Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (92)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Чернишук В.Р. 
Відчуження праці в умовах перехідної економіки (на прикладі України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Р. Чернишук ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти відчуження праці в перехідній економіці. Досліджено сутність явища, його типи й основні форми, а також чинники, що породжують відчуження праці та пов'язані з ними соціально-економічні наслідки. Проаналізовано шляхи поступового послаблення відчуження праці в Україні. Обгрунтовано необхідність послідовного та цілеспрямованого удосконалення відносин найму, а у зв'язку з цим і всієї системи соціально-економічних трудових відносин. Досліджено позитивний вплив зростання заробітної плати на поліпшення трудових відносин в економіці. Доведено необхідність удосконалення відносин власності в усіх секторах перехідної економіки для розв'язання суперечностей і недоліків, які породжують відчуження праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.217.14 + У9(4УКР)24
Шифр НБУВ: РА311524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Гут І.О. 
Ірраціональність поведінки домашніх господарств як споживачів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Гут ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження явища ірраціональності як антиподу "економічного розуму", що виникає під впливом почуттів і є проявом емоцій. Побудовано модель процесу споживацього вибору домогосподарства за ринкових умов, охарактеризовано її основні складові (доход, ринкові комунікації та способи стимулювання збуту) як базові фактори впливу, а також чинники-"фільтри" (пізнавальні здібності, соціальне середовище та психологічні особливості індивіду). Запропоновано поділ ринкової ірраціональності споживача на усвідомлену та неусвідомлену. Досліджено економічні, часові та пізнавальні ресурси споживачів-домогосподарств та їх вплив на ринкові рішення. Проаналізовано фактори, що визначають специфіку поведінки споживачів в Україні: рівень доходів домогосподарств, особливості їх диференціації та національного менталітету. Показано зележність між рівнем доходу, пізнавальними здібностями споживачів-домогосподарств та часткою ірраціональної складової у ринкових рішеннях. Визначено головні функції комунікаційної підсистеми підприємства - інформаційну та спонукальну. Встановлено значення якості товару та запропоновано новий підхід щодо врахування впливу даного чинника на споживацький вибір та ринкову привабливість. Встановлено перевагу якості маркетингових комунікацій над якістю товару у формуванні первинного вибору споживача. Проведено дослідження суспільного феномену моди як комунікаційного елементу, який використовується у системах маркетингових комунікацій. Запропоновано їх проекти синтезованого типу, орієнтовані на реалізацію синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА334176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ходжаян А.О. 
Макроекономічне регулювання сукупного попиту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Ходжаян ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку та структуру сукупного попиту та пропозиції в Україні, стан відтворювальних пропорцій, тенденції кінцевого споживання та заощадження домашніх господарств, а також зовнішніх і внутрішніх факторів формування сукупного попиту. Визначено фактори, що негативно впливають на формування даного попиту. Доведено, що для створення базисних передумов економічної стабілізації необхідно забезпечити нормальні співвідношення у прибутковості різних галузей економіки. Для характеристики процесів відтворення з урахуванням численних питань міжгалузевих зв'язків і пропорцій запропоновано до використання макропоказники сукупного попиту, що базуються на основі міжгалузевого балансу. Визначено, що головні мотиваційні механізми його формування закладені у динаміці кінцевого споживання домашніх господарств, їх схильності до споживання та заощадливості. Обгрунтовано роль сучасної держави у макроекономічному регулюванні, здійсненні бюджетно-податкової та грошової політик, стимулюванні сукупних попиту та пропозицій у контексті формування ефективної структури економіки та активізації інвестиційних процесів. Зазначено, що у процесі визначення стратегії зовнішньоекономічного розвитку необхідним є врахування зв'язку валютно-курсової політики з тенденціями формування даного попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-967 +
Шифр НБУВ: РА323977

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Сайкевич М.І. 
Формування ефективного сукупного попиту в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.І. Сайкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено регулювання та процес формування ефективного сукупного попиту в період ринкової трансформації економіки. Сформульвоано критерії його ефективності, що забезпечують стабільність очікувань економічних агентів, керованість економічної системи з боку уряду, гнучку реакцію обсягів інвестиційних видатків щодо змін кінцевих споживчих видатків, а також сприяють ринковим перетворенням. На основі макро- та мікроекономічного аналізу встановлено особливості впливу основних груп чинників на обсяги, структуру і динаміку сукупного попиту за умов трансформаційної економіки. Доведено провідну роль звичок, традицій і стереотипів поведінки економічних агентів у формуванні економічних рішень. Охарактеризовано основні напрямки впливу уряду на сукупний попит з метою досягнення його ефективності. Надано практичні рекомендації щодо управління сукупним попитом в період ринкової трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА330079

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ковальчук С.С. 
Формування і реалізація національних економічних інтересів у транзитивній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / С.С. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні проблеми формування національних економічних інтересів та розроблено механізм їх реалізації у період переходу до ринкових методів господарювання. Розкрито природу та суть економічних інтересів, обгрунтовано їх об'єктивність і матеріальність. Проведено структурну ідентифікацію економічних інтересів та показано їх роль як рушійної сили суспільного розвитку. У разі з'ясування визначеності національного економічого інтересу, виокремленого зі складеної взаємодоповнювальної системи інтересів запропоновано базуватися на версії суспільних потреб, яка доповнюється структурно-твірною функцією національної ідеї. Його розглянуто як складну систему, якій притаманна суперечлива взаємодія інтересів суспільства, держави, трудових колективів, окремих громадян. З урахуванням цього розкриваються особливості формування та визначаються шляхи його реалізації. На підставі сучасної глобалізації обгрунтовано заходи щодо захисту національних інтересів у світовому економічному просторі й утвердження України як рівноправного учасника міжнародних економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 +
Шифр НБУВ: РА348316

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського