Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (386)Книжкові видання та компакт-диски (848)Журнали та продовжувані видання (307)
Пошуковий запит: (<.>U=У582.6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пантелідіс Н. 
Стратегія включення Греції в Європейський валютний союз: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н. Пантелідіс ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ГРЕ)826.6 + У582.66

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Козаков В.В. 
Міжнародна інтеграція фондових ринків країн, що розвиваються: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.В. Козаков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено комплексні підходи до аналізу факторів, що впливають на міжнародну інтеграцію фондових ринків. Досліджено вплив міжнародного ринку цінних паперів на розвиток економік країн, що розвиваються. Розглянуто перспективи інтеграції фондового ринку України в міжнародний ринок цінних паперів. Запропоновано й обгрунтовано основні напрямки державної політики розвитку фондового ринку України на основі виявлених тенденцій розвитку фондових ринків країн, що розвиваються, в умовах їх міжнародної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6

Рубрики:

      
3.

Мітрі Жорж Юсеф 
Становлення Європейського валютного союзу та його вплив на міжнародні ринки капіталів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Мітрі Жорж Юсеф ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення Європейського валютного союзу (ЄВСУ) і його вплив на європейські та міжнародні ринки капіталів. Проаналізовано суть та структуру ЄВСУ, виявлено реальні передумови його створення, розкрито процес формування та етапи розвитку ЄВСУ, механізм його функціонування. Сформульовано прогноз потенційного впливу ЄВСУ на міжнародні валютні відносини в цілому і на внутрішньоєвропейські та світові ринки капіталів. Важливим аспектом дослідження є проведений комплексний аналіз механізму функціонування ЄВСУ та прогнозування на основі даного аналізу впливу союзу на міжнародні ринки капіталів. Особливу увагу приділено такому аспекту розвитку ЄВСУ, як перехід до третьої стадії його формування і запровадження в обіг нової спільної валюти - євро, що є основою взаємодії міжнародних фінансових центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66 + У582.66
Шифр НБУВ: РА309102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Виходцев О.Г. 
Міжнародні фінансові інститути в світовій регулятивній системі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Г. Виходцев ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність якісних змін у регулюванні міжнародних фінансових відносин (МФВ) за умов глобалізації на підставі відповідних засад Конституції України. Досліджено проблеми формування та функціонування світової регулятивної системи, визначено місце та роль МФВ на сучасному етапі світогосподарського розвитку. Охарактеризовано механізми та інструменти регулювання глобальної економіки, що використовуються в МФВ. Розглянуто монетарну модель МФВ, критерії обумовленості та ефективності його сучасних програм. Проаналізовано передумови, стан, особливості, результати та проблеми співробітництва України з іншими міжнародними організаціями та національними урядами. Досліджено сучасні методи нейтралізації наслідків світових фінансових криз, напрямки реформування якісно нової глобальної фінансової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 + У9 (4УКР)826
Шифр НБУВ: РА316418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Гарасюк О.А. 
Передумови та економічна доцільність формування офшорних зон в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Гарасюк ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено науково-методичні засади формування та розвитку офшорних утворень. Висвітлено передумови та економічну сутність процесу формування офшорних юрисдикцій і розвитку офшорного бізнесу. Визначено теоретичні основи діяльності офшорів, уточнено понятійний апарат. Розроблено класифікаційні схеми офшорних компаній та зон. Описано багатокритеріальну класифікацію, що дозволяє охарактеризувати сутність офшорного бізнесу. На підставі узагальнення закордонного досвіду виявлено основні тенденції функціонування офшорних зон і закономірності їх створення. Наведено фактори розміщення офшорних утворень. Проаналізовано правові засади формування та діяльності офшорних центрів, узагальнено їх характерні риси та режими. Зроблено висновок щодо недоцільності створення на сучасному етапі в Україні офшорної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 + У582.90 + У580-131
Шифр НБУВ: РА315748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Блащук Ю.О. 
Валютний контроль операцій на світовому фінансовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.О. Блащук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено проблеми розвитку системи валютного контролю за банківськими операціями на світовому фінансовому ринку. Вивчено розвиток цієї системи на національному та міжнародному рівнях, їх сучасний стан. Визначено основні тенденції її розвитку за умов глобалізації фінансових ринків. Досліджено теоретичні та методологічні засади створення та функціонування високоефективного валютного контролю. Надано оцінку основних кроків органів валютного контролю та визначено шляхи модифікації системи валютного контролю України в напрямку її адаптації до світових стандартів. Одержані результати використовуються в процесі вдосконалення валютного законодавства, а також у практичній діяльності Національного банку України та комерційних банків, у відносинах з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними спеціалізованими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66
Шифр НБУВ: РА314289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лиу Конг Тхань 
Формування механізму міжнародного регулювання іноземних інвестицій у процесі глобалізації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Лиу Конг Тхань ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Уточнено взаємозв'язок та основні напрямки розвитку процесів глобалізації, іноземного інвестування, світової торгівлі й економічного розвитку. Визначено структуру міжнародних механізмів регулювання прямих іноземних інвестицій (ПІІ), їх взаємозв'язок з національними механізмами регулювання іноземних інвестицій. Розглянуто концепцію, принципи та напрямки розвитку багатосторонніх механізмів Світової організації торгівлі (СОТ) у галузі інвестицій, і, насамперед, щодо укладання багатосторнньої інвестиційної угоди. Обговорено особливості інвестиційного регулювання у відкритому конкурентному економічному середовищі, створеному внаслідок глобалізації. Проаналізовано структуру та напрямки розвитку інвестиційної політики В'єтнаму та визначено ступінь її відповідності правилам СОТ. На підставі порівняльного аналізу досвіду В'єтнаму й інших країн з перехідною економікою сформульовано рекомендації для країн, які мають інтегруватися до системи ГАТТ/СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64
Шифр НБУВ: РА320673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пересада О.А. 
Кредитування міжнародними фінансово-кредитними організаціями українських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.А. Пересада ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано використовувати системний підхід до вивчення суті діяльності міжнародних фінансових інститутів в українському економічному просторі, а також наведено нове визначення міжнародних фінансово-кредитних організацій стосовно економічної та політичної діяльності. Поглиблено методологію дослідження фінансового стану потенційних позичальників, що має грунтуватися на аналізі звіту про рух коштів як основоположного документу. Запропоновано новий підхід до розрахунку ефективності інвестиційних проектів, який грунтується не тільки на використанні дисконтних, а й традиційних методів. Запропоновано нові важелі у державному регулюванні діяльності всіх учасників процесу міжнародного кредитування шляхом перегляду державної політики, вдосконалення механізму надання гарантій Кабінету Міністрів України, перетворень на макроекономічному рівні. Сформульовано нові підходи у визначенні моніторингу проектів за участю міжнародних банків, а також класифікацію моніторингу таких проектів, яка містить юридичний, фінансовий, маркетинговий та технічний види контролю. Визначено основні переваги та недоліки процесу кредитування міжнародними фінансово-кредитними установами українських підприємств безпосередньо та під гарантії Кабінету Міністрів України. Розроблено конкретні рекомендації для всіх учасників процесу міжнародного кредитування в Україні з метою удосконалення процедури одержання позик іноземних кредиторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.621 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА324524

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Поважна Н.Я. 
Міжнародні фінансові організації в глобалізаційному розвитку світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.Я. Поважна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості сучасного етапу процесу глобалізації як етапу формування глобальної економічної системи. Визначено глобалізаційну функцію міжнародних фінансових організацій як цільову, розкрито механізм її реалізації. На прикладі країн, що розвиваються, та транзитивних країн досліджено особливості реалізації цільової функції Міжнародного валютного фонду та Світового банку, визначено їх характерні риси. Проаналізовано наслідки реалізації цільової функції міжнародних фінансових організацій у країнах-реципієнтах, визначено роль перших у закріпленні в глобальній економічній системі рис асиметричності як результату співпраці з країнами-реципієнтами. Аргументовано необхідність реорганізації міжнародних фінансових організацій у контексті реформування механізмів реалізації їх цільових функцій, запропоновано шляхи такого реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА327087

Рубрики:

      
10.

Журавльов О.С. 
Розвиток міжнародних комерційних банків в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.С. Журавльов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Описано глобальне середовище розвитку міжнародного банківського бізнесу. Розглянуто особливості та характер процесу стратегічного планування кредитно-фінансових установ. Проаналізовано специфіку та основні показники банківської системи України. Наведено оцінку готовності національних кредитно-фінансових установ до оперування на міжнародних ринках. Запропоновано альтернативні варіанти інтернаціоналізаційних стратегій для вітчизняних комерційних банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА332743

Рубрики:

      
11.

Фостик М.В. 
Парадигма антиглобалізму в трансформаційних процесах міжнародних фінансових організацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.В. Фостик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу економічного антиглобалізму на трансформаційні процеси, що відбуваються у міднародних організаціях - Світовому банку та Міжнародному валютному фонді. Проаналізовано сучасний стан, генезу, структуру та причини виникнення економічного антиглобалізму як системи поглядів, що передбачає зміну економічної парадигми та критичну оцінку глобалізаційних процесів сучасності. Наведено класифікацію антиглобалістичних організацій, методи та шляхи їх впливу на діяльність міжнародних фінансових інституцій та на процес їх трансформації. Показано переваги та недоліки сучасної форми економічної глобалізації, значення неоліберальної економічної політики щодо перебігу глобалізаційних процесів, а також роль міжнародних фінансових організацій у повсюдному утвердженні неоліберального підходу. Наведено економетричну модель впливу неоліберальної економічної політики на економічне зростання нових незалежних держав Європи та нових країн-членів ЄС (22-х країн). На підставі одержаних результатів зроблено висновок про необхідність пошуку нових моделей економічного розвитку, наведено та проаналізовано основні моделі, запропоновані представниками економічного антиглобалізму, а саме: нові моделі глобалізаційного розвитку, макроекономічні моделі та мікромоделі, що застосовуються антиглобалістами на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65 +
Шифр НБУВ: РА335158

Рубрики:

      
12.

Івлєва І.В. 
Роль Міжнародного валютного фонду в макроекономічній стабілізації європейських транзитивних країн: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Івлєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено оптимальний термін кредитного співробітництва країн з Міжнародним валютним Фондом. Побудовано економетричну модель, за допомогою якої виявлено залежність показників зростання економіки від надходження кредитів МВФ. Розкрито суть теорії макроекономічної стабілізації, роль Міжнародного фонду у системі світового господарства та наведено результати реалізації стабілізаційних програм у країнах регіонів світу. Висвітлено мету програм співробітництва МВФ з країнами Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), проаналізовано основні структурні елементи стабілізаційних програм фонду для країн ЦСЄ та викладено результати реалізації програм Фонду у країнах регіону. Визначено роль МВФ у макроекономічній стабілізації в європейських транзитивних країнах та систематизовано наслідки для економіки країн від співробітництва з Фондом. Висвітлено суть програм співробітництва МВФ з Україною та роль даної організації в макроекономічній стабілізації в Україні. Проведено економетричну оцінку ефективності двостороннього співробітництва. Доведено, що кредити МВФ заохочують зростання споживання, сприяють удосконаленню банківської та грошово-кредитної системи держави, надходженню іноземних інвестицій, стимулюють розвиток торгівлі. Економетрично обгрунтовано, що механізм використання кредитів неефективно впливає на розвиток виробничої сфери, інноваційну діяльність, регулювання державних витрат, структуру та зростання ВВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66-651 + У9(4)826 +
Шифр НБУВ: РА330506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бакаєв О.Л. 
Розвиток фінансових ринків в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.Л. Бакаєв ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи до дослідження економічної глобалізації. Обгрунтовано, що за умов збереження наявних тенденції розвитку світового господарства матиме місце незворотний системний розрив між економічним рівнем розвинутих країн та країн, що розвиваються. Досліджено наявні тенденції розвитку фінансових ринків у глобальному середовищі, виявлено принципове протиріччя поточного етапу фінансової глобалізації - між комерційними інтересами глобальних фінансових гравців та інтересами національних урядів щодо забезпечення сталого та безпечного економічного розвитку. Виявлено принципові механізми виникнення фінансових криз. Систематизовано й узагальнено передумови міжнародних фінансових криз. Обгрунтовано роль фінансової глобалізації як загальної зовнішньої передумови їх виникнення та поширення. Проведено порівняльний аналіз механізмів міжнародного поширення кризової інфекції та визначено, що розповсюдження кризових явищ під час фінансових криз 1990-х рр. відбувалось за сценарієм кризової паніки. Проаналізовано недоліки сучасної світової фінансової архітектури та шляхи її реформування. Запропоновано комплекс заходів щодо активізації залучення зовнішнього фінансування економічними суб'єктами України у межах стратегії взаємодії з глобальним фінансовим середовищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.61 +
Шифр НБУВ: РА339869

Рубрики:

      
14.

Аль-Гулі Абед 
Математичні моделі прогнозування динамічних рядів у дилінгових інформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Аль-Гулі Абед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Удосконалено послідовну процедуру побудови багатовимірних моделей тренда для стохастичних часових рядів курсу валют за фундаментальним фактором, що дозволяє виконати перетворення та здійснити аналіз вихідних даних щодо однорідності у частині коректного використання пробастних і зміщених методів оцінювання. Розвинуто методичні засади синтезу з метою побудови математичних моделей за умов мультиколінеарності. Одержано математичні моделі прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами з використанням модифікованого алгоритму робастних і зміщених методів оцінювання, що дало змогу за умов мультиколінеарності й аналізу важких хвостів одержати достатньо адекватні моделі його тренда. Уперше одержано математичну модель прогнозування курсу валют за фундаментальними факторами за методом АРПСС з урахуванням корекції прогнозованої помилки прогнозу, для чого використовувався модифікований коефіцієнт кореляції, який враховує величину відхилень зміщених значень прогнозу, що дало змогу ідентифікувати модель прогнозування помилок. Відзначено, що істотна відмінність розробленої процедури прогнозування від існуючих полягає у корекції передвіщених значень з попередженням l не попередньої помилки, а передвіщеної, що дозволяє підвищити якість прогнозу. Удосконалено математичні моделі прогнозування курсу валют для зростаючих і подавальних частин часового ряду за допомогою нейромереж, забезпечує зменшення обсягу ринкових ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 + У582.66-230.38 +
Шифр НБУВ: РА336287

Рубрики:

      
15.

Чугаєв О.А. 
Економічні фактори виникнення та запобігання валютним кризам (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Чугаєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено загальні й особливі закономірності виникнення валютних криз у регіонах світу на прикладі країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються. Розглянуто суттєві ознаки валютної кризи, їх види. Висвітлено методи визначення часових меж зазначених криз, теоретичні моделі їх виникнення та поширення. Здійснено порівняльний аналіз розвитку валютних криз за країнами, а також досліджено фактори, що їх зумовлюють та наслідки. Охарактеризовано загальний механізм виникнення та регіональні відмінності цих криз. Надано оцінку ефективності антикризових заходів. Запропоновано цільові орієнтири для здійснення заходів з метою запобігання валютній кризі в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-971 +
Шифр НБУВ: РА341545

Рубрики:

      
16.

Квєтна 
Механізми визначення інвестиційної вартості активів на міжнародних ринках титулів власності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ілона Романівна Квєтна ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.622.9-571-862-56
Шифр НБУВ: РА348378

Рубрики:

      
17.

Дудко Н.В. 
Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Дудко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти виникнення фінансових криз у глобальному середовищі, а також підходи до формування антикризової політики на національному та міжнародному рівнях. Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та міжнародного поширення фінансових криз. Досліджено проблеми формування антикризової політики на національному та міжнародному рівнях, зокрема, напрямки реформування глобальної фінансової архітектури та діяльності міжнародних фінансових організацій. Проаналізовано особливості взаємовідносин економіки України з глобальним фінансовим середовищем. Визначено основні чинники потенційного утворення криз. Запропоновано фінансово-економічні й органічно-регулятивні заходи, спрямовані на реалізацію національної антикризової політики України. Розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій на фінансовому ринку України з використанням методів кластерного та дискримінантного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6-97 + У9(4УКР)260-97 +
Шифр НБУВ: РА353585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Атаманюк Ю.А. 
Формування валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ю.А. Атаманюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування валютно-фінансових відносин України з ЄС. Виявлено основні закономірності глобалізації даних відносин, економічних передумов і чинників включення економіки України в міжнародні інтеграційні процеси. Визначено шляхи оптимізації ітеграційної стратегії України у сфері валютно-фінансових відносин з ЄС. Проаналізовано позитивні та негативні наслідки фінансової лібералізації. Досліджено валютно-фінансовий потенціал європейської інтеграції України. Розглянуто грошово-кредитні засади зовнішньоекономічної стратегії України за умов господарського зближення з ЄС. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо застосування сучасних механізмів залучення фінансових ресурсів на європейському ринку боргових цінних паперів і титулів власності. Установлено позитивні та негативні наслідки лібералізації доступу філій іноземних кредитно-фінансових установ на ринок банківських послуг України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66 + У9(4УКР)826 +
Шифр НБУВ: РА361048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Дудчак О.В. 
Міжнародні фінансові стратегії в умовах глобалізації (на прикладі країн транзитивного типу): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.В. Дудчак ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне узагальнення та концептуальне обгрунтування засад формування міжнародних валютно-фінансових стратегій антикризового регулювання за умов глобалізації світових інтеграційних процесів. Виявлено цілі та задачі для реалізації структурних та інвестиційних заходів підвищення ефективності використання грошово-кредитних інструментів з урахуванням внутрішніх і зовнішніх чинників розвитку реального сектору національної економіки. Обгрунтовано створення позитивних передумов з метою здійснення послідовної та передбачуваної міжнародної фінансової стратегії держави для інтеграції до світового господарства та міжнародних економічних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66
Шифр НБУВ: РА357745

Рубрики:

      
20.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського