Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (733)Книжкові видання та компакт-диски (497)Журнали та продовжувані видання (52)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)260$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Алімпієв Є.В. 
Взаємодія фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці післякризового періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Є.В. Алімпієв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Зроблено теоретичні узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми, що стосується взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційних економіках післякризового періоду. Досліджено еволюцію поглядів на взаємодію даних політик у макроекономічній науці та практиці другої половини XX ст. Визначено проблеми у застосуванні теоретичних пояснювальних моделей взаємодії політик за умов транзитивних економік і запропоновано шляхи їх розв'язання. Розроблено комплексну методику дослідження й оцінки взаємодії фінансової та грошової політик у трансформаційній економіці України у другій половині кризового періоду 1996 - 1999 рр. та у післякризовому періоді 2000 - 2004 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)260-18 + У9(4УКР)260-18 +
Шифр НБУВ: РА340650

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дорошенко І.В. 
Грошово-кредитна політика економічного зростання у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Дорошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив грошово-кредитної політики на реальне економічне зростання за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутність монетарної політики, її тенденції та особливості за умов трансформаційних економік. З використанням економетричного моделювання вивчено особливості процесів економічного зростання в перехідних економіках. Розглянуто трансмісійний механізм грошово-кредитної політики та шляхи його реалізації в цілому та Україні зокрема. Висвітлено окремі канали трансмісійного механізму за умов України. На підставі економетричного моделювання встановлено оптимальні темпи інфляції (від 5 до 10 %), що сприятимуть максималізації темпів зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(44)260-18 + У9(45)260-18
Шифр НБУВ: РА315738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Хорошева Г. С. 
Грошово-кредитне регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Г. С. Хорошева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено завдання обгрунтування методології грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави з відкритим типом економіки. Виявлено пріоритетний вплив на забезпечення економічної безпеки держави таких законів, як закон відносної рідкості ресурсів, закон конкуренції, мілітаризації. Сформовано категоріальний апарат теорії грошово-кредитного регулювання в системі забезпечення економічної безпеки держави. Запропоновано концепцію забезпечення економічної безпеки держави засобами грошово-кредитного регулювання, що включає політико-правовий, організаційний й економічний механізми, синтез яких утворює грошово-кредитний механізм забезпечення економічної безпеки держави та передбачає поєднання монетарного та фіскального суверенітету за умови використання режиму таргетування інфляції. Визначено можливості формування ефективного грошово-кредитного механізму забезпечення економічної безпеки держави з урахуванням розвитку тенденцій міждержавної консолідації в сфері грошово-кредитного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.20 + У010.295.70 + У9(4УКР)260-995
Шифр НБУВ: РА379536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Кричевська Т.О. 
Грошово-кредитне регулювання економіки України в умовах переходу до ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.О. Кричевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади цілісної національної моделі грошово-кредитного регулювання за умов трансформації української економіки. Надано оцінку системи грошово-кредитного регулювання національної економіки за умов переходу до ринку. Обгрунтовано необхідність переходу від регулювання грошей як активу до регулювання грошей як фінансового інституту. Розкрито суть і зміст монетарної політики. Запропоновано класифікацію, досліджено еволюцію та проведено порівняльний аналіз сучасних стратегій збереження довіри до монетарної політики. Обгрунтовано доцільність і запропоновано механізм переходу в Україні до стратегії націлювання на інфляцію. Детально проаналізовано взаємодію монетарної, фіскальної, валютної політики, наведено шляхи оптимізації їх координації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-21
Шифр НБУВ: РА315829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Скірка Н. Я. 
Державне регулювання структурних зрушень в інвестиційній діяльності економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. Я. Скірка ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Проведено аналіз сутності структури національної економіки та згруповано елементи механізму структурного державного регулювання. Проаналізовано кількісний вплив окремих інструментів державного регуляторного впливу на динаміку інвестиційної активності в країні та зростання основних макроекономічних показників. Розроблено та запропоновано низку адаптованих рекомендацій щодо вдосконалення основних інструментів бюджетно-податкового та грошово-кредитного регулювання економічного розвитку України задля оптимізації структури національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21,01
Шифр НБУВ: РА371993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кравченко Л.А. 
Державне фінансове регулювання економіки в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Л.А. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто фінансові відносини в концепціях державного фінансового регулювання, а також моделі державного фінансового регулювання в зарубіжних країнах у контексті потенційних можливостей їх використання у процесі трансформації економіки України. Досліджено особливості державного фінансового регулювання за умов трансформаційних перетворень. Проаналізовано вплив інструментів бюджетно-податкового регулювання на макроекономічні процеси, розкрито специфіку грошово-кредитного регулювання трансформаційної економіки України. Висвітлено напрями оптимізації державного фінансового регулювання, описано механізм узгодження фіскальної та монетарної політики як умови економічного зростання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-21
Шифр НБУВ: РА320152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Глущенко О.В. 
Економічна свобода і форми її реалізації у фінансовій сфері: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Глущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст економічної свободи, описано форми її прояву у фінансовій сфері. Досліджено теоретичні та методологічні аспекти та засади анлізу економічної свободи, проаналізовано особливості її розвитку у трансформаційному суспільстві. Проаналізовано еволюцію формування наукових уявлень про економічну свободу. Розкрито значення бюджетного та фіскального процесів як інститутів реалізації економічної та фінансової свободи за сучасних умов. Виявлено особливості реалізації економічної свободи у податковій системі. Проаналізовано вплив державного боргу на економічну та фінансову свободу. Виявлено особливості фінансової свободи у фінансово-кредитній сфері, розглянуто методи регулювання банківського сектора. Обгрунтовано шляхи удосконалення регулювання банківської системи в аспекті економічної свободи. Доведено необхідність обмеження віртуальної складової фінансової свободи у страховій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4УКР)260 +
Шифр НБУВ: РА367986

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Олексюк О.С. 
Концептуальні і методологічні основи та економіко-математичні моделі розробки систем підтримки прийняття фінансових рішень на мікрорівні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / О.С. Олексюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 34 с. — укp.

У дисертації досліджено проблеми управління фінансами на мікрорівні в концепції створення систем підтримки прийняття фінансових рішень (СППФР) в умовах формування ринкової системи, сформульовано концептуально-методологічні положення розробки та впровадження СППФР. Розроблено методологічні основи та математичні моделі прийняття ризикованих фінансових рішень у СППФР. Проведено дослідження побудови функції вигідності для постійної та нелінійної зміни міри схильності і несхильності до ризику, розроблено методику застосування функції вигідності в моделі оптимального страхування. Проведено дослідження проблем моделювання прийняття ризикованих фінансових рішень в умовах невизначеності. Побудовано модель оптимального інвестиційного портфеля при заданому рівні доходності і мінімальному ризику. Розроблено метод максимізації сподіваної доходності інвестиційного портфеля при заданому рівні ризику. Запропоновано методику розробки інформаційного, математичного та програмного забезпечення СППФР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Льовочкін 
Макрофінансова стабілізація в Україні у контексті економічного зростання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / Сергій Володимирович Льовочкін ; Київський національний економічний ун-т. — К., 2004. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260
Шифр НБУВ: РА330032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Токарчук Т.В. 
Математичні моделі регулювання регіональної фінансово-економічної політики України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Т.В. Токарчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено місце та роль регулювання фінансово-економічних відносин у фінансовому забезпеченні соціальної й інноваційної складової розвитку регіональної економіки. Розроблено цілісну концепцію дослідження, оцінювання та регулювання фінансово-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх особливостей і невизначеності зовнішнього середовища. Створено систему економіко-математичних моделей підтримки приняття рішень з метою фінансового стимулювання збалансованого економічного розвитку регіонів з урахуванням неоднорідності даного процесу. Доведено, що використання нових моделей дозволяє підвищити якість, надійність та ефективність рішень щодо регулювання фінансово-економічної політики стійкого економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць. Кількісно оцінено вплив трансфертів на збільшення витрат місцевих бюджетів, що є важливою складовою перевірки ефективності фінансового вирівнювання за рахунок даного інструменту, оскільки дозволяє за допомогою математичного інструментарію виявити або спростувати наявність ефекту внутрішньої реакції регіонів, який знижує значимість трансферту в системі регулювання фінансово-економічних регіональних відносин. Запропоновано методи розподілу інвестиційних грантів згідно секторних пріоритетів, в яких враховано деталізовані потреби кожної адміністративно-територіальної одиниці, що сприяє ефективному регулюванню регіонального розвитку. Запропоновано систему економіко-математичного забезпечення, алгоритми та програми, що дозволяють уніфікувати процеси моніторингу фінансово-економічного стану регіонів, забезпечити об'єктивність прийняття рішень щодо розподілу трансфертів та інвестиційних грантів, розробити сценарії стимулювання економічного зростання регіонів і виявити ефективні інструменти регулювання фінансово-економічної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 в611 +
Шифр НБУВ: РА357044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дудко Н.В. 
Механізм запобігання та протидії міжнародним фінансовим кризам на глобальному та національному рівнях: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Дудко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти виникнення фінансових криз у глобальному середовищі, а також підходи до формування антикризової політики на національному та міжнародному рівнях. Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та міжнародного поширення фінансових криз. Досліджено проблеми формування антикризової політики на національному та міжнародному рівнях, зокрема, напрямки реформування глобальної фінансової архітектури та діяльності міжнародних фінансових організацій. Проаналізовано особливості взаємовідносин економіки України з глобальним фінансовим середовищем. Визначено основні чинники потенційного утворення криз. Запропоновано фінансово-економічні й органічно-регулятивні заходи, спрямовані на реалізацію національної антикризової політики України. Розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій на фінансовому ринку України з використанням методів кластерного та дискримінантного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6-97 + У9(4УКР)260-97 +
Шифр НБУВ: РА353585

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Камінська І.М. 
Механізми забезпечення фінансової спроможності соціально-економічного розвитку регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.М. Камінська ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

З метою вирішення актуальної проблеми підвищення рівня соціально-економічного розвитку регіону на підставі забезпечення його фінансової спроможності розроблено нові дієві механізми стимулювання регіонів до нарощування й ефективного використання їх фінансового потенціалу. Розкрито сутність і проаналізовано різні наукові підходи щодо визначення основних категорій і понять дослідження. Обгрунтовано концептуальні засади фінансової спроможності соціально-економічного розвитку регіону, розроблено методологічний інструментарій діагностики та механізм її забезпечення. Проведено діагностування фінансової спроможності соціально-економічного розвитку регіону за трьома напрямами - визначення фінансової достатності, дієздатності та стійкості розвитку регіону. Встановлено стратегічні орієнтири забезпечення фінансової спроможності соціально-економічного розвитку регіону, розроблено інструментарій його стимулювання та концептуальні підходи до децентралізації управління даним процесом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260 +
Шифр НБУВ: РА363204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Руденко З.М. 
Механізми формування та реалізації грошово-кредитної політики в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.08 / З.М. Руденко ; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено економічну сутність та особливості цільової спрямованості грошово-кредитної політики, досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід її формування. Висвітлено теоретико-правові аспекти реалізації грошово-кредитної політики, на підставі яких проведено диференціацію й уточнено визначення механізмів та інструментів її реалізації. Зроблено оцінювання реалізації вітчизняної грошово-кредитної політики, здійснено періодизацію регулювання грошово-кредитних відносин в Україні з моменту проголошення її незалежності до сучасного періоду з виділенням кризових і стабільних етапів. Проаналізовано основні механізми й інструменти на кожному з етапів формування та реалізації грошово-кредитної політики в Україні, визначено їх вплив на макроекономічні показники вітчизняної економіки. Обгрунтовано шляхи удосконалення реалізації грошово-кредитної політики України. Наведено пропозиції щодо формування стратегії реалізації грошово-кредитної політики Національним банком України за умов переходу до інфляційного таргетування. Запропоновано організаційно-економічні методи підвищення ефективності грошово-кредитної політики та напрями удосконалення вибору механізмів та інструментів її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18
Шифр НБУВ: РА370536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Баженова Ю. В. 
Моделювання впливів монетарної та фіксальної політик на макроекономічну стабільність держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Ю. В. Баженова ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18
Шифр НБУВ: РА369253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лепушинський В.О. 
Науково-методичні основи оцінки результативності грошово-кредитної політики а Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В.О. Лепушинський ; Укр. акад. банк. справи Нац. банку України. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексний методичний підхід до оцінки результативності грошово-кредитної політики, який враховує специфічні особливості фінансового та реального секторів економіки України. Розроблено економіко-математичні моделі, що описують дію монетарної трансмісії в економіці України. Наведено сценарний прогноз потенціалу грошово-кредитної політики у збалансуванні економіки України у період економічного зростання й у кризовий період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18
Шифр НБУВ: РА372116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Деркач М.А. 
Науково-методичні основи регулювання фінансових потоків сектору загального державного управління: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.А. Деркач ; Наук.-дослід. екон. ін-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи регулювання фінансових потоків у межах сектора загального державного управління (ЗДУ) на базі забезпечення стабільних і рівних умов та участі всіх рівнів управління у формуванні доходів, врахування особливостей, зокрема, прикордонного статусу окремих регіонів. Досліджено методологічні основи формування первинних і наявних доходів сектора ЗДУ за системою національного рахівництва та у взаємозв'язку з показниками державного та місцевого бюджетів, визначено недоліки чинних форм і методів регулювання фінансових потоків сектора ЗДУ на рівні регіонів, зокрема, місцевого самоврядування, визначено концептуальні принципи його удосконалення. Розроблено методичні засади прогнозування фінансових потоків сектора ЗДУ на регіональному рівні та організаційно-економічний механізм удосконалення їх регулювання на прикладі прикордонних регіонів, який охоплює прогноз доходів регіонального управління, зокрема, доходи від митної діяльності, заходи щодо удосконалення формування та регулювання фінансових потоків місцевого самоврядування в рамках обгрунтування пропозиції щодо введення спеціального режиму інвестиційної діяльності у конкретному регіоні протягом 2000 - 2005 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260
Шифр НБУВ: РА312340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Щербина Т. В. 
Передавальний механізм грошово-кредитної політики у відкритій економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Т. В. Щербина ; ДВНЗ "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2011. — 21 с. — укp.

Вдосконалено теоретичні та методичні підходи до аналізу макроекономічних зв'язків, які опосередковують роботу передавального механізму монетарної політики у відкритій економіці, а також розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності роботи його каналів. Поглиблено теоретичні основи щодо визначення суті монетарної трансмісії та структури каналів передавального механізму. Запропоновано теоретичне обгрунтування моделювання процесів передачі грошово-кредитних імпульсів із врахуванням потокової природи явища на основі потоково-модульної моделі передавального механізму грошово-кредитної політики. Обгрунтовано та змодельовано залежність між процентним і кредитним каналами передачі монетарних імпульсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18
Шифр НБУВ: РА382718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дяченко Ю.Ю. 
Реструктуризація фінансового сектору в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Дяченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти реструктуризації фінансового сектора. Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення філософських категорій "система", "сектор", "сегмент", "елемент". Виокремлено фінансовий сектор як органічну складову фінансової системи. Доведено, що вартість фінансової операції на відміну від фінансового активу є більш достовірною одиницею виміру обсягів фінансового сектора. Розроблено пропозиції щодо удосконалення секторної класифікації національної економіки за принципом її поділу на фінансовий і реальний сектори. Проаналізовано причини та наслідки фінансової кризи, обгрунтовано напрями реструктуризації фінансового сектора. Визначено роль держави у політиці реструктуризації фінансового сектора. Окреслено основні тенденції розвитку банківського та небанківського секторів у країнах Західної, Центральної, Східної Європи та США. Висвітлено здобутки та проаналізовано помилки національної фінансової політики цих країн, обгрунтовано можливості адаптації їх досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.6 + У582.6 + У9(4УКР)260
Шифр НБУВ: РА369948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
19.

Деркач М. І. 
Становлення парадигми фіскальної децентралізації державного управління у контексті забезпечення сталого розвитку України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. І. Деркач ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано парадигму фіскальної децентралізації державного управління у контексті забезпечення сталого розвитку, концепт якого визнано домінантною ідеологію розвитку людської цивілізації у XXI столітті. Досліджено вплив децентралізації державного управління на соціальноорієнтований екологічно безпечний розвиток країни, визначено роль держави й інструментарій державної політики у сфері забезпечення сталого розвитку. Проведено порівняльний аналіз сучасних моделей децентралізації державного управління. Проаналізовано сучасний стан і новітні тенденції використання фіскальних важелів управління сталим розвитком України на регіональному рівні. Виявлено закономірності, умови, чинники та принципи ефективної фіскальної децентралізації. Сформульовано сучасний аксіоматичний фундамент фіскальної децентралізації державного управління країни. Розроблено практичні рекомендації щодо розбудови потенціалу місцевих органів влади. Запропоновано теоретико-методологічний підхід до формування стратегічних планів сталого розвитку територій. Обгрунтовано поетапну концепцію децентралізації фіскальних функцій держави з метою забезпечення сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18
Шифр НБУВ: РА383892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гончарук А.Г. 
Управління процесами подолання платіжної кризи в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.Г. Гончарук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено місце бартерних операцій та неплатежів у господарському обороті України. З'ясовано причини неефективності існуючої системи управління процесами подолання платіжної кризи. Запропоновано систему показників щодо оцінки ступеня прояву проблеми неплатежів і глибини платіжної кризи. Проаналізовано ринок банківського кредиту, прибутковості роботи підприємств, податкового тиску на економіку - впливу на стан платіжно-розрахункової системи країни. Досліджено динаміку та структуру кредиторської та простроченої заборгованості підприємств. Аналітично визначено залежність між низкою факторів та динамікою кредиторської заборгованості підприємств у формі рівнянь регресії. Розглянуто існуючу систему важелів і регуляторів державної політики щодо подолання платіжної кризи в економіці України та розроблено комплекс, спрямований на її подолання, який складається з майново-правових, адміністративно-господарських, розрахунково-клірингових, макроекономічних, монетарних і фінансово-аналітичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)260-971-21
Шифр НБУВ: РА316315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського