Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (558)Книжкові видання та компакт-диски (823)Журнали та продовжувані видання (192)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ігнатоля Н.І. 
Соціальні умови розвитку неформальних практик підприємництва в гірських районах Закарпаття: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.І. Ігнатоля ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу соціальних умов на розвиток підприємництва за гірських умов Закарпаття. Обгрунтовано доцільність застосування соціально-економічної моделі даного розвитку. Наведено теоретичне визначення підприємництва, за якою підприємець - середня ланка (сходинка) поміж двома соціальними альтернативами, а саме: соціальним альтруїзмом і некомпетентним (природним) егоїзмом, у яких суб'єктивна мета та соціальний результат збігаються, за винятком середньої ланки. Підприємництво Закарпаття, яке відіграє роль головного рушія у сфері соціально-економічних трансформацій, водночас є важливим адаптаційним ресурсом, який дає змогу пом'якшити негативні перехідні кризи та з мінімальними втратами пристосовуватися до нових, змінених умов. Зростання обсягу сімейної економіки (підприємництва) на фоні економічної кризи та зниження очікувань державної та корпоративної підтримки запропоновано оцінювати як відновлення традиційних способів господарювання та виживання, які базуються на сімейних, кланових або сусідських зв'язках, мережах бартерного обміну послугами та продуктами. Врахування специфіки соціального середовища, умов розвитку підприємництва та підприємницької діяльності населення має стати одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевих органів влади стосовно реалізації державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.2 +
Шифр НБУВ: РА353537

Рубрики:

      
2.

Ілляхова М.В. 
Структурний підхід до визначення феномену соціального часу (межі та можливості застосування): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / М.В. Ілляхова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто структуру соціального часу, яка розкривається через відношння його інваріантних елементів. Зазначено, що визначення динамічної та функціональної природи соціального часу робить можливим осмислення зміни часових структур у контексті темпоральної комплексності соціального часу. Доведено, що час є не лише універсальним виміром соціальних змін, але й їх основою, констатувальною фактичністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*321 + С5*665.244
Шифр НБУВ: РА371923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Андрущенко Г.І. 
Кредитні відносини у структурі фонду життєвих засобів: соціологічний аспект: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Г.І. Андрущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено сутність, структуру й особливості функціонування кредитних відносин у системі збагачення фондів життєвих засобів у соціологічному аспекті. Проаналізовано етапи еволюції кредитних відносин за їх соціально-економічними критеріями в Україні із застосуванням формаційного та хронологічного підходів. Запропоновано визначення поняття кредитних відносин як різновиду соціальних зв'язків і соціально-довірчих відносин, форми соціального обміну. Розкрито сутність кредитування як соціального інституту. Обгрунтовано зміст соціологічного поняття "фонд життєвих засобів". Уперше структуру фонду життєвих засобів, яка складається з двох частин (натурально-речової та грошової) доповнено третьою - соціально-відтворювальною. Визначено мотиваційні чинники людської діяльності у суспільстві, що трансформується. Уперше виявлено соціальний вплив кредитних відносин на стан фонду життєвих засобів людини. Обгрунтовано шляхи удосконалення та проаналізовано вплив кредитних відносин на формування фондів життєвих засобів в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА362683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бабак 
Диференціація доходів як чинник соціальної напруженості: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Олена Володимирівна Бабак ; НАН України ; Інститут соціології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94
Шифр НБУВ: РА322418

Рубрики:

      
5.

Бойко О. П. 
Культура дозвілля: трансформації та перспективи розвитку у добу глобалізації: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.04 / О. П. Бойко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2011. — 31 с. — укp.

Досліджено трансформації та перспективи розвитку культури дозвілля у добу глобалізації. Запропоновано методологічну стратегію дослідження культури дозвілля, розкрито її онтоантропологію та людинотворчий потенціал. Культуру дозвілля розглянуто у площині антропосоціогенезу. Показано, що вона є частиною цивілізаційного процесу та здійснює вагомий внесок у духовний розвиток людства через селекцію культурних форм самовипробування людини, її наявність є передумовою реалізації трансцедентної сутності людини. Встановлено, що культура дозвілля у добу глобалізації має розширену сферу впливу. Розкрито освітній потенціал культури дозвілля, її внутрішній зв'язок з культурою свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + С5*665.244.2 + Ч111.1
Шифр НБУВ: РА383632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Варениця В.А. 
Становлення нової моделі соціального діалогу в сучасній Україні: соціологічний аналіз: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.А. Варениця ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено систему соціального діалогу широкого формату як регулятора трудових і соціальних відносин і моделі соціального інституту, що забезпечує збереження соціальної системи, її стійкого розвитку. Цю систему розглянуто як механізм формування громадянського суспільства, затвердження демократичних принципів управління. Проаналізовано процеси становлення діалогових відносин за рубежем та відзначено, що дана система формувалася з метою вирішення економічних конфліктів за умов відносної стабільності суспільних систем. Відзначено наявність в Україні глибокої економічної кризи у всіх сферах життя. У теперішній час соціальна компонента стає гальмом економічних перетворень, що актуалізує потребу регулювання економічної та соціальної сфер. Проаналізовано становлено нової моделі, об'єктивні умови та суб'єктивні фактори, що впливають на її розвиток. Показано необхідність вдосконалення правового поля та механізмів управління цією системою. Система діалогу широкого формату може стати реальним механізмом активізації процесу формування громадянського суспільства у разі усунення відзначених недоліків. Наведено шляхи оптимізації нормативно-правової бази та механізмів управління цим інститутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333 + С5*665.24 +
Шифр НБУВ: РА366575

Рубрики:

      
7.

Володько В. В. 
Вплив трудової міграції на сімейні ролі сучасних українських жінок (з досвідом роботи у Польщі та Греції): автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.03 / В. В. Володько ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Запропоновано розуміння соціальної ролі у вигляді дуального поєднання мисленнєвого та діяльнісного компонентів, яке відображає статичні та динамічні властивості складових даної ролі й їх варіативність. Розглянуто сімейну роль як різновид соціальної ролі в контексті структурно-діяльнісного підходу, що дозволило аналізувати цю роль в єдності інтерналізованого особистістю мисленнєвого та діяльнісного компонентів, що забезпечує можливість її функціонування в такій груповій солідарності, як сім'я. Розроблено теоретичну схему процесу продукування та відтворення сімейних ролей трудових мігранток в доміграційний, міграційний та післяміграційний періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*665.249.2
Шифр НБУВ: РА379475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Галицький В.М. 
Інститут зайнятості в умовах трансформації соціальної політики в Україні: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.М. Галицький ; Ін-т соціол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне соціологічне дослідження процесів становлення та розвитку інституту зайнятості за умов трансформації соціальної політики у перехідному українському суспільстві. Розглянуто теоретико-методологічні проблеми соціологічного дослідження ринку праці, визначено його регуляторні особливості та функції. Проаналізовано соціальну політику України у контексті євпропейської інтеграції у сфері зайнятості. Зроблено висновок, що потреба у формуванні нової концепції вітчизняної соціальної політики обумовлена новими соціально-економічними умовами розвитку суспільства та держави, зорієнтованими на ринкові відносини, необхідністю захисту населення від нових соціальних ризиків, притаманних даному періоду. Розглянуто державну стратегію регуляції ринку праці у контексті активної та пасивної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4*333.641.3 + С4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Гордієнко Г.М. 
Соціальне забезпечення інвалідів Вітчизняної війни в УРСР (1941 - 1950 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г.М. Гордієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено систему соціального забезпечення інвалідів Вітчизняної війни у період війни та в першу післявоєнну п'ятирічку. Проаналізовано систему заходів держави з соціального захисту інвалідів-фронтовиків, головним з яких було працевлаштування. Виявлено причини змін у ставленні партійно-урядового керівництва УРСР до покалічених військових, які відбулися восени 1946 р. Показано результати й ефективність здійснюваної державними структурами опіки над інвалідами-фронтовиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: ТЗ(4УКР)623-28/29 + Р11(4УКР)297 + С4(4УКР)62 г + С5*665.249.2
Шифр НБУВ: РА375065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Грабовець І.В. 
Самоосвіта як інтегруюча детермінанта самореалізації молодих фахівців у професійній діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Грабовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "молоді фахівці" як соціально-статусної групи, виявлено її специфіку та роль у системі суспільних відносин. З'ясовано характер та особливості процесу професійної самореалізації особистості. Розглянуто соціально-економічні умови, психосоціальні та морально-етичні чинники, які визначають специфіку процесу самоосвіти, встановлено її значення у системі безперервної освіти. Розроблено типологізацію активності молодих фахівців за рівнями професійної самореалізації. Визначено соціально-функціональну структуру процесу самоосвіти як інтегруючої детермінанти професійної самореалізації. Запропоновано шляхи оптимізації самоосвітнього процесу з урахуванням специфіки сучасних соціально-економічних умов розвитку українського суспільства та ціннісних орієнтацій молодих фахівців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.69 + С5*665.249.2 +
Шифр НБУВ: РА332059

Рубрики:

      
11.

Диба О.П. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та молоді української діаспори: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.П. Диба ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі наукового аналізу філософських, соціологічних, культурологічних джерел, а також методичного узагальнення педагогічного досвіду організації дозвілля визначено теоретичні підходи до педагогічного аспекту дослідження діяльності дітей та молоді української діаспори (УД). Розглянуто специфіку організації дозвілля даної категорії населення за умов інокультурного середовища, показано роль культурно-дозвіллєвої діяльності у справі їх прилучення до національної культури. Проаналізовано сутність дозвілля як органічної складової культурного життя УД на різних рівнях теоретичного узагальнення (локальному, глобальному та глокальному). Розроблено варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей та молоді УД, а також технологію побудови відповідних культурно-дозвіллєвих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385 + С5*665.244.2*18:Ч +
Шифр НБУВ: РА336570

Рубрики:
  

      
12.

Дмитренко 
Человек на рынке труда: социальные проблемы занятости и безработицы: Автореф. дис... канд. социол. наук: 22.00.04 / Светлана Матусовна Дмитренко. — Кишинев, 2000. — 49 с. — Текст на молд. языке. - Описано по переводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4МОЛ)240.5
Шифр НБУВ: РА310002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дрожанова О.М. 
Ставлення до праці промислових робітників за нових соціально-економічнимих умов: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.М. Дрожанова ; Ін-т соціології НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено ціннісно-мотиваційні чинники ставлення до праці робітників промислових підприємств. Розглянуто й узагальнено наступність і змінність у теоретичних підходах і методиках досліджень ставлення до праці у радянській і пострадянській соціології. На підставі матеріалу соціологічного обстеження робітників суднобудівних заводів здійснено аналіз структурних мотивів промислових робітників за сучасних умов. Вивчено ціннісні орієнтації робітників у сфері трудових відносин. Визначено нові чинники трудової мотивації, що набувають інституціонального характеру за сучасних умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*332.1 +
Шифр НБУВ: РА358174

Рубрики:

      
14.

Жеребятнікова 
Цілі в соціальному розвитку підприємницької організації: автореф. дис... канд. соц. наук: 22.00.04 / Ірина Володимирівна Жеребятнікова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29**332.1-723.4
Шифр НБУВ: РА365556

Рубрики:

      
15.

Зоря О.П. 
Ментальний чинник сучасного підприємництва в Україні: автореф. дис. ... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.П. Зоря ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено та проаналізовано підприємницьку сферу сучасного українського суспільства, зокрема, в аспекті виявлення ментального чинника (МЧ) підприємництва. Обгрунтовано значущість вивчення суспільних явищ, зокрема підприємницького, через ментальний феномен. Визначено підприємницьку ментальність (ПМ) як складову економічної ментальності та ментальності в цілому. Здійснено концептуалізацію ментального виміру підприємництва, описано модель МЧ сучасного підприємництва в Україні. Розкрито фактори, що сприяли формуванню особливостей ПМ держави. Висвітлено еволюцію вітчизняної ПМ за 10 - 15 років, наведено прогнози на подальший розвиток підприємницького середовища України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 + С5*665.29
Шифр НБУВ: РА370284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Каревіна О.В. 
Соціально-економічні орієнтації населення України на перехідному етапі: динаміка та фактори формування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Каревіна ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Дисертаційне дослідження містить аналіз та узагальнення досвіду вивчення соціально-економічних орієнтацій особи на етапі переходу до нового соціально-економічного устрою. У роботі розкривається зміст поняття "соціально-економічні орієнтації", розглядається структура економічних орієнтацій особи, фактори, з якими вони пов'язані, будується типологія економічних орієнтацій на перехідному етапі, аналізується зв'язок між соціально-економічним і політичним вибором, оцінюється міра узгодженості економічних і політичних орієнтацій особи . У дисертації використовуються результати низки емпіричних досліджень з проблематики роботи; застосовуються методи багатовимірної статистики (факторний, кластерний, дискримінантний аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кожедуб О.В. 
Динаміка структури вільного часу курсантів вищого військового навчального закладу: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.В. Кожедуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку структури вільного часу курсантів вищого військового навчального закладу (ВВНЗ) при цивільному вищому навчальному закладі, класичному університеті. Розглянуто динаміку структури цього часу вихованців ВВНЗ як соціальний процес, що характеризує зміни його внутрішньої будови під впливом соціальних факторів і має прояв у зміні функціональної спрямованості та змістового наповнення культурно-дозвіллєвої діяльності курсантів. Проаналізовано динаміку змін структури вільного часу вихованців ВВНЗ на різних етапах розвитку системи військової освіти. На підставі аналізу емпіричних даних визначено тенденції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.5 + Ц4,8(4УКР)391.1-2 +
Шифр НБУВ: РА356525

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Комих Н.Г. 
Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.Г. Комих ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості соціокультурного контексту розвитку малого підприємництва за умов українського суспільства. На підставі грунтовного аналізу існуючих теорій підприємницької діяльності виявлено можливості їх використання для дослідження соціокультурної специфіки формування малого підприємництва. Обгрунтовано доцільність застосування інтеграційного соціокультурного підходу , що базується на принципах активної особистості, соціального та культурного взаємопроникнення та антропосоцієтальної відповідності для осмислення феномена підприємництва та ролі підприємства у суспільстві та вивчення соціокультурних особливостей малого підприємництва в Україні. У контексті даного підходу конкретизовано теоретичне визначення підприємництва. Встановлено ознаки, за якими підприємництво відрізняється від бізнесу. З'ясовано соціокультурні особливості та іманентний характер підприємництва як суспільного явища. Виділено та досліджено соціокультурні фактори, що впливають на розвиток підприємницької активності, а саме: національний характер, менталітет, релігія. Охарактеризовано структурні елементи субкультури малого підприємництва (цілі, цінності, установки, особистісні якості та освітній рівень підприємця, мотивацію підприємницької діяльності та зразки поведінки), визначено їх сутність та особливості формування за умов українського соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА341798

Рубрики:

      
19.

Космарова Н.А. 
Управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Космарова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади формування системи управління соціальним розвитком за умов трасформації економіки. Визначено сутність категорії "управління соціальним розвитком колективів", показано значення, встановлено закони розвитку, обгрунтовано принципи та функції процесів соціального управління. Розроблено критерії та показники оцінки ефективності соціального управління. Запропоновано алгоритм і комплекс методів дослідження рівня соціального розвитку промислових підприємств. Визначено пріоритетні фактори та оцінено ступінь їх впливу на ефективність управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств. Розроблено алгоритм складання планів соцільного розвитку колективів промислових підприємств, а також механізми створення та функціонування служби соціального розвитку колективів промислових підприємств. Розроблено типове положення про службу соціального розвитку та відповідні посадові інструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-94-21 + У9(4УКР)272.2 + С5*665.29*333.641 +
Шифр НБУВ: РА345576

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кочнова О.А. 
Благодійність як соціокультурний феномен (культурологічний аналіз): автореф. дис... канд. культурології / О.А. Кочнова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено благодійність як соціокультурний феномен у культурологічному, історичному, соціально-філософському та теоретико-методологічному аспектах. Вперше в українській культурологічній науці розглянуто благодійність яку культурологічну універсалію, відзначено її цінність і актуальність. Проведено порівняльний аналіз категоріального апарату благодійності. Доведено, що благодійність є вищою формою вияву людської індивідуальності. З'ясовано, що зміст і форми благодійності є соціально й економічно зумовленими. Проведено компаративістський аналіз благодійності. Проведено ціннісне осмислення благодійності в найбільших релігійних традиціях, а також еволюції благодійної практики та її теоретичне осмислення на різних етапах вітчизняної історії. Досліджено роль і місце благодійності у сучасному суспільстві. З'ясовано, що даний соціальний інститут, що функціонує як один зі складових елементів громадянського суспільства, здіснює активний вплив на суспільний розвиток. Зроблено висновок, що цінність сучасних форм благодійної діяльності визначається відповідністю ідеалам демократії, а також їх практичною гуманністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.278 + Ч111.156
Шифр НБУВ: РА366345

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського