Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (50)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4Укр)301-07$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Кучер М.М. 
Економічна оцінка організаційного розвитку підприємств промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / М.М. Кучер ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Вперше виділено та введено до економічного обігу поняття організаційних ресурсів, які представлено як погоджену, взаємозалежну, раціонально упорядковану сукупність організаційних форм, структур, процесів, методів і принципів, що формують організаційну систему підприємства та є передумовою його ефективного функціонування. Визначено їх економічну роль, обгрунтовано підхід до формування та конкретизовано їх склад. Удосконалено класифікацію та доповнено економічними показниками склад характеристик стану та розвитку цієї підсистеми. Виявлено особливості організаційного розвитку підприємств промисловості за ринкових умов господарювання та визначено його вплив на ефективність виробництва. Розроблено методичні засади аналізу та кількісної оцінки розвитку організаційних систем. Удосконалено спосіб розрахунку економічної ефективності організаційних нововведень. Обгрунтовано вибір, визначено економічний показник та розроблено концептуальну схему системи управління організаційним розвитком, змодельовано технологічні й аналітичні процеси її формування. Наведено основні методичні положення з питань розробки проектів, програм і планів організаційного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-07-21
Шифр НБУВ: РА319677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шишмарьова Л.О. 
Ефективність економічної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.О. Шишмарьова ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні положення і практичні рекомендації щодо підвищення ефективності економічної діяльності промислового підприємства. Сформульовано поняття "економічна діяльність підприємства". Визначено систему взаємозв'язаних показників ефективності економічної діяльності підприємства. Теоретично обгрунтовано і запропоновано концепцію економічної діяльності підприємства, обрано принципи, головні напрями вдосконалення цієї діяльності, визначено її функції. Виділено рівні управління економічною діяльністю підриємства, запропоновано порядок розробки і реалізації її стратегії. Розглянуто фактори, що впливають на процес ціноутворення, методи визначення цін. Узагальнено підходи до оцінки конкурентоспроможності продукції, розроблено рекомендації щодо встановлення ціни продукції залежно від її технічного рівня та якості. Обгрунтовано пропозиції щодо погодження планів маркетингу з плануванням економічної діяльності підприємства. Досліджено вплив на величину прибутку важливих економічних показників: ціни продукції, її собівартості, обсягу реалізованої продукції. Запропоновано використання економіко-математичних методів і маржинального аналізу для оптимізації цих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07
Шифр НБУВ: РА310182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Голєв М.К. 
Організаційно-економічний механізм забезпечення ефективного функціонування підприємств на фондовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.К. Голєв ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Сформульовано суть організаційно-економічного та фондового механізму забезпечення ефективного функціонування суб'єктів підприємницької діяльності на фондовому ринку, уточнено поняття "діяльність підприємництва на фондовому ринку", вдосконалено методику оцінки діяльності підприємства на ринку цінних паперів. Запропоновано порядок визначення вартості акцій, що не мають визначеної курсової вартості. Проаналізовано стан корпоративного керування промислових підприємств, ефективність функціонування, а також надано характеристику їх емісійної діяльності на фондовому ринку. Розроблено рекомендації щодо доцільності та напрямків розвитку цієї діяльності. Обгрунтовано шляхи вдосконалення системи корпоративного керування, а також необхідність впровадження депозитарних розписок як засобу залучення інвестицій у підприємства різних форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4УКР)262.29 +
Шифр НБУВ: РА326141

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Рогоза М.Є. 
Організаційно-економічний механізм забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / М.Є. Рогоза ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні механізми забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств за умов трансформації економіки та впливу середовища господарювання. Запропоновано механізм забезпечення ефективності діяльності промислових підприємств шляхом використання його потенціалу у напрямку адаптації до ринкових умов на базі реструктуризації (організаційної та технологічної). Створено методику прогнозної оцінки відносин між суб'єктами зовнішнього середовища. Розроблено методологію оцінки напрямків розвитку, яка базується на визначенні ефективності розробленої стратегії розвитку та прогнозуванні на підставі використання створених механізмів управління і формування ресурсного забезпечення інноваційного розвитку за умови достатньої оцінки стратегії відносин між суб'єктами зовнішнього середовища господарювання та його особливостей. Наведено методику оптимізації технологічних процесів і використання потенціалу підприємства. Запропоновано механізми управління мотиваційною поведінкою працівників промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА344956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ліманський А. 
Організаційно-економічні механізми підвищення ефективності промислових підприємств в умовах трансформації та євроінтеграції (на прикладі промислових підприємств Польщі та України): Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.06.01 / А. Ліманський ; НАН України. Ін-т регіон. досліджень. — Л., 2003. — 40 с. — укp.

Вперше досліджено проблеми підвищення ефективності підприємств у контексті трансформації та євроінтеграції на прикладі двох сусідніх країн, одна з яких (Польща) пройшла етапи трансформації і фактично є членом ЄС, а друга (Україна) активізує процес трансформації і декларує своє спрямування до ЄС. Обгрунтовано, що період підготовки до вступу в ЄС має свої особливості, що зумовлюють певні вимоги і полягають у розробці нових підходів до застосування організаційно-економічних механізмів, зокрема стосовно реструктуризації промисловості, інтеграційних процесів зважаючи на глобалізацію європейської економіки, створення відповідних інституційних структур. Доведено, що стримуючим фактором щодо євроінтеграції є нестабільність і низькі темпи зростання як польських, так і українських підприємств. Запропоновано систему оцінки ефективності підприємств базувати на групі показників, серед яких лише один виконує функцію мети діяльності підприємства і є головним показником (універсальним), так званим завжди респектованим підприємцем, натомість інші показники у різний спосіб підпорядковані головному показнику, який у ринковій економіці завжди є прибуток; тобто в такому обчисленні показників ефективності вживається не ринковий, а виробничий, затратний принцип. Сформульовано проблеми і задачі, що виникають перед підприємствами внаслідок участі держав у інтеграційних процесах. Визначено та критично оцінено деформації, що мали місце у промисловості за різних форм реструктуризації підприємств як Польщі, так і України. Запропоновано методологічний підхід до розробки оптимальної моделі транскордонної співпраці Польщі і України на основі зміни сценаріїв, що після входу Польщі у ЄС спричинили б суттєве поліпшення відносин і співпраці Польщі з Україною та обох цих держав з ЄС як у варіанті єврорегіонів, так і на рівні окремих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4ПОЛ)301-07 +
Шифр НБУВ: РА328363

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Барський Ю.М. 
Організаційно-економічні основи розвитку та підвищення ефективності малих промислових формувань в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.М. Барський ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Доведено необхідність розвитку малих промислових підприємств як юридично самостійних економічних суб'єктів та безпосередньо у складі виробників сільськогосподарської продукції, запропоновано механізм вдосконалення організаційно-правових аспектів створення та розвитку промислових підприємств в АПК. Розроблено економіко-математичну модель інтеграційної агропромислової структури, до складу якої на принципах організаційно-технологічної та економічної єдності входять виробники сільськогосподарської продукції та малі промислові підприємства. Обгрунтовано необхідність створення маркетингово-виробничих промислових підприємств з метою визначення необхідної номенклатури продукції та забезпечення її високої конкурентоспроможності та просування на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4УКР)321-07 +
Шифр НБУВ: РА326126

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пойда-Носик Н.Н. 
Організаційно-економічні фактори підвищення ефективності функціонування промислових підприємств (на матеріалах підприємств харчової промисловості Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Н. Пойда-Носик ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності діяльності промислових підприємств. Розроблено класифікацію факторів впливу на ефективність функціонування підприємств. Проаналізовано вплив на діяльність підприємств харчової промисловості чинників, які створюють передумови успішної діяльності, - стан галузі, форма власності, ресурсне забезпечення. Обгрунтовано доцільність застосування функціонально-вартісного аналізу з метою оптимізації структури управління. Розроблено комплексну методику оцінки ефективності функціонування промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4УКР-4ЗАК)306.7-07
Шифр НБУВ: РА315330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Нечаєв В.О. 
Оцінка формування і механізм забезпечення ефективного функціонування та розвитку корпоративного сектора промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.О. Нечаєв ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

Розвинуто теоретичні положення теорії реформування власності щодо визначення економічної природи поняття "корпоратизація", а також змісту та складових "корпоративного сектора промисловості". Сформульовано критерії та визначено ємність корпоративного сектора національної економіки. Досліджено сучасні тенденції та особливості генезису об'єктів корпоративного підприємництва. Обгрунтовано чинники, які гальмують рух корпоративного сектора до системного утворення підвалин соціально орієнтованої економіки. Запропоновано нові підходи до діагностування ефективності дій менеджменту корпоратизованих підприємств і обгрунтовано механізм створення та функціонування багаторівневої структури підготовки кадрового резерву менеджерів за рівнями керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА324786

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Падерін І.Д. 
Підвищення економічної ефективності промислового підприємства: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / І.Д. Падерін ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2008. — 28 с. — укp.

Розроблено нову цілісну наукову концепцію щодо підвищення економічної ефективності промислового підприємства, яка є базовою для досягнення сучасного рівня за умов перехідної економіки. Для реалізації даної концепції обгрунтовано категорію "сучасне підприємство", рівень сучасності підприємства, економіко-математичну модель оптимального вкладення інвестицій у промислове підприємство. Досліджено планування, маркетинг і менеджмент на підприємстві за умов перехідної економіки. Надано кількісну оцінку соціально-економічній результативності підприємства та визначено синергетичний ефект. За умов інноваційного розвитку підприємств розроблено економічний механізм реалізації концепції. Досліджено фактори, що визначають розвиток малих промислових підприємств у регіоні, які створюють реальні передумови для підвищення економічної ефективності їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА356827

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Добровольська О.В. 
Підвищення економічної стійкості аграрних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Добровольська ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і встановлено показники оцінювання економічної стійкості аграрних підприємств, розроблено практичні рекомендації щодо її підвищення. Визначено чинники забезпечення економічної ефективності та стійкості розвитку аграрних підприємств, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано методологічні підходи щодо рейтингового оцінювання економічної стійкості аграрних підприємств, визначено напрями її підвищення. З використанням нових підходів зроблено рейтингове оцінювання економічної стійкості аграрних підприємств і розроблено внутрішньогосподарський механізм її забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА357016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Благодєтєлєва-Вовк С.Л. 
Система оцінки економічної ефективності діяльності промислових підприємств на основі застосування критерію якості (на прикладі машинобудування): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Л. Благодєтєлєва-Вовк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації досліджено проблеми оцінки економічної ефективності діяльності промислових підприємств на основі застосування критерію якості; розроблено методологію і методику виконання розрахунку кінцевого результату роботи підприємства і визначення його ефективного стану; запропоновано методики визначення можливостей розвитку і можливостей занепаду, що відображають економічний потенціал господарського суб'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 + У9(4УКР)305.851-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Салига К.С. 
Удосконалення методів оцінки економічної ефективності господарської діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.С. Салига ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи оцінки економічної ефективності діяльності господарюючих суб'єктів, базуючись на ресурсному та затратному підходах. Визначено суть, роль і місце оцінки економічної ефективності господарської діяльності підприємства у загальному економічному аналізі. Сформульовано основні принципи, за якими мають бути побудовані узагальнювальні показники ефективності діяльності. Запропоновано математичні моделі причинно-наслідкового зв'язку часткових показників ефективності діяльності, підхід до соціально-економічного обгрунтування фонду оплати праці, що передбачає врахування фінансового стану підприємства. Розроблено метод розрахунку кількості фінансових ресурсів, необхідних для операційної діяльності. Здійснено розрахунок потоку грошових коштів, що дає змогу прогнозувати фінансовий стан підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-07 +
Шифр НБУВ: РА338347

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського