Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (379)Журнали та продовжувані видання (107)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бутинець Т.А. 
Документування в системі бухгалтерського обліку: теорія і методологія: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.А. Бутинець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично розроблено загальні принципи документування з метою створення уніфікованої системи первинних документів. Уточнено визначення бухгалтерського обліку за умов ринку, конкретизовано його функції, обгрунтовано рівні регулювання. Систематизовано понятійний апарат, наведено його нові дефініції. Надано детальну класифікацію облікових документів на основі запропонованих ознак, з'ясовано місце документування в системі елементів методу бухгалтерського обліку. Показано необхідність і можливість оформлення первинних документів з метою одночасного використання для записів до регістрів фінансового, управлінського, податкового та стратегічного обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.20-12 + У052.9(4УКР)230.0-12
Шифр НБУВ: РА315157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ковбаса Ю.М. 
Зміст і методика професійної підготовки старшокласників з бухгалтерського обліку в умовах міжшкільного навчально-виробничого комбінату: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Ю.М. Ковбаса ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зміст і структуру курсу професійної підготовки старшокласників за спеціальністю "Бухгалтерський облік" як шкільного компонента загальної середньої освіти та розроблено програму "Основи бухгалтерського обліку" для професійного навчання учнів X - XI класів." Розроблено критерії відбору навчального матеріалу, основними з яких є: відповідність змісту учбового курсу основним функціям професійної діяльності бухгалтерів, доступність, урахування розумових і вікових можливостей учнів, практична спрямованість, міжпредметна та внутрішня координація та взаємозумовленість в структурі навчального матеріалу теоретичних відомостей і практичних дій. Вперше розроблено й експериментально апробовано методику вивчення основ бухгалтерського обліку за умов міжшкільного навчально-виробничого комбінату з застосуванням комплексу активних дидактичних засобів, пріоритетним серед яких є метод проектів як складовий компонент проблемного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6 + У052.2 р20-2 +
Шифр НБУВ: РА336773

Рубрики:

      
3.

Грицишен Д. О. 
Ісламська модель бухгалтерського обліку в умовах глобалізації: напрями адаптації в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. О. Грицишен ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Уточнено сутність глобалізації та значення ісламської моделі бухгалтерського обліку в подоланні її наслідків. Визначено місце бухгалтерського обліку в сучасній економічній доктрині мусульманських країн, і роль її принципів в формуванні організаційно-методичних положень. Встановлено особливості правового поля функціонування бухгалтерського обліку в мусульманських країнах та його галузевої направленості. Обгрунтовано вплив зовнішнього середовища на кожен з елементів системи бухгалтерського обліку. Висвітлено залежність запитів користувачів облікової інформації від майнового інтересу та визначено значення бухгалтерського обліку у врегулювання інформаційної асиметрії. Розроблено облікову модель розподілу результатів діяльності підприємства, яка враховує всі фактори виробництва. Запропоновано внести зміни щодо форм фінансової звітності в контексті показників соціального характеру. Здійснено пакет звітності про соціальну й екологічну відповідальність підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 в + У052.9(0)2 в + У052.9(4Укр)2 в
Шифр НБУВ: РА375103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Давидюк Т.В. 
Подвійний запис в бухгалтерському обліку: теорія і практика застосування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.В. Давидюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Запропоновано визначення економічної та правової суті поняття "подвійний запис", узагальнено та систематизовано історичні умови, фактори та причини виникнення в обліку подвійного запису. Обгрунтовано застосування філософських методів у процесі дослідження механізму дії подвійного способу реєстрації фактів господарського життя. Визначено місце подвійного запису в інформаційно-документній системі бухгалтерського обліку. За результатами дослідження функціональних властивостей потрійного та четверного записів доведено оптимальність та достатність у бухгалтерському обліку подвійного запису. На підставі установлення існуючого функціонального зв'язку між об'єктами бухгалтерського спостереження обгрунтовано дію закону подвійності за нових умов господарювання. За даними аналізу можливостей найбільш поширених комп'ютерних програм доведено, що за умов комп'ютеризації у разі відображення кожної господарської операції здійснюється безперервний контроль, що свідчить про посилення контрольного значення подвійного запису. Розроблено практичні рекомендації стосовно комп'ютеризації процесу формування бухгалтерських проводок різних аналітичних рівнів. Запропоновано методичні підходи до моделювання господарських процесів підприємства, що базується на побудові інформаційних моделей, визначено роль подвійного запису у процесі їх побудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.20-11 + У052.9(4УКР)20-11 +
Шифр НБУВ: РА328263

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Левочко М.Т. 
Професійна підготовка молодших спеціалістів з бухгалтерського обліку у вищих навчальних закладах І - ІІ рівнів акредитації: Автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.04 / М.Т. Левочко ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано доцільність докорінних, кардинальних перетворень, що стосуються реформування системи вищої економічної освіти з метою удосконалення фахової освіти та підвищення якості професійної підготовки спеціалістів. Розроблено і теоретично обгрунтовано дидактичну модель навчального предмета "Бухгалтерський облік" та професійну модель діяльності фахівця-бухгалтера, визначено педагогічні умови підвищення якості професійної підготовки бухгалтерів. Розкрито зміст професійної підготовки молодших спеціалістів з бухгалтерського обліку у вищих навчальних закладах, а також форми, методи, міжпредметні зв'язки та шляхи їх реалізації. Експериментально перевірено результативність і дієздатність виявлених педагогічних умов підвищення ефективності професійної підготовки молодших спеціалістів. Встановлено, що коефіцієнт асоціації під час проходження виробничої та навчальної практики значно вищий у студентів експериментальних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 р3 +
Шифр НБУВ: РА328219

Рубрики:

      
6.

Шигун М.М. 
Розвиток теорії та методології моделювання системи бухгалтерського обліку: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.09 / М.М. Шигун ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні положення моделювання системи бухгалтерського обліку, що вирішує проблему створення та впровадження у практику господарської діяльності модельно-методичного інструментарію адаптації облікового забезпечення управління до умов постійно змінюваних й ускладнюваних соціальних, економічних, правових та екологічних відносин на мікро- та макрорівнях. Удосконалено теорію облікового моделювання, яка є основою створення моделей бухгалтерського обліку як системи. Розглянуто концепції моделювання у бухгалтерському обліку, розкрито зміст предмету й об'єкта облікового моделювання, визначено властивості та сформовано вимоги до моделей, визначено функції моделювання. Досліджено розвиток моделювання бухгалтерського обліку. Обгрунтовано методологічні положеня моделювання у бухгалтерському обліку, зокрема, розроблено принципи, підходи та способи створення облікових моделей. Розкрито специфіку використання загальнонаукових і спеціальних методів у процесах облікового моделювання залежно від типу елемента системи бухгалтерського обліку. Визначено особливості процесу створення моделей елементів господарської діяльності, що сприяє розширенню можливостей моделювання на рівні елементів методу бухгалтерського обліку та формує вихідну базу для створення облікових моделей на рівнях країни та суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.2 в 611 + У052.9(4УКР)2 в 611
Шифр НБУВ: РА371756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського