Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (144)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф031.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Береза А.В. 
Регіональна політика як чинник суспільної стабільності: європейський досвід і Україна: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Береза ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз регіональної політики як чинника суспільної стабільності на підставі європейського та українського досвіду. Висвітлено сучасні підходи до визначення суті поняття "регіон". Розглянуто співвідношення понять регіоналізму та регіоналізації у зарубіжній та вітчизняній політичній сфері. Досліджено роль держави у сучасних концепціях розвитку регіонів (теорії регіонального розвитку: теорію економічної бази, теорію основного продукту, теорію нової торгівлі, теорію полюсів зростання, концепцію М.Кастельса, теорію технологічних інновацій, концепцію промислового району, інституціональний і неоінституціональний підходи). Висвітлено особливості інституційної структури регіональної політики у країнах Західної та Східної Європи, надано рекомендації щодо найбільш оптимальної структури системи управління регіональним розвитком. Розкрито суть чотирьох етапів становлення регіональної політики України. Надано характеристику спробам реформування адміністративно-територіального устрою країни. Визначено місце соціально-економічних відмінностей між регіонами у політичному житті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)011.2 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350333

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бородай А.В. 
Становлення політичного центризму в партійному житті України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Бородай ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес створення та діяльності центристських партій України (від їх генези до періоду незалежності). Уперше в українській політології на базі широкого джерельного матеріалу з'ясовано спільні й особливі риси генезису, становлення ідеології та політичної діяльності центристських партій. Установлено, що ідеї центризму мають глибокі корені у партійному житті України, а затвердження незалежності України, розвиток політичного плюралізму сприяли створенню центристських партій. Відзначено, що у суспільстві набуває розповсюдження центристська ідеологія, різновидами якої є ліберальна, соціал-демократична та християнсько-демократична ідеологія. Діяльність українських центристів певною мірою є відображенням політичних систем багатьох сучасних західних держав. Доведено, що сучасний центризм здійснив перетворення з мрії та утопії до реальної можливості, наявність центристських ідей у програмах українських партій зміцнює демократичні сили та створює надійні засади для успішного руху незалежності України до світового співтовариства. Центризм як ідеологія та відповідна політична практика є базою парламентської стабільності та надійним механізмом врівноваження конкуруючих сил на системному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф69(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА351819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
4.

Глебов С.В. 
Становлення системи безпеки і співробітництва в Чорноморському регіоні та роль України у цьому процесі (1990-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / С.В. Глебов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено загальну характеристику Чорноморського регіону як геополітичного простору з виявленням його якісних особливостей з географічним і політико-структурним розумінням існуючих зв'язків у визначенні терміна "регіон". З'ясовано місце та значення даного регіону як підсистеми європейської системи міжнародних відносин у процесі постбіполярної регіоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність Чорноморських держав, розглянуто сучасне розміщення сил у регіоні як визначальну основу в справі пошуку дійових шляхів побудови системи регіональної безпеки та співробітництва. Розроблено можливі варіанти та шляхи прискорення формування системи регіональної безпеки. Визначено основні напрямки розвитку регіонального економічного співробітництва як ключового, сполучного різних національних інтересів фактора у подоланні міждержавних протиріч. Позначено ступінь впливу сучасних регіональних процесів на державну політику та національні інтереси України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1
Шифр НБУВ: РА319501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Горенкин В.А. 
Сепаратизм як соціально-політичне явище: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Горенкин ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості виникнення та проявів сепаратизму в історико-політичному аспекті. Запропоновано визначення даного поняття як обумовленого етнічними, політичними, соціально-економічними та культурними протиріччями прагнення регіону до політичного відділення від решти території держави або підвищення свого правового статусу у межах країни. Праналізовано мету сепаратистського руху, спрямовану на реалізацію двох видів сепаратизму - регіонального та етнічного. Охарактеризовано соціальну базу сепаратистського руху, який передбачає участь політичної еліти, середніх і нижчих верств населення. Виявлено специфіку проявів сепаратизму в різних країнах світу, зокрема на пострадянському просторі. Розроблено класифікацію сепаратистських рухів за різними критеріями: визначенням мети та сутності, соціальної бази, методів та форм проведення, організацією та характерними проявами. Наведено рекомендації щодо запобігання виникненню сепаратизму шляхом надання широких повноважень місцевим органам влади, розвитку федералізму або регіоналізму, забезпечення економічних і політичних можливостей для регіональних груп поза межами їх власних територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф031.1 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА332900

Рубрики:

      
6.

Дівак В.В. 
Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В.В. Дівак ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття сепаратизму як суспільно-політичне явище та феномен сучасної політики. Показано його особливості на сучасному етапі світового розвитку, проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів. Доведено, що сепаратизм - об'єктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати однозначного позитивного або негативного значення та відповідного наукового оцінювання. Показано, що за умов, коли існують два суперечливі процеси - глобалізація та сепаратизм, можливе посилення сепаратистських рухів у регіонах, багатих на природні ресурси, однак паралельно відбуватимуться світові інтеграційні процеси через нестачу самовідновлювальних ресурсів. Розкрито основні методи боротьби з сепаратистськими рухами, що прямо залежать від рівня демократичності політичних режимів. Проаналізовано особливості проявів сепаратизму в Україні та визначено запобіжні механізми нейтралізації таких проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф031.1 + Х809(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА373895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Збаращук О.В. 
Державна регіональна політика: механізми забезпечення комплексного і збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Збаращук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

З використанням сучасних теорій і концепцій публічного управління, на підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду обгрунтовано нові підходи до визначення пріоритетів державної регіональної політики, спрямованої на забезпечення комплексного та збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів, пом'якшення регіональних диспропорцій. Запропоновано розглядати комплексний і збалансований соціально-економічний розвиток регіонів як умову стійкого соціально-економічного розвитку країни та чинник соціально-політичної стабільності. Запропоновано визначення поняття "державна регіональна політика". Розроблено організаційно-структурну модель механізму реалізації державної регіональної політики, що передбачає новий профільний центральний орган виконавчої влади, систему горизонтальних і вертикальних взаємодій у державному апараті та механізми міжсекторного партнерства. Визначено підходи до формування механізмів залучення ресурсного потенціалу великого капіталу щодо вирішення пріоритетних завдань державної регіональної політики, а також вдосконалення методики оцінювання результатів діяльності регіональних органів виконавчої влади. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення правових, організаційних, фінансових механізмів реалізації державної регіональної політики, їх наближення до європейських стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + С5*25(4УКР-4) +
Шифр НБУВ: РА364687

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
9.

Ковальова О.І. 
Політична інтеграція в Латинській Америці: генеза, ключові характеристики, детермінанти кризових тенденцій: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Ковальова ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу іноземних і вітчизняних джерел досліджено проблематику латиноамериканської інтеграції у контексті національних інтересів України. На базі функціонального підходу розглянуто прояви кризових тенденцій у різних сферах інтеграції, з'ясовано причинно-наслідковий зв'язок між її розвитком та впливом зовнішніх і внутрішніх політичних й соціально-економічних процесів. Систематизовано причини недостатньої інституціоналізації політичного виміру латино-американської інтеграції. Розроблено системи суб'єктивно-мотиваційних образів регіональних і зовнішніх стосовно держав регіону. У зовнішньополітичному контексті подано дефініції стереотипності поведінки на прикладі регіональних держав Латинської Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф031.1 + Ф4(70)64 +
Шифр НБУВ: РА329852

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Колишко Р.А. 
Децентралізація публічної влади в унітарній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.А. Колишко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі досвіду державотворення багатьох держав, зокрема, Європейського Союзу, обгрунтовано необхідність оптимізації організації публічної влади із суспільним розвитком. Розглянуто децентралізацію публічної влади як основний чинник її оптимізації, складові цього процесу, його етапи, фази, стадії, основні принципи та тенденції розвитку. Обгрунтовано необхідність збереження балансу публічної влади під час її децентралізації за допомогою соціальних механізмів; виділення регіонального рівня публічної влади із закріпленням за його населенням статусу специфічної територіальної громади. Запропоновано шляхи вирішення актуальних проблем державотворення в Україні, серед яких оптимізація публічної влади займає пріоритетне місце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.110.7 + Х001.3 + Ф031.1 +
Шифр НБУВ: РА327240

Рубрики:

      
11.

Крестєва Ю.В. 
Інститут місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ю.В. Крестєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі узагальнення та порівняння основних методологічно-концептуальних підходів до місцевого самоврядування, що на сьогодні існують у світовому на національному досвіді, визначено особливості реалізації політики місцевого самоврядування в Україні за умов трансформаційного періоду. За допомогою системного політологічного аналізу проблем становлення та функціонування інституту місцевого самоврядування в Україні доведено, що еволюційний розвиток даного самоврядування, який має місце у нашій державі сьогодні, забезпечує демократичний суспільний лад і сталий економічний розвиток та водночас відтворює та розвиває історичні традиції, які мала Україна упродовж своєї історії. Досліджено стан правового регулювання місцевого самоуправління у нашій країні та процес пошуку власної моделі децентралізації державної влади з дотриманням принципів Європейської Хартії про місцеве самоврядування, а також визначено шляхи усунення правових суперечностей у законодавстві України. Вперше подано концепцію даної проблеми у єдності трьох складових політичного процесу "інститут - закон - еліта", яка дозволяє дослідити ефективність діяльності інституту місцевого самоврядування в Україні, з врахуванням різних підходів та водночас узагальнити погляди на пріоритетність складових політичного процесу. Проаналізовано умови та принципи функціонування інституту місцевого самоврядування на Донеччині та в інших областях України у процесі децентралізації через призму політичної активності у регіонах та запропоновано практичні рекомендації щодо усунення суперечностей у відносинах центру та регіонів з метою конструктивної співпраці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)011.2 +
Шифр НБУВ: РА320803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Кукарцев О.В. 
Регіональна політика України: відносини "центр - регіони" як фактор забезпечення територіальної цілісності держави: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Кукарцев ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено субнаціональні відносини "центр - регіони" в контексті забезпечення територіальної цілісності держави. Розглянуто основні категорії та теоретичні підходи, які застосовуються у процесі вивчення проблем регіоналізму, регіональної політики та владних відносин між державним центром і регіонами. Окрему увагу приділено аналізу політико-географічних образів українського простору, уявлень, ідей і концепцій його політико-територіального облаштування в історії політичної думки України. Проаналізовано чинники, які впливають на регіональне структурування сучасних держав. Виявлено взаємозв'язок регіоноутворювальних факторів з відцентровими тенденціями, а також досліджено шляхи запобігання дезінтеграційним процесам у державах. Розглянуто досвід децентралізації та централізації влади в процесі узгодження центральних і регіональних інтересів у територіально неоднорідних державах. Висвітлено перспективи інституціалізації політичних відносин "центр - регіони" в Україні за умов суверенної державності. Визначено способи оптимізації таких відносин на засадах, які б ураховували стратегічні інтереси національної безпеки та потреби розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361154

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кучеренко Т.В. 
Регіональний фактор у політичному процесі України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.В. Кучеренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання політико-територіальної організації України, відносини центру та регіонів, зважаючи на економічні та соціокультурні особливості, центральних та регіональні інтереси та владні інституції. На підставі аналізу сучасних західних теорій з застосуванням емпіричних методик обгрунтовано територіальну диференціацію політичного простору України. Встановлено необхідність пошуку міри диференціації у здійсненні державної регіональної політики, а також ефективність використання регіональних тенденцій у подальшому державотворенні. Запропоновано реформування відносин влади на рівні центр-регіон за напрямками: відновлення інституту регіонального самоврядування, забезпечення економічної самостійності регіону через вдосконалення бюджетної політики та запровадження регіонального представництва в законодавчому органі держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1
Шифр НБУВ: РА318299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Лісовський В.М. 
Центр-периферійні відносини в територіально-політичній системі держави з позицій просторової ідентифікації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.М. Лісовський ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему співвідношення центру та периферії у територіально-політичній системі держави в аспекті просторової ідентифікації. Значну увагу приділено вивченню процесу трансформації системи центр-периферійних відносин внаслідок формування нових геополітичних, геокультурних і геоекономічних чинників політичного простору. Проаналізовано теоретичні та концептуальні проблеми дослідження, розкрито зміст понять "ідентичність", "ідентифікація", визначено сутність центру та периферії у контексті політичної науки. Досліджено ієрархію просторових ідентичностей у регіональному розвитку сучасної України та проаналізовано особливості геокультурного та геоекономічного простору в контексті центр-периферійних відносин у межах сучасного адміністративно-територіального устрою. Доведено, що учасниками центр-периферійних відносин є не лише суб'єкти адміністративно-територіального поділу, а й регіони як база "позатериторіального федералізму". Наведено рекомендації щодо подальшої розробки стратегії регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА354963

Рубрики:

      
15.

Лебединська Г.О. 
Політико-стабілізаційна роль місцевого самоврядування в умовах суспільно-політичнотрансформації сучасної України: Автореф.дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Лебединська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано специфіку проблеми місцевого самоврядування, подано характеристику теоретичних здобутків та практичного розвитку адного інституту враховуючи зарубіжний і вітчизняний досвід його формування та вдосконалення з метою виявлення основних складових моделі місцевого самоврядування, адекватної сучасним українським реаліям. Розкрито суть понять централізації та децентралізації як основи формування вітчизняної моделі місцевого самоврядування. Висвітлено перспективи політичної участі населення та розглянуто чинники, що сприяють розвитку демократичних форм управління. Визначено тенденції формування регіональної еліти й місцевого лідерства, що мало місце останнім часом в Україні, з'ясовано їх роль у розбудові демократії. Проаналізовано досвід формування політичної культури на прикладі Полтавського та інших регіонів України. Доведено, що одним з оптимальних шляхів розвитку демократії в Україні є подальший розвиток місцевого самоврядування з широким залученням громадян до управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф054.1 + Ф031.1 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА333581

Рубрики:

      
16.

Макаров Г.В. 
Регіоналізм як чинник політичного процесу у сучасному українському суспільстві: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.В. Макаров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему регіоналізму в Україні як сукупність політичних орієнтацій та соціально-політичних рухів, які відображають прагнення територальних спільнот субнаціонального рівня до набуття ними політичної суб'єктивності та розширення повноважень регіональних органів влади. На підставі даних вітчизняних і зарубіжних досліджень регіоналізму встановлено основні можливі напрями його впливу на політичний процес, а також обгрунтовано явище етнорегіоналізму як різновиду регіоналізму. Наголошено, що регіоналізм є вагомим чинником становлення інститутів громадянського супільства, а також державної політики України. Досліджено його вплив на формування державного устрою країни, а також розробку та впровадження регіональної й етнонаціональної політики сучасної України у галузі врегулювання міжрегіональних суперечностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА339286

Рубрики:

      
17.

Матвієнко А.С. 
Політико-правові засади децентралізації влади в контексті адміністративної реформи в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.С. Матвієнко ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес децентралізації влади у контексті адміністративної реформи в Україні. На основі системного методу визначено основні підходи до розуміння децентралізації, розглянуто її типи (вертикальна, горизонтальна, децентралізація (деконцентрація), адміністративна, деволюція тощо). Вивчено чинники, що мають вирішальний вплив на здійснення адміністративної реформи в Україні, та запропоновано комплексний підхід до її реалізації за сучасних умов. Визначено особливості здійснення децентралізаційних реформ у різних державах світу, зокрема, розвинених (деволюція у Великобританії, децентралізація у Франції) та перехідних (країнах Східної Європи). Проаналізовано стратегії їх втілення, встановлено взаємозв'язок між децентралізацією державної влади та процесами демократизації у постсоціалістичних державах. На підставі аналізу досвіду зарубіжних країн виявлено можливі негативні наслідки децентралізації та сформульовано застереження щодо запозичення цього досвіду під час здійснення адміністративної реформи в Україні. Досліджено вітчизняну нормативно-правову базу децентралізаційних перетворень. Наведено пропозиції щодо її вдосконалення з метою реформування й ефективної діяльності органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано необхідність застосування громадівського підходу під час реалізації реформи місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА372216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Морозов Д. О. 
Теорії федералізму в східнослов'янській історіографії другої половини XIX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / Д. О. Морозов ; Миколаївський державний університет ім. В. О. Сухомлинського. — Миколаїв, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(45)5 + Ф031.1 г
Шифр НБУВ: РА373264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Некряч А.І. 
Місцеве самоврядування сучасної України як предмет політологічного аналізу: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.І. Некряч ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

З злученням значної кількості наукової літератури та документальних джерел розглянуто регіональну політику та її вплив на становлення місцевого самоврядування, показано його роль у формуванні ефективної місцевої влади. Розкрито проблеми набуття достатньої компетенції та розмежування "предметів відання" місцевих владних структур, висвітлено питання поєднання загальнодержавних та регіональних інтересів - основи реформування місцевого самоврядування. Досліджено питання об'єднання його зусиль та політичних партій і громадських формувань, партнерського співробітництва в роботі на території, пошуку шляхів подальшого розвитку демократії на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф031.1 + Ф022 +
Шифр НБУВ: РА326216

Рубрики:

      
20.

Осельська О.С. 
Метарегіональна парадигма сучасної політичної регіоналістики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.С. Осельська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено методологічні засади дослідження метарегіональної парадигми сучасної політичної регіоналістики. Запропоновано загальну методику її використання як методологічної бази вивчення структури політичного простору. Визначено сутність політичної метарегіоналізації, наведено визначення метарегіону та метарегіоналізму. Розглянуто політичні й економічні процеси, що обумовили фрагментарність політичного простору та появу метарегіональних утворень у структурі політичного простору. Встановлено функції та загальні принципи метарегіональної парадигми, основні характерні риси структурування метарегіонів та принципи їх формування. Досліджено співвідношення регіональних і метарегіональних формацій та процесів. Розкрито метарегіональний аспект аналізу сучасної геофінансової політики та стратегічного планування державної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф031.1
Шифр НБУВ: РА350859

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського