Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (291)Книжкові видання та компакт-диски (1055)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)622$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бриль Л.М. 
Технічна інтелігенція України в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Бриль ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Григорія Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто соціальне становище та суспільну позицію технічної інтелігенції за умов німецько-радянської війни 1941 - 1945 рр., специфіка її взаємовідносин як з радянською владою, так і з німецькою. Встановлено основні параметри, що визначали місце цієї групи в радянському соціумі 1930 - 1940-х рр. Розкрито основні напрямки професійної діяльності технічної інтелігенції на початку війни та її роль у перемозі над ворогом. Виявлено внесок інженерно-технічних працівників, науковців у посилення боєздатності збройних сил, зміцнення зв'язку тилу з фронтом. Простежено стратегії виживання та моделі поведінки представників розумової праці в період окупації. Обгрунтовано висновок, що продуктивна робота технічної інтелігенції була досягнута не лише мобілізаційними і репресивними заходами державних органів, а й патриітичними настроями, прагненням забезпечити потреби фронту, дати діючій армії необхідну кількість найновішої бойової техніки й озброєння. Висвітлено матеріально-побутове становище технічної інтелігенції, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622-293 +
Шифр НБУВ: РА368676

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вєтров І.Г. 
Економічна експансія "третього рейху" та промисловість України в роки Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Вєтров ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 22 с. — укp.

В дисертації на широкому колі архівних джерел, переважна більшість яких вводиться до наукового обігу вперше, висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в економічній сфері. Автор досліджує і аналізує конкретні особливості економічної експансії "третього рейху" в промисловості України періоду Другої світової війни. Розкривається проблема ролі української промисловості для Німеччини в ході планування і реалізації нацистських планів за світове панування. Зроблено спробу аргументованої оцінки ефективності нацистської колоніальної експлуатації промислово-сировинного потенціалу України в інтересах задоволення військово-економічних потреб рейху у війні. Автор розглядає структуру окупаційної адміністрації, засади здійснення нею демографічно-трудової політики на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гайдабура В.М. 
Сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944 рр.): Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / В.М. Гайдабура ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Реконструйовано театральну топографію України 1941-1944 рр., репертуар та творчий склад театральних колективів, визначено роль театру в соціокультурному середовищі того часу. За умов фашистського нищення української культури, сцена, скориставшись відстрочкою свого маргінального фіналу, компенсує втрачувану силу стагнуючих видів мистецтва, посилює психокорегувальні функції, виявляє себе як фактор націотворення. З'ясовано спонукальні причини легітимності, наданої фашистською диктатурою інститутові театру в Україні, розглянуто проблему колабораціонізму, принципи театрального будівництва за тих умов, вплив на нього альтернативних чинників - жорстокого фашистського протекторату і національно-патріотичних настроїв митців та глядачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.9-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Глушенок Н.М. 
Аграрна політика Німеччини в рейхскомісаріаті "Україна" 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Глушенок ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Визначено основні завдання, характер та особливості реалізації воєнно-економічної політики гітлерівської окупаційної адміністрації у аграрному секторі економіки рейхскомісаріату "Україна". Проаналізовано динаміку розвитку та методи втілення заходів "реформування" системи господарювання на селі. Проведено детальне дослідження поглядів нацистського керівництва щодо ставлення до українського селянства та з'ясовано вплив даного чинника на вибір методів та способів реалізації аграрної політики. Переглянуто характер психологічного впливу та матеріального заохочення селян, встановлено його ефективність у контексті економічної політики Німеччини. У науковий обіг введено невідомі раніше факти щодо вилучення матеріальних і використання людських ресурсів сільського господарства рейсхкомісаріату "Україна" в економічних інтересах Німеччини. Показано зміни у ставленні українського селянства до системи "нового порядку" протягом усього періоду окупації. Виправлено наявні неточності та помилки в історіографічній літературі щодо окремих аспектів аграрної політики третього рейху на українських землях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА339982

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гончаренко О. М. 
Організаційно-правове забезпечення функціонування окупаційної адміністрації Райхскомісаріату "Україна" (1941 - 1944 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. М. Гончаренко ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 44 с. — укp.

Уперше в історіографії у дослідженні здійснено спробу комплексного аналізу реалізації окупаційної політики, яка проводилась військовою та цивільною адміністрацією Райхскомісаріату "Україна" у всіх сферах життя суспільства. Обрано методологічні підходи, що дозволили трактувати досліджувані події в контексті перманентного конфлікту між німецькою владою та українським суспільством у різноманітних його проявах упродовж усіх без винятку хронологічних періодів. Вдосконалено підходи до визначення ефективності роботи німецького управлінського апарату, зокрема, визначено чинники політичної кризи гітлерівського окупаційного режиму. Проаналізовано правове поле, в якому діяла окупаційна адміністрація, розглянуто теоретичні положення, що інтерпретують гітлерівську окупаційну політику як систему комплексних заходів адміністації Райхскомісаріату "Україна" у сфері активної експтуатації потенціалу захопленої території, включно силового, репресивно-карального врегулювання стосунків з місцевим суспільством, виразно закріплену в нормативних приписах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Х919.121.2(4НІМ)-52
Шифр НБУВ: РА383826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горбуров Є.Г. 
Рух опору і націоналістичне підпілля на Півдні України та в Криму в період окупації. 1941 - 1944 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.Г. Горбуров ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

До наукового обігу введено великий масив німецьких і румунських трофейних документів, що протягом десятиліть не використовувались дослідниками. Акцентовано увагу на діяльності радянських партизан і підпільників, створенні націоналістичних формувань на окупованій території України, форм і методів боротьби з окупантами, що дало можливість включитись у боротьбу мільйонам людей, які опинились за лінією фронту. Розкрито допомогу партизанських загонів і підпільних груп регулярним частинам Червоної армії. Простежено результативність бойової, диверсійної роботи підпільних організацій та груп у тилу загарбників, що змушені були тримати у містах, промислових центрах, селищах значні війська для охорони своїх військових об'єктів, ліній зв'язку, залізничних вузлів, аеродромів. Охарактеризовано форми агітаційно-пропагандистської роботи, яку проводили учасники руху опору на окупованій території півдня республіки, показано рівень її ефективності у боротьбі з окупантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.5 + Т3(4УКР-6КРМ)622.5 +
Шифр НБУВ: РА325146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Грідіна І. М. 
Духовне життя населення України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / І. М. Грідіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено духовну складову повсякденного життя цивільного населення України за умов Другої світової війни у двох взаємопов'язаних вимірах: внутрішньому та зовнішньому. Визначено чинники еволюції та з'ясовано сутність духовного життя цивільного населення. Оцінено впливи радянської та нацистської ідеологій на духовно-ціннісні орієнтації українського народу. Реконструйовано внутрішній вимір духовного життя цивільного населення через фольклор і сміхову культуру. Висвітлено роль релігійної свідомості та виявлено духовні стратегії виживання людей за екстремальних умов війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622-7
Шифр НБУВ: РА376454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Грідіна І.М. 
Православна Церква в Україні під час Другої світової війни 1939 - 1945 рр.: людський вимір: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Грідіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено роль релігійного чинника (православ'я) в житті людини під час кризових суспільних явищ, спричинених Другою світовою війною. Вперше завдяки сучасним методологічним засадам об'єктом дослідження була православна віруюча людина, яка зазнала соцільно-психологічної травми, спричиненої більшовицькою антирелігійною кампанією, обставинами війни. Проаналізовано роль релігійної свідомості населення в еволюції політики правлячих режимів - радянської та окупаційної німецько-фашистської влади. Аргументовано, що від врахування релігійного чинника у формуванні суспільної свідомості залежить стан соціо-владних відносин. Зроблено висновок, що внаслідок еволюції радянської політики щодо питань релігії за умов Другої світової війни релігійна свідомість православного населення України з внутрішньої опозиції більшовицькій владі перетворилась на її підтримку та стала значущим чинником перемоги СРСР над гітлерівською Німеччиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622-55 + Э372.27-36
Шифр НБУВ: РА315642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Грінченко Г. Г. 
Українські остарбайтери в системі примусової праці Третього райху: проблеми історичної пам'яті: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Г. Г. Грінченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси формування, поширення та сприйняття різних версій пам'яті про примусових робітників Третього райху на прикладах повоєнного західнонімецького, радянського та сучасного українського суспільств. На підставі аналізу різноманітних джерел виокремлено основні етапи відтворення історичної пам'яті про примусову працю в нацистській Німеччині часів Другої світової війни в науковому та публічному дискурсах ФРН. Виявлено особливості й охарактеризовано динаміку наукової, публіцистичної та художньої презентації образів примусових робітників у межах офіційної радянської історичної пам'яті про Велику Вітчизняну війну. Проаналізовано особливості введення проблеми примусової праці та відповідних компенсаційних виплат у публічне поле пострадянської України та визначено головні тенденції наукового осмислення феномену примусової праці в сучасній українській історіографії. Висвітлено особливості джерел усної історії в контексті вивчення проблем історичної пам'яті, обгрунтовано методику аналізу усних історій колишніх українських остарбайтерів як головного джерела дослідження індивідуальної пам'яті про примусову працю часів Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Т3(4НІМ)63-685
Шифр НБУВ: РА380605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Дацків І.Б. 
Втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Б. Дацків ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу численних історичних документів встановлено, що знищення та вивезення культурних надбань з нашої держави у період Другої світової війни здійснювалося професійно та цілеспрямовано, з метою спотворення історичної правди та пам'яті народів. Визначено загальні масштаби втрати архівних, музейних і бібліотечних скарбів, висвітлено маршрути їх переміщення до місць подальшого зберігання на підставі розсекречених джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8
Шифр НБУВ: РА315405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дерейко І.І. 
Місцеві військові формування збройних сил Німеччини на території Рейхскомісаріату "Україна" (1941 - 1944 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Дерейко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження діяльності українських військових формувань Збройних сил Німеччини та теренах Рейхскомісаріату "Україна" в період Другої світової війни. На підставі широкої джерельної бази відтворено особливості військового співробітництва місцевого населення з окупаційним режимом. З'ясовано причини та мотиви вступу українців до окупаційних збройних формувань. Висвітлено форми та методи залучення добровольців з числа місцевого населення до служби у військових формування III Рейху. Відтворено механізм формування, місце та способи використання українських підрозділів у системі окупаційного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)62-4,2(4НІМ=УКР) + Т3(4УКР)622 +
Шифр НБУВ: РА344306

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Жигло В.В. 
Документи державних архівів України з історії окупаційного режиму у зоні військового управління: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В.В. Жигло ; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевского НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано документи центральних архівних установ України, державних архівів областей і галузевого архіву. Висвітлено етапи формування й археографічного опрацювання даного джерельного комплексу, проведено його класифікацію, встановлено репрезентативність, автентичність, оригінальність інформації архівних документів різних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8,01 + Т212(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370196 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кашеварова Н.Г. 
Документи Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга як джерело з історії вивчення нацистами окупованих східних територій (1941 - 1944): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.Г. Кашеварова ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено архів Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга (ОШР) як джерельної бази з історії вивчення окупованих нацистами східних територій (1941 - 1944 рр.) відповідно до його ідеологічних завдань. Розглянуто структуру, функції та завдання Штабу, напрями науково-пошукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи. Проаналізовано засади документотворення. Охарактеризовано склад і зміст документів. Запропоновано джерелознавчу класифікацію документів за комплексними ознаками з урахуванням напрямів досліджень та ідеологічної основи діяльності Штабу за рівнями: типу, класу, роду, виду, різновиду та базується на на принципх: походження, функцій, роду та напрямів діяльності Штабу, складу та предметно-тематичного змісту документів як джерел. Розглянуто зміст функціонування ОШР та оцінено специфіку як джерельну значимість документів для розкриття діяльності нацистів у галузі збирання, узагальнення та використання інформації, науково-дослідних розробок у галузі історії, розвитку та стану економіки, зовнішньої та внутрішньої політики, науки, культури, освіти окупованих держав у контексті ідеологічних доктрин нацизму. Розглянуто діяльність і специфіку документів Управління ОШР та його відділів, зондерштабів, головних робочих груп України й Остланду у галузі наукового дослідження окупованих територій. До наукового обігу залучено великий масив джерел стосовно наукової діяльності Штабу. Розвинуто методологічний апарат джерелознавчого дослідження унікальних комплексних діловодних архівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ГЕР)63 + Т3(4УКР)622.8,01 +
Шифр НБУВ: РА360580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Колєчкін В.П. 
Боротьба за панування у повітрі в боях на Правобережній Україні в період 23.12.1943 - 28.02.1944: Автореф. дис... канд. іст. наук: 22.02.22 / В.П. Колєчкін ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему протистояння радянської та німецької авіації у зимовій кампанії 1943 - 1944 рр. на Правобережній Україні. Висвітлено технічну та виробничу політику радянського та німецького керівництва напередодні військових дій. Проаналізовано погляди командування ворогуючих сторін щодо стратегічного та оперативного застосування авіації. Досліджено зміни у морально-психологічному стані особового та командного складу радянських і німецьких ВПС. Розглянуто розвиток стратегії та тактики застосуваня авіації у період 1941 - 1944 рр. На підставі вивчення архівниих джерел, наукової літератури та мемуарів відтворено перебіг Житомирсько-Бердичівської, Кіровоградської, Новоукраїнської, Корсунь-Шевченківської, Нікопольсько-Криворізької наступальних операцій та проаналізовано бойові дії на Нікопольському плацдармі у січні 1944 р. Встановлено співвідношення авіаційних сил у кожній з операцій. Досліджено шляхи вирішення питання всебічного забезпечення бойових дій за складних погодних та оперативних умов. Розкрито роль, місце, характерні риси та особливості застосування авіаційних підрозділів у наступальних опреаціях, проаналізовано результати військових кампаній і показано їх значення у загальному перебігу війни. Визначено основні фактори перемоги радянської авіації у боях на Правобережній Україні. На конкретних прикладах продемонстровано вплив бойових дій у повітрі на наземну ситуацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.43 + Т3(2)622.123 + Ц35(2)626.191(4УКР)412.1-65 +
Шифр НБУВ: РА340433

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Курилишин К.М. 
Україномовна легальна періодика часів нацистської окупації (1939 - 1944): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.М. Курилишин ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено україномовну легальну періодику як чинник суспільно-культурного життя часів нацистської окупації українських земель. Проаналізовано вплив ОУН на формування редакційної політики української легальної преси на початковому етапі війни. Виявлено посилення цензурних обмежень з боку окупаційної адміністрації. У науковий обіг уведено 365 назв легальних періодичних видань даного історичного періоду. Розглянуто структуру, зміст, функціональну специфіку та проблемно-тематичні аспекти часописів, особливості формування інформаційно-публіцистичної політики редакційних колективів, типи видань за змістовим наповненням. Охарактеризовано вплив періодики на тогочасне суспільно-політичне життя українського населення. Встановлено імена редакторів, видавців, авторів, розкрито їх псевдоніми та криптоніми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР) + Т3(4УКР)622.8-7 +
Шифр НБУВ: РА356163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Максимчук 
Діяльність державних комісій з розслідування злочинів нацистів на території України (1941-1951 рр.): типо-видовий склад та інформаційний потенціал джерельного комплексу: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Євген Спиридонович Максимчук ; Державний комітет архівів України, Український НДІ архівної справи та документознавства. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.83 + Т1(4Укр)62 + Х919.82
Шифр НБУВ: РА351891

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Михайлюк М.В. 
Агітаційно-пропагандистська діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.В. Михайлюк ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення широкої джерельної бази досліджено агітаційно-пропагандистську діяльність органів німецької окупаційної влади серед населення України у 1941 - 1944 рр. Визначено місце психологічної війни на східних територіях у довоєнній стратегії керівників III рейху. Показано особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва агітаційно-пропагандистською роботою німецької окупаційної влади в Україні. Встановлено компетенцію окупаційної адміністрації у сфері психологічної війни, а також обов'язки відділів пропаганди органів місцевого управління. Досліджено функціонування видавничо-друкарської системи, радіо- та кіномережі в Україні. Визначено загальну кількість періодичних видань, що друкувались на території рейхскомісаріату та військової зони окупації. Розглянуто вплив агітаційно-пропагандистських заходів німецької окупаційної влади, зокрема періодичних видань, радіо, кіно, дрібної друкованої продукції й образотворчого мистецтва на свідомість населення окупованої території. Зроблено висновок про неефективність німецької агітаційно-пропагандистської політики в Україні у період Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 +
Шифр НБУВ: РА348019

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Ніколаєць Ю.О. 
Морально-політичний стан населення і воїнів Червоної армії в перший період Великої Вітчизняної війни (на матеріалах України): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Ніколаєць ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядаються проблеми відношення населення України до заходів радянського уряду, які проводились на початку війни з фашистами, до партизанської боротьби проти загарбників, до заходів окупаційних влад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Науменко В.М. 
Політика Економічного Штабу Ост у сфері промисловості в окупованій Україні (1941 - 1944 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Науменко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії досліджено діяльність і функціонування Економічного Штабу Ост в окупованій Україні під час Другої світової війни. До наукового обігу введено значну кількість раніше не опрацьованих архівних матеріалів з фондів військового архіву м. Фрайбург. Проаналізовано динаміку створення, структуру та специфіку функцій економічних окупаційних органів влади, характер їх діяльності в окупованій Україні. Простежено взаємодію різних підрозділів Економічного Штабу Ост під час здійснення економічної експлуатації окупованих областей, розкрито особливості функціонування економічних інституцій в окремих галузях промисловості. Визначено ефективність діяльності Економічного Штабу Ост у галузях видобувної й обробної промисловості, уточнено показники виробленої продукції на промислових підприємствах України у період нацистської окупації. Визначено роль і місце Штабу у системі нацистських окупаційних органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8-2 +
Шифр НБУВ: РА368899

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Нестеренко В.А. 
Окупаційний режим у військовій зоні України в 1941 - 1943 рр. (адміністративний, економічний та соціокультурний аспекти): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.А. Нестеренко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

З використанням документальних, літературних та інших джерел досліджено особливості управління, економічного та соціокультурного життя у північних і східних областях України, які не увійшли до рейхскомісаріату "Україна" та протягом всього періоду окупації перебували під управлінням військової адміністрації. Висвітлено процес формування органів окупаційної адміністрації та їх структури. Значну увагу приділено ролі допоміжних органів, які формувалися з місцевих жителів. Проаналізовано політику стосовно промисловості та сільського господарства. Показано, що провал "бліцкригу" змусив окупаційну владу переглянути початкові плани та вдатися до спроб відбудувати українські підприємства та реформувати сільськогосподарські відносини. Значну увагу приділено діяльності місцевої інтелігенції щодо відродження культурного життя у зазначених областях. Показано, що ці заходи знаходили певне розуміння у представників військової адміністрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8-5 +
Шифр НБУВ: РА336985

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського