Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1362)Книжкові видання та компакт-диски (617)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.66$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фесенко У.А. 
Анестезія на основі пропофолу в дитячій щелепно-лицьовій хірургії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / У.А. Фесенко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Зазначено, що після щелепно-лицьових операцій в дітей під анестезією на основі пропофолу, зі знеболенням фентанілом або регіональними блоками, самостійне дихання відновлювалося у 2,6 рази, а притомність - у 3,9 рази швидше на відміну від кетамін-фентанілового наркозу; крім того, блювання спостерігалося в 13,6 разів рідше. Відзначено, що після анестезії пропофолом зі знеболенням регіональними блоками блювання не було, значного пригнічення пропофолом клітинної складової імунної відповіді не виявлено. Після анестезії пропофолом знеболення регіональними блоками було значно меншим у порівнянні з кетамін-фентаніловим і пропофол-фентаніловим наркозом, крім того, і пригнічення когнітивних функцій було значно меншим і коротшим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.63
Шифр НБУВ: РА316154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
4.

Михайлова Т. В. 
Вплив екологічних і соціально-гігієнічних факторів на захворюваність карієсом зубів у дітей та обгрунтування методів профілактики в різних клімато-географічних районах Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Михайлова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено виражені регіональні відмінності показників захворюваності на карієс зубів у 12-річних дітей Криму. Визначено основні карієсогенні фактори ризику - фізико-хімічні показники питної води та геохімічний склад грунту. Виявлено вплив геохімічних умов місцевості на мікроелементний склад твердих тканин зуба. Розроблено алгоритм карієспрофілактичних заходів у дітей різних клімато-географічних районів Криму з урахуванням одержаних даних про вплив чинників навколишнього середовища та місцевих чинників порожнини рота на показники захворюваності на карієс зубів. Доведено ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей за зміною показників інтенсивності карієсу зубів, приросту інтенсивності та редукції карієсу через один і два роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-1
Шифр НБУВ: РА375321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Репужинський 
Вплив знімної та незнімної ортодонтичної апаратури на гігієну порожнини рота та стан тканин пародонта у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Йосип Михайлович Репужинський ; Інститут стоматології АМН України. — О., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5
Шифр НБУВ: РА322147

Рубрики:

      
6.

Коротич Н.М. 
Гомеостаз порожнини рота та його корекція у дітей з диспластичним сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Коротич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень доведено високу розповсюдженість карієсу, хронічного катарального гінгівіту, зубощелепних аномалій у дітей з диспластичним сколіозом. Установлено взаємозалежність між віком дитини, тяжкістю сколіозу, розповсюдженістю основних стоматологічних хвороб. З'ясовано, що перебіг карієсу та гінгівіту супроводжується зниженням кислотостійкості емалі, мінералізувального потенціалу ротової рідини, зниженням умісту в ній кальцію, магнію, підвищенням рівня загального білка та екскреції оксипроліну. Виявлено достовірне зменшення відсоткової кількості кальцію, зростання вмісту калію, фосфору, сірки загалом в емалі на різних ділянках зуба незалежно від глибини й анатомічної ділянки, що сприяло формуванню карієслабільної емалі. Визначено значну інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні зниження активності антиоксидантних ферментів. Відзначено, що з застосуванням лікувально-профілактичного комплексу ("Біотрит-С", "Кальцит", "ЕКСО") забезпечили через 2 роки зменшення приросту інтенсивності карієсу на 43,75 % та поширеності запальних явищ у тканинах пародонта, про що свідчить зниження через рік індексу ПМА на 39,06 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533 + Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА340036

Рубрики:

      
7.

Задоя Н.І. 
Диференційована седативна підготовка дітей 7 - 11 років при хірургічній санації порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.І. Задоя ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 19 с. — укp.

З використанням клінічних, психологічних, біохімічних методів дослідження визначено різні ступені тривожності в дітей, які потребують проведення хірургічної санації порожнини рота. Підтверджено високу інформативність вегетативного індексу Кердо, хвилинного об'єму цикрулюючої крові, даних кардіоінтервалограми у дослідженні стану вегетативної нервової системи. Установлено рівні кортизолу, сіалових кислот, калію, натрію у ротовій рідині в дітей з різними ступенями тривожності. Обгрунтовано й адаптовано методики седативного впливу на психоемоційний стан людини до практики дитячої хірургічної стоматології. Уперше запропоновано використання методів сугестії й акупресури в дітей за умов амбулаторного хірургічного прийому. Показано, що дослідження психоемоційного стану дітей перед оперативним втручанням та його корекція з використанням методів седативного впливу дозволяють значною мірою послабити страх болю та підвищити ефективність місцевого знеболювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 +
Шифр НБУВ: РА341361

Рубрики:

      
8.

Широкова О.І. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування гінгівітів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Широкова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи профілактики та лікування хронічного катарального та гіпертрофічного гінгівіту в дітей. Розроблено полоскання для порожнини рота з флаовоноїдною активністю (фітокомпозицію Мальвіна). Для лікування гінгівітів у дітей застосовано диференційований підхід. У разі хронічного катарального гінгівіту є важливим застосування протизапальної терапії та стимулювання опірності організму. Установлено, що основне завдання під час лікування гіпертрофічного гінгівіту, що розвинувся на фоні гормонального дисбалансу в пубертатний період, полягає у ліквідації запалення, зменшенні гіперплазії сполучної тканин основи ясен та скороченні об'єму гіпертрофованих ясеневих сосочків. Для дітей з хронічним катаральним гінгівітом запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів, за яким необхідними є полоскання рота фітокомпозицією Мальвіна, вживання таблеток Біотрит-С та чищення зубів лікувально-профілактичною зубною пастою Восход-19, яка містить лактат кальцію, за певною схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА359491

Рубрики:

      
9.

Вознюк В.П. 
Діагностика та ортопедичні методи лікування дефектів коронкової частини зубів у дітей: Автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.П. Вознюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 17 с. — укp.

На підставі проведених досліджень встановлено головні причини та розповсюдженість дефектів коронок зубів у дітей. Розроблено їх нову класифікацію, яка враховує ступінь розвитку зубів, локалізацію дефектів, їх етіології, стан пульпи та ступінь руйнування коронкової частини зуба залежно від віку дитини. З'ясовано, що використання тензогнатодинамометрії дозволило одержати значення максимальної, середньої та мінімальної сили провокування болю та встановити межу її дисперсного розпорошення, що важливо під час діагностики стану тканин періодонту зубів у дітей, ступеня руйнування та причин, що їх створюють. Вперше запропоновано конструкцію коронки-вкладки щодо заміщення дефектів тимчасових зубів, у випадку повного руйнування їх коронкової частини. Систематизовано та запропоновано основні критерії, що слугують показаннями до виготовлення штампованих індивідуальних тонкостінних металевих коронок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.62с03 +
Шифр НБУВ: РА343571

      
10.

Губанова О.І. 
Діагностика, клініка та лікування патологічного мезіального зрушення бокових зубів верхньої щелепи у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Губанова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості зміщення перших постійних молярів верхньої щелепи за умов патології зубних рядів і доведено можливість проведення ранньої діагностики патологічного мезіального зрушення бокових постійних зібів верхньої щелепи за наявністю мезіальної ротації перших молярів. Встановлено тип мезіальної ротації на формування оклюзії в дітей у періодах змінного та постійного прикусів з виникненням дистальної оклюзії, вестибулярного прорізування іклів, ускладнених форм аномалій прикусу. З'ясовано фактори, що сприяють перетворенню фізіологічного зрушення зубів на патологічне. Запропоновано схеми й апарати для лікування аномалій, ускладнених патологічним мезіальним зрушенням в різні періоди формування прикусу, спрямовані на зменшення випадків лікування з видаленням зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050
Шифр НБУВ: РА319244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Денисова О.Г. 
Електрофоретична активність клітин букального епітелію при різних ступенях активності карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Денисова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що електрофоретична активність клітин букального епітелію (ЕФАКБЕ) в дітей, що не мають карієсу зубів, не залежить від статі та тісно пов'язана з показниками місцевого імунітету порожнини рота. У разі карієсу зубів у дітей показник (ЕФАКБЕ) залежить від ступеня активності каріозного процесу: з ростом активності карієсу зубів у дітей спостерігається зниження даного показника. За цих умов зв'язок ЕФАКБЕ з показниками місцевого імунітету відображає вікову характеристику становлення останнього. Це дає можливість використовувати засіб визначення ЕФАКБЕ як експрес-метод опосередкованої оцінки стану місцевого імунітету порожнини рота. Розроблено схему консервативного лікування та профілактики карієсу зубів з використанням препаратів нуклеїнату натрію, метилурацилу, левзеї, елеутерококу, імуналу, натріуму флуоратуму, флюр-е-дей, застосування якої дозволяє зменшити ускладнення карієсу зубів у дітей, зменшити приріст карієсу та збільшити редукцію приросту карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА314880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Устименко Ю. Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу лікування карієсу у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ю. Ю. Устименко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив pH ротової рідини на імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу у дітей, а також на вміст та активність гуморальних і клітинних факторів імунітету ротової рідини. Показано, що з збільшенням рН ротової рідини імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу збільшуються, а вміст та активність імунних гуморальних і клітинних факторів ротової рідини зменшуються. Досліджено вміст фтору та кальцію у неуражених та уражених карієсом зонах зубної емалі. Встановлено, що в ураженій карієсом емалі вміст фтору та кальцію суттєво нижчий, ніж у неураженій зоні. Вивчено ефективність використання комбінації препаратів лісо-бакт, вітафтор і кальцію глюконат у разі лікування початкової форми карієсу у дітей 5 - 12-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА379987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Рейзвіх О.Е. 
Ефективність професійної гігієни порожнини рота та особливості її проведення у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Е. Рейзвіх ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності профілактики основних стоматологічних захворювань дітей, а також вдосконалення стоматологічної допомоги населенню України у аспекті їх профілактики. Показано особливе значення професійної гігієни порожнини рота (ПГПР) значення у системі профілактики карієсу та захворювань пародонту в дітей. Розроблено оптимальний склад пасти для використання у практиці дитячої стоматології. Як абразивний компонент пасти "Дентик" використано силікат кремнію, як активний наповнювач - амінофторид. В експерименті на щурах показано, що паста для чищення та поліровки зубів "Дентик" нешкідлива для організму, не має подразнювальної і сенсибілізувальної дії, є ефективною щодо карієсопрофілактики, проявляє помірну абразивну дію. На підставі результатів клінічної апробації запропонованої схеми проведення комплексу ПГПР у дітей молодшого шкільного віку показано виражений карієспрофілактичний та пародонтопротекторний ефект. Розроблено алгоритм навчання дітей правильному чищенню зубів, алгоритм контрольованого чищення й алгоритм проведення професійного чищення зубів з урахуванням усіх особливостей дитячого віку. Розроблено основні положення з організації роботи кабінетів гігієни порожнини рота стосовно проведення профілактики стоматологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-8 + Р120.42 +
Шифр НБУВ: РА360528

Рубрики:

      
14.

Якубова І.І. 
Ефективність профілактики карієсу зубів у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Якубова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення поширеності серед дітей шкільного віку захворювання карієсу. Наведено результати клінічного обстеження, лабораторних і біохімічних досліджень змішаної слини обстежених дітей. Запропоновано та впроваджено програму гігієнічного виховання дітей і оцінено її найближчий, проміжний і віддалені результати. Опрацьовано комплекс профілактичних заходів, який передбачає застосування кальцію, герметизацію фісур перших молярів і премолярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сафонова Ю. С. 
Закономірності структурної перебудови та зміни мінерального складу коренів молочних зубів в онтогенезі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Ю. С. Сафонова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця МОЗ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено структурні особливості твердих тканин коренів молочних зубів на різних етапах становлення у комплексі з вивченням їх мінерального складу та щільності. Визначено структурні особливості твердих тканин коренів молочних зубів, закономірності їх формування та перебудови на різних етапах онтогенезу. Одержано нові дані щодо мінерального вмісту твердих тканин коренів молочних зубів впродовж стадій формування, стабілізації та резорбції. Виявлено кореляційний зв'язок між показниками щільності твердих тканин коренів молочних зубів і вмістом у них даних мінеральних елементів (Ca, P, Na, K, Mg, Cu, Zn, Ag, Mn, Sr), який дозволяє стверджувати наявність залежності між щільністю даних тканин і вмістом в них названих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-2 + Е70*694.13*725
Шифр НБУВ: РА380239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Масна З.З. 
Закономірності формування та розвитку твердих тканин зубощелепного апарату на різних етапах онтогенезу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / З.З. Масна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 34 с. — укp.

Виявлено особливості структури та мінерального складу твердих тканин зубощелепного апарату в їх структурно-функціональному взаємозв'язку на різних етапах онтогенезу, а також досліджено їх вікову динаміку. Одержано об'ємну характеристику структур зубощелепного апарату, що дало змогу адекватно оцінити його стан на різних етапах розвитку, здійснити періодизацію цього розвитку та уточнити терміни кожного періоду. Установлено закономірності вікової динаміки щільності твердих тканин різних складових частин даного апарату протягом певного періоду та залежність даного показника від структурних особливостей зазначених тканин і ступеня їх мінералізації. Виявлено відповідність між динамікою щільності твердих тканин складових частин зубощелепного апарату та динамікою вмісту в них певних мінеральних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.3-3 +
Шифр НБУВ: РА336716

      
17.

Бєлік О.І. 
Застосування добезилату кальцію в комплексному лікуванні та профілактиці хронічного катарального гінгівіту і карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Бєлік ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано, підтверджено за експериментальних умов та у клініці доцільність застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та карієсу зубів у дітей. Встановлено, що застосування препарату нормалізує гомеостаз ротової рідини та поліпшує мікроциркуляцію тканин пародонта. Доведено вплив добезилата кальцію на процеси мінералізації емалі зубів, що підтверджено збільшенням концентрації її гідроксиапатиту та нормалізацією активності ферментів (лужної та кислої фосфотаз) у ротовій рідині, наслідком яких є зменшення інтенсивності та приросту карієсу зубів у дітей. За місцевого застосування добезилата кальцію у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту встановлено оптимізацію зарядового стану клітин букального епітелію, що свідчить про підвищення неспецифічної резистентності порожнини рота. Розроблено схему застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та проведення карієспрофілактичних заходів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52 + Р733.661.210.40-52
Шифр НБУВ: РА330640

Рубрики:

      
18.

Акбарі М. 
Застосування остеотропних препаратів при лікуванні зубощелепних аномалій у дітей незнімними ортодонтичними апаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М. Акбарі ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Запропоновано для застосування комплексу фітоадаптогенів "Біотрит-С" і "ЕКСО" та кальциту для оптимізації процесу ремоделювання кісткової тканини у дітей. На підставі експериментальних досліджень показано, що у тварин за умов використання цього комплексу відбувається збільшення щільності стегнової кістки на 34,0 %, альвеолярної - на 52 %. За цього підвищується активність ЛФ у пульпі зубів, вміст Ca і P в альвеолярній кістці та знижується активність протеолітичних ферментів у крові. У клініці дитячої стоматології показано, що процеси резорбції кістки, обумовлені нефізіологічним навантаженням, що створює незнімний ортодонтичний апарат, супроводжуються зменшенням швидкості розповсюдження у кістці ультразвукової хвилі, зокрема, у ділянці коренів зубів, які переміщуються. Відзначено, що за високого рівня адаптаційно-функціональних реакцій процеси резорбції кістки на початкових етапах активного ортодонтичного лікування відбуваються за більш ранніх строків, перебіг їх є більш інтенсивним і здійснюється у більш короткий термін, ніж у разі порушень функціональних реакцій. За результатами біохімічних досліджень ротової рідини виявлено значний антиоксидантний і протизапальний ефект комплексу, а саме: карієспрофілактичний ефект складав 66,5 %, а пародонтопротекторна ефективність - 37,7 %. Зроблено висновок, що запропонований комплекс дозволяє скоротити процеси остеогенезу у ретенційний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.668.5 +
Шифр НБУВ: РА338121

Рубрики:

      
19.

Доленко О.Б. 
Застосування поліпептидного препарату даларгіну у дітей з незрощенням піднебіння на догоспітальному етапі і в ранньому післяопераційному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Б. Доленко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2003. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне, поглиблене обстеження загальносоматичного стану дітей з незрощеннями піднебіння за допомогою сучасного інформативного методу діагностики - електропунктури за Р. Фоллем на догоспітальному етапі та визначено активацію процесів перекисного окиснення ліпідів і дисбаланс факторів антиоксидантного захисту в крові та ротовій рідині, а також виявлено значне прогресування цих змін після проведення ураностафілопластики. Уперше в клініці дитячої щелепно-лицьової хірургії установлено вплив поліпептидного препарату "Даларгін" на процеси вільнорадикального окиснення ліпідів і фактори антиоксидантного захисту в крові та ротовій рідині, що сприяє посиленню проліферації фібробластів, активації процесів коланогенолізису, повноцінній епітелізації та формуванню м'яких рубців після ураностафілопластики. За допомогою розробленого пристрою та запропонованої методики вивчено податливість м'яких тканин піднебіння у практично здорових дітей, з незрощеннями до операції та післяопераційних рубців у випадку щілинних дефектів, що дало змогу встановити значний позитивний вплив даларгіну на процеси ремоделювання рубцевої тканини після ураностафілопластики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.626.050-52 +
Шифр НБУВ: РА327759

Рубрики:

      
20.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського