Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (65)Реферативна база даних (1558)Книжкові видання та компакт-диски (1828)Журнали та продовжувані видання (645)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 101
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клюєнко Е.О. 
Діагностика соціальної напруженості: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Е.О. Клюєнко ; НАН України. Ін-т соціол.. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам комплексного дослідження соціальної напруженості за умов суспільства, що трансформується. Доводиться, що соціальна напруженість є однією з головних характеристик ступеня стабільності соціально-політичної ситуації і являє собою дестабілізаційний потенціал установок населення на участь у різних формах соціального протесту. Розвинено концептуальне положення, що соціальна напруженість виявляється на рівні масових настроїв, на рівні громадської думки та на рівні масової поведінки. Розроблено і апробовано методичний інструментарій емпіричного дослідження, новий підхід до вимірювання соціальної напруженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.4

Рубрики:

      
2.

Сорока Ю.Г. 
Схема сприймання соціального простору в текстах масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Ю.Г. Сорока ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам вивчення соціально-ідеологічної спрямованості текстів засобів масової комунікації (ЗМК) в умовах трансформації суспільства. Наведено результати розробки та застосування оригінального підходу до аналізу продукції ЗМК з точки зору схеми сприймання соціального простору, що нею транслюється. Основу запропонованої методології складають концепції сучасної соціальної теорії конструктивістської спрямованості. Встановлено, що в умовах трансформації суспільства соціально-ідеологічні характеристики творів ЗМК мають зазначатися як схема сприймання соціального простору, що ними транслюється. Твір ЗМК є висловленою шляхом інтерпритації реальних подій і втіленою в певний наративний стиль схемою сприймання соціального простору. Обгрунтовані положення щодо соціального сенсу теленовин у співставленні їх з реальністю повсякденного життя. Розроблена стратегія емперичного дослідження, співвідношення схеми сприймання та характеристик тексту теленовин, система показників, Програма емпіричного дослідження, що є реалізованою на масиві текстів новин місцевого недержавного телебачення. Практичне значення результатів роботи пов'язане з використанням творів ЗМК у соціально-політичних стратегіях соціальних агентів та владних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Ч62в05

Рубрики:

      
3.

Коваліско Н.В. 
Трудова мобільність в умовах регіонального ринку праці: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.В. Коваліско ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено соціологічні аспекти трудової мобільності в умовах регіонального ринку праці. Проаналізовано основні механізми та процеси, що супроводжують трудову мобільність в цих умовах. Розглядаються тенденції розвитку регіонального ринку праці у контексті типів мобільної поведінки працездатного населення, реальна та потенційна трудова активність за умов формування ринкової економіки. У дисертації використано результати ряду емпіричних досліджень з проблематики роботи. Розроблено та опрацьовано науково-практичний підхід до проведення порівняльних соціологічних досліджень регіональних ринків праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
5.

Хижняк Л.М. 
Організації в соціально-економічному просторі сучасного українського суспільства: оптимізація управління: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.07 / Л.М. Хижняк ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено розкриттю специфіки процесу становлення, функціонування й розвитку організації в соціально-економічному просторі в умовах трансформації суспільства та розробці напрямків оптимізації управління ним в умовах сучасної України. Розроблено концепцію, яка розкриває сутність організації як суб'єкта соціально-економічних перетворень. На аналізі емпіричного матеріалу визначено місце та роль підприємницьких організацій в стабілізації суспільства. Визначені крітерії прогнозування розвитку організації з урахуванням її ознак, ступеня їх складності, рухливості, невизначеності, факторів впливу посередньої і прямої дії. Розроблені напрямки удосконалення управлінських статегій з метою не тільки виживання організації але й забезпечення позитивних тенденцій її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216

Рубрики:

      
6.

Можаровський В.А. 
Соціальний конфлікт і консенсус: історико-соціологічний аналіз: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.А. Можаровський ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Взаємовідношення конфлікту й консенсусу як соціальних феноменів розглядаються на матеріалах історико-соціологічної думки та сучасних теорій соціального конфлікту. Доводиться, що консесус є не тільки протилежністю конфлікту, а й необхідним елементом його структури (внутрішній консенсус, консенсус механізму і консесус розв'язання), засобом управління ним, шляхом розв'язання або локалізації. Причинами сучасного конфлікту дедалі більш домінуючими стають не дефіцит матеріальних ресурсів та розподіл владних повноважень, а неадекватність методів управління соціальною системою, її організаційно-технологічна структура, невідповідність наявного в робітника творчо-виробничого потенціалу умовам його трудової діяльності. На підставі результатів емпіричних досліджень проаналізовано конкретну соціально-політичну ситуацію в Україні в сфері конфліктних відносин і шляхів досягнення консенсусу в суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7

Рубрики:

      
7.

Наумова М.Ю. 
Соціальне знання в структурі комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / М.Ю. Наумова ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься концептуалізація феномена соціального знання як основи соціального семіозису і допредикативного регулятора практик. Визначається онтологічний і гносеологічний статус соціального знання в контексті інтеракції, механізми його об'єктивації і стандартизації, рівні кодифікації, від первинних схем означування соціальної реальності до складних дискурсивних формацій. Поряд із процесуальними характеристиками соціального знання розглядаються універсальні форми споглядання соціальності - простір і час, а також тіло, будь-які прояви якого завжди навантажені соціальними сенсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4

Рубрики:

      
8.

Скрипнюк 
Бюрократизм в системі державного управління та правовий механізм його подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 23.00.02 / Валентина Миколаївна Скрипнюк ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7 + С5*333.641.20
Шифр НБУВ: РА305450

Рубрики:

      
9.

Веселовський 
Ідентифікації громадян України як чинник її зовнішньополітичного розвитку: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Сергій Геннадійович Веселовський ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 + Ю782 + С5*332.111.3-231.1
Шифр НБУВ: РА310692

Рубрики:

      
10.

Кабачна О.В. 
Соціологічний аналіз конфліктів у сфері масової комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Кабачна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7в6 + С5*333.4в6 + С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА309866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ячний А.М. 
Соціальне регулювання конфліктів військової організації в умовах сучасного українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / А.М. Ячний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему конфліктності військово-соціальних відносин, розроблено напрями соціального регулювання конфліктів військової організації за умов сучасного українського суспільства. Запропоновано шляхи вдосконалення способів ефективного управління конфліктами у військовій організації. Проаналізовано конфліктність військової організації суспільства як соціального інституту легітимного насильства, яка має суперечливу внутрішню структуру відносин і систему складних і неоднозначних взаємодій з суспільством. Серед основних проблем розглянуто соціальне регулювання конфліктності військової організації щодо забезпечення стабільності, керованості, ефективності її функціонування за умов сучасного українського суспільства. Вивчено конфліктогенність військової організації та особливості соціального регулювання конфліктів у військово-соціальному середовищі для забезпечення стабільності, керованості, оптимізації її функціонування. Запропоновано конфліктологічний підхід до розгляду діяльності військової організації, наведено класифікацію конфліктів. Визначено основні чинники, які зумовлюють рівень конфліктності військової організації, що дозволяє у теоретико-методологічному аспекті забезпечити розробку управлінських рішень у військово-соціальній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + Ю6*333.7 + Ц4,8(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА313319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Шульга Т.М. 
Комунікаційні системи епохи формування глобального суспільства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.М. Шульга ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив глобальних комунікаційних процесів на політичне життя суспільства і міжнародні відносини. Висвітлено дискурсивні питання щодо глобалізації, їх зміну протягом останніх десятиріч із розвитком політичної та соціальної думки. Систематизовано сучасні концепції глобалізації. На підставі історичного екскурсу продемонстровано залежність процесу глобалізації від розвитку комунікаційних технологій і систем. Розглянуто політичний аспект розвитку комунікаційних систем у контексті глобалізації та його перспективи. Проаналізовано державні стратегії входження до світового інформаційного суспільства, методи політичного, правового та соціального регулювання нових умов, що виникають внаслідок формування глобальних комунікаційних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + С5*333.4
Шифр НБУВ: РА316003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ярмак Т.В. 
Формування підприємницького інтересу молоді України в умовах трансформації суспільства. (Соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Т.В. Ярмак ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність підприємницької діяльності, визначено ознаки виду діяльності на засадах соціологічної теорії. Проаналізовано природу, структуру та основні функції підприємницького інтересу як об'єктивно-суб'єктивного феномену, що детермінує творчу активність особистості, розглянуто особливості формування підприємницького інтересу на різних етапах розвитку підприємництва в Україні. Висвітлено основні програмні положення та методику соціологічного дослідження проблеми формування підприємницького інтересу в молодіжному середовищі, умов і факторів його розвитку. Розглянуто необхідність комплексних заходів щодо оптимізації процесу формування та соціальної спрямованості підприємницького інтересу, надано оцінку перспектив розвитку цього виду діяльності в країні. Запропоновано суб'єктивно-особистісні та об'єктивно-соціальні показники сформованості підприємницького інтересу, розроблено систему заходів управлінського характеру щодо економічної безпеки та захисту інтересів підприємців. Обгрунтовано необхідність вивчення підприємницького інтересу молоді, який є важливим фактором економічної, політичної, творчої активності суб'єктів соціально-економічної діяльності сучасного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641
Шифр НБУВ: РА313392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Чудовська-Кандиба І.А. 
Соціокультурні чинники ефективності соціальної комунікації: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.06 / І.А. Чудовська-Кандиба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вперше розглянуто соціальну комунікацію в перспективі основних соціологічних парадигм. Висвітлено можливості та обмеження, які відкриває окремо взятий теоретичний напрямок у разі визначення особливостей соціальної комунікації. Проаналізовано поняття "ефективності" у соціальному аспекті. З'ясовано можливості його використання в соціології комунікації. Запропоновано концепцію соціальної комунікації, базовим компонентом якої є суб'єкт (мікросистема), що дозволяє більш мобільно підходити до соціальної комунікації, та визначення її ефективності. Наведено поняття ефективної соціальної комунікації як найрезультативнішої форми комунікаційного процесу, де використано всі задіяні процеси. На підставі матеріалу емпіричного дослідження удосконалено розуміння впливу масової комунікації на процес формування певних соціокультурних уявлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + С5*118:Ч
Шифр НБУВ: РА315106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Чернявська О.В. 
Механізм впливу соціальних змін на соціальну напруженість в сучасній Україні (на прикладі мегаполісу): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.В. Чернявська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної напруженості. Розглянуто загальні особливості соціальних змін у пострадянських суспільствах. Відмічено, що соціальна напруженість є однією з характерних особливостей процесів соціальних змін в сучасному українському суспільстві, ступеня соціальної стабільності. Визначено та проаналізовано поняття соціальної напруженості та потенціалу соціальної напруженості. Запропоновано поняття механізму впливу соціальних змін на соціальну напруженість, який сприяє оптимізації процесів регулювання виникнення та розвитку соціальної напруженості та соціальних конфліктів. Проаналізовано елементи даного механізму: соціальну диференціацію, соціальну незадоволеність, політичну культуру, ціннісно-нормативний компонент, соціально-психологічну адаптацію. Запропоновано рекомендації щодо поліпшення ефективності соціального управління зниження соціальної напруженості, регулювання існуючих соціальних конфліктів та прогнозування можливих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + С5*333.641
Шифр НБУВ: РА317010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Московець В.І. 
Взаємодія населення з міліцією: стан та шляхи удосконалення: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / В.І. Московець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процес взаємодії між населенням і міліцією у зв'язку зі соціальними змінами, які відбуваються в Україні. Розглянуто існуючі теоретичні підходи до визначення змісту соціальної взаємодії, можливості їх застосування під час конструювання програм щодо взаємозв'язків і співпраці між населенням і міліцією. Визначено поняття "взаємодія між міліцією і населенням". Розглянуто найважливіші взаємозв'язки між населенням і міліцією на різних рівнях. Узагальнено основні форми співпраці між населенням і міліцією (ДНД, пунктів охорони громадського порядку, робітничих і студентських загонів щодо сприяння діяльності міліції, консультативних пунктів тощо), обгрунтовано необхідність створення відповідної нормативно-правової бази для співпраці, удосконалення матеріально-технічних умов, інформаційного забезпечення, системи морального та матеріального стимулювання тощо. Запропоновано та впроваджено оригінальну програму "Взаємопорозуміння та співпраця між населенням і міліцією по охороні громадської безпеки" у с. Солоніцевці Дергачівського району на Харківщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.2 + С5*667.211
Шифр НБУВ: РА314305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дубровський І.М. 
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / І.М. Дубровський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми регулювання соціально-трудових відносин за умов трансформації українського суспільства. Глибока системна криза, що охопила транзитний соціум, акумулює основні протиріччя в соціально-економічній сфері, які породжуються протилежними, часом суперечливими інтересами найбільш дистанційованих соціальних груп - роботодавців, найманих працівників і держави, а також відсутністю ефективної системи, механізмів їх узгодження. Детально вивчено систему соціального партнерства, розроблено його соціологічну концепцію, обгрунтовано можливість застосування принципів останнього в сучасній Україні. Проаналізовано функції системи соціального партнерства, об'єктивні умови та суб'єктивні чинники, що детермінують її становлення та функціонування. Розглянуто різні моделі інституціалізації соціального партнерства, можливості використання зарубіжного досвіду в Україні. Надано характеристику особливостей трансформації соціально-трудових відносин, механізмів регулювання ринку праці, розкрито причини його деформацій та шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.216
Шифр НБУВ: РА315648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Романенко С.В. 
Управлінське рішення як вид соціальної діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / С.В. Романенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади теорії прийняття управлінського рішення та вивчено специфіку цього процесу за сучасних економічних умов. Доведено, що методологічна база даної теорії необхідна для цілісності теорії, її практичного застосування, а також для втілення у соціологічну теорію та практику основних її положень. Побудовано систему категорій даної теорії, яка дозволяє поєднати існуючі підходи та методи, а також поповнити категоріальний апарат соціологічної науки. Емпіричне застосування результатів теоретичної розробки дозволило побудувати типологію мотивів, цілей і цінностей управлінської діяльності, встановити суб'єктивні та об'єктивні фактори, які впливають на ефективність процесу прийняття управлінського рішення, їх диференціацію відповідно до особистісних характеристик суб'єкта; виявити розбіжності в оцінках суб'єктивних і об'єктивних факторів прийняття рішення, а також мотивації суб'єктів управлінської діяльності залежно від форм власності очолюваних підприємств; розробити систему показників для оцінки ефективності процесу прийняття рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: с5*333.641
Шифр НБУВ: РА313226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Руіс Мендісабаль Л.М. 
Зв'язки з громадськістю як комунікативний аспект державного управління: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / Л.М. Руіс Мендісабаль ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз функціонального статусу, зв'язків з громадськістю як комунікативного аспекту державно-управлінської діяльності у контексті сучасних процесів системної трансформації українського суспільства. Запропоновано оригінальну концептуальну модель зв'язків з громадськістю, що дозволяє висвітлити специфіку соціальних комунікативних характеристик даного феномену в державно-управлінській діяльності у перехідному суспільстві. Узагальнено існуючі підходи та результати дослідження з даної проблематики. Виявлено низку малодосліджених теоретичних та практичних її аспектів. Розкрито певні протиріччя в дослідженні. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації функціонування механізму державного управління суспільством у перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф018 + А6 + С5*333.4 + Ч620.1
Шифр НБУВ: РА313981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Котуков О.А. 
Соціально-політичний маркетинг як один з механізмів раціональної взаємодії органів державного управління з населенням: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / О.А. Котуков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оптимізації взаємодії в аспекті влада -народ в сучасній Україні. Розроблено концепцію соціально-політичного маркетингу як механізму раціоналізації соціально-політичних дій органів державного управління за умов трансформації українського суспільства. Доведено, що одним з головних чинників раціоналізації діяльності управлінських структур може стати застосування маркетингових методів і процедур у діяльності органів державної виконавчої влади. Визначено особливості соціальної свідомості представників органів державного управління в сучасній Україні, а також їх домінантні характеристики. Обгрунтовано соціологічну оцінку стану та перспектив взаємодії місцевих органів державного управління з населенням відповідних територій у сучасній Україні, зважаючи на виконання функції надання населенню соціальних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641
Шифр НБУВ: РА318980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського