Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (190)Реферативна база даних (1776)Книжкові видання та компакт-диски (1853)Журнали та продовжувані видання (1929)
Пошуковий запит: (<.>U=У526$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євченко Ю.В. 
Страхування в країнах з ринковою економікою (використання світового досвіду в умовах України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.В. Євченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного, багатоаспектного аналізу міжнародного ринку страхування виявлено пріоритетні напрями розвитку національного страхового ринку України. Запропоновано шляхи реформування системи соціального забезпечення, вдосконалення державного регулювання страхової діяльності, адаптації та гармонізації українського страхового законодавства до європейських норм і стандартів, що забезпечить успішне здійснення економічних реформ, стабільний розвиток національної економіки, входження України у світове економічне господарство, а також розвиток світової економіки та міжнародних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.17 + У9(4Укр)261.7
Шифр НБУВ: РА310614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Холодна Ю.Є. 
Удосконалення організаційного механізму розвитку лізингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Є. Холодна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено правові та господарські питання, що вирішуються під час здійснення лізингових операцій, інвестиційний потенціал лізингового механізму. Запропоновано класифікацію об'єктів та суб'єктів лізингу, обгрунтовано методичні підходи щодо розрахунків ризиків лізингової діяльності. Досліджено перспективи використання лізингу підприємствами основних галузей народного господарства України, методи ефективного управління організаційним механізмом за умов нестабільної економіки, а також обгрунтовано необхідність інформаційного забезпечення лізингу шляхом використання сучасних комп'ютерних технологій з метою удосконалення лізингового механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.225-072 + У9(4УКР)262.25-072
Шифр НБУВ: РА308563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Острінгер К. 
Сучасні форми організації обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів (на прикладі застосування електронних комунікаційних систем у ФРН): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / К. Острінгер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено організацію та вдосконалення обслуговування кредитними інститутами приватних споживачів на основі нових електронних технологій. На основі комплексного аналізу сучасних форм електронних комунікаційних систем у ФРН розкрито оптимальний характер взаємодії між кредитними інститутами та клієнтами, що призводить до зниження рівня витрат і досягнення інших показників ефективності, впровадження сучасних методів збуту послуг, підвищення рівня інформованості клієнтів, росту іміджу та покращання конкурентних позицій. Розглянуто економічні та фінансові наслідки, а також перспективи розвитку нової галузі німецької економіки у світлі впровадження електронних засобів в організацію та управління американським і європейським бізнесом та фінансами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.22 + У9(4НІМ)262.2
Шифр НБУВ: РА309921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Крвавич Ю.В. 
Стохастичні інтеграли і стохастичні диференціальні рівняння відносно дробового броунівського руху та їх застосування у фінансовій математиці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Ю.В. Крвавич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено елементи стохастичного аналізу для стохастичних інтегралів, інтегратор яких визначається дробовим броунівським рухом; дробових інтегралів відносно функцій, що визначаються дробовим броунівським рухом (ДБР). Доведено стохастичні теореми Фубіні для дробових інтегралів, ядра яких визначаються за допомогою вінерівських інтегралів відносно ДБР та за допомогою стохастичних інтервалів і випадковим інтеграндом та ДБР як інтегратором. Знайдено умови диференційованості дробових інтегралів, а також верхні та нижні максимальні оцінки моментів вінерівських інтегралів відносно дробового броунівського руху. Досліджено умови існування та єдиності глобального розв'язку стохастичних диференціальних рівнянь, які містять стохастичний інтеграл відносно ДБР та представляють чисту та мішану дробові моделі ціни акції на фінансовому ринку основних цінних паперів, а також умови арбітражності та фінансової рівноваги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611 + У526в611 + У9(4УКР)26в611
Шифр НБУВ: РА313970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Жамалдінов Р.А. 
Регулювання ринків, що розвиваються, в умовах фінансової лібералізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Р.А. Жамалдінов ; НАН України. Ін-т світової екон. і міжнар. відносин. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Простежено залежність між лібералізацією та глобальними трансформаціями на світових фінансових ринках. Досліджено вплив міжнародних фондових ринків на внутрішні за умов фінансової лібералізації. Вивчено кризові явища на міжнародних ринках у 1990-ті рр. Проведено комплексний аналіз надходжень міжнародного капіталу на фінансові ринки країн, що розвиваються та держав з перехідною економікою. Визначено фактори, які сприяють інтеграції ринків, що розвиваються, до міжнародної фінансової системи. Проаналізовано структуру та динаміку надходження іноземного капіталу в Україну. Запропоновано пріорітетні напрямки іноземних інвестицій в Україну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 +
Шифр НБУВ: РА321938

Рубрики:

      
6.

Луцишин З.О. 
Формування глобальної фінансової архітектури світового господарства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / З.О. Луцишин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с.: рис. — укp.

Досліджено концептуально-методологічні засади формування глобальної фінансової архітектури у контексті зміни парадигми світового фінансового середовища, виявлено та проаналізовано внутрішні протиріччя, діалектику деструктивних тенденцій та стратегічну роль структурно-координаційних ланок у її функціонуванні. Акцентовано увагу на теоретико-методологічних засадах функціонування світового фінансового середовища. Визначено його сучасні тенденційні зміни, проаналізовано структурні зрушення на міжнародному фінансовому ринку, з'ясовано вплив глобалізації на зміну фінансового середовища та принципів його функціонування. Простежено синергетику інтеграційних процесів у даному середовищі, особливості та вплив валютно-фінансових криз на стійкість глобального фінансового середовища, розроблено імітаційну модель пірамідальної структури валютних площин з використанням кібернетичної моделі багаторівневої ієрархії, місце та роль структурно-координаційних ланок світової фінансової архітектури, об'єктивні причини, передумови та необхідність її реформування. Встановлено глобальний розрив між реальним і фінансовим сектором сучасного світового господарства. Зазначено, що це дало можливість виявити хронічні іманентні проблеми, розкрити спекулятивний характер валютно-фінансового сектору, його відрив та органічне відчудження від реального сектору, критичний розмір його самодостатності.Обгрунтовано доцільність проведення кардинальної інституційної реформи та аргументовано, що інституційною основою глобальної фінансової архітектури повинен бути Єдиний Всесвітній банк як головна координуюча установа, кредитор останньої інстанції. Запропоновано низку практичних рекомендацій щодо комплексного реформування існуючих міжнародних фінансових установ з метою розробки механізмів запобігання, уникнення обвалів, шквальних криз, потрапляння у боргові ями, розроблено концепції формування даної архітектури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.0 +
Шифр НБУВ: РА323937

Рубрики:

      
7.

Юрчук Г.В. 
Розвиток фінансових послуг на основі систем електронного бізнесу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.В. Юрчук ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

На підставі аналізу та узагальнення тенденцій розвитку світового ринку фінансових послуг з застосуванням сучасних платіжних інструментів і систем електронного бізнесу (e-бізнесу) обгрунтовано методичні та практичні рекомендації щодо впровадження ефективних бізнес-моделей до практики фінансового обслуговування на ринку зазначених послуг в Україні. Досліджено еволюцію сучасних бізнес-моделей, розкрито їх характер, обгрунтовано основні умови та особливості створення та функціонування вітчизняного ринку. Запропоновано нові підходи до його розвитку та інтеграції фінансово-банківської системи України до світового ринку фінансових інтернет-послуг. Обгрунтовано об'єктивність пріоритетної участі банків у цих процесах, стратегію створення супермаркетів і фінансових послуг та організацію кредитних інтернет-аукціонів. Розроблено засади створення комерційними банками інституціональних засад e-бізнесу у формі торгових домів і майданчиків. Запропоновано основні принципи керування фінансовими потоками в цих системах, проведення взаєморозрахунків між учасниками та механізми гарантування виконання угод. Класифіковано специфічні фінансові ризики систем e-бізнесу, запропоновано методики їх оцінки та алгоритм ризик-менеджменту. Обгрунтовано методологічні засади створення нормативної бази з регулювання операцій цього бізнесу на вітчизняних ринках фінансових послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526 ф12 + У9(4УКР)26 ф12 +
Шифр НБУВ: РА325969

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Осаволюк С.Л. 
Розвиток світового фінансового ринку в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Осаволюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти функціонування та розвитку світового фінансового ринку за умов економічної глобалізації. Систематизовано його сучасні інструменти, обгрунтовано напрями їх застосування в країнах з перехідною економікою. Досліджено вплив фінансової глобалізації на стабільність світового фінансового ринку. Розглянуто стан та перспективи залучення України до глобалізаційних процесів у фінансовому секторі. Виявлено та класифіковано основні ризики, притаманні такому залученню. Надано рекомендації щодо розробки загальної стратегії і конкретних заходів фінансової політики держави під час інтеграції до світового фінансового простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 +
Шифр НБУВ: РА327349

Рубрики:

      
9.

Корнєєв В.В. 
Управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / В.В. Корнєєв ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади управління кредитними та інвестиційними потоками капіталу на фінансових ринках. Введено в науковий обіг категорію "фінансова логістика". Обгрунтовано необхідність виділення фінансової логістики в самостійний напрям наукових досліджень. Виявлено особливості руху фінансового капіталу; виділено фактори, що обумовлюють інституційні проблеми розвитку фінансових ринків різних країн. Показано домінуюче значення ринку цінних паперів і сек'юритизованих фінансових інструментів в управлінні потоками капіталу. Здійснено оцінку фінансово-економічної позиції України в системі кредитних та інвестиційних потоків капіталу, запропоновано шляхи вирішення боргових проблем та активізації інвестиційних угод на фінансових ринках. Визначено роль фінансових посередників як інститутів розвитку в управлінні потоками капіталу шляхом розширення ємності ринку фінансових послуг, обгрунтовано можливість легалізації прав власності у процесі користування послугами посередницьких структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У526.22 + У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331880

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Константінова О.В. 
Структурно-семантичні особливості термінів оподаткування в американському і британському варіантах сучасної англійської мови: Автореф. дис. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Константінова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням комплексного підходу щодо вивчення лінгвоментальної природи терміна визначено структурно-семантичні особливості професійної податкової термінологічної лексики в американському та британському варіантах англійської мови. Виявлено та описано продуктивні моделі термінотворення у сучасній англійській термінології оподаткування, показано специфіку процесів номінації та визначено лексико-семантичні особливості термінологічних одиниць фахової субмови. Вперше здійснено спробу інвентаризації англомовних термінів оподаткування на базі побудови концептуального апарату галузі та запропоновано варіанти їх перекладу. Виявлено причини синонімії, полісемії та антонімії термінологічних одиниць. Зазначено, що термінам оподаткування не притаманне явище омонімії та доведено взаємообумовленість їх семантичних і структурних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + У526.141.3 в3 +
Шифр НБУВ: РА333706

Рубрики:

      
11.

Пепеляєва Т.В. 
Нелінійні динамічні моделі в задачах фінансової математики та теорії ризику: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Т.В. Пепеляєва ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено два нові методи розв'язування нелінійних стохастичних диференціальних рівнянь, що надають розв'язок у явному вигляді. Розроблені методи детально продемонстровано на конкретних прикладах (задачах моделювання відсоткової ставки на ринку цінних паперів). Запропоновано алгоритм знаходження оптимальних моментів переключення між N портфелями цінних паперів на фінансовому та страховому ринках, що в більшості випадків є вигіднішим для інвестора щодо максимізації прибутку, ніж стратегія з одним переключенням. Знайдено умови існування оптимальної стратегії на фінансовому ринку в класі однорідних ланцюгів Маркова. Розглянуто випадки скіченних, злічених та компактних множин станів керованої системи та множин вибору можливих торгових стратегій. Розв'язано задачу оптимального керування стохастичними процесами та полями, які є розв'язками стохастичного диференціального рівняння з добовим вінерівським процесом та полем відповідно. Знайдено умови існування оптимального керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 в611.311 +
Шифр НБУВ: РА331961

Рубрики:

      
12.

Зінченко Я.В. 
Трансакційні витрати формування та розвитку фондового ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Я.В. Зінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено критерій сформованості фондового ринку та доведено наявність суперпозиції процесів формування та розвитку фондового ринку України. Розкрито суть трансакційних витрат інституціоналізації фондового ринку, обгрунтовано наявність її двох фаз. Запропоновано основні способи регулювання величини трансакційних витрат даного ринку до проведення трансакцій. Проаналізовано вплив зазначених витрат. Надано графічну інтерпретацію схильності первинних учасників фондового ринку до проведення трансакцій. Проаналізовано вплив трансакційних витрат на структуру дослідженого ринку, а також роль спеціалізованих посередників у його функціонуванні. Здійснено класифікацію трансакційних витрат фондових відносин. Розглянуто вплив екзогенних трансакційних витрат щодо фондового ринку факторів на його функціонування. Розкрито двоїстий характер ролі даних витрат на формування та розвиток фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У526.229
Шифр НБУВ: РА331980

Рубрики:

      
13.

Кушнеренко С.М. 
Оптимізація банківської системи України в контексті міжнародного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.М. Кушнеренко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Детально досліджено досвід функціонування банківських систем розвинених країн та країн з перехідною економікою за умов сучасної фінансової глобалізації. Проаналізовано організаційну структуру, монетарну політику та інструменти, що використовують для її реалізації в банківських системах розвинених країн. Досліджено структурні та функціональні аспекти даних систем. Установлено найбільш дієві механізми та джерела підвищення ефективності вітчизняної фінансово-банківської системи. Надано рекомендації щодо визначення стратегії грошово-кредитної політики Національного банку України, деяких аспектів застосування монетарних інструментів. Визначено заходи щодо підвищення капіталізації вітчизняної банківської системи. Досліджено можливість залучення іноземного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210 + У9(4УКР)262.10 +
Шифр НБУВ: РА331960

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Грицьків А.В. 
Міжсистемна взаємодія як чинник термінотворення (на прикладі англомовних фінансових термінів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Грицьків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено галузеву та стратифікаційну структуру англомовної фінансової термінології, роль семантичної та мотивуючої взаємодії лексичних систем як одного з чинників термінотворення. Форми взаємодії послідовно розглянуто на рівні змісту та вираження. Дослідження проведено на базі текстів навчальних посібників та економічних словників. Визначено термінологічне поле фінансів та засоби його репрезентації в англійській мові, з'ясовано особливості номінації фінансових понять, кількісні та статистичні характеристики форм міжсистемної взаємодії в контексті семантичних способів термінотворення. Вивчено шляхи оптимізації форми фінансових термінів за рахунок використання матеріальних оболонок побутових слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:У + У526 в3
Шифр НБУВ: РА330538

Рубрики:

      
15.

Резнікова Н.В. 
Регіоналізація валютних криз в умовах економічної глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.В. Резнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено природу регіоналізації валютних криз та їх трансмісійного механізму як результату фінансово-економічної конвергенції національних економік за умов глобалізації. Здійснено класифікацію валютної нестабільності як складової економічної та фінансової криз. Удосконалено її типологізацію у контексті хронологічного й історичного виокремлення основних етапів її розвитку. Розкрито суть валютної кризи як власне кризи платіжного балансу, а також аргументованість гіпотези про неоднозначність впливу ефектів міжнародного співробітництва на розвиток регіональних криз. З'ясовано взаємозв'язок між ступенем інтегрованості до світового ринку й адаптивними кризовими очікуваннями у фінансовому секторі та масштабністю валютних потрясінь. Досліджено теоретико-методологічні засади трансмісійності валютних потрясінь у аспекті аналізу причин і шляхів їх поширення. Наведено рекомендації щодо розробки стратегії запобігання регіональній валютній кризі в Україні у процесі формування її зовнішньоекономічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26-971 +
Шифр НБУВ: РА341081

Рубрики:

      
16.

Шарнопольська О.М. 
Механізм інтеграції України у світовий фондовий ринок: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Шарнопольська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні положення щодо удосконалення механізму інтеграції України до світового фондового ринку. Досліджено теоретичні засади міжнародної економічної інтеграції, роль фондового ринку у розвитку світової та національної економіки, макроекономічні аспекти розвитку й інтеграції світового та національного фондового ринку. Здійснено аналіз тенденцій світового фондового ринку, досліджено відповідність фондового ринку України умовам трансформаційного періоду. Розроблено механізм інтеграції України до світового фондового ринку, надано пропозиції щодо підвищення рейтингу цінних паперів українських підприємств, визначено напрямки розвитку механізму залучення іноземних інвесторів до економіки України за допомогою фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)262.29 + У9(4УКР)826.4 +
Шифр НБУВ: РА340909

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Ярова О.В. 
Валютний контроль в системі протидії "втечі капіталу" в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Ярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні аспекти "втечі капіталу" та засади функціонування системи валютного контролю у країнах з перехідною економікою. Визначено суть понять ввезення, експорту, відтоку та "втечі" капіталу з країни, описано специфіку їх проявів. Проаналізовано негативні наслідки цього явища та світовий досвід введення контролю за відтоком капіталу. Систематизовано основні способи "втечі капіталу" з України та запропоновано найбільш доцільний для українських умов підхід для визначення його обсягів. Оцінено масштаби "втечі капіталу" з України. Побудовано економічну модель, яка дозволяє оцінити її вплив на макроекономічні показники країни. Розроблено практичні рекомендації щодо напрямів протидії "втечі капіталу" та стимулювання його репатріації, вдосконалено систему валютного контролю стосовно протидії даному явищу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26 +
Шифр НБУВ: РА339918

Рубрики:

      
18.

Гоффе В.В. 
Ринок деривативів: зарубіжний досвід та перспективи розвитку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.В. Гоффе ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "дериватив" і наведено узагальнену класифікацію похідних фінансових інструментів строкового ринку. Удосконалено теоретично-методологічні розробки щодо напрямів використання деривативів у ризик-менеджменті. Сформульовано рекомендації щодо можливостей застосування інструментів ринку деривативів українськими фінансово-кредитними установами та підприємствами. Науково обгрунтовано необхідність побудови системи іпотечного кредитування в Україні за американською моделлю. Систематизовано переваги, одержані в результаті створення спеціалізованої іпотечної корпорації України, визначено необхідні умови ефективного функціонування даної структури. Розглянуто основні етапи впровадження іпотечних деривативів на ринок цінних паперів України за умови побудови американської моделі системи іпотечного кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)262.29 +
Шифр НБУВ: РА337195

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Татаренко О.В. 
Фінансова траснаціоналізація як засіб перерозподілу світового багатства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Татаренко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних засад і практичних методів реалізації національних економічних інтересів за умов фінансової транснаціоналізації. Проаналізовано параметри сучасної глобальної фінансової системи. Виявлено сукупність механізмів перерозподілу світового багатства, діючих у рамках світової фінансової системи. Розглянуто питання стану та досвіду інтеграції фінансової системи України до світового фінансового простору. Охарактеризовано проблеми та напрями подальшої її інтеграції за умов фінансової транснаціоналізації з урахуванням світового та національного досвіду збереження конкурентоспроможності національної економіки. Висвітлено особливості традиційних і новітніх методів реалізації національних економічних інтересів у фінансовій сфері за умов фінансової транснаціоналізації та діючих у рамках світової фінансової системи механізмів перерозподілу світового багатства. Запропоновано заходи з розбудови конкурентоспроможної, стійкої до зовнішніх криз фінансової системи України та формування відповідної стратегії інтеграції даної системи до світового фінансового простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.11 +
Шифр НБУВ: РА339153

Рубрики:

      
20.

Циганов С.А. 
Еволюція національних банківських систем в умовах інтернаціоналізації світового господарства: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / С.А. Циганов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем становлення та розвитку національних банківських систем у країнах з трансформаційною економікою за умов інтернаціоналізації світового господарства у контексті теоретичного осмислення даної категорії. Визначено об'єктивну необхідність і закономірності розвитку банківської системи у структурі перехідної та розвиненої ринкової економіки, визначено основні тенденції й особливості її становлення в Україні. Розглянуто проблеми забезпечення внутрішньої стабільності банківської системи та прискорення формування її ефективної моделі, здатної забезпечити мобілізацію фінансових ресурсів та їх концентрацію на пріоритетних напрямах структурної перебудови економіки. Проаналізовано проблеми формування сприятливого інвестиційного клімату в країнах з трансформаційною економікою, їх інтеграції у світове господарство. Визначено місце та роль банків в інтеграційних процесах. Досліджено різні форми інтернаціоналізації банківської діяльності, показано можливості її активізації на валютному ринку. Проаналізовано проблеми й перспективи валютної інтеграції України у світовий фінансовий простір. Розглянуто особливості формування системи міжнародних банківських розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210 +
Шифр НБУВ: РА348971

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського