Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (310)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.34$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Якубенко В.Д. 
Базисні інститути у трансформаційній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.Д. Якубенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, соціально-економічні та прикладні проблеми взаємозв'язку базисних економічних інститутів - власності, влади, управління, праці - у контексті інстуціональної теорії. Здійснено комплексне дослідження та теоретичне узагальнення змісту та форм прояву відносин власності, влади, управління, праці на рефлексивному, парному та множинному рівні. Визначено функціональну специфіку інституціональної підсистеми економіки. Значну увагу приділено аналізу процесу реструктуризації інституціональних відносин у трансформаційній економіці. Висвітлено ідеологічні та теоретико-економічні розбіжності в концепціях трансформаційного процесу. Теоретично обгрунтовано та запропоновано комплекс заходів щодо розв'язання протиріч у процесі інституціоналізації корпоративного сектору економіки, соціалізації економічних відносин за трансформаційних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.34 +
Шифр НБУВ: РА338636

Рубрики:

      
2.

Чан Чунг Чі Хієу 
Малий бізнес в аграрній сфері перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Чан Чунг Чі Хієу ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 26 с. — укp.

Дисертація присвячена важливим, недостатньо розробленим питанням теорії та практики функціонування малого бізнесу в аграрному секторі економіки при переході до ринкових відносин. Обгрунтована роль малого бізнесу в агросфері в період економічної транзиції, розроблені наукові рекомендації державної підтримки селянського, фермерського господарства. Результати проведеного в роботі порівняльного аналізу ефективності функціонування малого бізнесу в сільському господарстві України, Росії, В'єтнаму та Китаю обгрунтовані теоретично та підтверджені практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342

Рубрики:

      
3.

Чубарєва Л.І. 
Малий бізнес: теорія, механізми підтримки становлення та розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.І. Чубарєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологію формування ефективних механізмів підтримки становлення та розвитку малого бізнесу. Розкрито суть поняття "малий бізнес" і розглянуто взаємозв'язок між специфічними властивостями малого бізнесу та його функціями. Запропоновано типізацію даного бізнесу залежно від ступеня еволюційного розвитку та класифікацію його видів і різновидів на кожному етапі еволюції. Розроблено концепцію підтримки малого бізнесу, яка реалізується системою механізмів, що містить механізми державної та недержавної підтримки, а також організаційно-інституціональний механізм, який забезпечує функціонування та цілісність системи. Для активізації розвитку малого бізнесу в Україні запропоновано заходи щодо вдосконалення механізмів державної підтримки та розроблено шляхи розширення сфери застосування механізмів недержавної підтримки. Обгрунтовано напрями оптимізації регуляторно-правового механізму державної підтримки малого бізнесу в Україні. З метою конкретизації напрямів його підтримки запропоновано економіко-статистичну модель прогнозу розвитку малих підприємств в Україні та визначено методику та систему показників оцінювання ефективності підтримки малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА361437

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ісаченко Д.А. 
Методологічні засади регіональної стратегії розвитку малих промислових підприємств: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.05 / Д.А. Ісаченко ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано концепцію, згідно якої методологічною основою управління економікою регіону є регіональний підхід, який охоплює взаємозв'язки суб'єктів економіки регіону, що дозволяє комплексно розглядати їх поведінку з позиції завдань економічного та соціального розвитку регіону. Наведено концепцію стратегії розвитку малого промислового підприємництва, яка будується на кейнсіанській моделі, але пропонується використовувати поряд з цим механізм державної підтримки, що має викликати численні мультиплікативні ефекти, невід'ємною ланкою яких є активізація попиту, у тому числі і споживчого, оскільки стримуючим чинником розвитку малого промислового підприємництва є обмежений попит населення через низькі доходи, а також через те, що він зорієнтований на імпортні товари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)291.9
Шифр НБУВ: РА374284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Конєва Т.А. 
Механізм впливу малого бізнесу на економічне зростання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.А. Конєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність малого бізнесу як економічної категорії. На підставі узагальнення досліджень вітчизняних і зарубіжних учених удосконалено класифікацію типів малого бізнесу. Досліджено еволюцію наукових підходів до проблеми взаємозв'язку малого бізнесу й економічного зростання. Розроблено механізм впливу малого бізнесу на економічне зростання, який реалізується відповідно до виробничого, витратного та доходного методів виміру ВВП. Узагальнено світовий і вітчизняний досвід підтримки розвитку малого бізнесу. Проаналізовано особливості економічного зростання та розвитку малого бізнесу за умов інверсійного типу формування ринкової економіки. Оцінено вплив малого бізнесу на економічне зростання України. Обгрунтовано напрями активізації діяльності малого бізнесу як джерела зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА361249

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Лоза А.С. 
Підприємницька активність за умов суспільної трансформації (на прикладі малого бізнесу): автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.С. Лоза ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено підприємницьку активність за умов суспільної трансформації. Проаналізовано концептуальні основи аналізу підприємницької активності, її теоретичний взаємозв'язок з поняттями "підприємництво", "підприємницька поведінка", "підприємницька діяльність", "підприємницька ініціатива", "ділова активність", "самозайнятість". Підприємницьку активність розглянуто з застосуванням особистісно-мотиваційного, поведінкового та соціокультурного підходів, у контексті культурно-історичних і соціально-економічних відносин, що склалися за умов сучасного українського суспільства. На регіональному рівні досліджено вплив масової свідомості на сприйняття населенням України феномену підприємництва та підприємницької активності. На прикладі функціонування малого бізнесу проведено емпіричний аналіз основних діяльнісно-поведінкових виявів підприємницької активності, а також показано значення та доцільність багаторівневого підходу для проведення аналізу ризикогенних ситуацій, що її супроводжують. Визначено особливості інституційного регулювання підприємницької активності та запропоновано першочергові заходи з метою її розвитку. Запропоновано визначати підприємницьку активність як діяльнісно-поведінкову складову підприємництва, що реалізує його інноваційну природу, функціонально підтримує тонус дій для досягнення економічного та відповідного соціального ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + С5*665.29 +
Шифр НБУВ: РА363917

Рубрики:

      
7.

Кужель О.В. 
Регіональні програми підтримки підприємництва в Україні: тенденції розвитку, методологія, практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Кужель ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням формування регіональних систем підтримки підприємництва в Україні. Проведено комплексне дослідження сукупності проблем становлення малого і середнього підприємництва, надано методичні рекомендації щодо аналітико-інформаційного етапу розробки регіональних програм підтримки підприємництва. Представлено огляд теоретичних основ підприємництва в різних економічних школах, розглянуто основні невирішені методологічні й методичні питання регіональної політики з підтримки підприємництва. Науковий експеримент розглядає центральну ланку в політиці регіональної влади у сфері малого підприємництва - комплексну програму розвитку малого підприємництва в регіоні, а також порушує питання стратегії, фінансування, побудови моделі регіональної програми і можливих шляхів її реалізації. Визначено цільові орієнтири регіональної програми підтримки підприємництва, пріоритетні напрямки підтримки, принципові засоби здійснення підтримки за цими напрямами, правила розподілу ресурсів і зусиль між напрямами підтримки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Царик І. М. 
Регулятивні інструменти посилення соціальної відповідальності бізнесу в системі національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. М. Царик ; Черніг. держ. ін-т економіки і упр.. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми регулювання соціальної відповідальності бізнесу в системі національної економіки. Розглянуто теоретико-методологічні засади соціальної відповідальності підприємницького сектору. Визначено внутрішній і зовнішній потенціал соціальної відповідальності бізнесу для забезпечення сталого розвитку національної економіки. Обгрунтовано концептуальні основи механізму державного регулювання соціальної відповідальності бізнесу. Досліджено особливості регулювання соціальної відповідальності бізнесу за умов циклічності економіки. Визначено фактори впливу на соціальну відповідальність бізнесу й оцінено ступінь її залежності від основних з них. Висвітлено перспективи розвитку регулювання соціальної відповідальноті бізнесу в Україні з урахуванням міжнародного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131
Шифр НБУВ: РА379862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Коляда О. В. 
Середній клас у трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Коляда ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорії "середній клас", вдосконалено критерії визначення середнього класу, розглянуто його роль у трансформаційній економіці й особливості формування в Україні на етапі ринкових трансформацій, визначено мале підприємництво основним фактором формування та розвитку середнього класу. Розглянуто інституціональні особливості розвитку малого підприємництва в Україні, проведено соціально-економічну оцінку його потенціалу та визначено основні проблеми розвитку. Запропоновано шляхи покращання умов розвитку малого підприємництва у контексті становлення середнього класу, зокрема, визначено, що державна політика підтримки малого підприємництва повинна реалізуватись шляхом єдиної стратегії. Надано напрями вдосконалення податкової політики, подано пропозиції щодо вдосконалення системи освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131.1 + С5*422.4
Шифр НБУВ: РА382367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Воробйова Л.О. 
Формування стимулюючого механізму управління малим бізнесом: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.О. Воробйова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного та методологічного забезпечення формування стимулюючого механізму управління малим бізнесом. В ній збагачено систему функцій малого бізнесу у суспільстві; з'ясовано функціональний характер його залежності від макроекономічних процесів, економічної політики держави; доведено необхідність регіоналізації управління малим бізнесом; запропоновано і практично апробовано комплекс аналітичних засобів для кількісних оцінок ролі та значення малого бізнесу в країні та регіонах; опрацьовано структуру стимулюючого механізму управління ним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342

Рубрики:

      
11.

Трушенко О.М. 
Франчайзинг як спосіб розвитку підприємницької організації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Трушенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження франчайзингових відносин суб'єктів підприємництва, визначено їх специфіку та форми вияву в сучасній економіці України. Розроблено шляхи удосконалення управління франчайзингом. Проаналізовано основні елементи та функції франчайзингової системи, структуру та форми франчайзингових відносин. Запропоновано виділення прямих та опосередкованих доходів франчайзера. Визначено функції початкового внеску для франчайзера. Проаналізовано життєвий цикл франчайзингових відносин, його стадії та взаємодію суб'єктів. Визначено особливості галузевого та національного формування та розвитку франчайзингових відносин. Розглянуто систему ризиків франчайзерів і компаній-франчайзі у франчайзинговому та постфранчайзинговому періодах. Визначено можливі компенсатори постфранчайзингових ризиків для франчайзі. Виявлено спільні й особливі риси функціонування вертикально- та горизонтально-інтегрованих (франчайзингових) підприємницьких мереж. Визначено фактори конкурентоспроможності, напрямки й особливості впливу франчайзингових мереж на споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.34 + У9(4УКР)292.4 +
Шифр НБУВ: РА361326

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського