Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (220)Книжкові видання та компакт-диски (452)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф1(4УКР)6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бермічева О.В. 
Соціальна функція держави в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Бермічева ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання соціальної функції української держави в широкому та вузькому значенні, еволюцію її розвитку, місце серед інших напрямків діяльності держави. Визначено зміст поняття "соціальний захист", наведено класифікацію функцій держави. Конкретизовано суть понять "соціальний захист", "соціальне забезпечення", "соціальна допомога", "соціальне страхування". Доведено, що соціальне забезпечення є частиною соціального захисту, а соціальне страхування та соціальна допомога - формами соціального забезпечення. Розроблено класифікацію державних органів, які здійснюють соціальну діяльність. Виконано аксіологічний аналіз реального стану соціальної функції у вузькому її розумінні. Запропоновано систему принципів соціального захисту, внесено пропозиції щодо їх нормативного закріплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.1 + Х809(4Укр)-5:с + Ф1(4Укр)64
Шифр НБУВ: РА317868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Благовісний С.Г. 
Організаційно-правові засади діяльності урядів "першої" та "другої" УНР: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Благовісний ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження організаційно-правових засад діяльності урядів "першої" та "другої" УНР. Проаналізовано стан наукової розробки історії українських урядів доби Центральної Ради та Директорії, визначено й обгрунтовано сучасні методологічні підходи до вивчення їх державотворчої діяльності. Висвітлено правові засади, принципи й особливості формування урядів "першої " та "другої" УНР, їх партійний і соціальний склад. На підставі аналізу певних нормативно-правових актів досліджено компетенцію національних урядів доби Центральної Ради та Директорії, її співвідношення з компетенцією вищих законодавчих органів "першої" та "другої" УНР, розглянуто особливості запровадження законодавчих актів, на підставі яких будувалися та функціонували Генеральний Секретаріат, Рада Народних Міністрів УНР. Досліджено відносини Генерального Секретаріату, Ради Народних Міністрів УНР з місцевими (губернськими, повітовими, міськими, волосними) органами державного управління. Узагальнено історичний досвід державотворчої діяльності національних урядів, узагальнено та систематизовано нормативно-правову базу та визначено організаційно-правові засади формування та функціонування вищих органів виконавчої влади періоду Української революції 1917 - 1920 рр. у контексті використання накопиченого досвіду у розбудові незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Ф1(4УКР)608
Шифр НБУВ: РА338408

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бойко Н.Р. 
Політичні ідеї Сергія Єфремова в контексті його суспільно-політичної діяльності: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.Р. Бойко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено політичні ідеї С. Єфремова у контексті його суспільно-політичної діяльності. На підставі аналізу значного обсягу першоджерел і літератури досліджено політичні ідеї С. Єфремова. Висвітлено науково-теоретичну спадщину вченого та визначено чинники, які здійснили вирішальний вплив на формування його світогляду, відіграли важливу роль у становленні його громадянської позиції. Розглянуто політичні погляди С. Єфремова стосовно демократичних основ утворення української державності. Розкрито зміст сформованості вченим доктрини націоналізму як важливого фактора формування нації. Показано місце та роль народу й еліти у розвитку національної свідомості та національного руху. Проаналізовано федералістську концепцію С. Єфремова та виділено основні принципи формування української держави. Охарактеризовано демократизм поглядів вченого щодо державотворчих проблем, наголошено на еволюційному підході до їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Єфремов, С. + Ф055.256(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362776

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бутенко А.П. 
Еволюція поглядів М.Міхновського на українську державність та шляхи їх практичної реалізації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.П. Бутенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

З'ясовано місце М.Міхновського у суспільно-політичному житті Наддніпрянської України, розглянуто основні етапи еволюції його поглядів та діяльності. Проаналізовано теоретичний доробок та ставлення видатного діяча до основних суспільно-політичних проблем. Розкрито чинники та фактори, які впливали на формування М.Міхновським нової політичної ідеології. Визначено характер і рівень впливу його багаторічної діяльності на суспільно-політичне життя регіону. Висвітлено значення діяльності М.Міхновського, створених та очолюваних ним громадських організацій, партій, періодичних видань, в історії політичного руху та української суспільно-політичної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 + Т3(4УКР)61-8Міхновський +
Шифр НБУВ: РА343235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вдовичин І. Я. 
Свобода особи в українській політичній думці правого спрямування (20 - 30-х рр. XX ст.): автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / І. Я. Вдовичин ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Проаналізовано правову вітчизняну думку й європейські філософсько-політичні концепції свободи, обгрунтовано спільність підходів. Розкрито теоретичні основи концепції української політичної думки правого спрямування щодо свободи особи як самореалізації та самодіяльності людини. Доведено, що відповідно до світоглядних засад правої української політичної думки, духовно-етичні засади особи та суспільства є засадничими у формуванні цілісної основи відповідальної свободи особи, відмова від поваги до пам'яті про минулі успіхи та поразки, традиції, ритуали не тільки була б, але і є відмовою від права на самореалізацію свободи особи, зведення індивіда до статусу деперсоніфікованого об'єкта, ніяк не пов'язаного з минулим чи майбутнім. Розкрито роль еліти в забезпеченні свободи особи, конструктивний характер її діяльності у випадку домінування ціннісних критеріїв формування. Встановлено, що держава розглядалася в українській політичній думці правого спрямування як інструмент забезпечення соціокультурного простору реалізації свободи особи. Визначено актуальність теоретичних розробок української політичної думки правого спрямування для сучасної політичної практики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА383885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Возьний В.І. 
Державно- правові погляди академіка С.С.Дністрянського: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Возьний ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дмитренко О. В. 
Проблеми державної влади у творчій спадщині Ф.В. Тарановського: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Дмитренко ; Луган. держ. ун-т внутр. справ ім. Е.О. Дідоренка. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукову спадщину ученого щодо системи державної влади, сутності її інститутів у контексті зв'язаності з правом, встановлено послідовність у правових підходах до аналізу державно-владних категорій, визначено науково-практичну значимість для сучасності проведених досліджень. З'ясовано спадкоємний зв'язок поглядів Ф.В. Тарановського з попередними, сучасними йому і послідовними владно-правовими теоріями. Зроблено висновок, що своєрідність державно-владної концепції Ф.В. Тарановського обумовлена плюралістичним підходом до аналізу сутності державної влади, який проявився у сполученні соціально-психологічної і юридичної точок зору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)61 Тарановський
Шифр НБУВ: РА382635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Домащенко Л.М. 
Концепції чорноморської орієнтації України у вітчизняній політичній думці першої половини ХХ століття: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.М. Домащенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз концепцій чорноморської орієнтації України, що мали місце у вітчизняній політичній думці першої половини XX ст. З'ясовано, що спільною для них є теза про природність чорноморської орієнтації для української держави, а відмінним - спосіб її обгрунтування. На цій підставі запропоновано вирізняти концепції: історичну - М. Грушевського, провідними положенням якої є антське походження українців; політико-географічну - С. Рудницького, згідно з якою чорноморське побережжя - головний політико-географічний вектор України; геополітичну - Ю. Липи, за якою умовою незалежності України є здійснення нею "геополітичного синтезу" Чорного моря. Акцентовано на аспектах проаналізованих концепцій, які у випадку їх творчого переосмислення можуть бути використані для оптимізації української геополітики на південно-східному напрямку її здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА361702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Жиленкова І.М. 
Ліберально-демократична течія в суспільному русі України (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.М. Жиленкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Проаналізовано витоки та основний зміст ліберальних доктрин, разглянуто самобутність українського лібералізму, а також вплив західноєвропейських ліберальних течій. Значну увагу приділено дослідженню програмових та організаційних засад української ліберальної демократії, її місцю у національно-визвольному русі, ролі її провідників та видань. Висвітлено погляди ліберально-демократичних діячів України на національну та державницьку ідеї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-47 + Ф1(4УКР)506 + Ф1(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА309303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Згурська В.Л. 
Концепція нації і держави Володимира Старосольського: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / В.Л. Згурська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено інкорпорацію теоретичної спадщини видатного українського вченого В. Старосольського. На підставі аналізу його праць ("Теорія нації", "Держава та політичне право") здійснено концептуалізацію його поглядів на суть нації та національної держави, розглянуто їх ознаки, форми, функції та майбутнє у контексті демократичних міждержавних взаємовідносин. Розкрито оригінальну концепцію вченого щодо державного, зокрема федеративного, устрою та його критеріїв, націоналізації держави й автономізації об'єднань громадян, щодо форм децентралізації влади, видів автономії, інститутів громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Старосольський + Ф50(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА359860

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Здоровега М. В. 
Суспільно-політичні погляди Лонгина Цегельського: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / М. В. Здоровега ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст, особливості становлення та розвиток суспільно-політичних поглядів відомого українського діяча та мислителя Лонгина Цегельського. Розкрито державотворчу спрямованість суспільно-політичної діяльності Л. Цегельського й обгрунтовано самобутній характер внеску вченого в українську політичну теорію та практику з огляду на раціональне сприйняття державотворчих проблем та активну участь у реалізації українських національних інтересів. Висвітлено підходи Л. Цегельського щодо розгляду проблем українського державотворення й особливості еволюції ідеї відродження української державності у його суспільно-політичних поглядах від федералістсько-автономістської до національно-державницької. Розкрито значення теоретичної та практичної складової суспільно-політичного досвіду Л. Цегельського та можливості його врахування в контексті розбудови Української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Цегельський, Лонгин
Шифр НБУВ: РА376820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Зелена О.Я. 
Суспільно-політичні погляди та державотворчі ідеали Осипа Назарука: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.Я. Зелена ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію відродження та шляхи творення української державності О.Назарука. Проаналізовано науково-теоретичну спадщину вченого, ідеї якої зіставлено з його практичною політичною діяльністю. Висвітлено погляди О.Назарука на державотворчі процеси в Україні. Конкретизовано основні аспекти його теорії державотворення (верховну владу, націю, збройні сили, двопартійну систему, особливий статус церкви в політичній структурі, зовнішньополітичний імідж). Проаналізовано зміст монархічної концепції О.Назарука, висвітлено його ідеї щодо нормалізації українсько-польських відносин у міжвоєнний період. З'ясовано, що суспільно-політичні погляди О.Назарука не втратили своєї актуальності, обгрунтовано можливість їх використання політичними лідерами, партійними та громадськими організаціями у процесі становлення самостійної незалежної України та формування демократично-правового суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 Назарук, Осип + Т3(4УКР)61-8 Назарук +
Шифр НБУВ: РА358701

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Зеленько Г.І. 
Україна і Польща: моделі політичної модернізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.І. Зеленько ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено в компаративному аспекті процеси політичної модернізації, які мають місце в Україні та Польщі з кінця 1980-х - початку 90-х років. На підставі порівняльного аналізу об'єктивних (стартової ситуації, економічних і геополітичних факторів) і суб'єктивних (характеру модернізаторської еліти, владної моделі) причин висвітлено специфіку процесів політичної модернізації в Україні та Польщі. Проаналізовано механізм взаємовідносин владних структур на горизонтальному та вертикальному рівнях, основні аспекти формування партійних систем. Сформульовано основні ймовірні напрямки використання польського досвіду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф1(4УКР)64 + Ф1(4ПОЛ)64
Шифр НБУВ: РА312531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Кам'янська А.В. 
Український націонал-комунізм: витоки, сутність, еволюція: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / А.В. Кам'янська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст українського націонал-комунізму, проаналізовано витоки націонал-комуністичних ідей в Україні й еволюцію даного напряму політичної думки на різних етапах її становлення. З'ясовано, що український націонал-комунізм є наступником громадівського соціалізму та продовженням традиції "суверенного марксизму" перших українських політичних організацій, а частково - наслідком російського більшовицького впливу. Доведено, що незважаючи на відсутність організаційної та тактичної єдності, основні ідейні засади українського націонал-комунізму 1920 - 1930-х рр були спільними: його представники обгрунтовували можливість власного українського шляху побудови соціалізму, а їх діяльність була спрямована на досягнення дійсно політичного суверенітету, територіальної цілісності, економічної незалежності УРСР і сприяла українському національному культурному відродженню. Зроблено висновок, що 1930-ті рр. були останнім етапом існування даного політичного напряму. Визначено відмінності світоглядно-теоретичних конструкцій українського націонал-комунізму 1920 - 1930-х, 1960 - 1970-х та 1990-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА359920

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Каневська І.О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність О. Бочковського в еміграції (1905 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Каневська ; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено життєвий шлях, громадсько-політичну, науково-дослідну та педагогічну діяльність О. Бочковського (1885 - 1939 рр.) - одного з провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин, громадсько-політичного діяча, дипломата, журналіста, публіциста та науковця. Проананалізовано широке коло джерел і документів вітчизняних і закордонних архівів, спогади, періодичні видання, листування, публікації, а також творчу спадщину ученого. Розкрито суттєву роль О. Бочковського у становленні української державності та поширенні української ідеї. Розглянуто процес формування та розвитку світоглядних позицій науковця, висвітлено його внесок у розвиток наукового та громадсько-політичного життя української громади в еміграції (зокрема, в європейських країнах і на американському континенті) та становлення чесько-українських відносин. Проаналізовано основні напрями наукової, педагогічної, публіцистичної, громадсько-політичної та дипломатичної діяльності О. Бочковського, висвітлено його викладацьку роботу в українських ВНЗ і наукових установах Чехо-Словаччини. На підставі евристичної роботи в архівних фондах і бібліотечних зібраннях виявлено понад триста невідомих творів О. Бочковського, розшифровано його криптоніми та встановлено авторство кількох неопублікованих праць, створено цілісну наукову біографію ученого. Відтворено маловідомі аспекти громадсько-політичної діяльності О. Бочковського у країнах Європи й Америки, висвітлено його участь і роль у житті української еміграційної спільноти у 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-8 Бочковський + Ф1(4УКР)608 Бочковський +
Шифр НБУВ: РА367350

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кармазіна М.С. 
Ідея державності в українській політичній думці (кінець XIX - початок XX століття): Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.01 / М.С. Кармазіна ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На тлі аналізу наслідків геополітичних змін кінця XVIII ст. на Сході Європи, ходу самоорганізації Новоєвропейської цивілізації досліджено політичні, соціально-економічні процеси, що мали місце на українських землях впродовж XIX ст. і які обумовили приєднаня українців до західноєвропейського націотворчого процесу. На основі вивчення інтелектуальної спадщини - оригінальних праць, споминів, щоденників, автобіографій, партійних програм, конституційних проектів, епістолярію - як добре відомих, так і менш знаних, а то й зовсім невідомих представників української політичної думки - виділено етапи розвитку політичного мислення інтелектуальних кіл українських земель як у складі Російської, так і Австро-Угорської імперій. Показано, що на зламах XIX-XX ст., в період найвищої політизації українського націонольно-визвольного руху, провідною ідеєю політичної думки стала ідея створення Української держави. В дисертації проаналізовано особливості взаємовпливу напрямів політичної думки (соціалізму, лібералізму, націоналізму) на ідейно-теоретичному рівні. За допомогою системного підходу з'ясовано структуру та зміст ідеї державності, витвореної представниками цих напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кендус О.З. 
Проблема національного ідеалу в українській філософській думці першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.З. Кендус ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив історико-культурного, соціально-політичного, релігійного чинників на формування уявлень про національний ідеал в масовій та філософській свідомості українського суспільства. Доведено, що національний ідеал розглядався вітчизняними мислителями як складна ціннісно-світоглядна категорія, що виражає прагнення до досконалості, уявлення про зразкове у суспільно-політичному та духовно-моральному бутті нації та її представників. Категорія національного ідеалу у вітчизняній філософії першої половини XX ст., втілюючи специфіку української ментальності та культури, знайшла свій прояв через два виміри - суспільно-політичний та особистісний. Зазначено, що суспільно-політичний вимір національного ідеалу характеризувався українськими філософами у контексті таких цінностей як нація, свобода, державність, а особистісний вимір знаходив свій прояв в образі української людини, яка формувалася на традиціях виховного та цінностях християнського та морально-політичного ідеалів особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА326236

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кобута Л.П. 
Сутність і особливості української соціал-демократії у політичній концепції Володимира Левинського: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Л.П. Кобута ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Кураса. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне політологічне дослідження, зокрема розглянуто положення політичної концепції українського соціал-демократа В.Левинського стосовно сутнісних засад української соціал-демократії. З'ясовано розуміння ідейно-теоретичних основ соціал-демократії, особливість поглядів на процеси становлення соціалістичного руху на українських землях, бачення перспектив реалізації соціал-демократичної ідеї у суспільному житті України. Досліджено специфіку підходів до розв'язання питання пріоритетності ідей соціального та національного визволення українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)6 Левинський,В. +
Шифр НБУВ: РА346793

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коваль А.Ф. 
Погляди Станіслава Дністрянського на право та державу (загальнотеоретичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Ф. Коваль ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Висвітлено загальнотеоретичні погляди С.Дністрянського на право та державу. Здійснено типологізацію джерел та історіографічний опис наукової спадщини ученого. Досліджено вплив правових і політичних ідей Аристотеля, А.Вагнера, Р.Гофмана, Г.Єллінека, Р.Ієринга, А.Менгера, Р.Пфаффа, Й.Унгера, Ф.Цайлера, Р.Штамлера, Б.Кістяковського, О.Огоновського, Т.Шевченка на формування наукової концепції ученого. Визначено основні соціальні та методологічні принципи теоретичних надбань С.Дністрянського. Проаналізовано погляди ученого щодо пріоритетного значення правознавства у системі суспільних наук, походження права та держави, міжнародних і міждержавних об'єднань, їх видів і форм. Зазначено, що право як соціальне явище є обов'язковим атрибутом суспільства, обумовлене рівнем розвитку культури та цивілізації. Обгрунтовано пріоритетний вплив на формування національної держави такого чинника, як реалізація права народу на самовизначення. Встановлено роль і місце теоретичної спадщини ученого у розвитку вітчизняної юридичної науки. Правову концепцію С.Дністрянського визначено як оригінальну, цілісну, синтетичну та соціальну з елементами природної, позитивістської та матеріалістичної, у процесі формування якої використано історико-генетичний і соціально-економічний методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА334694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Козій І.В. 
Соціально-філософські погляди Дмитра Донцова: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / І.В. Козій ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено формування, утвердження та розвиток філософських поглядів Д.Донцова у контексті української національної ідеї. Висвітлено творчість і місце теоретика українського націоналізму в українській філософській традиції XIX - XX ст., а також характерні особливості його філософських пошуків протягом усього життя. Визначено головні для кожного етапу ідеї та методи їх вирішення. Проаналізовано основні складники філософської та суспільно-політичної ідеології мислителя. Розглянуто принципи волюнтаризму й ірраціоналізму, а також його морально-естетичні погляди. На підставі проведеного дослідження надано оцінку діяльності Д.Донцова у царині української політичної філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ф1(4УКР)608 +
Шифр НБУВ: РА338606

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського