Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф4(4УКР),9(4)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Сауляк Т. А. 
Безпековий вимір євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Т. А. Сауляк ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено розвиток теоретичних уявлень щодо поняття "безпека" та пов'язаних з ним функцій. Визначено основні змістовні положення та вимоги безпекового характеру, які відображено в договірно-правових актах і політичних документах, укладених між Україною й ЄС. Показано, що безпекові чинники були та залишаються принциповою складовою політичного діалогу між ЄС та Україною від ухвалення Спільної стратегії ЄС щодо України (1999 р.). Дані чинники втілено й в Європейській політиці сусідства та програмі "Східне партнерство", покликаних створити довкола ЄС зону політичної стабільності та сприятливого економічного клімату. Доведено зацікавленість країн і центральних інституцій ЄС у збереженні відносин співпраці з НАТО, що надає Україні додаткові можливості для участі у спільних з ЄС військово-політичних заходах і місіях. З урахуванням інституціональних змін в ЄС визначено основні поточні завдання співробітництва у сфері безпеки між Україною та ЄС, зокрема, найбільш реалістичним визначено конвергентний сценарій розвитку відносин, який, на відміну від інтеграційного сценарію, передбачає значні перехідні періоди та різну інтенсивність взаємодії в окремих секторах державного управління, суспільних відносин, економіки та військово-політичної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4),60 + Ф4(4УКР),9(4),30
Шифр НБУВ: РА382122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гнидюк Н. А. 
Механізм координації політики європейської інтеграції в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. А. Гнидюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено три основних моделі координації політики європейської інтеграції (ЄІ) з урахуванням повноважень центральних органів влади у сфері цієї політики та ступеня їх централізації. Удосконалено механізм координації політики ЄІ шляхом підвищення ефективності його основних складових: політичного планування та координації, координації донорської допомоги, кадрових ресурсів та підготовки кваліфікованих фахівців у сфері ЄІ. Розроблено механізм розподілу функцій органів державної влади, що здійснюють процес вироблення та впровадження політики ЄІ, шляхом їх перерозподілу між центром координаційної системи (Бюро ЄІ Секретаріату Кабінету Міністрів України), внутрішнім колом (органи, відповідальні за виконання окремих функцій з координації політики ЄІ - Міністерство закордонних справ України, Міністерство економіки України, Міністерство юстиції України, Міністерство фінансів України) та зовнішнім колом (інші профільні міністерства). Дістало подальший розвиток уточнення поняття та сутності координації політики ЄІ як особливої управлінської функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4),60
Шифр НБУВ: РА380370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ярова Л. В. 
Соціальна політика як чинник забезпечення європейської інтеграції України: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / Л. В. Ярова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 29 с. — укp.

Розроблено концепцію соціальної політики, яка є виваженою системою пріоритетів, поетапного вирішення соціальних проблем, ефективного використання наявних ресурсів, узгодження зобов'язань держави та реальних можливостей економіки. Обгрунтовано, що метою соціальної політики європейських країн є розробка та вжиття заходів, протидіючих масштабним соціальним конфліктам і конфронтації. Запропоновано новий теоретико-методологічний підхід до визначення можливостей розвитку соціальної держави в сучасному українському суспільстві. Обгрунтовано, що для України перспектива прийняття в ЄС також має стати стимулом для подальших реформ економіки, державного апарату, соціальної, освітньої систем тощо. Встановлено, що досягнення європейського рівня демократії, соціально-економічних стандартів, захисту прав і свобод людини відповідає національним інтересам країни та має стати головним пріоритетом реалізації державної політики України. Розроблено українську модель соціального діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4)
Шифр НБУВ: РА383571 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського