Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (3020)Книжкові видання та компакт-диски (2737)Журнали та продовжувані видання (93)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)301$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 463
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваль Т.О. 
Інвестиційна діяльність промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.О. Коваль ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вміщено теоретичне обгрунтування та методичні рекомендації стосовно визначення напрямів і шляхів активізації інвестиційної діяльності підприємств. Систематизовано сучасні форми та чинники нагромадження на підприємствах, основні чинники збільшення прибутків промислових підприємств за сучасних кризових умов, особливості інвестування та джерела інвестицій на промислових підприємствах. Узагальнено методичні підходи щодо визначення ефективності інвестиційних проектів стратегічного характеру, а також оцінки реальних інвестиційних проектів. Визначено основні шляхи підвищення ефективності використання фонду нагромадження та капітальних вкладень на підприємствах. Запропоновано шляхи активізації інвестиційної діяльності на підприємствах, зокрема, ефективності використання інвестицій за умов переходу до ринку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56
Шифр НБУВ: РА319502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коюда О.П. 
Інвестиційна привабливість підприємства в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.П. Коюда ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано методики оцінки інвестиційної привабливості підприємств з урахуванням привабливості на мезоекономічному рівні, а також результатів руху грошових потоків, ризиків, зовнішнього та внутрішнього середовища. Уточнено зміст понять інвестиційної політики та інвестиційної привабливості для підприємства. Обгрунтовано систему показників визначення інвестиційної привабливості держави, галузі, регіону з урахуванням особливостей розвитку на відповідному таксономічному рівні. Удосконалено послідовність визначення оцінки інвестиційної привабливості підприємств, яка включає наявність етапів розрахунку інтегрального показника та його коригування. Визначено можливі обмеження, які виникають в процесі даної оцінки за умов трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА327412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Панкова М.М. 
Інвестиційне забезпечення стратегічних планів розвитку промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.М. Панкова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні питання, а також розроблено науково-методичні положення та практичні рекомендації щодо вирішення проблеми обгрунтування та реалізації стратегічних планів розвитку підприємств, базуючись на виборі джерел інвестиційних ресурсів та оптимізації їх структури й обсягів, що забезпечують реалізацію інвестиційних проектів їх розвитку. Визначено особливості стратегічного планування на підприємствах. Систематизовано принципи та методи формування планів їх розвитку. Проаналізовано стан і фінансове забезпечення реалізації інвестиційних проектів на підприємствах України. Обгрунтовано, що під час планування фінансового забезпечення розвитку підприємств внаслідок невідповідності потреб і можливостей необхідно проведення розрахунків щодо вибору найбільш ефективних напрямів капітальних вкладень і оіцнювання ефективності інвестицій. За цього як об'єкт розглянуто окремі альтернативні інвестиційні проекти. Розроблено рекомендації щодо активізації дії найбільш потужних джерел інвестиційних ресурсів: прибутку, амортизації, коштів банківської та фінансової сфери. Обгрунтовано пропозиції щодо оцінювання й управління інвестиційними ризиками, що виникають у процесі реалізації інвестиційного проекту та зумовлені невизначеністю економічної ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА356936

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Міцура 
Інвестиційне забезпечення товарної інноваційної поліки підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Олена Олексіївна Міцура ; Сумський держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-56
Шифр НБУВ: РА365410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Брінь П.В. 
Інноваційні технології залучення інвестиційних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / П.В. Брінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику оцінювання ефективності діяльності промислових підприємств стосовно залучення інвестицій з застосуванням методу аналізу ієрархій. Наведена методика дозволяє оцінити ефективність емісійної діяльності підприємства за вісьма основними критеріями з використанням запропонованого інтегрального показника. Обгрунтовано методичні засади матричного групування емісійних проектів з урахуванням зміни значущості критеріїв емісійної діяльності, використання яких дає змогу сформувати набір базових стратегій залучення інвестиційних ресурсів і з'ясувати вплив особливостей інвестиційного проекту. Удосконалено теоретико-методичні аспекти механізму проектування ефективних інструментів залучення інвестицій за умов фондового ринку України на базі декомпозиції фондових інструментів на складові, використання яких створює умови для організації процесу залучення інвестиційних ресурсів з досягненням балансу інтересів емітента та інвестора. Розвинуто методику забезпечення оцінювання фондових інструментів як джерел залучення інвестиційних ресурсів на базі обгрунтування та аналізу цілей підприємств промисловості в процесі залучення інвестицій. Розвинуто класифікацію інвестицій за ознакою джерела інвестиційних ресурсів на базі систематизації емісійних форм участі зовнішнього інвестора у капіталі промислового підприємства, що створює умови для виявлення найбільш перспективних шляхів залучення інвестицій. Запропоновано класифікацію фондових властивостей інструментів залучення інвестиційних ресурсів, використання якої у процесі формування інвестиційних інструментів дозволяє більш точно сформулювати бажання емітента та інвестора щодо параметрів інвестиційного проекту та формалізувати процес пошуку компромісу сторін інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА323806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Близнюк Т.П. 
Інноваційна діяльність підприємства в умовах циклічності розвитку економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.П. Близнюк ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання, взаємопов'язані з розвитком науково-теоретичних положень, розробкою й обгрунтуванням методичних і практичних рекомендацій щодо інноваційної діяльності підприємства за умов циклічності розвитку економіки. Досліджено основні складові та розкрито суть поняття "інноваційна діяльність підприємства" як складної динамічної системи. Наведено визначення поняття "інноваційна сприйнятливість підприємства". Обгрунтовано та розроблено методичний підхід до визначення впливу середовища підприємства на його інноваційну діяльність з урахуванням впливу середовища усіх рівнів. Запропоновано етапи визначення технологічного рівня підприємства на базі якісно-кількісного підходу. Систематизовано основні фактори його зовнішнього та внутрішнього середовища. Удосконалено визначення поняття "інноваційне середовище". Розглянуто етапи виникнення, формування та активізації інноваційної діяльності підприємства. Обгрунтовано взаємозв'язок між його інноваційною сприйнятливістю, циклами М.Кондратьєва та технологічним рівнем підприємства. Запропоновано методичні рекомендації щодо покращання його інноваційної діяльності з урахуванням впливу середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55 +
Шифр НБУВ: РА355483

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мішустін 
Інноваційна політика промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Юрій Віталійович Мішустін ; Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55
Шифр НБУВ: РА310707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кущ О.Є. 
Інноваційний менеджмент трансформації промислових підприємств до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Є. Кущ ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему управління еволюційним розвитком промислових підприємств та їх трансформації за ринкових відносин, а також розроблено науково-методичне обгрунтування й удосконалення механізму інноваційного менеджменту, що поєднує еволюційний розвиток підприємства з переходом до принципово нового способу організації та управління, адаптованого до умов конкурентності зовнішнього середовища. Запропоновано конструктивну соціально-спрямовану парадигму підприємництва, що відображає перспективне положення сфери виробництва та шляхи вирішення проблеми довгострокового ефективного функціонування виробничих систем з урахуванням інтересів підприємств, споживачів, контрагентів і суспільства у цілому. Розроблено концепцію комплексного управління інноваційними проектами та діяльністю підприємства у конкурентному середовищі із забезпеченням прориву з існуючих позицій в авангарді. Внесено пропозиції щодо удосконалення системи управління проектуванням, фінансуванням і реалізацією інноваційних проектів, основою якої є системний підхід, бізнес-процеси, реінжиніринг, критичні технології, методи розробки стратегії підприємства, прийняття та реалізації оптимальних управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-212.1 +
Шифр НБУВ: РА326069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Субочев О.В. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність промислових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.В. Субочев ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито роль інвестицій та інновацій у відтворенні підприємств, а також їх економічну суть, зміст і взаємозв'язок, узагальнено принципи та методи оцінки ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств, а також вплив ринкового середовища на динаміку цієї діяльності. Висвітлено становлення механізму державної інноваційної політики. Визначено елементи та складові наукового та фінансового забезпечення інноваційного розвитку промислових підприємств, проаналізовано динаміку та структуру джерел інвестування їх іноваційної діяльності. Обгрунтовано напрями та комплекс заходів, спрямованих на забезпечення інноваційної поведінки вітчизняних промислових підприємств, підвищення ефективності фінансового ринку щодо забезпечення їх інноваційно-інвестиційної діяльності та впровадження механізму венчурного фінансування їх інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55 + У9(4УКР)301-56 +
Шифр НБУВ: РА344774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сиволап Л.А. 
Іноземний капітал в економіці України в умовах спеціального режиму інвестиційної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.А. Сиволап ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито суть понять "інвестиції", "інвестиційна діяльність", "інвестиційний менеджмент", "інвестиційний потенціал". Розглянуто специфіку, виявлено проблеми і можливості участі іноземного капіталу в економіці України за умов спеціального режиму інвестиційної діяльності. Визначено умови, що забезпечують стратегічну спрямованість даної діяльності в Україні. Проаналізовано інвестиційні ризики промислових підприємств за умов спеціального режиму діяльності та розроблено рекомендації щодо їх нівелювання. Досліджено стан інвестиційної діяльності на підприємствах регіонів України на базі SNW-аналізу. Розроблено методику діагностики інвестиційного потенціалу досліджуваних підприємств з використанням комплексного та системного підходів. Визначено основні напрямки розвитку їх інвестиційної діяльності за умов спеціального режиму на базі концепції стратегічного менеджменту. Удосконалено методичні підходи щодо стратегічного управління інвестиційними ризиками за даних умов на підставі аналізу чутливості інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56 + У9(4УКР-4ДОН)301-56 +
Шифр НБУВ: РА333202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Фріман Є.М. 
Інтегральна оцінка управлінського персоналу для прийняття кадрових рішень на промисловому підприємстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є.М. Фріман ; Н.-д. центр індустр. пробл. розвитку НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст показників соціально-економічних категорій щодо оцінювання управлінського персоналу, а саме: "людський фактор", "трудові ресурси", "людський ресурс", "людський капітал", "кадри підприємства", "персонал підприємства". Розглянуто способи оцінювання професійної якості та результативності управлінського персоналу. Удосконалено концепцію розвитку людських ресурсів для металургійного підприємства за рахунок внесення інтегральної оцінки управлінського персоналу, що дозволяє значно підвищити консолідувальну роль функції мотивації щодо управлінського персоналу й обгрунтувати формування раціональної кадрової політики на металургійному підприємстві. Розроблено систему інтегрального оцінювання результативності управлінського персоналу всіх підрозділів металургійного підприємства, використання якої дозволяє визначити професійні якості управлінців і персоніфікувати внесок кожного у загальний результат діяльності даного підприємства, формувати раціональну кадрову політику, удосконалювати систему професійного розвитку управлінського персоналу й обгрунтовувати прийняття поточних і стратегічних кадрових рішень. Розроблено організаційне, інформаційне й економічне забезпечення інтегрального оцінювання управлінського персоналу та його використання для прийняття кадрових (прийому, звільнення, горизонтального та вертикального переміщення, планування індивідуальної кар'єри) і стимуляційних (премій, стягнень) рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-212.14 +
Шифр НБУВ: РА361378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бєлікова Н.В. 
Інтенсифікація та ефективність оновлення активної частини основних виробничих фондів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.В. Бєлікова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми управління інтенсифікацією оновлення активної частини основних виробничих фондів (АЧ ОВФ) на машинобудівних підприємствах. Розкрито сутність понять "інтенсифікація оновлення АЧ ОВФ" і "оновлення АЧ ОВФ". Досліджено тенденції оновлення АЧ ОВФ на машинобудівних підприємствах України, зокрема Харківщини. Запропоновано методичний підхід до визначення рівня активізації оновлення АЧ ОВФ, визначено зв'язок між змінами коефіцієнта оновлення й інтегрального показника ефективності використання АЧ ОВФ. На базі багатофакторної мультиплікативної моделі розроблено методичнй підхід до визначення ступеня впливу процесів оновлення на відносні зміни капіталізації підприємства. Розкрито порядок і принципи формування підсистеми стратегічного управління інтенсифікацією оновлення АЧ ОВФ як складової підсистеми управління основним капіталом підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571-21 +
Шифр НБУВ: РА352590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мачкур Л.А. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення стратегічного контролю діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.А. Мачкур ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Поглиблено поняття системи стратегічного контролю діяльності підприємств та охарактеризовано її як сукупність чотирьох елементів - контролю відхилень від стратегічних планів і передумов, завчасне попередження, стратигічне несфокусоване спостереження. Розроблено схему побудови системи інформаційно-аналітичного забезпечення стратегічного контролю діяльності підприємств, у межах якої обгрунтовано вибір показників для кожної сфери стратегічного контролю з урахуванням галузевої специфіки підприємств, удосконалено засоби визначення відносної значимості показників, зокрема, якісних показників контролю, та подано структурно-логічну модель діяльності нафтохімічного підприємства, яка пояснює взаємодію між стратегічними завданнями, сферами та показниками контролю. Запропоновано методику оцінки та прогнозування гнучкості (автономності) діяльності підприємств на підставі інтегрельного показника гнучкості, яка може використовуватись для державного регулювання приватизаційних процесів у стратегічних галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-218 +
Шифр НБУВ: РА322747

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ваніна Н.М. 
Адаптація механізму амортизації основного капіталу підприємств до особливостей перехідної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Ваніна ; Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. НАН України. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розвинуто методичний інструментарій формування та вдосконалення механізму амортизації основного капіталу промислових підприємств за умов перехідного етапу розвитку економіки на прикладі підприємств плодоовочевої консервної промисловості. Запропоновано методичний підхід до адаптації амортизаційної системи до умов перехідної економіки, заснований на застосуванні методів морфологічного ящика та SWOT-аналізу. Розроблено систему теоретико-методологічних принципів удосконалення механізму амортизації основного капіталу та запропоновано "диференційований" амортизаційний механізм, що враховує специфіку основних виробничих фондів промислових підприємств, їх інституційний устрій та значущість для національної економіки. Проведено детальний опис усіх складових амортизаційної системи стосовно промислових підприємств всього типологічного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА359881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Буднік М.М. 
Адаптація промислових підприємств до ринкових умов господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Буднік ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено існуючі теоретичні підходи до обгрунтування та проведення адаптації підприємства до ринкових умов господарювання. Розкрито зміст та особливості процесу адаптації підприємства як складної відкритої соціально-економічної системи. Проаналізовано вплив факторів зовнішнього середовища на фінансово-економічне становище підприємств машинобудування до ринкових умов. Запропоновано методику аналізу відповідності внутрішнього середовища підприємства ринковим умовам господарювання. Наведено методичні рекомендації щодо формування на підприємстві системи моніторингу зовнішнього середовища. Висвітлено особливості класифікації засобів адаптації підприємства до змін ринкових умов господарювання. Розроблено методичні підходи до організації захисту акціонерного товариства від спроб недружнього поглинання як одного з важливих засобів адаптації підприємства до ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301 + У9(4Укр)305.851
Шифр НБУВ: РА317752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Криворак А.Д. 
Адаптація систем управління промисловими підприємствами в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.Д. Криворак ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні, методичні та практичні питання формування інтеграційного управління промисловим виробництвом. Вивчено положення системного підходу щодо управління, а саме: процес адаптації промислових підприємств до умов недетермінованості ринкових відносин, зміст перетворювальних чинників управління виробничим процесом, процес ухвалення та реалізації управлінських рішень за умов системних перетворень, фактори та методи управління за процесами у системі мереженої організації. Розроблено механізм інтеграційного розвитку системного управління, а також модель формалізованих станів оптимізаційної системи загального управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21 +
Шифр НБУВ: РА355530

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кузькін Є.Ю. 
Активізація інвестиційної діяльності промислових підприємств в період розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Є.Ю. Кузькін ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

На підставі узагальнення праць вітчизняних і закордонних учених-економістів узагальнено теорію та практичний досвід використання інвестиційних ресурсів для пожвавлення виробничо-господарської діяльності промислових підприємств. Виявлено ознаки класифікації інвестицій. Проаналізовано розвиток і регіональні особливості інвестиційної діяльності в промисловості України. Наведено структурний аналіз відтворювального циклу оборотного капіталу підриємств. Досліджено взаємозв'язок активізації інвестиційної діяльності та процесу створення нових робочих місць. Розроблено економіко-математичні моделі визначення резервів ефективного використання активів промислових підприємств для нарощування їх інвестиційного потенціалу, а також алгоритм прийняття рішень щодо активізації інвестиційної діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56-21
Шифр НБУВ: РА318470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Макаренко 
Акціонування, інвестування і забезпечення соціально- економічної стабільності підприємства в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Олександр Павлович Макаренко ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290 + У9(4Укр)301 + У9(4Укр)306.7
Шифр НБУВ: РА311992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бакай В.Й. 
Амортизаційна політика та оновлення основних фондів на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Й. Бакай ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження підходів щодо визначення поняття "амортизація", а також проведено детальний аналіз формування та розвитку теорії амортизації. Запропоновано методику прийняття управлінських рішень щодо оновлення основних фондів промислових підприємств. Вдосконалено модель амортизаційних відрахувань, розроблено та впроваджено методику визначення оптимального терміну амортизації основних фондів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА343422

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мартинов А.А. 
Аналітичний інструментарій управління затратами на інноваційну діяльність промислового підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А.А. Мартинов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено структуру аналітичного інструментарію в управлінні затратами на інноваційну діяльність промислового підприємства та запропоновано інтегровану методику оцінювання інвестиційної привабливості підприємства - суб'єкта інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-55-862-21
Шифр НБУВ: РА372829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського