Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (1471)Книжкові видання та компакт-диски (1066)Журнали та продовжувані видання (6941)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)421.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шпикуляк О.Г. 
Інституції у розвитку та регулюванні аграрного ринку (теорія, методологія і організація): автореф. дис. ... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.Г. Шпикуляк ; Ін-т аграр. економіки Укр. акад. аграр. наук, нац. наук. центр. — К., 2010. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та принципи інституціонального забезпечення розвитку та регулювання аграрного ринку в Україні. Уперше у контексті еволюціоністського підходу й інституціональної методології розкрито значення інституцій та інститутів у розвитку та регулюванні аграрного ринку. Розкрито методологічну сутність, роль та особливості формування та функціонування соціального капіталу на селі. Роглянуто сутнісні характеристики ринку, зокрема аграрного, досліджено динамізм і взаємозалежність зв'язків економічних агентів в інституціональному механізмі. Визначено інституціональні особливості функціонування аграрного ринку за умов трансформаційної економіки як системи інституцій та інститутів, що структурують відносини учасників ринкового обміну у процесі ціноутворення, інфраструктурних змін, регуляторних впливів держави, формування соціального капіталу. Обгрунтовано теоретичні засади інституційного забезпечення розвитку та регулювання ринку, цінового й інфраструктурного механізмів, проаналізовано національні особливості економічних відносин. Розкрито методологічні та методичні засади функціонування аграрного ринку, визначено особливості формування політики узгодження інтересів його учасників. Сформульовано концептуальні засади інституціонального забезпечення регулювання аграрного ринку та розвитку інститутів ринкової інфраструктури та цінового механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.51 +
Шифр НБУВ: РА370112  Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Морозова Н. І. 
Адаптивний розвиток підприємств аптечної торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. І. Морозова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Запропоновано імітаційну модель прогнозування інтенсивності потоку клієнтів на основі методів системної динаміки, яка, на відміну від існуючих, дозволяє покращити адаптивні характеристики аптечної мережі. Удосконалено методичні підходи щодо оцінювання результатів формування системи взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку шляхом виділення часового та порівняльного напрямків дослідження. Розроблено діагностичний інструментарій оцінювання політики розвитку аптечної мережі на основі оцінювання кількісних індикаторів функціонування фармацевтичного ринку. Розвинуто структурно-ієрархічний метод прогнозування конкурентоспроможності аптечної мережі шляхом використовування методу аналізу ієрархій, який передбачає ієрархію сфер взаємодії суб'єктів фармацевтичного ринку (акторів). Розглянуто категорію "суб'єкт ринкової взаємодії" як специфічний елемент ринкової системи, що у своїй діяльності постійно впливає на стратегію розвитку інших суб'єктів. Запропоновано методологію адаптивного маркетингу як системи стратегічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1
Шифр НБУВ: РА381822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петровська Т.М. 
Аналітичний моніторинг ринку продукції вівчарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т.М. Петровська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність ринку вівчарської продукції та систему його показників, досліджено методологічні особливості аналізу та прогнозування ринку продукції вівчарства. Визначено стан інформаційно-аналітичного забезпечення ринку продукції вівчарства, розглянуто показники, що характеризують попит і пропозицію на ринку, сформовано новий підхід до інформаційного забезпечення системи моніторингу, аналізу та прогнозування розвитку ринку продукції вівчарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.525.2-148.6 + У9(4УКР)325.252.10 + У9(4УКР)421.5
Шифр НБУВ: РА371160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олійник С.С. 
Вдосконалення механізму просування промислових товарів на ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / С.С. Олійник ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто сутність механізму просування товарів промислового призначення на ринку, проведено аналіз об'єктивних законів і закономірностей, що впливають на нього, встановлено чинники, які зумовлюють дію цих законів і закономірностей. Запропоновано оригінальні формалізовані процедури, методичні розробки та раціональні математично обгрунтовані рішення з науково-орієнтованого планування стратегій просування і подальшого їх контролю під час реалізації, а також нові методичні підходи щодо оцінки і розрахунку економічної ефективності механізму просування. Розроблено ряд критеріїв, що використовуються для кількісного вибору альтернатив у процесі планування стратегії просування. Опрацювання питань дисертації здійснено відносно до товарів промислового призначення, які є особливою групою товарів з відмінними від товарів широкого попиту маркетинговими характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-592 + У9(4УКР)421.5
Шифр НБУВ: РА311241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Даниленко О.Л. 
Взаємодія внутрішнього та зовнішнього ринків в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.Л. Даниленко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків за умов багаторівневої трансформації економіки, зумовленої глобалізацією суспільного розвитку та ринковою трансформацією. Досліджено вплив глобалізації на формування відкритої економіки. Виявлено основні передумови інтенсифікації зовнішньоекономічних зв'язків країни. Розроблено класифікацію відкритості економіки, яка характеризує різні напрями, суб'єктів і структуру зовнішньоекономічних зв'язків. На підставі комплексного аналізу взаємного впливу внутрішнього та зовнішнього ринків виявлено основні напрями їх взаємодії, виділено основні дисбаланси, які виникають у разі співвідношень внутрішніх і зовнішніх компонентів попиту та пропозиції. Розроблено механізм регулювання взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 + Ч9(4УКР)843 +
Шифр НБУВ: РА362425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Орліогло В.І. 
Внутрішньорегіональний ринок товарів народного споживання та особливості його розвитку в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.І. Орліогло ; Львів. комерц. акад. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться теоретичні узагальнення і нові методичні підходи до визначення і оцінки внутрішньорегіонального ринку товарів народного споживання, виявлені особливості його розвитку. В роботі розроблена сітка даних по товарах, яка є елементом прогнозування цін на них за допомогою клірингової ціни. Запропонована модель механізму взаємозалежності і взаємодії основних факторів розвитку ринку товарів, та їх вплив на якість і рівень життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мязіна Н. Б. 
Глобальний маркетинг агропромислової продукції: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Н. Б. Мязіна ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні основи формування системи глобального маркетингу. Досліджено вплив процесів глобалізації на аграрний сектор. Виділено структурні особливості функціонування світового аграрного ринку. Визначено місце вітчизняного аграрного ринку в системі глобальних зв'язків і маркетингову позицію вітчизняних підприємств на глобальному ринку сільськогосподарської продукції Запропоновано корекції маркетингових методик аналізу ринку агропродукції. Розроблено систему сегментування ринків аграрної сировини та запропоновано варіанти маркетинг-мікс для конкретних сегментів глобального ринку агропромислової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.151 + У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА382931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Денисов О. Є. 
Державна стратегія розвитку олігопольного ринку в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. Є. Денисов ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію визначення напрямів розвитку ринків, яка базується на стратегічному аналізі та побудові сценарію розвитку ринку. Побудовано модель і сценарій об'єктивного розвитку ринку. Одержано результати, які дозволяють будувати сценарії розвитку як на основі об'єктивних чинників, так і з урахуванням суб'єктивних дій інших учасників ринку. Учасники ринку в режимі реального часу одержують змогу оцінювати дії конкурентів з точки зору їх доцільності й ефективності, а також прогнозувати реакцію останніх на власні дії з точки зору як прогнозування їх поведінки, так і на основі факторів економічної доцільності, які впливають на вибір стратегії. Надано практичні рекомендації щодо стратегії ціноутворення та визначення обсягів виробництва продукції для галузі з виробництва каустичної соди та хлору в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.52
Шифр НБУВ: РА 379749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Майстро С.В. 
Державне регулювання аграрного ринку України в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.В. Майстро ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 40 с. — укp.

Розкрито сутність, охарактеризовано складові та запропоновано шляхи вдосконалення механізму державного регулювання національного аграрного ринку. Обгрунтовано доцільність використання міждисциплінарного методологічного підходу у процесі дослідження особливостей функціонування аграрного ринку. Визначено вплив глобалізаційних процесів на формування та функцінування складових національного аграрного ринку, зокрема ринків сільськогосподарської продукції та продовольства, сільськогосподарських земель, засобів виробництва й аграрної інфраструктури. Запропоновано концептуальні підходи до стратегії розвитку аграрного ринку України, яка базується на комплексній реалізації трьох її складових: інвестиційно-інноваційної, зовнішньоекономічної й еколого-соціальної моделей розвитку сільських територій. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи державного регулювання аграрного ринку за умов членства України у СОТ та її подальшої інтеграції у світовий економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА369435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олійник Н. І. 
Державне регулювання ринку житла в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. І. Олійник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження ринку житла. Визначено соціально-економічні й історичні особливості формування та розвитку вітчизняного житлового ринку, з'ясовано причини та цілі втручання держави в його роботу. Встановлено пріоритетні цілі та завдання державної житлової політики, охарактеризовано механізми її розробки та реалізації. Проаналізовано нормативно-правові акти у сфері регулювання житлових відносин, розглянуто інституційну інфраструктуру сучасних ринків житла та визначено напрями її вдосконалення в Україні. Досліджено динаміку житлового будівництва в державі, висвітлено проблеми, що перешкоджають розширенню будівництва нового житла. Систематизовано державні програми забезпечення житлом окремих категорій громадян, визначено напрями вдосконалення державного програмування в житловій сфері. Узагальнено підходи до визначення категорій "відновлення житлового фонду", "капітальний ремонт", "реконструкція", "реновація", "регенерація", "модернізація". Охарактеризовано сучасні способи управління житловим фондом, обгрунтовано пріоритетні способи фінансування придбання житла громадянами за підтримки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.515
Шифр НБУВ: РА382488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гречук Т. Л. 
Державне регулювання ринку харчової продукції в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Т. Л. Гречук ; Н.-д. центр індустр. пробл. розв. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Узагальнено теоретичні засади щодо визначення кон'юнктури ринку харчової продукції, досліджено зміни, які є у її складі під впливом інтеграції України у світове співтовариство. Запропоновано використання прогнозних моделей щодо визначення обсягів виробництва окремих видів продукції, які дозоляють заздалегідь оцінити ситуацію із забезпеченням харчовою продукцією населення країни, своєчасно, у разі потреби, застосувати заходи державного регулювання та стабілізувати ситуацію на ринку харчових продуктів. Проведено аналіз експорту-імпорту харчової продукції, як загалом, так і з окремих груп товарів і зроблено висновок, що в більшості обсяги експорту харчової продукції перевищують обсяги імпорту відповідних товарів. Запропоновано використання програмно-цільового підходу до державного регулювання розвитку харчової промисловості, який дозволяє чітко визначати терміни виконання та проводити контроль ефективності заходів державної підтримки товаровиробників на ринку харчової продукції. Виконано оцінку рівня якості харчової продукції як стратегічного імперативу діяльності товаровиробників. Розроблено методичний підхід, що дозволяє визначити переваги та недоліки державного цінового обмеження учасників ринку харчової продукції з урахуванням договірних умов господарювання та визначити ціновий коридор для товаровиробника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА376226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мірко Н. В. 
Державне регулювання розвитку внутрішнього ринку продукції легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Мірко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано вдосконалення системи державного регулювання розвитку внутрішнього ринку (ВР) продукції легкої промисловості (ЛП) в Україні, розроблено відповідні практичні рекомендації. Досліджено еволюцію та генезис теорії формування ВР, узагальнено та систематизовано її понятійно-категоріальний апарат. Розкрито концептуальні основи державного регулювання розвитку ВР продукції ЛП України, проаналізовано світовий досвід державного регулювання його розвитку та можливості використання в Україні. Визначено економічні проблеми такого розвитку та резерви підвищення його ефективності. Проаналізовано сучасний стан державного регулювання розвитку ВР продукції ЛП України й оцінювання його інституціонального забезпечення. Запропоновано науково-методичні підходи до мобілізації резервів промислового зростання та методи державного регулювання розвитку ВР продукції ЛП країни. Обгрунтовано заходи щодо формування і розвитку ВР товарів ЛП, розроблено механізми державної підтримки його інноваційного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.52
Шифр НБУВ: РА382534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лозинська Т.М. 
Державне управління розвитком продовольчого ринку України в умовах глобалізації економіки: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.М. Лозинська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 36 с. — укp.

Концептуально обгрунтовано трансформацію механізмів державного управління розвитком продовольчого ринку, зумовлену динамічними якісними змінами у системі виробництва, розподілу та споживання продуктів, які мають глобальний характер. Розкрито суть і зміст продовольчої безпеки у контексті посилення державного управління, оскільки у сучасному суспільстві для її забезпечення виявляють свою неспроможність ринок і глобалізація. Проаналізовано організаційно-функціональні аспекти системи державного управління продовольчим ринком з урахуванням необхідності забезпечення його якісної зміни з метою розв'язання продовольчої проблеми. Запропоновано концептуальні засади державного управління даним ринком на основі тривимірної товарної типології за використання програмно-цільового підходу. Обгрунтовано експортно-орієнтовану стратегію розвитку продовольчого ринку, доцільність регулювання міжгалузевих економічних відносин за допомогою методів, спрямованих на підвищення продуктивності праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51-21,01 +
Шифр НБУВ: РА360403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сиченко В.В. 
Дослідження рівня монополізму та вдосконалення методів регулювання ринків металопродукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.В. Сиченко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексну методику оцінки рівня монополізму, яка включає встановлення меж та обсягів монопольних ринків, визначення часток підприємств на основі натуральних та вартісних показників, обгрунтування нових нормативних значень індексу Харфіндела - Хіршмана, а також прогнозування рівня монополізму. Обгрунтовано новий механізм антимонопольного регулювання, застосування якого дозволяє визначити та відшкодувати збитки від використання монополістами ринкової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-592 + У9(4УКР)421.52
Шифр НБУВ: РА310106 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Небукін В.О. 
Економіко-математичні методи та моделі дослідження ринків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / В.О. Небукін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено сфери найбільш ефективного використання даних економіко-математичних методів у дослідженні ринків. Запропоновано методику комбінування вибіркових методів, оцінки їх ефективності. Наведено процедуру побудови регресійної моделі шляхом комбінування різних методів регресійного аналізу та вибору найкращої моделі для цілей пояснення взаємозв'язків між досліджуваними характеристиками ринку. Розроблено процедуру побудови оптимальної моделі часового ряду з метою прогнозування досліджуваних характеристик ринку шляхом комбінування різних методів аналізу часових рядів. Побудовано систему регресійних моделей процентних ставок за кредитами на ринку банківських послуг України для пояснення їх динаміки, частина з яких може також використовуватись для прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 в611 + У9(4УКР)421.525.1 в611
Шифр НБУВ: РА373013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Калашніков В.М. 
Економіко-організаційні особливості розвитку роздрібної торгівлі хлібом та хлібопродуктами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Калашніков ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади розвитку роздрібної торгівлі хлібом і хлібобулочними виробами. Розкрито суть і виокремлено особливості продовольчого ринку. Уточнено економічну суть ринку хліба та хлібобулочних виробів та визначено його специфіку. Систематизовано та надано змістову характеристику сучасних форм і видів роздрібної торгівлі хлібом і хлібобулочними виробами. Виявлено основні тенденції та проблеми розвитку хлібопекарської галузі. Виокремлено особливості попиту на хліб і хлібобулочні вироби у різних сегментах товарного ринку. Ідентифіковано фактори, що здійснюють найбільш вагомий вплив на реалізацію хлібної прдукції. Запропоновано структурно-логічну схему процесу розробки стратегії місцерозташування підприємств роздрібної торгівлі хлібопродуктами. Обгрунтовано теоретичні та практичні рекомендації щодо розробки ефективної цінової політики даних підприємств за умов конкурентного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.2 + У9(4УКР)421.512.2
Шифр НБУВ: РА356971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Махмудов Х.З. 
Економіко-організаційний механізм формування попиту і стимулювання збуту на ринку продовольства: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Х.З. Махмудов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення економіко-організаційного механізму формування попиту та стимулювання збуту аграрно-продовольчої продукції та забезпечення конкурентоспроможного виробництва, спрямованого на подальше становлення, розвиток і ефективне функціонування ринку продовольства. Досліджено специфіку та функції маркетингу в аграрній сфері економіки. Визначено маркетингові важелі забезпечення конкурентоспроможності в системі формування попиту та стимулювання збуту на продовольчому ринку. Проведено аналіз і оцінку сучасного стану та виявлено тенденції розвитку галузей рослинництва та тваринництва, ринку аграрно-продовольчої продукції. Розкрито сутність позиціювання та сегментації як чинників підвищення конкурентоспроможності. Висвітлено значення якості продукції в системі формування попиту та стимулювання збуту. Обгрунтовано визначення ціни з урахуванням і у взаємозв'язку з часткою ринку, впливу собівартості на рівень ціни товару. Розкрито напрями державного регулювання ціноутворення та їх вплив на формування попиту та стимулювання збуту аграрно-продовольчої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.51
Шифр НБУВ: РА370728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Соболев Д.А. 
Економічні засади державного регулювання ринку яловичини: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Д.А. Соболев ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес державного регулювання вітчизняного ринку яловичини за допомогою економічних важелів за умов СОТ. Узагальнено теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування економічних засад даного регулювання. Розрито суть поняття "механізм державного регулювання" у контексті розвитку аграрного сектора. Класифіковано заходи державної підтримки виробників яловичини. Проаналізовано ефективність існуючих організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини. Визначено фактори впливу на рентабельність її виробництва й оцінено вплив кожного з цих факторів на рівень його рентабельності. Проаналізовано структуру грошових потоків підприємств, які вирощують велику рогату худобу. Досліджено основні тенденції функціонування внутрішнього та світового ринків яловичини. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо внесення змін до організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини з метою підвищення рентабельності її виробництва, які відповідають нормам СОТ. Визначено напрями оптимізації грошових потоків підприємств-виробників яловичини. Запропоновано схеми фінансування різних категорій заходів державної політики. Визначено найбільш перспективні ринки збуту вітчизняної продукції даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1 + У9(4УКР)843.580 +
Шифр НБУВ: РА363653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Прокопенко О.В. 
Економічні основи формування ринку екологічних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Прокопенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено теоретико-методичні засади економічного управління формуванням ринку екологічних товарів з метою екологізації економіки та підвищення рівня екологічної безпеки країни. Набули подальшого розвитку теоретичні основи економічного регулювання ринку екологічних товарів шляхом перерозподілу коштів між виробниками товарів різного ступеня екологічності. Удосконалено та обгрунтовано підходи до економічної оцінки й оптимізації витрат на регулювальні заходи, зокрема, субсидування екологічних товарів на етапах їх просування на ринку. Розроблено методичні засади з метою урахування еколого-економічних інтересів суб'єктів ринку екологічних товарів, оцінки надійності та ризику взаємодії з ними виробника екологічних товарів, що дозволяє оптимізувати вибір варіантів формування ринку екологічних товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)421.5-28
Шифр НБУВ: РА314396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Душка В.І. 
Економічні основи формування ринку молока: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.І. Душка ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методологічні засади формування та функціонування ринку молока та молокопродуктів. Узагальнено теоретичні положення щодо суті ринку та ринкових відносин. Висвітлено досвід розвинутих зарубіжних країн державного регулювання даного ринку. Проведено оцінювання розвитку регіонального молокопродуктового підкомплексу. Досліджено динаміку чисельності поголів'я корів у господарствах різних організаційно-правових форм, його продуктивності, обсягів виробництва та переробки продукції та їх ефективності. Виявлено основні чинники розвитку молочного скотарства й особливості просування його продукції від виробника до споживача. Обгрунтовано прогнозні параметри розвитку регіонального молокопродуктового підкомплексу. Визначено перспективність регіонального ринку молока та молокопродуктів, а також можливості сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств і переробних підприємств щодо формування пропозиції молочних товарів. Сформульовано пропозиції стосовно оптимізації виробничих програм даних підприємств. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення міжгосподарських економічних зв'язків у молокопродуктовому підкомплексі, зокрема, шляхом створення неприбуткових молочних кооперативів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.5 +
Шифр НБУВ: РА355006

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського