Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (748)Книжкові видання та компакт-диски (479)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)0-94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бідак В.Я. 
Соціальний захист населення та вдосконалення державних механізмів його регулювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.Я. Бідак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади соціального захисту населення як складової соціальної політики в контексті розкриття концепції її захисної функції. Проаналізовано рівень та динаміку соціально-економічних індикаторів, що відображають рівень життя та соціальну захищеність населення в загальнодержавному та регіональному аспекті. Розроблено організаційно-економічну модель функціонального узгодження та системної взаємодії соціального розвитку та соціального захисту. Запропоновано методичний підхід до соціальної діагностики захищеності окремих категорій населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА330953

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білоус І. І. 
Фінансове забезпечення подолання бідності в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / І. І. Білоус ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено явище бідності у контексті застосування фінансового інструментарію основних інституційних суб'єктів економічної системи - держави, підприємства та домогосподарства, в реалізації заходів щодо його подолання. Визначено шляхи вдосконалення фінансового забезпечення подолання бідності. З'ясовано теоретичні основи для визначення поняття "фінансове забезпечення подолання бідності". Визначено склад основних чинників бідності. Розкрито функціональне призначення фінансів основних суб'єктів економічної системи у реалізації заходів щодо подолання бідності в країні з ринковою економікою. Проаналізовано результати сучасних досліджень щодо складу людських потреб. Висвітлено практику застосування бюджетних важелів у процесі подолання бідності. Проаналізовано механізм надання соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям. Узагальнено практичний досвід фінансового забезпечення подолання бідності недержавним сектором економіки. Запропоновано низку заходів з метою вдосконалення бюджетного інструментарію подолання бідності в Україні. Розроблено пропозиції щодо мінімізації бідності. Обгрунтовано пропозицію щодо необхідності чіткого визначення переліку суспільних послуг. Визначено перспективи активізації небюджетних фінансових ресурсів у процесі подолання бідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Барсуков А.В. 
Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / А.В. Барсуков ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні засади та суть регіональної соціальної політики, принципи та механізми її формування і реалізації у контексті ринкових перетворень економіки. Визначено основні вектори та методичні засади підвищення ефективності соціальної політики з урахуванням завдань територіального управління та його специфіки. Проаналізовано існуючі підходи до діагностики соціального розвитку територій. Обгрунтовано засади побудови та склад системи індикаторів для оцінювання рівня соціального розвитку, а також методику розрахунку інтегрального показника, що враховується за цих умов. Сформульовано концепцію та висвітлено зміст територіальної системи соціального моніторингу. Розроблено її інформаційно-аналітичну базу. Висвітлено організаційні умови та практичні заходи щодо застосування даного моніторингу для визначення пріоритетних напрямків і актуальних задач удосконалення регіональної соціальної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА343196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вдовиченко А.М. 
Фінансовий потенціал населення в умовах інноваційного розвитку економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.08 / А.М. Вдовиченко ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади визначення фінансового потенціалу населення (ФПН) та його реалізації за умов інноваційного розвитку економіки (ІРЕ) України. Розкрито економічну сутність ФПН та його складові, особливості взаємозв'язку ФПН та ІРЕ, шляхи реалізації ФПН в контексті ІРЕ. Визначено ФПН як сукупність фінансових ресурсів населення (ФРН), частина яких не реалізується перерозподілом через систему фінансового посередництва в контексті суб'єктивних та об'єктивних обставин для фінансування економіки. Зазначено, що ФПН складається з організованих і неорганізованих заощаджень - фінансових активів населення, перерозподілених через систему фінансових посередників та інститутів інфраструктури фінансового ринку, які трансформують їх в інвестиційні ресурси (ІР), а також готівкових грошових коштів, що зберігаються населенням і не перетворюються на ІР без переведення в організовану форму. Проаналізовано особливості взаємозв'язку ФПН та ІРЕ як фактору формування ІРЕ, який призводить до розширеного відтворення ФПН. Проведено оцінку динаміки ФПН України та його структури, яка засвідчила, що ФРН за 2006 - 2008 рр. використовувались менше, ніж на половину. Виділено номінальну норму заощаджень населення як значну, більша частина яких перебуває в неорганізованій формі, що унеможливлює їх трансформацію в інвестиції. Досліджено динаміку ФПН як тенденцію в структурі ФРН до переважання організованої форми заощаджень (ОФЗ). Визначено напрями вдосконалення венчурних фондів (ВФ) в Україні, які забезпечують їх інноваційну функцію та залучення ФРН. Запропоновано заходи реформування законодавства щодо функціонування ВФ. Доведено, що засоби ОФЗ монетарної політики держави слабше впливають на рівень організованих заощаджень відносно інструментів впливу фіскальної політики, підвищення схильності населення до ОФЗ відбувається за дієвої антиінфляційної політики держави, забезпечення робочих місць (мінімізації рівня безробіття), зміщення пріоритетів оподаткування з доходів (особливо доходів від інвестицій) на споживання, подальшого розвитку та реформування фінансового ринку, зокрема підвищення його капіталізації, надходження іноземного капіталу в національну економіку, що призводить до інвестицій у фінансову сферу та подорожчання вітчизняних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА370505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Верич Ю.Л. 
Оцінка і регулювання грошових доходів населення з урахуванням інфляційних процесів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.Л. Верич ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади вивчення процесу інфляції, досліджено її вплив на рівень грошових доходів населення. Поглиблено соціальну диференціацію суспільства та розроблено практичні рекомендації, спрямовані на зниження ступеня соціальних втрат від інфляції. Проведено систематизацію основних витрат від очікуваної та непередбаченої інфляції в економічних системах будь-якого типу та за специфічних умов транзитивної економіки. Проаналізовано динаміку інфляції протягом всього періоду реформування економіки України та з'ясовано загальні фактори інфляції, що впливали впродовж всього дослідженого періоду, а також чинники, що сприяли прискоренню інфляційних процесів на певних етапах. Здійснено оцінку впливу інфляції на динаміку та рівень грошових доходів населення, зокрема: мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, заробітної плати робітників бюджетної сфери. Висвітлено механізм індексації фіксованих доходів громадян, виявлено його недоліки. Доведено, що основними чинниками міжгалузевої диференціації рівня та динаміки заробітної плати є динаміка цін на продукцію відповідних галузей промисловості, яка спричинює зміни обсягів виробництва та рентабельності продукції. Обгрунтовано недоцільність використання для стримування інфляційних процесів політики, спрямованої на обмеження зростання фіксованих доходів населення. З метою зниження диференціації доходів запропоновано модифікувати механізм індексації, ввести прогресивну систему оподаткування доходів громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 + У9(4УКР)262.681 +
Шифр НБУВ: РА341347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Гай О.М. 
Система моделей управління депозитним портфелем домогосподарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.М. Гай ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми стимулювання організованих заощаджень населення у формі банківських депозитів. Проаналізовано чинники, що впливають на рівень організованих заощаджень домогосподарств, а також розроблено процедуру формування та управління оптимальною структурою депозитного портфеля домогосподарства, побудовану на оптимальному співвідношенні доходності та ризикованості. Запропоновано концептуальні положення, алгоритм, оптимізаційні економіко-математичні моделі та відповідний програмний комплекс щодо формування та управління оптимальною структурою депозитного портфеля домогосподарства, що дає можливість визначити конкретні банки з певної множини для розміщення вільних коштів домогосподарства, враховуючи банківські рейтинги, ступінь ризику банкрутства банку та відсоткові ставки за депозитами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-944-210.3 +
Шифр НБУВ: РА339319

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Галушка З. І. 
Соціалізація трансформаційної економіки: закономірності та суперечності: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.01 / З. І. Галушка ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Проведено системно-концептуальне дослідження теоретико-методологічних і практичних основ соціалізації трансформаційної економіки, необхідних для забезпечення соціальної спрямованості розвитку економіки та гарантування соціальної безпеки. Досліджено економічну сутність і історичні форми соціалізації економіки, виявлено загально-історичні закономірності та сучасні особливості процесів соціалізації економіки. Розкрито сутність та специфічні риси соціалізації економіки у трансформаційному суспільстві. Встановлено взаємозв'язок між закономірностями трансформаційної економіки та причинами виникнення соціальних суперечностей. Проаналізовано стан системи соціальної безпеки як важливого показника соціалізації економіки. Надано оцінку соціальним наслідкам ринкової трансформації економіки. Досліджено роль економічної культури та соціального капіталу в розвитку соціалізованої економіки. Наведено рекомендації щодо розподілу функцій соціальної відповідальності між державою, сферою бізнесу та громадянським суспільством. Обгрунтовано механізми вирішення соціальних проблем і перспективи розвитку соціалізованої економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-151 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА379791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Гнатишин Й.П. 
Доходи і видатки сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Й.П. Гнатишин ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади дослідження доходів і видатків сільського населення. Визначено систему показників, які характеризують рівень і динаміку грошових і сукупних доходів домогосподарств. Досліджено основні складові соціально-економічного механізму формування доходів і видатків сільського населення на підставі аналізу даних статистики домогосподарств. Вивчено головні чинники, які впливають на рівень доходів населення за умов перехідної економіки. Досліджено взаємозв'язок між величиною доходів населення та розвитком сільськогосподарського виробництва, зокрема особистих селянських господарств. Установлено вплив рівня доходів та витрат населення на ефективність функціонування АПК. Обгрунтовано основні напрями забезпечення комплексного розвитку сільських територій, покращання зайнятості сільського населення, розвитку соціальної інфраструктури. Розроблено пропозиції з удосконалення пенсійного забезпечення сільських жителів. Обгрунтовано перспективні параметри доходів сільських домогосподарств, за яких забезпечується достатній рівень життя та зростання їх платоспроможності. Визначено основні напрями вдосконалення соціально-економічного механізму формування перспективного рівня доходів сільського населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 + У9(4УКР)320-942 +
Шифр НБУВ: РА334484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гордієнко Л. А. 
Фінансове регулювання доходів населення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Л. А. Гордієнко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та специфіку регулювання доходів населення з врахуванням світового досвіду. Проаналізовано основні напрями фінансової політики щодо регулювання доходів населення по Україні загалом та в контексті регіонів. Проаналізовано досконалість фіскальних регуляторів щодо формування та регулювання доходів населення. Проведено оцінювання оптимальності надання пільг окремим соціальним групам. Вирішено важливу наукову проблему щодо формування ефективного механізму фінансового регулювання доходів населення. Розроблено теоретичні основи фінансового регулювання доходів населення, що сприятиме оптимальному формуванню дохідних джерел за окремими соціальними групами та підвищенню рівня життя населення України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА379688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гордієнко Т.М. 
Організаційно-економічний механізм продовольчого комплексу регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.М. Гордієнко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи функціонування та розвитку продовольчого комплексу регіону. Вироблено та вдосконалено механізм регулювання продовольчого комплексу регіону, який базується на аналізі динаміки процесів у сільському господарстві, як базовій галузі, та на продовольчому ринку загальнодержавного та регіонального рівнів. Виявлено спільні та територіально специфічні чинники соціально-економічного розвитку регіонів, які впливають на рівень ефективної діяльності суб'єктів господарювання та забезпеченість населення продуктами харчування. Акцентовано увагу на формуванні нових підходів до регіонального управління продовольчим комплексом, які базуються на плануванні економічних процесів з урахуванням факторів перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-945
Шифр НБУВ: РА311662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гордей О.Д. 
Фінансове забезпечення суспільного добробуту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Д. Гордей ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено концептуальні засади, а також досліджено фінансові методи забезпечення добробуту населення, визначальними в яких є державні. Розглянуто структуру фінансових ресурсів та бюджетний механізм у реалізації цілей суспільного добробуту. Висвітлено поняття та складові елементи бюджету добробуту та соціального бюджету. Теоретично обгрунтовано важливість функціонування фінансових інститутів, за допомогою яких здійснюється перерозподіл доходів населення, забезпечується ефективний шлях до економічного зростання та досягнення зростання суспільного добробуту. Розроблено графічну та економіко-математичну моделі оперативного регулювання суспільного добробуту та напрями удосконалення фінансового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА326163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Губін К.Г. 
Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / К.Г. Губін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено широке коло суб'єктів регулювання доходів населення. Вивчено закономірності розвитку та проаналізовано сучасний стан регулювання розподілу доходів і соціального захисту в економічно розвинених країнах. Доведено, що реформування систем регулювання доходів населення в Україні має здійснюватися за двома етапами. Зазначено, що на першому етапі необхідно створювати загальні умови функціонування соціально-ринкової системи регулювання доходів населення та розвивати ринкове саморегулювання доходів. Результатом другого етапу трансформації системи регулювання доходів населення в Україні має стати створення розвиненої системи державного та недержавного регулятивного впливу. Регулювання доходів повинне здійснюватися на всіх трьох рівнях регулювання із застосуванням широкого кола інструментів прямого та непрямого впливу, з урахуванням критеріїв соціальної справедливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451 + У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА355592

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Гукалова 
Якість життя населення України: теоретико-методологічні основи суспільно- географічного дослідження: Автореф. дис... д-ра геогр. наук : 11.00.02 / Ірина Володимрівна Гукалова ; НАН України, Інститут географії. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-94 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА358971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гут І.О. 
Ірраціональність поведінки домашніх господарств як споживачів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Гут ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2004. — 23 с. — укp.

Проведено дослідження явища ірраціональності як антиподу "економічного розуму", що виникає під впливом почуттів і є проявом емоцій. Побудовано модель процесу споживацього вибору домогосподарства за ринкових умов, охарактеризовано її основні складові (доход, ринкові комунікації та способи стимулювання збуту) як базові фактори впливу, а також чинники-"фільтри" (пізнавальні здібності, соціальне середовище та психологічні особливості індивіду). Запропоновано поділ ринкової ірраціональності споживача на усвідомлену та неусвідомлену. Досліджено економічні, часові та пізнавальні ресурси споживачів-домогосподарств та їх вплив на ринкові рішення. Проаналізовано фактори, що визначають специфіку поведінки споживачів в Україні: рівень доходів домогосподарств, особливості їх диференціації та національного менталітету. Показано зележність між рівнем доходу, пізнавальними здібностями споживачів-домогосподарств та часткою ірраціональної складової у ринкових рішеннях. Визначено головні функції комунікаційної підсистеми підприємства - інформаційну та спонукальну. Встановлено значення якості товару та запропоновано новий підхід щодо врахування впливу даного чинника на споживацький вибір та ринкову привабливість. Встановлено перевагу якості маркетингових комунікацій над якістю товару у формуванні первинного вибору споживача. Проведено дослідження суспільного феномену моди як комунікаційного елементу, який використовується у системах маркетингових комунікацій. Запропоновано їх проекти синтезованого типу, орієнтовані на реалізацію синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-94 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА334176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Драгомірова Є. С. 
Формування соціального капіталу на державному і регіональному рівнях: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Є. С. Драгомірова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено перелік факторів, які впливають на формування соціального капіталу в Україні. Доведено, що соціально-демографічні та соціально-економічні фактори на державному та регіональному рівнях не сприяють формуванню соціального капіталу. Обгрунтовано, що інтеграційні процеси й інформатизація українського суспільства є факторами позитивного впливу на соціальний капітал. Вдосконалено методичний інструментарій оцінки соціального капіталу, факторів і рівнів його формування. Запропоновано організаційний механізм формування соціального капіталу на регіональну рівні, модель системи його забезпечення та відповідні їй напрями та механізми на державному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 + С4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Задорожна С.М. 
Відтворення людського потенціалу в умовах трансформації регіональних соціально-економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.М. Задорожна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо розширеного відтворення людського потенціалу за умов трансформації регіональних соціально-економічних систем. На піставі ретроспективної оцінки теоретичних поглядів і підходів уточнено зміст категорії "людський потенціал", виявлено чинники, що впливають на його відтворення, здійснено їх класифікацію та запропоновано методичні підходи щодо оцінки та дослідження даного процесу. Обгрунтовано методологічні засади мотиваційного механізму відтворення людського потенціалу у період сучасного етапу трансформаційних перетворень. Запропоновано концепцію функціонування моделі регулювання відтворення людського потенціалу. Визначено складові інституційних засад механізму використання людського потенціалу. Запропоновано напрямки його регулювання на підставі збалансування попиту та пропозиції на ринку праці, а також реформування оплати праці та мотивації трудової діяльності. Розширено зміст складових елементів механізму мотивації ефективного відтворення людського потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА344903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Заяць В. С. 
Економічний механізм формування доходів населення в регіонах та напрями його вдосконалення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. С. Заяць ; НАН України ; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено формування сукупних доходів населення як регіонально обумовлений процес, визначено домінантні чинники впливу та напрями їх дії. Проведено класифікацію основних функцій доходів населення в регіональному економічному просторі з виділенням таких, як функція капіталізації, інвестиційна, мотиваційна, стимулювальна, соціалізації, захисна. Визначено соціально-економічну сутність і структуру даного механізму, його основні інструменти. Розроблено методологічні та методичні засади комплексної оцінки даного механізму з визначенням алгоритму та системи оцінних індикаторів. Виявлено новітні тенденції трансформаційних змін щодо формування сукупних доходів населення регіонів України й економічного механізму їх забезпечення. Проведено комплексну оцінку міжрегіональної диференціації сукупних доходів населення та їх асиметрії. Досліджено специфіку сучасного механізму трансформації доходів населення в інвестиційний ресурс регіону. Розроблено концептуальні засади вдосконалення даного економічного механізму з визначенням його пріоритетних завдань та цілей. Обгрунтовано науково-методичні засади регіональної політики доходів населення, а також стратегічні напрями її активізації. Запропоновано економічно доцільні типи механізму формування доходів населення на перспективу, диференційовані по регіонах України. Розроблено моделі стратегії диверсифікації джерел надходження доходів населення регіонів з урахуванням можливих траєкторій їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)685 + У9(4УКР)0-942
Шифр НБУВ: РА377549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Зварич Р.Є. 
Трансформація політики конвергенції доходів населення в процесі розширення Європейського Союзу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Є. Зварич ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та середовище реалізації політики конвергенції доходів в Європейському Союзі. Систематизовано критерії конвергенції доходів, виокремлено суть, основні чинники та механізми реалізації політики конвергенції доходів населення в Європейському Союзі й інституційну базу їх реалізації. Здійснено вивчення соціально-економічного розвитку ЄС-15 та процесів конвергенції доходів населення у ЄС-27, виявлено основні соціально-економічні прогалини, на основі яких запропоновано механізми вирішення соціально-економічних проблем у ЄС-15 та економіко-політичні важелі забезпечення оптимальних макроекономічних і соціальних показників у нових членів ЄС. Проведено оцінювання готовності країн-аплікантів до вступу в ЄС за критерієм конвергенції доходів населення, на основі чого запропоновано соціально-економічні зміни в Україні як передумову конвергенції доходів населення з країнами ЄС і евроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА367281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кізима Т. О. 
Фінанси домогосподарств: концептуальні засади теорії і практики: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Т. О. Кізима ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито економічну сутність та зміст фінансів домогосподарств і виокремлено ознаки їх ідентифікації у складі фінансової системи України. Систематизовано концептуально-теоретичні підходи до визначення сутності доходів і витрат домогосподарств і визначено вектори їх оптимізації за сучасних умов. Окреслено напрями трансформації заощаджень домогосподарств в інвестиції з позиції макро- та мікрорівнів. Доведено необхідність й охарактеризовано специфіку управління фінансами домогосподарств за умов ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)0-94-93
Шифр НБУВ: РА381628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Комар Н.В. 
Міжнародна економічна допомога в процесі реалізації стратегії подолання бідності в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Н.В. Комар ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему ефективності залучення та використання міжнародної фінансової та технічної допомоги як передумов створення сприятливих умов і можливостей для підвищення якості життя українського населення. Систематизовано теоретичні підходи щодо визначення сутності бідності, причин її виникнення та критеріїв оцінювання. Запропоновано визначення поняття бідності індивіда/країни, виділено основні етапи стратегічного програмування подолання даного явища. З урахуванням світового досвіду боротьби з бідністю розроблено структурну модель національної стратегії її зменшення. Доведено суттєву роль залучення міжнародної допомоги у процесі подолання бідності, визначено класифікаційні ознаки й критерії її ефективності. Виявлено причинно-наслідковий ланцюг бідності та специфічні особливості прояву даного явища в Україні. Оцінено ефективність вітчизняної стратегії подолання бідності за допомогою сформованих критеріїв її ефективності, проаналізовано напрямки й інструменти залучення/використання міжнародної фінансової допомоги. Обгрунтовано пріоритетність залучення технічної допомоги та встановлено критерії її оптимізації. Запропоновано шляхи підвищення якості інституційного забезпечення як передумови ефективного використання міжнародної допомоги з метою подолання бідності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-94 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА358135

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського