Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (419)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.213$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Букін В.Є. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Є. Букін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі одержаних даних про порушення системної гемодинаміки, кисневого режиму, церебрального кровообігу та розподілу рідини в організмі розвинуто уявлення про основні механізми патогенезу енцефалопатії та поліорганної недостатності за тяжкої прееклампсії - еклампсії. Удосконалено технологію анестологічного забезпечення й інтенсивної терапії. Установлено органопротективну роль аналгезії пологів у запобіганні критичним розладам гемодинаміки та кисневого режиму у роділей з тяжкою прееклампсією. Уперше доведено роль регіонарної анастезії за вагінального й оперативного розродження у зменшенні ризику виникнення пологової та післяпологової еклампсії. Уточнено особливості впливу на церебральну гемодинаміку ніфедипіну, клофеліну та лабуталолу за гіпертензивних кризів у передопераційному періоді у роділей з тяжкою прееклампсією. Обгрунтовано застосування кетамін-клофелінового та кетамін-фентанілового наркозу у разі кесаревого розтину для профілактики інтубаційного й операційного стресу у роділей з тяжкою прееклампсією. Доведено, що спінальна анестезія кесаревого розтину локальними анестетиками не запобігає розладам гемодинаміки під час найбільш травматичних етапів операції внаслідок недостатнього антиноцицептивного захисту. Показано доцільність використання опіоїдів як ад'ювантів локального анестетика для підвищення антиноцицептивних властивостей спінальної анестезії у роділей з тяжкою прееклампсією. Визначено цільовий рівень середнього артеріальнго тиску для забезпечення ауторегуляції мозкового кровообігу у разі еклампсії. Доведено церебропротективну роль екстракопорального керування водним балансом і визначено доцільність застосування ультрафільтрації для зменшення материнської летальності у разі післяпологової еклампсії. Уточнено роль порушень розподілу рідини в організмі у розладах кисневого балансу та розвитку поліорганної недостатності. З'ясовано характер змін розподілу рідини залежно від швидкості вилучення надлишкової рідини за допомогою ультрафільтрації. Обгрунтовано її застосування у комплексі інтенсивної терапії з метою профілактики критичного погіршення стану породілей з поліоорганною недостатністю за їх міжлікарняного транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА343174

Рубрики:

      
2.

Балацько В.С. 
Анестезія та інтенсивна терапія при оперативному розродженні вагітних з прееклампсією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / В.С. Балацько ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 22 с. — укp.

Вперше у вагітних з прееклампсією різного ступеня тяжкості за допомогою методу вивчення кліренсу вільної води (КВВ) діагностовано преренальну або ренальну форму порушення функції нирок. Вперше науково обгрунтовано комплекс інфузійно-трансфузійної терапії із застосуванням препаратів групи гідроксиетилкрохмалю (ГЕК) у пацієнток з прееклампсією різного ступеня тяжкості. Визначено роль ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень у діагностиці ступеня тяжкості прееклампсії. Удосконалено методику діагностики ступеня тяжкості прееклампсії на підставі комплексного дослідження центральної гемодинаміки, ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень, КВВ, колоїдно-онкотичного тиску плазми крові. Розроблено алгоритм вибору оптимального виду анестезії у вагітних з прееклампсією різного ступеня тяжкості на підставі виявленого типу центральної гемодинаміки, ступеня метаболічних і гіпоксичних порушень, форми порушення функції нирок. На підставі проведених досліджень КВВ, проби Реберга - Тареєва у пацієнток з прееклампсією різного ступеня тяжкості обгрунтовано доцільність застосування у комплексі інфузійно-трансфузійної терапії розчинів ГЕК у післяопераційному періоді. Розроблено додаткові критерії оцінювання ступеня тяжкості прееклампсії, на базі яких створено алгоритм вибору комплексної інтенсивної терапії та вибору оптимального методу анестезії, що дозволило підвищити ефективність інтенсивної терапії й анестезії у пацієнток з переекламсією різного ступеня тяжкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 + Р716.254.3 +
Шифр НБУВ: РА368014

Рубрики:

      
3.

Поліщук 
Вагітність і пологи у жінок з прееклампсією при попередній гестації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Поліщук ; Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.22
Шифр НБУВ: РА347682

Рубрики:

      
4.

Боштан О.М. 
Взаємозв'язок порушень функціонального стану нирок, коагуляційного гемостазу, системи протеолізу та фібринолізу при гестозах другої половини вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Боштан ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження стану 163 вагітних з пізніми гестозами з розподілом їх на групи: з прегестозом, з прееклампсією легкого ступеня, з прееклампсією середнього ступеня тяжкості в терміні гестації 31 - 40 акушерських тижнів вагітності, а також 39 практично здорових вагітних. Вивчено стан фетоплацентарного комплексу, перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених, зміни екскреторної, іонорегулювальної, кислотовидільної та інкреторної (секреція урокінази) функцій нирок та зміни гемостазу, протизгортальної та фібринолітичної систем крові. Досліджено стан необмеженого протеолізу в плазмі крові. Визначено три основні типи порушень агрегатного стану крові у разі прееклампсій: локальну внутрішньосудинну гемокоагуляцію на рівні нирок, системні порушення хронометричного та структурного згортання крові та переважну активацію тромбоцитів внаслідок синдрому ендогенної інтоксикації, яка розвивається через надмірну активацію систем необмеженого плазмового протеолізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА316144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Резніченко Н.А. 
Використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Резніченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено питанням використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів. Вивчено показники гемостазу, імунної відповіді, гормонального біохімічного профілів, фетоплацентарного комплексу, стану плода за даними кардіотокографії до і після проведення курсів мембранного безперервного плазмаферезу. Розроблено і науково обгрунтовано схему використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні вагітних з пізнім гестозом, яка дозволяє знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень при цій патології та показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5
Шифр НБУВ: РА307242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лісіцина Н.В. 
Деякі особливості патогенезу прееклампсії та неспецифічна імунотерапія кріоконсервованою суспензією плаценти людини як метод профілактики і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.В. Лісіцина ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вагітних з прегестозом і з прееклампсією (ПЕ) легкого ступеня виконано системний аналіз імунного статусу, досліджено процеси аутоімунізації та імунобіологічні взаємоз'язки в системі мати - плацента - плід (МПП). Визначено рівень антифосфоліпідних аутоантитіл до кардіоліпіну (ACL) та прогростичне значення раннього виявлення порушень білковосинтетичної функції плаценти. Виявлено провідну індикаторну роль імунологічних та імунобіологічних порушень у вагітних з прегестозом, що значно випереджають клінічні прояви ПЕ та потребують проведення адаптивної імунокорекції. Вперше розроблено науково обгрунтовані підходи щодо використання препарату кріоконсервованої суспензії плаценти людини (КСПЛ) як неспецифічного імунокоректора у профілактиці та комплексній терапії ПЕ вагітних. Доведено перевагу застосування даної методики у порівнянні з традиційними лікувально-профілактичними засобами. Вперше використано допплерометричний метод дослідження як об'єктивний моніторниговий критерій з фіксацією початкових змін у судинах системи МПП для проведення порівняльного аналізу впливу препарату КСПЛ і традиційних лікувально-профілактичних засобів на стан внутрішньоутробного плоду та фетоплацентарного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА333648

Рубрики:

      
7.

Талалаєнко Ю.О. 
Динамічна міжфазна тензіометрія біологічних рідин при нормальній вагітності та гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню методу динамічної міжфазної тензіометрії в акушерстві. Вивчено стан динамічного поверхневого натягу сироватки крові, сечі та навколоплодових вод у здорових невагітних жінок, за різного терміну нормальної вагітності та при гестозі. Визначено білково-ліпідні та гормональні фактори, які впливають на стан динамічного поверхневого натягу вивчених біологічних рідин. Розроблені та науково обгрунтовані показники перебігу нормальної вагітності, пологів, стану новонародженого, виділені додаткові критерії діагностики гестозу та його тяжкості за даними динамічної міжфазної тензіометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4

Рубрики:

      
8.

Шевченко О.А. 
Диференційована інтенсивна терапія прееклампсії з урахуванням змін вегетативного тонусу вагітних: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.30 / О.А. Шевченко ; Київ. мед. акад. післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено патогенетичні механізми розвитку прееклампсії, обгрунтовано та впроваджено до практики новий підхід щодо діагностики та лікування прееклампсії з урахуванням змін вегетативного тонусу вагітних. Науково обгрунтовано і розроблено методику аміназинового тесту. Визначено стадії розвитку прееклампсії (компенсована, декомпенсована). Вперше встановлено зміни об'єму внутрішньосудинної рідини (плазми) у разі застосування розчинів для інфузій з метою попередження наростання набряків та дефіциту ОЦК. Визначено, що у випадку тяжкої прееклампсії розвиток гіпоосмотичних станів відображає прогресування набрякового синдрому і супроводжується зменшенням концентрацій антидіуретичного гормону в плазмі. Встановлено концентрації антидіуретичного гормону за різних ступенів тяжкості прееклампсії, що необхідно враховувати під час лікування. Впровадження розробленої методики дозволило уникнути розвитку тяжких форм прееклампсії і поліпшити підготовку жінок до розродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА327961

Рубрики:

      
9.

Паламарчук Т.Ю. 
Диференційоване використання низькочастотної магнітотерапії в комплексному лікуванні прееклампсії вагітних: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Т.Ю. Паламарчук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології М-ва охорони здоров'я України. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування прееклампсії вагітних шляхом застосування у комплексній терапії низькочастотного магнітного поля, базуючись на результатах вивчення особливостей мікроциркуляторних і метаболічних порушень у разі формування токсико-запального синдрому. За показниками варіабельності серцевого ритму, поверхневого натягу крові та біохімічними параметрами ендотоксикозу виділено гіпо- та гіперергічний типи токсико-запального синдрому. На підставі результатів дослідження in vitro визначено вплив змінного магнітного поля низької частоти на тензіометричні, реометричні та біохімічні показники крові, що дозволило обгрунтувати доцільність застосування магнітотерапії. За умов прееклампсії вагітних на фоні гіперергічного типу токсико-запального синдрому з симпатикотонією, спастичною формою дисциркуляторних порушень, згущенням крові та вираженим ендотоксикозом доведено ефективність застосування низькочастотної магнітотерапії. Відзначено, що диференційоване використання змінного магнітного поля за умов прееклампсії сприяє нормалізації клініко-лабораторних показників, дозволяє пролонгувати ускладнену вагітність до 40-ка тижнів гестації та знизити частоту передчасних і оперативних пологів на 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-54 +
Шифр НБУВ: РА354130

Рубрики:

      
10.

Снітинська І.В. 
Допологова підготовка при прееклампсії вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Снітинська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено роль розладів формування біологічної готовності материнського організму до пологів у виникненні аномалій пологової діяльності, встановлено інтранатальні чинники ризику пошкодження плода у разі прееклампсії вагітних (ПВ). Досліджено вплив стану гемоциркуляції в судинах матки на перебіг пре-пологів і пологового акту. Виявлено особливості скоротливої діяльності матки та біофізичної активності плода за ПВ. Доведено, що застосування антиоксиданту актовегіну, антагоніста кальцію верапамілу та вазоактивного препарату курантилу забезпечує ефективну корекцію розладів судинної адаптації за ПВ, знижує частоту та важкість ускладнень в інтранатальному періоді. Розроблено наукову концепцію допологової підготовки вагітних з ПВ, в основу якої покладено забезпечення нормального гемоциркуляторного гомеостазу матково-плацентарного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 +
Шифр НБУВ: РА330030

Рубрики:

      
11.

Олійник Ю.В. 
Еволюція показників гемодинаміки в процесі розвитку гестозу та після розродження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Олійник ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 1999. — 18 с. — укp.

Доведено можливість визначення ранніх діагностичних показників пізнього гестозу вагітних неінвазивними методами. Здійснено глибокі й широкі клінічні дослідження за допомогою імпедансної тетраполярної реографії - неінвазивного методу вивчення стану центральної та периферичної гемодинаміки у вагітних і породіль. Програмою досліджень передбачено можливість виявлення доклінічних ознак гестозу, проведення динамічного контролю за ефективністю лікування, профілактики ускладнень у матері та плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
12.

Тимченко Ю.В. 
Застосування краніоцеребральної гіпотермії у комплексному лікуванні ранніх гестозів (блювання) вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.В. Тимченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено обстеження та лікування 120 вагітних із ранніми гестозами в термінах 5-14 тижнів. Доведено ефективність немедикаментозного холодового впливу при лікуванні даного виду акушерської патології. Розроблено та застосовано при лікуванні вагітних із ранніми гестозами (блюванням) немедикаментозний метод лікування з використанням поверхневої краніоцеребральної гіпотермії. Проведено аналіз 120 обмінних карт вагітності.На підставі проведених досліджень встановлено, що краніоцеребральна гіпотермія сприяє нормалізації кислотно-лужної рівноваги, газового складу крові. Отримано дані про динаміку клінічної картини захворювання в процесі лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-544
Шифр НБУВ: РА321291

Рубрики:

      
13.

Головчак І.С. 
Зміни метаболічного та імунологічного гомеостазу в патогенезі прееклампсії легкого та середнього ступенів важкості, корекіця та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.С. Головчак ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми зниження та профілактики акушерських ускладнень. Вивчено певні патогенетичні ланки розвитку й удосконалено комплексні схеми лікування прееклампсії легкого та середнього ступенів важкості. Установлено, що досліджений патогенез зумовлений мембранодеструктивними процесами внаслідок виникнення дисбалансу оксидантно-антиоксидантної рівноваги в бік переваги вільнорадикальних реакцій. Розвиток та прогресування прееклампсії супроводжується збільшенням рівня ІЛ-6 у цервікальному слизі та CD95+ сироватки крові, як маркера активізації механізмів апоптозу лімфоцитів периферійної крові. Маніфестацію клінічних ознак прееклампсії супроводжують значні розлади локального захисного бар'єра слизових оболонок генітального тракту, що проявляється дефіцитом лізоциму та sIg A у цервікальному слизі. Базуючись на одержаних результатах, запропоновано й обгрунтовано доцільність використання на фоні стандартної терапії препаратів "Глутаргін" і "Коензим композитум".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 +
Шифр НБУВ: РА352171

Рубрики:

      
14.

Арабі Ханан Рафік 
Імунологічні аспекти змін при пізньому гестозі у вагітних та шляхи їх корекції за допомогою системної ензимотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Арабі Ханан Рафік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено стан плазмо-коагуляційних і тромбоцитарно-судинних ланок гемостазу, імунного статусу у вагітних з пізнім гестозом та можливості їх корекції з використанням системної ензимотерапії. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень встановлено, що для даної категорії хворих характерний стан тромбофілії, хронічного ДВС-синдрому, наявність виражених дисфункціональних станів у клітинних, гуморальних ланках імунітету та макрофагально-фагоцитарній системі. Використання в комплексному лікуванні пізнього гестоза препарату системної ензимотерапії "Флогензим" сприяє зниженню загального коагуляційного потенціалу крові, нормалізації активності природних антикоагулянтів у вагітних, є важливою імуномоделюючою компонентою у комплексі терапевтичних заходів у разі даної патології. Використання системної ензимотерапії дозволило поліпшити клінічні та лабораторні показники стану матері та плоду, зменшити кількість ускладнень під час пологів та післяпологовому періоді, знизити перинатальні втрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52
Шифр НБУВ: РА311347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бороденко О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування профілактики важких форм пізніх гестозів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Бороденко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі використання електромагнітних хвиль міліметрового діапазону малої потужності в комплексному лікуванні вагітних з пізніми гестозами легкого та середнього ступеня важкості з метою запобігання розвитку їх тяжких форм. Доведено відсутність ембріолетальної і тератогенної дії НВЧ-опромінення, негативного впливу на перебіг вагітності і постнатальний розвиток потомства незалежно від термінів його використання. Визначено, що НВЧ-терапія сприяє нормалізації показників біоелектричної активності головного мозку, церебральної гемодинаміки, імунокорекції, стимуляції компенсаторно-пристосовних реакцій в плацентні. Запропоновано комплексний, з НВЧ-терапією, метод лікування вагітних з пізніми гестозами, використання якого покращує перебіг ускладненої вагітності та прогноз для матері і плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
16.

Остафійчук С.О. 
Клініко-параклінічне обгрунтування терапії вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Остафійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше на підставі даних комплексного обстеження вагітних з прееклапсією середнього та тяжкого ступенів установлено взаємозв'язок між клінічним перебігом вагітності та білковосинтезувальною функцією печінки, дисбалансу між активністю антиоксидантної системи захисту та реакціями перекисного окиснення ліпідів, станом гемомікроциркуляторного русла та морфометричними властивостями еритроцитів, що дозволяє розширити існуючі дані про патогенез прееклапсії. Уперше визначено зміни спектра фракцій сироваткового білка диск-електрофореграми у поліакриламідному гелі (у тому числі гострофазних білків) відповідно до тяжкості прееклампсії, що характеризує ступінь порушення функціонального стану печінки та ендотоксикозу. Вивчено морфофункціональний стан гемомікроциркуляторного русла та морфометричні характеристики еритроцитів залежно від тяжкості прееклампсії та вплив порушень конформаційної здатності еритроцитів на загальні зміни мікроциркуляції. З'ясовано значну активацію за прееклапсії мембрандеструктивних процесів у результаті дисбалансу оксидантно-антиоксидантної рівноваги у бік переважання вільнорадикальних реакцій. Базуючись на встановлених ланках патогенезу, запропоновано та доведено доцільність доповнення стандартної схеми лікування прееклапсії середнього та тяжкого ступенів сеансами синглетно-кисневої терапії та інфузіями оксигенованого перфторану з метою зниження акушерських і перинатальних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА341197

Рубрики:

      
17.

Тарасенко К.В. 
Клініко-патогенетичне значення сполучної тканини при пізніх гестозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Тарасенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню патогенетичної ролі сполучної тканини при пізніх гестозах різного ступеня тяжкості. Встановлено, що пізні гестози супроводжуються дезорганізацією основної речовини сполучної тканини. Характерним для пізніх гестозів є підсилення розпаду протеогліканів, а також підвищення загальної протеолітичної активності крові. Запропоновано визначення рівня екскреції із сечею гексуронових кислот для діагностики пізних гестозів та переходу прегестозу в гестоз. Доведено, що поєднане застосування препаратів (екстракт ехінацеї пурпурової, alpha-токоферола ацетату та вітаміну А) зменшує порушення сполучної тканини при пізніх гестозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
18.

Дроздова Т.А. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень тромбоцитарно-судинного гемостазу у вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.А. Дроздова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням патогенезу прееклампсії та оптимізації її лікування за допомогою використання ензимо- та апіфітотерапій. Досліджено стан тромбоцитарно-судинного гемостазу, обмін продуктів арахідонової кислоти, рівень трийодотироніну і тироксину у плазмі крові, функціональний стан нирок. Встановлено, що між активацією первинного гемостазу, змінами метаболізму арахідонату з переважанням вазоконстрикторних простаноїдів, зниженням рівня трийодотироніну в плазмі крові та порушеннями функції нирок існує тісний взаємозв'язок, який створює ще одне патологічне коло у випадку гестозу. Застосування вобензиму та бджолиної обніжки у комплексному лікуванні легких і середньотяжких форм прееклампсії дозволяє знизити дози синтетичних ліків, більш ефективно проводити лікування. Вобензим впливає на органи і системи, порушення функції яких має провідне значення у патогенезі захворювання. На фоні позитивних змін багатьох лабораторних показників отримано більш швидку регресію основних симптомів захворювання, зниження ускладнень у пологах, покращання перинатальних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3
Шифр НБУВ: РА309085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Поліщук І.П. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування раціональних методів профілактики ускладнень у вагітних з прееклампсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.П. Поліщук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено патогенез прееклампсії у вагітних жінок, визначено взаємозв'язок між біохімічними, імунологічними порушеннями та типом гемодинаміки. Доведено, що ендогенна інтоксикація внаслідок зростання процесів перекисного окислення ліпідів, зниження активності антиоксидантного захисту, що відбуваються на фоні дисбалансу клітинного, гуморального імунітету, змін цитокінового профілю та рівнів ендотеліну і оксиду азоту призводить до гіпоксичних ушкоджень, компенсаторної функціональної поліорганної та полісистемної недостатності. Розглянуто методи контролю за клінічним перебігом прееклампсії вагітних жінок. Обгрунтовано питання диференційного застосування глутаргіну, реосорбілакту та рефортану. Розроблено лікувально патогенетичний комплекс корекції виявлених порушень, на основі якого знижено частоту акушерських та перинатальних ускладнень у даної категорії вагітних жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА342947

Рубрики:

      
20.

Сніжко Т.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування терапії пізніх гестозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Б. Сніжко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено питання стосовно патогенезу, клініки, діагностики та лікування пізнього гестозу. З використанням клініко-біохімічних, гормональних та інструментальних методів дослідження проведено комплексну оцінку функціонального стану печінки та фетоплацентарної системи вагітних з пізнім гестозом. Доведено порушення функціонального стану печінки, реологічних властивостей крові, виснаження антиоксидантної системи захисту, зниження рівня мікроелементів, наявність гормонального дисбалансу, погіршання стану плода. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлено критерії визначення ступеня тяжкості гестозу, доведено провідну роль порушення функціонального стану печінки в патогенезі розвитку ускладнень, обгрунтовано методи комплексного лікування вагітних з пізнім гестозом з використанням ербісолу, ліпіну та матерни, які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення вагітності, пологів, післяполового періоду та стану плода і новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3 +
Шифр НБУВ: РА323440

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського