Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (558)Книжкові видання та компакт-диски (823)Журнали та продовжувані видання (192)
Пошуковий запит: (<.>U=С5*665$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шушпанов 
Принципи та методи демографічного обгрунтування розміщення виробництва товарів широкого вжитку (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Дмитро Георгійович Шушпанов ; НАН України, Рада по вивченню продуктивних сил України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ТЕР)61 + С5*665 + С72(4УКР)
Шифр НБУВ: РА302066

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Каревіна О.В. 
Соціально-економічні орієнтації населення України на перехідному етапі: динаміка та фактори формування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Каревіна ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Дисертаційне дослідження містить аналіз та узагальнення досвіду вивчення соціально-економічних орієнтацій особи на етапі переходу до нового соціально-економічного устрою. У роботі розкривається зміст поняття "соціально-економічні орієнтації", розглядається структура економічних орієнтацій особи, фактори, з якими вони пов'язані, будується типологія економічних орієнтацій на перехідному етапі, аналізується зв'язок між соціально-економічним і політичним вибором, оцінюється міра узгодженості економічних і політичних орієнтацій особи . У дисертації використовуються результати низки емпіричних досліджень з проблематики роботи; застосовуються методи багатовимірної статистики (факторний, кластерний, дискримінантний аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
4.

Толстих Н.В. 
Динаміка рівня життя населення України (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Толстих ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджуються тенденції, що склалися в динаміці рівня життя населення України під час проведення ринкових реформ. Розглянуто підходи до визначення поняття "рівень життя", систематизовано сучасні показники рівня життя та методики їх виміру, проаналізовано стан добробуту та соціально-економічну структуру населення, досліджено спрямованість та перспективи розвитку виявлених у динаміці рівня життя тенденцій, запропоновано можливі напрями подолання бідності. У роботі використано офіційні статистичні матеріали та результати низки соціологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

      
5.

Семенов Ю.Г. 
Роль мотивації в процесах виробничої адаптації за умов переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Ю.Г. Семенов ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, пов'язаним з характеристикою та особливостями перебігу процесів виробничої адаптації за умов трансформації соціально-економічних відносин та змін, що відбуваються в структурі ціннісно-мотиваційної сфери персоналу підприємств. Подано новий підхід до аналізу та прогнозування виробничої адаптації на базі її багатофакторного соціологічного моніторингу, в основу якого покладено теоретично обгрунтований взаємозв'язок різновидів аспектів виробничої адаптації та структури мотиваційних очікувань працівників. Встановлено позитивну кореляційну залежність між рівнем актуалізації мотиваційного спектру працівників та мірою їхньої виробничої адаптації, проаналізовано питання щодо управління виробничо-адаптаційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665

Рубрики:

      
6.

Лисиця Н.М. 
Реклама як соціальний інститут: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.03 / Н.М. Лисиця ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розгляду реклами як соціального інституту сучасного українського суспільства. Пропонується комплексний і багаторівневий аналіз соціального інституту реклами, проаналізовані його явні і латентні функції, аналізуються дисфункції реклами. Розглядаються можливості впливу реклами на соціальні інститути суспільства, які сформувалися раніше, та на узагальненого споживача. Розроблено соціологічну модель прогнозування реклами і визначення її ефективності на основі дослідження рекламної акупунктури: цінностей, потреб, мотивів. Емоційний потенціал реклами розглядається як стимул до спілкування з узагальненим споживачем у процесі формування нових та підтримки старих потреб. Соціолінгвістика реклами використовується для вивчення соціології реклами. Вивчаються особливості інституціональної рефлексивності української реклами і визначаються напрямки її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.42-803.81

Рубрики:

      
7.

Лисенко О.М. 
Соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Лисенко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено питання щодо ринку праці, зайнятості населення в цілому та особливості їх функціонування і розвиток в екстремальних умовах. Визначено та проаналізовано основні методологічні підходи до вивчення зайнятості та екстремальності, здійснено теоретичний пошук взаємозалежності екстремальних характеристик від параметрів, які характеризують ситуацію в сфері зайнятості населення. Розглянуто соціальні проблеми зайнятості населення в екстремальних умовах на мега- і макрорівні їх прояву, проаналізовано зарубіжний досвід в області регулювання зайнятості працездатного населення, запропоновано адекватні практичні заходи щодо зниження безробіття, пом'якшення його наслідків з врахуванням специфіки української ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Дмитренко 
Человек на рынке труда: социальные проблемы занятости и безработицы: Автореф. дис... канд. социол. наук: 22.00.04 / Светлана Матусовна Дмитренко. — Кишинев, 2000. — 49 с. — Текст на молд. языке. - Описано по переводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4МОЛ)240.5
Шифр НБУВ: РА310002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бабак 
Диференціація доходів як чинник соціальної напруженості: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Олена Володимирівна Бабак ; НАН України ; Інститут соціології. — К., 2002. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94
Шифр НБУВ: РА322418

Рубрики:

      
10.

Удріс Н.С. 
Реклама як засіб формування сучасного способу життя міського населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.С. Удріс ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено наукове визначення поняття "реклами" як динамічної інформаційної системи, завдяки функціонуванню якої здійснюється непрямий контроль за розвитком економічних, соціальних, а також культурних процесів в суспільстві, зокрема, нормативно-ціннісних орієнтацій повсякденної життєдіяльності індивідів. З'ясовано, що як складова повсякденного життя міського населення України реклама впливає на формування моделей споживання матеріальних благ (споживацької та одноразової культури) та стилізації повсякденного життя (моностилістичної культури, полістилістичної культури). Введено до наукового обігу та обгрунтовано поняття "статичної реклами" та "динамічної реклами", сформульовано головні їх ознаки та особливості впливу на соціокультурний стан споживачів. З'ясування характеристик та умов функціонування реклами як знакової системи виявило необхідність застосування у вітчизняній рекламній продукції українських національних знаків і символів. Національно ідентифіковану рекламну продукцію розглянуто як засіб формування сучасного способу життя міського населення України. На підставі таких висновків, а також результатів емпіричного дослідження запитів міського населення щодо якості рекламної продукції розроблено соціальну технологію формування сучасного способу життя міського населення України, головною метою якої є надання соціальному механізму функціонування реклами як засобу формування способу життя споживачів рекламної інформації свідомо-керованого характеру. Розроблено структуру та алгоритм даної соціальної технології, а також запропоновано проект національно змістовного рекламування соціальної інфраструктури промислових центрів України (на прикладі Кривого Рогу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.42-803.8. + Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА322794

Рубрики:

      
11.

Пачковський Ю.Ф. 
Підприємництво як предмет соціопсихологічного дослідження (діяльнісно-поведінковий аспект): Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Ю.Ф. Пачковський ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто підприємницький феномен за умов суспільної трансформації. Запропоновано соціопсихологічну концепцію дослідження підприємництва у соціології на підставі концептуальних засад, що базуються на функції ризику, інноваційній діяльності, людській активності та соціокультурних впливах. Визначено систему факторів, задіяних у регулюванні підприємництва в системі взаємовідносин на рівні суспільство - група - особистість. Розглянуто особливості формування мотиваційного механізму у підприємництві та введено у науковий обіг поняття "мотиваційне поле підприємницької діяльності". На підставі емпіричних досліджень проаналізовано організацію трудового процесу в підприємництві. Запропоновано теоретичну схему аналізу підприємницької поведінки, відповідно до якої обгрунтовано застосування у соціологічній практиці методу імітаційного моделювання у дослідженні її реальних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА330378

Рубрики:

      
12.

Грабовець І.В. 
Самоосвіта як інтегруюча детермінанта самореалізації молодих фахівців у професійній діяльності: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / І.В. Грабовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Уточнено зміст поняття "молоді фахівці" як соціально-статусної групи, виявлено її специфіку та роль у системі суспільних відносин. З'ясовано характер та особливості процесу професійної самореалізації особистості. Розглянуто соціально-економічні умови, психосоціальні та морально-етичні чинники, які визначають специфіку процесу самоосвіти, встановлено її значення у системі безперервної освіти. Розроблено типологізацію активності молодих фахівців за рівнями професійної самореалізації. Визначено соціально-функціональну структуру процесу самоосвіти як інтегруючої детермінанти професійної самореалізації. Запропоновано шляхи оптимізації самоосвітнього процесу з урахуванням специфіки сучасних соціально-економічних умов розвитку українського суспільства та ціннісних орієнтацій молодих фахівців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.69 + С5*665.249.2 +
Шифр НБУВ: РА332059

Рубрики:

      
13.

Соколова А.О. 
Регулювання соціально-економічних умов праці в системі управління її результативністю в аграрних підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.О. Соколова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні аспекти регулювання соціально-економічних умов праці в системі управління її результативністю в сільськогосподарських підприємствах Волинської області. Доведено необхідність системного підходу до процесу управління результативністю праці та розкрито суть поняття "умови праці" як категорії ринкової економіки. Проаналізовано сучасний стан умов праці та виявлено ступінь їх впливу на ефективність виробництва. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм регулювання у сфері праці за становлення нових аспектів соціально-трудових відносин. Розроблено пропозиції щодо поліпшення умов праці та підвищення матеріальної зацікавленості працівників сільськогосподарських підприємств і за наявності шкідливих факторів виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-642-21 + С5*665.248 +
Шифр НБУВ: РА328812

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Диба О.П. 
Педагогічні засади організації дозвілля дітей та молоді української діаспори: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.П. Диба ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі наукового аналізу філософських, соціологічних, культурологічних джерел, а також методичного узагальнення педагогічного досвіду організації дозвілля визначено теоретичні підходи до педагогічного аспекту дослідження діяльності дітей та молоді української діаспори (УД). Розглянуто специфіку організації дозвілля даної категорії населення за умов інокультурного середовища, показано роль культурно-дозвіллєвої діяльності у справі їх прилучення до національної культури. Проаналізовано сутність дозвілля як органічної складової культурного життя УД на різних рівнях теоретичного узагальнення (локальному, глобальному та глокальному). Розроблено варіативну педагогічну модель організації дозвілля дітей та молоді УД, а також технологію побудови відповідних культурно-дозвіллєвих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385 + С5*665.244.2*18:Ч +
Шифр НБУВ: РА336570

Рубрики:

      
15.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
16.

Чепурко Г.І. 
Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Чепурко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до дослідження сучасних тенденцій і закономірностей функціонування сфери зайнятості з урахуванням перспектив розвитку економічної системи України. Виявлено специфіку, тенденції та закономірності сегментації ринку праці. Створено методологію дослідження чинників впливу на зайнятість населення у сучасній Україні. Виявлено особливості структури та масштабів безробіття. Визначено поняття неформального сектору зайнятості, що відповідає особливостям української економіки. Обгрунтовано переваги активної державної політики зайнятості у порівнянні з пасивною. Установлено роль держави у механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки та у системі соціально-трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*665.24*4*333.641.3 +
Шифр НБУВ: РА343456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Космарова Н.А. 
Управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Космарова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади формування системи управління соціальним розвитком за умов трасформації економіки. Визначено сутність категорії "управління соціальним розвитком колективів", показано значення, встановлено закони розвитку, обгрунтовано принципи та функції процесів соціального управління. Розроблено критерії та показники оцінки ефективності соціального управління. Запропоновано алгоритм і комплекс методів дослідження рівня соціального розвитку промислових підприємств. Визначено пріоритетні фактори та оцінено ступінь їх впливу на ефективність управління соціальним розвитком колективів промислових підприємств. Розроблено алгоритм складання планів соцільного розвитку колективів промислових підприємств, а також механізми створення та функціонування служби соціального розвитку колективів промислових підприємств. Розроблено типове положення про службу соціального розвитку та відповідні посадові інструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-94-21 + У9(4УКР)272.2 + С5*665.29*333.641 +
Шифр НБУВ: РА345576

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Комих Н.Г. 
Соціокультурний контекст становлення та розвитку підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.Г. Комих ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості соціокультурного контексту розвитку малого підприємництва за умов українського суспільства. На підставі грунтовного аналізу існуючих теорій підприємницької діяльності виявлено можливості їх використання для дослідження соціокультурної специфіки формування малого підприємництва. Обгрунтовано доцільність застосування інтеграційного соціокультурного підходу , що базується на принципах активної особистості, соціального та культурного взаємопроникнення та антропосоцієтальної відповідності для осмислення феномена підприємництва та ролі підприємства у суспільстві та вивчення соціокультурних особливостей малого підприємництва в Україні. У контексті даного підходу конкретизовано теоретичне визначення підприємництва. Встановлено ознаки, за якими підприємництво відрізняється від бізнесу. З'ясовано соціокультурні особливості та іманентний характер підприємництва як суспільного явища. Виділено та досліджено соціокультурні фактори, що впливають на розвиток підприємницької активності, а саме: національний характер, менталітет, релігія. Охарактеризовано структурні елементи субкультури малого підприємництва (цілі, цінності, установки, особистісні якості та освітній рівень підприємця, мотивацію підприємницької діяльності та зразки поведінки), визначено їх сутність та особливості формування за умов українського соціуму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА341798

Рубрики:

      
19.

Тарапатова Н.М. 
Університетська організація в контексті трансформаційних процесів: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Тарапатова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Наведено характеристику університетів як соціальної організації у контексті сучасних трансформаційних процесів. Розкрито оосбливості їх організаційного функціонування та специфіку у порівнянні з іншими подібними структурами. Досліджено здатність університетських організацій до змін і сприйняття інновацій. Розглянуто загальноосвітні тенденції розвитку університетських організацій у контексті глобальних змін в освітній політиці різних країн. Проаналізовано вплив процесу комерціалізації сфери освіти на діяльність університетських організацій, висвітлено перспективи їх розвитку. Визначено місце і роль університетів в освітніх системах різних країн у сучасний період, показано специфіку їх взаємовідносин із суспільством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58*45 + С5*43*3 + С5*665.242 +
Шифр НБУВ: РА348841

Рубрики:

      
20.

Ігнатоля Н.І. 
Соціальні умови розвитку неформальних практик підприємництва в гірських районах Закарпаття: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.І. Ігнатоля ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості впливу соціальних умов на розвиток підприємництва за гірських умов Закарпаття. Обгрунтовано доцільність застосування соціально-економічної моделі даного розвитку. Наведено теоретичне визначення підприємництва, за якою підприємець - середня ланка (сходинка) поміж двома соціальними альтернативами, а саме: соціальним альтруїзмом і некомпетентним (природним) егоїзмом, у яких суб'єктивна мета та соціальний результат збігаються, за винятком середньої ланки. Підприємництво Закарпаття, яке відіграє роль головного рушія у сфері соціально-економічних трансформацій, водночас є важливим адаптаційним ресурсом, який дає змогу пом'якшити негативні перехідні кризи та з мінімальними втратами пристосовуватися до нових, змінених умов. Зростання обсягу сімейної економіки (підприємництва) на фоні економічної кризи та зниження очікувань державної та корпоративної підтримки запропоновано оцінювати як відновлення традиційних способів господарювання та виживання, які базуються на сімейних, кланових або сусідських зв'язках, мережах бартерного обміну послугами та продуктами. Врахування специфіки соціального середовища, умов розвитку підприємництва та підприємницької діяльності населення має стати одним з пріоритетних напрямків діяльності місцевих органів влади стосовно реалізації державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.2 +
Шифр НБУВ: РА353537

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського