Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (1848)Книжкові видання та компакт-диски (1465)Журнали та продовжувані видання (767)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-56$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 219
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров А.І. 
Формування і реалізація інвестиційного потенціалу в перехідній економіці на основі фіскального регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.І. Єгоров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано концепцію "сукупного інвестиційного потенціалу" як синтезу його формування та реалізації. З її використанням класифіковано риси господарського механізму інвестиційної сфери у різних типах суспільства та розкрито факторну роль інвестиційного потенціалу (ІП) у перехідній економіці. Систематизовано джерела ІП шляхом їх розподілу за ступенем потенційної регульованості податково-бюджетними засобами. Виявлено кризові тенденції розвитку інвестиційної ситуації й визначено перелік завдань інвестиційної політики держави у пострадянських країнах. Розширено визначення фіскальної політики шляхом включення в інструменти її впливу на інвестиційні процеси митних платіжних заходів, виявлено макрорівневі та специфічні недоліки податково-бюджетної системи України в інвестиційній галузі. Сформовано "дерево цілей" фіскального управління інвестиційними процесами у ринковій трансформації, виявлено об'єктивне підгрунтя для інтеграції фіскальної та інвестиційної політики у перехідній економіці. Рекомендовано пріоритетні заходи щодо реформування механізму фіскального управління різними джерелами сукупного ІП України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА320016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єна І. В. 
Стратегія зовнішнього фінансування економічного розвитку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. В. Єна ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні засади акумуляції та перерозподілу фінансових ресурсів у сучасній економіці, виявлено системний характер глобалізації фінансових ринків, ідентифіковано сучасні інструменти зовнішніх фінансових запозичень. Проведено компаративний аналіз джерел зовнішнього фінансування економіки України - іноземних кредитів, прямих і портфельних інвестицій, міжнародної допомоги за кількісними й якісними критеріями. Визначено конкурентну позицію України як країни-позичальника на глобальному фінансовому ринку. Виявлено детермінанти ефективного використання зовнішніх фінансових ресурсів, обгрунтовано пріоритетність їх орієнтації на структурно-технологічне оновлення економіки України. Запропоновано макроекономічні заходи й економетричний інструментарій оптимізації джерел зовнішнього фінансування. Доведено необхідність формування системи управління зовнішнім боргом за перманентно кризових умов розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 + У9(4УКР)826 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА382629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Іваніненко-Свинцицька І.Є. 
Організаційно-економічний механізм активізації іноземного інвестування в економіку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.Є. Іваніненко-Свинцицька ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічний механізм активізації іноземного інвестування в економіку України на базі удосконалення його державного регулювання. Розкрито основні тенденції міжнародних інвестиційних процесів зважаючи на особливості сучасного міжнародного руху капіталу, надано оцінку ступеня диверсифікації портфелів прямих іноземних інвестицій (ІІ), портфельних інвестицій та міжнародних кредитних ресурсів. Як наслідок, визначено в ньому місце України, а також роль ІІ в її економічному розвитку. Проаналізовано стан інвестиційного клімату в Україні, визначено його найголовніші параметри та характеристики. Досліджено процес залучення та використання ІІ в Україні, їх вплив на соціально-економічний розвиток країни та визначено причини й наслідки неефективного використання зовнішніх інвестицій. На підставі аналізу внутрішніх потреб української економіки обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму регулювання процесів зовнішнього інвестування національної економіки та підходи щодо підвищення ефективності державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА327338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванов С.В. 
Інвестиційна привабливість регіонів та видів економічної діяльності регіональної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.В. Іванов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано методичні підходи до оцінки інвестиційного потенціалу регіону на підставі інвестиційно-значимих показників за складовими його формування: виробничо-фінансового, соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалів з урахуванням певних факторів, зокрема тих, що негативно впливають на інвестиційний потенціал регіону. Запропоновано методичні підходи до його аналізу та інвестиційної активності. Досліджено інвестиційну привабливість регіонів України та види економічної діяльності промисловості регіональної економіки. Удосконалено методичні підходи до кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості регіонів України та з'ясовано її рейтинги. Розвинуто методологію кількісного визначення інтегрального індексу інвестиційної привабливості видів економічої діяльності промисловості на прикладі Дніпропетровщини. Запропоновано методичні підходи до аналізу структурно-галузевих відмінностей регіональної економіки. Висвітлено теоретичні й методичні питання формування, визначення та оцінки інвестиційної привабливості регіонів і видів економічної діяльності, інвестиційної активності й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336914

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іванова В.М. 
Взаємодія національного та іноземного інвестування в нових ринкових економіках в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Іванова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість інвестиційної та інноваційної діяльності за рахунок мобілізації та з залученням іноземних інвестиційних ресурсів, які є базою інвестиційного прогресу економіки України. Розглянуто макроекономічний аспект процесу формування інвестиційних ресурсів на підставі аналізу структури, динаміки національних заощаджень і можливостей їх інвестиційного використання та досвіду країн ЦСЄ, щодо залучення іноземних інвестицій. Установлено, що умовою росту та трансформації інвестиційних процесів є поступовий процес "кластеризації", який є необхідним чинником активізації цього процесу в Україні. Значну увагу приділено економічній безпеці України. Обгрунтовано основні напрямки державної інвестиційної політики на сучасному етапі розвитку економіки України та розроблено систему пропозицій, спрямованих на покращення інвестиційної політики й активізацію взаємодії національного й іноземного інвестування за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-56 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА355863

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Івашко О.А. 
Фінансовий механізм реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.А. Івашко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено фінансовий механізм реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності, в якому виділено фукціональні складові та системи нормативного, інформаційного й організаційного забезпечення. Удосконалено підходи до комплексного аналізу ефективності інвестиційної діяльності у спеціальних економічних зонах і територіях пріоритетного розвитку з використанням системи моніторингу на етапі реалізації спеціальних режимів. Запропоновано тлумачення фінансового механізму реалізації спеціальних режимів інвестиційної діяльності, як сукупності складових фінансового планування, регулювання, забезпечення, стимулювання та контролю за реалізацією наданого територіям статусу, що грунтується на відповідному нормативному, інформаційному й організаційному забезпеченні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА374909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Антипенко Є.Ю. 
Удосконалення методів і моделей аналізу ефективності та ризику реалізації інвестиційних проектів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Є.Ю. Антипенко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено та удосконалено існуючі, а також розроблено нові методи та моделі визначення ефективності та ризику інвестиційних проектів. Виділено основні принципи, застосування яких обов'язкове у процесі виконання аналізу проекту, реалізованого за ринкових умов. Запропоновано удосконалені методики вищезазначених методів, що враховують наявність інвестиційних витрат та результатів. На базі удосконалених методів одержано універсальну методику знаходження внутрішньої норми прибутковості (ВНП) максимально-допустимої премії за ризик, що враховує усі недоліки, властиві класичній методиці визначення величини ВНП. Розроблено пакет прикладних програм, об'єднаних у програмний комплекс, що дозволяє використовувати запропоновані методи та моделі спільно з імітаційним моделюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 в611
Шифр НБУВ: РА331031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Антонов А.В. 
Розвиток податкових підходів регіонального регулювання інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / А.В. Антонов ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 28 с. — укp.

Обгрунтовано моделі інвестування в регіональній економіці за умов трансформаційного переходу до розвинутих ринкових відносин, яка передбачає обмеження масштабів інвестиційної пропозиції внаслідок розриву між сукупним інвестиційним потенціалом і ресурсами, залученими фінансово-кредитними інститутами та фондовим ринком, а також недовикористання значної частини акумульованих ресусів для виробничого інвестування, відсутності ефективних фінансових інструментів та відірваності фондового ринку від реального регулювання інвестиційних процесів у регіоні на підставі визначення частини прибутку, призначеної на інвестиційні цілі, з урахуванням розміру ставки податку на прибуток підприємства, заданих темпів економічного зростання та рентабельності. Розроблено методичні підходи та практичні рекомендації щодо впровадження інвестиційного податкового кредиту на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА336913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Антонов В. Б. 
Активізація залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України в умовах глобальної конкуренції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. Б. Антонов ; НАН України ; Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження процесів активізації залучення прямих іноземних інвестицій за умов глобальної конкуренції, запропоновано методологічний підхід до оцінювання ефективності структурних трансформацій за участю іноземних інвестицій, за допомогою якого оцінено наслідки впливу структурних зрушень у залученні прямих іноземних інвестицій на загальноекономічну ефективність інвестиційних процесів за видами економічної діяльності. Увагу приділено дослідженню впливу прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток приймаючої держави, тенденцій та наслідків їх залучення для вітчизняної економіки, оцінці соціально-економічних чинників активізації прямих іноземних інвестицій. Запропоновано імперативи формування пріоритетів державної політики залучення прямих іноземних інвестицій, які передбачають врахування секторальних і регіональних переваг, критеріїв вибору компаній та країн-продуцентів прямих іноземних інвестицій, а також стратегічні пріоритети державної підтримки їх залучення у сферу високих технологій. Розглянуто зарубіжний досвід регулювання іноземних інвестицій за умов глобалізації та можливості його адаптації до українських реалій, розроблено рекомендації з удосконалення державної політики залучення прямих іноземних інвестицій в Україну й обгрунтовано ефективний механізм їх стимулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА382990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бєлоусова О.С. 
Державне регулювання розвитку лізингу в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / О.С. Бєлоусова ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено історичний аналіз на предмет діагностики світової економічної системи з точки зору впровадження лізингу, а також показано доцільність його розвитку та державного регулювання в Україні. Виявлено передумови й особливості державного регулювання лізингу в Україні, а також виділено основні чинники, що гальмують його розвиток. Визначено пріоритетні напрями використання лізингу в Україні. Обгрунтовано доцільність створення умов розвитку лізингу в Україні, в тому числі законодавчих, і головні завдання у цьому напрямі. З'ясовано відмінності державного регулювання лізингової діяльності за ринкових умов і виявлено причини, що обумовлюють його недосконалість. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання розвитку лізингу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132.6 + У9(4УКР)0-562.31-21.01 +
Шифр НБУВ: РА367148

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
11.

Бійєн Б. 
Іноземні інвестиції і зовнішньоекономічна політика: регіональний аспект: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Б. Бійєн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної зовнішньоекономічної політики України в контексті тенденції глобалізації світової економіки. Розкрито принципи формування регіональної зовнішньоекономічної політики, моделі інтернаціоналізації регіонів, визначено детермінанти системи формування сприятливого інвестиційного клімату в регіоні. Проаналізовано динаміку розвитку зовнішньоекономічної політики України, процесу притягнення іноземних інвестицій в економіку України в контексті її структурної трансформації, оцінено роль Донецького регіону в зовнішньоекономічній політиці України. Розроблено концептуальну модель формування даної політики, цілісний механізм визначення комплексної оцінки економічної ефективності реалізації інвестиційних проектів за участю іноземного капіталу з позиції народногосподарського та регіонального підходів. Синтезовано модель формування зовнішньоекономічної політики на всіх її ієрархічних рівнях. Розроблено економіко-математичну модель багатофакторної оцінки економічного ефекту для регіонів від реалізації інвестиційних проектів на промислових підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)80-18 +
Шифр НБУВ: РА325006

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бажанова А.І. 
Організування та інвестування інтегрованих виробничо-господарських структур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.І. Бажанова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено класифікацію інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом уточнення існуючої класифікації та використання нових ознак, зокрема за стратегією розвитку та стратегією управління інвестиціями. З нових позицій запропоновано проведення етапів процесу формування інтегрованих виробничо-господарських структур і обгрунтовано їх послідовність. Набув подальшого розвитку механізм інвестиційної діяльності підприємств-учасників інтегрованої виробничо-господарської структури шляхом уточнення його складових елементів, якими є суб'єкти інвестиційної діяльності, їх функції, інвестиційний процес і визначення взаємозв'язків, що виникають між елементами цього механізму. Удосконалено процес реалізації інвестиційних проектів у межах інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом виявлення особливостей і обгрунтування послідовності етапів процесу реалізації інвестиційних проектів учасниками даних структур. Розроблено методичні положення щодо оцінювання економічного ефекту від спільної інвестиційної діяльності учасників, які реалізують проекти за рахунок використання коштів спільного фонду фінансування інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА327428

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Байрака В.М. 
Організаційно-економічні механізми підвищення експортного потенціалу інвестиційного комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.М. Байрака ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено поняття експортного потенціалу інвестиційного комплексу (ІК), наведено класифікацію його видів, а також підхід до визначення експортного потенціалу ІК та його підприємств, який розглянуто з технологічних позицій можливостей створення конкурентоспроможного продукту у необхідній кількості та якості, а також позицій маркетингових можливостей щодо просування продукту; визначено цільовий ринок реальних інвестицій. Обгрунтовано методики оцінки експортного потенціалу підприємств ІК та визначено напрямки його максимізації на основі оцінки взаємозв'язків між конкурентоздатністю експортера, конкурентоспроможністю його продукції та привабливістю регіональних ринків. Запропоновано напрямки максимізації ефекту зовнішньоекономічної діяльності ІК на підставі управління експортом з урахуванням адресного характеру інвестиційної продукції та будівельних послуг, а також механізми державної підтримки експортної діяльності підприємств ІК у фінансовій (пропозиції щодо удосконалення кредитування та страхування експортерів, надання гарантій експортерам для участі в міжнародних тендерах і банкам для фінансування експортних поставок), податковій, тарифній, інформаційно-консультативній і дипломатичній сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-211.1 + У9(4Укр)843.0-803.4
Шифр НБУВ: РА319181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Балануца О.О. 
Іноземний капітал у кредитно-фінансовій системі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.О. Балануца ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено сутність іноземного капіталу, визначено його роль у розвитку кредитно-фінансової (КФ) системи України. Наведено класифікацію форм і способів залучення іноземного капіталу до КФ системи країни. Визначено національні особливості КФ регулювання та моніторингу залучення іноземного капіталу в Україну. Розглянуто пріоритетні напрямки залучення та використання іноземного капіталу за умов світової фінансово-економічної кризи у державі. Запропоновано методику оцінювання ефективності використання іноземного капіталу інститутами національної КФ системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА373702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Березніченко Н.О. 
Зарубіжні інвестиції в системі факторів економічної модернізації України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.О. Березніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз досвіду залучення іноземних інвестицій у процесі двох індустріальних модернізацій економіки України: ранньоіндустріальної (кінець XIX - початок XX ст.) і нинішньої ринкової модернізації, яка здійснюється за умов глобалізації світової економіки. Розкрито теоретично-методологічні засади процесу модернізації як феномену індустріальної доби. Проаналізовано об'єктивні передумови (внутрішні та зовнішні), завдання та мету, напрямки та форми, економічні та соціокультурні наслідки реалізації даного процесу, роль і місце у ньому іноземних інвестицій. Досліджено специфіку сучасного модернізаційного процесу в Україні, розкрито його характер, сформульовано авторське бачення шляхів, напрямків, форм здійснення з урахуванням зовнішніх джерел його забезпечення. Розроблено та обгрунтовано пропозиції теоретичного та практичного характеру щодо поліпшення інвестиційного клімату та вдосконалення механізму залучення іноземних інвестицій в економіку нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА319479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Божанова В.Ю. 
Удосконалення оцінки ефективності управління інвестиційним проектом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.Ю. Божанова ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 22 с. — укp.

Розроблено еволюційні підходи до розвитку організації, репродуктивні якості якої забезпечуються ефективною системою управління інвестиційним проектом. Викладено методику оцінки ефективності інвестиційного проекту на основі даних аналізу накопиченого балансу відхилень попередніх тимчасових періодів. Проаналізовано динаміку кількісних та якісних параметрів, що характеризують окремі сторони діяльності організації. Досліджено кінцеву рекцію організації на зовнішні та внутрішні фактори. Для визначення стану організації запропоновано ефективну систему управління на основі моделі - карти прийняття рішень, що дозволяє уточнити режим управління, забезпечити досягнення поставленої мети з максимальним рівнем імовірності. На базі реального грошового потоку побудовано карту прийняття рішень і для виокремлених зон розраховано пераметри коректування. Параметр коректування даного часового періоду розглянуто як фінансовий резерв, дисконтований до поточного періоду. Запропоновано методику оцінки інвестиційного проекту, що дозволяє визначити параметри коректування на кожному етапі управління та оцінювати імовірність досягнення поставлених кінцевих цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56-21
Шифр НБУВ: РА319335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бондаренко Д.О. 
Формування структурно-інвестиційної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Д.О. Бондаренко ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено механізми формування структурно-інвестиційної політики в Україні. Обгрунтовано роль і місце структурно-інвестиційної політики в теорії та практиці державного регулювання економіки. Досліджено розвиток теоретико-методологічних засад базових елементів структурно-інвестиційної сфери. Вивчено теоретичні аспекти стосовно поняття та структури інвестицій. Проведено оцінку ефективності функціонування механізмів і методів формування та реалізації структурно-інвестційної політики в Україні. Розроблено концепцію формування теоретико-методологічних засад побудови моделі структурно-інвестиційної політики. Розроблено заходи щодо її вдосконалення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-56-18-21,01 +
Шифр НБУВ: РА351752

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бондарчук І.В. 
Формування механізму реалізації інвестиційної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Бондарчук ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічні засади інвестиційної політики. Висвітлено сутність інвестицій та їх види, основні цілі здійснення зарубіжних інвестицій. Обгрунтовано економічні передумови реалізації інвестиційної політики в Україні. Розглянуто залежність ступеня зрілості національної економіки від рівня її інтегрованості у світове господарство. Доведено, що лібералізація умов інвестування поряд із змінами в стратегіях транснаціональних компаній сприяє ефективнішому освоєнню економічних ресурсів, що призводить до сучасних зрушень у сфері прямого зарубіжного інвестування. Розкрито проблеми функціонування зарубіжних інвестицій в Україні, основні чинники мотивації іноземного інвестування, внесено пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів залучення зарубіжних інвестицій. Визначено, що повноцінна інтеграція України у світове товариство неможлива без розширення виробничої діяльності національних компаній за кордоном. Обгрунтовано об'єктивну необхідність застосування правових та економічних важелів щодо регулювання фінансових потоків в економіку України. Розроблено та обгрунтовано концепцію державного управління інвестиційною політикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА308083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Борисова С.Є. 
Конкурентні переваги регіонів України в контексті її інтеграції до світового ринку капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Є. Борисова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку міжнародної конкурентоспроможності національних економік, а також формування конкурентних переваг регіонів з метою забезпечення інтеграції України до світового ринку капіталу. Теоретичні засади формування та розвитку конкурентних переваг регіонів держави в процесі міжнародної інтеграційної взаємодії на ринку капіталу досліджено шляхом аналізу науково-теоретичних концепцій інтеграції держав до світового ринку капіталу, визначення ролі регіональної економічної політики у розвитку міжнародної конкурентоспроможності національних економік. Обгрунтовано значення залучення іноземного капіталу у забезпеченні державного економічного зростання в результаті розвитку конкурентних переваг регіонів. Проаналізовано економічну структуру регіонів України, особливу увагу приділено вивченню процесів формування та розвитку конкурентних переваг Донецького регіону у процесі інтеграції України до світового ринку капіталу. З метою активізації процесів інтернаціоналізації як передумови включення України до світового ринку капіталу визначено шляхи їх поглиблення. Розроблено механізм формування конкурентних переваг регіонів і запропоновано інноваційну модель їх розвитку як передумову підвищення конкурентоспроможності України на світовому ринку капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА342670

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського