Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1545)Книжкові видання та компакт-диски (1162)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфремов 
Формування стратегії прискореного економічного розвитку України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Дмитро Петрович Єфремов ; Державний вищий навчальний заклад "Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.24 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА358726

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Іванов С.Є. 
Структурний аналіз і прогнозування економічного зростання в умовах реформування національного господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Є. Іванов ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Визначено роль і місце структурного аналізу у складі засобів і методів економічного аналізу та економіко-математичного моделювання. Виявлено особливості розрахунку кінцевого продукту на базі показників валового суспільного продукту та валового внутрішнього продукту. Розглянуто та удосконалено використання функціональних моделей з метою прогнозування економічного зростання, виконано відповідні розрахунки. Викладено умови впровадження методів параметричного програмування цільових функцій та запропоновано методику оптимізації даного зростання у загальному вигляді. Сформовано схему розширеного відтворення з найбільш оптимальними темпами зростання валового суспільного продукту та кінцевого споживання. Розроблено методику оцінки ефективності економічного зростання у цілому, а також структурного аналізу та прогнозування зазначеного зростання залежно від конкретних задач і цільових функцій, що базуються на врахуванні дійових складових розвитку національного господарства, дозволяють оптимізувати структурні параметри економічного зростання та використовувати основні принципи планування та регулювання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-96-23
Шифр НБУВ: РА321049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Авксєнтьєв М. Ю. 
Державно-приватне партнерство як сучасний механізм залучення інвестицій в інфраструктурні галузі України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. Ю. Авксєнтьєв ; М-во економіки України, Н.-д. екон. ін-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто науково-методичні та практичні питання залучення приватних інвестицій до інфраструктурих галузей України за допомогою механізму державно-приватного партнерства (ДПП). Розкрито його економічну сутність та структурні складові. Вдосконалено понятійний апарат та уточнено методичний інструментарій ефективної моделі протидії ризикам. Досліджено зарубіжний досвід організації та функціонування даної сфери. Запропоновано методичні підходи щодо формування стратегії протидії ризикам, які з'являються під час реалізації проектів ДПП. Проведено комплексний аналіз ефективності інституційних заходів урядів різних країн з підтримки розвитку сфери ДПП. Запропоновано систему заходів, з розбудови єдиної державної політики щодо розвитку ДПП в Україні. Розроблено практичні рекомендації для ініціаторів проектів державно-приватного партнерства, які враховують специфіку життєвого циклу проекту ДПП, містять перелік основних завдань та необхідних дій для успішного завершення проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-312.1-56
Шифр НБУВ: РА373180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Алфьорова І.Є. 
Механізми державного управління розвитком соціально-економічної інфраструктури регіону: автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / І.Є. Алфьорова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано соціально-економічну інфраструктуру регіону як об'єкт державного управління. Визначено зміст державної політики щодо розвитку даної інфраструктури на основі класифікації макроекономічних факторів, що стримують її розвиток у контексті посилення соціальної спрямованості ринкових перетворень у країні. Проаналізовано особливості механізмів державного управління розвитком соціально-економічної інфраструктури у зарубіжних країнах. Удосконалено принципи формування механізмів даного управління на рівні регіону. Обгрунтовано необхідність такого вдосконалення. На основі визначених принципів з урахуванням пріоритетних напрямів державної політики запропоновано схему фінансового й організаційно-інституційного механізму управління розвитком соціально-економічної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + У9(4УКР)0-961-312.1-21,01 +
Шифр НБУВ: РА361284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Аурсаліді М. В. 
Системні методи боротьби зі злочинами в економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. В. Аурсаліді ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано системний аспект поняття економічної злочинності, поняття "економічний злочин" розглянуто як "адаптаційний механізм" суб'єктів економічних відносин. Проаналізовано економічну злочинність в контексті ефективності економічного регулювання. Виявлено особливості державного регулювання та сучасних методів боротьби з економічною злочинністю в Україні. Сформульовано концептуальні положення та розроблено алгоритм формування управлінського впливу з урахуванням мінімізації рівня економічної злочинності. Обгрунтовано системні методи боротьби з економічними злочинами в термінах і поняттях теорії комунікацій. Застосовано алгоритм формування управлінського впливу з урахуванням мінімізації рівня економічної злочинності для України. Удосконалено механізм боротьби з економічною злочинністю в Україні: сформовано організаційну структуру, що забезпечує прогнозний підхід до регулювання економічної злочинності, а також методологічний аспект механізму боротьби з економічною злочинністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА382446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бадрак О.С. 
Удосконалення фінансового механізму забезпечення сталого розвитку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.С. Бадрак ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти фінансового забезпечення суспільного відтворення. Визначено роль фінансової складової у світових механізмах підтримки сталого розвитку та державної політики України у сфері фінансового забезпечення національного сталого розвитку. Проаналізовано значущість якості та властивостей природних ресурсів до самовідтворення та самоочищення у створенні екологічної ренти та вартості природного капіталу. Висвітлено проблеми оптимізації державної екологічної політики для підтримки сталого розвитку. Запропоновано основні напрями покращання фіскальної політики підтримки інноваційно-інвестиційного розвитку промисловості й удосконалено інструменти фінансового механізму природокористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 + У9(4УКР)261.1 +
Шифр НБУВ: РА342217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Буряк Г.С. 
Корупційні відносини в сучасних умовах інституціоналізації світової економіки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Г.С. Буряк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено нові підходи до аналізу корупції та представлено нові методи боротьби з нею за сучасних умов розвитку економічних відносин в контексті дослідження інституціонального середовища економіки та політики. Розглянуто діяльність міжнародних організацій у фері оцінки рівня корупції та розробці рекомендацій щодо кооперації на ниві протидії розвитку корупційних відносин. Наведено комплексну модель протидії розвитку корупційним відносинам в Україні на основі аналізу світового досвіду бороться з корупцією та можливостей використання його в економічному та політичному середовищі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-962 + У9(4УКР)0-962 + Х916.881.9
Шифр НБУВ: РА370193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Віторт Т.В. 
Інвестиції та економічне зростання: взаємозв'язок у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Віторт ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с.: мал. — укp.

Доведено, що високий рівень тезаврації коштів спричинив погіршання рівноваги пропозиції та попиту на інвестиційні ресурси. Виявлено, що у процесі приватизації державного майна частина заощаджень перетворюється на непродуктивні вкладення. Запропоновано періодизацію інвестування за умов перехідної економіки. Відзначено, що метою перехідної економіки повинен бути стійкий розвиток у межах сучасного світового погляду на цю концепцію. Доповнено типологізацію економічного зростання такими видами, як експортоорієнтоване та імпортозамінне. Визначено, що на перехідному етапі соціо-інституційні умови стають фактором, який зумовлює дію усіх інших факторів економічного зростання. Наведено систему причин найближчого та віддаленого порядків, які впливають на економічне зростання, інвестиції та взаємозв'язок між ними. З'ясовано можливість існування зворотної залежності між інвестиціями та економічним зростанням за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА321430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Галіцина О.В. 
Статистичний аналіз розвитку структури економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.10 / О.В. Галіцина ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено статистичний аналіз закономірностей формування та динаміки розвитку структури економіки. Розвинуто наукові положення щодо суті структури економіки та структурних зрушень, механізмів їх формування та впливу на економічний розвиток. Розроблено теоретичні засади аналізу розвитку структури економіки як об'єкта статистичного дослідження. Обгрунтовано систему статистичних показників оцінювання структурних зрушень в економіці. З використанням цієї системи й адаптованих методів статистичного аналізу для дослідження цих зрушень здійснено комплексний статистичний аналіз відтворювальної структури економіки та структури за видами економічної діяльності. Здійснено оцінювання впливу структурних зрушень на ефективність функціонування економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.42 + У9(4УКР)0-961-31 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА357941

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гейман О.А. 
Теоретико-методологічні засади нелінійності розвитку економіки України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О.А. Гейман ; Наук.-дослід. центр індустр. пробл. розв. НАН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Побудовано різні види нелінійних трендових економетричних моделей розвитку економіки України. Розроблено економетричні кореляційно-регресивні моделі синергетичного впливу екзогенних та ендогенних чинників і нелінійний характер розвитку економіки України. Представлено модель впливу деструктивних конвергентно-дивергентних процесів регіонального розвитку на нелінійний характер економіки України. Запропоновано методичний підхід до побудови причинно-наслідкової типологізації регіонів країни за різними критеріями. Проведено типологізацію регіонів України та визначено головні напрямки економічної політики, що здійснювалась в них. Розроблено імітаційну модель і побудовано сценарії економічної політики в регіонах України різного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА371150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гомонай-Стрижко М.В. 
Реструктуризація територіально-виробничих утворень: інноваційні напрямки розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / М.В. Гомонай-Стрижко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження особливостей реструктуризації територіально-виробничих утворень (ТВУ). Обгрунтовано створення новітніх форм продуктивних сил на інноваційній базі розвитку. Визначено зміст поняття реструктуризації ТВУ, її головні цілі та завдання. Проаналізовано та здійснено оцінку історичного розвитку та сучасного стану міських ТВУ, виявлено проблеми їх функціонування за умов ринкової економіки. Вивчено та використано зарубіжний досвід реструктуризації ТВУ. Особливу увагу приділено основним принципам і положенням даного процесу у Львові з урахуванням інноваційних напрямків розвитку. Установлено, що можливим інноваційним напрямком розвитку існуючих ТВУ може бути розміщення на їх базі новітніх форм продуктивних сил - технологічного парку та логістичного центру. Запропоновано модель такого центру. З урахуванням структурних змін, які відбудуться, передбачено ймовірні соціально-економічні наслідки розвитку міської системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-961-31 +
Шифр НБУВ: РА356989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Дармограй В.І. 
Методологія стратегічного планування комплексного соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.І. Дармограй ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "стратегічне планування комплексного соціально-економічного розвитку регіону", яке контекстуально стосується просторового розвитку продуктивних сил регіону. Запропоновано визначення поняття "інноваційне стратегічне планування". Доведено доцільність і обгрунтовано пріоритетне використання стратегічного планування як бази для вдосконалення процесів управління регіональним розвитком. Обгрунтовано систему принципів розробки стратегії комплексного соціально-економічного розвитку регіону, за якою пріоритетними є соціальні аспекти регіонального розвитку. Установлено фактори, що визначають стійкість функціонування регіонального відтворювального процесу, забезпечують збалансування головних його елементів, а також ефективність функціонування регіональної економіки та поліпшення життя населення. Розроблено принципово нові підходи до оцінювання рівня комплексного розвитку регіону й управління ним. Висвітлено умови та фактори, які необхідно враховувати для підвищення ефективності управління комплексним соціально-економічним розвитком регіону. Визначено суть трансформаційних форм стратегічного планування та зроблено оцінювання їх ефективності. На підставі оцінки результатів соціально-економічного стану центрального регіону України здійснено прогнозування основних макроекономічних параметрів і тенденцій його перспективного розвитку. Запропоновано спеціальний підхід як можливість виявлення стратегічних напрямів розвитку регіону. Побудовано модель, яка може реально сприяти регіональному економічному відродженню та дозволяє оптимально використовувати його фінансовий, ресурсний і організаційний потенціал, можливості всього спектра існуючих управлінських механізмів, технологій, інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 в + У9(4УКР)0-96-23 в +
Шифр НБУВ: РА354647

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дзюба Н.В. 
Первісне нагромадження капіталу в умовах постсоціалістичної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Дзюба ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

З використанням синергетичного методу дослідження доведено еволюційну закономірність первісного нагромадження капіталу за умов постоціалістичної економіки, розкрито його суть, передумову та зв'язок з іншими трансформаційними процесами. Розглянуто еволюцію методів первісного нагромадження капіталу відповідно з виділеними етапами цього процесу в екноміці України. Досліджено вплив первісного нагромадження капіталу на формування в економіці України передумов розвитку економічної системи ринкового типу. Сформульовано пропозиції щодо завершення процесу первісного нагромадження капіталу та перетворення його на виробниче нагромадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-96
Шифр НБУВ: РА319245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Загорулько А. О. 
Моделювання збалансованих показників вимірювання ефективності соціально-економічних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. О. Загорулько ; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано праці зарубіжних і вітчизняних науковців, на підставі чого обгрунтовано теоретико-методологічні засади вимірювання ефективності соціально-економічних систем (СЕС) різних рівнів, визначено особливості формування інформаційної бази показників ефективності цих систем і проведено групування їх базових показників на мікро-, мезо- та макрорівнях. Запропоновано типовий підхід до багаторівневого вимірювання ефективності СЕС. Розроблено методологічний підхід до формування інтегральних показників ефективності (ІПЕ) СЕС через використання збалансованих показників вимірювання ефективності (ЗПВЕ) СЕС. На базі факторних моделей ЗПВЕ ідентифіковано ефективність функціонування та збалансованість розвитку СЕС на мікро-, мезо- та макрорівнях (на прикладі ДП "Лівадія", вітчизняної переробної промисловості та економіки України в цілому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969 в611
Шифр НБУВ: РА382995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Засанська 
Організаційно-управлінські засади детінізації економічної діяльності у національному господарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Оксана Василівна Засанська ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962
Шифр НБУВ: РА366284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кіржецький Ю.І. 
Механізм зниження тінізації економіки України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Ю.І. Кіржецький ; НАН України; Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виділено концептуальні підходи й основні етапи дослідження тіньової економіки (ТЕ). Вдосконалено основні етапи тінізації економіки України. Здійснено класифікацію форм ТЕ, проаналізовано та систематизовано соціально-економічні та суспільно-політичні причини її виникнення. Виявлено основні риси, що характерні для функціонування ТЕ в Україні. Проведено соціально-економічний аналіз регіону в контексті системного вивчення мезоекономічних об'єктів. Розроблено механізм зниження впливу ТЕ в контексті економічної безпеки - проблемно-цільовий підхід. Ієрархію цілей у процесі зниження тінізації економічної системи зображено предметно-орієнтованим графом. Запропоновано економіко-математичне моделювання соціально-економічних показників ТЕ як основу економічного прогнозування. Розглянуто однофакторну статистичну модель, яка дазволяє виявити закономірності впливу тінізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 +
Шифр НБУВ: РА367966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Казнова М.І. 
Фінанси соціальної сфери в період переходу економіки України до ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.І. Казнова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено методологічні та організаційні основи системи фінансування соціальної сфери в Україні. Обгрунтовано роль і місце соціальної сфери в економіці держави, у створенні ВВП. Розроблено модель фінансового забезпечення соціальної сфери на основі узагальнення досвіду країн з розвинутою ринковою економікою у галузі соціальної політики. Визначено специфіку використання комерційного розрахунку на підприємствах соціальної інфраструктури. Обгрунтовано підхід до реального визначення тарифів на послуги соціальної сфери, в процесі якого мінімізовано частку прибутку. Запропоновано звільнити підприємства соціальної інфраструктури від низки податків, а бюджетні асигнування виділяти у формі субвенцій та субсидій. Оцінено можливості розширення форм бюджетного фінансування. Подано рекомендації щодо формування структури ціни на послуги соціальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49-93 + У9(4УКР)0-968
Шифр НБУВ: РА311173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Карімов Г.І. 
Регулювання соціально-економічного розвитку регіону з використанням комплексних індикаторів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.І. Карімов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто й охарактеризовано основні підходи до визначення суті регіону та процесу регулювання його соціально-економічного розвитку. Визначено цілі, умови та критерії регіонального розвитку на базі концепції стікого розвитку регіону. Запропоновано методичні підходи до оцінки стану соціально-економічного розвитку регіону на підставі ранжування регіонів за комплексним індикатором рівня соціального розвитку (РСР). Розроблено методичні підходи до прогнозування соціально-економічного розвитку регіону на підставі використання економетричних моделей, комплексного індикатора РСР і сценарного підходу. Визначено перспективні траєкторії розвитку СЕС регіону та напрямки концентрації економічного потенціалу для створення інвестиційних умов росту рівня регіонального розвитку. Наведено механізм регулювання соціально-економічного розвитку регіону, який відрізняється систематичним використанням комплексного індикатора РСР, що дозволяє враховувати економічні та соціальні аспекти розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА369060

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Карковська В. Я. 
Трансформація заощаджень в інвестиції національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. Я. Карковська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та прикладні рекомендації щодо трансформації заощаджень в інвестиції. На підставі дослідження й узагальнення літературних джерел уточнено визначення категорій "заощадження", "інвестиції", "потенціал заощаджень", "механізм трансформації заощаджень в інвестиції". Запропоновано класифікацію мотивів заощаджень. Простежено розвиток поглядів прихильників різних економічних теорій на проблему трансформації заощаджень в інвестиції. Проаналізовано сучасний стан заощаджень та інвестицій і їх взаємозв'язок. Проведено оцінювання впливу заощаджень на рівень ВВП національної економіки. Удосконалено механізм трансформації заощаджень в інвестиції національної економіки, який базується на використанні політики стимулювання трансформації заощаджень в інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-967 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА380820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Квак 
Макроекономічний аналіз змін у системі національного багатства України: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / Марія Віталіївна Квак ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.46 + У9(4УКР)0-96
Шифр НБУВ: РА367036

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського