологів і профілактика їх ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Г.І. Резніченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 33 с. — укp.

Вперше встановлені особливості перебігу переношеної вагітності, запізнілих пологів у жінок та стану здоров'я дітей першого року життя в умовах великого промислового центру. Встановлена залежність перебігу вагітності і пологів від віку, росту, маси тіла матерів. Визначені оптимальні критерії набування маси тіла жінок упродовж вагітності, тривалості безводного періоду і пологів. Встановлена частота переношування вагітності у жінок сільської та міської місцевості. Вперше одержані нові дані патогенезу переношування вагітності: активація системи ПОЛ, порушення обміну простагландинів, зміни вмісту опіатних та неопіатних пептидів, гормонів осі гіпофіз-наднирники. Розроблені індивідуалізовані алгоритми ведення переношеної вагітності, запізнілих пологів і новонароджених. Розроблений 4-х етапний комплекс заходів по зниженню ускладнень вагітності, пологів та захворюваності дітей при переношуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

      
8.

Сафонова О.В. 
Плацентарна недостатність при цукровому діабеті та шляхи її корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / О.В. Сафонова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню ультраструктурних та ультрагістохімічних особливостей плацентарного бар'єру, дослідженню порушень вуглеводного обміну та гуморального імунітету при цукровому діабеті в залежності від ступеня важкості, стадії компенсації, методу розродження та стану плода. Показано, що при порушеннях вуглеводного обміну, зумовлених пригніченням окислювальних процесів та гіпоксією, спостерігається підвищення напруженості гуморального імунітету, яке сприяє розвитку діабетичної ангіопатії. Структурно-функціональні зміни плаценти, які виникають при цукровому діабеті, безпосередньо пов'язані зі станом його компенсації. Встановлено, що стан компенсації вуглеводного обміну, який досягається за допомогою інтенсифікованої інсулінотерапії, нормалізує показники гуморального імунітету та сповільнює розвиток діабетичних змін плаценти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3

Рубрики:

      
9.

Літвінов В.В. 
Реабілітація жінок, які перенесли ендометрит та перитоніт після кесарева розтину: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.В. Літвінов ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження клінічно та науково обгрунтовано необхідність реабілітації жінок, які перенесли ендометрит та перитоніт після кесарева розтину. Крім того, встановлено особливості порушень ендокринологічного статусу головного мозку у цих хворих. Все це в сукупності дозволило розробити практичні рекомендації щодо диспансерного спостереження за хворими, які перенесли гнійно-септичні ускладнення після абдомінального розродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
10.

Крохмаль І.П. 
Прогнозування інтранатальної гіпоксії плода та профілактика післягіпоксичної церебральної патології у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.П. Крохмаль ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню причин виникнення інтранатальної гіпоксії плода та клініко-лабораторним дослідженням гомеостаза та показників кардіо-респіраторної адаптації новонароджених після утробної гіпоксії та асфіксії. Визначені фактори ризику виникнення гіпоксії плода у жінок під час пологів та встановлено, що час та рівень ефективності метаболічної та кардіо-респіраторної адаптації новонароджених відіграють загальну роль в патогенезі післягіпоксичних порушень ЦНС у дітей, які перенесли інтранатальну гіпоксію. Розроблена та апробована у клініці схема терапії новонароджених з післягіпоксичним станом в першу добу життя з використанням комплексу препаратів інстенон, дімефосфон та розчину "Лактасол". Доведено, що дана схема є ефективним методом профілактики тяжких порушень ЦНС у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221-5

Рубрики:

      
11.

Курган О.І. 
Комплексна терапія невиношування у вагітних групи радіаційного ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.І. Курган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі зниження частоти невиношування вагітності в регіонах аварії на Чорнобильській АЕС. Визначено особливості перебігу вагітності та пологів під впливом малих доз інкорпорованих радіонуклідів, порушення гормональних взаємовідносин, процесів перекисного окислення ліпідів та ультразвукових даних у цих вагітних. Показана прогностична цінність даних методів для діагностики невиношування вагітності. Запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів з включенням препарату для виведення радіонуклідів "Карбюлоза", спрямованих на корекцію виявлених порушень. Його застосування дозволяє знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень, зокрема загрози переривання вагітності та передчасних пологів, у вагітних групи радіаційного ризику. Показана ефективність запропонованої терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5

Рубрики:

      
12.

Тофан Н.І. 
Профілактика і лікування ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології у жінок з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Тофан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

На основі комплексної оцінки стану вагітних з первинною артеріальною гіпертензією та їх плодів (ультразвукова фетометрія, кардіотокографія, плацентографія, вміст гормонів фето-плацентарного комплексу у крові) розроблено диференційовану систему санаторно-курортного лікування вагітних з гіпертонічною хворобою. Запропоновано новий комплекс немедикаментозного санаторного лікування гіпоксії і гіпотрофії плода, який включає: фонову терапію для всіх вагітних з гіпертонічною хворобою (кліматотерапія, лікувально-охоронний режим, УФО, психотерапія, рухові режими і ЛФК, гідрокінезотерапія, аерофітотерапія, фітотерапія, масаж комірової зони, дієтичне харчування), а також диференційоване лікування в залежності від стану плода (вуглекислі та кисневі ванни, електросон, синусомодульовані струми, дециметрова мікрохвильова терапія, електрофорез, додаткове харчування). Показано ефективність санаторно-курортного лікування: позитивний вплив його на перебіг вагітності, пологів, стан плода, зменшення ступеню кисневої недостатності та частоти відставання темпів росту плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54

Рубрики:

      
13.

Бондаренко М.В. 
Медико-генетичне консультування при невиношуванні вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / М.В. Бондаренко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Запропонована система медико-генетичного обстеження жінок для виявлення спадкової схильності до невиношування вагітності (НВ), яка включає клініко-генеалогічний, дерматогліфічний, цитологічний та цитогенетичний методи обстеження. Встановлені генетичні критерії ефективності лікування жінок з НВ. Розроблена математична комп'ютерна програма для оцінки ризику даної патології, прогнозу перебігу вагітності та народження здорових дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

      
14.

Барковський Д.Є. 
Клінічна та параклінічна оцінка стану фетоплацентарного комплексу у вагітних з рубцем на матці після кесарського розтину: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.Є. Барковський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчено перебіг вагітності у 108 жінок з рубцем на матці після кесарського розтину (КС). На підставі аналізу результатів клінічних та параклінічних методів діагностики стану фетоплацентарного комплексу (ФПК) надані практичні рекомендації по нагляду вагітних з рубцем на матці після КР, зокрема, з наявністю екстрагенітальної патології. Розвиток патологічних процесів в ФПК вагітних з рубцем на на матці після КР, незалежно від наявності ускладнень вагітності та/чи екстрагенітальних захворювань, починається в 1-му триместрі гестації. Під впливом рубця на матці та зміненої структури міометрію виникають порушення морфо-функціонального стану ФПК та фізичного розвитку плода вже в 1-й половині вагітності. Поруч з розвитком хронічної фетоплацентарної недостатності, в ФПК вагітних з рубцем на матці формуються виразливі компенсаторно-пристосовні реакції, досягаючи максимума на 28-34 тижні вагітності. Зниження їх впливу наприкінець періоду гестації призводить до народження дітей з ознаками пренатальної гіпотрофії та синдрому затримки розвитку внутрішньочеревного плода. Встановлено позитивний вплив санаторного оздоровлення на стан ФПК вагітних з рубцем на матці після КР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
15.

Бороденко О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактики важких форм пізніх гестозів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Бороденко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі використання електромагнітних хвиль міліметрового діапазону малої потужності в комплексному лікуванні вагітних з пізніми гестозами легкого та середнього ступеня важкості з метою запобігання розвитку їх тяжких форм. Доведено відсутність ембріолетальної і тератогенної дії НВЧ-опромінення, негативного впливу на перебіг вагітності і постнатальний розвиток потомства незалежно від термінів його використання. Визначено, що НВЧ-терапія сприяє нормалізації показників біоелектричної активності головного мозку, церебральної гемодинаміки, імунокорекції, стимуляції компенсаторно-пристосовних реакцій в плацентні. Запропоновано комплексний, з НВЧ-терапією, метод лікування вагітних з пізніми гестозами, використання якого покращує перебіг ускладненої вагітності та прогноз для матері і плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
16.

Жигадло Б.Б. 
Клініко-лабораторне обгрунтування підбору оптимальних методів контрацепції для жінок з туберкульозом легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Б.Б. Жигадло ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведена клінічна апробація оральних контрацептивів і оптимальний вибір (овідон, ригевідон, контінуін) у жінок, хворих на туберкульоз легень. Вивчено стан основних функцій печінки, згортаючої системи крові, ендокринної функції яєчників у жінок, хворих на туберкульоз легень, під час вживання овідону, також вивчено стан ендокринної функції яєчників після припинення вживання препарату. Встановлено, що найвища ефективність контрацепції і найбільш сприятливий клінічний ефект мали місце під час застосування овідону. Доведено, що концентрація фібріногену в крові жінок, хворих на туберкульоз легень, підвищується на третьому місяці вживання овідону, однак не перевищує верхніх меж норми. Повне відновлення ендокринної функції яєчників у жінок, хворих на туберкульоз легень, відбувається на третьому місяці після відміни орального контрацептиву. Застосування овідону жінками, які хворіють різноманітними формами туберкульозу легень, дозволить уникнути вагітності під час лікування даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.542-45

Рубрики:

      
17.

Артеменко Г.Я. 
Діагностика і лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних з прееклампсією і анемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Я. Артеменко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційну роботу, присвячено питанню комплексного, патогенетично обгрунтованого лікування фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпосомального препарату ліпін. Вивчено показники серотоніну, гістаміну, перекисного окислення ліпідів, антиоксидантної системи, середньомолекулярних пептидів, а також морфологічну будову й гормони фетоплацентарного комплексу. Установлено залежність між рівнем серотоніну, гістаміну, ендогенної інтоксикації (за вмістом середньомолекулярних пептидів) і морфологією плаценти, а також вмістом плацентарних гормонів у крові вагітних із фетоплацетарною недостатністю. Розроблено і науково обгрунтовано схему комплексної терапії фетоплацентарної недостатності у вагітних із прееклампсією й анемією з використанням ліпіну, яка дозволяє поліпшити стан плаценти, плоду і новонародженого. Доведено ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-3 + Р716.212.1-37

Рубрики:

      
18.

Мельник О.В. 
Профілактика інтраамніальної та пуерперальної інфекції при передчасному розриві плодових оболонок на фоні недоношеної вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Мельник ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-статистичних, ехографічних, бактеріологічних, імунологічних і морфологічних методів клінічно і науково обгрунтована необхідність профілактики інтраамніальної і пуерперальної інфекції при передчасному розриві плодових оболонок на фоні недоношеної вагітності на підставі місцевого застосування мірамістину. Крім того, встановлені частота, терміни і фактори ризику розвитку передчасного розриву плодових оболонок при недоношеній вагітності. Все це в сукупності дозволяє покращити результати розродження цих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.16-52

Рубрики:

      
19.

Рожковська Н.М. 
Перинатальна охорона плоду при синдромі хронічної плацентарної недостатності: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Н.М. Рожковська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі перинатальної охорони плоду при вагітності високого ризику. При ретро- і проспективному контрольованому дослідженні протягом 1986-1998 рр. виявлені найбільш вагомі чинники ризику плацентарної недостатності (ПН) і затримки розвитку плоду (ЗРП) у вагітних Одеського регіону. Доведено патогенетичне значення гіперпродукції автоантитіл до фосфатидилсерину і кардіоліпіну, хоріонічного гонадотропіну людини, а також реактивації цитомегаловірусів (ЦМВ), генітального герпесу (ВПГ-2) і мікст-інфекції в розвитку ПН і ЗРП. Виявлені механізми впливу досліджуваних ендо- і екзогенних чинників на імунний, ензимний гомеостаз, систему гемостазу, фетоплацентарний комплекс. Встановлені найбільш інформативні діагностичні і прогностичні показники стану внутрішньоутробного пацієнта в залежності від гестаційного віку. Розроблені диференційовані підходи до ранньої (з I-II триместру) корекції виявлених порушень механізмів адаптації в ситемі мати-плацента-плід при різних патогенетичних варіантах розвитку хронічної ПН із використанням рео- та імунокорекції, фотогемотерапії. Запропоновані алгоритми ведення вагітних сприяли зменшенню частоти передчасних пологів, перинатального інфікування, народження дітей із низькою масою тіла, перинатальної смертності, а також неврологічних розладів у новонароджених; нормалізації темпів психосоматичного розвитку дітей перших років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-3

Рубрики:

      
20.

Процепко 
Прогнозування та профілактика залізодефіцитної анемії у вагітних, що проживають в екологічно несприятливих умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Олександр Олексійович Процепко ; Вінницький держ. медичний ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3
Шифр НБУВ: РА306650

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського