Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (220)Реферативна база даних (2239)Книжкові видання та компакт-диски (3137)Журнали та продовжувані видання (2520)
Пошуковий запит: (<.>U=У50$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гельмут Вальтер 
Економічні трансформації в постсоціалістичних державах (на матеріалах республік колишнього СРСР): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Гельмут Вальтер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання сутності, особливостей, динаміки та перспектив економічних трансформацій у перехідних суспільствах пострадянських країн. З'ясовано теоретико-методологічні аспекти економічних трансформацій, їх концепції та моделі. На основі рейтингу обраних показників проведено порівняльний аналіз процесів економічної трансформації у 1994 - 1998 рр. та у наступний період, одержані результати якого можна використовувати під час розробки програм і варіантів ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах колишнього СРСР. Вивчено стан, наслідки та перспективи ринкових перетворень в Україні у контексті проголошеного 1994 р. курсу радикальних економічних реформ і стану реалізації сучасної економічної та соціальної стратегії на 2000 - 2004 рр. Доведено, що в центрі даної стратегії знаходиться інноваційна модель, яка є вирішальним фактором економічного зростання та інтеграції у світову економіку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-183 + У9(45)0-183 + У9(54)0-183
Шифр НБУВ: РА311172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Дайновський Ю.А. 
Методологічні основи формування управлінських рішень у підприємництві: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Дайновський ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 31 с. — укp.

Сформульовано принципи стандартизації управлінських рішень. Здійснено класифікацію дій, що є основою рішень, надано оцінку інтенсивності застосування даних дій. Запропоновано методи генерації і модифікації стандартизованих рішень, які сприяють цілеспрямованому пошуку розв'язань у конкретних проблемних ситуаціях. Розроблено концепцію формування банків рішень, реалізація якої стане гарантом підвищення ефективності й оперативності підприємницької діяльності. Обгрунтовано зміст та структуру фактично створеного банку рішень. Запропоновано методичні підходи до оцінки ефективності застосування різних груп рішень у підприємництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131-21
Шифр НБУВ: РА308519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Раменська С.Є. 
Реструктуризація власності в умовах ринкової трансформації (українська практика в контексті міжнародного досвіду): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Є. Раменська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародні аспекти реструктуризації власності за умов ринкової економіки. Розглянуто особливості української практики в контексті міжднародного досвіду. Запропоновано й обгрунтовано концептуальні підходи до перспективного розвитку системи власності в Україні в контексті міжнародного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-183 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА310765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Мягких О. В. 
Перехідні економіки в умовах глобальних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О. В. Мягких ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти глобальної трансформації світової економіки та визначено перспективи перехідних економік в структурі нової глобальної економічної моделі світу, до основи якої покладено принципи постіндустріального розвитку. На підставі порівняльного аналізу моделей ринкових трансформацій обгрунтовано методологічні засади системних перетворень, що відбуваються в країнах Центральної, Східної Європи та СНД, розкрито закономірності перехідного періоду, сформульовано основні детермінанти успішності ринкових реформ. Виявлено особливості та обгрунтовано механізм включення перехідних економік в існуючі світогосподарські структури. На рівні практичних рекомендацій обгрунтовано модель розвитку конкурентоспроможної економіки України, з визначенням її місця, ролі, умов участі в світовому цивілізаційному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50
Шифр НБУВ: РА312754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Меркер Г. 
Трансформація державного сектора в умовах глобалізаціі світового господарства (на прикладі промислово розвинутих країн): Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.05.01 / Г. Меркер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено державний сектор промислово розвинених країн за умов глобалізації світового господарства, трансформаційних змін, що відбуваються в ньому під впливом науково-технічної революції та формування постіндустріального суспільства. Розкрито об'єктивні передумови та принципи глобалізації, форми її прояву в промислово розвинутих країнах і напрямки та масштаби впливу на державний сектор. Останній розглянуто як невід'ємну складову ринкової системи, що перебуває під впливом дії ряду екзогенних та ендогенних факторів. Формування глобальної цілісності світу об'єктивно призводить до переосмислення теоретичних концепцій суті та ролі держави, її соціально-економічних функцій. Доведено, що глобалізація по-різному впливає на державний сектор країни залежно від її політичної системи, ступеня відкритості економіки та рівня інтегрованості у систему світогосподарських зв'язків. Розкрито напрямки трансформації механізму регулювання державного сектора промислово розвинутих країн, співвідношення адміністративних та економічних важелів впливу з боку держави на економічну та соціальну сфери. Аргументовано, що державний сектор за умов трансформаційних змін виступає на ринку як приватне підприємство, орієнтоване на отримання прибутку, та використовує власні ресурси в комерційних цілях. Аргументовано тезу щодо стратегічного партнерства державного та приватного секторів економіки, яким є співробітництво, орієнтоване на перспективу та здійснюване на підставі домовленостей та угод. Одним з напрямків такого співробітництва є реалізація Insourcing проектів. На базі проведеного аналізу сформульовано теоретичні висновки й узагальнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-151
Шифр НБУВ: РА315807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Ткаленко С.І. 
Міжнародна інвестиційна діяльність комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.І. Ткаленко ; Н.-д. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено роль та місце комерційних банків у міжнародному інвестиційному процесі у економічно розвинених країнах та країнах з транзитною економікою. Проаналізовано інвестиційні потреби у країнах з транзитною економікою. Висвітлено роль інвестиційної діяльності як системи формування та використання інвестиційних ресурсів, регулювання інвестиційного процесу та міжнародного руху інвестицій, створення клімата із залученням вітчизняних та іноземних інвестицій. Наведено доцільність інвестиційних операцій у разі активної позиції, яка виявляється у використанні інструментів довгострокового кредитування, зміцненні позиції банків у посередницькій діяльності. На підставі вивчення ділової поведінки банків виявлено, що головними інструментами реалізації їх функцій у глобальному середовищі є інституціоналізація, сек'юритизація, універсалізація. Визначено сучасні тенденції розвитку світового фінансового ринку, що впливають на міжнародну діяльність банків. Проведено реорганізацію внутрішніх структур, що базуються на злитті та поглинанні у фінансовому секторі економіки. Визначено вплив даної тенденції на конкурентоспроможність, рейтинг та ділову поведінку банків на світових ринках. Запропоновано комплекс заходів щодо можливого реформування банківського сектора спрямованого на інтеграцію у фінансове середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + Ч526.218.134 +
Шифр НБУВ: РА322085

Рубрики:

      
7.

Чоботюк О.І. 
Міжнародний науково-технічний трансфер у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.І. Чоботюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади міжнародного науково-технічного трансферу за умов глобалізації. Виявлено основні функції та сучасні форми міжнародного науково-технічного обміну. Розглянуто методологію встановлення ціни на науково-технічну продукцію та основні проблеми в даній галузі. Досліджено механізм процесів державного регулювання у науково-технічній сфері в країнах світового співтовариства та узгодження національних та загальнорегіональних інтересів. Визначено основні напрями розвитку міжнародного науково-технічного трансферу та їх вплив на розширення науково-технічного співробітництва у західноєвропейському регіоні. Розглянуто можливі напрями інтеграції України до єдиного світового науково-технічного простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА319016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гончаренко В.В. 
Становлення світової системи кредитної кооперації: теорія, методологія, практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / В.В. Гончаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Виявлено специфіку принципів побудови базових моделей та систем сільської та міської кредитної кооперації у різних країнах світу, визначено особливості, закономірності та тенденції розвитку кредитної кооперації в країнах, що мають різні типи економіки. Виявлено системні проблеми розвитку кредитної кооперації в Україні, визначено стратегічні напрямки їх вирішення. Теоретично обгрунтовано необхідність створення системи об'єднань кредитних кооперативів, їх можливі види та функції, методологічні підходи щодо побудови перспективних моделей кредитної кооперації для умов перехідної економіки. Запропоновано класифікацію та систематизацію різноманітних мехнізмів мобілізації та використання фінансових ресурсів кредитних кооперативів, концептуальні підходи щодо формування стабілізаційного фонду та центрального резерву ліквідних коштів системи кредитних спілок України, а також методологію зниження кредитного ризику діяльності кооперативних фінансово-кредитних установ за системою "позикових кіл", розроблену на основі принципів сільської кредитної кооперації Ф.Райфайзена. Обгрунтовано важливість державного регулювання та підтримки розвитку кооперативного сектора та визначено напрямки вдосконалення законодавства України в сфері кредитної кооперації. Визначено концептуальні засади стратегічного розвитку національної системи кредитних спілок і методологічні підходи до формування в Україні системи аграрних кооперативних банків, що базуються на основі виявлених особливостей, закономірностей та тенденцій розвитку світової системи кредитної кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У508
Шифр НБУВ: РА318499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Жеваго К.В. 
Міжнародні інвестиції і ефективний економічний розвиток: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Жеваго ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання міжнародної інвестиційної взаємодії країн у контексті їх ефективного економічного розвитку. На основі сучасних теорій і моделей національного економічного розвитку досліджено вплив міжнародно-інвестиційних факторів на його ефективність, проаналізовано тенденції та протиріччя глобалізації інвестиційних ринків. Запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації міжнародної інвестиційної діяльності України з урахуванням сучасних пріоритетів і особливостей реалізації моделі відкритої економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 +
Шифр НБУВ: РА328201

Рубрики:

      
10.

Литвиненко В.М. 
Малий бізнес у розвитку зовнішньоекономічної діяльності країн перехідної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.М. Литвиненко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Виявлено головні передумови, критерії та специфічні особливості міжнародного функціонування дрібних фірм. Розглянуто новітні тенденції та регіональні відмінності розвитку сучасного малого бізнесу. Встановлено, що державна підтримка малих і середніх підприємств-суб'єктів (МСП) зовнішньоекономічної діяльності є важливим чинником їх міжнародної конкурентоспроможності. Розкрито базові інстументи регулювання зовнішньоекономічної діяльності МСП на внутрішньому та зовнішньому рівнях, визначено роль та місце міжнародних організацій у багатосторонньому регулюванні. Розглянуто можливі умови міжнародного співробітництва малих фірм за умов глобалізації, проаналізовано проблему вибору їх зовнішньоекономічної стратегії у процесі трансформації економіки. Наведено рекомендації та нові підходи щодо стимулювання розвитку міжнародної діяльності дрібного бізнесу за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1 + У580 +
Шифр НБУВ: РА323185

Рубрики:

      
11.

Антонюк Л.Л. 
Конкурентоспроможність національної економіки в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Л.Л. Антонюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади феномену міжнародної конкурентоспроможності за умов глобалізації, досліджено механізм його формування у високорозвинених країнах світу. Виявлено генезис, характер і масштаби конкуренції національних держав у глобальному середовищі. Висвітлено методологічні засади оцінки динамічних моделей їх міжнародної конкурентоспроможності, на базі яких проведено основні економетричні дослідження. Проаналізовано вплив інноваційних процесів на підвищення державної конкурентоспроможності. Встановлено рівень вітчизняної конкурентоспроможності на світовому ринку, здійснено її порівняльний аналіз з національним економічним потенціалом. Наведено рекомендації щодо розвитку інноваційних процесів у регіонах. Визначено засоби державного впливу на зростання конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА332030

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Власов В.І. 
Продовольча проблема в умовах глобалізації: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Власов ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти еволюції економічної науки. Проаналізовано дані щодо зміни чисельності населення у світі, окремих регіонах та країнах у цілому, а також сільського населення зокрема. Висвітлено проблеми використання землі для сільськогосподарського виробництва, її збереження та зміни збиральних площ певних культур. Вивчено виробництво основних видів сільськогосподарської продукції у динаміці на душу населення світу, у його регіонах і окремих країнах. Здійснено порівняльний аналіз рівня розвитку сільського господарства України, світу, ЄС та окремих розвинених країн. Визначено місце України у глобалізаційних процесах аграрної сфери світової економіки. Досліджено значення аграрної науки для зростанння виробництва продовольства і міжнародної продовольчої допомоги. Запропоновано механізми вирішення глобальної продовольчої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-982 +
Шифр НБУВ: РА334268

Рубрики:

      
13.

Тарасова В.В. 
Регіонально-інноваційні чинники розвитку міжнародного економічного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Тарасова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти управління регіональними інноваційними процесами з метою підвищення міжнародної конкурентоспроможності країни. Наведено визначення поняття "регіональний інноваційний комплекс", обгрунтовано його економічну сутність. Встановлено критерії класифікації регіональних інноваційних комплексів та їх види. На підставі аналізу світового досвіду визначено особливості англо-американської, європейської, японської, китайської та пострадянської моделей регіональних інноваційних комплексів. Удосконалено інструментарій оцінки інноваційного потенціалу регіону, визначено рейтинг регіонів України за даним критерієм. Запропоновано організаційний механізм процесу формування регіонального інноваційного комплексу, визначено його етапи, мотиви інноваційної діяльності суб'єктів, систематизовано можливі ризики. Встановлено ознаки мікро-, мезо- та макросередовища реалізації регіональних інноваційних процесів. Розглянуто правові засади формування регіональних інноваційних комплексів в Україні та запропоновано заходи щодо удосконалення системи правового регулювання. Встановлено особливості організаційно-управлінського механізму регіонального інноваційного комплексу, визначено напрями підвищення його ефективності та принципи формування системи державного управління регіональними інноваційними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА331818

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Павловська О.Д. 
Конкурентоспроможність національних економік в умовах інвестиційної глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Д. Павловська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні і практичні питання формування умов усталеної конкурентоспроможності національних економік за умов інвестиційної глобалізації. Досліджено системну сутність, компоненти, фактори і пріоритети національної конкурентоспроможності. Визначено характер інвестиційного глобалізму, проаналізовано його тенденції, протиріччя та впливи на конкурентоспроможність країн з різним рівнем економічного розвитку, міжнародною мікро- та макроінтегрованістю. Виявлено проблеми та визначено перспективи гармонізації глобального інвестування. Запропоновано заходи щодо мобілізації внутрішніх і зовнішніх інвестиційних ресурсів розвитку конкурентоспроможності економіки України на сучасній інноваційно-технологічній основі, в тому числі за рахунок розширення та інтенсифікації інвестиційного співробітництва з Євросоюзом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У50-56 + У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА330081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Корнєєв В.В. 
Управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.В. Корнєєв ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу на фінансових ринках. Введено в науковий обіг категорію "фінансова логістика". Обгрунтовано необхідність виділення фінансової логістики в самостійний напрям наукових досліджень. Виявлено особливості руху фінансового капіталу; виділено фактори, що обумовлюють інституційні проблеми розвитку фінансових ринків різних країн. Показано домінуюче значення ринку цінних паперів і сек'юритизованих фінансових інструментів в управлінні потоками капіталу. Здійснено оцінку фінансово-економічної позиції України в системі кредитних та інвестиційних потоків капіталу, запропоновано шляхи вирішення боргових проблем та активізації інвестиційних угод на фінансових ринках. Визначено роль фінансових посередників як інститутів розвитку в управлінні потоками капіталу шляхом розширення ємності ринку фінансових послуг, обгрунтовано можливість легалізації прав власності у процесі користування послугами посередницьких структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У526.22 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Чередник А.Л. 
Форми інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / А.Л. Чередник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто процеси взаємодії українських підприємств зі світовим ринком інвестицій, виявлено причини, що перешкоджають активізації інтеграції у даний світовий ринок. Проаналізовано можливості задоволення потреб українських підприємств в інвестиціях шляхом залучення власних, а також внутрішньоукраїнських джерел. Визначено сфери й умови доцільного використання іноземних інвестицій. Проаналізовано практику розробки інвестиційних пропозицій українськими підприємствами. Запропоновано економіко-математичну модель залежності між інвестиціями в основний капітал, прямими іноземними інвестиціями та технологічною структурою капітальних вкладень. Обгрунтовано необхідність і напрямки державного сприяння інтеграції українських підприємств у світовий ринок інвестицій завдяки використанню запропонованого алгоритму взаємодії розробки та впровадження інвестиційної стратегії на підприємстві. Запропоновано концептуальний підхід до вирішення проблем підвищення продуктивності економіки України на загальнодержавному рівні за умов інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА331546

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Нгуєн Тхі Хань 
Міжнародний досвід створення зон високих технологій і особливості його використання в СРВ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Нгуєн Тхі Хань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід функціонування різних високотехнологічних утворень і розроблено науково-теоретичні та практичні засади становлення та ефективного функціонування зон високих технологій (ЗВТ) у Соціалістичній республіці В'єтнам (СРВ). Обгрунтовано типізацію ЗВТ в національному та світовому господарстві, що включає такі види, як великі зони комплексного характеру (технополіси), спеціалізовані технопарки, інноваційні центри та інкубатори бізнесу. Визначено специфічні риси політики формування ЗВТ у різних країнах залежно від загального економічного потенціалу, його науково-технологічної складової, інвестиційних можливостей, забезпеченості кваліфікованою робочою силою та рівня розвитку менеджменту. Особливу увагу приділено аналізу даного напряму державної політики в КНР і нових індустріальних державах з метою визначення регіональних передумов формування ЗВТ у державах з менш високим рівнем економічного розвитку. Вперше проведено комплексну оцінку можливостей і перспектив формування ЗВТ за конкретних умов сучасного розвитку національної економіки В'єтнаму. Розроблено концептуальні засади створення та стратегічні аспекти розвитку ЗВТ у СРВ, зокрема нові підходи щодо визначення доцільності їх формування та економічного ефекту. На підставі дослідження світового досвіду сформульовано парадигму функціонування високотехнологічних структур у в'єтнамській економічній системі. Обгрунтовано організаційно-економічні механізми функціонування ЗВТ і розроблено методики оптимізації фінансового забезпечення їх інноваційного розвитку в СРВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У580-55 +
Шифр НБУВ: РА336772

Рубрики:

      
18.

Молчанова Е.Ю. 
Економічна регіоналізація в контексті глобалізації світогосподарських зв'язків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Е.Ю. Молчанова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему економічної регіоналізації у контексті формування глобального економічного простору. Розглянуто особливості розвитку світового господарства та з'ясовано роль глобалізації у даному процесі. Розкрито суть поняття глобального економічного простору, охарактеризовано тенденції (транснаціоналізацію та регіоналізацію), які вплинули на його формування. Розкрито особливості співвідношення між процесами глобалізації, регіоналізації та транснаціоналізації, якісні характеристики розвитку світового господарства та кількісні оцінки формування глобального економічного простору. Визначено конкурентні переваги та необхідність реалізації нових конкурентних переваг, які грунтуються на макротехнологіях. Аргументовано доцільність вибору як пріоритетного вектора зовнішньоекономічної діяльності України та запропоновано шляхи його подальшої реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА337988

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кредісов В.А. 
Розвиток підприємництва у сучасних транзитивних економічних системах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.А. Кредісов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано методологічні засади та підходи щодо пошуку шляхів розв'язання проблем розвитку підприємницької діяльності у країнах з транзитивною економічною системою. Визначено специфіку етапів та внутрішню логіку становлення підприємництва за умов конкретно-історичного ринкового середовища у країнах з перехідною економікою. Показано роль правильно спланованих і проведених заходів щодо підтримки підприємництва як дієвих засобів зменшення економічних ризиків у діяльності підприємств та державних органів влади за умов конкурентного механізму господарювання. Проаналізовано суперечності між економічними інтересами підприємця та державними структурами, які виникають під час пошуку ефективних шляхів реалізації загальнонаціональних і регіональних проблем. На підставі аналізу ринкового інституційного середовища у країнах з транзитивною економічною системою виявлено його специфіку, суперечності та вплив на механізм функціонування та відтворення підприємництва. Апробовано методику проведення комплексного дослідження підприємницької діяльності на макро- та мікрорівні та визначено конкретні проблеми повноцінного використання підприємництва як додаткової суспільної продуктивної сили за умов ринкового середовища у країнах з транзитивною економічною системою. Обгрунтовано алгоритм проведення інституційних заходів в Україні, спрямовані на підвищення ефективності підприємницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 + У50-131.1 +
Шифр НБУВ: РА335411

Рубрики:

      
20.

Медведкін Т.С. 
Інноваційний розвиток економіки України в контексті глобалізації світового ринку технологій: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.С. Медведкін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти інноваційного розвитку економіки України у контексті глобалізації світового ринку технологій. Визначено теоретичні засади інноваційної діяльності, еволюцію теорій, моделей і концепції розвитку інноваційних процесів. Запропоновано структуру інноваційного кластеру. Удосконалено зміст поняття інноваційно-інформаційної економіки або неоекономіки. Проаналізовано особливості розвитку світового ринку технологій і його основних сегментів. Надано оцінку сучасного стану розвитку національної економіки за рівнем її інновативності. Проведено економіко-математичний аналіз передумов формування вітчизняної інноваційної економічної системи у контексті глобалізації світового ринку технологій. На основі проведеного дослідження та аналізу статистичних даних визначено критерії, що характеризують рівень інноваційного розвитку національної економіки за різних умов фінансування інноваційної діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель інноваційного розвитку національної економіки за умов глобалізації світового ринку технологій. На підставі одержаної моделі визначено напрямки та перспективи інноваційного розвитку економіки України. Обгрунтовано ефективну стратегію формування інноваційної економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-55 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337614

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського