Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (105)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.415.160.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дівінська В.О. 
Вплив генотипічних та екзогенних факторів на клінічні прояви і перебіг цукрового діабету I типу у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.О. Дівінська ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено генотипічні особливості організму та екзогенні фактори, що збільшують ризик розвитку цукрового діабету I типу (ЦД I) та визначають прогредієнтність перебігу захворювання. Вивчено поліморфізм генного маркера D6S2414(6p21.31) у хворих на ЦД I та їх батьків. Встановлено генотипи, які асоційовані з ЦД I та алельні варіанти, що мають протективний ефект. Доведено значення спадкової обтяженості окремими мультифакторіальними захворюваннями у формуванні тяжкого перебігу ЦД I у пробандів. Виявлено взаємозв'язок розвитку пізніх ускладнень ЦД I з фенотипом А. Визначено і науково обгрунтовано залежність розвитку ЦД I та його ускладнень від імуногенетичних взаємовідносин "мати - дитина" за антигенами АВ0. Встановлено особливості екзогенної ритміки, пов'язаної з сезоном народження дітей з ЦД I, визначено її вплив на характер перебігу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА329792

Рубрики:

      
2.

Малиновська Т.М. 
Динаміка клініко-імунологічних показників у дітей та підлітків з вперше виявленим цукровим діабетом 1 типу в процесі лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Т.М. Малиновська ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено стан клітинного та гуморального імунітету в дітей та підлітків з вперше виявленим цукровим діабетом (ЦД-1) у динаміці лікування інсуліном. Обстежено 114 дітей віком від 7-ми до 15-ти років. Серед дітей та підлітків з вперше виявленим ЦД-1 відокремлено групу дітей з низьким вмістом ПК-клітин та ВГЛ. які відносяться до особливого підвиду ЦД-1 зі спадковим дефектом ПК-клітин. Знайдено суттєве зниження кількості ВГЛ у крові хворих з вперше виявленим ЦД-1, що супроводжувалося порушеннями ультраструктури цих клітин. Встановлено, що зміни показників Т- та ПК-клітинного імунітету в хворих на ЦД-1 з тривалістю захворювання 5 - 10 років стають ще виразнішими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-43 +
Шифр НБУВ: РА323271

Рубрики:

      
3.

Будрейко О.А. 
Діагностика ранніх стадій діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.04.14 / О.А. Будрейко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню ранніх ознак діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет. Подано характеристику мікроальбумінурії та клубочкової фільтрації у юних хворих на цукровий діабет, встановлено зниження фільтраційної функції нирок, яке супроводжувалось зростанням мікроальбумінурії із збільшенням тривалості у них цукрового діабету, показане значення початку пубертатного періоду для появи ранніх діагностичних симптомів діабетичної нефропатії, особливо помітне у дівчат. Підтверджений взаємозв'язок порушень у клітинній ланці імунітету, зокрема, зниження кількості активних лімфоцитів та підвищення реакції бласттрансформації лімфоцитів , з появою мікроальбумінурії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет, встановлені імуногенетичні маркери раннього розвитку у них діабетичної нефропатії. Виділені фактори ризику раннього розвитку діабетичної нефропатії у дитячому і підлітковому віці та розроблений алгоритм її діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-4

Рубрики:

      
4.

Музь В.А. 
Діагностика серцево-судинних уражень у підлітків, хворих на цукровий діабет I типу, та їх лікування методами лазерної пунктури і електростимуляції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.А. Музь ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості вегетативної регуляції серцево-судинної діяльності у підлітків, хворих на цукровий діабет І типу, стан периферичної та церебральної гемодинаміки. Досліджено можливість застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) у лікуванні вегетативних та судинних порушень. Обстежено 117 підлітків, хворих на цукровий діабет І типу. На підставі проведення кардіоінтервалографії встановлено зміни вегетативного забезпечення під час виконання функціональних проб (ортостазу, фізичного навантаження) та порушення адаптаційно-пристосувальних механізмів. За результатами оклюзійної венозної плетизмографії виявлено доклінічні та клінічні функціональні зміни судин артеріального та венозного русла, які полягали у зниженні реактивності судин. На основі методу реоенцефалографії встановлено порушення церебральної гемодинаміки, що підтверджувалося змінами тонусу артеріальних та венозних судин різного калібру. Застосування рефлексотерапії (електро- та лазеропунктури) забезпечило нормалізацію стану вегетативної нервової системи, сприяло поліпшенню та нормалізації кровообігу, тонусу судин мозку та гомілок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-542 + Р733.410-542
Шифр НБУВ: РА313916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Смірнов І.І. 
Ефективність медико-соціальної реабілітації в умовах спеціалізованої школи-інтернату для дітей, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / І.І. Смірнов ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження 333-х молодих (до 26-ти років) хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу з маніфестацією захворювання не пізніше 16-річного віку. Визначено показники компенсації ЦД, параметри ліпідного обміну, фізичний та статевий розвиток у осіб, що навчалися в Харківській спеціалізованій школі-інтернаті (Школі), у порівнянні з пацієнтами, які не проходили навчання за умов даного закладу. Доведено ефективність Школи, а також позитивний вплив перебування в ній на покращання показників метаболічного контролю захворювання під час навчання та у віддаленому майбутньому серед дорослих, які проходили навчання та лікування в Школі. Доведено, що перебування в даному закладі сприяє зменшенню частоти гострих і хронічних ускладнень ЦД у віддалений термін спостереження, збільшуючи, однак, ризик розвитку тяжких гіпоклікемічних станів. Встановлено покращання соціальної та психосоціальної адаптації у хворих, які в минулому навчалися в Школі, у порівнянні з показниками пацієнтів, що не проходили навчання та лікування за умов даного закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-52 +
Шифр НБУВ: РА335694

Рубрики:

      
6.

Пахольчук Т.М. 
Закономірності фізичного та статевого розвитку підлітків, хворих на інсулінзалежний цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.М. Пахольчук ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано стан фізичного та статевого розвитку здорових підлітків регіону віком 12 - 14 років, залежність виявлених відхилень у хворих на інсулінзалежний цукровий діабет (ІЗЦД) від тривалості захворювання. Найбільш значні порушення зумовлені хворобою, яка триває більше 5 років, що проявилося в дисгармонійному фізичному розвитку та затримці становлення вторинних статевих ознак на тлі значних порушень гормонального гомеостазу. Запропоновано таблиці для оцінки фізичного та статевого розвитку підлітків 12 - 14 років, які мешкають в Запоріжжі. Розроблено програму диспансерного спостереження та обстеження дітей підліткового віку, хворих на ІЗЦД, спрямовану на раннє виявлення та запобігання можливим ускладненням захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА312158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Фурдела В.Б. 
Кардіоваскулярні ускладнення цукрового діабету у дітей та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Б. Фурдела ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення діагностики кардіоваскулярних ускладнень цукрового діабету у дітей та розроблено засоби їх медикаментозної корекції. На підставі камплексного клініко-інструментального обстеження у 76,3 % хворих виявлено вегетативну дисфунцію з посиленням активності симпатичної інвервації серцевої діяльності, простежено стадійний пребіг діабетичної міокардіопатії. У 57 % хворих на підставі доплерокардіографії трансмітрального потоку крові діагностовано діастолічну дисфункцію лівого шлуночка як ранню доклінічну ознаку діабетичного ураження серця. Запропоновано діагностичні критерії трьох стадій розвитку діабетичної міокардіопатії у дітей. Встановлено закономірне наростання симпатикотонічних впливів, гіпокальціємії й остеопенії з поглибленням кардіоваскулярних ускладнень. Розроблено ефективну схему патогенетичної терапії діабетичної міокардіопатії у дітей. Обгрунтовано доцільність поєднаного застосування метаболічних препаратів (мілдронату й ізодибуту) у комплексному лікуванні діабетичної міокардіопатії у дітей, що супроводжуються іншими діабетичними ускладеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-7 + Р733.410-4 +
Шифр НБУВ: РА344445

Рубрики:

      
8.

Михайлова Е.А. 
Клініко-патогенетичні особливості формування психопатологічних розладів у дітей з тяжкою формою цукрового діабету: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Е.А. Михайлова ; АМН України. Ін-ут неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 35 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження 285-ти дітей та підлітків з тяжкою формою цукрового діабету (ЦД) виявлено механізми формування в них соматопсихічних і психосоматичних співвідношень, частоту та структуру клініко-психопатологічних розладів. Визначено психологічні особливості хворих, зокрема їх інтелектуально-пізнавальної, мотиваційної, емоційної сфер. Показано, що на ранніх етапах захворювання формується прогресуюча діабетична енцефалопатія (ДЕП). За умов моделювання гострого "стресу очікування" виявлено виснаження у хворих функціональних резервів організму та зрив антистресових адаптивних механізмів мозку. Розроблено алгоритм діагностики та прогноз психопатології у дітей з ЦД, концептуальну модель патогенетичної терапії ДЕП. Сформульовано гіпотезу психопрофілактики соціальної недостатності й обгрунтовано клінічний напрям психіатричної реабілітації в дитячій діабетології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.645.093-37 +
Шифр НБУВ: РА343986

Рубрики:

      
9.

Недзвецька О.В. 
Клінічні прояви і патогенетичні механізми ретинопатії у хворих на ювенільний цукровий діабет, методи лікування (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.18 / О.В. Недзвецька ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Встановлено, що взаємозв'язані порушення лімфовідтоку, гемодинаміки і мікроциркуляції ока у разі ювенільної діабетичної ретинопатії розвиваються на фоні вегетосудинних дисфункцій з відповідними порушеннями імунних процесів, систем перекисного окиснення ліпідів і агрегаційної активності еритроцитів, що сприяє погіршенню тканинного дренування, дефіциту кровообігу в сітківці і прискоренню вазопроліферації без геморагічної та ексудативної фаз регинопатії. Виявлено імунокоригуючий вплив ультрафіолетового опромінювання крові, вегетотропний - лазерного опромінювання крові. Розроблено неінвазивний регіонарний метод транскутанного магнітолазерного опромінювання крові, обгрунтовано його антиоксидантну, реокоректорну, лімфотропну і вегетотропну дію у хворих на ювенільну діабетичну ретинопатію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.673.9-37 +
Шифр НБУВ: РА327997

Рубрики:

      
10.

Пянтковська Н. С. 
Клінічні та електрофізіологічні характеристики діабетичних полінейропатій у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Н. С. Пянтковська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.625.062.2-3
Шифр НБУВ: РА380329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Карачевська 
Клінічні та морфофункціональні особливості ураження тканин пародонта у дітей, хворих на цукровий діабет I типу, їх лікування та профілактика: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Катерина Олександрівна Карачевська ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-3 + Р733.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА354256

Рубрики:

      
12.

Герасимчук Н. Л. 
Конституційні параметри юнаків і дівчат та морфофункціональний стан щитоподібної залози при цукровому діабеті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Н. Л. Герасимчук ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у разі цукрового діабету (ЦД) у піддослідних тварин відбуваються значні зміни структурної організації компонентів щитовидної залози (ЩЗ), які відображають гіпофункціональний стан органу. Ультразвуковими дослідженнями встановлено статистично значуще більші об'єми ЩЗ у хворих на ЦД II типу юнаків і дівчат взагалі та різних соматотипів, ніж у відповідних груп здорових людей юнацького віку. Рівень тиротропного гормону та вільного тетрайодтироніну у хворих на ЦД II типу юнаків і дівчат достовірно відрізняється від значень у здорових юнаків і дівчат. Одержані антропо-соматометричні показники свідчать про статистично значущі розбіжності між здоровими та хворими на ЦД II типу юнаками або дівчатами взагалі та різних соматотипів. За допомогою антропометричних показників побудовано дискримінантні моделі, які дозволяють з високою вірогідністю розділити юнаків і дівчат на здорових і хворих на ЦД II типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.415.12
Шифр НБУВ: РА380615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чумак Л. І. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації системи управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.03 / Л. І. Чумак ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Науково-обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику охорони здоров'я оптимізовану систему управління якістю медичної допомоги дітям з цукровим діабетом (ЦД). Запропоновано оптимізацію системи управління якістю медичної допомоги дітям з ЦД, яка передбачає стандартизацію, управління ресурсами, технологією та результатом для раціонального використання ресурсів охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р11(4УКР)442.841
Шифр НБУВ: РА375688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бабіна О.О. 
Особливості клініки та лікування пародонтального синдрому у дітей, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Бабіна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 15 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження тканин пародонта у дітей пубертатного віку (12 - 16 років), які страждають інсулінозалежним цукровим діабетом тяжкої форми. Наведено показники щодо клінічних, рентгенологічних, біохімічних, імунологічних змін внаслідок хронічного катарального гінгівіту та генералізованого пародонтиту, які є проявами пародонтального синдрому у дітей, хворих на діабет, у порівняльному аспекті з даними дітей без фонової патології. Обгрунтовано та запроваджено у клініку комплекс лікувально-профілактичних заходів з використанням антиоксидантів (вітамінів А, Е, С), а також імуномодулятора (екстракту ехінацеї пурпурової).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.12-37 + Р733.415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА308962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Крижалко О.В. 
Особливості клініки, профілактики та лікування захворювань тканин пародонта у дітей, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Крижалко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 18 с. — укp.

У процесі дослідження в обстежуваних дітей виявлено високу поширеність дифузного хронічного катарального гінгівіту, частоту якого корельовано з тривалістю та станом компенсації основного захворювання - цукрового діабету. Відмічено зниження рівня імуноглобулінів G, V, A, істотне зменшення вмісту секреторного імуноглобуліну A в слині, зростання значення середньоцитохімічного коефіцієнта нейтрофільних лейкоцитів капілярної крові ясен, а також зниження активності лужної фосфатази та підвищення активності кислої фосфатази ротової рідини. Розроблено комплекс заходів щодо лікування гінгівіту та профілактики розвитку генералізованого пародонтиту у даного контингенту дітей, що, зокрема, включає застосування віброакустичного апарату "Вітафан".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.661.220.111-3
Шифр НБУВ: РА314895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Старинець Н.А. 
Офтальмологічні ускладнення у дітей та підлітків хворих на цукровий діабет І типу та оптимізація їх раннього скринінгу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Н.А. Старинець ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено поширеність і закономірність формування офтальмологічних ускладнень цукрового діабету I типу серед дітей і підлітків в Україні залежно від екологічних умов проживання. Установлено закономірності розвитку функціональних порушень системи зору та морфологічних змін сітківки внаслідок клінічних особливостей перебігу та метаболічних порушень цукрового діабету I типу в дітей та підлітків. Запропоновано науково обгрунтовану систему офтальмологічного скринінгу, моніторингу, вторинної профілактики та прогнозування офтальмологічних ускладнень у таких дітей та підлітків, а також досліджено ефективність запропоновної трьохетапної системи диференційованого лікування цих ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-7 + Р733.67-37 +
Шифр НБУВ: РА346020

Рубрики:

      
17.

Колесник К.Е. 
Патогенетичне обгрунтування застосування вакуумного гідролазерного масажу та мінеральної води "Українська йодована" в комплексному лікуванні дітей з інсулінзалежною формою цукрового діабету на санаторно-курортному етапі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / К.Е. Колесник ; Укр. н.-д. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Показано, що ранніми ускладненнями перебігу цукрового діабету є функціональні порушення вегетативної нервової системи, частота та виразність яких залежить від давності захворювання. Встановлено сприятливу дію вакуумного гідролазерного масажу та мінеральної води "Українська йодована" на регрес клінічних проявів захворювання, стимуляцію парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, що сприяє, у свою чергу, нормалізації або компенсації загальної та церебральної гемодинаміки, стабілізації вуглеводного, жирового та білкового обмінів. Доведено, що даний комплекс відновлювального лікування підвищує адаптаційні можливості організму, сприяє зниженню дози інсуліну, покращує якість життя хворих на інсулінзалежну форму цукрового діабету (ІЗЦД) та запобігає можливості розвитку тяжких проявів даного захворювання. На підставі одержаних даних, безпосередніх і віддалених наслідків, визначено диференційовані показання для застосування вакуумного гідролазерного масажу та мінеральної води "Українська йодована" у хворих на ІЗЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-54 +
Шифр НБУВ: РА325134

Рубрики:

      
18.

Шабан Н. І. 
Патогенетичні механізми формування, прогнозування розвитку та оптимізація терапії дискінезії жовчовивідних шляхів у дітей із цукровим діабетом першого типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. І. Шабан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості клінічної симптоматики й анамнестичних даних внаслідок дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) у дітей на фоні цукрового діабету (ЦД) I типу. Встановлено найбільш характерний гіпертонічний варіант ДЖВШ, який формується у разі її розвитку в дітей, що страждають на ДЦ I типу, та сприяє застою жовчі у жовчовидільній системі. Виявлено пригнічення функціональної активності печінки, з'ясовано наявність негативного дисбалансу з превалюванням симпатиконії та формуванням ейтонії та ваготонії як послідовних стадій зриву адаптації за умов прогресування патологічного процесу в разі розвитку досліджуваних ДЖВШ у дітей з ЦД I типу. Розроблено математичну модель прогнозування розвитку ДЖВШ у дітей з інсулінозалежним ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.413.52
Шифр НБУВ: РА380043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гирін В.В. 
Стан імунної системи у дітей з вперше виявленим цукровим діабетом I типу на тлі персистуючої вірусної інфекції Коксакі В: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / В.В. Гирін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито роль персистувальної вірусної інфекції Коксакі В у генезі імунних зрушень у дітей з уперше виявленим ЦД I типу, досліджено імуномодулювальну дію антиоксидантної терапії. Проаналізовано результати обстежень 112-ти хворих на ЦД I типу віком від 4-х до 12-ти років, які перебували на стаціонарному або амбулаторному лікуванні, та 30-ти відносно здорових дітей. Встановлено, що у більшості дітей з уперше виявленим ЦД I типу продукуються антитіла до вірусів Коксакі В, титри яких зростають, що є ознакою персистувальної вірусної інфекії, перебіг якої, залежно від рівня циркулюючих антитіл, супроводжується прогресивним зменшенням у периферичній крові вмісту С-пептиду, а також зростанням гіперглікемії та кількості глікованого гемоглобіну. У дітей з C-пептид позитивним клінічно наявним ЦД I типу зафіксовано зрушення імунних показників, рівень яких залежить віт титру антитіл до вірусів Коксакі В. Виявлено, що автоімунні реакції супроводжуються активізацією процесу пероксидації ліпідів, проявом якого є підвищення вмісту у крові його кінцевого продукту - малонового діальдегіду, а також збільшенням у плазмі крові кількості полінасичених жирних кислот. Встановлено, що довготривале використання антиоксиданта кверцетину у поєднанні з інтенсивною інсулінотерапією сприяє покращенню клінічних проявів метаболічних процесів і зрушень імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-25 + Р733.514.81-7 +
Шифр НБУВ: РА368172

Рубрики:

      
20.

Коротич Т.І. 
Стан та корекція порушень мікроциркуляторного русла, периферичної і центральної гемодинаміки у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет 1-го типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.І. Коротич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 23 с. — укp.

З метою удосконалення методів діагностики та лікування судинних порушень у дітей і підлітків, хворих на ЦД I типу вивчено особливості стану мікроциркуляторного русла, периферичної та центральної гемодинаміки залежно від віку пацієнта, тривалості хвороби та стану її компенсації. Проаналізовано результати клініко-інструментального обстеження дітей і підлітків з даною патологією. Проведено комплексне дослідження стану мікроциркуляторного русла у хворих дітей і підлітків з використанням доплерівської ультрасонографії передпліч і гомілок. У 72,3 % дітей пубертатного віку виявлено зниження пікової систолічної швидкості та підвищення індексу периферичного судинного опору в артеріях передпліч і гомілок. У 62,4 % хворих дітей зафіксовано порушення судинної реактивності. Виявлено закономірне погіршення показників периферичної та центральної гемодинаміки у разі тривалого перебігу ЦД з прогресуванням порушень мікроциркуляторного русла та дисфункції ендотелію судин як основної ланки патогенезу діабетичної мікроангіопатії. Визначено ефективність й обгрунтовано рекомендації щодо застосування пентоксифіліну для лікування дітей з діабетичними судинними ускладненнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-7 +
Шифр НБУВ: РА363071

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського