Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (86)Реферативна база даних (982)Книжкові видання та компакт-диски (1589)Журнали та продовжувані видання (261)
Пошуковий запит: (<.>U=У03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аджиєва Л. С. 
Науково-дослідні установи і організації Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля (1861 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. С. Аджиєва ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано розвиток і діяльність науково-дослідних установ та організацій Криму у системі відносин: влада - економіка - довкілля 1861 - 1917 рр. Проведено комплексний аналіз соціально-економічної ситуації у Криму, який дозволяє виявити чинники, що сприяли інтенсифікації науково-дослідної роботи в даний хронологічний період. Висвітлено загальні тенденції розвитку світової сільськогосподарської науково-дослідної справи та природознавства. Розкрито внесок Нікітського ботанічного саду та науково-освітнього центру "Магарач" у забезпечення розвитку провідних галузей економіки, модернізацію паркового господарства, виноробної галузі. Визначено роль природничо-наукових товариств та аматорських досліджень у розв'язанні проблем агроекології та розгортанні природоохоронної діяльності. Систематизовано науковий доробок вчених і дослідників-аматорів. Узагальнено та введено до наукового обігу малоз'ясовані та невідомі факти біографій та діяльності низки провідних науковців, що жили та працювали в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-5 + У03(4УКР-6КРИ)5
Шифр НБУВ: РА381977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хахлюк А. М. 
Формування механізму залізничного комплексу України: генезис, розвиток та геоекономічні перспективи: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / А. М. Хахлюк ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 31 с. — укp.

Досліджено процес зародження, становлення та розвитку залізничного будівництва на території сучасної України, формування механізму залізничного комплексу: спорудження залізниць, будівництво локомотиво- та вагонобудівних заводів, їх матеріально-технічне постачання. Вивчено процеси забезпечення залізничних перевезень вантажів і пасажирів на різних історичних етапах розвитку залізничного комплексу держави. Висвітлено участь основних галузей комплексу у Першій світовій, Громадянській та Великій Вітчизняній війнах, у післявоєнній відбудові та подальшому розвитку економіки. Проаналізовано сучасний стан і запрогнозовано геоекономічні перспективи розвитку залізничного комплексу, його інтеграцію в євразійські транспортні структури та підвищення ролі країни як транзитної території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)603.72 + У9(4УКР)315.372 + У9(4УКР)372 + О2 г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА379826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єсюнін С. М. 
Міста Подільської губернії у другій половині XIX - на початку XX ст.: соціальна інфраструктура, адміністративний та економічний аспекти: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Єсюнін ; Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. — Кам'янець-Поділ., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено основні аспекти розвитку міст Подільської губернії за умов становлення ринкової економіки другої половини XIX - початку XX ст. Вивчено головні містоутворювальні фактори - адміністративний й економічний, а також з'ясовано розвиток соціальної інфраструктури. Простежено зміни кількості міст, їх адміністративного та правового статусу, динаміки міського населення та його соціоетнічної й економічної структур. Розкрито розвиток військово-стратегічної функції міст, промислово-ремісничого виробництва, торгівлі, транспортної мережі, формування банківсько-кредитної системи, культурно-освітнього середовища. Запропоновано періодизацію соціально-економічного розвитку міст, подано їх класифікацію та типологію у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)5-22 + У03(4УКР-8ПОД)504.41 + У049(4УКР-8ПОД)22
Шифр НБУВ: РА379417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Феофанов Л. К. 
Економічний розвиток кольорової металургії України (1970-ті рр.): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Л. К. Феофанов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено реатроспективний аналіз процесу економічного розвитку кольорової металургії, що враховує сучасний рівень економічних знань і дозволяє розробити конкретні пропозиції щодо вдосконалення принципів і методів керівництва галуззю за умов незалежності України. Розширено наукове уявлення про процес розвитку галузі, що враховує взаємозалежність кількісних та якісних змін об'єкта та поглиблює наукову базу перетворень галузі. Удосконалено методичний підхід до історико-економічного аналізу процесу розвитку галузі, що передбачає застосування інтегрованого міждисциплінарного підходу до її дослідження та дозволяє більш повно визначити фактори розвитку. Удосконалено методичний підхід до організації роботи соціальних служб з членами робітничих колективів на сучасних підприємствах кольорової металургії, що передбачає розширення соціальних гарантій працівникам і дозволяє закріпити за підприємством найбільш кваліфікованих спеціалістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)603.0 + У9(4УКР)305.552
Шифр НБУВ: РА386009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шевченко В. М. 
Земельний ринок України 60-х років XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. М. Шевченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено виникнення та функціонування земельного ринку в Україні 1860-х рр. - початку ХХ ст. Підсумовано наслідки наукової діяльності кількох поколінь вітчизняних і зарубіжних істориків та економістів, які у тій чи іншій мірі звертались до проблем земельного ринку. Висвітлено особливості його функціонування в Україні на рівні окремих її районів і губерній. Вивчено еволюційні процеси у ринково-поземельних відносинах після скасування кріпосного права. Розглянуто земельний ринок як важливу складову процесу заміни станового феодального землеволодіння безстановим, демократичним землеволодінням, головним чином через купівлю-продаж землі на ринку. Визначено умовні етапи еволюції ринково-поземельних відносин в Україні, кожен з яких відповідає певному періоду функціонування земельного ринку в його закономірностях та особливостях розвитку. Проаналізовано участь у ринково-поземельних операціях представників окремих верств і категорій земельних власників, як особистих, так і колективних. Охарактеризовано найбільш активних рушіїв процесу еволюції земельного ринку в Україні протягом другої половини ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-232 + У03(4УКР)503.20-51
Шифр НБУВ: РА382342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Рудь А. А. 
Розвиток кооперативної торгівлі на Харківщині в роки непу (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Рудь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку організаційної мережі закладів кооперативної гуртової, гуртово-роздрібної, роздрібної торгівлі в містах, селищах міського типу та селах за розрядами. Висвітлено принципи, функції торговельної кооперації, проаналізовано процес переходу кооперації від державного та кооперативного товарообміну до торгівлі, динаміку обігів кооперативної торгівлі у гуртовій, гуртово-роздрібній, роздрібній торгівлі у порівнянні з державною та приватною торгівлею на різних етапах нової економічної політики. Проаналізовано питому вагу кооперативної торгівлі у забезпеченні сімей робітників, службовців, селян продовольчими та промисловими товарами, визначено причини, в силу яких торговельна кооперація не була остаточно ліквідована за умов згортання непу, але була фактично одержавлена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР-4ХАР)613.08
Шифр НБУВ: РА381329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Жмака В. М. 
Соціально-економічний розвиток міст Лівобережної України в 1920-ті роки: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. М. Жмака ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічний розвиток міст Лівобережної України в 1920-ті р. Встановлено основні тенденції й особливості розвитку українських лівобережних міст періоду непу. Проаналізовано історіографію даної проблеми, введено в науковий обіг нові матеріали, які стосуються міських бюджетів, промисловості. Встановлено кількість міст регіону статус яких не змінювався протягом усіх 1920-х р. Розглянуто законодавчу базу та політику влади щодо міст. З'ясовано стан і тенденції розвитку промисловості та торгівлі, комунального господарства в містах Лівобережжя даного періоду. Висвітлено бюджети міст різних типів, визначено їх розміри, шляхи наповнення та витрачання міських фінансів, встановлено рівень їх виконання. Простежено динаміку чисельності міського населення регіону, розкрито особливості національної та соціально-класової структури, означено основні галузі праці самодіяльного населення міст Лівобережжя в роки непу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-22 + У03(4УКР-9ЛІВ)61
Шифр НБУВ: РА381096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Клименко В. В. 
Промислова кооперація в УРСР у повоєнний період (1944 - 1960 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Клименко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено ступінь розробки теми у вітчизняній та зарубіжній історіографії. Виявлено та введено до наукового обігу значний масив раніше неоприлюднених архівних джерел. Показано, що за складних господарсько-економічних умов відбудовного періоду влада, не афішуючи це, пішла на значні поступки для кустарно-промислової кооперації, фактично значно розширила умови для розвитку приватної виробничої ініціативи. З'ясовано виробничий потенціал кооперативних об'єднань 1940-х - 1960 рр. Проаналізовані основні напрямки діяльності різних систем промислової кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)620.08 + Т3(4УКР)63-23
Шифр НБУВ: РА381141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Берестовий А. І. 
Податкова політика російського царату в українському селі у другій половині XIX - на початку XX ст.: історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Берестовий ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено податкову політику російського царату в українському селі як складову частину внутрішньоекономічної політики уряду Російської імперії у другій половині XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано податкові платежі, грошові та натуральні повинності українського селянства, досліджено рівень податкового тягаря, з'ясовано основні причини накопичення недосплат з селянських платежів. Досліджено основні напрямки реформування податкової системи в Російській імперії та їх реалізацію в українських губерніях. Проаналізовано еволюцію соціально-економічної та суспільно-політичної думки в Російській імперії стосовно системи оподаткування. Вивчено процес утворення та діяльність податкових органів в українських губерніях Російської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-23 + У03(4УКР)502.6
Шифр НБУВ: РА381154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сокур Ю. В. 
Правові основи торговельно-транспортного підприємництва в Україні (на матеріалах чумацького промислу XVII - XIX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. В. Сокур ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми виникнення та розвитку звичаєвого та писаного права, яке регулювало функціонування торговельно-транспортного підприємництва, зокрема чумацтва, на українських землях у XVII- XIX ст. Висвітлено особливості розвитку чумацького підприємництва, показано його значення в соціально-економічному житті України. Охарактеризовано товарообіг внутрішньої та зовнішньої чумацької торгівлі. Проаналізовано транспортну інфраструктуру того часу, зокрема, наявність і стан шляхів сполучень (доріг, трактів, мостів, переправ). Показано еволюцію правових норм регулювання чумацтва на українських землях. Узагальнено правотворчий досвід урядових органів щодо розвитку торговельно-транспортного підприємництва та захисту внутрішнього ринку в період існування Гетьманської держави та під час перебування українських земель у складі Речі Посполитої та Російської імперії. Виявлено взаємозв'язок розвитку (згортання) підприємницької ініціативи у залежності від лібералізації чи правового обмеження цієї діяльності з боку державних або місцевих органів. Визначено зміст таких понять, як чумак, чумацтво, чумакування, правове регулювання торговельно-транспортного промислу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4/5-623 + Х2(4УКР)-381 + У03(4УКР)4/508.43
Шифр НБУВ: РА384530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дібас О. А. 
Джерела з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Дібас ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексний аналіз джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.). Запропоновано класифікацію джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), в основу якої покладено як формальні, так і змістовні критерії. Надано історико-джерелознавчу характеристику джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): законодавчої бази Російської імперії, діловодної документації та статистичних матеріалів промислових підприємств, акціонерних товариств. Виявлено, систематизовано та досліджено комплекс джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), здійснено їх класифікацію. До наукового обігу введено значний масив невикористаних джерел, насамперед "Зібрання узаконень правлячого при уряді Сенату", а саме: статути акціонерних товариств і зміни до них, зафіксовані на сторінках краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-237 + Т1(4УКР)-1(4УКР55) + У03(4УКР5)503.0
Шифр НБУВ: РА382785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Опанасенко В. М. 
Господарська мотивація в економічній системі України другої половини XIX - початок XX ст. та її відображення в економічній думці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Опанасенко ; "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана", держ. вищ. навч. закл . — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль основних наукових концепцій і встановлено їх внесок у формування теорії господарської мотивації (ГМ). Обгрунтовано умови формування ринкової ГМ на українських землях у досліджуваний період і виокремлено основні інституційні детермінанти її утворення, такі як духовно-культурна суспільна складова та державна економічна політика. Виявлено типи ГМ, причини їх диференціації та шляхи реалізації в основних верствах українського суспільства. На підставі виявлених закономірностей розвитку вітчизняної ринкової ГМ у другій половині XIX - на початку XX ст. сформульовано теоретичні та практичні пропозиції для розвитку сучасної ринкової ГМ суб'єктів економічної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У02(4УКР)5 + У03(4УКР)5 + Т3(4УКР)52-2
Шифр НБУВ: РА380708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Журман С. М. 
Генеза ремесла в господарській системі Лівобережної України в XVII - XVIII ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. М. Журман ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено генези ремесел в господарській системі Лівобережного регіону України в XVII - XVIII ст. Проаналізовано особливості впливу ремісничого виробництва на розвиток господарської системи. Розглянуто історичні передумови виникнення ремесел, розвиток ремісничого виробництва на даній території в XVII - XVIII ст. Висвітлено перехід від натуральної до товарної системи господарства, чисельність і фахову розгалуженість ремісників, організаційну форму об'єднання майстрів, діяльність позацехових ремісників, причини зниження ролі та значення ремісничого виробництва в господарстві Лівобережної України. Визначено, що ремесла становлять важливий напрямок господарської діяльності населення регіону, характеризують загальний рівень розвитку економіки краю, впливаючи на соціальні, політичні та культурні процеси, які відбуваються у даний період у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР-9ЛІВ)403.0 + Т3(4УКР)46-2
Шифр НБУВ: РА377207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гавліч І. Б. 
Українська кредитна кооперація у Східній Галичині (остання третина XIX ст. - 1914 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Б. Гавліч ; Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено соціально-економічні та політичні передумови становлення української кредитної кооперації регіону. Показано етапи розвитку української кредитної кооперації, основні напрями діяльності кредитних кооперативів системи "Шульце Деліч" і "Райфайзен". Визначено роль та місце кредитних кооперативів у фінансовій і господарській підтримці дрібних товаровиробників. З'ясовано значення товариства "Просвіта" у розвитку української кредитної кооперації даного періоду. Проаналізовано діяльність Крайового союзу кредитового-фінансового й організаційного центру української кредитної кооперації Східної Галичини наприкінці ХІХ - на початку XX ст. Досліджено діяльність перших страхових товариств Східної Галичини -"Дністра" та "Карпатії". Встановлено, що наприкінці XIX - на початку XX ст. українська кредитна кооперація є найпотужнішим відділом українського кооперативного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-2 + У03(4УКР)500.8
Шифр НБУВ: РА373284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Ямполець П.В. 
Матеріальне становище робітників державної промисловості України в період НЕПУ (історико-статистичний аналіз): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / П.В. Ямполець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення архівних джерел і статистичних матеріалів досліджено процеси та зміни, що відбувались у матеріальному становищі робітників державної промисловості України у 1920-ті рр. Проаналізовано вплив радянської держави на формування цінової політики, заробітної плати, забезпечення трудящих продуктами харчування та товарами широкого вжитку. На підставі використання соціально-економічних і статистичних показників рівня життя населення побудовано динамічні ряди зрушень, що стались протягом 1921 - 1929 рр. у таких головних структурних елементах добробуту, як номінальна та реальна заробітні плати, ціни приватного ринку, енергетичний та якісний склад харчування, вартість бюджетного набору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-281 + С62:У9(4УКР)0-94 + У03(4УКР)613.030
Шифр НБУВ: РА371088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гончарук Т. Г. 
Транзитна торгівля в Україні кінця XVIII - першої половини XIX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Т. Г. Гончарук ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 28 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз процесів, які пов'язані з формуванням і функціонуванням маршрутів транзиту товарів через українські землі, які входили до складу Російської імперії, від кінця XVIII ст. до початку буржуазних реформ середини XIX ст. Проаналізовано вплив зовнішньо-, внутрішньополітичних та економічних факторів на розвиток транзиту. Вивчено правову базу функціонування транзиту, її характер і зміни. Визначено сухопутні, морські та річкові шляхи транзитної торгівлі територією України, засоби, якими проводився транзит, його загальні показники. Проаналізовано склад купецтва, яке займалося транзитною торгівлею. Визначено місце транзиту товарів у товарообміні та його вплив на українське господарство в цілому. Вивчено одеське порто-франко (1819 - 1859 рр.) як явище вітчизняної соціально-економічної історії: передумови та причини його проголошення, зміни правового становища, вплив на економічне, соціальне та культурне життя України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-236 + У03(4УКР)470.843
Шифр НБУВ: РА375882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Єлісєєва Л.В. 
Становлення та розвиток місцевих фінансів у Російській імперії наприкінці ХVIII - на початку ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Л.В. Єлісєєва ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано особливості інституційного середовища, екзо- й ендогенні чинники, що визначили специфіку формування вітчизняної системи місцевих фінансів досліджуваного періоду. Обгрунтовано ринковий характер трансформації їх місця та ролі у функціонуванні економічної системи Російської держави, запропоновано періодизацію їх розвитку. Досліджено процес становлення теорії місцевих фінансів у контексті модернізаційних перетворень другої половини XIX - початку XX ст. Проаналізовано погляди економістів-теоретиків і фінансистів-практиків щодо проблем формування та розподілу доходів місцевих бюджетів, оптимізації фінансового господарства на місцях та їх значення в економічній політиці держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4РОС )026.134.068 + ТЗ(4РОС)0-2 + Х2(4РОС)51/52-622.1
Шифр НБУВ: РА375123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Коцюбанська О. О. 
Становлення та розвиток кондитерської промисловості України (друга половина XIX - 30-ті роки XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Коцюбанська ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 18 с. — укp.

На підставі архівних джерел досліджено становлення та розвиток кондитерської промисловості України у другій половині XIX ст. - 1930-х рр. Розроблено періодизацію початкових етапів розвитку галузі та класифікацію кондитерських підприємств XIX ст., розкрито особливості розвитку галузі у періоди НЕП й індустріалізації. Розглянуто питання технологій і обладнання, підготовки кадрів в кондитерській промисловості. Проведено порівняння розвитку галузі на західних і південно-східних землях України, що різняться рядом історичних обставин. Увагу приділено окремим постатям, чия діяльність в різні роки створювала певні вектори в розвитку кондитерської промисловості, зокрема, Ж. Борману, К. Авдикович-Глинській, В. Єфімову. Проаналізовано специфіку кондитерської галузі та її місце в загально-історичному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-231 + Т3(4УКР)61-231 + У03(4УКР)503.067.517
Шифр НБУВ: РА378193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Задерейчук А. А. 
Внесок роду Фальц-Фейнів у соціально-економічний та суспільно-політичний розвиток Півдня України: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. А. Задерейчук ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Введено до наукового обігу численні раніше невідомі джерела, виявлені в архівах України та Російської Федерації. Розглянуто питання про розвиток промисловості, транспорту і зв'язку в маєтках Фальц-Фейнів, про участь представників роду в земському русі та Держаній Думі, в громадських і спортивних організаціях. Досліджено історію виникнення, розвитку та торговельно-промислової діяльності приватного порту Хорли. Вдосконалено детальне вивчення генеалогії роду Фальц-Фейнів. Вперше цілісно зібрано свідчення про створення та розвиток в дорадянський період всесвітньо відомого заповідника Асканія-Нова. Значно розширено вже існуючі уявлення про розвиток сільсьгосподарського виробництва в маєтках Фальц-Фейнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + У03(4УКР7)502.78
Шифр НБУВ: РА371299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ступак Ф. Я. 
Благодійність та суспільна опіка в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ф. Я. Ступак ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 40 с. — укp.

Запроваджено поняття "соціальна допомога", "соціальна підтримка", які разом з поняттям "благодійність" складають зміст історичного, соціального, психологічного феномену. На підставі опублікованих і архівних документів, більшість з яких вперше залучена до наукового обігу, проведено конструктивний аналіз наукової літератури з проблеми історії доброчинності та суспільної опіки. Розглянуто процес оформлення суспільної підтримки на основних етапах соціально-історичного розвитку. Прослідковано генезис вітчизняної державної та недержавної форм захисту та підтримки різних категорій нужденних. Виявлено та концептуально обгрунтовано основні історичні тенденції оформлення наукової парадигми соціальної допомоги в Україні. Розкрито особливості соціальної діяльності приказів громадської опіки, земських і міських органів самоврядувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + У03(4УКР)470.278 + У03(4УКР)502.78
Шифр НБУВ: РА377757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського